• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Sarri, tak to já mám rodiče 25 km, ale kdybych tam chtěla jet vlakem nebo busem, tak je to na celej den, s kočárem na dva dny... Otřesné spojení... Do Olmika to mám odsud 10 km a stejně tím vlakem je to jen jízda 45 minut, bo staví přes všechny zastávky, co jdou.... Jak budu cestovat, o tom mám zatím jen představu :slight_smile:. Dojdu pěšky do vedlejší vesnice, kde jede vlak. Naložím celej kočár i s holkama dovnitř, za pomocí průvodčího. Dojedu tam, kam potřebuju, a zase za pomoci průvodčího vystoupíme :wink:... Ale nevím, jestli se teď někde nemusí přestupovat, to by mě asi jeblo. Jinak pevně doufám, že v tom motoráku je místo na dvojkočár, už si to jaksi nepamatuju. Jela jsem naposled tak před rokem. A taky nevím, jestli prolezem dveřma. No prostě nejdřív to asi omrknem....

Rejchl, to je hrůza, je to hrozny, ale už aby ty zoubky byly ven... :frowning2:
31. kvě 2010 ve 13:40  • Odpověz
Hani, to k vám jezdí nějaky city elephant, ne? Já bych musela zelenou klasikou s těma super dveřma a schůdkama, co z nich seskakuju, bo mám krátké nožičky. Kočár bych tama neprotáhla ani v nejdivočejším snu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. kvě 2010 ve 13:54  • Odpověz
Rejchl ježiš chudáček malý :frowning2: Ale nějak nechápu cože se to stalo, vždyť malej ještě nemá zoubky venku ne? Nebo to si dokázal prorazit zoubky které ještě nejsou vylezlý :pensive: Chuděrka malá :frowning2:

Nu teď jsem holky četla že naše nová vláda nám sníží rodičák, hmmm super, já fakt nevím jak vyžijeme :frowning2: :frowning2: :frowning2:
31. kvě 2010 ve 13:58  • Odpověz
Lucy on ma od porodu dva novorozenecky zoubky.Nejsou tvrdy,je to neco mekkeho,ale vypada to jak zuby.Dneska jsem koukala rano ze se mu hybou.A dopoledne jsem mu cpala dudlika a asi nejak blbe jsem mu ho soupla ze se mu spustila krev.Mel hrozne krve v pusince,nechtel ji ani zavrit.Bulela jsem s nim :frowning2:
31. kvě 2010 ve 14:08  • Odpověz
@rejchl Ahojky, tak už ho máš doma? Chudinka malej. Ale jestli se mu už kýval, tak to snad bylo rychlý. A víš co, když by pak třeba žužlal hračku, tak si ho mohl sám úplně vyklonit a třeba i spolknout. Takhle to bude lepší. Některá mimi se tak narodí a všem se trhá :frowning2:
31. kvě 2010 v 15:19  • Odpověz
Sarri, tak teď nevím, jestli je to opravdu nějaký název pro vlak nebo jen ironie :slight_smile:))... Dřív tu jezdil klasickej motorák - červenej. Teď jezdí i jakejsi moderní, tak tím bych chtěla je. Vypadá to jako pendolíno, ale v mrňavym :slight_smile:))))))))))))))))))))

Lucy, doufám, že si děláš srandu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused:
31. kvě 2010 v 15:24  • Odpověz
Snížit platy politikům, to beru, ale rodičák ?????????? Tak to snad ne!!!! A co ty 500.000,- odchodné (viz Talmanová) ????
31. kvě 2010 v 15:30  • Odpověz
Hani, city elephant je fakt název vlaku - takové to jakoby pendolínko :grinning: :grinning: :grinning: - to z KM do Hulína jezdí klasická kača, občas místo červené žlutá.
Rejchl, máš statečné babičky, naše nedělají nic, co se dětem nelíbí - ani nehty neostříhají, vše, co holky nerady musím já. Neboj, děti ne bolest okamžitě zapomínají a maminkám to ubližuje víc než jim.

Holky, máme problém, bufíni majú ve vláskách taková jakoby hnízdečka lupů - v jedné knížce bylo, že se ty kůžičky mají jemně vyčesat - no zkoušela jsem to a mají toho snad tunu. Mazala jsem je olejem i s hlavama, ale přece jen už mají vlásky a to pak měly mastňáky. Tak co s tím? Umýváte vlásky každé koupání a čím?
31. kvě 2010 v 15:32  • Odpověz
Salu, já jsem se nad těma odstupnýma už rozčilovala. Zaměstnavatel Ti musí držet místo 6 let, když půjdeš na 5 let do parlamentu a po skončení mandátu jim dají pětiměsíční odstupné! Když Ti skončí pracovní smlouva na určito, tak žádné odstupné nedostaneš a oni to mají na určito. když Ti dvojčata nevezmou do školky , tak budeš doma za nic a ještě přijdeš o práci, protože fleka Ti musí držet jen tři roky. A to, že na dvojčata je stejně jako na jedno děcko je výsměch. Nehledě na to, že my máme třeba jen ta dvojčátka, ale mít už jedno dvě, tak podle jejich tabulek se slušně žít nedá, jestli vůbec (pro naši rodinu by mělo na měsíc stačit cc 21.000 :grinning: :grinning: :grinning: )
31. kvě 2010 v 15:36  • Odpověz
Sarri, aha, no vidíš, nějakou dobu nejezdím vlakem a už jsem jak Xi-Xao... U nás taky babičky nic, co děti nerady. Na očkování se mnou mama chodí, ale jen proto, že drží zrovna tu, kterou sestra zrovna neočkuje.. nemohla by ju držet, když jí dává tu injekci. Popravdě i já jsem z toho vždycky celá slitá a hotová... Naštěstí to máme na nějakou dobu za sebou... V těch vlasech to máme taky, Anička už tak měsíc a Elenka 2 týdny... nevím, co s tím, hlavičku jim nechcu moc drbat, když je umývám, takže to tam pořád mají. Když se to snažím vyčesat, tak to mají všude v těch vláskách... asi musíme počkat, až to samo nějak ustoupí...
31. kvě 2010 v 15:41  • Odpověz
Taky si pamatuju, že to Áňa měla, ale když jsem jí to namočila, tak jsem jí to jakoby rozmáchala a bylo to ještě horší - jakoby mokvající. Nechala jsem to a samo se to za čas vyloupalo.
31. kvě 2010 v 15:48  • Odpověz
Tak už je prdolka doma,skoro nebrecel.Za par minutek bylo po vsem.Je to šikula šikovnej.Zoubky mame doma a jsou zajimavy:grinning: Vubec to jak zub nevypada.Spis jak chrupavka nebo tak neco.
31. kvě 2010 v 15:59  • Odpověz
Rejchl to je hrozne,bobek maly..ale hlavne,ze jsou zubiska venku a ze ho neohrozi,ze je nespolkne.. :wink:
Lucy holky jsou nadherne,hotove modelky :slight_smile: a Irmi kuchyn mas teda fakt moc peknou :wink: !

Liti,diky za tip na tasku na kocik :wink: objednala jsem si sedou a s cernym Emanem vypada suprove :slight_smile:
Jj,asi to mame taky ty koliky...davam Sab i BabyCalm...mazu,masiruju,pecky horke na bricho...trubicku taky..ale nekdy proste rvou a nepomuze nic...trva to klidne hodinu...vetsinou stridave,zatim nekricely obe najednou tak dlouho...tak se to da zvladat.
Mam jeste v zaloze satek na noseni-bohuzel jsem tutan a jeste jsem si neobčíhla ty uvazy...takze satek zatim lezi ladem :confounded:

U nas naprosto beznadejne pocasi...to je fakt na maslu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: a ma to byt zas cely tyden....
V sobotu mame krtiny.
31. kvě 2010 v 16:22  • Odpověz
@rejchl - to je mi lito, ze se chudinka takhle brzy po narozeni potrapil :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ty take, musel to byt sok s tou krvi v pusince. Ale jste sikulky, takhle to rychle vse zvladnout! Ted uz bude lip, mate to za sebou :wink: A az vyroste, tak bude mit originalni suvenyr z detstvi v krabicce :slight_smile:
31. kvě 2010 v 16:50  • Odpověz
LITUŠKO, my máme taky za sebou operaci tříselné kýly, Honzíkovi byly tři měsíce, korigovaně ale jen měsíc, neměl ani čtyři kila. Díky tomu, že jsem kojila, mohli jsme být v nemocnici všichni tři pohromadě. Operace asi náročná nebyla, ale stejně to byl děs, vidět toho mrňouska zafačovaného, s kanylou v hlavičce. Tím tě, prosím tě, nechci vůbec strašit, zvládli jsme to skvěle.
Zrovna dneska jsme byli na chirurgii na kontrole, jizvy nejsou vůbec vidět (měl oboustrannou tříselnou kýlu), a pupeční kýla se nám zatáhla sama...už tam víckrát nemusíme. Byli jsme v nemocnici asi pět dní, ale vlezl nám do toho víkend.
Neboj, to zvládnete!!!
31. kvě 2010 v 16:55  • Odpověz
Rejchl-chuďátko, hlavně, že to má za sebou
Hani-to pendolíno je žluty? nejezdí i kolem řepčína?
sarri-my to měli taky i moji velcí kluci, když byly malí. Namaž hlavičku olejem a počkej tak 2minutky a pakčesej tím dětským kartáčkem-půjde to samo-je to super vychytávka, bohužel jsem ji zjistila až na dvojčata a na kluky předtím jsem to nevěděla, tak chodili s lupínkovyma hlavama
Irmi-super kuchyň. :wink:
Hele a kam chodíte na ty retro kočárky, já sháním a nikde se mi nepodařilo sehnat. :frowning2: a kolik jste za ně dali? Jestli to není tajné, ať mám přehled.:wink:
31. kvě 2010 v 19:06  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj holky! Lito- s tou kýlou je mi to moc líto, ale zase se Vám uleví a drobečkovi bude hej- je to šikulka. Budu držet palečky!!! :wink: No a Rejch vy jste taky moc šikovní, když jste to tak krásně zvládli! :slight_smile: Čím vším si ti broučínci musí projít v takovém věku... :frowning2:
Holky ty místečka lupů si pamatuju ještě, když byla ségra malá. Vím, že tehdy mamina nevěděla co s tím a jediné co jí tehdy pomohlo to promazávat obyč. máslem a vyčesávat. Divné, že se mi to teď tak vybavilo. :grinning:
31. kvě 2010 ve 20:06  • Odpověz
ahojte,

tak my máme lupy také a máme na to Locoid do vlasů. jde o vlasový olej, ale je to svinstvo, obsahuje to kortikoidy či co, ale za týden jsme to měli pryč u Bořka a také jsem se ted dívala na Brundu a zaříná se mu to dělat také, takže budeme škrabkat i jeho. U Ríši šla na to babička tak, že mu to pomazala sádlem a odškrabkala to, já jsem na to neměla nervy :sunglasses:

Děkuji vám děvčata za pochválení kuchyně, jste mě potěšily a jak zítra přijde Staníček ze šichty, tak mu to řeknu jaký je šikula.....

Usínáčky dávám k hlavičce, hošani hážou hlavičkou sem a tam a vždycky usnou na té straně , kde je usínáček. nebo jim to dám na oči at mají tmu, prostě jakou mají náladu, jestli klidnou nebo moooc roz(s)šafnou :confused:

Retro kočárky jsou u nás na dědině asi normál, tetiny to maji schované na hůře :wink:

Sarri: viděla jsi TV noviny, že nás čeká opět déšt? No hnus fialový

A s tím rodičákem si snad děláte prču ne?
31. kvě 2010 ve 20:25  • Odpověz
Holky, díky za rady - já to dnes vyčesávala na sucho, ale zitra zkusím namazat a vyčesat.
Déšť snad už nebude tak hrůzný, dneska to bylo celkem v poho, nakonec byly i holky s tatínkem venku.
31. kvě 2010 ve 20:45  • Odpověz
@rejchl to je mi moc líto, chudáček malý, tak snad už je to lepší a malej to zvládl dobře

@irminko to počasí je fakt hnus, zítra opět déšť, no potěš, ach jooooo :angry:

Tak a mě skončil ,,klídek,, Sofinka se začíná postavovat, prvně o krabici s hračkama, pak o stůl, máme dřevěnou podlahu takže ji to klouže, ale na mě se postaví, jak sedím tak ke mě přileze, drží se mě, klekne a vydrápe se výš a stojí :confused: Mě z ní klepne, dneska jsem se nemohla hnout vůbec z obýváku protože mám strach aby si něco neudělala. Takže prádlo věším až teď večer, za celý dne jsem nejedla, no to se bude hnubnout :grinning: Jenže mi dneska jak jsme nešly ven nespaly takže večer byly mega protivný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dávám video z lezení, bordelu si nevšímejte, dneska jsem opravdu všechno odhazovala v dáli :grinning:

http://www.youtube.com/user/dajmik#p/a/u/0/PH9Y9Fvo-5M
31. kvě 2010 ve 20:59  • Odpověz
Jo a právě jsem vyčetla, že na skvrny od mrkve platí přímé sluneční záření - navlhčit skvrnu a na sluníčko - teda tento týden asi sluníčko moc neseženeme :frowning2:
31. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz
lucy: no supeer,jsem se nasmála a máš to hezky okomentováno a bordel žádný nevidím, furt cosi máte holky jedny. Nemám ráda sterilitu :wink:
31. kvě 2010 ve 21:05  • Odpověz
Lucy, to je úžasné - jsem se zasmála těm vašim komentářům. Teda, neřikej, že tak začne dítko lozit během jednoho dne :astonished:
U nás dnes Eliška začala jakési plazení či co ale pozpátku a asi brzy půjde na všechny 4, ale to vaše lezeníčko je super.
31. kvě 2010 ve 21:05  • Odpověz
Sarri-já na to dala obyčejný Aviril a za jednou to bylo pryč. Jen nééééé, jak píše Irmi seškrabávat, to prý ne, říkala má dětská.
Tož to budu muset zajet někde na dědinu Irmi. :unamused:
31. kvě 2010 ve 21:07  •  4 děti  • Odpověz
Zuzule: jsem myslela jemně poškrabkat nééé strhnou skalpel :sweat_smile:
A klidně dojed
31. kvě 2010 ve 21:08  • Odpověz
Zuzi, jo jo, to je to naše Pendolíno :slight_smile:)))...

Já to taky zkusím tím olejem, trochu problém je, že holky, hlavně Anička má už ty vlásky fakt dlouhé a tak to půjde asi blbě :unamused:

Ještě jsme dnes trochu blbly s plavečkama :slight_smile:)... a pak Anička počůrala gauč :confounded: :sweat_smile: ... a pak jak se mi Ela sesune až na dlaždice. Byla původně na zádech, hlavou u toho medvěda s červeným trikem... dneska jsme museli rozšiřovat "výběh".
31. kvě 2010 ve 21:08  • Odpověz
hani: tož to sů nožiska, paráda :wink:
31. kvě 2010 ve 21:10  • Odpověz
Irmi- :grinning: No znám i lidi co to drsně strhávali. :frowning2:
Hani-tak někdy dojeď tím pendolínem k nám. :wink: Holky jsou úžasny. :slight_smile:
31. kvě 2010 ve 21:11  •  4 děti  • Odpověz
Hani :grinning: , u nás se taky dnes přemisťovalo z deky na podlahu, tam se jí to líbilo, bo to klouže.
31. kvě 2010 ve 21:12  • Odpověz
DARLING - dekuju za zpravu, jsem moc rada za objektivni zkusenost.
Ja se na tom nejvic bojim te narkozy (prece jen byl Tobik par hodin po porodu na dychaku) a take toho hladoveni noc pred operaci. Jak jste to zvladli? Musel chudacek hlady prorvat noc.
Zitra nas daji na cekacku, tak snad ho brzy odoperuji, at nas to nestrasi.
Je mi jasny, ze me desne dostane videt ho zafacovanyho a zase s ruznyma hadickama kolem jeho telicka. Stacilo mi to u inkubatoru a pak ty brejlicky pod modrym svetlem, placka nejvetsiho kalibru :sweat_smile:
Pupecni kylu ma take, ale s tou zatim nic nechteji delat, maximalne nekdy v budoucnu prelepit nejakou paskou.
Jste sikulky, ze jste to takhle hezky zvladli a uz tam nemusite :wink:
31. kvě 2010 ve 21:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.