• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Ahoj holky, tak my zase marodíme. A oba dva to stejné, jako by to byla dvojčátka?!? :grinning: Nějaká viroza či co, rýma, kašel, teploty. Koupila jsem odsávačku na vysavač a efekt maximální, akorát je to šílený boj s prckama :frowning2: Vřeští jako bych jim trhala nohu, chudinky, ale musí to být. Jinak Daneček 6,59 kg a Honzíček 6,49 kg.
K obědu baštíme zeleninku - zatím jen mrkvičku a brokolici. strašně jim to chutná, otevírají zobáčky jedna radost :slight_smile: A kašičku k večeři, tak jim taky jede, dají tak 150 - 180 ml. To je na nás velký úspěch, jsme nežerky... :wink:
25. kvě 2010 ve 13:16  • Odpověz
Hani, to je sila, urcite to Koculce vymazali :angry: Sama by to prece takhle cele smahem nemazala. Leda ze by po ni sel financak a ona za sebou palila mosty :grinning:
Takove prace si s tim clovek da a oni mu to jen tak smaznou.
Asi proto, ze nemaji radi fotky zviratek a Kocu tam mela jen fotky svych kotatek :grinning:
25. kvě 2010 ve 14:19  • Odpověz
DARLING - koukala jsem na fotky z vitani a moc vam to tam slusi, vsem :wink: Ten tvuj chlap je ale tupy poleno, doma ma takovou krasnou zenskou do nepohody a dva nadherny kluky a nevazi si toho!
By mel povinne cist konika, aby mu to konecne seplo :wink: :grinning:
25. kvě 2010 ve 14:22  • Odpověz
J.cien - vidis, ze se Tea polepsila a ted to rozjede :wink: A holcicky jsou hodne, ze nechaji maminku pres noc dele spinkat :slight_smile: Jsou to sikulky a za chvilku uz budete mit denni a nocni rezim.
My bohuzel kvuli refluxu musime kojit po 3 hodinach, aby kluci nemeli plny zaludek, takze spanek na vyhledu sam od sebe jen tak neprijde.
Koukam, ze svetla stranka predcasneho porodu je, ze se to telo tak nezrujnuje. Jsem rada za prochazky s dvojcecim kocarem, protoze se pri tlaceni do kopce trochu posili svaly.
Spinning jsem take mela rada, ale ted si tedy neumim predstavit, jak bych to zvladla - jak fyzicky, tak i casove. Kolo je nastesti v komore, na nem bych vypustila plice :sweat_smile:
25. kvě 2010 ve 14:41  • Odpověz
autor
Lituš, ty jsi mě pobavila. :grinning: :grinning: :grinning: Náhodou mi letos poprvé a asi naposledy vraceli. :grinning: :grinning: :grinning:

Mosty nepálím, jen jsem dala album neveřejné, páč jsem zjistila, že se fotky kopírují, jak psala Haňulka a navíc mě pěkně nakrkla známá, která mě tady našla a měla blbé řeči. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když se někomu naše diskuse nelíbí, ať si trhne, vůbec mi nevadí, že je veřejná, jiným maminkám to třeba pomůže. Ale album jsem si schovala. :grinning: :grinning: :grinning: Jak přidám fotky, tak vám dám odkaz ju, kde ho najdete. :wink:
25. kvě 2010 ve 14:48  • Odpověz
Tak jsem si přečetla, co jste mi psaly o tom kojení... tak se obávám, že k zadnímu mlíku se ani nedostanou. Oba vypijí za 10 - 15 minut 70 - 80, to mi přijde dost a dál už ani sát nechtějí.
25. kvě 2010 ve 20:14  • Odpověz
dobrý večer

tak my po dnešní poradně: oba kluci 67 cm Bořek 6,8 a Bruno 6,5 kg, takže v necelých 5.ti měsících jsme docela velcí :wink:
25. kvě 2010 ve 20:31  • Odpověz
Irminko, tak to jste velcí. Holky v 7m taky 67cm, ale 7,3kg!!!
25. kvě 2010 ve 20:43  • Odpověz
sarri, máme stejné kočárky,že? Tak kukni ,dneska na procházce :wink:
25. kvě 2010 ve 20:49  • Odpověz
Irmi krásny čepičky, jsi háčkovala? A Bruník má ten rtík moc pěknej. Jsou to oba super krásní kluci. A v tom kočárku mají holé nožky, nebo to špatně vidím. U vás je copak takové teplo?
25. kvě 2010 ve 20:57  •  4 děti  • Odpověz
zuzko? ne , já neháčkovala, mamčina známá, já jsem na to kopyto :angry:

U nás bylo hnusně horko, dala jsem jim pryč tepláky, byli jsme u našich na zahrádce, ale také asi 3x pršelo, tož tak
25. kvě 2010 ve 21:08  • Odpověz
Ahojky holky
nestíhám vás dočítat, ale dnes nás pustily z nemocnice :confounded: V noci ze soboty na neděli nemohla Sofinka vůbec dýchat, jen chroptila a sýpala, prvně jsem ji vzala, prošla jsem se s ní po bytě a zase jí dala lehnout a bylo to dobrý. Ještě jsem odsála nudle z nosíku a šlo se spinkat. Když jsem šla spát já tak si říkám že strašně chrápe a chrčí, tak jsem do ní žďuchala, ale nic, no nemohla jsem usnout :unamused: Jenže pak se chtěla nadechnout a nemohla, chuděrka malá, tak já hned vyskočila, popadla jí a začala dýchat strašně rychle a strašně chrčela. Tak jsem vzbudila manžela, ten nechápal. Nakonec jsem vzbudila telefonem i mamku a ta že hned k nám jede. Nepomohlo ani jí dát k oknu ani k ledničce, nic. Mamka když jí viděla tak hned volala záchranku :frowning2: Takže nás odvezly a máme zánět hrtanu, tak jsme byly v nemocni, kde inhalovala a dostávala kortikoidy.

No jsem ráda že jsme z nemocnice doma, ten jejich řád to je na pos... Jako nechápu výrobce mlíček, všude udávají že mlíka se nemají připravovat dopředu a když tak do dvou hodin spotřebovat. V nemocnici je dělaly na celý den a celý den ležely v ledničce, jen ohřát a podávalo se :unamused:

Nevím jestli vás dočtu, pokusím se, ale až zítra dneska jsem death. Manžel si vzal dovolenou a staral se o Nelinku, zvládl to na naprostou jedničku, šikula můj :wink: A prý mateřská je neskutečný veget :slight_smile: Mě samo bylo šílený smutno, a když přijdu domů tak se na mě Nelinka skoro ani neusmála, ale bylo vidět že s taťkou je ji dobře :sweat_smile:
25. kvě 2010 ve 21:33  • Odpověz
Ju a v nemocnici jsem našla Sofince první zoubek :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 21:34  • Odpověz
Kocu, máš recht, já právě uvažuju o tom samym, jen vám pak do IP pošlu odkaz, nebo nevím, jak se to dělá, když vám budu chtít povolit přístup :slight_smile:...

Eirin, tak to jsou dětičky úplně šikovné, přesně takhle to má být, můžeš si gratulovat :slight_smile:

Holky, my jsme dnes byly konečně na poslední hexa... No samozřejmě řev jako blázen, ale holky to zvládly a pak v kočáře usnuly chuděrky. Elenka má 8,9 kg a 70 cm a Anička má 8,3 kg a 68,5 cm... takže nevím, co mi na to řekneš, Sarri, když ty tvoje jsou žroutíci :wink:)
25. kvě 2010 ve 21:34  • Odpověz
Lucy, vy chuďátka, tak to je hrozné, ach jo!! Tak hlavně, že jste to zvládly a bude líp... Já se celou dobu děsím toho, že bysme musely do nemocnice, kdyby něco, taky bych těžce nesla, kdybych musela bez jedné být... :cry: ... Jinak aspoň pozitivní věc - zoubek :wink:
25. kvě 2010 ve 21:38  • Odpověz
http://www.youtube.com/watch?v=BgsdEz8ccTA

kukněte, ale je to z mobilu, takže kvalita nic moc
25. kvě 2010 ve 21:48  • Odpověz
Hani taky jsem to těžce nesla že jsem bez Nelinky, první noc jsem probrečela, jen jsem ji slyšela v telefonu :frowning2: Ale nad vodou mě držel fakt že pokud bude Sofinka bez teplot tak za dva dny nás pustí :wink:
Jinak teda koukám jací jste žrouti, neteř měla v roce 8 kilo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Sofinka má 7,4kg :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 21:50  • Odpověz
Lucy:my jsme měli laringitidu nebo jak se to píše. bylo to před 12.ti lety a byla jsem z toho také uplně posra...., je to šok, vidět miminko, jak nemůže dýchat. Hlavně, že už jste ok
25. kvě 2010 ve 21:51  • Odpověz
Irmi kluci jsou božíííí, a kočárek taky :slight_smile:
No ta laryngitida je vlastně zánět hrtanu, takže jsme měly to co vy :cry: Chuděrka malá, my musíme taky všechno co kolem nás projde chytit, jdu chrupat, zítra vás dočtu :wink:
25. kvě 2010 ve 21:55  • Odpověz
Lucy, taky mě ty váhy trochu děsí... no ale tlusty zas tak nejsou, spíš pěkně oplácany :wink:)... navíc jsou i docela dlouhy... A můj synovec bude mít teď 2,5 roku a má 11,5 kg, vypadá s holkama docela srandovně :wink:)...... Tak hlavně, že jste už pohromadě, můžu ti říct, že mi tenkrát stačilo, jak jsem měla střevní chřipku, tak že jsem musela být min. 2 metry od holek, a to jsem si už obrečela... nechtíc tak být bez nich úplně... :pensive:

Irmi, já si to pustím až zítra, já tu nemůžu pouštět zvuk, holky mi tu spí... kluci asi povídají, že? :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 21:55  • Odpověz
ale nemluví, jenom tam jde vidět ten kočár, papapa a dobrou noc
25. kvě 2010 ve 21:57  • Odpověz
No tak kočár je úžasnej a kluci ještě víc, kočár je jen doplňuje :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 21:59  • Odpověz
ahojky mamnky,
nebyla jsem tu dloho nějak nestíháme :slight_smile: ale jakž takž jse vás dočetla.
Jnak u Klárnky včera kožní zjstila atopcký ekzém dobrý co???prej se to může objevt kdykoliv ,dostal jsme mlion mastiček a dnes už to má epší takže jsem z toho docela špatná .
Ta s vybírá samo lepší ledviny a ted ekzém snad to nebude nic hroznýho.
Tak se mějte a já zase písnu pááá
25. kvě 2010 ve 22:03  • Odpověz
Hani, tak coooo, bylas to ty? :slight_smile:))
25. kvě 2010 ve 22:53  • Odpověz
holčiny
promiňte, že sem lezu... :wink:
ale s tím strachem z hospitalizace...
já byla před 14 dny v nemocnici s eliškou a mohla jsem tam mít i nelinku... stálo to 270 kč denně bez jídla a 360 s jídlem...
nikdy jsem od nich nebyla déle jak pár minut, takže představa, že bych jednu nechala doma byla nemyslitelná...
takže pokud se něco takového stane, zkuste se přeptat i na tuhle možnost...
u dvojčat bívají velmi shovívaví...
my nebyli jediní, kdo měl u sebe i zdravé dvojčátko :wink:
pa pa
a buďte všichni zdraví!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. kvě 2010 ve 22:58  • Odpověz
No ahoj holky.
Lucy to muselo být hrozné,já nevým jestli bych ešte v noci spala,stála bych se strachem nad postílkou
:cry:
Nás ta nemocnice čeká v pondelí,zahlásila sem že kojím a jdeme všichny 3 a nemusíme nic platit a ani za jídlo,a že když tam bude i Samko tak mu jen tak z legrace udelají vyšetření aby neco vykázali :grinning:,tak každí den mám večší bobany co řeknou na Sašenku když ji uspí,nejhorší bude to čekání :frowning2: :cry:
Hancas naše nejstaršý má atop.exém na obouch výčkách od 5let,stále to mažem,ale nic moc,nekdy je týden..měsíc v poho,nekdy je to des :cry: nejhorší to je v zime
Hanulo tý váhy teda dobrý :wink: :grinning: hlavný že dobre priberají a chutná jím :grinning: :grinning:
tak včera už konečne Samkovy vylezl první zub,v pravo na horu,a leze hned druhej v levo.Saška má dva spodní a Samko bude mít dva horní,no pekne :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
zuzko72 co jako drobečci a ty
26. kvě 2010 v 07:38  • Odpověz
Hani, já taky měla atopický ekzém, a dneska už to mám v pohodě... Já se ve škole nesměla chodit ani koupat, když se jezdilo na bazén - kvůli chlóru... Ale jak píšu, měla jsem to jen jako malá, pak už nic... a hlavně, že mastičky zabírají.

Luzza, děkujem za radu, já teda pevně doufám, že to nebudem nikdy potřebovat, ale kdyby náhodou, určitě bych za to bojovala... a zoubky mě mrzí :cry:, ale zase dobře, že se nestalo něco vážnějšího, pak rovnou narostou druhé...

Beru, no holkám chutná, akorát v příkrmech si trochu vybírají, ale budu se to snažit odbourat, pak bych musela vařit podle toho, co která jí nebo nejí a nerada bych dopadla tak, že budu vařit čtyři chody :unamused: ... Tak k zoubku gratuluju, konečně jste se taky dočkali :slight_smile:... My teda nic, ani nateklá dásínka, prostě nic, akorát se slintá už tak od 3 měsíců a to dost masivně a taky od té doby hodně strkají ruce do pusy, ale zub nikde.
26. kvě 2010 v 07:56  • Odpověz
no to oni taky asi od 3 měsíce hodne slintali,cpali ručičky do pusy,tak sem furt čekala,a čekala až ted sem se dočkala. :grinning:
nejstarší holka ani neslintala,ani ruce necpala,nic ji nenateklo a v 6mesících hned 4 zuby venku :sweat_smile: :grinning:
chcy vyskoušet u velký holky na ten atopic.ekzém homeopatika,máte stím nekdo skušenost?
na alergii na roztoče nám moc pomohla homeopatka s Prahy, už ale k ní nemám možnost zajít,nevýte o nejakých homeopatikách?
26. kvě 2010 v 08:07  • Odpověz
hanulko
zoubky jsem hodně obrečela :frowning2: :frowning2: ještě dnes mám sevřenej krk, když si vzpomenu jak vypadala po tom pádu :frowning2:
jeden zoubek ležel vedle ní a druhý zůstal zkřivený v dásničce :frowning2: ten jí museli taky vytrhnout :frowning2:
začala chodit koncem března, takže už chodí krásně a jistě... ale jednou zaškobrtla a rozplácla se...a máme plovoucí podlahu a ta je tvrdá jak beton :unamused: :unamused: byl to ošklivej zážitek...

jinak první 2 zoubky narostly nelince už v 5 měsících a v roce MĚLA 10 zubů... eliška má jen 4 a na první jsme čekali 8 měsíců :wink:
beru
u nás v nemocnici to je taky zadarmo pokud kojíš... :wink: pokud ne, za druhé miminko platíš... :slight_smile:
26. kvě 2010 v 08:15  • Odpověz
Luzza, my máme nahoře taky plovoučku a vím, je to tvrdé :frowning2:... a dole máme dokonce dlaždice, tak to asi budou muset být pořád v ohradě :frowning2:.. dovedu si ten "zážitek" představit, no ale jak píšu, asi jsou horší věci, buďme rádi, že se nestalo něco vážnějšího...
26. kvě 2010 v 08:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.