• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
autor
Yori, BPA se uvolňje zahříváním, což je právě případ kojeneckých lahví, ve kterých se ohřívá mléko. Ve studené úpravě prý nikoliv, to by snad nemělo vadit. :wink:

Hani, posílám odkaz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bisfenol_A

Haňulko, to máte takovou sponečku? Moc vám sluší. A dáváš holčičky vždy na stejnou stranu kočárku, nebo je střídáš?

Sarri, kde na to bereš energii? Že by to víno? :grinning: :grinning: :grinning:

Komver, držte se, ať to dobře dopadne. :wink:
3. kvě 2010 v 08:11  • Odpověz
Mislatko, děkujem :slight_smile:... už se těším i na vaše fotečky :slight_smile:... a opravdu neboj, jak chytnete nějaký režim a pořád se to bude opakovat, tak to bude v pohodě...

Kocu, díky za odkázek :slight_smile:... no takže nakonec tím, že pijem balenou vodu si nakonec ještě ubližujem, jo... No tak to teda nevím už, co pít :frowning2:... Holky dávám na stejnou stranu kočáru, jsem tak na ně už zvyklá, ale je fakt, že se mi stalo, že jsem je dala obráceně a pak se mě někdo zeptal, která je která a já to spletla :wink:... Ano ano, sponečku máme, ale to jsme dávali čistě z dekoračních důvodů, navíc Anička by to mohla mít už i z praktických důvodů, má ty vlásky docela dlouhé. No ale rozhodně tu sponku připínám tak, abych se nedotýkala hlavičky, ještě je ta kůstka moc křehká :wink:... a nenechávám ji s tím samotnou.
3. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz
Jinak Kocu, to mě právě už mockrát napadlo, že kdybych ohřívala to mléko přímo v lahvičce, tak tím teplem se ten plast může nějak "rozpouštět" a bude to v mlíku.... No a co když do lahvičky naliješ horkou vodu? To je to samé, ne?
3. kvě 2010 v 09:15  • Odpověz
holky a v čem to mlíko ohříváte když ne v lahvičce?? To mě nikdy nenapadlo že lahvičky pro kojence můžou být i škodlivý, to teda fakt zírám:-/
Hani krásný fotečky :slight_smile: A teda máte už vláásku, paráda :slight_smile:

U nás prší tak nevím jestli půjdeme ven nebo budeme doma :frowning2:

Mislatko já si to teda ty začátky bez mamky neumím představit,´takže tě obdivuji že to zvládáš kort když maminka jen koukne a hned je pryč :unamused:
3. kvě 2010 v 09:36  • Odpověz
Lucy, děkujem :slight_smile:... no jo, vlásky už rostou, doufám, že se nezastaví :wink:... ale nevadilo by, některy mimča jsou bez vlásků i v roce... Já mlíko ohřívám v hrnku a přeliju do lahviček...
3. kvě 2010 v 09:42  • Odpověz
Já si tak nějak myslím, že teplota do 100°C s tím nemůže nic udělat. Většinou ještě nižší. Jestli ohříváš na ohřívačce, tak tam ta voda nevaří. Já zalívám vodou z rychlovarné konvice do hrnečku a do toho šupnu to mlíko v lahvičce. Tak budiž, to je skoro 100°C. A jestli někdo dává teplou vodu z termosky, tak to je teplota těla a to se teda neuvolní vůbec nic. Vždyť ve Španělsku mají takové teploty běžně i vyšší. Myslím, že je to mnoho povyku pro nic. Aly když jsou lahvičky z DM bez BPA levné tak to jo, jinak bych řekla, že je to zdařilý reklamní trik. To víš po všech ptačích a prasečích chřipkách mám na takovéhle věci alergii.
Vodu v PETkách nekupujem, piju čaje nebo ředěný džus, ale ne z tohohle důvodu. Přijde mi zvrhlé pít vodu, která jela přes půl Evropy, když mám vodu doma :slight_smile: .
3. kvě 2010 v 09:48  • Odpověz
Hanulo buď bez obav, to je úplně v pořádku :slight_smile: .
3. kvě 2010 v 09:49  • Odpověz
Yorinkay, tak všechny se nevyrábí v zahraničí, jsou i české :wink:... já piju taky džusy, ale ředím si je vodou :wink:... No když vařím čerstvy mlíko, tak právě uvažím v konvici a přeliju do lahviček... takže je vlastně taky skoro vroucí... Pokud mám mléko už hotové, tak ohřev v hrníčku v mikrovlnce...
3. kvě 2010 v 09:53  • Odpověz
autor
Holky, na to se nesmíte tak dívat. Mrkněte, co máte všechno v obýváku, plasty, mořené dřevo, koneckonců i hračky. Já kontroluju alespoň ty flašky a taky si myslím, že to taková tragédie nebude. Z plastovek vodu vůbec nekupujeme a podle mě je kohoutková taky zajímavá. :grinning: :grinning: :grinning: Všude je něco, ale když si můžu koupit flašky bez BPA, tak proč ne?Jinak mám v termosce a ředím se studenou kojeneckou, láhve neohřívám vůbec. Jo a ještě by mě zajímalo, jak to vlastně bylo dřív. :grinning: :grinning: :grinning: Kolik jsme toho asi olízali my? :grinning: :grinning: :grinning:

Nechtěla jsem vás vůbec vyděsit, jen mě to děsne nasr..., jinak se to nedá napsat, že takové firmy jako Avent nebo Chicco to tam ještě mají i když je trend vyrábět z jiných látek. A úplně mě dožralo to, že jen v některých lahvích a jak se pak v tom mají maminky vyznat, to je prostě binec. :angry: :angry: :angry:
3. kvě 2010 v 10:27  • Odpověz
autor
Hani, mě se třeba deformovaly Via pohárky v mikrovlnce, takže už je tam nedávám a přitom se ohřívat můžou. :angry: :angry:

Vlásky máte krásnéééé, jéééé. A ty sponečky, no kočky jak ze žurnálu. :wink: U nás Tomča asi bude ostříhán na ježuru, manžel se na to děsně třepe. :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz
ahojte babule,

hani: malá je uplně suprová s tou sponečkou. To já se už nikdy takové milenkaté babulky nedočkám, jedině tak vnučky :wink:

Sarri: tak fakt to byla babička s malýma? Fakt je ten svět malý :dizzy_face:

Já jsem právě přijela na kole z druhé města, byla jsem objednana na rehabilitačním na vstupní vyšetření ohledně té mojí slavné krční páteře( už jsem tu myslím psala, že jsem si na toboganu v Chorvatsku zlomila v roce 04 6. krční obratel :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), tak mně sem tam zlobí záda a gebule a kor ted ,když pořád zvedám prdůchy, tak mně hlava bolí jak střep. paní dr. mně vyšetřila a napsala akupunkturu, podvodní masáže a nevím co ještě, příští týden začínám relaxovat :wink:

Tak jdu něco vařit asi prsíčka s ananasem a rýžečku.......když tak dojedtě, udělám toho víc :slight_smile:
3. kvě 2010 v 10:42  • Odpověz
Kocu, díky, no to je mi jasny, kluk má mít ježečka :slight_smile:))... budete ale stříhat asi až pozděj, že? Prý se říká až po roce, u nás to teda na stříhání ještě není...

Irmi, děkujem :slight_smile:... no proč by ses nedočkala, třeba ještě budeš chtít děti :slight_smile:... a zase kluci mají velkou výhodu v tom, že to jednou budou ochránci :slight_smile:
3. kvě 2010 v 10:50  • Odpověz
autor
Hani, Tomášek začíná vypadat jak rákosníček, má i 4 cm vlásky. :sweat_smile: :grinning: Jestli po roce, to nevím, ale mám tucha, že u nás to nepřežije ani do konce týdne. :grinning: :grinning: :grinning:

Irmi, třeba se ti zasteskne po culíčkách, co ty víš. :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2010 v 10:55  • Odpověz
tak sme konečně doma. Supr víkend. Začali jsme v pátek čárama a včera v noci jsme skončili s návštěvama. Holky jsou úplně strhlý a taky mají pěkně rozhozený rytmus. No to se jim při tomhle hnusným počasí dá rychle do pořádku :grinning: :grinning: :grinning:

Jak jsem si pochvalovala, že holky spí celou noc a to celé 3 noci za sebou, tak jsem zapoměla napsat, že to byli 3 noci, které si přesně vybral náš pejsek na průjem. Takže jsem nevstávala na krmník k holkám ale pejsek začal kňourat a už jsem letěla. No a včera v noci přestal pejskovi průjem a holky si ve 2 řekly o krmník. :grinning: :grinning: :grinning: Zkusila jsem je oblafnout vodou, ale ani náhodou. Trošku si daly ale řevu na celej barák....
3. kvě 2010 v 10:55  • Odpověz
holky: po culíčkách se mně teda nezasteskne ani náhodou....to by mě asi trefilo. Ještě , že mám kamarádky, co mají malinké holčičky, ponuchmám a vrácím zpět do maminčina náručí :wink:

Tož co ten oběd? Kdo dojede? :grinning:

U nás prší..................a prší :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. kvě 2010 v 11:01  • Odpověz
Bali, holky to asi věděly, že pejsek má průjem, tak tě nechaly ho ošetřovat :wink:

Irmi, já bych dojela, my dnes nemáme navařeno a pro sebe samotnou se mi jaksi nic nechce vařit... :slight_smile:))...ale s tím cestováním by byl trocha problém :wink:

Kocu, naše Anička měla delší vlásky už když se narodila, takovej chlupáček, a teď to má pořád takové, ale do očí jí to ještě neleze, tak neřeším :slight_smile:... tak to bude asi švanda u toho stříhání, jsem zvědavá na tvůj popis pak :slight_smile:))
3. kvě 2010 v 11:05  • Odpověz
hani v albíčku ta fotka s bratrancema je fakt nářez. Ale žádnou se sponečkou nevidím, že bych to přehlédla?
3. kvě 2010 v 11:07  • Odpověz
Bali, já poslední dobou do albíčka nic nedávala, je pro mě snazší to dávat přímo sem do diskuze... takže je to na předchozí stránce :wink:... Jinak ale bych měla to album taky nějak už renovovat, bude nám 6 měsíců a to už je nějakej věk! :slight_smile:)))
3. kvě 2010 v 11:10  • Odpověz
autor
Bali, tak to je teda mazec. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Jak psala Haňulka, asi to holky tušily. :sweat_smile:

Hani, sama jsem zvědavá, jak to bude probíhat, když Tomča nevydrží ani 5 vteřin. A hlava se už musí sjet celá, jak jednou začne, takže to bude vážně zajímavý. :grinning: :grinning: :grinning: Dám pak vědět.
3. kvě 2010 v 11:11  • Odpověz
autor
Jej a teď zapnul a vypnul vysavač, jdu se tam podívat. :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2010 v 11:12  • Odpověz
Kocu teda Toma je akční začínáš mě děsit :grinning: Mě už otevírají šufle pod televizí :confounded:

Irmi jéé tak to já bych na oběd dojela :slight_smile: Mám tu rajskou od tchýně ale není knedlík musím koupit jenže nevím jestli se dostaneme ven když tam furt prší :frowning2:

Bali téda jo to je mazec tak třeba budou holky zase spinkat a teď to byla jen vyjímka :wink:

My se teda pořád na jídlo budíme :frowning2: Dneska až ve 4 ráno ale neoblafnu je čajem ničím. Sofinka si tak nahlas povídá že usne jen až má plné bříško :frowning2: A večer houkal Nele dvakrát monitor pak jsem ho vypnula. Dala jsem jí totiž do spacího pytle, protože se mi odkopává. Jenže ona cestuje po celý postýlce a večer se jdu sprchovat a manžel přilítl do koupelny že Nele houkal monitor a že byla uplně na druhým konci postýlky a ten monitor to tam už nezabral. Tak ji zase vytáhnu nahoru a v noci to samý, nechápu jak se tam dostává :confounded:
3. kvě 2010 v 11:20  • Odpověz
Sem to ale lenoch, místo toho abych listovala tak se zeptám :slight_smile: Sponečka suprácká !

My jedem ještě pořád kojení v kombinaci s UM ale teda z posledních sil. Hoky se u toho škleběj obzvlášť Adélka na mě hází ksichty typu : dej ten hnus pryč a hybaj pro mojí lahvičku s dudlánkem. No dávám tomu rok maximálně dva (koukali jsme na pelíšky ) :grinning: Furt je nutim aby si daly ještě trošku, a i když vím, že to žádná tragédie není krmit UM tak nějak tvrdohlavě lpím na kojení a otravuju tak život sobě i jim. Jsem to ale koza tvrdohlavá :unamused:
3. kvě 2010 v 11:23  • Odpověz
No to pevně doufám, že to byla vyjímka a holky budou spát minimálně od 19.00 do 8 ráno :grinning: :grinning: :grinning:
Tak né, do 6 by mi stačilo :grinning:
3. kvě 2010 v 11:25  • Odpověz
Bali: sny se plní :wink:

U nás v noci tak nastřídačku: Bruník od osmi večera do půl sedmé do rána vcelku spinkal, paráda...a Bořek v 1 cumel, ve 3 cumel a ve 4 už řev, takže flaška a v 6 další flaška :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no nic, nedá se nic dělat, hlavně zdravíčko :slight_smile:
3. kvě 2010 v 11:43  • Odpověz
Ahoj holky, toz u nas opet ukazkovy vecer a noc. V 7 jsem zacala koupat a pak kojit, v pul 9 jsem zasedla k pc, ze si vas doctu a odpovim a neco pojim. Dostala jsem 20 min a stacila napsat 2 vety pro Kocu. V loznici se to zacalo otrasat. Dala jsem si oba kluky na postel a stridave jim dudliky namacela v caji. Takto jsme vydrzeli do pulnoci, kdy jsem jim sla udelat UM do lahvicky s iluzi, ze na nem budou krasne spinkat. Prd na entou :sweat_smile:
Bryana jsem uspaval do 2 a ve 3 uz se probudil Tobik. Pak jsem musela nakojit Bryana a zase na stridacku oba uspavat az do 5 a v 7 uz rval hlady Bryan. Pak mi tam oba v postylce mruneli a mleli se, tak jsem si hodila polstar a kojici polstar pres hlavu a konecne na chvili usnula.
Nastesti je tu ted mamka, tak jsem se mohla vysprchovat, najist a ted se vam tu zase vybolestnit. A to minulou noc bylo podobne, nejake 2 hod spanku.
Fakt uz nevim, jak na ne, kdyz i na UM vydrzi max. 3 hod a jine deti chraposi kdyz ne do rana, tak alespon o hodku ci dve dele :frowning2:
3. kvě 2010 ve 13:24  • Odpověz
Bali - tak u nas to pred dvema tydny bylo se psem podobne, ale kluci me teda takhle nesetrili. V noci zacala vyznamne dychat nase pejsanda, ze potrebuje ven, tam prujem. Tak dostala Semctu. A jen v 5 rano po nocnim probuzenem maratonu kluci vytuhli, tak nam pokadila a poblinkala byt. Takze jsem mohla opet vstat a jit uklizet. Takove nase treti dite :sweat_smile:
3. kvě 2010 ve 13:28  • Odpověz
Lito, ještě jsi stále v šestinedělí, u nás nastal nějakej denní a noční režim až ve dvou měsících... Ono se to ustálí, děti jsou teď ještě takové zmatené :wink: ... a máš pravdu, když jsem už byla totál grogy z nevyspání, tak jsem taky hodila polštář na hlavu :wink:. Tak aspoň ti mamka pomůže, chvilku si je vezme a trochu dožeň spaní, ono se pak na svět dívá úplně jinak :dizzy_face:
3. kvě 2010 ve 13:29  • Odpověz
K tem lahvickam jsem chtela napsat to same co Kocu, uvolnuje se to teplem a ja do tech lahvicek leju horkou vodu. Kdyz to jde vyrabet bez toho sajrajtu, tak proc to tak nedelat.

Balenou vodu nekupujeme, az ted kojeneckou. Mame Britta filtr a to ani ne kvuli zdravotni nezavadnosti, ale kvuli chuti vody, strcime konev do lednice a voda je cerstva jak z potucku :grinning: Jen ten filtr nemenime tak casto, jak rika vyrobce, aby se mu prodalo vice kusu.

Kdyz tu mluvime o lahvickach a UM, tak jsem se jeste chtela dodatecne zeptat k tomu zde nakousnutemu. UM by se nemelo pripravit dopredu a pak ohrivat, protoze se pak znici ty laktobacily pridane do UM. Ale kdyz to UM pridam do teple vody a nez to diteti donesu, tak tam v tom vedru ve flasticce nepohynou?
3. kvě 2010 ve 13:33  • Odpověz
Hani - sestinedeli mi slavnostne skoncilo vcero :slight_smile: Budu tedy asi muset na nejakou tu prohlidku. Kdyz me je lito stravit den jen kojenim, krkanim a spanim :unamused: Kdyz je tu mamka, tak si hodim pres den zdravotni dve hodky, ale vic spat nechci, protoze bych nic nestacila.
Ja ti mam nejak pocit, ze se to u nas v dohledne dobe nesrovna. A to uz nejaky rezim mame, koupeme v podobnou hodinu kazdy den a kojime a krmime priblizne take, ale nekdy se to tedy totalne rozjede. Zasadne tedy toho druheho budim na jidlo, kdyz se prvni probudi a nakrmim ho.
3. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz
Lito, třeba to bude i tím, že jsou kluci kapičku dřív, tak možná budou potřebovat trochu dýl, než se aklimatizujou. Ale určitě se to srovná, věčně to takhle nebude :wink:... a jestli krmíš zároveň, budíš druhého na jídlo, tak si na to zvyknou a začnou mít hlad zároveň. My to tak taky měly :slight_smile:... Asi to chce vytrvat ... ale naprosto chápu, že je to ubíjející, když se člověk nevyspí.
3. kvě 2010 ve 13:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.