• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Peti my by jsme jinak všechny trička s krátkým mohly vyhodit, měla jsem toho strašně moc a takhle jsme to aspoň unosily a udělaly i parádu :wink: A od zítřka má být už konečně teplo.
Dneska ven nejdeme, Nelinka má ještě ten kašlík a u nás je pořád hnusně zataženo takže snad už zítra bude lépe.

Sarri prosím prosím ty jsi psala už žádost o proplacení dovolené? Co jsi tam všechno asi tak psala?
3. čer 2010 v 11:42  • Odpověz
Lucy, nepsala, mám to v plánu.
Napíšu to jako žádost - klasická hlavička s adresama, věc: žádost, tehdy a tehdy končím mateřskou dovolenou, od tehdy a tehdy žádám o čerpání řádné dovolené v rozsahu tolik a tolik dní ...
3. čer 2010 v 11:50  • Odpověz
Ahoj holky, v Lídlu mají Pampersky Mega Pack za 499. My normálně kupujeme 96ks za 369, tady jich je 150 :grinning: Mají tam i nějaké "akční" Hamánky, ale to jsem nezkoumala, protože broučci začali oba plakat - asi mají raděj Tesco :grinning:
3. čer 2010 v 16:40  • Odpověz
tak fakt doufám že bude normální červnové počasí,jeden týden body s kr.rukávem a druhej abych vytahovala bundy nebo co :stuck_out_tongue_closed_eyes: no hruza
tak mi už máme zabarykádovanej celej pokoj a stejne se ke káblum proplazí :rolling_eyes: už nestíhám
já o vlku a práve se duo bacara vloudilo nenápadko do kuchyne,nebylo by starší dcerky mám po zavaraninach a i s urazem :confused:
to mi taky mixujem oblečení abychom to vynosili,a tých triček,nejhorší je že nám prdla pračka tak po víkendech beháme prát po rodine a cez týden v rukách :unamused:
:rolling_eyes: :confused:
dnes meli koprovku s hovezím a lusky,moc im chutnalo :wink:
3. čer 2010 v 16:41  • Odpověz
Ahoj holky
Lito, Beruško je mi taky moc líto že máte takový problémy s prďolkama, ach jo je to hrozný, takhle malinký a už na operace.
Holky můžu se zeptat, jak to děláte se spaním, když si dětičky hrajou třeba na dece, usnou sami, nebo je po nějaké době dáváte do postýlky a uspáváte? u nás sami neusnou, nejlepší je kočár , ale doma je to děs, hodinu uspávám a za půl hoďky jsou vzhůru, no furt to nějak nemáme vychytaný

3. čer 2010 v 19:45  • Odpověz
Holky,ted mi psala Lita SMS-tak maly Tobik uz ma po operaci.....delali mu to jako akutni stav-uskřinulo se mu to.. :frowning2: ...
Tak uz ma po zakroku...zatim spinka..bobecek maly...brasku doma zvlada tatinek :wink:

3. čer 2010 ve 20:00  • Odpověz
ahojte,

Lituško: je mně to moc líto s prdoulkou, přeji vám uspěšnou operaci co v nejkratší době, at už máte konečně klid :wink:

Beruško: to je dobře, že jste se dostali do dobré nemocnice, uvidíš, že vám pomohou a bude všechno jak má být :slight_smile:

Moc na vás myslím a mé problémy jsou proti vašim uplné hovadiny. hošani dostali rýmu a ještě k tomu se asi Brundovi klubou zuby či co. Má to naběhlé a všechno si rve silou dopuseny. Ten gelík vůbec nepomáhá, tak jsem mu dnes vrazila čípek, tak jsem zvědavá jaká bude noc, protože se dnes v noci Bořek vzbudil 4x a Bruno 9x :angry: , jsem myslela, že mě trefí
3. čer 2010 ve 20:00  • Odpověz
jejda, že by telepatie
3. čer 2010 ve 20:01  • Odpověz
tak je moc pozdravuj a že jim přejeme brzké uzdravení :wink:
3. čer 2010 ve 20:01  • Odpověz
Ahojky,

jdu pro rychlou radu. Dnes jsme podstoupili první očkování Hexavakcínou a Pneumokoky, bylo to dpoledne...a teď už je holkám špatně, Olívie má v konečníčku teplotu 39,5!!! To už mi přijde hrozně vysoké...doktorka říkala půl čípku Paralenu při teplotě nad 38...ale myslíte, že ten čípek stačí při takhle vysoké teplotě? neměla bych jípomoct i nějak jinak? :unamused:

prosím o radu, bojím se aby se jí teplůtka ještě nezvýšila, prý mohou mít nějaké febrilní křeče :confounded:
3. čer 2010 ve 20:16  • Odpověz
Haassi-my byly očkováni přesně před týdnem na to samé, naštěstí se nám horečky vyhly. Doktorka mi jen říkala, že pokud by byly, koupit teď si nejsem jistá jestli se to jmenuje Nurofen? v sirupu a prý hlavně né Paralen, že přišli zase na to, že to obsahuje něco škodlivýho pro děti. Ale to je teď jedno, čípek by měl zabrat po půl hodině, pokud se tak nestalo, budeš muset dělat zábaly, a pokud si nevíš rady volej pohotovost-poradí ti, neboj nenadají ti, co se týká mimin jsou ochotní a pomůžou.
3. čer 2010 ve 20:24  •  4 děti  • Odpověz
zuzko: díky:slight_smile: jsem z toho tochu vyjukaná, první děti a první horečka :confounded: Raději budeme volat na pohotovost, kdyby to neslezlo..chudinka moje malá :pensive:
jinak paní v lékárně se mnou nehodlala diskutovat, vrazila mi paralen a nazdar :slight_smile:
3. čer 2010 ve 20:27  • Odpověz
Dnešní foto.
3. čer 2010 ve 20:33  •  4 děti  • Odpověz
Haassi-pokud to nesleze volej-za to nic nedáš, hlavně se neboj, bude to dobré. Děti bohužel mívají horečky a my mámy to těžce nesem. :frowning2:
3. čer 2010 ve 20:34  •  4 děti  • Odpověz
Hassinko My teda po očkování teploty neměly ale Nelinka měla zánět nosohltanu a horečky taky 39,5 dala jsem jí čípek paralenu celej a slezlo to dolů, v noci jsem ji radši ještě měřila a znova dala čípek. Doktorka říkala že se může i po těch 4 hodinách dávat. Teplota na ty 3 hodiny klesla pod 37 pak zase rychle stoupala, ale to byla nemocná, u vás by to mělo klesnout a do rána by to mělo být v pořádku.
3. čer 2010 ve 20:38  • Odpověz
@haassinka Nám doktorka po očku říkala, nad 38 ten čípek a nad 39 dithiaden, myslím, že to bylo na předpis. Ale naštěstí jsme nepotřebovali, možná i tím, že jsme dávali jen hexu, tak to bylo mírnější.
3. čer 2010 ve 20:53  • Odpověz
Hassinko, diazepam do zadečku, ten se dává při tak vysoké teplotě, měli jsme ho taky po očkování. Půlku dávky dostal hned u doktorky, druhou po 12 hodinách. Teplota se srazila okamžitě, skoro celou tu dobu prospinkal...
3. čer 2010 ve 21:40  • Odpověz
Lucy, teď jsem zhlídla video, pěkně jsem se u toho nasmála :slight_smile:)))))... Jak Sofinka úplně doráží na Nelinku :slight_smile:)... Obě veliky šikulky, fakt. My teda vůbec nemůžem právě takhle nechat po zemi lozit, protože máme dlaždice :frowning2:. Mohly by se hnusně prásknout do hlavy. Nahoře plovoučku, ale tam chodíme jen spát... Lucy, všimla jsem si, že máte nějakou ohrádku, ale ty ji asi nevyužíváš, že? Já doufám, že nám holky v ní vydrží... A prosím tě, co je to za hopsadlo nebo co, v čem je Sofinka? To je úžasné :slight_smile:)...
3. čer 2010 ve 21:42  • Odpověz
Holky, já aktivně zrovna v pátek nakoupila každé holce 4 trička v Tescu, mám slabost pro tamější značku... a jak to tak pozoruju, tak to fakt nevyužijem. Dávám jim to aspoň pod body s dlouhym rukávem... Takovej chladnej červen, to se hned tak nevidí :frowning2:((((((((((((

3. čer 2010 ve 21:45  • Odpověz
Lucy, teď čtu, že to děláte s krátkýma trikama stejně :wink:... Hello Kitty je moc hezká, taky se mi moc líbí, akorát je to značka a tak bývá všechno s touhle kočičkou dražší... Já jsem vždycky šťastná, když narazím v Tescu na ty 30 %ní slevy a dvě trička koupím třeba za 175, což je dobré.

Haasi, to je fakt pitomé tyhle horečky, my neměli horečky po očkování, ale doktorka říkala Paralen pro děti - čípky. Tak je mám pořád připravené, kdyby něco... Určitě ta horečka brzo ustoupí... V nejhorším ta pohotovost... Ještě si pamatuju, že doktorka říkala, že když je vysoká teplota po očkování, že je to dobře, protože to znamená, že tělo opravdu vytváří protilátky... Ach jo, ale je to nápor, úplně chápu...

3. čer 2010 ve 21:54  • Odpověz
Zuzi, teď jsem si všimla fotek :wink:)... téda, kluci už začínají řádit, co? A jestli už čtou knížky, tak je úplně dokonalé :grinning: ... a je hezky, jak to máte pěkně rozděleny, jeden je podobnej na tebe a druhej na přítele :slight_smile:)
3. čer 2010 ve 22:42  • Odpověz
Na teplotu paracetamol (Panadol, Paralen) čípky nebo sirup, dávkování je podle váhy!!! Takže někdo dává půlku a někdo celý. Další možnost je ibuprofen (Nurofen, Ibalgin, Brufen) opět čípky nebo sirup. Možné kombinovat, zabírá to lépe než každý samostatně. Ale né najednou, myslím jednu dávku paracetamolu a nejdříve za 4-6hodin dávku ibuprofenu.
Diazepam je jen na předpis, podává se při febrilních křečích. Takže rozhodně ne v rámci samoléčby.
4. čer 2010 v 06:47  • Odpověz
Dobré ranko děvčata.U nás krásně svítí slunéčko.Vidím to na procházku:slight_smile:
Jinak jsme dneska na noc vyzkouseli ten Nutrilon1 extra a kluci chrneli skoro 5 hodinek.Uvidime jestli to bude tak i nadale.
Akorat ze nemuzeme vzdycky po krmeni uspat Jarouska.Je to nase mala vzteklina.Tak si ho musime brat do postele aby nevzbudil Davidka.Pekne se nam v ni roztahuje pacholek a utiskuje maminku i tatinka:slight_smile:
4. čer 2010 v 06:53  • Odpověz
Byli jsme na očkování. Kluci byli pak umrčení, ale naštěstí teplotka nabyla. Máme už pomalu začít dávat zeleninu. První bude mrkvička a co potom? Vůbec se mi do toho nechce, od té doby co kojím jen půl hodiny :grinning: mi to přijde pohodlný. Achjo :slight_smile:
4. čer 2010 v 07:03  • Odpověz
moc hezká fotečka! Kluci s námi taky občas spinkají, každý máme jednoho :slight_smile: a pod nožičky polštářek aby bříško nebolelo :slight_smile:
4. čer 2010 v 07:08  • Odpověz
Yori - to je tak furt - naučíš je hezky rychle pít a začnete se lžičkou, naučíš je hezky ze lžičky a budeš je učit jíst samostatně - furt bude něco. My jsme konečně dospěli k tomu, že jsem jim ty flašky mohla držet zároveň a neměly to všude, ale to je mi k ničemu, protože mléko pijí jen 2x denně a zbytek lžička.
To je bezva, že to mají Lita za sebou. To musely být nervy - člověk si myslí, jak má všechno pod kontrolou a řeší se to a pak přijde akutka a je to v háji.
4. čer 2010 v 07:49  • Odpověz
Dobre ranko,taky myslim na Litusku,jak asi zvladli tu noc ve spitale...snad dobre..snad to maly pacient prospinkal...

U nas celou noc sileny slejvak :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja moc nespala,pac holky se budily stridave :angry: :angry: a kojit tandem se mi dnes nedarilo,pac spici dite proste nakojit neumim :angry: ...takze nocni temer nonstop sichta a jsem hotova a nejradeji bych sla spat..kdyby to tak slo :confounded: :grinning:

Zuzi krasne foto,kluci jsou uz fakt sikulky,vypadaji mi i starsi nez jsou :wink:
Rejchl maly prcek ve velke posteli-krasna fotka :slight_smile:
4. čer 2010 v 07:59  • Odpověz
Zuzi, ta jedna fotka se zaťatýma pěstičkama a rukama hore vypadá jako:"Baník, do toho!" Krásní žouželíni :slight_smile:
U nás je sluníčko a chtěla jsem se jet podívat do práce, jenže kočárek je kvůli vodě - teď už teda bahýnku- v autě a nechce se mi samotné vyštrachat kočár, složit, po jednom nanosit děti a při návratu to samé, takže budeme muset počkat na taťku, aby nám pomohl a pak ho necháme čistit sklepy a pojedeme ven. No, já budu muset trošku pouklízet, bo dojede babička s dědú, tak musíme zredukovat čurbes, což jde poměrně těžko, když tu máme v obyváku na zemi koberec z puuzzle a přestěhovaný pokojíček.
Jsem si říkala, že tu ohrádku snad zatím budeme využívat na patra - jedna nahoře a druhá dole - protože když je tam dám spolu, tak jsou za chvilku na sobě a ďobají si do očí, tahají za uši, pojídají ruce.
4. čer 2010 v 08:10  • Odpověz
Rejch-super polštářek :grinning: a malej je zkrátka pohodář, proč se utiskovat v postýlce, když může mít takový komfort. :grinning:
Hani-mě se v Tescu taky dobře nakupuje, akorát tam mají mooooc věcí na holčičky a máááálo na chlapečky, taková trošku diskriminace :grinning: , alespoň mi to tak připadá. Jinak včera jsem koupila neteři podprdu na ty pidi prsa :slight_smile: s Hello Kitty-ta se z toho asi počůůůůrá :grinning: radostí.
j.cien-mudr. mi říká, že Péťa je otesánek :grinning: a mám mu nasadit hladovku. :grinning: Myslí to ze srandy. Už je skoro přes celej kočár. :grinning:
Jo a máme novej kočár za 1500,- dobrej kup, že jo?
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=436855
Sarri- :grinning: Mora do toho!!! Jaky máte puzzle já přemýšlím jaky koupit.
4. čer 2010 v 08:25  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, kočárek vypadá dobře.
Já jsem puzzle koupila na MMB použité - dobré je, když ty vložené obrázky mají díru (těch mají máme málo) - holky si to pak vyndají a hrají s tím. Máme písmena a zvířátka.
4. čer 2010 v 08:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.