• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
autor
Hani, já mám kočárek lehučký, běžně řídím jednou rukou a druhou telefonuju. :grinning: :grinning: :grinning: Mám ten kapesní deštník, tak jsem taky mokrá. :grinning: :grinning: :grinning: Jinak ta´tku máme doma jen tento týden,od příště zase válčíme sami. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A v čepici s rukavkama chodím normálně, taky na mě lidi čumí. :grinning: :grinning: :grinning:

Adu skoro 2 h spí,to je to ranní vstávání, ještěrka jedna. :grinning: :grinning: :grinning: Toma zase nic. :angry:
2. čer 2010 v 10:34  • Odpověz
Spaní se u nás v noci taky zhoršilo - budí se na dudlík (jak kterou noc, ale ty, kdy se do pokojíčku jde jednou nebo vůbec ,tak těch zančně ubylo) a někdy krmíme už před šestou, někdy po. Přes den, ale když prší, tak naspí ještě hodně - včera 5 hodin - to mají asi po mně - já bych v tom dešti dala klidně celý den.
2. čer 2010 v 10:39  • Odpověz
Zuzi, no byl to pohled pro bohy :grinning:

Kocu, já mám za to, že mám taky lehkej kočárek, s těma otočnýma kolama je to pohádka. Ale i tak, děcka jsou asi těžky nebo nevím, jednou rukou to jde dost blbě... Teda kde ten Toma bere energii, to čert ví! :slight_smile:))
2. čer 2010 v 10:40  • Odpověz
Koču, tu dovolenou bude zaměstnavatel asi proplácet každý měsíc, až než ji jakoby nevyčerpáš, že? Nedá asi prachy najednou...
Založila jsem holkám stavebko a když se tam uloží do října 100 000, tak je nějaká prémie. Kdo nevíte, co s prachama, tak můžu doporučit.
2. čer 2010 v 10:41  • Odpověz
Sarri, tak to je dobrý, ať se nehlásí všichni, co?? :grinning: :grinning: .. No já holkám každé založila pojistku, každé dávám každej měsíc 1000 Kč, takže o jinym spoření nechci slyšet :zipper_mouth: :slight_smile:))... A s tou dovčou, já teda myslela, že to Ztel proplatí naráz...
2. čer 2010 v 10:44  • Odpověz
Já právě myslím, že když si zažádám o čerpání dovolené a dovolené mám cca 3,5 měsíce, tak to dostanu na 4x v termínech výplat.
2. čer 2010 v 10:48  • Odpověz
autor
Holky, právě jsem se chtěla intimně zeptat, jak často kakáte, páč Tomášek i 4krát :grinning: :grinning: :grinning: denně a našla jsem nahoře prořezaný zubík! Třetí, a čtvrtý nám začíná prosvítat. Je to vysvětleno. :grinning: :grinning: :grinning: Adu nic,dásinky sice zvětšené, ale nic nám neleze. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 v 10:49  • Odpověz
Já nevím, má to s výplatou něco společného? Já právě nevím... A to máš tolik dovolené? To jde? :sweat_smile:
2. čer 2010 v 10:50  • Odpověz
Jo a stím stavebkem pro holky jsem chtěla sam. naznačit, že holky nebudú žádné chudobné nevěsty, takže s nama možú movití šohaji počítat. Aj cosi vinohradu máme, takže nejsme žádní bezzemci :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2010 v 10:51  • Odpověz
Aha, ty jsi vlastně učitelka, já zapomněla :wink:
2. čer 2010 v 10:51  • Odpověz
autor
Sarri, jasan, ve výplatách postupně. Taky by se mi to hodilo najednou. :grinning: :grinning: :grinning: My teda zatím malým nic nezakládali a asi ani nebudeme, máme trošku jiné finanční plány. Třeba něco zdědí, až mě šlahne pepka, když nepůjdu do důchodu. A rodičák opravdu dolů půjde o 10%. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Holt díra jak vrata, když živíme celou armádu nemakačenků. Snad s tím konečně začnou něco dělat a budou peníze pro potřebné. :angry:
2. čer 2010 v 10:53  • Odpověz
Koču, bobkujeme. Každá čistá plenka za chvilku voní - máme spotřebu jako blázen. Posadím do sedačky před jídlem a tlačí se. 3x-4x nakadíno, 2x bobky, 1x majda. Zuby máme 2 slušné dole a 2 prořezávající se hore.
2. čer 2010 v 10:53  • Odpověz
autor
Sarri. :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2010 v 10:54  • Odpověz
Mně by nevadilo, že to sníží, vadí mi, že je to stejné pro dvojčata jak pro jedno děcko. Asi něco sepíšeme ombudsmanovi, co? No, my taky z těch stavebek míníme postavit časem barák. Teď by mě klpelo, bo jsme opravili byt a do ničeho dále nemám chuť.
2. čer 2010 v 10:56  • Odpověz
autor
Ty brďo. A to mají obě holky tolik zubíků? Já teď vzdala látkové pleny, nebaví mě to pořád pucovat. Přesně, jak píšeš. :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2010 v 10:56  • Odpověz
autor
Mám stejný názor. Kdybych měla dvě děti postupně, tak mám 2x7 600Kč. Kdyby dali dvojmamkám třeba aspoň 10 tis., tak budou spokojené a stát prostě pořád ušetří. Takhle je to postavené na hlavu. Né že bych spoléhala na stát, když jsem chtěla děti,to ani náhodou :grinning: :grinning:, ale z principu to naštve. :angry:
2. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
Taky si myslím, že kdyby dali dvojmamkám 10 a jednomam. 6, tak se na tom ještě ušetří. Ono i z pohledu délky té rodičovské. Kdybych plánovala další dítko, tak půjdu s prvním na 2 a pak se uvidí - prostě na té mateřské tak či tak strávíš víc času, ale když víš, že jsou to nejspíš Tvoje první a zároveň poslední děti, tak si je chceš užít a nepůjdeš za 2 roky makat - teda ono by to ani nešlo, vzhledem k tomu, že babičku po ruce a v důchodu má fakt málokdo.
2. čer 2010 v 11:02  • Odpověz
Holky, ale tu mateřskou mám ještě doplatí, ne? Z rodičáku to nebude taková pálka - jestli 10% z celkové částky - nebo zas ze dne? To snad ne.
2. čer 2010 v 11:05  • Odpověz
autor
Souhlas. Já se vůbec děsím toho,co bude potom. Babičky poblíž nejsou, manža chodí v 8 večer, málokdy dřív a že by vyzvedával třeba ze školky, to je vážně utopie. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Do školky, pokud nás jako vezmou, tak nejspíš na opačné straně města, tady to nehrozí, to teda bude nářez. :angry: Taky bych šla jinak na 2 roky, chtěli jsme děti hned po sobě. :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2010 v 11:07  • Odpověz
autor
Doplatí, to ještě prošlo, nejspíš nejdřív v říjnu. Jinak půjde mateřská zase dolů,ale alespoň s tím maminky můžou dopředu počítat, ne že nám to snížili a bum. :confused:
2. čer 2010 v 11:08  • Odpověz
autor
Rodičák by měl jít z celkové částky, ten se nerozpočítává. Takže mínus cca 760 Kč.
2. čer 2010 v 11:11  • Odpověz
autor
Sarri, pokud jste založili stavebka na holky a budete chtít ty peníze do budoucna použít na stavbu a vzít si třeba úvěr, tak jen se souhlasem soudu na základě soudního rozhodnutí. Jinak to nejde, na dítě se vzít úvěr nedá a ono je majitelem spoření. Peníze na stavebko jsou majetkem dítěte, je to bráno jako dar od rodiče a tím pádem s ním nelze volně disponovat. Taky jsem nad tím uvažovala a to je přesně ten důvod, proč jsme do toho nešli. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 v 11:15  • Odpověz
Tak to nás naštěstí nezabije, ale spravedlivé to není - ono vůbec - důchodu se nejspíš nedožiju a mám si na něj naspořit - no s těma dvojčatama nevím, nevím. Člověk jim nechce nic odepírat, opravdu se to snažím užít, protože už se to nebude opakovat - i kdybychom se ještě někdy pro další dítě rozhodli, tak dvojčátka nejspíš už mít nebudu. Chceme na dovolenou, na výlety...z toho důvodu zatím neřešíme větší bydlení, aby holky měly své vlastní pokojíčky.
Koču, a tu ZOO máte v Lešné fakt skvostnou. Máte permanentku? Tomáška by to už jistě zajímalo - já jsem byla unešená, jak je to krásně udělané.
2. čer 2010 v 11:17  • Odpověz
autor
Sarri, zatím jsme nebyli ale chystáme. Až bude hezky. :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2010 v 11:20  • Odpověz
Koču, na úvěr to chtít nebudeme - prostě naspoříme cílovou částku a vybereme. Přijde mi to jako nejjistější vzhledem k úrpkům a (zatím ještě) státní podpoře. Na běžném účtu nemá cenu sušit prachy, tak je úrok úplně trapný - oproti částkám, co si účtují za vedení a transakce.
2. čer 2010 v 11:21  • Odpověz
autor
To by snad neměl být problém. :wink: Jinak jsem našla tenhle zajímavý článek: http://finance.idnes.cz/stavebni-sporeni-pod-lupou-dite-smite-zadluzit-jen-se-souhlasem-soudu-1zu-/spor.asp?c=A100505_123339_spor_bab

Mamka je finanční poradkyně, tak ji pořád bombarduju těmito věcmi. :grinning: :grinning:
2. čer 2010 v 11:23  • Odpověz
Kocu-to je zajímavej odkaz-to nám nikdy nikdo při sjednávání neřekl a vzhledem k tomu, že Kuba bude mít 18let a jsme rozvedeni, tak to bude asi hodně zajímavé. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 v 11:32  •  4 děti  • Odpověz
autor
Zuzi, já myslím, že to bude dobrý. Jakmile bude Kubovi 18 let, tak může s účtem disponovat pouze on. Pokud jste měli jiné plány, tak se to asi bohužel zkomplikuje. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 v 11:35  • Odpověz
Tak já mám holky po klidu, Sofule po mě neustále leze, a snaží se stoupat, daří se jí to skvěle :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nezajímají jí hračky chce stoupat a když jí zajímá hračka tak jen ta co má Nelinka zrovna v ruce takže je hned u ní a bere jí to ta samozřejmě ječí :grinning:

My jsme holkám založily účet u poštovní spořitelny, neplatí se nic za vedení účtu a až jim bude tak 10 tak si můžou sami vybírat kapesné. Stavebko mám já, ale nevím jestli tam budu moc posílat tolik peněz vzhledem k trošku horší finanční situaci :angry: Fakt nevím jak to zvládneme s tím rodičákem, a ještě s nižším, ach jo. Manža taky nebere nějak moc, teď jim to ještě zkrouhly a zakázaly přesčasy takže je to na pytel :unamused:
2. čer 2010 v 11:36  • Odpověz
To né, jen jeho otec mu to nebude chtít dát, je to majetnickej typ, tak aby ho nedonutil napsat tu plnou moc, toho se bojím, no musím s ním promluvit. :astonished:
2. čer 2010 v 11:37  •  4 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.