• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Mám to i v albu..
1. čer 2010 v 16:02  • Odpověz
Hm tak nošení miminek je věda. Tak vyhrnu rukávy a pustím se do studia. Litu díky :slight_smile:

Jinak u nás dnes takový ukňouraný den. To bude to počasí... Holky jsou onuzelý a rozmrzelý koťátka.

Koukám na Sarrinky a Hanuly fotky a ta poloha při spánku je fakt podobná. Ale já mám pocit, že to bude normální a vývojový. Když byli holky prťavý tak jim neuroložka zakazovala tenhle záklon s tím, že je to pozůstatek nějakého miminkovského reflexu, ale teď říká, že to má co dělat s přetáčením se a pokusů o pohyb - teda u nás ve 4 měsících... Vaše holky asi spánek zastihl v nějakém rozletu :grinning:
1. čer 2010 v 16:08  • Odpověz
Bali, to je právě to, že ona se tak stejně sama zkroutí, vůbec nemá význam ji dávat zpět, dělá to takhle už víc jak týden a ze začátku jsem ji vracela zpět, ale ona se okamžitě zkroutí, to bych nad ní musela stát celou noc. Už jsem dala i ty polštáře, aby nemohla nikam, ale to pro ni není žádná překážka... a začínají si všímat bočnic postýlky a chytat se za ni, takže brzo taky budem snižovat...

Holky, nemáte některá zkušenost s tímhle kočárem? http://www.cumel.cz/gemini-golfove-hole-pro-dvojcata.html

Já asi budu muset ještě jeden koupit, protože ten velký se sice dobře složí, ale na převážení je fakt na prd, do krátkyho auta se pak už nic nevleze. A taky v něm není už tolik místa, tak nevím...
1. čer 2010 v 16:33  • Odpověz
Hani, Petulka má nějaký skladný golfáč.
Ale golfáč je hold golfáč jízdní vlastnosti se se sporťákem s otočnýma kolama nedají srovnat - jediné pozitivum je ta skladnost a ceny těch kočárků.
1. čer 2010 v 16:44  • Odpověz
Teď na ty golfky eště čučím a nějak nechápu ta madla 3?
1. čer 2010 v 16:46  • Odpověz
LITUŠKO, fotky ti pošlu, jestli se mi je podaří stáhnout z mobilu :wink: Ale snad jo. Je tam ten můj maličkej "cibuláček" :cry: celej zafáčovanej. Ale jak říkám, nebylo to tak strašně, jak jsem si představovala. Tříselnou kýlu měl taky oboustrannou, do poslední chvíle se nevědělo, jestli budou operovat jen tu větší nebo obě. Nakonec obě a jsem za to ráda.
Kýla pupeční nebolí, ale tahle jo. Když si představíš, že je to vlastně střevo vyhřeznuté do takové úzké mezerky v třísle... do toho problémy s kakáním, takže pořád tlačil... no fuj, muselo to bolet strašně, vřískal chudák jak na lesy a já neuměla pomoct. Sice jsme zamačkávali, ale to ho asi bolelo ještě víc a jak se potom znova rozplakal, bylo to venku zase a ještě větší :cry:
Astma mě překvapilo, nikdo v rodině nic takového nemá. No snad to podchytili včas a nic z toho nebude. Ale ten kašel je fakt příšernej, chrastí to v nich, no hrůza...
Měli jsme kapičky BioGaia, tam jsem neviděla žádný efekt. Teď dávám do mlíčka každé ráno Laktobacílky pro děti (to je ten Infant Dophilus), už asi dva měsíce. Nevím, jestli to pomáhá, spíš mi připadá, že jak kluci zesílili, tak mají větší sílu ty prdíky vytlačit a tolik je to netrápí. I když občas teda taky mají svůj den a přijde na řadu rektální rourka...
Každopádně moc moc moc držím palečky, zvládnete to, rány se hojí rychle, opravdu.
1. čer 2010 v 16:51  • Odpověz
Ještě vás dočítám... teda to koukám, s těma přikurtovanýma ručičkama!?! Co to proboha je za metody??? :cry: Honzíka jsem si normálně sama přes celou nemocnici (ale teda vnitřními chodbami) odvezla v kočárku až na operační sál, kde ho z mého náručí převzal rovnou chirurg. Jelikož na pokoji čekal Daneček a netušili kdy ta operace vlastně skončí, přivezla ho opět v kočárku sestřička. Dala ho do postýlky ke mně na pokoj a takhle už zůstal. Žádné přivázané ručičky, jen měl k sobě kapačku s léky proti bolesti a kanylku v hlavičce...
1. čer 2010 v 16:58  • Odpověz
@lita ach jo,takze uz pristi tyden jdete...no aspon to budete mit uz brzo za sebou...moc budu drzet palce,at to zvladnete co nejlip...
To je des,to by vubec nemelo byt-nemoci a spital pro deti :frowning2: ...
1. čer 2010 v 17:48  • Odpověz
Darling, oni je kurtují když už mají pohyblivé ručičky, tak aby si náhodou nevytrhli z hlavičky tu kanylu. :unamused: Honzík byl možná hodně malinký když ho operovali a moc sebou ještě nemrskal, víš, tak asi proto. :frowning2:
1. čer 2010 v 19:42  •  4 děti  • Odpověz
Já taky myslím, že to bude ok a hlavně rychlé - v Praze na to jsou určo odborníci a dělají takových operací hodně a Lita to zvládne - bo jí nic jiného nezbývá :frowning2: a protože je to šikovná maminka.
Já jsem dnes vytuhla s holkama na koberci - teda ony nespaly ale já jo. Tuším, že pustím "Tvůj svět je můj" a zalomím to.
Vyčesla jsem dnes ty promazané lupíky, tak snad to bude nějaký čas ok.
A ještě hlásím akci Pampers v Hypernově - MIDI pod 3 Kč/kus, MAXI za 3.
1. čer 2010 v 19:57  • Odpověz
Sarri, ty myslíš ty ručky? Tak to jsem taky nechápala... ale třeba to má nějaký význam :grinning:... mně je jasny, že je to chrastítko, nic bytelného, i proto jsem pořizovala trojkombinaci, aby i ten sporťák byl o něčem. Ale chci to právě třeba když budu u našich, nebo se někam pojede jen tak. Ten velkej kočár s sebou pořád tahat, je fakt naprd.... jo a tenhle golfák má taky otočná kolečka...
1. čer 2010 ve 21:24  • Odpověz
ahojky ve spolek :wink:

tak se zase po sto letech hlásím... máme se dobře, kluci rostou jako z vody :wink: já lítám jako pometlo a jak jsem četla kousek, co psala lucy82, taky jsem začala nějak žrát a všechny kila, co jsem měla dole začínám pomalu nabírat. ode dneška jsem chtěla začít s dietou, ale nějak se tomu mýmu tělu nechce... možná, že ještě kojím, no nechci se na to vymlouvat...

posílám zdravici a jdu do hajan, když chlapíčci spinkají :wink:

papapapa
1. čer 2010 ve 23:37  • Odpověz
Hani, tuším, že Peťulka má kvůli autu tyto golfky a hlásila, že je spokojená http://www.alfababy.cz/store/GoodsDetail.asp?strGoodsID=Cos_U2_sug_spi_01
Jinak http://www.dvojcata.cz/forum.php?idtema=36 - je tam i o různých golfkách - i když myslím, že to bude +- všecko stejné a pokud chceš jen na občas, tak bych šla do jetých.
2. čer 2010 v 06:38  • Odpověz
2. čer 2010 v 06:40  • Odpověz
Ahojky holky, jako obvykle vůbec nestíhám dočítat :frowning2: Všechny Vás hrozně moc zdravím.

Koukám že se tu řeší golfky, já mám cosato you 2 přesně jak píše sarri, a jsem s nimi moc spokojená. Velmi snadno se složí i rozloží, je to otázka tak půl minuty, a vejdou se do mého pidiautíčka :grinning: Kupovala jsem je už použité, a vůbec nic jim není :wink:
2. čer 2010 v 07:57  • Odpověz
Ahoj Petruš-jsem ráda, že se máte OK. Dětičky jsou krásné a už pěkně veliké, no jo letí to....
2. čer 2010 v 08:37  •  4 děti  • Odpověz
Sarri, díky za odkaz na dvojčátka, je tam právě reference na ten kočár od Chipolina. O Peťulce právě vím, že ho má, nedávno jsem to tady s ní řešila. On je moc hezký, nejlepší, co jsem viděla, ale dvakrát tak drahý jak ten od Gemini... Tak nevím, zase u babičky nejsme pořád, tak by to třeba mohlo stačit... I když do sněhu to stejně asi není.
2. čer 2010 v 09:04  • Odpověz
autor
Krásné uplakané ráno, tatínek má dovolenou, tak se dovolujeme. :grinning: :grinning: :grinning: Jinak se v noci pořád budíme, Tomášek pláče ze spaní a už jsme se 3 dny nevyspali. :frowning2: Adu měla virózu, už je to tady. :angry: Měla teda jen teploty, jinak jí nic nebylo, ale podle doktorky to prý děcani mívají. A já myslela, že zuby. :sweat_smile: Vůbec vás nestíhám dočítat, snad se máte dobře a dětičky nezlobí. :wink:
2. čer 2010 v 09:07  • Odpověz
Kocu, my se taky poslední dobou často v noci budíme, i když zrovna dnes v noci to nebylo tak hrozné. Taky jsem doufala, že zuby, ale v pusách to ani zdaleka nevypadá na zoubečky... A mají obě trochu rýmenu, ale ani to skoro není na odsávání, spíš v noci, jak pořád leží, tak k ránu už chrochtají... teplotu naopak nemají.
2. čer 2010 v 09:12  • Odpověz
Ahojky, tak u nás tradičně hnusně a prší :frowning2: V noci jsme se opět moc nevyspaly, protože Nelinka má kašel a nějakou rýmyčku, už zase, se fakt zblázním, proč jsou naše děti pořád na hromadě? A to s nima nechodím do obchoďáku ani na plavání a pořád jsme marod :unamused: Kašle jak pes, tak jsem v noci hlídkovala aby neměla to samý co Sofinka. NAkonec usnula vedle mě v posteli asi kolem 3 a v šest už byla zase vyspaná Sofinka. Už se mi budí na papu kolem šesté ráno, jenže pak už neusnou :unamused: Teď šly spinkat tak si hážu nožky nahoru a dopíjím kafo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 v 09:27  • Odpověz
autor
Hani, u nás se budili na jídlo cik cak, ale teď spala Adu celou noc a Tomča papal v 0:50. Plus budíček v 5:15 a teď zase chviličku spinkali. Je to děsný, ale vypadají spokojeně. :grinning: :grinning: :grinning:

Lucy, to je asi tím pitomým počasím; u nás se třeba netopilo, taky jsme kašlíkovali. Chtěla jsem koupit termo pyžamko, páč se Tomášek odkopává, ale začali topit, tak snad to bude dobrý. Dneska měl pod pyžamkem body,aby mu nebyla zima. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Adu dva dny 39st. horečky, srazit to nešlo, ale přešlo to samo. :pensive: Normálně se zblázním. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 v 09:46  • Odpověz
Holky já chci taky starej kočárek, jako má Irmy, takovou Libertu v jakémkoliv stavu-nevíte o něčem :cry: ? Bychom v tom rajtovali po zahradě, když tam teď bude ta stavba tak si nechci ničit kočár.
2. čer 2010 v 10:04  •  4 děti  • Odpověz
Take si říkám, proč já tele pořizovala vůbec kočárky, když čas procházek s nima nám proprší a za chvilku bude stačit pořídit pláštěnku a gumáky :rolling_eyes:
2. čer 2010 v 10:05  • Odpověz
autor
Sarri, my chodíme i v dešti, doma se s nima nedá vydržet. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Posílám manžela. :grinning: :grinning: :grinning: Kočárek je jako prase, ale máš pravdu, zrovna nám by gumáky fakt stačily. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 v 10:11  • Odpověz
Sarri svatá pravda, si teď říkám že takovýhle hnusný počasí nebylo už pěkně dlouho, od dubna byl vždy krásný pařák, minulý rok když jsem byla těhu tak byl pařák pořád, a já bych uvítala i horší počasí jen abych se tolik nepotila :grinning: a když už máš mimča a těšíš se že si budeš užívat procházky tak dřepíme doma :frowning2:
Kocu ty se máš, já jsem s holkama do pěti sama takže jsme doma, v dešti se mi chodit nechce, nemám pořádnou nepromokavou bundu, nějak mi nedošlo že bych ji mohla i potřebovat :angry:

Dneska rodí kamarádka trojčátka ve 30tt, tak na ní tady myslím aby byly prckové v pořádku, jeden chlapeček málo rostl takže ji nabídli buď porodit hned nebo ho nechat osudu :cry: Tak snad budou v pořádku
2. čer 2010 v 10:15  • Odpověz
Já bych taky šla i dešti, ale je tam celkem kosa - s deštníkem bych se neotravovala a nechat si omokávat se mi nechce. V pondělí jsem je taky vyrazila s manželem, ale včera lilo intenzivně a dnes taky.
Zuzko, myslím, že ty retro dvojčáky jsou docela vzácnost. Dvojčat tolik nebývalo a vozilo se všelijak - alespoń na dědině - to, co má Irminka, tipuju na 70.-80. léta a toho asi moc nebude. Zkus dát poptávky po bazarech.
2. čer 2010 v 10:19  • Odpověz
Sarri-jsem dala, ale nic, v rodině co měli po dvojkách tak to dávno vyhodili. :frowning2:
Lucy-30tt-to už je celkem dost, budou v pořádku, uvidíš. :wink:
2. čer 2010 v 10:21  •  4 děti  • Odpověz
Lucy, tak to pak podej zprávu, jak dopadla.
Holky, ještě jednou pro sklerotiky prosím - jogurty - kolikrát do týdne? Dala jsem v neděli holkám Activii bílou sladkou - no, oblizovaly se až za ušima.
My máme pohodičku - v pokojíčku stále kontoše ze sklepa, tak máme zabraný obývák a protože díky pičasí to nemá šanci vyschnout, tak se jen tak nevstěhují, tak jsem holkám přeskládala puzzle do obýváku a jsou z toho opět jak u vytržení, neb na to už zapomněly, tak to prohlíží, snaží se pochatat obrázky, no sranda.
2. čer 2010 v 10:26  • Odpověz
Kocu, tak u nás teda naštěstí v noci nevyžadujou jídlo, ale ono když máš ke každé desetkrát vstát a podat dudlík, tak je pak ráno taky člověk jak praštěnej palicí... Dnes už to teda bylo lepší, ale snad se ta rýmena nějak nerozjede...

Já po vzoru Kocu jsem jednou zkusila vzít na prochajdu deštník a byla to teda katastrofa! To musíš mít Kocu nějakej spešl deštník, ne? Mně s tím vůbec nešlo uřídit kočár :sweat_smile:... A navíc byla fakt zima a fičel větr, tak jsem tady na dědině byla za idiota. Květen a já čepicu, rukavice, zababušená do bundy, s deštníkem, dvojkočárem a dvouma stejně zababušenejma dětma...
2. čer 2010 v 10:27  • Odpověz
Sarri- :grinning:
Hani- :grinning:
2. čer 2010 v 10:29  •  4 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.