• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
A mam pro vas zcela neaktualni odkaz do leta :grinning: Prijde mi to jako super vecicka na zimu
http://www.babyrenka.cz/kocarky---prislusenstvi/zatepleni-rukojeti-kocarku.htm
13. čer 2010 v 19:56  • Odpověz
@zuzka72 fuj,tak to musel byt sileny sok Zuzko... :frowning2: jeste ze to dobre dopadlo...ja teda ani chvicky nemam..jen ty Nanny..ale asi je taky poridim...
@lita chudacku s tim nevyspanim...to presne vim,jake to je...a moc ti preji,at se to brzy zlepsi,at se vic vyspis...

Holky,ted nam Mia rve tak strasne,ze az pisti :frowning2: ja uz jsem na to nemela silu,tak ted nosi tatka...uplne mam strach,co to je...jestli fakt jen ty prdy...ale zblunka to v ni strasne..tak je to ani ono a snad ne nic horsiho...
Taky jsem dnes objevila,ze Mia ma jedno prsicko zdurele a misto te bradavky ma takovou malickou boulicku hnisu...jako spendilkovou hlavicku...ach jo,tak s tim budu muset zajit... :confounded:
13. čer 2010 ve 20:10  • Odpověz
Cien, kojené děti někdy toto mívají. Mateřské mléko totiž obsahuje jakési ty ženské hormony a ta prsíčka se jim jakoby zvětšují a nalévají mlékem... No zní to strašně, ale slyšela jsem to...

13. čer 2010 ve 21:42  • Odpověz
@j.cien Dáváš dětem něco na prdíky, když tak křičí? Já se taky rozhodla přes víkend úkolovat taťku. Dneska byl s dětma venku a já se odpoledne krásně prochrupla, super to bylo.

@lita Dvě hodiny se vším všudy? Jak dlouho kojíš jednoho? Nám to zabere tak hodinu, ale je fakt, že prvního po kojení nedržím, ale dám do zvýšené polohy, protože nevydržím, jak hlady křičí druhý. Stejně si děti málokdy odříhnou, na to jsme ještě nepřišli, jak jim to usnadnit.
13. čer 2010 ve 22:11  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:
holky já se musím pochlubit, že už od pátku spíme celou noc...jupííí :grinning: (doufám, že jsem to právě nezakřikla :wink: )
@j.cien ,@lita ještě pár týdnů a bude to spinkání delší a delší :wink:

Jdu vám taky napsat jak jsem dopadla s Ríšou u dr. Ve středu se mi napsledy najedl večer a ve čt v 5 ani v 9 nechtěl jíst a šíleně plakal jen co uviděl flašku, takže jsem fičela k mudr. a ta ho prohlédla, zvážila, poslechla, udělala stěry, vzala krev a řekla mi, že je to ta 3měsíční kolika a že opravdu nejí protože jakmile mu začne křuchtat v bříšku,tak ho to bolí. přibírá hezky, takže mi doporučila akorát změnit Bebu sensitive za Nutrilon comfort+ Biopron junior probiotika + kapky Lefax místo Sabiku a musím říct, že od pátku už zase papká normálně (ťuk,ťuk)..., takže s kojením je definitivní útrum :frowning2: ..no, ale hlavní je, že už ho snad nebude bolet bříško. Ten Nutrilon je takový hodně hustý oproti té Beby , takže musí více tahat a nehltá tak a po tom Lefaxu si i krásně odřihne, což byl předtím problém.

@hanula83 holky jsou v plavečkách fešandy :slight_smile:a v bazéně se jim očividně líbilo, komu ne, že? v těch vedrech ...u nás Ríša bude taky veliký, já už mu teď kupuju v tescu vel. 6-9měsíců :fearful: ,tak jsem zvědavá kolik bude vážit v půl roce :grinning: , už je teď skoro v autosedačkách neunesu :fearful:
Stím kočárem by mě piclo, to je jak naschvál :angry:...dej potom vědět, jak se ti v něm jezdí, vypadá totiž suprově :sunglasses:
@lita tak super, že se Tobískovi ta jizvička hezky hojí, chuďátko malý, jizva přes půl bříška :astonished: , ale jak poroste, tak se mu to ztratí. Lito, chci se zeptat, co to mají kluci za super dudlíky? vypadá to na fotkách senzačně :grinning:
@zuzka72 no ještě, že máš chuvičku :confused:, to musela být hrůza... a z čeho se dusil? má rýmu? nebo mu jenom tak zaskočilo?
Zuzi ty sedáky do těch autosedaček sis taky ušila nebo to máš originál? vypadá to perfektně :wink: . já jsem si teď objednala z MMB taky druhý kočár, ale bude čistě jen u mamky na zahradě, bo ten svůj furt jen převážím sem a tam, tak doufám, že nedorazí nějaká katastrofa :confounded:
@lucy82 no ta Sofinka je šikulka :grinning: , to budeš mít brzo veselo :grinning: a holky jsou na fotečkách jak dvě sluníčka... no a těch 30 stupňu si nedovedu představit, jak v tom vydržíte, já byla přes víkend u mamky a než jsme šli spát tak v ložnici měla 29 a to bylo na umření, ale naštěstí to šlo vyvětrat na 26, ale i tak to bylo peklíčko :unamused:

Holky a jak velkou ohrádku používate? Stačí 150x150 nebo radši větší?? jak to tady tak čtu, tak bych se měla už po nějaké začít poohlížet....
@j.cien pro uklidnění... mě Barborka taky plakala asi do 2,5-3 měsíců , tatínek jí říkal uřvaulena :grinning: a pak jako když utne a Barunka je sluníčko největší a hysteráky má jen když už je opravdu unavená nebo má hlad a já nezareaguji na hladové lééé :grinning: :grinning: :grinning: ..tak snad nastane sluníčkové období už brzo i u vás :wink:

teda já su spisovatelka :slight_smile: no jo, když se člověk už v noci vyspí, tak to se to ponocuje :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. čer 2010 ve 22:25  • Odpověz
jo a ještě jsem vám tu chtěla dát pár foteček těch mojich andílků :wink: , jedná semnou a Barborka po nastřelení naušniček
13. čer 2010 ve 22:34  • Odpověz
@mislatko To jsou super bodýčka :grinning:
13. čer 2010 ve 22:39  • Odpověz
@eirin - ja kojim jen 10 minut, ale musim ta nase kotatka drzet 30 min po kojeni kvuli silnemu relfuxu, aby jim to mlicko sedlo a tolik se nevracelo. Do toho jeste prebalovani a uspani atd. a jsou z toho ty dve hodky. Navic kdyz je chytne kolika, tak je to jeste delsi. Nekdy to drzeni v noci ozulim na 20 min, abych si vysetrila alespon trochu casu navic nebo proto, ze ten druhy uz mi tam vriska hlady.
Odrihavani u nas jde nejlepe ve vertikalni poloze, po kojeni ihned zvednu a drzim si je u tela. Kdyz se jim nechce, tak nekdy pomuze dat na chvilku na prebalovak a zase zvednout, nejak se to v nich pomele a krknou. Tobik krkne treba 4x a nekdy mam pocit, ze i to mu nestaci a to krka festovne, ze i pivar by se nemusel stydet :slight_smile:

@mislatko - teda s tim Risankem je to zajimave, hlavne ze uz jste ho prohledli a to doslova :grinning: Pediatru mate ocividne dobrou, skvele to odhadla. A jak po tom comfortu kaka, kdyz je to hustsi? Lefax ale asi pomuze. Na nas teba Sabik rozhodne nefunguje, jen probiotika.

Ty dudu jsou na teto diskuzi "proflakle" kyticky :wink: Jsou to ty nejobycejnejsi a nejlevnejsi dudu - ceska vyroba Bocek. Mam je rada, ze jsou delsi a tudiz je jen tak nevyplivnou jako drahe Aventky. Navic jim to s nimi slusi :wink:

Sezenes je bud v takovych tech omselych obycejnych drogeriich, ja je kupuju u nas v drogerii Teta, po druhe mi je tam primo objednali, tak si treba najdi Teta drogerii v okoli - http://www.tetadrogerie.cz/prodejny.html Nebo je nekdy maji v lekarnach.
My mame ty 0-6 mesicu, silikon, stoji cca 20 Kc - http://www.modrykonik.cz/fotoblog/lita/album/kluci-jejich-prvni-dny-a-mesice/5271823/
Pak se jeste prodavaji latexove kyticky, ty jsou za cca 14 Kc, take od Bocka - http://www.modrykonik.cz/fotoblog/lita/album/kluci-jejich-prvni-dny-a-mesice/5271813/ Muzes koupit na netu zde http://www.lekarna.cz/bocek-dudlik-kyticka-s-krouzkem-latex/
13. čer 2010 ve 22:57  • Odpověz
@mislatko - krasne fotky a ta bodycka jsou nadherna, obzvlaste vyfocena z toho uhlu, ucineni andilci :wink: :grinning:
13. čer 2010 ve 22:58  • Odpověz
@lita Páni, držet každého třicet minut. To máš můj obdiv, ale vím, že prostě musíš, že nejde jinak. Musí být kvůli tomu úplně ve svislé poloze nebo stačí zvýšená? Přesně tak, jak popisuješ odříhnutí, to dělám já, ale děti si stejně odříhnou až tak každé páté kojení.
13. čer 2010 ve 23:00  • Odpověz
Ahoj zenský,mám zase pár otázek.Kdy spunti zacinaji vnimat?Náš Jaroušek už se krásne smeje,kdyz ho polozim na prebalovak a povidam si s nim.Ale Dáda vubec.Ten se smeje jen ze spani.
Kdy se detem zacnou zbarvovat ocicka do barvy co budou mit cely zivot.
A ohledne sestinedeli......proc se musim jen sprchovat a nemuzu se nalozit do vany?Proc jen vlozky a tampony ne.A proc sex az po sestinedeli:grinning:
Tak a to je asi vse co me lezi v hlave:grinning:
Jinak pouzivame cajicky na prdiky i kapicky Sab Simplex a Dáda furt tlačí jako blázen.Hlavičku rudou jak rajcatko.Kolikrat se bojim aby mi nekde nepraskla nejaka cevka,jak je rudej:frowning2:
A dlabeme furt zhruba max po 3 hodinach.Dáda klidne i po hodine a pul.Pak nema byt tak tlustej:grinning:
14. čer 2010 v 08:18  • Odpověz
ahoj holky,dočítat teda fakt nestíhám,ale všechny moc zdravím!já se vlastně taky chtěla na něco zeptat.kluci my krásně spí v noci po 4-5hodinách.vždy se jen vzbudí na kojení a zase usnou,ale dopoledne zlobí.jsou i dvě tři hodky vzhůru a poád chtějí pít.tak nějak na přeskáčku,tak většinou nic jiného nedělám,než že celé dopoledne kojím.myslíte,že by mohli mít žízen a můžu dát nějaký čajík?nebo jsou vyhládlí po té noci a chtějí to dohnat?jinak po zbytek dne zase jen zaknourají nakojím a spí. tak po těch 3-4 hodinách.
14. čer 2010 v 08:31  • Odpověz
@mislatko -ty dudlíky jsou Boček jak psala Lita, my je měli taky, ale tím, že je tam ten silikon, tak oni je nechcou, takže jen takovy kde je latex a ten je fakt na chvilu, takže chodím po Olomouci a sháním dudlíky kytičky s latexem a už jich mám 30 :grinning: Jenže oni nikde nemají, takže jsem psala Bočkovi a ten se slitoval a poslal mi katalogy se vším co dělají a mám si objednat. Dělají jen objednávky od firem, ale asi se jim mě sželelo a vezmou i moji na dudlíky-jenže jak jsem zhlídla ten katalog, tak jsem netušila co vše ten Boček dělá, takže ta objednávka bude mohutná :grinning:
@rejchl -já taky čekala na nějaké reakce a vyzvídala na diskuzích, ale mohu říct, že kluci se smějí asi teprve tak 14dní, myslím tím cíleně, jako, že nějakým blbostem, dřív se smály spíše nevědomky. A oči nevím, já slyšela, že oči jsou takové, jako ve 3měsících, jen se do 1.roku dobarvují a projasňují, ale, že ta byrva už zůstane. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale nevím, možná holky budou vědět víc.
@mislatko super fotky
@ali.cka já bych dala čaj, dávala jsem taky i když jsem kojila, je to jen teď jakási móda, že čaj nedávají, ale dával se dřív pořád a děti byly v klidu. Mlíko není na žízeň , v žaludku se srazí a je potřeba to zapít.
14. čer 2010 v 09:01  •  4 děti  • Odpověz
no tak holky přečtela jsem něco z minulých stránek a já asi dělám chybu v tom,že kluky od prsa oddělávám,ale to my tak řekl doktor,že dýl jak 15min.se kojit nesmí!!!tak to bude asi tím,že kluci nejsou dopapaní!!
14. čer 2010 v 09:02  • Odpověz
@ali.cka -vybodni se na doktory, stejně mluví jinak po každé konferenci :grinning:
Máš svou hlavu a jsi máma, dělej, jak se to hodí vám a né doktorovi podle tabulek. :wink:
14. čer 2010 v 09:53  •  4 děti  • Odpověz
@ali.cka Ali, u nás to bylo podobné, než jsem přišla na to, že opravdu byli hladoví. Sice jsem je neodpojovala, pustili se sami a já myslela, že mají dost, ale potom brečeli, tak jsem jim zkusila zase nabídnout, přisáli se, dojedli se a byl klid.
14. čer 2010 v 10:46  • Odpověz
14. čer 2010 v 11:20  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, šatečky jsou sice moc pěkné, ale ten materiál je nepoddajný a třeba na naše buřtíky by to nebylo, přestože je to jejich číslo. Koupila jsem jim podobné, plátěné a přestože to bylo jejich číslo, tak to vůbec nemohly nosit, byly v tom jak jitrničky a i se jim v tom blbě pohybovalo. Na pohled jsou ale moc hezké, taky se mi to líbí.

Mislatko, jo jo, to víš, že se jim to líbilo, teda asi, pořád měly ten svůj neutrální výraz, ale neječely ani nevypadaly, že jim to vadí, prostě normálka jakoby byly na suchu... Ty vaše bodynka jsou úžasné :slight_smile:), a máš moc hezké dětičky, strašně na tebe podobné... S tou ohrádkou asi záleží kolik máš prostoru, ale těch 150 x 150 by měla určitě stačit, je to ta klasická pro dvojčata...
14. čer 2010 v 11:31  • Odpověz
@hanula83 ja prave vim,ze to muzou mit hned po porodu-protoze ty hormony prochazeji placenou..ale ze by se pak hormony vstrebavaly z MM ze zadulku..to je mi divne.. :confused: ale mozna je to fakt normalni...musim dr.aspon zavolat,at mam klid... :wink:
@eirin na prdiky davame asi vsechno,co existuje... Sab n.Lefax,Probioticke kapky,BabyCalm kapky,caj z fenyklu a anyzu,tresnovy polstarek nahraty,masaze briska,ulevove polohy... :unamused: ale stejne rvou...hlavne Mia ,ta az pisti :confounded:
@mislatko kez by..ale dnes zase chteli driv..uz ve 2,30 v noci..a to jsem je zrovna pochvalila,ze uz vydrzi do 4h :astonished:
@mislatko super fotky v super bodickach!
14. čer 2010 v 11:34  • Odpověz
@mislatko opravdu krásný bodýčka s andílkama !!!! Máš roztomilý děti. :slight_smile:
@ali.cka Mne zase říkali v porodnici, že dýl jak 20 minut není kojení efektivní a dítě jen cumlá. Ale tohle často hlavně u novorozenátek nejde. Já dřív musela kojit podstatně dýl, mezi tím budit, protože neustále usínali. Za patnact minut by se ti moji nanakojili ani náhodou. Ted, když jsou už trošinku větší, často jim stačí půl hodinka, no jak který den, ale odpoledne, když už nemám asi moc mlíka potřebujou delší dobu, aby byli sytí. Takže klidně koj dýl a neukočuj jim to, at si vezmou co potřebují. Je to sice strašně časově náročný, ale nedá se nic dělat. Mně šetří čas elektrická odsávačka, to je úžasný pomocník. Občas odsaju a dokrmím lahvičkou a děti jsou hned najezený a mám víc času.
14. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz
Přes den kojim po 2-2,5 hodinách a je vážně děs :unamused: nestihnu se vypravit ani na vychazku, a kdyz uz jo, po chvilce musim vytahovat flašku a rychle dokrmit, nez se vzbudi druhy dite. Noci jsou ale super, hlasi se k jidlu po pěti hodinách, takže jsem vysapaná, ale dny jsou k ničemu, nezvládám nic jiného než kojit a trochu doma poklidit.

@eirin máme super odkrkávací polohu, opřu se v křesle, dám si mimčo k sobě bříškem na prsa, poloha na srdíčko, a za chvilku jsou odbrknutí a to jsou zvuky jak od dospěláka. V této poloze se i krásně snaží dávat hlavičku nahoru a často pak takhle i usnou. Je to příjemná mazlící poloha pro ně i pro mne. :wink: Doporučuju
14. čer 2010 ve 12:15  • Odpověz
@petranela Tuhle polohu mazlící děláme taky, já už s nimi zkoušela asi všechno, co jde, ale prostě se asi tolik vzduchu nenalokají nebo nevím. A když odsáváš, skladuješ v lednici? Omlouvám se za neznalost, ale to se potom ohřívá ve vodě? A když jdeš ven, necháš to prostě ohřát na pokojovou teplotu a rovnou krmíš? Já ještě odsávat nezkoušela.
14. čer 2010 ve 13:00  • Odpověz
Holky,tak ty moje deti vubec v tech neznych polohach nekrknou...dlouho jsem si myslela,ze proste jsou nekrkaci,ze nenalokaji vzduchu...az jsem si je jednou prehodila klasicky postaru pres rameno :wink: a to bylo megakrkani! a od te doby si je hazu pres rameno a je to hned :slight_smile: Tea sice obcas blinkne az na zem :grinning: :grinning: ale je to rychlovka :dizzy_face:

Mia se uz na mne krasne smeje,to je uzasne,pokrok jako hrom :dizzy_face: tak jsem z toho poprdena....jen Tea je pozadu a stale nic :confused: a taky mam o ni strach,ze se furt prohyba do toho luku a hlavicku staci vzdy do leva :confounded: podle dr.je to OK,ze pry je jeste mala ...ale mne se to moc nezda...
14. čer 2010 ve 13:40  • Odpověz
@eirin To je škoda, že mazlící poloha na odkrknutí nepomáhá. Já s koupí odsávačky hrozně dlouho váhala, mám ji ted krátce, necelý týden a nemůžu si ji vynachválit. Je to přece jen pálka, stála necelé 3 tis., ale využívám ji hodně. Občas se totiž stane, že se mi prsa nalejou tak, že Davídek neumí bradavku chytit a strašně se u kojení vzteká a rudne. Když mám takhle nalitý prsa, nejdřív si je odsaju a děti pak sajou bez prolbému. Mlíčko hned dávám do lednice, aby se v tomhle vedru brzo nezkazilo, nechávám je v lednici max. 24 hodin. S mým mlíkem dokrmuju většinou navečer a mlíko ohřeju v ohřívačce kojeneckých lahví, je to rychlovka. Když chodím ven, beru si jenom UM. Nedávno jsem trochu mlíka zapomněla v kuchyni na lince několik hodin zkazilo se.
14. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz
@j.cien Tak to je opravdu pokrok, že se Mia krásně směje!!! Ti moji ještě ne, taky čekáme jak na zázrak, kdy už konečně začnou víc komunikovat.
14. čer 2010 ve 13:46  • Odpověz
@petranela jj,to mas asi Medelu Swing-mam ji taky na doporuceni Lity a je fakt super!
14. čer 2010 ve 13:50  • Odpověz
Jedině Medela Swing :grinning:
Pár fotek:
na doporučení lékárnice jsem nakonec vzala tohle, bylo tam i po opalování zdarma a měla jsem kupon na 15%slevu, takže to vyšlo na 419,-, a fotky ze včera--Takhle se u nás spí,koupe, čumínkuje , novej griludírnakrb , kočár, zase čumínky , chlapečci vaří se mnou a takhle se Péťa hrozně potí a nejenou u jídla.
14. čer 2010 ve 14:06  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 paradni foto-pohodicka primo ukazkova :sunglasses:
14. čer 2010 ve 14:25  • Odpověz
@j.cien taky mám Medelu Swing. Viděla jsem ji u kamarádky jak pěkně odsává a neváhala jsem a objednala :slight_smile:
@zuzka72 Zuzko, krásný fotky, klučíci Ti krásně rostou, moc pěkný kočárek máš ve sbírce :wink:
14. čer 2010 ve 14:29  • Odpověz
Cien, tak dej pak vědět, co říkala dr. na tu bakulku... U nás se holky začaly smát zhruba ve stejnou dobu a pamatuju si, že taky začala nejdřív Ela a až pozděj Anička, hlavně dvojvajky se nedají srovnávat :wink:... a s hlavičkou to samé. Nejdřív pořád byla na boku Aňula, pak začala na obou, no a pak zase Ela spala jen na jednom a pak zase na obou... No a dodnes má Elenka trochu sleželou hlavičku. Ale je to lepší, myslím, že do toho 1 roku by se to mohlo srovnat. S dr. jsem to neřešila vůbec.

Zuzi, krásné fotky, čiší z nich pohodička :slight_smile:... takový kočár je asi dobré mít ve sbírce, projedeš všude :wink:...

14. čer 2010 ve 14:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.