• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Zuzi tak na blbinky se tesim,az budou reagovat :wink: ja blbnu uz ted,ale jeste z toho nemaji rozum :grinning:
Dneska kojeni ve 22 a pak az ve 4!jupiiiii!takze jsem spala v kuse luxusnich 5,5hodin! :dizzy_face:
Ono je to problem,ze jsou dve-jinak bych je nesrovnavala a vubec bych se netrapila,ze Tea pribira na spodni hranici...dle dr.je to OK a nacetla jsem na netu,ze idealni prirustek za tyden je 150-250g a Tea mela za 14dnu 370..takze uplne v poho..akorat ve srovnani s Miou je to malo...jenze ona je čunas a prezira se :grinning: ,kdyz ma pres 700g za tech 14dnu....

Uz mam po prochajde lesem,ale bylo tam komaru...tak jsem cela dostipana :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ted se asi zabednim az do vecera doma...stejne tu mame 25st :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. čer 2010 v 10:26  • Odpověz
Cien, nám taky přibírá Zůza míň a Marťas vydudá co se dá, a jak labužnicky při tom tahání dělá různé zvuky :grinning: Zuza tahá jako dáma decentně :slight_smile:
Právě se nám prvně povedlo nakojit venku na lavičce, tak jsem moc ráda.
12. čer 2010 ve 13:08  • Odpověz
@j.cien My máme doma 30 a přes noc to klesne na 27 (a to bylo v obýváku okno úplně dokořán). Nj, holt bydlení pod střechou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. čer 2010 ve 13:09  • Odpověz
j.cien-vidíš a bude to den ode dne lepší, uvidíš, chce to jen vydržet. :slight_smile:
12. čer 2010 ve 13:24  •  4 děti  • Odpověz
@eirin parada!ja teda venku jeste nekojila...a melas ten kojo polstar nebo kojis po jednom?
@zuzka72 juva,jeste lepsi??to uz asi ani nepreziju :grinning: :wink:

A v tom nasem bezene furt jen 20st...OMG,tak to tam jeste teda nelezu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. čer 2010 ve 13:53  • Odpověz
J.cien,ctu tady o tom pribirani.Náš Davídek přibírá 600g za týden:grinning: Už je z nej taky pekný cunatko:grinning: Samej faldik a uz ma 3 brady:grinning: Chudak Jara,vypada vedle nej jak vyzle.
12. čer 2010 v 15:10  • Odpověz
j.cien-tak to si piš. :wink: D :grinning: en ode dne lepší. :wink:
Rejchl-to je asi všude-mrkni ke mě do alba, jeden otesánek a druhý podvýživa, ale už se to lepší, už je mezi nima rozdíl jen 900gr. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. čer 2010 v 15:27  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi :grinning: U nás je rozdil jen 400g ale je to hodne znat.Dáda ma silene tlusta kolena a kejticky:grinning: Jára ten má špejličky oproti němu.
12. čer 2010 v 17:25  • Odpověz
@rejchl a to tak pribira z MM nebo se precpava UM?
@zuzka72 Zuzi a jaky rozdil meli vahove,kdyz se narodili??Holky mely rozdil pul kila,ale ted maji vetsi rozdil...tak nevim,kdy se to zacne srovnavat :confused: ...
A kupodivu dnes v tom pekelnem vedru spaly v poho po kojeni v kocaru venku ve stinu...ted kojim,tak jsem zvedava,jestli bude klasika rvani az do koupani...nebo se blyskne na lepsi casy? :sunglasses:
12. čer 2010 v 17:27  • Odpověz
@j.cien Zatím je kojím po jednom (i doma), ale před chvílí jsem zkusila oba najednou a šlo to, tak si tak možná budu šetřit čas, i když chvilku trvá, než si je naaranžuju :grinning:
12. čer 2010 v 18:39  • Odpověz
zuzka72 jj dlouho sem tady nebyla s mrnaty to se tady neda sedět jen tak minutu a zase za něma to víš že někdy brečí dlouho a nejdou uklidnit ale jinak to zvladam docela dobře jeden tyden mi pomahaji děti a druhy taden přitel protože je jeden tyden v praci a druhy je doma tak si to spolu užívame zatim papapa
12. čer 2010 v 19:32  • Odpověz
j.cien jsme na umelem.Já to matersky mliko nemam kam dat:grinning: Mela jsem jen 14 dni. Kluci vypijou UM 120ml a nekdy a 180ml.Nechapu kam to davaj.
12. čer 2010 ve 20:10  • Odpověz
j.cien-Petr měl 3,09 a Lukáš 2,65, ono čím jsou menší tak ten rozdíl je víc vidět, teď jsou o 900gr, ale tím, že jsou větší, tak to není, tak markantní, jako když byly prďousci.
Tady jsou fotky když měli měsíc-to je ještě hodně poznat a fotky včera-to už tak poznat není, ale jak píše rejchl jeden má kejtičky a jeden špejličky. :grinning:
Rejchl-180-tak to mají apetit, to my s těží vypijeme teď. :grinning:
12. čer 2010 ve 20:45  •  4 děti  • Odpověz
:fearful: :fearful: :fearful: :fearful: HRůza-co Vám mám vykládat, v chůvičce s eozvalo zakašlání a ještě znova a tak divně, takovy zvuky, tak tam letím, rožnu laser :grinning: světlo, a Lukášek oči pomalu vypadeny, skoro fialovej a lapal po dechu :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: , já ho popadla a on se nadechl, já puls tak 300 :frowning2: , srdce v kalhotech a ruce se mi třepou ještě teď. Fuj, to byl hnus, to dnes ani spát nebudu a budu ho hlídat. Monitory dechu jsou na HOVNO---ani to nepíplo. :pensive:
12. čer 2010 ve 21:31  •  4 děti  • Odpověz
Ahojte holky, naše dvojčátka taky měla rozdíl ve váze, při narození 1/2 kg teď už je to asi 3/4 kg, a je to znát na první pohled, že Helča je drobnější. Bodejť ne, když ji brácha v bříšku utiskoval. :frowning2: Nepřibírají teda závratnou rychlostí jako ti vaši drobečci, asi tak 500 g za měsíc, ale podle doktorky to stačí. Tak si s tím nedělám hlavu. V nemocnici na nedonošencích mi sestřička říkala, že zezačátku je prý lepší, když přibírají pomaleji a ne závratnou rychlostí, protože se s tím mozeček dokáže lépe vypořádat. Ale to platí asi jen pro ta malá miminka. :wink:
U nás se žene bouřka. Kooonečně!
12. čer 2010 ve 21:40  • Odpověz
Zuzi, tak to je mazec, no teda hnus, co to mohlo být sakryš? A že monitor se ani neozval...

Cien, u nás byl taky rozdíl necelyho půl kila a dlouho si ten rozdíl držely stejně. Až teď tak poslední dva měsíce je rozdíl o něco větší. Elu jsem vážila tento týden na domácí dětské váze a měla 9,25 kg, Aničku jsem nevážila, ale má zhruba o 600 - 700 g míň.

Přidávám fotky z dnešního bazénování :slight_smile:. První dvě Anička, další dvě Elenka... pak oblíbené spací polohy a něco z dneška.

12. čer 2010 ve 21:57  • Odpověz
No a tohle jsem taky ještě musela vyfotit... Elenka právě teď :slight_smile:))
12. čer 2010 ve 22:30  • Odpověz
Hani- :grinning: ty nožky ven-super :wink:
No on ten monitor houká po 20sekundách a on se dusil, takže vlastně dýchal, no raději nedomýšlet..... :frowning2:
13. čer 2010 v 08:21  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Tak to teda čučím, že se monitor ani neozval. A kluci spí s vámi nebo sami v pokoji? No musel to být tedy mazec :confounded:
13. čer 2010 v 10:28  • Odpověz
Ahojky tak konečně je dneska trošku chladněji :wink: Doma máme 30 stupnů, a to se fakt nedá, i když jsou holky jen v plence tak jsou celý zpocený, tak ještě že se na chvilku ochladilo, jinak vůbec nevím jak to tady v tom podkorvním bytě přežijeme :frowning2:
@zuzka72 ježiš to muselo být strašný, ještě že existují ty chůvičky že je šlověk slyší že se tam něco děje. Monitor ten by se ti ozval až by nebyl bohužel žádný pohyb :angry: Reaguje to jen na pohyb takže pokud se prcek pořád snaží nadechnout tak se pořád nějakým způsobem hýbe :cry: Jak se mi Sofinka dusila při laringitidě tak monitor by to taky nezaznamenal.

Hani krásný fotečky a holky jsou opravdu naprosto nádherný, vypadají tak na rok :wink:

Jinak jsme musely už taky použít ohrádku, protože Sofinka si stoupá vždy a všude a já se bojím že se pustí a třískne se do hlavy. Takže dneska manža jel ještě do práce aby udělal zavírání na ohrádku a pak už bude kompleto :slight_smile: Dávám nějaké fotečky, Sofinka jak stojí v postýlce z minulého týdne a Nelinka jak zalomeně spinká :grinning:
13. čer 2010 v 11:07  • Odpověz
Lucy, máš pravdu, hodně lidí mi to říká, že holky vypadají na rok. Já to tak nevnímám, jak jsem s nima pořád. Holky mají v průměru 9 kg, což některy děti v roce mívají a jsou i dlouhy, takže je to tak... Jak tak koukám, tak ty spací polohy jsou docela podobné :wink:)). Elenka teď už jen vyjímečně leží na zádech... Ale teda Sofinka je drak, stát v 7 měsících, to se hned tak nevidí...a už spouzí obě dvě, to musí být sranda :slight_smile:)... Holky mají krásné kloboučky, a vidím, že ty tílečka jsou taky z Tesca, že? My máme stejné :wink:...

Zuzi, fakt, ještěže máš i tu chůvu... my právě když máme Respisense, tak je to už teď taky na prd. Holky se strašně vrtí a tak jim to vypadává. Většinou kolem 4 ráno to začne falešně houkat, tak to vypínám... Ale je to takovy blby, protože Ela právě spí na tom bříšku a kolikrát má pusu zabořenou v matračce, tak člověk neví, jestli může dýchat nebo ne...
13. čer 2010 v 11:32  • Odpověz
Teda jo 9 kilo :slight_smile: To ti pěkně baští holky. Mě baští ted víc Sofinka, vyžahne hodně mlíčka, ale Nela se s tím strašně párá, než to vypije to je strašná doba a většinou ještě tak 40ml nechá :unamused: Ale ze lžičky to by jedla furt . My máme tak kolem 8 kilo, Sofinka to ,,vyběhá,, takže i když víc jí tak váží pořád míň :sweat_smile:
No je to drak, Nelinka si nestoupne ani náhodou, ani neklekne, ani nesedne. Sofinka už jde ze stoje do sedu, takže v tomhle je hooodně napřed.

No já teď nepoužívala ani monitory Nanny, protože jak jsou holky bez peřiny tak mi cestují v noi po celý postýlce a v noci se mi monitor taky spouští protože jsou třeba na jednom konci a tam už to nějak nereaguje. Takže my ho už máme dvě noci vypnutý protože se mi to třeba 4x v noci falešně spustilo.
13. čer 2010 v 11:39  • Odpověz
A jjuju tílečka jsou z Tesca :slight_smile:
13. čer 2010 v 11:39  • Odpověz
Eirin-bohužel, jak píše Lucy, dokud je pohyb, nic nehlásí, až by nedej bože bylo pozdě, tak spustí, jenže to už je podle mě pozdě. A spí s námi v ložnici, my byly v obyváku a čučeli na bednu, chodím s chůvičkou i na záchod. :grinning:
Hani-neřešila bych to, dýchat můžou přestat klidně i když spí třeba v kočárku-ale to jsou fakt ojedinělé případy.
Lukášek se dusil a to je ten lepší případ, jelikož jsem ho tím pádem slyšela, pokud by přestal dýchat, neuslyším nic jen za 20sekund pískání, které je mi už v tu dobu stejně na prd. :cry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2010 v 11:39  •  4 děti  • Odpověz
Lucy-taky uvažuji, že ty monitory už používat nebudu, stejně to nepomůže a věčně to mají v nohavicích, dřív to taky nebylo a dokázali bez toho žít.
13. čer 2010 v 11:41  •  4 děti  • Odpověz
Presne tak, monitory dechu zaberou, az kdyz neni pohyb, tudiz kdyz se dite dusi a u toho se skube, tak ho monitor stale snima. Pak by musela prijit na radu resiscutace.
Ted byly v Cechach 2 pripady SIDS, ten jeden bylo dite 1 rok stare :frowning2: Tudiz monitor ma smysl i tak dlouho. Pri SIDS se dite neskube ani nedusi, proste se nenadechne, jak tvrde spi. Proto se nedoporucuje ten spanek na brisku, protoze tak deti spi tvrdeji a nedychani je neprobudi. Mohu potvrdit, u nas se spinka na zadickach a budi se jednoduseji, nez kdyz vytuhavali na brisku. Pak jsem je otacela a to o sobe skoro vubec nevedeli.

Lucy, Hani, Zuzi - krasne fotecky, ditka vam rostou, jak houby po desti :grinning:
Kluci uz nam v postylce take cestuji, sice ne na druhou stranu, ale v pulce postylce uz je take nachazim - uplne na storc a bez jedne ponozky :grinning:

Jinak co se tyce vahoveho rozdilu, my se narodili s rozdilem 140 g, ale Tobik nepapal, tak se to zvetsilo na 300 g a pak na 400 g a to si drzeli az do Tobikovy operace, kdy zase zhubnul, protoze nemohl papat, takze ted maji 500 g rozdil. Oba pribrali za posledni mesic 1600 g, tzn. 400 g za tyden. Meri skoro stejne a papulky maji stejne vypapnute, tudiz to na nich moc poznat neni. Pozna se to hlavne, kdyz je drzim, Bryasek je kulicka a Tobik zizalka, ma vice vizlozni telicko :slight_smile:

Tak vypite miry 120 a vice jsou pro nas nedosazny cil. U nas se bumba tak kolem 100, ale i mene a kluci tedy stale pribiraji. Vic papat ani nemuzou kvuli refluxu, musim je po 10 minutach odpojit a kdyz nekdy dostanou z flasky, tak udelaji max. tu 100 a nekdy se zastavi i na 70 ml.
Ale bumbaji casto, po tech 3-3,5 hod. V noci mam docela peska, po koupani vydrzi 4 hodiny, pak opet 3 hodiny. Tudiz, nejake vyspinkani pro maminku v noci je stale utopie. Prebaleni, kojeni, krkani a drzeni po kojeni v noci bez pomoci zabere skoro 2 hodiny, tudiz zbyva 1 hodina spanku, nekdy mi tedy nechaji i ty 2 hodiny. Posledni dny jsem zase jako zombie, prumer 4 hodiny dohromady za noc a pres den nemam moznost spat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2010 ve 12:37  • Odpověz
Lito, jenže já bych nad ní musela celou noc stát a obracet ji na zádíčka, u těch větší dětí to už nejde, ony si prostě najdou tu svoji spací polohu a člověk s nima nehne. Navíc by se asi začala pěkně rozčilovat, kdybych jí nechtěla dovolit být na bříšku... Já monitory zatím budu normálně používat, co to půjde. Jak píšeš Zuzka, je jasny, že monitor snímá až když přestanou dýchat, ale pořád to beru, že je tím pádem možnost dítě oživit, než když budu spát jak dudek a nevšimnu si toho...

Lucy, mně holky taky teď v tom vedru občas nechávají cuchánky s mlíkem, ale to až teď. Jinak jsme byly zvyklé každá vypít 2x denně 250 ml + 1 x 200 ml + obídek 125 g + přesnídávky 190 g... no baští teda dost.
13. čer 2010 ve 12:52  • Odpověz
Hani - ja mela na mysli nedavat na brisko mala miminka, vetsi uz se samozrejme neuhlidaji a nijak je neovlivnis, uz si spinkaji, jak se jim zlibi :wink: Prave proto pisu, ze ty monitory maji smysl i v 1 roce. V anglictine je hezke prislovi: Better safe than sorry -
lepsi byt opatrny, nez toho pak litovat.
13. čer 2010 ve 13:12  • Odpověz
Lito, tak tak, souhlas :wink: ... my jdem na prochajdu, dnes je ideálně :dizzy_face:
13. čer 2010 ve 13:52  • Odpověz
V patek jsme byli na kontrole v Motole, Tobisek se od vcerejska muze koupat, jizvicka se hezky hoji ale prijde mi docela dlouha, skoro pres pulku podbrisku :confounded: Dalsi operace bude v cervenci, cerven je pry uplne plny. Pokud by ale opet nastalo uskrinuti, tak nas berou samozrejme okamzite. Prespristi stredu jdeme na kontrolu te druhe kyly, do te doby ji musim hlidat, pokud se bude vyvalovat pravidelne kazdy den a casto, tak nas ted den rovnou hospitalizuji a kuchnou. Ale zatim mi prijde, ze to neni poznat a to si tedy Tobik nekdy pekne zakrici.

Probiral se tu plac, tak my jsme ve skupine uplakanych decek, neboj @j.cien - nejsi sama :wink: U nas se krici hlavne hlady nebo bolesti. Kdyz je to hlady, tak se snazim ududlikovat, zatimco krmim toho druheho. Kdyz je to kolikou nebo refluxem, tak rozhodne chovam a klidne i natrasam a kolibu, protoze tak se jim ulevi a je mi jedno, zda se to ma ci nema. Kdyz je to boli, tak chci, aby se jim ulevilo a usnuli.
Pokud zacnou pobrekavat nudou, tak menim jejich stanoviste nebo aktivitu. Kdyz se jim chce spat a nejde jim zabrat, tak dudlikuju a hladim.
A bradicka se u nas klepe Tobiskovi, navic u toho lamentuje rucickama, ze by se srdce ustrnulo :slight_smile: Navic u toho fialovi a sotva se nadechuje. Bryan zase dokaze vylozene rvat od plic.

S tou kylou se to ma tak, ze vodni kyla vznika u chlapecku - ve varlatkach a neoperuje se, sama se vstreba.
Pupecni kyla muze byt jak u kluku tak i u holcicek bez rozdilu. @petranela - neni to nic vazneho, zpravidla se neoperuje, casto zanikne sama. Pripadne se pupik prelepuje a tak se kyla vstreba.
Triselni kyla je nejvaznejsi, muze byt nebezpecna, proto se operuje. Viz nas ci Darling pripad - uskrinuti. Vznika predevsim u nedonosenych chlapecku, strivko vyhrezne do kanalku, kterym z briska cestovala varlatka do pytlicku. Pry muze vzniknout i pozdeji, treba z jizdy na trikolce, takze doufam, ze Bryan si da pri slapani pozor :sweat_smile:
13. čer 2010 v 19:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.