• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Tak já si to taky užívám s dvojčaty a nechápu, že se mě furt vyptávají všichni, jak to zvládám a jak to musí být náročny a já jim říkám, že je to pohoda a nudím se, fakt občas nevím co dělat, jsou strašně hodní. Měli jsme sraz z holkama z jiné diskuze v City a ty nechápali, že jsou tak hodní, nevěřili, ale po tom, co jsme se setkali tak už tomu věří. Jak jsem říkala i jim je to super a navíc dvojčata jsou jednoduší, než dvě děti po sobě. Zažila jsem obojí, tak to snad dokážu posoudit. :grinning: I přes to všechno jsou jiní, každý jiná osobnost a tak je potřeba k nim i přistupovat každej vyžaduje to svoje. Je to sranda s prckama.
22. kvě 2010 ve 21:50  •  4 děti  • Odpověz
Zuzka, přesně tak. Oni asi vědí, že musí být hodný, když jsou dva, pokud nechtějí mít maminku v blázinci. :grinning:
22. kvě 2010 ve 22:15  • Odpověz
Zdravím maminky a pridavam se k vam.Chci se zeptat,mela jste nektera po porodu cisarem neskutecny bolesti pri stolici?Silene me boli uvnitr podbrisku kdyz jdu na velkou.Tuhou stolici nemam aby me to nekde tlacilo a neumim si to vysvetlit.Dalo by se rict ze se bojim kazdeho ¨kadění¨:frowning2:
23. kvě 2010 v 09:50  • Odpověz
Krasnou nedeli vsem :slight_smile:
Tak hlasim,ze Tea asi zacina konecne sat z prsu :wink: !Sice zatim nic moc davky..ale kdyz u toho nespi a dloubam do ni,tak si vytahne treba i 60!Tak treba je to na dobre ceste :dizzy_face: Bohuzel teda nezvladam kojit tandem-to se mi Tea flaka a nevypije skoro nic...takze nic jineho nedelam,nez cely den zdimam kozy...bud kojim nebo odsavam :grinning:
Mleka mam dost,jen at ta Tea zacne sat poradne !
Dnes v noci spali rekordni 4,5h v kuse :wink: nicmene potom byli 2hod vzhuru a bud stridave nebo duo rvali a kroutili se...asi prdy.Uz nevim,co teda nemam jist...ani nic :angry: :grinning: :grinning:

A vcera jsme KONECNE osedlali Emmaljungu a byli prvni hodinku venku :dizzy_face: :dizzy_face: detem se to libilo,jen matka prisla cela vyrizena :grinning: :grinning: spocena az na prdeli...nemam zadnou kondici a SILENE mne boli klouby....to teda nevim,co to jako znamena.. :confused:
23. kvě 2010 v 09:54  • Odpověz
Ahojky, hezkou neděli přeji,
Zuzku můžu se zeptat kolik vážíte?, máme kluky o týden, Kubík má teď nutrilon o nechce jíst tak váží 4,9 a Davídek už má 5,3 :slight_smile:
23. kvě 2010 v 11:33  • Odpověz
Rejchl mě při stolici bolí ten otvor :astonished: říkala sestra, že se mi tam udělal malinký hemeroid, tak je to asi tím a těžko to dostávám ven, dřív jsem to vyplkla a bylo :grinning: , teď to nejde jen tak. :frowning2:
Zdepros-večer zvážíme a napíši ti. :wink:
23. kvě 2010 ve 12:36  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi me to jde bez problemu ven,ale mam pri tom hrozny bolesti uvnitr.V konecniku to neni.Jen doufam ze to je stahovanim delohy.Jak na ni tlaci streva nebo tak neco.
23. kvě 2010 ve 13:06  • Odpověz
Jo a jeste dotazek,kolik je porodny za dvojcatka????A nerikejte ze 26.000,-
23. kvě 2010 ve 13:25  • Odpověz
Rejchl- :grinning: :grinning: :grinning: jj-26000,-
23. kvě 2010 ve 13:27  •  4 děti  • Odpověz
No tak to si dela srandu.At se jdou vycpat parchanti.Si myslej ze dvojcata jsou levna zalezitost nebo co :angry: :angry: :angry: :angry:
23. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz
Tak dnešní vážení:
Lukášek 4800gr
Petříček 5800gr
:grinning:
23. kvě 2010 v 18:46  •  4 děti  • Odpověz
Kaňkovko, vyřídím pozdravy v Brně :wink: už se těším na to, až bude těm našim taky stačit třeba deset minut kojení jako Tvým dvojčátkům, i za půlhodinku bych byla štastná. Ti moji někdy sosají i hodinu, mezi tím usínají a já pak ani moc nepoznám, jestli ještě pijou, nebo jen cumlají bradavku. Po kojení se často navečer stává, že je vložím do postýlky a oni začnou kričet, že ještě nemají dost. Dudlíky odmítají. Jinak dnes mne poprvé začaly téct prsa a poprvé jsem musela použít tamponky, hurá!!! :sweat_smile: Snad mám mlíčka fakt víc a víc !!! Stejně si připadám pořád šílené vyždímaná. Potřebovala bych prostě víc a víc mlíka.

Zuzko, to máš super, že Tvoji kluci jsou tak hodní. Taky si myslím, že je náročnější mít dvě děti hodně brzy po sobě. Jsem ráda, že to ze zkušenosti píšeš. :wink:

Rejchl, mne taky bolelo hodně břicho vevnitř při stolici, ale jen v porodnici, teď už doma týden ne. Myslela jsem, že je to zavinování dělohy, tak snad ano. Já zase mívím občas křeče v břichu během dne, zřejmě se zavinuje děloha. Břicho mám pořád hodně velký, už aby konečně splasklo.

J.Cien, taky vidím, že nic jiného neděláš než kojíš. Přeju hodně trpělivosti, Tea se určitě rozjede :wink: My ještě Emmaljungu neosedlali, ale těším se na to :slight_smile:
23. kvě 2010 v 19:36  • Odpověz
Jen nakukuju naskok - Rejchl - myslím, že to budou hemeroidy - já si s tím po porodu užila - pomohlo mi Faktu čípky - je i mast, ale ta aplikace mi přišla horší než ty čípky.
Jinak holky mají každá viditelné dlší 2 zuby - horní jedničky a čeká nás to hlavní, kdy prorazí dáseň, takže večer protivita pátého stupně z pětibodové stupnice a taky mám pocit, že jim vadí světlo z venku - jak ráno, tak večer - prostě byly zvyklé na tmu - takže ruším žaluzie a pořídíme jim rolety na totální tmu.
Cien - to je super, že se to lepší. Dej pak nějaké fotky Emana s korbama v akci, ať se pokocháme.
23. kvě 2010 ve 20:12  • Odpověz
No snad se to srovna Petul.Me se brisko pomalu zmensuje.Uz to neni tak sileny,ale kalhoty furt nezapnu zadny:grinning:
Náš davídek má dva novorozenecke zoubky.Podle zubarky mu je bude muset vytahnout.Bude mi ho hrozne lito a nedokazu si predstavit,jak takhle malinkymu miminku budou trhat zoubky.Budu brecet s nim. :frowning2:
23. kvě 2010 ve 20:29  • Odpověz
Sarri a ten Faktu čípek pomůže na to aby ten hemeroid zmizel? Blbá otázka, co? :wink:
23. kvě 2010 ve 20:30  •  4 děti  • Odpověz
Sarri tohle hemeroidy nebudou,Je to uplne jina bolest nez pri hemikach.Tu bolest necitim v konecniku ale spis v brise.
23. kvě 2010 ve 20:31  • Odpověz
Aha, v břiše. A co kýla? To úplně střílím od boku. Až půjdeš na prohlídku po šestinědělí, tak to pro jistotu popiš doktorovi. Mně stačily ty hemerouši - ládovala jsem se schválně jen jogurtama, abych zmírnila utrpení.
Zuzi, já nevím, jestli to zmizelo - teda myslím, že to úplně nezmizí, že se to ale může zmenšit - každopádně je po bolesti.
23. kvě 2010 ve 20:34  • Odpověz
autor
Ahojte baby, já umírám. :grinning: :grinning: :grinning: Máme stejný problém s tmou jaky vy Sarri, jenže u nás venkovní rolety nejdou, páč blbě zateplili barák a asi budeme muset dělat venkovní žaluzie. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi mě do té doby klepne, páč se usíná i dvě hodiny. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Petruško, zdravím, to je báječný, že kojíš! Máš můj veliký obdiv, my taky ze začátku pili hodinu, pak se hodinu brkalo a pak byl zase hlad. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Naštěstí se z toho vyrostlo, konečně papali větší dávky a byl pokoj. Ale stejně se v noci buíme, ach jooo. Chodím spát zbitá jak bulhar, náš Toma by utahal k smrti i mrtvolu. :grinning: :grinning: :grinning:
23. kvě 2010 ve 20:49  • Odpověz
autor
Mám obavu, že usnu i u toho hokeje. :grinning: :grinning: :grinning:

Sarri, u tety se snad už topí, říkala, že měla v bytě dost veliký chlad. Ani se nedivím, počasí nebylo nic moc. Teď se má zase ochlazovat, no kdy vynosíme ta letní body vážně nevím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Koupila jsem Adu se sukničkou a nic. :grinning: :grinning: :grinning: Jak jste na tom vy? Už jste s holkama doma?
23. kvě 2010 ve 20:51  • Odpověz
Petranelko, Tohle samé mi dělal Matýsek, mohl by být přicucnutý třeba celý den. Spal u toho a když jsem mu prso vzala, začal ječet, takže to vyřešilo zase jen prso. No byl to blázinec, trvalo to snad 4 měsíce. V porodce říkali, že kojení max. 45 minut, víc už je to neefektivní, tak jsem se snažila to dodržet. Časem určitě poznáš, kdy jen cucají. Zkus to kojení taky zkrátit a přikládat děti třeba po kratší době.Až budou trochu víc vnímat, dokážeš je mezi dvěma kojeními lépe zabavit a nebudou tak plakat. Teď je zajímá prostě jen to prso a jsou to mazlíci. Náš Matěj taky odmítal dudlík, takže vím, jak to musí být náročný, hlavně s dvojčaty. Já jsem si vždycky jen přála, abychom vydrželi kojit další měsíc a další, a nakonec jsme to zvládli do 10 měsíců. Taky byla chyba, že jsem si moc nevěřila a pořád pochybovala, jestli mu mlíčko stačí, když pořád brečí, ale přibíral v normě, tak jsem se pak uklidnila. Navíc do 4 měsíců se nedokázal sám vykakat, a tak nás zachránila rektální rourka. No, neměla jsem pohodové miminko a vždycky jsem záviděla kámoškám, jejichž mimi se za 10 min. napije, pak krkne, pak si prdne, pak se pokadí a v klidu usne. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, to jsem se rozpovídala. Drž se, mlíčko se určitě natáhne. Já bez vložek do podprdy ani ránu, vždy max. do dvou hodin mně mlíko samo teče. Asi je to tím, že do vel 75 B se to mlíčko nemá kam vejít. :grinning: Tak hodně sil. :wink:
23. kvě 2010 ve 21:13  • Odpověz
Ahoj holky,

jen rychle hodím dnešní video a mizím fandit:slight_smile:

Sofinky nejoblíbenější hračka :grinning: :grinning: :grinning: Vydrží takhle i hodinu a Olivka ji totálně ignoruje :sweat_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=q5pgAB4t8wY
23. kvě 2010 ve 21:19  • Odpověz
Holky, to jsem ráda, že toho nemusím tolik dočítat :slight_smile:))... dnes jsem totiž totálně kaputo. Ne kvůli holkám, ale lítala jsem jak ratl, vařila, uklízela, prádlo jsem uklízela, pak jsme byly na prochajdě, pak buchta, a ještě jsem přebírala tři velké kopy papírů - různých dokumentů. Vždycky všechno hážu na jednu hromadu a jednou za čas se naštvu a půl musím vyházet...

Haasi, a počkej, až se ti budou točit a v těch packách budou mít cit a sílu... Nám už se nejednou stalo, že Anička Elenku jakože nejdřív hladila po vlasech a pak najednou škub a zatahala ji... Načež Eli spustila velice lítostivý pláč... a naopak to taky funguje, prostě jak mají ty vlásky, tak je to láká... A taky si berou flašky z pusy. Papají vedle sebe, jedna už pojedla a tak čučí na druhou, která ještě papá... a nenapadne ji nic lepšího, než jí tu flašu zkoušet sebrat... :wink:))

Rejchl, tak ty jsi ještě čerstvě po porodu, třeba tě ještě bolí jizva? Mě teda bolela jen pár dní, ale i dnes se mi ještě stane, že ji ucítím..

Holky, to je hezké, že jste se tak rozkojily, to, že jste nepolevily a snažily se dál, vám teď nese ovoce :wink:...

No já jsem zvědavá, kolik vážíme my... v úterý se dozvíme...

Zuzi, ty kecy začneš časem ignorovat. Já už mám nachystané odpovědi, protože lidi se ptají dokola pořád na to samé. Už se dlouho nestalo, že by se mě člověk zeptal na něco nového... A v drtivé většině první padne otázka - jak zvládám dvojčata

:grinning: :grinning: :grinning: ... Zrovna včera jsem se s holkama zastavila v pizzerce na zahrádce a byla tam paní s asi dvouletou holčičkou a další mimčo čekala (byla tam i její sestra a taky byla v očekávání - měly termín dva dny od sebe :grinning: :grinning: a obě zase čekaly holčičky). Tak zase klasická otázka a když jsem řekla, že holky spí od osmi do osmi, tak poulely oči a nechápaly. A takových je většina. Taky poulí oči, když řeknu, že Ela měla 3,3 kg a Ani 2, 82... Prostě lidi neví, neznají a nechápou :slight_smile:))))))))))))
23. kvě 2010 ve 22:28  • Odpověz
Ahoj holky, tak se k vám přidávám, dnes nás pustili z porodnice :slight_smile:
23. kvě 2010 ve 22:48  • Odpověz
Holky, ještě vám musím ukázat, jak si už Anička krásně dává dudlík do pusinky :slight_smile:)))))))))))))))... no pokus se taky počítá :grinning: :grinning:
23. kvě 2010 ve 22:48  • Odpověz
Eirin, ahojky!!! Tak tě vítám, o tobě jsme asi žádné zprávy neměly, že. Tak moc a moc gratuluju :slight_smile:)))... a jakej byl porod?
23. kvě 2010 ve 22:49  • Odpověz
Hanul, porod byl dlouhý, vyvolávali mi ho tabletou, hned poté kontrakce po 2 minutách a takto dalších 18 hodin. Tlačila jsem je ven dvě hodiny, protože ještě nebyli připraveni k porodu, byli obličejem nahoru, ale nakonec jsou tu a jsou hodní a krásní. Rozkojila jsem se včera a jsou to žravci. Jen pořádně nevím, jak často kojit a kolik by tak měli vytáhnout.
23. kvě 2010 ve 22:53  • Odpověz
Eirin, já s kojením tolik zkušeností nemám, ale prý by mělo být mimčo do půl hodinky nakrmené, pak už jen ocucává :wink:... Takže přirozenej porod? Tak to musel být mazec, když ho vyvolávali. Já k těm vyvolávaným porodům jsem skeptická. Asi všechny ženské, co mi říkaly, že jim porod vyvolávaly, tak byl příšerně dlouhý a bolestivý... Teda kromě Sarri, ta si ho užila :slight_smile:)))))))))))))))))... tak hlavně, že už to máš za sebou a miminka jsou v pořádku :slight_smile:... ještě se doplň do tabulky.
23. kvě 2010 ve 23:01  • Odpověz
Já už jdu zalehnout, jsem už dnes polomrtvá..
23. kvě 2010 ve 23:02  • Odpověz
Ahoj Eirin, moc gratuluji. Jsi šikulka :slight_smile: . Miminka by teď měla pít 60ML, každé 3hodiny. Přes den budit na jídlo a v noci nechat spinkat. A délka pití je různá, slyšela jsem i o 10minutách, ale já kojila hodinu. Až kolem 4.měsíce se to zkrátilo na půl :wink: . Držím palečky
24. kvě 2010 v 06:10  • Odpověz
autor
Dobré ráno, Eirin, velikánská gratulace, jsi vážně borka! Ty brďo. Hlavně zdraví a ať se dlooouho kojíte. :grinning: :grinning: :grinning: Napiš mi prosím den porodu, váhy, míry a já tě doplním ju. :wink: Doufám, že jsem ještě na nějakou maminku nezapomněla, kdyžtak mě prosím upozorněte. :grinning: :grinning: :grinning:

Lucy, četla jsem vaše lapálie se spaním a u nás je to to samé. :angry: Adu trošku přes den zabere, Tomášek za celý den max. 20 minut, jedině v kočárku je schopný spinkat. Zkoušela jsem ho nechat ječet, jenže má výdrž a klidě vydrží i 2 hodiny. :confounded: Asi s tím nic neudělám, prý jsem takhle vyváděla i já. :grinning: :grinning: :grinning: Takže si jen a jen hrajeme a večer padám mrtvá. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. kvě 2010 v 07:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.