• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Zuzi, my měli vložné tašky a vytáhla jsem je tak před dvěma měsíci. Hlavně proto, že holky už se do nich nevlezly :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... Už je do nich na zimu rozhodně nevpasuju...

Petranelko, moc děkujem :slight_smile:. No já si to čančání teď docela užívám. Holky už míň (nesnáší převlíkání), ale fotí se rády :slight_smile:)).. Moje břicho mi raděj ani nepřipomínej. Já to teda měla tak, že po porodu hooodně splasklo, tak do týdne bylo skoro pryč, akorát kůže povolená (a strie). Bylo to tak celé šestinedělí, jenže pak se to obrátilo a teď mám klasicky břicho po těhotenství, vanu :rolling_eyes:
1. čer 2010 v 08:45  • Odpověz
Lito, jsem taky ráda, že už je tohle za námi.
Z hladovění jsem měla taky strach, ale zvládnul to docela v pohodě, sice celou noc na dudlíku, ale byl unavenej, jak ho to pořád bolelo, tak hodně spinkal. Já měla s sebou i Danečka, ještě jsem oba kojila. Honzík po operaci spal, zmohlo ho to, tak byl čas na oba chlapečky. Já měla strach z toho, že mu bude po narkoze špatně, ale to bylo úplně v pohodě, jen ta kanyla v hlavičce (myslela jsem, že už tohle nikdy neuvidím, po propuštění z neonatologie) a dostal přes hlavičku takový ten síťovaný obvaz, aby si to nestrhnul. Vypadal jako cibulka, jak měl nahoře tu "čečulku" :slight_smile: Kdyžtak ti pošlu fotku, abys věděla, co vás čeká. Opravdu to nebylo tak hrozné, jak jsem si myslela. Zvládnete to, neboj!!!
Jinak Honzíka po porodu museli křísit (Dozvěděla jsem se to až z propouštěcí zprávy po dvou měsících, nikdo mi to neřekl, asi mě nechtěli děsit), na plicním ventilátoru byl pět dní a tři týdny celkem v inkubátoru. No vidíš a zvládnul to, i tu narkozu, tak to budete mít taky v pohodě. Kluci jsou bojovníčci, musíš Tobískovi hodně věřit :wink:
Pupeční kýlu jsme měli obrovskou, opravdu hrůza, přelepovat to nemá cenu. Jak jsem ho začala dávat víc na bříško, tak se sama úplně zatáhla, teď nemá vůbec nic. Posílí břišní svaly a samo se to ztratí. Já tomu nevěřila, myslela jsem, že nás čeká další operace. Jinak, operujou to nejdříve ve dvou letech, čekají, protože se to většinou opravdu spraví samo...

My pořád marodíme a začínám se obávat, že nás ta nemocnice znova nemine. Daneček strašně kašle, má to už na plicích, nejdřív sípal a teď už jenom chroptí :cry:
Dostal znova antibiotika a dokonce takové to dýchátko jako mají astmatici. Prý snad včas, aby to astma opravdu neměl. No jsem z toho úplně hotová a Honzík už to asi chytil od něj :cry: Je mu čím dál hůř, zase jsme nespali skoro celou noc. Doktorka včera řekla, že je to na hranici hospitalizace, na kontrolu jdeme zítra, tak se uvidí...
1. čer 2010 v 09:28  • Odpověz
Ptranelko dej bříšku čas, nezapomínej, že rostlo 9 měsíců. U každého je to jinak, ale po šestinedělí to bude lepší a pak pomalu pořád menší a menší. Já vážím o 5kilo míň než když jsem otěhotněla, mám o velikost menší rifle, ale pořád tam něco je :slight_smile: . Vydrž :slight_smile:
1. čer 2010 v 09:46  • Odpověz
Yorinkay, díky, musím být trpělivá. :pensive: Doma mi to nevadí, ale jakmile se někam chystám, hledam nějaké oblečení, ale nakonec stejne vezmu to jedno moje tehotenske.

Holky, ráda bych pořídila nějaká nosítka, jen nevím co by bylo lepší. Klokanky, manduky, baby vaky... máte nějaké doporučení co je lepší? Davídek je chovací, nějaké nosítko by se hodilo, uklidnil by se rychleji.
1. čer 2010 v 09:55  • Odpověz
Peti, my máme klokany od narození do 13kg - aby to byla dlouhodobější investice a spokojenost - jsou s pásem přes břicho, aby se ulevilo zádům, baby vaky mi přijdou jen na chvilku.
Stejné klokany má i Zuzka, někde jsem dávala foto holek v nich - nejspokojenější na světě :wink:
1. čer 2010 v 10:01  • Odpověz
Sarri, díky moc za doporučení. Klokanky můžou být i od narození, když nedrží hlavičku? Asi je taky pořídím, líbí se mi moc :wink:
1. čer 2010 v 10:05  • Odpověz
Dobré ranko,jdu škemrat o radu.Kluky hrozne trapi prdiky,nemuzou se ani vykadit.Skoro furt rozhanime teplomerem.Nepomáhá ani feniklový cajik (moc ho nevypijou,protoze jim nechutna) ani masticka na brisko.Uz jsem zoufala,pri kazdem prebalovani musim rozhanet:frowning2:Prikládám foto jak to pak dopada,kdyz se mi Davídek odvděčil hovenem:grinning:
A jeste jeden dotazek.Krmime Nutrilonem zelenym,klukum uz asi nestaci protoze se budej hlady cca po 1,5 az 2 hodinach.Jen malokdy se postesti ze chrnej 3-5hodinek od krmeni:frowning2:
1. čer 2010 v 10:12  • Odpověz
Peti, dá se mimčo nosit vleže (teda já jsem je vleženenosila, u nás klasické chování sklidilo neúspěch i na rukách) nebo s tou kapucí - pokud mu jemon občas blomcne. Nám holky držely hlavy samy ve vertikální poloze hned, takže jsem to neřešila.
1. čer 2010 v 10:14  • Odpověz
Rechl a kolik toho Nutrilonu vypijí? Na kadění jim dej heřmánkový čaj - do mléka - asi ho samotný chtít nebudou a nějaká probiotika - dobrá jsou ta v prášku - je toho moc druhů - moje osvědčené Infant dophilus.
1. čer 2010 v 10:17  • Odpověz
sarri Davídek mi pije 120ml a Jaroušek 100ml.Videla jsem v obchode Nutrilon 1 ale oranzovy,netusim v cem je lepsi.
A co jsou to probiotika:grinning: Jsem asi mimo,vubec netusim co to je.
1. čer 2010 v 10:20  • Odpověz
Rejchl, v Nutrilonu se nevyznám, ale holky mi v období růstového spurtu luply místo stovky rovnou 180 - hoinu po stovce prostě muselo být další jídlo jinak řev.
V probiotikách jsou potvůrky bakterie, která osídlují střeva.
1. čer 2010 v 10:24  • Odpověz
Rejchl, jak píše Sarri, taky jsme dávali čaj do mléka, resp. udělali klasický heřmánkový/fenyklový čajík a do toho dali počet odpovídajících odměrek mléka. A vypily všechno a zabralo to... Jinak modrý Nutrilon dvojka, je až od šesti měsíců, my ho máme až teď. Takže možná bych jim spíš zkusila zvýšit dávky, kolik toho vypijí?
1. čer 2010 v 10:25  • Odpověz
Aha, minuly jsme se s příspěvkem... ten oranžový Nutrilon má být sytější, údajně. Je určený hlavně na noc, aby děti lépe spaly. Ale u nás to teda vůbec nezabíralo, účinek měl stejný jako ten zelený... Rozdíl vizuální byl, že byl takový hladší, neulpíval tak na té odměrce, ale efekt stejný.
1. čer 2010 v 10:27  • Odpověz
Sarri dekuju,zitra jdeme k doktorce na vážení,tak se ji zeptam,jestli mi neco poradi.Jinak nás ty kluci sezerou.Ten Nutrilon neni zrovna levna zalezitost.A jeste jsem slysela o nejakych kapickach na prdiky.Ale uz si nepamatuju nazev a hodne maminek si je chvalilo.
1. čer 2010 v 10:28  • Odpověz
Hanul dekuji.S tim cajikem to zkusime.Prijde mi to jako dobry napad.Aspon se u toho nebudou tak sklebit:grinning:
1. čer 2010 v 10:29  • Odpověz
JJ-heřmánek do mlíka to pomáhá-hlavně holky né rourku a teploměr(teda při každém kakání, vyjímečně to asi nevadí)-to se pak těžko naučí sami kakat a jsou s tím později velké problémy
Klokanku mám klasickou a pak infant active a ta drží i hlavičku.
Petruš-já břicho nemám, hnědá čára mi však zůstala, ale ještě před měsícem jsem byla, jak v 5měsíci, dělala jsem si srandu, že mi tam snad ještě jedno mimčo zapoměli. :grinning:
Takž vydrž. :wink:
1. čer 2010 v 10:32  •  4 děti  • Odpověz
Rejchl, na kapky se vybodni, necpi do nich chemie od narození. :frowning2: Zkus první ty čajíky: fenykl na prdíky a heřmánek na kakání a uvidíš spraví se to. Já měla problémy s Lukáškem, kakal po 4dnech a strašně trpěl a bylo to vždy už jako beton. :unamused: Od té doby co pijem čaj tak pohoda, donedávna jsem jim to přidávala na noc na spaní ten čaj v mlíku, teď už pijí samotný čaj během dne. Mají fenyklový od sunarky a moc jim chutná. teď ještě koupím meduˇkovej, prý to má sunarka, jako novinku, tak uvidímre. :wink:
1. čer 2010 v 10:36  •  4 děti  • Odpověz
Vyzkousim ty cajiky do mlika.Ja kupuju obycejny sackovy cajik.Ten od sunarky je asi granulovanej ne?A financne asi narocnejsi.Doufam ze ty klasicke sackove udelaji stejnou sluzbu jako ty drazsi. :unamused:
1. čer 2010 v 10:41  • Odpověz
Holky, kolik to heřmánku asi tak do mlíčka dáváte? Kdyby se to stalo i u nás, tak at vím.
Zuzi, taky jsi měla dlouho bříško, jo jo, musím holt vydržet... A klokanka infant active vypadá moc dobře, pokud drží hlavičku, asi do ní půjdu.
1. čer 2010 v 10:44  • Odpověz
@petranela ¨jsem na tom podobne---taky jako valec s vydutym traslavym brichem...i kdyz vahove OK ,tak postava desna a do svych kalhot nevejdu... :confounded:
1. čer 2010 v 10:49  • Odpověz
@hanula83 uzasne holky-fakticky modelky :slight_smile: !
1. čer 2010 v 10:50  • Odpověz
J.cien, tak taky máš pořád bříško a váhově stejně jako před těhu, to jsme na tom stejně. No jsem zvědavá, kdy nám splaskne, aspon trošku kdyby se povedlo...
1. čer 2010 v 10:57  • Odpověz
Ahoj holky, jak Vám miminka jedli při přechodu na dvojkové mlíčko - dáváte stejné množství nebo víc? Kluci mi vypijí 2 stejně jako 1, ale pak mají za dvě hoďky hlad :frowning2: Zkusila jsem dát čajík nebo džus, to si dají, ale za chvilku už zase hýkají hlady...
1. čer 2010 v 11:01  • Odpověz
Petruš-vydrž ten sulc :grinning: brzo zmizí. :grinning:
My to střídáme máme sunarku čaj-ale je drahej :frowning2: , takže pijem i obyč pytlíkovy-heřmánek a směs pro děti od narození. A dělám podle návodu.
1. čer 2010 v 11:08  •  4 děti  • Odpověz
@petranela Ja jsem z toho nestastna...fakt nemam co na sebe a tehu hadry mam prakticky jen teple-zimni..mansestraky a tak...ted ani nevim,do ceho se narvat na ty sobotni krtiny..a porid si komlet novy satnik..na to nemam ani cas ani nervy...a bojim se,ze se ted tak rozeziram,ze to ani dolu nepujde...spis nahoru...Mamka mi furt neco vozi na jidlo-zasmazene polivky a takove domaci veci...sladke...ze jako kojici musim dobre jist... :confused: OMG,to se fakt neunesu :angry:
1. čer 2010 v 11:08  • Odpověz
Holky chodite kocarkovat v kazdym pocasi??Mne to laka..ale je tam strasne hnusne..mlha,zima,silena vlhkost... :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak nevim,jestli je to vubec "zdrave"...
1. čer 2010 v 11:10  • Odpověz
Zuzi,kdyz mi Davídek vymlaskne 120ml tak mám dát klasika 120ml cajiku a do toho pocet odpovidajicich odmerek mleka?
1. čer 2010 v 11:10  • Odpověz
Rejchl, já bych to tak dala a čajík obyč. pytlíkový - granulovaný je s cukrem a mléko už je dost sladké.
1. čer 2010 v 11:12  • Odpověz
Sarri my ani jiny nekupujem.Delam jen pytlikove,akorat musim dokoupit ten hermankovy.Máme jen feniklovy.
1. čer 2010 v 11:13  • Odpověz
Holky, já myslím, že každymu ten sulc nezmizí, mně teda nezmizel, pořád mám břicho jako bahýnko... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... někdo musí hodně zabrat a pilovat to cvičením, aby se to vrátilo zpět - což by byl i můj případ, kdybych nebyla lenoch líná... Pořád si říkám, že léto to jistí, musí být venku hezky! :wink:

J.Cien, moc díky :slight_smile:)... No my třeba dnes nejdem ven, je tam fakt hnusně a když si představím, jak holky navaluju oblečením a pak ještě někde zmoknem, když mají trochu tu rýmu, tak na to dnes kašlu...

Jinak souhlasím se Zuzkou, taky bych pořád nepomáhala s kakáním, děti si hodně rychle na všechno zvykají...

A ohledně oblečení, já sice obleču to, co jsem nosila před těhu, ale stejně nosím těhotenské kalhoty, jsou hrozně pohodlné :sweat_smile:
1. čer 2010 v 11:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.