• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Sarri-musím po tom mrknout uzatím jsem objevila v obchodě(ale byla jsem jen v jednom, zatím to sonduju :grinning: ) s malynkýma částma, ale hodně malýma a toho se bojím.
4. čer 2010 v 08:38  •  4 děti  • Odpověz
Sarri-a tohle je houpačka? Kde se to dá pořídit? :wink:
4. čer 2010 v 08:39  •  4 děti  • Odpověz
Myslíš naši houpačku samohoupačku?
4. čer 2010 v 08:49  • Odpověz
Aha já ti tam zapoměla dát odkaz, myslím tu fotku 2a 3.
Jo holky máte monitory dechu? Já mám ty upínací Respisense a přemýšlím jestli to ještě používat, stejně to musím vypnout tak o půlnoci, nebo nad ránem, jak se kluci mrtí, tak se jim to vysmekne,otočí a houká a mají to třeba v nohavici. Co Vy? Ještě používáte?
4. čer 2010 v 09:12  •  4 děti  • Odpověz
zuzi, už dávno ne :slight_smile: . Neměli jsme falešné poplachy, ale pak najednou pořád, tak jsem je zrušila :slight_smile:
4. čer 2010 v 09:30  • Odpověz
Sarri, prosím, v jaké sekci jsi sháněla ta puzzle na MMB? Taky bych to pořídila, my máme pod hrazdama polystyren, ale takovej ten speciální, tenší a zelenej, řekla bych, že je to jako to puzzle, ale přece jen to puzzle můžeš dát, jak potřebuješ...

Rejch, zrovna tak jsme to měli kterejsi den s naší velikou slečnou. Bylo 6 ráno a odmítala už spinkat, ale Anička chrněla, tak se mi nechtělo vstávat... tak šla do naší postele - najednou usnula, pěkně vyčůrany jsou ty dětičky :slight_smile:))))))))))))))

Zuzi, popravdě, já chlapecky oblečení úplně přehlížím, tak o tom v Tescu vůbec nemám přehled. Ale myslím, že na kojence těch body je tam taky hodně. Akorát to mají od toho krku, což já nesnáším, ale říkám si, že teď jak bude (snad) teplo, tak to tak nebude vadit.

My dneska spaly pěkně, Ela se vzbudila až v 5 ráno na dudlík a pak ještě usnula a vstávačka 8:45... ani se mi nechtělo věřit, když jsem se podívala na hodiny...

4. čer 2010 v 09:37  • Odpověz
Zuzi, my máme Nannynky a ty nám nikdy falešně nespustily... a Respisense máme u babičky a jak si teď Elenka oblíbila tu vykroucenou polohu na bočku, tak se to spouštělo furt, ve 4 ráno jsem to vždycky sundala a byl klid. Nevím, jak to tam pevněj připnout... to bych jí tu plínku musela utáhnout tak, že by nemohla dýchat... a dávám to na tu plínku dvojitě, stejně se to od toho bříška odchlípne...
4. čer 2010 v 09:40  • Odpověz
U nás je hrůza - Elišce se prořeávají 2 horní zuby - jak ležela na těch puzzlích, tak kaluž slin pod ní, místo jídla prskání, takže všechno od jogurtu a Adéla prozměnu od 6 spala jen půlhodinku, tak obě protivné a řvaly a řvaly a řvaly - teď jsem je zabalila a snad si pospí.
Hani, dala jsem vyhledat pěnové puzzle v použitém zboží nebo na seznamu ve zboží a dát bazarové Např. http://deti.bazos.cz/inzerat/6288364/Penove-puzzle.php
Zuzi, to je houpačka tato http://babiesno1.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1714025 Máme z bazárku - skoro každý den je do toho pro spestření mrsknu - má tam hrazdičku a hračky a nemusím chovat - někdy ji to uspí a dá se na tom i krmit a pak je z toho houpací křesílko pro sedící děti. Teď už to tak nežerou, ale dřív z toho byly úplně v háji - jak Alenky v íši divů.
4. čer 2010 v 10:20  • Odpověz
A monitory používám stále, neb jsou holky samy v pokojíčku, tak pro klid mojí duše.
4. čer 2010 v 10:21  • Odpověz
Lito, držím palce, ať je malej co nejdřív v pořádku a ať vás z nemocnice pustí domů co nejdřív a hlavně ať operace pomůže.

Ahoj holky, prosím o radu ty který jste kojily. Nevím jak vyřešit krmení a kojení venku. Kojení venku v tandemu je utopie, ti moji se mi hlási zhruba ve stejnou dobu a ten který zrovna nebude papat bude šíleně řvát. Zítra jedeme skoro na celé odpoledne pryč na grilovaní ke známým a musím s sebou nachystat nějaký mlíko. Já přes den kojím a večer dokrmujem, ale přes stříkačky a je to dost zdlouhavé a je potřeba mít pořádně čisté ruce. Lahvičky jsme ještě používat nezačali, bojím se, aby si pak neodnaučili kojení. Jak jste to řešily vy?
To kojení je ale šílené, hlásí se mi po dvou hodinách a to je vážně mazec, než si odbrknou, odškytají, přebalím, tak kojím nanovo. Navíc mám pocit, že v prsách už je mlíka málo. Když se mi hlásili po třech hodinách, to byla ještě pohodička, ale ty dvě to je šibeniční čas. Kojim je v tandemu, ale jakmile se mi to rozhodí a kojím postupně, nedá se krom kojení stihnout vůbec nic. V noci jim naštěstí stačí čtyři hodiny, takže mne aspon nechají vyspat. Už se těším až jednou s kojením přestanu. Včera jsem se kvůli tomu nedostala ani na vychazku...
Tu houpačku od Fisher Price máme taky přes bazarek, je skvělá, ti naši tam občas krásně usnou, ale musím jim podložit zadečky, protože je trošku pro větší děti, ale dá se i pro takhle malinký.
Tak já jdu znova kojit, už mi tam v ohrádce začínají křičet.
4. čer 2010 v 11:05  • Odpověz
Peti, a co dát jednomu mléčko z flašky a druhého nakojit? Pro jednou se Ti sát z prsa neodnaučí a někdo Ti s krmením pomůže.
4. čer 2010 v 11:10  • Odpověz
Sarri, máš pravdu, jinak to nepůjde, zkusím dnes flaštičky, snad jim z nich půjde pít. Zítra tam se mnou bude manžel, tak mi pomůže, ale říkám si, co až půjdu s nima sama, to bude řevu, než se z flašek nakrmí oba dva. Snad se kojení pak neodnaučí, když to bude vyjímečně.
4. čer 2010 v 11:36  • Odpověz
Petranelko, já taky beru flašky s sebou na prochajdy a krmím je obě zároveň. Ony si ty flašky sice drží už samy, ale venku je tolik různých podnětů, že mají pořád tendence se u toho otáčet a čučet po vejrách... tak jim je raděj přidržuju... a jde to. Když byly úplně malinké, tak to šlo úplně krásně je krmit zároveň. Dala jsem si je před sebe, aby byly vedle sebe a každou jednou rukou krmila.

Sarri, díky za odkázek, já taky tímhle způsobem vždycky vyhledávám zboží, ale já právě myslela, že to máš z MMB, tak jsem nevěděla, jak tam najít puzzle...

4. čer 2010 v 11:50  • Odpověz
@petranela Presne tak,pro jednou se z lahvicky napit muze a neboj,ze by uz nechtel prso.. :wink: Ja davala skoro 3 tydny Tei z lahvicky...kojeni byl boj,vubec se nechtela prisavat..bud usnula nebo se u toho strasne vztekala...a i presto se krasne rozkojila!Ted uz ji vubec nedokmuji :slight_smile: sama se napije z prsu !Nevim,kolik si veme...uz jsem ji prestala vazit..pac to byla pakarna a stres...mam jen kuchynskou vahu...
Takze z mych zkusenosti neni pravda,ze se kazde dite zkazi flaskou a pak uz prso nevezme :dizzy_face:
Uzijte si grilovacku
:slight_smile: !To bude prima!

Ja ted byla na hodinove prochajde v terenu i s pejsou a jsem totalne vyrizena :grinning: :grinning: kondice na bodu mrazu :grinning: pot ze mne tekl potuckama :grinning: :grinning: uf..dala jsem si sprchu a mam jeste 3 minuty do kojeni :grinning: :grinning:
Pres den stale co 2-3h.,v noci jen ten prvni interval jsou 4h...jinak take co 2max.3hodky....
Je to boj :dizzy_face: ale krasny :dizzy_face:
4. čer 2010 v 11:58  • Odpověz
Hanulko, uklidnila jsi mne, že jde takhle krásně krmit z flašek venku obě zaráz, musíme si to taky natrénovat :wink:

J.cien, bojujeme teď obě stejně, ale máš pravdu, boj je to krásný :wink: Často přemýšlím nad tím, že to snad ani není možný, že ty děti fakt máme!!! Připadám si jako ve snu :dizzy_face: Touto dobou před rokem jsem uvažovala o adopci a ted máme dvě geneticky naše děti.
Jsi dobrá, že v takových krátkých kojících intervalech stihneš jít na vycházku. Já teda kromě kojení po dvou hodinách nestíhám nic. :unamused: Dneska jsem snídala ve dvanáct, trošku jsem v mezičasech pouklízela, vyprala a zase kojím. Mám teď takovou vychatanou polohu, na kojící poštář si položím malý notebook, opřu si ho o ohradku a můžu kojit a zároveň psát všema deseti a děti to neruší a krásně se krmí a maminka je takhle spokojená :slight_smile:
4. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz
Petranelko, teď jsem se musela smát, jak jsi vymyslela tu polohu s noťáskem, abys u toho mohla kojit :slight_smile:)))), to musí být dost dobrý pohled :grinning: ... jo jo, krmit z flašky se opravdu dá zároveň, já právě spíš to kojení zároveň bych nezvládala :wink:
4. čer 2010 ve 12:27  • Odpověz
Prta- :grinning: to musí být super poloha :grinning:
Hani-ty bodýčka máme, ale vadí mi přesně to, co tobě, nabouchala jsem proto na většinu cvočky. :grinning: A teplo? ty myslíš, že bude???????? :grinning:
Sarri-díky za odkazy, ale ta houpajda, to je pálka a ještě X2 :cry: ,
Petruš, Sarri kolik stála na bazaru vás?
Petruš-vem flašky s odstříkanym. Já to dělala tak, že kojila jedno a druhy v kočárku a nohou na kolečku drndala. Ale pokud ti pláče, tak bych volila ty flaše, za jednou se nepokazí, moji mají flašu a když jim dám ráno prso, tak tahaj, jak vzteklý.
4. čer 2010 ve 12:39  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, určitě bude, optimismus růže přináší :slight_smile:))... a dnes to vypadá velice nadějně, takže až se mi ty dvě beruchy probudí, tak vyrážíme ven, konečně!! :slight_smile:))
4. čer 2010 ve 12:43  • Odpověz
Zuzi, máme jednu, jedna stačí. Stála 1800.
4. čer 2010 ve 12:44  • Odpověz
Ahááá-tak to sedí na střídačku, já si říkala, že se ti povedlo sehnat obě stejné :grinning: Ty jsi mě ale dostala. :grinning:
My jsme na zahradě celej den a větr hnusnej a teplo teda vypadá jinak a sluníčko sem tam vyleze. Kde je těch 21stupňů????
4. čer 2010 ve 12:55  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, ale aspoň už neprší, teda aspoň tady ne... a to myslím, že je docela pokrok - i to, že to slunko sem tam vyleze... :wink:... holky furt chrní, jaksi se jim daří :slight_smile:
4. čer 2010 ve 13:12  • Odpověz
Holky, s tím notebookem je to vážně super, doporučuju :grinning: skypuju snad celý den a taky si hledám různé info o dětech :slight_smile:

Zuzko, my máme jednu houpačku přes aukro, je teda už dost jetá, dost jsme se zhorzili, když jsme ji vybalovali, ale funguje bezvadně. Cenu si přesně nepamatuju, necelé 2 tis. objednával manžel.
4. čer 2010 ve 13:32  • Odpověz
Ahoj, budu vas teprve docitat a nevim kdy. Vcera rano jsme rychle leteli do Motola, protoze se Tobiskovi uskrinulo to strivko a masivne zvracel. Vzali ho na sal behem par hodin, takze je to za nami. Levou stranu ale jeste budou delat tak za mesic, pokud se to opet neuskrine, ale zatim je ta kyla tretinova oproti te minule.

Byla to docela rychla operace, potom hodne plakal, tak mu jeste neco dali do zily a pak prospal den a noc. Skoro jsem ho musela budit na papani. Rucicky mu nekurtovali, uvazali jsme ho do periny jako do zavinky a kolibala jsem na kline. Nejhorsi bylo, kdyz mi ho odvazeli a ja slysela jeho vzdalujici se plac. Detske nemocnice jsou desne depresivni, jsem rada, ze nas hned pustili.

Dostava cipek do zadecku proti bolesti. Pristi patek jdeme na kontrolu. Obe kyly najednou nedelaji pry proto, ze muze vzniknout infekce na varlatku, tak asi aby mel alespon jedno a neriskovali infekci obou najednou.

My proste musime mit vse akutni, stejne jako porod :slight_smile: Bryasek zustal s tatinkem a vecer si dali pivko a koukali na baseball :grinning: Mel moje mlicko, protoze se mi v nemocnici podarilo odstrikat skoro pul litru na jeden zatah, protoze jsem tu noc i rano malo kojila. Medela Swing se zapotila, ale musim tu odsavacku pochvalit, bez ni by to neslo.
4. čer 2010 ve 14:17  • Odpověz
Lito, já jsem si právě říkala, že s tím porodem jsi už i mohla mít "vybráno"
4. čer 2010 ve 14:19  • Odpověz
Peťo, na všechny návštěvy jezdím s kojícím polštářem :slight_smile: . Ale když dáš jednou z lahvičky, tak se snad nic nestane.Mě Pavlík se kolem jednoho měsíce přestal přisávat na bradavku, tak jsem na týden musela zabavit i dudlík :slight_smile: , Každý mmušo je jiný.
4. čer 2010 v 15:33  • Odpověz
Ahojky
jdu vás poprosit o radu
Ríša mi skoro nechce jíst, lépe řečeno, chtěl by, ale vždycky 3x potáhne (ať už z prsa nebo z flašky) zakručí mu v bříšku a on už nechce a začne plakat :cry: , je schopný takhle nejíst celej den. Já se mu to snažím stále nabízet a někdy mi trvá i dvě hodiny, než ho nakrmím, anebo ho musím uspat, on si půl hodinky zdřímne a potom se napapká. Jsem z toho zoufalá, teď opět šíleně plakal a nejedl a to jsme byli od 11venku a spinkal v kočárku :unamused: .Ale jinak pokud mu nenutím jídlo, tak vypadá spokojeně i si hraje. Ve středu jsem volala dr. ta mi řekla, že to muže mít nějaký zánět ve střevě a že na to se ATB nedávají jen probiotika, tak nám doporučila Biopron junior, už to bere 3 den, včera se mi to zdálo lepší a dneska zase plakal. Jinak stolici má normální a teplotky nemá. jen dneska v noci byl co 2 hoďky vzhuru :confused: , vždycky jsem ho nakrmila a spal dál.
Barborka, ta už je jenom na flašce a je spokojená, přes den jí odstřikávám, v noci jí udělam Bebu a vydrží mi spinkat od 19 do 3h, což Ríša taky , ale teď ne :frowning2:
Je mi ho strašně líto, podle toho jak pláče, tak ho to bříško musí bolet, on se třeba uklidní a já ho chci přiložit a hned začne plakat.... nemáte stím některá zkušenost??
4. čer 2010 v 16:07  • Odpověz
mislatko a nejsou to zoubky?
4. čer 2010 v 16:19  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi nejsou :frowning2: , teda aspoň se mi nezdá, že by měl dásnička nateklé, nevím... on prostě pije a zakručí mu v tom bříšku a on začne plakat, já ho uklidním ,ale už mi všechno odmítá a nají se třeba za pul hodiny nebo i za dvě... je to různé.
Chodím různě po bytě a zkouším ho zabavit, ve středu jsem sním byla v koupelně, koukal na poličky a jedl, dneska nepomohlo nic :frowning2:
Je pitomé, že je pátek, jinak bych ho zbalila a šla sním k dr., ale ta mi asi stejně nepomuže, řekla, že až se bude více hýbat bude to lepší :unamused:
4. čer 2010 v 16:30  • Odpověz
Lito, teda ty si to vyžíráš :unamused: , tak hlavně, že je Tobisek v pořádku a máte aspoň jednu operaci zasebou. Chuďátko malý, si nedovedu představit co to musela být za hrůza, vědět, že je někde na operačním sále... moc ti držím palečky,ať už jste jenom zdraví... :wink:
4. čer 2010 v 16:33  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, já tu aukci taky sledovala :slight_smile: dobrý kup.
@lita tak hlavně, že jste už doma! Vy si to fakt vyžíráte :frowning2: Už bude dobře, neboj.
4. čer 2010 v 16:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.