• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Zdeni - ja na brisko nedavam Bryana, ktery trpi refluxem, tam se nema kvuli ublinkavani vyvijet tlak na zaludek, proto ho davam usinat a casto i spat na takovy polo-bok.
Tobika po odkrknuti davam na brisko na 15-30 min, casto se mi tam jeste divoce krouti a sem tam si brekne, stehuje se ze strany na stranu, ale vetsinou nakonec usne. Na zadicka ho obracim, az kdyz uplne spinka, jinak by mi neusnul.
2. kvě 2010 v 18:55  • Odpověz
autor
Lituš, ty a kňoura? Já tě napak obdivuji, že to zvládáš. Já bych byla první měsíce bez mamky vyřízená. Klobouk dolů!
2. kvě 2010 v 18:55  • Odpověz
Lito, je fakt že těch sestřiček tam bylo spousta, bohužel si nepamatuju jméno. Pamatuju si akorát sestřičku Zuzku, taková kudrnatá blondýnka s modrýma očima, nosila takovou červenou vestu. Pamatuju si jí proto že se o nás hodně starala a měla narozeniny ve stejný den jako moje děti. :slight_smile: Byli jsme na pokoji číslo 7, 10 myslím byla hned vedle JIP,ne? Všechny ty pokoje byli hodně podobné, jen některé byli zrcadlově zařízené.

Co se týká UM, tak jsme vyzkušeli úplně vše. Začínali jsme Bebou, protože tu nám občas dávali v porodnici, ale pak mi po ní začali zvracet, tak jsme přešli na Nutrilon, ale ten jsem jim dala jen jednou, jak jsem psala bylo jim po něm zle, hrozně je bolelo bříško, tak jsem zkoušela ještě Hami ale po tom taky ublinkávali. Tak už jako poslední možnost jsem koupila úplně ten obyčejný sunar a světe div se, chutnal jim, nebolelo je bříško a neblinkali. Jsme na něm do teď a pohoda :slight_smile:
2. kvě 2010 v 18:57  • Odpověz
Koculko - tak to je bomba, kdo by to rekl, vid :wink: :grinning: Ne vsechno, co se trpyti, je zlato a ne vsechno, co je drahe, je kvalitni.
Uzasne, jak jsi to hezky vymufala, opet jsi mi ulehcila a vymetla cesticku k lahvickam :grinning:

A plenky Babylove pouzivas? Nekdo tady psal, ze mu nevyhovuji nebo to pletu? A papani od Babylove pouzivas jake?
Ja tedy musim rict, ze jsem na DMku take zavisla, maji uzasne veci a nekdy ty jejich levnejsi rady mi vyhovuji vice nez jejich drazsi nebo pripadne proflaknute znacky. Milovala jsem jejich sampon na hnede vlasy z te uplne zakladni rady za nejakych 30 Kc, jenze mi ho zrusili! Vubec neelektrizoval vlasy a hezky se leskly do hneda.

Jinak tve dve nove fotecky jsou zasne, ta tvoje kotatka teda rostou rychlosti blesku. Ale rozhodne jen do krasy a roztomilosti :wink: A oba maji pekne sibalsky vyraz v ocickach, proste kocicky :grinning:
2. kvě 2010 v 19:04  • Odpověz
autor
Plenky Babylove používáme, jsou moc fajn, nikdy nám přes noc neprotekly. :wink: Jídlo mají taky bio a nedávají do toho žádné koření a všechen tenhle humus, malým jede nejvíc.

Moc moc děkujeme za pochvalu, úplně jsem vyrostla o 2 metry. :grinning: :grinning: :grinning: Jsou to čertíci, hlavně Tomča, to je lumpík! :grinning: :grinning: :grinning:
2. kvě 2010 v 19:08  • Odpověz
Petulko - sestricku Zuzku vyfasovaly druha dvojcatka, co tam pobyvala :slight_smile: My ale meli skoro vsechny sestricky primo uzasne! I na JIPce byly moc fajn, az na jednu, troufam si rict, kozu blondatou. Ta mi nesedla a na me tridenni drobecky jecela, at nekrici. To jsem se malem neudrzela, hormony ve mne vibrovali od hlavy k pate, ale vedela jsem, ze na patre nejakou dobu pobudeme, tak jsem nechtela delat sceny.

Takze vam nejvice vyhovuje Sunar. To je opravdu zajimave, jak kazdemu opravdu sedne neco jineho. Nekdo spila na Sunar, jiny na Bebu atd.

My ted na noc zkousime anti-refluxni Novalac (Francie), zatim to Brajiska nezalepilo, tak uvidime. Ale asi jsem mu vcera dala moc a tlacilo ho to v brisku. Nemohl vubec usnout, krmila jsem o pulnoci, cumakoval do dvou a pred ctvrtou uz tam nadaval. Pak jsem ho zase do pul 6 do rana uspavala a konejsila, na stridacku s Tobikem. Tobika jsem dala na noc na Nutrilon HA a ten spal od pulnoci do 5 do rana, kdy jsem ho musela nekolikrat budit. Kezby to dnes v noci vyslo takto oboum klukum!
2. kvě 2010 v 19:10  • Odpověz
Koculko - vidis, uz jsem si v predchozim uryvku zase ubrekla, jak nam to v noci neslo.
Vyrostla jsi opravnene, jsou to kotatka primo vystavni :grinning: Ta musi byt zcela cistokrevna, s perfektnim rodokmenem :grinning: :grinning:
2. kvě 2010 v 19:13  • Odpověz
autor
Lituš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Normálně jsem teď smíchy spadla z gauče. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Moc moc díky. Adulce musím říct, že bude mít ženichy přímo v americe a budou umět česky. To se jí bude líbit. :grinning: :grinning: :grinning:
2. kvě 2010 v 19:29  • Odpověz
Lito, ty kapky, jedny jsme koupili u nás v lékérně 5ml za 600Kč a pak jsem objednala z int. lékárny taky 5ml za 300Kč, ale krabička byla polská což na netu nebylo. No zatím jsem je neotevřela

Dneska jsem manžela pověřila koupit dudlík kytičku, neboť Kubík zatím žádný dudlík nechtěl, to už jsme jich pár vyzkoušeli, no a on přinesl kytičku ale až od půl roku, ale i tak Kubík dudlá- jupí :slight_smile: , ale zítra musíme koupit menší :slight_smile:
2. kvě 2010 v 19:39  • Odpověz
Lita a proč nekojíš oba najednou? Nejde to? Nám to teda vyhovuje nejvíc a jsme všichni spokojeni, kluci neřvou a já mám ušetřený čas.
Mlsatko-to bude dobry uvidíš, třeba mají jen nějaké přechodné období, pořád jsi na tom líp, než ta ženská od nás, co má dvojčata a má paní na hlídání a i tak nestihá-no to jsou potom případy..... A odkud vlastně jsi?
2. kvě 2010 v 19:54  •  4 děti  • Odpověz
Zdepros my dnes koupili taky dudlíky, moc hezky, guma, jako na kytičce, ale takovy obdélníkovy tvary, prej uklidňující od 5-18měsíců a chutnají nám. Jo a tu kytičku máme taky od 6měs. a jinou nechcem. Dnes jsme jednu úplně obyč museli vahodit, protože už byla slizká a fuj lepivá. Takže být tebou menší bych nekupovala.:grinning:
2. kvě 2010 v 19:56  •  4 děti  • Odpověz
Teda baby vy jste toho zase nakecaly :grinning: :grinning:

KOcule super že jsi sehnala flaštičky, zítra kouknu taky do DM a poohídnu se po tom :wink: A na kolik ty plenky v DM vyjdou? Jako jedna plenka? Myslím že jsem se koukala na malý balení a jedna plenka vyšla něco přes 4 koruny což se mi zdá moc :unamused:
Jo a teda jak Tomča stojí u toho lehátka tak to mi málem vypadly oči :confused: :confused: Vypadá tak na rok, a je straaaaašně roztromilej jak tam krásně stojí a kouká, no prostě k zulíbání :wink:

Mislatko já na tom byla podobně jako ty, kolikrát jsem ze začátku na přítelkyně psala že nechápu jak to všechno holky tak krásně zvládaly. Musím říct že než jsme se zesynchronizovaly tak nám to taky trvalo. Naše asi štěstí bylo že mi Sofinka vždy když byla utahaná usínala naprosto sama, takže pak jen usapt Nelinku a bylo to. Ale než jsem přišla na to kdy jsou unavení a kdy mají hlad tak to byla celkem fuška. POmohlo mi že jsem si vše psala, kdy jsme jedly, kdy jsme spaly a kdy jsme se probudily. Pak jsem z toho krásně vyzjistila že byly unavení po zhruba dvou hodinách bdělosti, takže jsem se podle toho začala řídit a začalo to krásně konečně fungovat. V noci když jsem kojila tak jsem kojila jak se probudily, většinou hned potom usnuly takže nebyl problém. Teď co jsou jen na UM tak jak se probudí jedna hned budím druhou a dávám taky najíst i když třeba nemá hlad. Uvidíš že to bude lepší, kolem toho 4tého měsíce se to začalo zlepšovat a teď je to naprosto supeeer, straašně je miluji a konečně mám čas se nasnídat, pak jdeme ven (zjistila jsem že dopolední vycházky nám vyhovují víc) pak obídek, pak si dvě hodiny vyhrají naprosto sami a ani mě nepotřebují, pak jdou ještě na chvilku spinkat a pak si hrajeme a v 18h papání a kolem 19hod spíme jak špalci :wink: Vydrž fakt bude líp :wink:
2. kvě 2010 ve 20:17  • Odpověz
autor
Lucy, bereme krabici 100 ks za 336 Kč. Páč je máme jen na noc a ven, tak to není tak děsný. :wink: Tomášek je rarach, asi bude nejdřív chodit, než si sedne. :grinning: :grinning: Nosíme velikost 80, já ani nevím, jak by měl být veliký. :grinning: :grinning: :grinning: Moc děkujeme, dneska se mi bude krásně chrnět. :grinning: :grinning: :grinning:
2. kvě 2010 ve 20:25  • Odpověz
autor
Jo a ještě jsem zjistila, že Canpol dělá různý tvary dudlíků. Kdyby ti ty z těch flašek nepasovaly, ony totiž byly kaučukové, tak se dá u Canpolu vybrat. Většinou jsou to velikostně univerzál, ale různé tvarem. :wink:
2. kvě 2010 ve 20:27  • Odpověz
A Kocu mají puržný pás? Jestli jo tak bych je taky vyzkoušela, my máme na noc pampersky a přes den Huggiesky jenže Nelinka má pořád trošku oprozenou pipku, nevím jestli to třeba není i z těch pampersek ale asi je to spíš tím že jak se víc zapotí tak tak se jí to tam udělá. NAštěstí rybilka pomáhá hned :slight_smile: Jenže jsem na ni dneska šloupla a celá rybilka mě vytekla na zem a na holek oblečení :angry:
2. kvě 2010 ve 20:30  • Odpověz
autor
Jajaj, pěkně smrdí, co. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jak to myslíš? Jaký pružný pás?
2. kvě 2010 ve 20:31  • Odpověz
No smrdí to pekelně :stuck_out_tongue_closed_eyes: No jako ty plenky jestli mají takový pás natahovací (kolem bříška) jako u pampersek nebo Huggiesek? Neměly to Happy plenky a my jak máme trošku bříško tak jsme v těch plenkách moc utažený :pensive:
2. kvě 2010 ve 20:46  • Odpověz
autor
Tak to asi nemají. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Víš co, já musím zítra stejně na poštu, hoď mi do IP adresu, pošlu ti vzorek. :grinning: :grinning: :grinning: Ne vážně. :grinning:

Dobrou, jdeme chrupááát. Dokud nám chrní i kuřátka. :grinning: :grinning: :grinning:
2. kvě 2010 ve 20:53  • Odpověz
Sarri: dnes jel manža z výletu přes Ratiškovice a viděl tam kočárek pro dvojky jako máte vy. Nejste náhodou u babičky ?
2. kvě 2010 ve 21:07  • Odpověz
Koculko, když Elence podám flašku, tak si ji automaticky už sama chňapne.. Anička jak se jí chce, ale teď už většinou taky - když to umí Ela, tak se to Aňulu snažím nějak naučit :wink:))... Aňulka se zase za posledních pár dní naučila takovou blbovinu - já začnu kroutit hlavou a říkat "nenene" a ona tou hlavičkou začne taky tak kroutit a ohromně se jí to líbí :grinning: ... Akorát nevím, jestli je to zrovna věc, kterou by se měla tak vehementně učit :wink: ... Ještě ke kojení, taky se pořád bojím, aby se to "nekojení" nějak neprojevilo... ale budu se snažit aspoň jim cpát nějaké vitamíny v podobě ovoce, zeleniny, až budou moct syrovou, tak doufám, že to nějak přebijeme...

Miradko, Peťulko, zdravím :slight_smile:

Lito, já si právě ani to ňuňu u kojení neužívala, u nás to byl boj, teda většinou, Eli pila, ale zas strašlivě dlouho, vydržela by u toho celý den, a byla by klidná, jenže to je fikce. Navíc tu byla ještě Anička, ale ta u toho vždycky ječela, jako by jí někdo strašlivě ubližoval, fakt to nebylo na moje nervy. A celkově bylo jaksi všechno špatně :unamused:

Irmi, taťkovi to sluší, ten musí být nadšenej z tolika chlapů, co? :slight_smile:
2. kvě 2010 ve 21:15  • Odpověz
Koculo, ježiš!!! On už ti takhle stojí? Panejóoo, tak to je teda akčňák Toma :slight_smile:... A jak má packu na Adulce, že, jakoby ji chránil, velkej brách :slight_smile:
2. kvě 2010 ve 21:19  • Odpověz
Koculko - kluci by po Adus urcite bez vahani skocili, takova stabajzna :wink: A treba budou na starsi :grinning: Na nejaky Americanky nebudou zvedavi, budou chtit poradny slovansky tvary :grinning:
2. kvě 2010 ve 21:43  • Odpověz
Zeptám se asi blbě, ale proč řešíte BPA? Já o tom nic nevěděla a tak jsem se zeptala wiki. Je to v každé PET láhvi, takže jestli používáte kojeneckou vodu v petce je pak už úplně jedno z čeho těch minut pijí. :frowning2:
2. kvě 2010 ve 21:47  • Odpověz
Holky, tak to jsem přehlídla, teď jsem zase blbá já, co je BPA? :sweat_smile:

První foto - před procházkou, druhé foto - po procházce, třetí foto - zkouška první sponečky na Elenčino chmýříčko :slight_smile:))
2. kvě 2010 ve 21:57  • Odpověz
Ahoj holky,
děkuju moc za podporu, už to zase vidím růžověji :grinning: ....Hlavně tobě Lucy, moc hezky se čte, jak to bude všechno v cajku :grinning: a božííí :sunglasses: ...vím, chce to jen vydržet a být trpělivý.....

Ke kapičkám .. polské jsou naprosto stejné jako slovenké (kde vycházej taky na polovinu) i jako české (kámoška je dokonce kupuje i v Itálii)... že jsou i 10ml jsem nezaregistrovala, my jsme vždy měli jen 5ml a dávám je 1x denně 5kapek (vydrží mi cca 2-3týdny). Zabraly nám asi za 3 týdny, ale my jsme netrpěli na nějaké šílené koliky, ale boleníčko a kroucení jsme mívali. Doporučila mi je kámoška, která měla u holčiny šílené koliky a jediné tyhle kapky zabraly (sice ne tak, že by koliky zmizely, ale bylo to po nich výrazně lepší,takže ta si je nemuže vynachválit)

Lito, smekám...jak všechno zvládáš... ty máš plné právo tady "kňourat"... já potřebuju jen čas od času nakopnout a vybrečet se a pak zase jedu dál :slight_smile: . Nejhorší je, že mám pocit, že furt nevím jak na to. Buď ráda za pomoc mamky, je to vzácnost.....ke mě se mamka chodí jen na 5min pomazlit s malýma a jinak vesměs nemá čas :unamused: ... ale ségra, když je pěkně, mi je občas bere ven a to pak lítám po bytě a snažím se uklízet :grinning: :grinning: :grinning:

Kocule, já vím, že se asi nuděj a nic jiného než plakat neumí, tím se taky uklidňuju, ale někdy je to zoufalýýý..... nevím jestli je mám nechat plakat nebo se je snažit utišit, ale někdy prostě mi nic jinýho nezbyde a to si to potom vyčítám a cítím se provinile :pensive: ...

holky dobrou noc musím valit spát, kdo ví jaká bude noc :unamused: zítra se zase ukážu :wink:
2. kvě 2010 ve 22:41  • Odpověz
hanule... holky jsou úžasnýýýýý, takový sladký koťátka :slight_smile:
2. kvě 2010 ve 22:43  • Odpověz
Irminko, jsme u babičky a holky dnes byly skoro celý den venku v kočáře, tak to musely být venku s babičkou - ono teda taky tu máme na dědině dvojčátkový babyboom - dokonce čtvery na 4000 obyvatel - to je dobré ne? Ale kočárek máme červený jenom my :wink:
Padám za vlast - no, musela jsem ty mamčiny narozeniny pořádně zapit a když se nám to víno vloni tak podařilo :grinning: Doufám teda, že jsem zkonzumovala dostatečné množství, abych slyšela děti minimálně.
2. kvě 2010 ve 23:02  • Odpověz
Jo, a podle fotky si pletu Mislatko s Lucy :frowning2: Ale možná je to tím vínem - zkusím se mrknout ještě ráno :grinning:
2. kvě 2010 ve 23:04  • Odpověz
uffffffffffff,tak jsem vás konečně dočetla a můžu jít v klidu spát :grinning: .Vy teda fakt jedete,kecalky jedny,ale to je dobře.Nějak to teď tady nestíhám,holky to teď mají nějak rozhozený a buď spí jedna nebo druhá.Haničce strašně dlouho trvá,než po papání usne a když už se konečně zadaří,tak už je vzhůru zase Janička,protože už je vyspinkaná.No děs.V kočárku to už taky není co to bývalo,protože už jim nedávám ty zimní zavinovačky a jak nejsou zabalený,tak se pořád budí.Všichni mě strašili,že první 3 měsíce jsou nejhorší,ale já myslím,že u nás byly nejlepší a teď už to bude čím dál horší :stuck_out_tongue_closed_eyes: .No nic,tak jdu taky na chvilku zalehnout,dobrou.
2. kvě 2010 ve 23:27  • Odpověz
Jinak holky pořád kojím tak půl na půl s UM a už 3x braly antibiotika.Takže to MM nebude zase až takovej zázrak :frowning2: Zítra jdu s Janičkou zase na ušní,asi máme opět zánět středního ucha,takže antibiotika už po čtvrté :cry: tento týden jdeme i na kyčle,máme široké balení,tak doufám,že už nám to zruší a ještě na rehabilitaci,tam jezdíme každej týden,cvičíme Vojtovku.Takže si to taky užíváme :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale když tam holky vidím ty postižený děti,tak se tady naše problémy můžou jít zahrabat a buďme rádi za ty naše krásný zdraví zlatíčka. :wink:
2. kvě 2010 ve 23:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.