• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
píšu jako hotentot. Kyčle mají druhé I samozřejmě měkké :angry:
28. kvě 2010 ve 14:07  • Odpověz
Lito, kluci tak krásně pasou, jste fakt hodně dopředu :wink: Jak často je dáváš na bříško a jak dlouho to vydrží? My dáváme na bříško několikrát denně, ale jen na chvilku, zřejmě by bylo potřeba vydržet dýl. Adrianka krásně zvedá hlavičku, je moc šikovná, ale Davídek je pohodlný strašně. Nechce se mu.
Diky moc za ten odkaz (stimulace pro novorozence). Vypadá to zajímavě, budu to těm našim taky pouštět.

Dneska je u nás tak krásně!!! Ale ven jdeme až zítra, tak snad počasí vydrží. Za chvilku čekám návštěvu, kamarádky se přijdou kouknout na dětičky, tak jsem dneska uklízela a nachystala pohoštění. Dětičky mne opět krásně spaly. Ale začala jsem je přes den více budit, aby byly aktivnější a spali hlavně v noci. V noci totiž ne a ne zabrat, mají úplně převrácený režim.

Sarri, jste krásná rodinka, holky máš tak hezky načančané :wink: Židličky jsou moc pěkné, kdyžtak na ně sem hoď link, jesti je máš objednané z netu.
28. kvě 2010 ve 14:16  • Odpověz
Tak jsme byly venku a Nelinka mi ztratila botu :angry: Šla jsem tam ještě jednou ale po botě ani vidu ani slechu :angry: Ta mě teeeeda naštvala, takový krásný drahý boty a ona ji prostě hodí na zem :confounded: Tak jdu shánět nějaký capáčky za rozumnou cenu na MMB :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Sarri no já taky nevím jak to praktikovat, dolů to ještě jde ale nahoru to je hrůůza, asi zkusím klokanku a druhou v tý přenosný tašce, bo mi Sofinka která je v náručí nějak blbne a zajímá jí naprosto všechno co se děje pod ní, takže je věčně sklopená a kouká na Nelu, Nelu nosit nemůžu protože je těžší a je to taková knedla která se z ničeho nic prohne dozadu tak mám strach aby si něco ještě neudělala :unamused:

A Sarri židličky jsou krááásné a máš strašně nádhernou kuchyň a tak uklizeno, no se teď stydím a jdu taky poklidit protože kdyby jste viděly ten borčus u nás :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2010 ve 14:25  • Odpověz
Zdravím dvojmamky :slight_smile:

Musím se pochlubit s jednou vychytávkou, která už u nás asi měsíc funguje na 100% ! :sweat_smile:
Holky se nám také budí kolem 5 ráno, prostě když začne být světlo a potom už nechtěly zabrat..max. na hoďku....a to se mamince ani tatínkovi nelíbilo...tak jsme je zkusili po tom prvním raním krmení hodit do korbiček od kočárku a korbu přikrýt částečně dekou, aby tam bylo šero...no paráda :wink: Chrupkáme každý den až do 9 !!!! Vyzkoušejte, vyspíte se :grinning:
Ale holky jsou vůbec nějak podezřele navyklé na denní režim, po krmení ve 12-13 je dávám taky do korbiček a spinkají až do dalšího krmení (ať už jdeme ven nebo ne)... v tomhle jsou zlatý:slight_smile:
Ale zase od takových 18:30 až do 20:00 je řev...taky pravidelně :grinning:

Jinak mi paseme pěkně až tak od 3měsíců...předtím se vůbec nechtělo Sofince, vždycky se rozplácla a vztekala se, tak jsme začali s oběma holkama pást při každém přebalování a před koupáním a Sofince jsem přidržovala zpočátku ruce u sebe...a hle brzy to začalo mít výsledky...Takže pást to chce určitě často :slight_smile: Teď už si tu polohu na bříšku tak osvojily, že se nikdy nevztekají! A vydrží i 10minut na bříšku...
28. kvě 2010 v 15:20  • Odpověz
sarri: máte tak krásné holčičky :dizzy_face: vypadají úplně andílkovsky...ty židličky co máte jsou polohovací? A nevadí ti, že není polohovací opěrka na nožičky? Co jsem tak hledala info, tak se mi asi nejvíce zamlouvají rostoucí židličky...jenže ty bývají dřevěné a to mám obavu o mytí :unamused:

Myslíte, že v těch polohovacích židličkách mohou být i když samy ještě nesedí?

sarri mám na tebe ještě dotázek ohledně vývoje:slight_smile: je dobré holky trochu polohovat? Myslím třeba v lehátkách...já je zatím dávám jen na zádíčka nebo bříško...moc se mi nechce je lámat, když se samy do sedu nedostanou..ale zase si říkám, že by možná nebylo od věci jim ukázat, že existuje také jiná pozice než ležící...co myslíš? :sweat_smile:
28. kvě 2010 v 15:24  • Odpověz
Lito, máš krásné chlapečky a moc šikovné! Takhle maličcí a už pasou :slight_smile:
28. kvě 2010 v 15:26  • Odpověz
Dobrý večer,
díky za krásné komentáře k fotečkám.
Lucy, uklizeno máme max. na té lince, jídelní stůl - máme ovál pro 6 lidí - to jen pro představu, kolik věcí se na něj vleze - je permanentně plný oblečení holek a všehomožného :frowning2: Práce a bordýlek neuteče - dáváme si vínko.
Haassi, židlička má 3 polohy, při té nejnižší je to asi jako v autosedačce. Opěrka nohou polohovat nejde, ale holky ji ještě dlouho potřebovat nebudou (nemají šanci tam dosáhnout). Dokud se samy neposadí je židle jenom na jídlo a ne na čumákování. Doktor nám sice říkal, že jim můžu v kočáře dát klidně polosed - jenom by měla být pevná opěrka zad - ale nepřeháníme to, spí tam vleže a jenom když zlobí, tak zvedám na dívání. Jinak naše poklady se nikdy nechtěly chovat jako miminka - vždy byly ve vertikální poloze, což je nutilo držet si hezky hlavičku a měly zároveň dobrý rozhled. Dokonce, když jsem je chovala sedmo, tak na mně tak usínaly. Dobrá je i klokanka - dětem se tam líbí a zároveň je to pro ně posilovna. Klidně je od 3m můžeš dávat do autosedaček, když nebo něco děláš a povídat jim - prohlédnou si pokoj z jiné perspektivy. Taky děti motivuju přenášet jim deku na hraní do různých místností - jestli je na to místo v koupelně, udělejte si hrací hodinku klidně tam na zemi, na dece venku - já plánuju postavit na zahradě stan, že se tam budeme hrát.
Ještě mám jeden tip na koníky - rozevřela jsem před holky knížku a ony na to čučely a vydržely déle, pak taky televize - z ohrady jim ty hlavy trčely fakt jak koníkům, jenom aby viděly na TV. Prdelatí barevní antékači jim vyluzují takové úsměvy - používám, když jednu koupu a druhá musí čekat nebo, když se navaří a chceme pojest. To pak pasou žirafy, aby viděly, co tam běží. Akorát po pár dílech jsme z toho s manželem trošku postižení, neb to hrozně láká mluvit jako oni :grinning:
28. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz
http://www.super.cz/clanek/39604-silikonova-mesarosova-po-botoxu-a-zvetseni-rtu-jak-se-vam-libi.html

Fuj, narazila jsem na toto. No já byt její maminka, tak jí zmaluju prdel jak velikonoční vajco. Někdo by spíš poteboval plastiku mozku. Mladá holka a dělá ze sebe umělou hnusku. Chraň Bůh, aby mně tak holky jednou trápily.

Už nic nečtu, manžel leze ze sprchy, tak bude degustace :grinning:

Apropo - doufám, že půjdete všechny k volbám a vyměníme tam ty nahoře.
28. kvě 2010 ve 20:45  • Odpověz
Dávám si druhý černý puntík. Za 5 puntíků si zopakuju pádové otázky a jejich použití při psaní mě - mně - no, to asi tím rozčarováním :wink:
28. kvě 2010 ve 21:29  • Odpověz
sarri: to mě ani nenapadlo s tou hrací dekou, díky za tip :sweat_smile: je fakt, že v obýváku už to znají a mám potom problém je nakrmit v ložnici, protže při krmení čumákujou všude kolem, jak to tam moc neznají :grinning:
S tou TV bacha na reklamy v televizi, je to nakažlivý :slight_smile: mojí sestry chlapeček je odmalinka vysazený na reklamy, jakmile nějakou v TV uslyší, hned už se musí začít dívat a od telky ho nikdo neodtrhne...no může si to zkusit, to je potom řev

U voleb jsme byli s manželem i holkama, jsem na to letos zvědavá, hlavně se zdá, že přišlo hodně lidí, nikdy jsem na ulici nepotkala toliká lidu a kolem volební místnosti bylo pěkně rušno...tak uvidíme, třeba bude změna k lepšímu

sarri, ještě mi řekni jakou máte značku těch klokanek? holky tam vypadají moc spokojeně - vydrží to takhle opravdu dlouho? A co kdyby byly unavené, mohou tak i usnout? A jak to chcete řešit v létě - totiž když budou holky v těch klokankách, tak na ně bude svítit sluníčko :unamused:
28. kvě 2010 ve 21:56  • Odpověz
@sarri Moc vám to na fotkách sluší, holky jsou ti podobné. A jsou opravdu stejné, když jsou jednovajky? Mě připadá, že jo.

Židličky jsou super, ale nechtěla jsi červené??? :slight_smile:

Jinak už bydlíme v domečku, takže tahání do sklepa odpadá, ufff :slight_smile:
29. kvě 2010 v 09:22  • Odpověz
Salu, červené byly jenom modely Fábula (úplně stejné, jenom navíc polstrování pásů a košík, konstrukce úplně stejná, ale u dvou sedaček o 700 více penízků). Barvu jsem chtěla, aby ladily do kuchyně, ale myslím, že tato je taky ok.

Haassi, my tu telku fakt jen, když je potřebuju akutně zabavit a řvou jak tuři a teď teda ty Teletubbies (máme cosi, co to z youtubu pouští přímo do telky). Klokanky máme tyto http://www.mujeobchod.cz/active-infant-klokanka-od-35-kg-p-1482.html - má je i Zuzka a na MMB jsem je koupila obě nové za 1000. Jsou do 13 kg (to jsem chtěla - některé jsou jen do 8 nebo 9 kg), dítko můžeš mít na boku (v případě nějaké vyjímečné potřeby by je manžel mohl nést obě na bocích), nebo na břiše bud čelem k Tobě nebo ven. Myslím, že když je dítko čelem k Tobě, tak by i případný chrupec byl možný, ale holkám to nikdy nedalo v nich usnout. Teď jsme začali výletovat, tak když se jim nelíbí v kočáře nebo ne kratší prochajdy, tak je to super. Já je na rukách dlouho neunesu. Za měsíc jedeme na dovolenou do Krkonoš, tak počítám, že je taky hodně využijeme. Zatím se nám nestalo, že by v klokaně řvaly - byli jsme v Lednici, Adélka se pokadila, já nechala plenky a autě, tak jsme ji daly do té klokanky a úsměvy od ucha k ucha (no, v plenkách sam. po tom zavěšení hrůza :grinning:
29. kvě 2010 v 10:48  • Odpověz
Ahoj ženský,dodávám slibované foto našeho kudrnatýho Jarouška.Líp to vyfotit nešlo :grinning: Furt sebou šil hladovec hladovej :angry:
29. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz
Rejchl-super fotka-mě ti tvý kluci připadají oba stejní-zdá se mi to? A mají úžasný horní rtíky-to se mi na mimčách vždycky líbilo. :slight_smile:
29. kvě 2010 ve 21:09  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi nejsou stejni.Pokusim se nekdy vyfotit ksichtiky aby byl videt rozdil.Ale rozdilu je fakt dost:slight_smile:
29. kvě 2010 ve 21:29  • Odpověz
Zuzííí :slight_smile:))... tak už se znáš i s mojí tchýní :slight_smile:... včera vás potkala v Globu... Jen tak mezi řečí říkala, že potkala dvojčata - kluky, a prej takovej modrej kočár... tak mi to bylo hned jasny :slight_smile:))...
29. kvě 2010 ve 22:08  • Odpověz
Rejchl, to je ale chlupáček!! :slight_smile:))... oba jsou moc hezcí, taky mi přijdou, že jsou si podobní, ale vidím i rozdíly. Každopádně se nezapřou :slight_smile:... šikulky.
29. kvě 2010 ve 22:18  • Odpověz
Jinak já včera v Tescu neodolala těm modrým plavečkám, na které už mám nějakou dobu políčeno, pozděj dodám fotky... Ještě jsem je holkám nezkoušela a pevně doufám, že to oblečou - je to na 2 - 3 roky... Do těch kojeneckých plaveček, co tam byly, bychom se opravdu nevešly :unamused: ... Jo a mají v Tescu 30 %ní slevy na většině dětského oblečení, no úplně jsem se vyřádila. Akorát jsem chtěla koupit ještě tepláčky 9 - 12 m a neměli tam ani jedny! Normálně jsem cítila diskriminaci těch našich obříků... Taky musím koukat na to, aby jim to bylo dobře na bříškách... v týdnu jsem koupila holkám plátěné kalhoty 98 a myslím, že jim to bude už teď :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: ... ale to bylo od našich vietnamských spoluobčanů, tak bůhví, jak to číslování je...
29. kvě 2010 ve 22:28  • Odpověz
Rajchl, :grinning: :grinning: :grinning: to jsou teda krásné vlásky a celkově miminko k potulení. Ach jo, my už máme taky obříky.
30. kvě 2010 v 07:16  • Odpověz
Rejchl, sorry, jsem Ti zkomolila nick - mám v počítačce žrouta správných písmen, co tam dává svoje.
30. kvě 2010 v 07:17  • Odpověz
Ahojky vsem :slight_smile:
Nestiham nic :grinning: jen kojim :grinning: a kojim :grinning:
Ale ve ctvrtek jsme meli poradnu a hodne me to nakoplo :wink: ,mela jsem strach o Teu,posledne pribrala jen 100g za 10dnu...a ted za 14dnu pribrala 800g!!Dokonce vetsi prisutek nez Mia :dizzy_face: ,ta ma +760g .Takze Tea 3,3kg a Mia 3,8 :slight_smile:

Ve dne jsou nekdy andilci a mezi kojenim spinkaji,jsme ted hodne venku :slight_smile: Nekdy rvou...casto vecer,nekdy i hodinu v kuse..davame Probioticke gtt.,Sab,caj..ale moc efektu nevidim...vcera jsem jim prdla na bricha ty tresnove polstarky nahrate...na chvilicku se zadlo OK,ale pak nanovo...Takze vecerni rev prejde plnule az do koupani,to se uklidni a pak po kojeni usnou na max4h :wink: coz je uz pomerne pokrok....teda u nas...pac jinak maji interval max 3h mezi kojenim...

Holky zbezne jsem docetla a trochu zkoukla fotecky :wink: krasne!
Vsem preji poho dny,hlavne zdrave! bez nemoci ,spitalu,bez boleni :wink:
30. kvě 2010 v 17:57  • Odpověz
:grinning: Hani- :grinning: -škoda, měla se hlásit, my měli sraz z holkama tady z koníka-scházíme se tak 1x za týden a většinou v Globu :grinning: -foto z dneška zase z Globusu, ale to jsme byly autem :wink:
30. kvě 2010 ve 20:26  •  4 děti  • Odpověz
Holky, tak podle předpovědi nás pro změnu čeká zase děštivé pičasí. No, my jsme dneska zmokli teda luxusně. Ach jo.
30. kvě 2010 ve 21:13  • Odpověz
Zuzi, ona se hlásila, prý jste spolu mluvily :slight_smile:)... a musely, protože věděla, že kluci mají 3 měsíce... JInak já myslím, že jsem v Olmiku potkala i Hankas, ale nevím, jestli to byla ona, ale děti odpovídali :slight_smile:.. Zuzi, prosím tě, když jedeš do Globu s kočárem, projedeš pak přes pokladny? Já mám pořád dojem, že je to hrozně úzky na dvojkočár...

Sarri, my jsme byly včera na extra dlouhé prochajdě a dnes jsme se na to vybodli, protože furt pršelo a tak jsme si po obídku všechny schruply :slight_smile:))
30. kvě 2010 ve 21:49  • Odpověz
Ještě fota ze zkoušení plavek, nakonec jsou jim ještě volny, tak je to dobry :wink:... tohle je jen Elenka.
30. kvě 2010 ve 22:09  • Odpověz
Hani, plavečky jsou roztomilé a Elenka je v nich úžasná - fakt moc milá a nepíšu to ze slušnosti :wink: Jak pase, tak se mi zdá hodně na Tebe. I když u nás je to tak, že všichni říkají, že jsou holky podobné na mě jenom proto, že já su papulatá buclatá a ony taky a taťka má hubu jak sekerku, takže nikoho nenapadne, že by mohly být taky po něm.
Apropos - kdy vyrazíš na pracák skrz tu rodičovskou? Je nějaký formulář s čím se tam jde, co by se dal stáhnout na netu a vyplnit doma?
31. kvě 2010 v 07:03  • Odpověz
Ahoj holky, tak my se pridavame do seznamu miminek, ktera musi do nemocnice :frowning2: Tobik ma triselni kylu a musi na operaci v celkove narkoze. Zitra jdeme na kontrolu na chirurgii do Motola, kde nas daji na cekacku. Ceka se az 9 mesicu!! Ale nastesti mala miminka a nedonosenci jdou na radu drive, tak uvidime.

Neni to zavazna operace, noc pred tim budeme doma, prijedeme na 7 a v 8 by sel na sal. Hrozne bude nechat Tobika hladovet pred narkozou. Zustali bychom tam den a noc.

Bryaska bych u sebe mohla mit take, ale nevim, zda je to dobry napad. Myslim si, ze po operaci bude Tobik potrebovat a vyzadovat vetsi peci a pozornost, tak bych na Bryana nemusela mit dost casu, coz by trapilo nas oba. Asi bych ho nechala u me sestry, prijela by tam mamka a mel by u ni rozhodne nadstandard.
31. kvě 2010 v 07:04  • Odpověz
Hani - naaadherne foto, Elence to nesmirne fikne :slight_smile: Plavecky se mi moc libi, miluju kombinaci tyrkys s ruzovou. Elenka je ucinena modelka a souhlasim se Sarri, ze je to cela maminka :slight_smile:
31. kvě 2010 v 07:07  • Odpověz
Rejchl - uzasna fotecka, Jarousek ma vlasku a tak dlouhych :slight_smile: Ucineny Cesilko a mam pekne lisacky pohled :wink:

Sarri - take musim vyjadrit obdiv nad tvou vypucovanou kuchyni! Jak to delas - zvladat dve aktivni deticky, prispivat na konika a jeste mit vycideny byt, az se leskne? Nejaka rada? A nerikej, ze nespat, ze to vse delas po nocich misto spanku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
Gratulace ke krasnemu vysledku v poradne, holky jsou sikulky :wink:
31. kvě 2010 v 07:14  • Odpověz
Holky, dekuju za mile komentare k fotkam nasich "konicku" :slight_smile:

Koculko - snad se tva kotatka brzy umoudri a zacnou behat a kout pikle ve stejnem smeru :wink: Aby z toho mamince nenarostly jeste dalsi koncetiny :grinning:

Salu - no rezim zatim nic moc, spise pracujeme na dodrzovani den a noc, ale stejne se to jeste nekdy rozhodi, kdyz bolesti proplacou noc a nespi. Pak to dohaneji pres den a nic je neprobudi. Muzu je lochtat jak chci, uz ke konci kojeni mi zacnou vytuhavat a treba uz si ani nekrknou, jak jsou kozeni.
Takze zatim u nas neco jako dopoledni ci odpoledni siesta, doba obeda, hrani pred spanim atd. nefunguje. A take nejsou naladeni na stejnou notu, nekdy jsou vzhuru oba a nekdy jen jeden.
Uvidime, kdy se nam to zacne krystalizovat.

Hani - pani na hlidani je sestricka od nedonosenatek a rikala, ze prave nedonosenatka jsou pohybove vice aktivni nez donosenatka. A je pravda, ze Tobik jim po inkubatoru cestoval vsemi smery, tudiz ho museli obhanet dekou, aby jim nezacal lezt po stenach :grinning: Kluci zvedali kebulky uz v porodnici! Vzdycky na me vykoukla sisticka z vozitka, kdyz byli na brisku pred spanim.

Yorinko - u nas to paseni na brisku take neni bez place, ale je to trosku takove citove vydirani ze strany chlapecku :slight_smile: Vedi, ze jsem u nich a ze musi "makat", tak to na maminku zkouseji po ruznu :grinning: Ale vetsinou je hodne a nahlas chvalim a podporuju. Ale je pravda, ze je nenechavam dlouho, kdyz to pak zaseknou a zacnou plakat unavou s hlavickou zaborenou do podlozky, tak jdou k mamince do naruce, protoze by se nad nimi i kamenne srdce ustrnulo :grinning:

Peto - jeste do nedavna, nez jim propukl ten reflux, tak jsem byla naucena z porodnice je davat na 15-30 min na brisko po krmeni pred spanim a pak otocit na zadicka - takze to byvalo i 8x za 24 hodin. Nekdy vytuhli rychle a nekdy tam delali alotrie a u toho prave zvedali tu hlavicku. Ted je davam na brisko, kdyz pres den nespi a nic je nebavi, tak to maji misto zabavy :slight_smile: Treba 1-2x denne.

U nas je take aktivnejsi Tobik, ale i Bryan hezky tu hlavicku zveda. Oba ji zvedaji nadherne a aktivne, kdyz se chovaji, bud kdyz s nimi chodim nebo kdyz je drzim po jidle. To kolem sebe hazeji kukadlama a zvedaji a drzi uplne neuveritelne.

Doporucuju hodne stimulovat, nejen flaknout na podlozku a ditko, snaz se. To to pak zalomi a treba si zacnou cumlat prsticky, jakoze se mi na to muzou :grinning:
Pomaha vzit nejakou hodne vyraznou hracku (nejlepe cernobilou s cervenou), ukazat jim ji, upoutat jejich pozornost a pomalu s ni jet na druhou stranu a oni se zacnou otacet za ni a tim musi tu hlavicku zvednout. Muzes ji uprostred zastavit, aby tu hlavicku drzeli ve vzduchu dele.

Mne se na tom hrozne libi, jak se jim zmeni tvar i vyraz oblicejiku, nez kdyz maji hlavicku porad rozplaclou vleze :slight_smile:
31. kvě 2010 v 07:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.