• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Dobré ránko.
Hlásím se po fakt hnusné noci - Eliška nám dala zabrat - asi ty zuby, protože si to v té puse pořád hoblovala přítulníkem, když jsem jí na to dlala calgel, tak byl chvilku pokoj a pak zas řev. Odsunula jsem ju spat do obyváku do ohrady, aby nebudila Adélku a pustila jí kolotoč, ale nic. Pak teda zabrala a ve 3 zas hrozný křik - hlad - jak houby spala a řvala, tak hlad, takže dostala a tak spí. Adélka zas musela jest v 5. Koupila jsem Bebu 2 na dobrou noc a stojí to doslova a do písmene za prd. Vypijí toho tak 150 - což nechápu, protože kaše mi daly i 220 a nejpozději v 5 musí jíst. Koupila jsem to u našich, protože jsem si zapomněla dudlíky na flašky.
Kočule, já chcu koupit normální rolety - máme v pokojíčku 2 střešní okna a ta by nešla otevřít s těma předokenníma , ale to by byla parádní tma. Moja mamka pracuje ve firmě, která vyrábí rolety, tak mi doporučovala jskési, tož zkusíme - na ty střešňáky je to blbé, páč musí být ukotvena po stranách. No na dnešek jsem vahrabala celtu, že to tam přivřu do těch oken, protože včera jsem je uložila v 7, chvilku povídání a pak řvaní do půl deváté. Ale teda lví podíl na tom mají ty zuby, protože dásno jak balon a zuby skoro venku.
Teď zase prší, tak su celá šťastná...včera nás manžel dovezl - nakonec to bylo jen po 3 schody vody a nebyla v rozvodové skříni, takže šla i elektrika. Zas strašili s přívalákama a to by mohlo vytopit sklepy - suterén máme obytný - je tam prababička na vozíku. Tak snad to nebude tak horké, jak předpovídají.
24. kvě 2010 v 07:48  • Odpověz
Hani, tak přesně takové dudlíky používáme a taky, když už se jim to tam podaí nějak normálně strčit - většinou žužlou ty plasty, co mají být venku z pusy apod., tak to mají zas na opak.
24. kvě 2010 v 07:51  • Odpověz
Tak u nás se dnes holky vzbudily taky dřív, sice 6:30, ale vzhledem ke včerejšku jsem si dnes chtěla ještě pospat. No to je jedno, aspoň to všechno pěkně stihnu, dnes jedeme k babi a dědovi. Nejspíš je vzbudilo to bubnování deště na střechu. Taky máte takovej liják? Je to jako když teče voda z kohoutku a hodně prudce...

Sarri, to právě holky tak taky dlouho dělaly, strkaly ten dudlík všemožně. Ale posledních pár dní Ela už ví, jak ten dudlí patří, tak ho dává dobře... No a Anička začíná, aspoň už to dává tou správnou stranou :slight_smile:))
24. kvě 2010 v 07:57  • Odpověz
Ahojky holky,tak sem vaás našla.Tenhle týden nám bude 9mesícu,to ale utíká :wink:
Bohužel se balíme do nemocnice,Saška má jednu oční duhovku věčší tak sem pro jistotu šla na oční,tam se im to nelíbylo,na pravé očko má silnu krátkozrakost(asi 6 dioptrií),a ešte musí vyloučit tlak v oku(zelenej zákal) ale to ji musí uspat,tak príští pondelí jdeme tak na 3 dni do nemocnice a uvidíme co dál a jak dopadneme.Beru obe zlatíčka protože stále kojím.A nevím vubec co sebou,hračky tam mají nebo brát vlastní,nevíte jak to na detských odd.pro mimča chodí?Je tam herna,detské židle?Já sem trošku spanikárila a na nic se neptala.
Rosteme jak z mlíka :angry: ,Samko 46cm,7600g,Saška 44cm,6800g.skusim vložit foto
24. kvě 2010 v 08:12  • Odpověz
Ahoj Berusko, tak to je smůla, ať to dobře zvládnete. Jinak myslím, že každá nemocnice je vybavena trochu jinak, ale pár hraček bych dětem určitě vzala, židličku na krmení nevím, zatím jsme v nemocnici nebyli, ťuky ťuk. A to ostatní ti můžou přivézt později, ne? Tak držíme pěsti. A jak je na Slovensku?
24. kvě 2010 v 08:20  • Odpověz
Ale fajn,ani sem si nemyslela ze mi to tu bude chybet,ale doma je doma.Manzel stále v praci,konecne ji sehnal :grinning: Bydlíme v Modre,mesto vína tak po trošičkách degustujem :sunglasses:
Pridala sem nové fotky,je tam i na jední videt Saškine očičko,tak doufám že to bude jen tá krátkozrakost(i tomu nejsem ráda)ale kdyz nám na ultrazvuku rekli ze nador za okem není, tak tá kratkozrakost celkem prijatelná :confounded:
24. kvě 2010 v 08:32  • Odpověz
Beru, ahojky :slight_smile:... no dětičky rostou jak z vody, moc jim to pasuje :slight_smile:... Ta duhovka se mi zdá jen o malinko větší, ani bych si toho nevšimla. Beru, prosím tě, jak mají děti ty jídelní židličky, co to tam mají kolem sebe za vycpávky? To je něco speciálního? Zajímá mě to, protože jsem nad tím právě přemýšlela, že tam budou v těch židlích hodně "na volno"...
24. kvě 2010 v 08:44  • Odpověz
Práve že to očko neni moc rozdílné,každí mi ríkal ja je zlatá a jak má velký kukadla a že pár milimetru to je normální,ale starší holka má vrodenou oční vadu,má zle zakrivenou rohovku a prišlo se na to až v 6letech,tak jsem to pro jistotu dala skontrolovat i u Sašky,no a bohužel alebo bohu dík,čím dřív se stím neco delá tím líp,ešte uvidíme jak dopadneme.
Kolem židlí jsem koupila v Ikei takové vycpávky do dets.židlí,ale nebyli moc hrubé,sedeli tam jak opilci,tak zatím tam mám zahnutý hrubý rýchlo zavinovačky :wink: ,už jsou im malé tak poslouží jak opierka
24. kvě 2010 v 08:55  • Odpověz
Beru, však to je fajn, já zjistila, že nejlepší jsou věci, ktery si člověk "vyrobí" sám :slight_smile:... Asi něco takového tam taky budem muset dávat...

Jinak jsem udělala nové album :wink:
24. kvě 2010 v 09:00  • Odpověz
Beru, právě, hlavně, že se na to přišlo včas a bude se s tím moct něco dělat a třeba se jí to i zlepší.
24. kvě 2010 v 09:01  • Odpověz
Beruško, přejeme, ať je vše ok. Krátkozrakost se dá operovat laserem - 6 dioptrií je hodně, ale většinou se to operací dá hezky snížit. Někdy se tedy čeká a po pubertě. Pak dej vědět, jak jste dopadli. Nemocnice s dětma musí být hrůza, tak ať jste co nejdříve doma.
24. kvě 2010 v 09:46  • Odpověz
Jinak jsme holky vážili a dostanou dietu žrouti - 7300g (přírustek 200g za 23 dní) - myslím, že už by měly kynout pomaleji. Hrozně se teď rozjedly a to stále nejsou nijak pohybově akční.
Jinak u nás je pičasí, že mně z toho švihne, jestli budu celý den zavřená doma - v pokojíčku ještě věci ze sklepa, takže je dobrý leda tak na spaní a hraní máme v obýváku, v kuchyni na zemi krabice s jídlem, co patří taky do sklepa - no bordel prostě všude.
24. kvě 2010 v 09:52  • Odpověz
Sarri, ale hlavně, že jsou věci zachráněné, ber to z pozitivní stránky :slight_smile:... tak to já jsem zvědavá na ty naše zítra na vážení... Jestli jsou vaše holky se 7,3 kg žrouti, tak nechci vědět, co jsou naše...
24. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz
autor
Beru ahoj, to mě moc mrzí. :frowning2: Snad bude všechno v pořádku, dneska už si doktoři poradí opravdu se vším. :wink: To je prima, že se doma cítíš dobře a manžel našel práci, hned bude veseleji. :wink:

Já jsem taky zvědavá na váhy, jdeme ve středu. Ale podle domácí Toma skoro nic nepřibírá, je to pěkné vyžle :sweat_smile:, Adu ta nám nabírá víc. :grinning: :grinning: :grinning: A to jsem si stěžovala, že nejí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teď se to teda otočilo. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je ale fakt, že Toma se pořád pohybuje, je jak králíček duracel. :grinning: :grinning: :grinning:
24. kvě 2010 v 10:10  • Odpověz
Hani, do teď ok, ale poslední týden - mléka ráno 140, svačinka jabko s piškotama 150g, oběd zelenina s masem 150g, mléko 140 a večer, když byl Hajaja, tak toho mléka dala Adéla jednou 300ml - to jsem ji dolila Eliščin zbytek a ta to za chvilku vypila. Vracím se ovšem ke kaším do flašky.
24. kvě 2010 v 10:10  • Odpověz
Kočule, to bude tím pohybem. Holky se mi pořád přetáčí jenom na břicho- Adélka to umí i zpět, ale používá to tak jednou za 2 dny - nějak na těch zádech nechtějí vůbec být a na to, že by se daly válet sudy ještě nepřišly.
24. kvě 2010 v 10:13  • Odpověz
autor
Beru, teda to jsou ale nádherné fotečky! Prosím tě, kolik to měříte? Těch 44 cm se mi teda nezdá. :grinning: :grinning: :grinning: Očička bych si ani nevšimla. :wink: Takoví hezounci, nádherní. :grinning: :wink:
24. kvě 2010 v 10:14  • Odpověz
autor
Sarri, neboj, vy nás doženete tak rychle, že se ani nebudeš stačit divit. :grinning: :grinning: :grinning: Adu mi už skoro 2 h spí, no normálně zírám, Toma samozřejmě ani ťuk a rabuší v ohradě, což je taky asi jediné místo, kde ho můžu nechat. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teď přišel na prima věc, že se dá stoupnout za pomocí hrazdičky, která se teda klepe a vesele to praktikuje pořád dokola. No nářez. :grinning: :grinning: :grinning: Hračky jsem uklidila do vaničky, akorát se tam všechny vešly, tak kramuje. :grinning: :grinning: :grinning:
24. kvě 2010 v 10:17  • Odpověz
Poněvadž místo vybalování surfuju - ono už mě vybalená taška nezachrání od toho, že máme v pokojíčku přilby na kolo, lyže, stan, vánoční ozdoby...a narazila jse na toto:
"Ahoj maminky a tatínci, obracím se na vás s takovým možná trochu zvláštním dotazem. Co si myslíte o homeopatikách? Upřímně řečeno já jsem nikdy homeopatika nijak blíž nezkoumala. Uchýlila jsem se k nim až teď, kdy jedna z našich holčiček šíleně špatně spávala v noci (pravděpodobně kvůli zoubkům), tím pádem byla přes den hrozně unavená. V lékárně mi paní poradila zkusit homaoepatika - Chamomillum vulgaris nebo tak nějak a jakmile jsem začala dávat, noci jsou úplně v pohodě. Ale zdá se mi to fakt až neuvěřitelné - nikde jsem se totiž nedočetla nějaké složení a indikace. Tak by mě zajímaly vaše názory a zkušenosti, pokud najdete chvilku napsat.

Chamomilla vulgaris je latinský název heřmánku pravého. Takže tím se řeší i složení - jedná se o výtažek z této byliny."
24. kvě 2010 v 10:47  • Odpověz
autor
Sarri, my papáme homeopatika na tu naši hlavičku, na rovnoměrný růst kostí, což je jedna z dalších indikací užití toho naše přípravku, prvotně je zaměř na podporu imunity a nastartování imunitního systému. Já ti nevím, ale od té doby nemáme ani rýmu, nic, vážně, žádné nachlazení. Musím to teda zaklepat, ale nevyhnuli jsme se ani kontaktu s nemocným školkovým dítkem a manža byl v zimě jednu dobu dost nachcípaný a na modafenu a malí to nechytili. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt nevím, co si o tom myslet, ale třeba to opravdu pomáhá. Když lezl zubík, dala jsem čípek Viburcol a v pohodě. Takže já jsem pro. :wink:
24. kvě 2010 v 10:52  • Odpověz
Na co je ten čípek? O bolesti?
24. kvě 2010 v 10:57  • Odpověz
autor
Jinak pokud jezdíte holky do Makra, tak tam mají Bebu 2 tuším kolem 237 Kč, jestli jsem se dívala dobře. Taky v akci Palmex, tekutý gel 4,5 l a k tomu dávají plastovou popelnici i s víkem zdarma. Fakt se šikla, páč to víko lze zacvaknout držáky a parádně drží smrad z plenek. :grinning: :grinning: :grinning: Já jen pokud tam jezdíte, nebo máte cestu kolem a potřebujete zrovna Palmex, jako já, tak jsem byla ráda. :grinning: :grinning: :grinning:
24. kvě 2010 v 10:59  • Odpověz
autor
Sarri, je to na teploty, zuby, od bolesti. Asi pomohly, páč nás přešla mrzutost. Někdo si je chválí, někdo nadává, jak kdo. :grinning: :grinning: Někdo je dává třeba místo Panadolu čípků a zabírají. Nám třeba Panadol čípky třeba nezabraly, až Nurofen. Viburcol jsem na teploty nezkoušela, naštěstí nebyla příležitost. :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
24. kvě 2010 v 11:00  • Odpověz
Ženský máte některá zkušenost s novorozeneckýma zoubkama?Náš Davídek má rovnou dva a podle zubařky mu je bude muset vytrhnout:frowning2:Nedokazu si to predstavit jak mu je skube ven :frowning2:
24. kvě 2010 v 11:10  • Odpověz
Rejchl - tak když jsem byla v porodce, tak tam takové dítko bylo a vyrvali mu je zrovna.
24. kvě 2010 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky, teď jsem Vám snad všem projela alba - máte tam všechny nááádherné fotky. Já to asi nějak neumím, buď se mi kluci v posledí chvíly zavrtí, nebo otočí a navíc nemůžu najít kabel na propojení foťáku a pc :angry:

Hanulko - ta fotka s brýlema je senzační!

Můžu mít na Vás takový trošku osobní dotaz? Vrátil se Vám pupík po těhu bříšku zpátky? Břicho mi už skoro úplně zmizelo, ale pupík mi jakoby vyčuhuje. Já vím je to blbost, a z "estetického" hlediska mi to nevadí, ale když se o něco opřu, nebo mě kluci nakopnou, tak je to dost nepřijemný.
24. kvě 2010 v 11:26  • Odpověz
Ahojky vsem :slight_smile:
Eirin obr gratulka k prirozene porozenym prckum :dizzy_face: -klobouk dolu,jsi fakt sikulka!!! :wink:
Ohledne kojeni-pry az za 15min se mimi dostane k "zadnimu"mlliku...a dele nez 45min pry nenechavat ...
Ale mam to same-Mia pije a pije a pije a kdyz ji "odpojim" :grinning: tak rve a to klidne po 40min kojeni...a pak celou vecnost,nez si grgne...a mezitim bezi cas a od zacatku kojeni chce pres den co 2hod....takze nonstop šichta :angry:
Uz jsem vyfllusana ..jako zvykacka...
Vcera jsem udelala pokus,ze se vratim od vratek zkontrolovat,jestli jsem zamkla barak-jakoze tam "zabehnu" :grinning: :grinning: holky,to jste nevidely-udelala jsem jen nejaky smesny naznam pohybu pro beh :grinning: a nohy me vubec neposlouchaji-takze jsem stala na miste a musela jsem se tam pekne pomalu došourat....
Nevim,co se mi to stalo,ale jsem absolutne bez kondice a boji me kazdicky kloub v tele a hlavne na nohou-asi se mi zbortila ta klenba nebo co.... :confused:
Meli jste to nekdo???A hlavne-prejde to,ze jo???
24. kvě 2010 ve 12:45  • Odpověz
kocule já tam napsala omylem obvody hlavy místo délky :grinning: :sweat_smile: :confused: a ani mi to netrklo když sem to četla,laktační demence :confused: Samko 71,5cm :wink: Saška 70cm :wink:
sarri já si na netu koukala kdy se delá operace oka u dětí a nekde píšou že až v 18letech,jinde v 8letech,nevyznám se v tom,asi bych to absolvovali co nejdřív,ale uvidím co řeknou lékaři :unamused:
Saška má dva spodní zuby už od 7m ale Samko stále nic :unamused:
ráno v 5h se budí :confounded: ,nakojím,hrajeme se a v 7h zalomí a do 9h chrní,pak snídaně(chléb s máslem,čaj),pak kolem 11h kojo a spánek tak do 13h,oběd,hraní,jdeme ven,kojo,v 16h sváča(ovoce,piškoty) a spíme tak do 18h,večeře(kaše),hrajeme se a kolem 19,30 až 20h kojo a spíme,v noci tak 2krát kojení
me se pupík vrátil do normální polohy asi po 3 mesících :wink:
j.cien neporadím :frowning2: ja mám dost bolesti zad a kloubu,tak začínám s cvičením,snad to pomuže :confounded:
24. kvě 2010 v 17:18  • Odpověz
Dobré ránko.
Vypadá to zas na bezva den - včera jsme sice zvládly s holkama alespoň krátkou procházku na poštu, ale jinak nic moc - počasí jak na apríla, několikrát bouřka a i kroupy.
J.Cien (jsem si na Teba o víkendu u našich vzpomněla, neb mamka měla na nějakém krému či čem velká nápis Cien :grinning: ), mně těhotenství vzalo kondičku a savlstvo někam do věčných lovišť - před dvěma lety jsem ještě brázdila Skotsko na kole řádově kol. 100 km denně po vysočině a teď když jsem jela k zubařovi, tak jsem myslela, že zdechnu po dvou kilometrech - a to část cesty na stojáka...
No, já doufám, že se všechno zlepší, jak mě budou prohánět holky. Začala jsem chodit už před Vánocema na spinning, ale to se bohužel nedá - jsme rádi, že je večer zvládneme ve dvou a někdy od 16.00 to zas ještě nestíhá manžel z práce a mně se ani nechce po spinningu ještě koupat, krmit, ukládat...
Hankac - místo pupíku mám něco jako vybuchlý sopečný kráter - fakt připomíná to díru jak komín dukovanské elektrárny - a to jsem mívala takový pidipupík - ono mi teda vadí milionkrát míň, než ty pneu, co mám kolem něj - z těch je mi na blití a musím výrazně omezit jídlo nebo se necítím vůbec dobře, když se mi ty mega faldy rýsují pod tričkem. Fuj.
25. kvě 2010 v 06:51  • Odpověz
Koču, co krmení v židličce? Je to lepší než v autosedajdě? Nám je dovezou zitra, tak se už těším, protože ty autosedačky mám na zemi a sedím u toho na schodku, což není zrovna dvakrát pohodlné.
25. kvě 2010 v 06:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.