• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@j.cien - u nas se take Bryan rehoni jak mesicek na hnuj a Tobisek je v tomto pomalejsi, ale uz se smeje na hracky. Bryan se smeje i na nas, kdyz na nej mluvime. Jak pise Hani, dvojcatka nemozno srovnavat, kazde dite je original a v necem bude napred, v necem zase pozadu. Jen je ten rozdil u dvojcatek dost viditelny. Bryan zacal reagovat na kolotoc drive nez Tobis, takze cekam, ze Tobis zase bude napred treba v motorice, konicky pase lepe nez Bryan, ale Bryan zase drzi hlavicku stabilneji a tolik se nebimba.
Zajimalo by me, zda je to u jednovajek jine, zda maji vyvoj stejny jako pres kopirak. Jak to je u vas, @sarri?

@eirin - odstrikane MM vydrzi v lednici 24 hod (oficialne, ale jak tu psala yorinkay, neoficialne vydrzi i trochu dele), v mrazaku 3 mesice (drive se rikalo 6 mesicu). Ohriva se na teplotu tela v ohrivacce, nekdo ale ohriva v kastrolu s horkou vodou. Zmrazene mliko nikdy neohrivat v mikrovlnce. Nechavam povolit venku a potom dorozmrazit v lednici.

Po odkrknuti drzim ne uplne ve vertikalni poloze, ale aby byli svisle, opru se o postel nebo gauc a dam si je na hrud. Kdyz jsou aktivni, tak se o me opiraji rucickama, zvedaji hlavicku a zvedave se koukaji kolem sebe. Kdyz vytuhnou, tak se mazlime :slight_smile: Miluju libat tu jejich sametove hebkou sosolku :slight_smile:

@j.cien - to mas super, ze se ti holcicky vykrkaji, kdyz si je hodis pres rameno. To na nas vubec nefunguje, stejne jako tygrik - ani tuk, ani krk, ani brk :grinning: Ale vertikalni poloha zabira, i kdyz ne uplne na 100%, ale ve vetsine pripadu ano.
Drzim palecky, at je Mia v poradku, nemuze to samo zmizet?

@zuzka72 - krb je moc pekny :wink: Biodermu mam take rada, jen ty ceny jsou priserne. Super je, ze je to opalovak ve spreji, nanasi se bez boje s detskyma pestickama :slight_smile: Jen skoda, ze tu neprodavaji zadnou UV 50 v aerosolu, v USA maji formuli, ktera je zcela nemastna a je to uzasny opalovak, zadna patlacka.
Ty Bocek latex dudliky maji zde http://www.lekarna.cz/bocek-dudlik-kyticka-s-krouzkem-latex/
14. čer 2010 v 15:46  • Odpověz
Zitra jedu na kontrolu na gyndu,jeste asi naposledy za ti mym CAR gyndarem,co me i rodil :wink: je to 80km,tak pak uz tam asi jako na beznou gyndu jezdit nebudu...on je sice fakt dobry doktor,ale je to daleko...beru deti s sebou,tak mu rovnou zkusim ukazat malou Teu a tu jeji "vadu"na genitalu...jetli bude ochoten se na to podivat...a taky se ho zaptam na to Miino prsicko,ale to asi nebude chtit resit...
Ale dnes se mi zda,ze ten hnis ma v tom mensi..jakoby se to vstrebavalo...tak mozna to fakt samo zmizi :wink:

Dnes jsem teda vyzkousela plastenu na Emanovi...a stejne jako sitka na hmyzaky je to dost na prd-pac k tomu,aby se to cele potahlo-tam prekazi ta kostra na sportak...takze ta ochrana neni 100% :confounded:

Hani,Lito-mate pravdu,ze nemozno srovnavat...jenze to k tomu hrozne svadi :sunglasses: kdyz jeden uz neco umi a druhy ne ..a tak je to i s tim pribiranim...kdybch mela jen malinkou Teu,tak mi tak malinka neprijde...ale kdyz vedle ni vidim toho otesanka Miu :grinning: :grinning: tak nejde nesrovnavat :grinning:
14. čer 2010 v 16:17  • Odpověz
ahojky holky kokala jsem na vaše fotky dvojčatka vas všech jsou užasná ja jdu s mrnaty zitra na druhe očkovaní a Nikolce jdeme pichat naušnice tak to bude křiku.dam tady zase potom nějake fotečky zatim papa
14. čer 2010 v 18:46  • Odpověz
@katka73 tak na fotečky se vždycky moc těším :wink:
14. čer 2010 v 19:41  •  4 děti  • Odpověz
Fotky: zase měli ve městě už jen posledních 40rohlíků :confounded: , Andílci z Olympie :stuck_out_tongue_closed_eyes: přestěhovany postýlky a Klaus v Olmiku
14. čer 2010 ve 20:23  •  4 děti  • Odpověz
Jak jsme se tu bavily o tech monitorech a zastave dechu, tak o vikendu bohuzel jedne holcine na jine diskuzi zahlasil monitor a museli ditko probrat, jednomesicni donosenecek. Jsou v nemocnici, mozna neco se srdickem. Dalsi dukaz, ze je dobre monitory poridit a pouzivat.

@zuzka72 - co to na te foto vidim! Je to kupovany knedlik?! :wink:
14. čer 2010 ve 21:45  • Odpověz
lita-jj, kupovaný a dokonce 2ks, ale neboj ty jsou na zítra pro zedníky-chlapečkům bych se tím nezavděčila. :wink:
14. čer 2010 ve 22:08  •  4 děti  • Odpověz
@lita -to jo, monitory jsou rozhodně dobrá věc, ale já to spíš myslela tak, že v případě dušení to nehlásí, jelikož je stále pohyb a že jen těžko vím, jak bych zareagovala :frowning2: No jak jsem psala, raději na tohle nemyslet. :unamused: :confused:
14. čer 2010 ve 22:20  •  4 děti  • Odpověz
čauky, maminky obdivuju vás, že máte čas sem přispívat! :slight_smile: určitě je to pro mnohé nastávající i stávající maminky nápomocné:slight_smile:

Naše zkušenost s dušením: Jednou odpoledne krmím Sofinku a slyším v postýlce Olivky nějaký pohyb, tak jsem se jen tak líně zvedla a šla se podívat co tam provádí - :confounded: jaký byl můj údiv, když jsem viděla Olivku, jak sebou doslova mrská ze strany na stranu a je rudá jako drak, nevydala ze sebe ani hlásku a jen sebou mrskala a nedýchala...tak jsem ji co nejrychleji popadla...mezitím začala hroooozně křičet, takový křik co jsme ještě nezažili...byla hrozně v šoku chudinka malá :frowning2: ale po chvíli dobrý...doteď netuším čím to bylo...
14. čer 2010 ve 23:13  • Odpověz
Ahojky holky tak máme nějaké nové fotečky.Jinak se máme dobře kluci rostou a rostou stále kojíme a už papáme skleničky a na noc kašičku.Ivánek má 7kg a 68cm a Zdenda má 7,4kg a 68,5cm.Koukala jsem i na vaše fotečky jak krásně rostete :wink: Tak my se zase ozveme pusinky posílají snopíci:o))
15. čer 2010 v 08:53  • Odpověz
@ivaajirka tak ti tvoji hoši-všichni tři jsou SUPER :wink: A jsi dobrá, že kojíš, mohu jen závidět, my už jen 1x denně, ale i za to jsem vděčná.
15. čer 2010 v 09:35  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj holky,venku pod mrakem :frowning2: a navíc mě tíží další problém,dvojčata budou mít první narozeniny a já vůbec nevím,co takhle malým drobečkům koupit na narozeniny :unamused: ,PROSÍM poraďte mi,když mě něco napadne tak mi všichni řeknou,že to až pro starší děti,takže vážně potřebuju radu :frowning2:
15. čer 2010 v 10:41  • Odpověz
tetras-tak to asi neporadím, navíc nevím co už máte a co děti v tomhle věku chcou si už nepamatuji. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Houpačku? Odrážedlo? Auto na písek? Stavebnice? Fakt nevím. :pensive:
15. čer 2010 v 11:11  •  4 děti  • Odpověz
Ahojky ,tak mame zase krasne slunickove ,uz se tesim na kocarkovani! :slight_smile:
Ted jsme dorazili od gyn.dr :wink: ,vse OK a jsem rada,ze se mi kouknul i na malou Teu.Pry zatim nic,ale kdyby se to nezmensilo,tak se to musi uriznout . :frowning2: ...priste se na ni zase koukne,tj.za 3mesice ...
A to prsicko py nemam zatim vubec resit,jen sledovat ,jestli se to nezhorsuje :wink:
15. čer 2010 ve 12:54  • Odpověz
Ahojky :frowning2:
tak je to tu zas, Ríša opět odmítá jídlo, už včera to bylo nic moc a dneska se vzbudil v 5 ráno, tak jsem mu udělala Nutroš a jen jsem se s flaškou přiblížila, tak začal plakat a nechtěl, ať jsem se snažila jak chtěla. Tak jsem ho dala zpátky do postýlky, ale spustil hladový pláč, tak jsem mu zase zkusila nabídnout a teda vypil skoro všechno. No jenže další jídlo si vzal až v půl druhé :astonished: a teďka večer po koupání zase nechtěl, zkoušeli jsme to půl hodiny do něj všemožně dostat, ale už ho jen položím do polohy v které jí a začne brečet :frowning2: ...no nakonec se mi ho podařilo nakrmit zase v postýlce, asi možná už věděl, že jde spinkat a tak to snědl? :frowning2: ..no nevím, ale jsem opět zoufalá..není nic horšího než když takový drobek nechce jíst :frowning2: :unamused: Holky fakt nevím co stím?? :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Mužete mi ještě napsat jakou kojeneckou vodu používáte? už jsem uvažovala jestli to nemuže být vodou, protože když jí převařím nechává v konvici na dně jakoby vodní kámen? nevím, vždycky konvici vymuju, ale po převaření té kojenecké vody je to tam zase. Mám značku aqua maria....
15. čer 2010 ve 20:17  • Odpověz
@mislatko to je hrozne...bobek maly..nedokazu poradit..jen ti chci rict,ze mam take po prevareni kojenecke vody ty usazeniny...mam vodu Aqua plus z lekarny... :confounded:
Moc drzim palce,at se to vyresi a muze zase v klidu papat!!!
15. čer 2010 ve 20:20  • Odpověz
Ahoj holky, vím, že se to tady někde dříve řešilo, tak jsem se přišla poradit, jakou máte jídelní židličku a jak jste spokojené? Už se nám blíží 6. tý měsíc, kdy začneme s příkrmy, tak ať jsme vybaveni :slight_smile: Začli jste krmit v židličce v šesti měsících?

@mislatko my používáme převařenou z kohoutku, tak neporadím, jen držím palce, aby se Ríšánek brzo srovnal s papáním a netrápil se.
15. čer 2010 ve 20:26  • Odpověz
Dnes po koupání a takhle spali odpo vobyváku-pokud je teda najdete. :grinning:
15. čer 2010 ve 20:29  •  4 děti  • Odpověz
@mislatko tak přesně tohle samý jsme měly se Sofinkou kolem toho 4 měsíce, prostě řvala a nechtěla pít, večer to bylo šílený, vypila mléko jen v postýlce a to za šílenýho křiku, každého dalšího krmení jsem se děsila. Když jsem to říkala doktorce tak mi řekla ať zkusím změnit značku mléka. Používaly jsme Sunar a přešly jsme pak na Bebu, jenže to bylo chvilku dobré a pak nanovo. Doktorka poradila nechat vyhladovět a dát napít až si prostě fakt řekne, prý není žádný hubeňour a chvilku vyhladovění ji neublíží. Tak jsem jí to tak udělala, dala třeba jen 50ml a víc nechtěla tak nedostala. Upravilo se to během dalšího týdne a teď pije strašně moc, kdybych jí do flašky dala 300ml tak mi to večer vypije během pár minut, zato Nelinka ta se s tím teď strašně crcá a strašně jí to trvá než to vypije. Ale neřve jen je takovej lenoch. Držím palečky aby se to upravilo samo, vydrž, ono to fakt bude lepší :wink:
15. čer 2010 ve 20:31  • Odpověz
ahojte babulky,

ted jsem vás hodinu četla, jste to ale kecaleny :wink:

@mislatko: a co kdyby jsi Ríšánkovi zkusila na noc kašičku na lžíci a přesnídávku odpoledne? Teda, mně kluci také bojkotují pořád mléko, už skoro 2 měsíce dávám večer hustou kaši, že v misce stojí lžička a přesnídávky všeho druhu odpoledne. Kluci mají změnu a potom to mléko teda vypijí

Jinak všechny moc pozdravuji
15. čer 2010 ve 20:33  • Odpověz
@sweethy Ahojky Swet!Jak se dari?Co deticky,stale kojis??Nedavno jsem na tebe myslela,ze uz nepises...ze asi nestihas :wink:
15. čer 2010 ve 20:47  • Odpověz
@zuzka72 opet suprovni foto andilku :dizzy_face:
15. čer 2010 ve 20:49  • Odpověz
Lucy díky, trochu jsi mě uklidnila, mě dr. taky radila, že když nechce tak nabídnout až za 2 hodinky, ale on jak je hladovej tak je protivnej a kňourá a navíc mě zaráží, že se sám ráno probudí na jídlo a nakonec nechce :unamused:
Dokonce jsem ho kvůli tomu i přestala kojit a značku jsme taky změnili, používala jsem Bebu sensitive a dr. poradila ten Nutroš comfort, asi 3 dny to bylo úplně skvělý, no ,ale od včerejška je to tu zas. taky se děsím každého krmení, tak zkusíme nechat vyhladovět a když nebude jíst tak dám čaj :unamused:
Irminko příští středu jdem zase k mudr na očkování, tak se jí poptám na kašičky a přesnidávky
j.cien jsem ráda, že ta usazenina je normální, už jsem si říkala jestli to neni tím :unamused:

No tak budem bojovat dál a snad to brzo přejde :wink: ...díky za podporu
15. čer 2010 ve 20:50  • Odpověz
@j.cien ahoj, daří se nám dobře, jen s tím jídlem pořád bojujeme, pořád kojím, ale řekla bych, že čím dál míň a čím dál víc dávám nutroš, tak v tom mám celé dny hrozný zmatek :rolling_eyes: Ale děti jsou zdravé, čilé, pořád se v noci budí, takže Vendulku mám už nastálo u sebe v posteli a řekla bych, že začla spát líp, no uvidíme kdy u nás bude klidněji :grinning:
15. čer 2010 ve 20:53  • Odpověz
@sweethy jj,taky mam obcas Miu v posteli...kolikrat mrci uz kdyz ji vecer ulozim a rozerve se nanovo...tak si ji dam k sobe a pak usneme ani nevim jak...Tak to je prima,zes tak dlouho vydrzela s kojenim!!Ja si tak daleke cile nedavam...zatim to nejak jde,ale strasne je trapi ty koliky..to vecerni rvani me depta...a nic nam zatim nepomaha :confounded: ale jinak jsem taky stastna,ze jsou zdrave a krasne...holt se tim musime nejak prokousat :wink:
15. čer 2010 ve 20:57  • Odpověz
@j.cien já si snad už od porodu říkám, že od zítra nekojím a nakonec zas to prso dám, ale jestli z toho ještě něco mají nebo je trápím hlady, to netuším, uvidíme za týden na kontrole.
Malí nám taky večer dost křičí, ale spíš, že se jim nechce jít spinkat, i když jsou unavení, tak je prostě taháme jak koťata do úplného vytuhnutí. Před chvílí manžel uložil spícího Štěpánka a já mám Vendulku ještě na sobě :grinning:
15. čer 2010 ve 21:07  • Odpověz
@mislatko u nás teď holky taky jaksi míň papají, prostě jsem byla už zvyklá, že nenechávaly zbytky a teď vypijou tak 2/3 a to ještě s velkyma ofukama. Není to tak pokaždé, ale dost často. Připisovala jsem to tomu vedru, ale teď už nejsou vedra a pořád to dělají, tak nevím. My jsme baculatí dost, o to nejde, ale je prostě blby, když děcku nechutná :unamused:
15. čer 2010 ve 21:14  • Odpověz
Ahoj holky,
my jsme stále u babičky a pořád je něco na práci, tak nemám vůbec čas. Eliška je trošku víc zlobivá, neb jí vyhovuje chování a když jsem pak sama doma a nechci chovat, tak se vzteká. Úplně nejhorší je, když opustím místnost, to je křik, jak když vraždí krocany. Včera to byla hrůza, dnes už podstatně lepší.

@sweethy
Voda nám to dělala taky Aqua Anna - teď už nepřevařuju a dávám Horský pramen - ten nic nedělal ani po převaření.

@lita
Lito, u nás je to tak, že co umí jedna, tak druhá zvládá do týdne - i zuby jim rostou zároveň :slight_smile: Adélka se naučila pištět, tak když někdo pištěl, bylo jasné, že to dělá ona, jenže Eliška pak začala taky...

@j.cien
Já jsem koupila na Emana nějakou univerzální pláštěnku (ne Emitex) a pasuje dobře (na rukojeť má takovou krytou díru, takže se dostanu i k tašce a mám ji zakrytou), akorát před prvním použitím to byl teda boj rozdělat, jak byla přicuclá. Máme tuto - teda na sporťák http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1396808

@zuzka72
Zuzi, ti jsou krásně zachumlaní.

@tetraska
http://www.dvojcata.cz/forum.php?idtema=86
Já bych asi koupila nějaké hudební hračky - xylofon, piánko....
15. čer 2010 ve 21:15  • Odpověz
@hanula83
Hani, jak je? Už lozíte?
15. čer 2010 ve 21:16  • Odpověz
@sarri prosím ohledně těch židliček, jakou máte značku. Vím, že jsi nedávno dávala nějakou fotku.
15. čer 2010 ve 21:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.