• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Rejchl, ale ten Nutrilon 1 Extra stejně není sytější... nebo teda u nás měl úplně stejný efekt jako ten normální... Nezkoušelas jim ty dávky spíš zvýšit?
2. čer 2010 ve 13:00  • Odpověz
Rejchl - dělají Hami extra - zkus porovnat ceny - Irminka psala, že je Hami levnější.
Hani, mně se zdá být všecko stejné - Nutrilon pění, Hami taky, chuť - nechutnám - mně to smrdí všecko a děckám je to evidentně putna. Dávám teď Hipp 2 a dobré - je to trochu hustější, ale ty noční Hami a Beby taky, tak nemám s čím srovnat - normální dvojku jsem nic jiného nedávala.
2. čer 2010 ve 13:04  • Odpověz
Teda čumím - u nás je zalomeno od 11 a stále půlnoc. To asi měl taťka krušnou noční službu, když tak spí.
2. čer 2010 ve 13:07  • Odpověz
Hani vic jak 120ml do nich nedostanu a kdyz jo,tak se pozvraci.Ja ho vyzkousim a uvidime,Kdyz tak bychom presli na to Hami,aby to tak nelezlo do penez.
Me ten nutrilon docela chutna:grinning: Takove sladoucke mleko:grinning:
2. čer 2010 ve 13:07  • Odpověz
autor
Sarri, co já bych dala za to, aby spali. Jak to děláš? :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2010 ve 13:08  • Odpověz
Tak tatínek píše, že v noci spaly. Asi je to tím počasím - pěkně chládek, šero.
2. čer 2010 ve 13:11  • Odpověz
No já zrovna dneska k tomu Nutrilonu po hodně dlouhé době čichla a fakt to smrdí. Dřív mi to ale nesmrdělo... A pění, to je naprostá pravda a je drahej, to je taky pravda. Ale moje zkušenost s těma ostatníma mlíkama taková je. Hlavně si vzpomínám na Hipp, že se mi v tom dělaly ty obří hrudky a nešly nijak rozštěrchat... Na to pěnění dávám Sabík, takže tam pak žádná pěna není.

Rejchl, tak potom nevím, asi chcou opravdu papat častěj, ono po těch 2 hodinách už na to mají celkem nárok.
2. čer 2010 ve 13:12  • Odpověz
Sarri nerikej ze tvuj chlap te necha vyspat v noci a vstava k nim sam.
U nas se kluci budej kazdy zvlast takze vstavam sama a kdyz uz nemuzu tak ho vrazim chlapovi,at se stara.Chodi z prace uplne vystavenej a ja ho jeste budim:grinning:
2. čer 2010 ve 13:12  • Odpověz
Rejchl - v noci fakt nevstávám - spím jako dřevo a manžel má lehké spaní, takže do pokojíčku chodí on. Su mu za to neskonale vděčná, protože se vyspím. On má noční, já ranní a odpolední máme společně :grinning:
Hani, já se právě bála toho Hipp - psala jsi o těch hrudkách a já teda dělám mléko v shakeru a pohoda - i ve flašce po zalití teplou vodou se mi to udělalo asi normál - teda hustší, ale ta dvojka je hustší - zdá se Ti být dvojka hustší než jednička?
2. čer 2010 ve 13:16  • Odpověz
Tak u nás, když se holky ještě budily na jídlo, tak vstával i taťka, on s nima byl, dokud jsem neudělala jídlo a pak jsme každej jednu krmili... A teď teda vstávám akorát já dávat dudlíky a manža jim v těch 6 ráno akorát dává čajík. A večer taky s nima je, když dojde z práce... však ho neubyde, když je celej den nevidí.. :wink:
2. čer 2010 ve 13:18  • Odpověz
rejchl - podotýkám, že manžel pracuje hlavou, takže není fyzicky nijak vyřízený, takže spánek potřebujeme stejně. Já jezdím k našim vždy na celý týden každý měsíc, tak to má pak celý pracovní týden pro sebe.
2. čer 2010 ve 13:18  • Odpověz
Dvojku jsem zkoušela jen Nutrilon a nezdá se mi moc hustší, akorát ten prášek je takovej víc mazlavej, jako to bylo právě u té jedničky Extra... Je možny, že to bylo jen to jedno balení toho Hippu, co bylo tak pitomy, ale zrovna ten Hipp mi fakt přišel nejhorší. Vždycky tam ty hrudky byly, takže druhy balení už jsme nepořizovali...
2. čer 2010 ve 13:20  • Odpověz
Sarri a u vašich k nim vstáváš teda ty? :slight_smile:... Jo a jakou máš zkušenost s tím, že holky takhle mění prostředí? Já jsem slyšela, že v tomhle období by se neměli děti extra obklopovat lidma, že jsou z toho pak zmateny. Ale já taky jezdím tak co 2 - 3 týdny k našim na pár dní...
2. čer 2010 ve 13:21  • Odpověz
Sarri muj chlap dela zednicinu,takze je rozlamanej a utahanej.Ale to ja jsem z tech dvou uzlicku taky.Je ste jsem ho nedonutila prebalit a vykoupat kluky.Nvm jestli se boji nebo jestli se tomu vyhyba aby nemusel v noci vstavat sam:grinning:
2. čer 2010 ve 13:23  • Odpověz
Hani, já si zas myslím, že by babičky měly vídat co nejvíc, aby je nepovažovaly za cizí lidi. S náma jsou stejně furt, takže nás poznají bezpečně - ale aby pak neřvaly z babičky. Kolem 8m - to děti začínají rozlišovat a bývají pak úzkostné.
U babičky je mám v postýlkách hned u postele, což není taková hrůza jako běhat do pokojíku a někdy si jednu bere na noc babička - když chodí na odpolední. Mamka se na ně hrozně třepe - jiná vnoučátka nemá a možná ani mít nebude, tak jí to musím dopřát.
2. čer 2010 ve 13:27  • Odpověz
Sarri, já jsem stejného názoru jako ty... Ale manža to teď vyhrabal v jakési knížce. On pořád čte nějaky zaručeny příručky. Ale ono v praxi je to vždycky trochu jinak... Já si taky myslím, že by babičky měly vídat naopak často, aby si na ně zvykly... Jenže já když přijedu k našim, tak to není jen babi a děda, ale sejde se tam komplet celá rodina a to je hromada lidí a každej na holky samozřejmě mluví, chová a nevím, jestli z toho pak fakt nejsou zmateny. Teda nevím, jak se hlavně ta zmatenost má projevovat :wink:))...
2. čer 2010 ve 13:31  • Odpověz
Jééé Sarri tak můj chlap se teda nevzbudí ani za nic, toho nevzbudí ani budík ráno, to do něj musím žďuchat já aby vstával. I když holky řvou tak ho to nevzbudí. Ale má fyzickou práci je truhlář takže celý dny po montážích nebo se tahá s těžkýma věcma, takže se mu ani nedivím.

Rejchl zkus jim navečer dát víc, třeba těch 150ml, nám se taky budily dřív ale já ještě kojila jen večer jsem přikromovala, a stejně se budily co tři hodiny, vydrž oni si navyknou a pak si to ustálí. PO tom šestinedělí to bude lepší. Ten Extra nás teda taky nijak nezasytil, ba co víc Sofinku z toho bolelo bříško, takže jsme ho pak zrušily.
2. čer 2010 ve 13:33  • Odpověz
Lucy kdyz jim dam vic jak 120ml tak to vyzvracej a kolikrat si vic jak 120 ani nevezmou.
2. čer 2010 ve 13:37  • Odpověz
autor
Rejchl, u nás si taky vzít víc nechtěli a bylo vymalováno. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vstávalo se po 2 h, ustálilo se to časem. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 ve 13:47  • Odpověz
přesně, jak píšou holky, kluci nemají ještě měsíc a myslím si, že teda 120 ml je dost, to mn pijí kluci a mají 5 měsíců :confused: , sem tam vypijí 150 ml. ale většinou nechávají zbytky. Přišla jsem na to, že jim první musím dát mléko a až potom třeba přesnívávku nebo zeleninku, naopak to mléko uplně bojkotují a za hodku a půl jsou zase hladní :wink:

Tak u nás je ještě větší hrůza s vodou než minule. Manža, pokud není v práci, tak je také dobr. hasičem tady v dědině a od půlnoci vyjíždějí, čerpají vodu snad uplně odevšad, no hnus.......ve sklepě už máme metr vody :frowning2: , ale vypadá to, že déšt ustává,..........sluníčko, sluníčko, popojdi maličko :wink:
2. čer 2010 ve 14:14  • Odpověz
Dnes jsme byli u pediatry na predoperacnim vysetreni a zase museli brouckovi brat krev! A hned 4 velke ampule! Uplne mu zbelala rucicka, ja tam zase cedila obr slzy, protoze trpel a hrozne plakal. Kdybyste videly tu obri jehlu v te malicke rucince :frowning2:

Bohuzel vysledky krve nic moc, ma hodne malo protilatek a jeste neco, volala pediatra. Vysledky si musime dnes vyzvednout a zavolat anesteziologovi do Motola, zda tu operaci vubec provedou. To jsou porad nejake soky :frowning2:

Ja bych byla nejradeji, kdyby operaci uz mel za sebou, bojim se uskrinuti toho jeho strevicka. Zacala jsem mu casto kontrolovat brisko, po kazdem placi a papani, nekdy je to vyhrezle, tak to zatlacim zpatky a rovnou zkontroluju, zda to neni tvrde, pak bychom museli supajdit do nemocnice na akutni operaci.
2. čer 2010 ve 14:38  • Odpověz
DARLING - ja si take myslim, ze to boli, protoze mnohem vice place a nejde utisit. Pri prdicich jsem ho uchodila nebo nakonec ududlikovala, ted to neplati. I kvuli tomu uz chci mit po te operaci, aby tolik netrpel, bojim se kazdeho kojeni, co po nem zase prijde.
Kolik bylo Daneckovi, kdyz sel na operaci? A za jak dlouho vas po zjisteni kyly poslali vzali na operaci?

K tomu kurtovani rucicek pisou: V dobe odeznivani celkove anestezie po operaci se do probuzeni pouziji mekka upevneni (vazaky) koncetin a to z duvodu zabraneni nevedomeho zruseni kanyl, cevek nebo katetru.
2. čer 2010 ve 14:48  • Odpověz
Lito, to je hrůza - se Ti nedivím, já bych tam taky řvala. Chuďátko. Děti si to nepamatují - naštěstí. To je blbé, jestli budou průtahy, každý by to chtěl mít co nejdříve za sebou a ne na to myslet.
2. čer 2010 ve 14:52  • Odpověz
@rejchl paradni fotka :slight_smile:
2. čer 2010 v 15:55  • Odpověz
Liti,chudacku,to mas hrozny stres!Uz aby to bylo aspon za vama a malickemu se urcite pak ulevi :wink: !Bobecek maly.. :frowning2:
2. čer 2010 v 16:02  • Odpověz
Holky,ja se musim pochlubit,ze me dnes moje zlaticka nechala spat v noci cele 4hodiny!!!Potom uz klasika-kojeni co 2.5h...ale ten spanek v celku-to se mi fakt libilo :dizzy_face: tak treba to tak uz bude furt :dizzy_face: :dizzy_face: haha,uz to vidim,jak mi to dneska zase nandaji :grinning:
2. čer 2010 v 16:04  • Odpověz
No ahojky.Tak sme doma s nemocnice a máme špatný výsledky :cry: :cry:
Tak Sašku uspali a změřili oční tlak,a bohužel má glaukom(zelený zákal)na pravom očku,v srpnu sme objednaný zas do nemocnice,poležíme si tam déle jak ted a budou Saške chirurgicky operovat oko :frowning2: :cry: ,do srpna musíme kapat kapky by se ten tlak ješte nezhoršil :cry:
No a hned uspí i Samka a změří oční tlak i jemu,zvikne se to dedit a když jsou dvojčátka tak je tam vysoký riziko i u nej.Už jsem to obrečela,vým že se to vyléčit nedá,jen spomalit , ale je to doživotní a mám se pripravyt že je dost pravdepodobná i slepota :cry: tak doufám že to nebude náš prípad
2. čer 2010 v 17:21  • Odpověz
autor
Beruško, to je mi moc líto. Je to opravdu dědičné? Snad to Samík mít nebude. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Doufejme, že kapičky zaberou a operace se povede a Sašenka bude v pořádku. :frowning2:

Lito, chuděrko naše. Úplně tě chápu, já bych se na to dívat nemohla. Musíš být moc statečná a bojovat za kluky, hlavně Tobíska, bobečka malého. Snad mu doktoři pomůžou, když už toho tolik podstoupil.

Holky, já ani nevím, co napsat. Je mi to tak líto, že malůšci trpí, člověk by si to hned s nima hned vyměnil. :frowning2:
2. čer 2010 v 17:28  • Odpověz
To je fakt děsný, když se mimča trápí. :frowning2: Beruško, Litko moc na vás i mimča myslím a držím palečky.

Holky povodňový - v pátek má vyjít sluníčko, tak si do té doby držte kaťata nad kolenama :unamused:

A aby toho nebylo dost tak my jsme chytili nejakou rýmu. Nejhůř skuhrá přítel - no ale to je chlapský - a holčičky kuckaj a pobrekávaj. Dneska děsnej opruz. Už aby bylo normální počasí. To vám povim, chytit nachlazení v červnu .....
2. čer 2010 v 18:03  • Odpověz
autor
Bali, u nás už svítí. :grinning: :grinning: :grinning: To je krásně na duši, hned je mi líp. Ani nemluv, já mám nakoupená body, loni už bylo děsné vedro a některá nám budou malá. :angry:
2. čer 2010 v 18:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.