• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Rejchl mam instantni bez cukru od Hipp,takova mala sklenena lahvicka za cca 100kc a dava se pul cajove lzicky na 2deci vody-vydrzi to dlouho a neni tam zaden pridany cukr,jen extrakt z fenyklu,anyzu ...
Davam to holkam uz 4.den...sice rvou furt stejne...tak ani nevim,jestli to pomaha :confused:
1. čer 2010 v 11:14  • Odpověz
Cien, myslím, že ta vysoká vlhkost vzduchu je dobrá na dýchání. U nás prší :frowning2:
1. čer 2010 v 11:15  • Odpověz
Jj,Sari,u nas taky chčije :angry: ...ze bych prubla tu plastenku? :confused:
1. čer 2010 v 11:15  • Odpověz
Rejchl-jj udělat čajík podle návodu-NESLADIT a do toho ty odměrky-já to dělala večer a někdy jako i k obědu :grinning:
1. čer 2010 v 11:15  •  4 děti  • Odpověz
Rejchl, přesně tak s tím čajíkem, klasicky uvařit čajík a do toho odpovídající odměrky... poradila mi to doktorka.

Petranelko, já nedávám přímo heřmánek, prostě jak jsou sáčky s čajem, tak jeden sáček stačí vyluhovat a do toho kolik dáváš odměrek...
1. čer 2010 v 11:16  • Odpověz
Cien, prubni. Mně došla včera pláštěnka na Emana na sporťák - nějaká univerzální, tak su zvědavá, ale kočár je u babičky.
1. čer 2010 v 11:18  • Odpověz
Ahoj holky,

Lituš, darling a miminka ať to máte rychle za sebou tyhle nepříjemnosti !
Rejchl : no to je fakt zvláštní ty zoubky.. a vypadají jako obyč zoubky ale mají jinou konzistenci?
Lucy - suprácký video. Jde vám to jedna báseň

Hnusný počasí pro změnu co? Se z toho picnu. Pes tu loudí, že by chtěl ven a já vidím jen černý mraky. Takže zase bude muset trčet na zahradě a co ho nejvíc štve, ze tam bude ZASE sám.
Ale já jsem si udělala radost a koupila jsem si nový vysavač - robota. Dneska ho mají přivézt. Konečně budeme mít vypulýrováno :grinning: :grinning: :grinning:

A kdo tu psal o plenkách tak od čtvrtka by měla být akce na Pampersky v Lidlu. :slight_smile:
1. čer 2010 v 11:49  • Odpověz
A nevadi kdyz jim to budu delat rpi kazdem krmeni s cajikem?Nebo jen nekolikrat denne?
1. čer 2010 v 11:52  • Odpověz
Bali jj vypada to jako chrupavka nebo tak neco:grinning:Ale má to tvar malinkych zoubku.
1. čer 2010 v 11:52  • Odpověz
_:No Rejchl nevím, asi bych jim to dávala jen tak 2x, nebo ob jídlo, aby nebyly předávkovaní :grinning:a neměli pak třeba pořád naopak průjem, víš, jak se to říká, všeho s mírou. :wink:
,0
1. čer 2010 ve 12:00  •  4 děti  • Odpověz
Tak koukám na MMB na klokanky. Holky mi v těch přenosných taškách nějak těžknou. Co máte kdo za klokanky???
1. čer 2010 ve 12:06  • Odpověz
Rejchl, já bych to taky dala tak maximálně 3x za den, a uvidíš, kdyby bylo potřeba, tak zkus víckrát, ale já myslím, že to nebude nutné :wink:...

1. čer 2010 ve 12:11  • Odpověz
Bali, já Ti nevím, ale než je rvát do klokanky a upínat si to na sebe, tak je lepší nosit každé dítko zvlášt - já je nosím 3 patra a s klokankou by se mi vypravování prodloužilo. Klokana je dobrá na chování, když s nima potřebuju něco dělat nebo na drobné vycházky, zpestření vycházky apod.

Rejchl, ten čajík nepřehánět - zkus ráno, večer a kdyžtak přidat poledne, ale každé mléko nemusíš. Taky někdy pomůže změna UM - posteskla sis, že Nutrilon je drahý, tak klidně můžeš zkusit změnu - levněji vychází Sunar nebo Hipp - obojí je i s probiotiky.

My jsme teď s dvojkou mlékem experimentovali - na noc střídám s kaší Hami2 Hajaja a Bebu 2 na dobrou noc a přes den dávám Hipp 2 - holky pijí všechno a mléčné kaše dávám různých značek, tekže by to vadit nemuselo.
1. čer 2010 ve 12:21  • Odpověz
Tak jsem prochajdu vzdala...lije jak za cedra :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...foukla jsem holky jen s korbickama do loznice pod otevrene okno...tak snad nas nevytopim :grinning: :grinning: ten dest bicuje docela z boku :angry:
1. čer 2010 ve 12:44  • Odpověz
Holky, já teď po delší době zapla telku, je tam Sama doma a zrovna se řeší téma "koliky", tak se kdyžtak koukněte. Doporučujou tam ty probio. kapky ProbioGaia, teda teď nevím, jestli jsem to dobře napsala, poslouchám na půl ucha... Doktorka to tam strašně propaguje...
1. čer 2010 ve 13:00  • Odpověz
Hani, to mohlo být zajímavé, už jsem Sama doma nestihla, ale jistě tento díl vloží do archivu na net, tak si to za pár dnů asi vyhledám.
Naši na koliky netrpí, musím to zaklepat, snad to nevypukne, ale prdíky je občas poptrápí, vždycky celí zčervenají, plačou a vyjde to z nich. Ale tohle celé trvá pár sekund. Je to u dětí tahle normální?
1. čer 2010 ve 14:00  • Odpověz
ty kapicky taky davam...a zrovna ted uz mi hodinu rv e Mia ..zacne to tak hodku po zacatku kojeni...tj.dopije,odrihne,chvilku je klid a pak sileny rev a ten trva a trva..... :frowning2:
1. čer 2010 ve 14:04  • Odpověz
Tak venku je teda hnusně jak v zimě :angry: holky stejný vrstvy jako v zimě, nánožník a deku, kromě rukavic to by mi vynadaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: No děs, byla jsem v práci tak si mám o proplacení dovolené požádat radši i písemně, co jste tam prosím asi tak psaly???

Rejchl o břichu mi ani nemluv, po porodu jsem shodila vše co jsem v těhu nabrala, jenže tuhá zima, my pořád zalezlý doma a kila šla krásně zase nahoru takže mám od porodu 5 kilo nahoře a vejdu se jen do jednějch riflí, ostatní mi jsou upnutý, hrůza a to jsem se dva měsíce po porodu radovala jak to jde krásně dolů a že už budu nosit vše :sweat_smile: No a dneska jsem opět navlékla těhu rifle :confounded: :confounded: Jsou mi toršku volný tak si nepřipadám jak tlustoprd.
Je to asi v jídlu, přes den skoro nic nejím, jen ráno a pak až večer když holky spí, když budeš jíst pravidelně celý den tak to půjde myslím dolů líp, ale já nějak nemám čas uvařit a najíst se :confounded:
Takže od příštího týdne chodím se ségrou do posilovny protože jsem si byla zkoušet něco v Time outu a když jsem viděla to šílený břicho a ty úděsně velký přetýkající boky tak jsem něměla už chuť ani nic zkoušet bo jsem ve všem vypadala příšerně odpudivě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A s tím kakáním, my s tím měly taky problémy ze začátku ale pak se to upravilo krásně samo, ale taky jsme si užily svý :cry:

Ad. klokanky teď už musím holky nosit jednu v klokance a druhou v přenosný tašce, už bych je neunesla, Nela má přes 8 kilo a Sofie 7,5 kg a když ještě nahoru táhnu tašku s nákupem tak funím na celý barák :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mě to ani moc pracný nepřipadá, u nás je to nejlepší řešení, protože nechat jednu doma a jednu dole v kočárku to by měly sousedi každý den radost kdyby obě spustily :grinning:
1. čer 2010 ve 14:07  • Odpověz
Chtěla jsem napsat petranelko o břichu mi ani nemluv...... :pensive:
1. čer 2010 ve 14:08  • Odpověz
Tak jsme zpatky z Motola, byla tam desna krava doktorka, uff. Chystala se na obed a nedockavost ji zrejme zakalila mysl. Sestra i ta mudra na me mluvily navzajem, kazda o necem jinem, asi kvuli fronte lidi, sami jsme cekali pres hodinu.
Doktorka chtela videt tu kylu poradne, tak chtela Tobika rozplakat. Jako na potvoru byl jak andilek, prorval celou noc, tak byl unaveny. Mudra na me - Dejte dite do visu! Ja na ni koukala jak z jara, neb jsem netusila, co chce. Myslela jsem, ze chce, abych ho chytla za nozicky hlavou dolu, jako to delala neurolozka. Tak mi ho bafla a ze jako chytit v podpazi a drzet. Blbka jedna. Prominte, musim si ulevit.

Na operaci jdeme uz pristi tyden :frowning2: V pondeli nastup a diskuze s anesteziologem, pak domu. V utery rano prijet, pak operace, zustaneme den a noc, pokud vse bude v poradku.
A jak se tam Tobik rozplakal, tak se ukazalo, ze ma kylu i na leve strane, takze pujde na dve operace :frowning2: Delat najednou to nelze, nejdrive se musi zhojit tato a pak se udela ta druha. Chudacek muj malinkej :frowning2:

@zuzka72 - Zuzi, ja tam budu bulet taky a poradny mega slzy, to si pis. Jak jsi psala o tech rucickach prikurtovanych k poseli, tak se mi protocily panenky. A ted tu v reportu ctu, ze to Tobikovi po narkoze take udelaji, ajaj, to bude zase dryjak :confounded:
Chudak Adamek, uz v 5ti tydnech vas hnali na operaci. Doufam, ze uz to ma v poradku a nezlobi ho to!

@darling007 - Darling, moc dekuju za podrobny popis, pomaha mi to pripravit se. Bryaska ale asi necham na ten den a noc u sestry, prijede tam i moje mamka. Mam mliko na mrazaku a jednou nebo dvakrat muze dostat i umele. Tobik mi ted hodne place, pri papani se krouti, tak tam chci byt radeji jen pro neho, abych ho kdyztak mohla bez omezeni chovat.

Pises, ze ho to bolelo, myslis ta kyla? Doktorka mi rikala, ze ta kyla neboli. Ale mne prijde, ze posledni tyden ci dva place mnohem vice, usedaveji a dele a tu kylu jsem mu zpozorovala take cca pred 2 tydny.
Fotky urcite rada prohlednuat se pripravim a obrnim a nebudu z toho tak paf - to budes moc hodna!
Pupecni kylu zatim neresime, jak pises, muze se to spravit samo. Pri operaci mu rovnou vyspravi vodni kylu, kterou do toho vseho take ma.

Darling, to je mi moc lito, ze ti chlapecci takhle chrchlaji, navic ti hrozi astmatem! U nas je to take strasak, oba jsme z astmaticke rodiny a kluci uz ted pri spani pekne chropti :unamused:
Drzim palecky, at to zvladnete bez hospitalizace a kloucci se z toho dostanou sami. Co treba zkusit nejaka ta probiotika, pokud je neberete? Posiluji imunitu, bud ty Laktobacilky nebo Infant Dophilus ci Bio Gaia kapicky.
1. čer 2010 ve 14:31  • Odpověz
Lito-Adam byl v 5ti týdnech na operaci s ledvinami a pak ještě několikrát na rentgenu s kontrasní látkou-což je humus největší a na různých vyšetřeních. Čím byl větší tím to bylo horší, víc si pamatoval a bál se jen viděl člověka v bílé košili :frowning2: , asi do 10ti let ho mučili :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pak prohlásili, že je to v pořádku a že se to pubertou a vývojem spraví úplně. V neděli mu bude 15let a je to už naštěstí OK, on něco zapoměl, ale já nikdy nezapomenu. Kurňa píšu to a zase bulím, klávesnice pod vodou. :unamused:
1. čer 2010 ve 14:41  •  4 děti  • Odpověz
@rejchl - o prdikach uz jsem tu psala nekolikrat, u nas je to horke tema stale. Tak jen ve zkratce - kapky na nas nezabiraji, existuji bud Sab Simplex nebo Baby Calm (ty nas kvuli silicim navic dusily). Probiotika funguji, ale ne uplne, prdime o sto pero, ale porad ne dostatecne, stejne se krouti jak zizalky. Dost pomaha nechat je vykopat s volnyma nozickama a rozepnutou plenkou na prebalovaku treba 10 minut (brisko zakrej latkovou plenkou, nesmi nastydnout).
O rektalni rource mam zase jine info, pediatra mi rikala, ze na ni zavislost nevznika. Moje mama prostouchaval moji sestru hodne casto, ta zase sveho syna a ani jeden nemaji s vyprazdnovanim problemy. Navic nemusis pouzivat na kakani, staci jim nechat uniknout plyn krz tu dirku v rource nebo kolem rourky.
S cajikem nemam zkusenost, kluci jsou kojeni. Separatne jim ho nedavam, maji reflux, tudiz ridke tekutiny by to jeste zhorsily. Ale my mame granulovany Vetricek (bez cukru) na namaceni dudliku :slight_smile:
Nutrilon vyrabi i mleko proti kolikam, coz treba ho zkusit? http://www.nutrilon.cz/cs/reseni-kazdeho-problemu/drobne-travici-obtize/koliky/nutrilon-1-comfort/
1. čer 2010 ve 14:44  • Odpověz
Zuzi - hlavne ze uz ho to netrapi a pomohli mu. Ale ta vysetreni museji byt neprijemna, navic kdyz mu jeste privodi strach z jakehokoli doktora. A dobre take je, ze tvoji mrnousci ten problem nemaji. Maminky to prozivaji jeste vice, nez detatka, od toho tady jsme :sweat_smile:
1. čer 2010 ve 14:47  • Odpověz
Lituško-jj, raději bychom to odtrpěli za ně, kdyby to šlo, ale bohužel to nejde.
Nevím, nemám s tím zkušenosti, ale co jsem slyšela, tak ta kýla nebolí. Měl to i můj děda a taky si nikdy nestěžoval. Tak snad alespoň nějaká útěcha.
1. čer 2010 ve 14:54  •  4 děti  • Odpověz
@sarri - Sarri, koukala jsem, ze holcicky nosis v klokance tvarickou ven. Ale z nekolika zdroju jsem cetla, ze to neni spravne drzeni a ditka by se tak nosit nemela kvuli jejich vyvoji. Viz napr. http://www.nositka.cz/ergonomie-noseni.htm
Nebo je to u klokanky jine nez treba u nositek ci satku? Tak daleko jsem se pri pruzkumu nedostala.

@petranela + @balina - tady je docela hezke shrnuti pouziti a vyhod jednotlivych pomucek na noseni
http://nejenprodeti.cz/informace-o-noseni

@petranela - Peto, brisko jsem take po porodu mela dost nafouknute, ale kojenim a behanim kolem miminek dost splasklo, ale ne uplne. A jak pise Zuzka, take tam porad mam viditelnou hnedou caru, navic i hnedy pupik. Jak tu holky pisi, od toho je sestinedeli, tak nikam nespechej, uvidis, ze se jeste povyfoukne :wink: Jestli kojis, tak to ti take pomuze shodit dalsi kila, i kdyz si budes dopravat.
1. čer 2010 v 15:07  • Odpověz
A jeste je dobra diskuze a poradna ohledne nositek zde (neni ovlivnena prodejcem), kdyz napisete dotaz, lide vam odpovi jejich zkusenosti a doporuceni
http://www.nosenideti.cz/china.php
1. čer 2010 v 15:08  • Odpověz
@hanula83 - Hani, super doporuceni, urcite se na ten porad na netu podivam, je to u nas zhave a ozehave tema :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
1. čer 2010 v 15:09  • Odpověz
@lita
To vypadá zajímavě, ale přijde mi to pro miminka - o věku dětí tam nepíší.
Já vetšinou nosím na straně čelem k sobě na boku - to je pro mě nejpohodlnější.
Ovšem z praxe si to správné nošení nedovedu představit, protože téměř osmiměsíční děti v takové poloze nebudou a ani, když je nosím na rukou, tak je tak přece nechovám - vyhodím svůj bok do strany, nasedne na něj děcko a rukou jistím pod zadkem a jdeme. Nevím, u toho nošení čelem ven je asi horší opora zad, ale myslím, že za ten čas, co děcko v té klokaně stráví, mu to neublíží.

Tak jsem se dala místo vycházky péct pizzu. Venku prší a holky padly za vlast :wink:
1. čer 2010 v 15:25  • Odpověz
Dívala jsem se na ty Manducy a vypadá to krásně a teda podle těch jejich zásad, ale ta ceny :astonished:

Ještě jedno foto, jak nám spává Adélka - když ji přetočím, tak se vzbudí - tak nevím - když ji tak nechám, tak si v průběhu spánku ty polohy mění, ale toto je její vyloženě oblíbená.
1. čer 2010 v 15:53  • Odpověz
Sarri, jestli si vzpomínáš, tak jsem tu dávala dost podobné foto, akorát ty tam nemáš ty polštáře. Elenka taky spí takhle vykroucená a nemá cenu ji dávat zpět na záda, zase se vykroutí...
1. čer 2010 v 16:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.