• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Občas jim to zvednu, mám i v hlubokym takovej pololeh-viz foto, tak jim to taky někdy dám nahoru ať kukají a vyvětrají záda. :grinning:
Ta paní to určitě šije dobře, ale já tam chci i ty otvory na 5ti bodovy pásy a suchý zip, aby to neujíždělo, tak to by mi asi neudělala, když nemá ten kočár, ani rozměry, tak si to raději udělám sama, víš.
8. čer 2010 ve 20:53  •  4 děti  • Odpověz
ahoj holky!od kdy jste mohly s mimčama chodit ven?mě to připadá,že se snad nedočkám!
8. čer 2010 ve 21:40  • Odpověz
Par fotek z promitani vizualni stimulace - neco na zpusob "infant home cinema" :grinning:
8. čer 2010 ve 21:40  • Odpověz
@ali.cka - Ali, vsichni na tebe tady vzpominali, jak ti to dopadlo s porodem! V kolikatem tt te nakonec nechali odrodit? Pokud to zvladnes, tak nam pisni, jak to vsechno dopadlo.
A velka gratulace ke krasnym chlapeckum! :wink:
My mohli ihned a to jsme byli nedonoseni, ale 2 tydny jsme si stejne pobyli zavreni v porodce. Domu jsme prisli na zacatku dubna. Ale v tech horkach opravdu nevim, co se doporucuje.
8. čer 2010 ve 21:44  • Odpověz
L ita-super fotky :grinning:
Ali.cka-my teda šli ve 14dnech poprvé a to byla docela i zima
8. čer 2010 ve 21:53  •  4 děti  • Odpověz
já nakonec rodila 36+2tt,ale toho císaře my nechtěli dovolit,musela jsem opravdu tvrdě si za tím stát.pak jsme měla špatný tlak a šlo to ráz na ráz.šla jsem na kontrolu a už mě nechtěli pustit domů.rodila jsem hned druhý den 21.5.císařem.domů jmse šli po 4dnech,ale kluci hodně zhubli,honzík měl jen 2200g.ale rozkojila jsem se ještě v porodnici tak nás pustili.ted máme 2780g a 2700g,ale ven prý se může až od 3kg.ale to my přijde blbý,když je tak hezky a kluci přibírají...
8. čer 2010 ve 22:01  • Odpověz
Ahoj holky, pár dní jsem se sem nedostala, skončili jsme opět v nemocnici... :frowning2:
Oba dva kluci měli těžký zánět průdušek, Honzík na tom byl o něco hůř, strašně sípal a chroptěl, nemohl vůbec dýchat. Takže jsme jeli akutně na příjem do Plzně. Teda já mám pocit, že jsme v nemocnici víc než doma :confounded:
Dneska nás propustili, ale kluci zdaleka v pohodě nejsou, pěkně to v nich chrastí. Ale potřebovali volný pokoj, tak nás prostě vyhodili, ráno na vizitě mi sdělili, ať se sbalíme a v poledne jsme pryč! Když jsem řekla, že to máme 50 km daleko a všichni jsou v práci, moc nadšeně se netvářili...

LITO, jsem ráda, že jste to ustáli a máte to za sebou. Ono je to možná lepší, takhle narychlo než pořád počítat, že za dva týdny musí jít, za týden musí jít, zítra už půjde na operaci.... Lepší nad tím nepřemýšlet, a to vím jistě, že bys toho měla pořád plnou hlavu. Taky jsme to tak měli.

Nestíhám vás dočíst, tak nevím, jestli mi něco důležitého neuniklo... :wink:
8. čer 2010 ve 22:32  • Odpověz
Jinak jsem měla hrůzný zážitek, Honzík měl kanylu v hlavičce a takovou tu "cibulovou čepičku" :sunglasses: jak jsem tu zmiňovala. Krmila jsem Danečka a on začal najednou strašně plakat, úplně vřískat. Jdu k němu a málem jsem omdlela - on si tu kanylu vytáhnul, byl celej od krve, i postýlka plná krve. No šílený. vypadal, jako by ho někdo podříznul... Pořád to mám před očima :frowning2:
8. čer 2010 ve 22:34  • Odpověz
Mislatko, my jsme taky macoňci, holky na tom s váhama byly podobně a teď mají tak průměrně 9 kg... :wink:

Holky, já mám pocit, že holky mi přes léto snad zhubnou, jestli budou takovy hice. Jak je vedro, tak toho tolik nesní, ale nechcou teda ani pít. Nevím, jak tu vodu do nich dostat...

Zuzi, jo, já ten kočárek viděla, myslím, že byl za 1500, jestli se nepletu... Jenže to jsem ještě nebyla rozhodnutá, že chci golfky ;)...
8. čer 2010 ve 22:37  • Odpověz
Alicko, ahojky, tak jsi taky konečně zavítala :slight_smile:... My jsme vyšly ven tak po 14 dnech a to byl konec listopadu... No ale v tu dobu už měly přes 3 kg obě...

Lito, no to vypadá, že to video je přímo hypnotizující :slight_smile:))... moc hezké a srandovní.. :grinning:
8. čer 2010 ve 22:43  • Odpověz
Dobré ránko,
tak jsem si včera zajela k tomu obvoďákovi a dal mi Ercefuryl - což je pouze na předpis a po první požité tabletě pohodička :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ťuk, ťuk, ťuk. Ničí to většinu druhů nejrůznějších breberek, které způsobují právě průjmová onemocnění.

Ty nápisy na hračkách jsou právě někdy hodně absurdní - vhodné od 3 let je na skoro každém plyšáku a představte si, že i na dětských piškotech to je - někdy to pak vyzní tak, že hračka vlastně vůbec není pro děti na hraní - ale nebojte, ná pávovi tuším nic podobného není :wink: (v popisu fotky to byla nadsázka) - nedávno bylo v nějakém návodu, že nesušit v mikrovlnné troubě - já teď nevím u čeho, ale nikdy by mě nenapadlo něco v mikrovlnce sušit.

@mislatko
Nám pediatr říkal, že od 3m se jim může přizvednout. Mně to přijde zbytečné - začala jsem se sporťákem a občasným přizvednutím až v půl roce - pokud děckav kočáře neřvou, tak bych je nechala, ať se samy snaží objevovat, když se dají do polosedu, tak už je to nemotivuje - jenže kolem toho půlroku to pak už ani jinak nejde.
Jinak bych na sporťák fakt nespěchala - s tím už budete pak jezdit furt a navíc jsou tam ty popruhy, které se mi pro malá mimina vůbec nelíbí - i naše holky na tom dost visí a to mají 70cm a 7,5 kg.

U nás se rozmohl nový trend ve spaní v postýlce - včera tak spala Adéla, dnes jsem tak ráno našla Elu.

Taky byly vaše děti včera tak protivné? Mně přišlo, že je jim vedro - měly teda jenom body, ale u nás sauna (25-26 v obýváku).
Co dáváte mrňousům na spaním? Já jsem jim dala bavlněné body s dlouhým a ponožky, protože v 7 bylo ještě vážně vedro, přikryla plenkou, která byla okamžitě odkopaná a až usnuly, tak dečkou, ale ta byla taky vždycky hned v háji.
9. čer 2010 v 06:20  • Odpověz
9. čer 2010 v 06:20  • Odpověz
@lita
Co jsi to pouštěla? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jeden "infant" bez dudlíku z toho vypadá dost vyděšeně. Krásné fotky!

@zuzka72
Zuzi, u vás to vedro vypadá jako pohodička :wink:

@darling007
Ach jo, to mě mrzí - a ještě ten přístup v nemocnici. Snad se to brzy zlepší a bude dobře. S tou kanylou :frowning2: Já bych určitě hysterčila.
A co jim vlastně bylo? Laringitida?

@ali.cka
Ali, taky jsme šli až od 3 kg - ta doporučená hranice je 3-3,5 kg - myslím, že je to i z toho důvodu, aby když např. půjdou ven a potkají tetu Sarri, která na ně prskne svoje průjmoidní bacily, tak aby měly nějakou slušnou váhu a ten průjem ustály tak, že neklesnou na nějaká nízká čísla.
9. čer 2010 v 06:33  • Odpověz
Hanula-ono je možná lepší novej, kdoví, jak na tom byly kolečka a vzhledem k tomu, že novej tolik nestojí je lepší vzít novej
Ali.cka-ty brďo po 4 dnech dom-tak to je mazec u nás nejdřív po 6ti. :frowning2: Já chtěla jít už druhý den, ale oni si ťukali na čelo, tak jsme to tam přetrpěli :wink:
Darling-chudáčci malí, no to s tou kanylou, to je přesně to co jsem psala, proto to raději kurtují, oni ty děti jsou hrozně šikovny. Fuj, musel to být strašněj pohled :astonished:
Sarri-u nás je pecen, jako sviňa-nedá se zase ani dýchat-z extrému do extrému.
Ali-myslím, že nějaky to deko nehraje roli a když půjdeš na chviličku třeba na zahradu, tak to nemůže vadit. Ale je to můj názor, já teda byla venku a kluci měli 3,20kg a 2,80 a nikdo mi neříkal, že nesmím a byla ještě zima.
9. čer 2010 v 07:58  •  4 děti  • Odpověz
Sarri těžko říct, mě se líbí ten první, vypadá i betelnější, ale zase je blbší přístup k dětem.
Ten druhý zase nemá stříšku a zdá se mi jemnější a levnější-tak fakt neporadím.
9. čer 2010 v 08:00  •  4 děti  • Odpověz
Tak dobré ránko.@sarri mi chodíme ted ven kolem 16:30 hodiny.Starší holka behá už naučená po detským hrišti,které máme rovnou pred domem,nebo na kole,tak nám delá společnost asi 20 detí od 3m do 12let+maminky a tatkové.Je to tu taká suprová komunita rodin s detmi.Venku sme do 19h.Dáme kašu ešte trochu nakojím a kolem 20h jdeme chrnet.Večšinou 1krmení v noci,budíček ráno kolem 8-8:30h,po snídani vydrží tak do 10:30,nakojím a chrní tak do 12h,pak hraní,obed kolem 13h,tak v 15h zas vytuhnou do tích 16:30 a to jdeme teda na hrište,tam i svačíme ovoce.Tak jak je to teplo tak i oni mín jí ale víc pijí.Tak 5x250ml +kojení to je 1,25l na hlavu +kojo :wink: celkem hodne.A spíme jen v body s krátkym rukávem a holíma nožkama :wink: :grinning:
teda @darling hruza stíma nemocema a ten prístup v nemocnici,až mi nabehla husí kuže pri čtení o vytržení kanile.To Saška ted v nemocnici po prebratí z narkozi ji mela taky,ale v ruce a to taky frt trala,ale naštestí sem stihla nečemu takovímu zabránit a pak sem poprosila sestričku aby ji vytáhli nebo to bych neustrážila,ani na hajzlík nešla.
@Ali.cka nám rekla doktorka ak neni pod nulou mužem ven i na druhej den ven po prichodu z porodnice.A malí meli 2500g a 2700g a bily sme nomálne venku :slight_smile:
9. čer 2010 v 08:01  • Odpověz
@sarri já jsem pro tu palmu, tvoří i trochu stín na hlavičky.
9. čer 2010 v 08:03  • Odpověz
Sarri, já přesně ten Ercefuryl taky brala. Já si nemohla vzpomenout na název, ale vím, že byl stejně na předpis, ale antibio to nejsou.... Sarri tys mě předběhla, zrovna jdu dát foto, jak teď momentálně spí Elenka (asi se jí ještě nechce vstávat, za to Aničce tu bzučí monitor, ale dle jejího výrazu jí prostě jen vypadl)... Ona právě pořád spala tak, jak máš tady ty fotky, no a dnes ráno...
9. čer 2010 v 08:05  • Odpověz
Aňula má rýmu, dnes jsme konečně dobře spaly, protože měla polštář, jinak furt chroptí a právě to připisuju tomu počasí...

My jsme teď u našich a včera jsme šly kolem třetí ven a šly kolem doktorky. Zrovna přijížděla autem, tak jsem se jí rovnou zeptala na takové pupínky, co se Aničce udělaly na puse. Je to z toho tepla, tak máme takovou super mastnou mast... No a zrovna doktorka říkala, ať s nima vůbec ven nechodíme, že je to pro mimča opravdu nebezpečny. A že jedině někde, kde je kupa stromů a velký chládek... Což tady takové místo je, tak budem chodit tam....
9. čer 2010 v 08:11  • Odpověz
Jdem udělat jídlo, Eli už je vzhůru, vzbudil ji ten pípák. To jsem se teda nasmála, protože jak spala na tom bříšku a vzbudila se, tak hned pásla koně, byla strašně rozespalá, takže srandovní :slight_smile:))
9. čer 2010 v 08:12  • Odpověz
¨Hani-asi blbá otázka, ale nedá mi to, neopálí se o topení a nešťourají v zásuvce? :wink: My jsme totiž měli na velky kluky taky postýlky takhle a oni byly mooooc šikovní, takže se postýlky museli dát jinam. :grinning:
9. čer 2010 v 08:31  •  4 děti  • Odpověz
Jo Adamovi to nedalo asi a chtěl to zkoušet :grinning: , tak si v 1,5roce našel hřebík na zahradě, dal do kapsy a doma strčil do zásuvky-vyhodil pojistky a letěl s jiskrama o 2metry dál, naštěstí se mu nic nestalo, jen hrozně brečel a byl v šoku-bodéď by ne. Prej si na to dodneška pamatuje(no, ale asi to zná jen z vykládání, pochybuji, že tak maly dítě by si to mohlo pamatovat).
9. čer 2010 v 08:33  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, ty postýlky tak přes zimu vůbec nebyly a teď topení netopí, takže tahle hrozba není... a zásuvka je zadělaná takovým tím proti dětem, všechno jsem zkoumala :wink:.... Zuzi, to by ses divila, já myslím, že si to pamatuje. Já mám dodnes zafixovany, jak jsem stála u stolu a měla na sobě takovy pleteny šatičky. Když se dnes podívám na fotky, tak jsem ty šatičky měla v roce...

Já pořád čekám, kdy holkám konečně dám takovej overal bez rukávů a nožek a když jim ho konečně můžu dát, tak ho zapomenu doma. Ale asi jsou stejně lepší ty dlouhé rukávy, protože máme celou noc otevřená okna, a to jich je tu šest.
9. čer 2010 v 08:41  • Odpověz
Hani-tak to joooo :wink:
9. čer 2010 v 08:45  •  4 děti  • Odpověz
@lita jůva!ti jsou roztomili! :slight_smile: a pro mne jsou k nerozeznani :dizzy_face:
@ali.cka my teda rozhodne nemeli 3kg a ven jsme mohhli pry hned..akorat tou dobou lilo snad 14dnu v kuse..tak jsme hned nesli..
@darling007 chudacku..s tim spitalem..tak ted snad uz mate "vybrano" a budete OK :wink:
@sarri to je super poloha :wink: :grinning: na spinkani
@hanula83 krasne fotečky prdolek :wink:
@zuzka72 teda to jsou šoky,to by mne nenapadlo,ze fakt dite muze strcit hrebik do zasuvky!!
Holky,jak vas ctu-ja asi teda deti zbytecne moc navlikam :confounded: :confused: na noc maji overalky s dlouhym a jsou v zavinovackach a jeste pod tou "spanelskou"dekou...a mivaji studene rucky a nekdy i nosy...tak nevim.. :confused:

U nas dnes hlasim tropiko..takze jedu s kocarem do lesa :wink: a pry uz rostou :grinning: tak to ocihnu...
9. čer 2010 v 08:49  • Odpověz
Sarri, ty bazénky jsou oba naprosto perfektní :slight_smile:... ale asi se taky přikláním víc za palmu... stín je stín :wink:...

U nás spí holky přes den trochu míň, jak je teď to vedro. Ale dvě hodinky přes den dají určitě... většinou tak kolem jedné jdou chrnět.

9. čer 2010 v 08:53  • Odpověz
j.cien-jj děti jsou moc vynalézavé. Jinak tvé holčičky ještě nemají ten správný termoregulační systém, takže je raději v těch zavinkách necha zkoušej ty ručičky. :wink:
9. čer 2010 v 08:54  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, já taky myslím, že na nějakém tom deku nezáleží a na zahradě je vše ok. Stěhuju se tam (na zahradu) již dnes a dokonce jsem se uvolila rozkopat zeď v jídelně (máme propojenou kuchyň, jídelnu, obyvák) na klimu - takže ,když to manžel vymyslí tak, aby se rozkopaly bílé zdi, tak ať si to tam dá, ale na barevné nesmí sáhnout - jsou malované nedávno. No, nic pokusím se žehlit - bude to takové moje soukromé poklíčko - miluju, když mi paří na nohy přes prkno ještě žehlička.
9. čer 2010 v 08:56  • Odpověz
Cien, ono je to u tadytěch mrňavých dětí asi trochu jiné, to bych se taky bála je odkrývat... a jestli jsou studené, tak jim to tak nechej. Jen kdyby se třeba potily, tak bych je tak nenavlíkala.. My jsme teda přes zimu měly oblečení na noc v podstatě jako teď, akorát pod overalem bylo ještě body bez rukávů a pod holkama byla deka a byla taky zakryté dekou..
9. čer 2010 v 08:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.