• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
No ono to v tý vaně trošku dost klouže, tak se bojím tam mít obě najednou, tak nevím jestli do toho fakt inevstovat jestli to využijeme nebo ne. Sofinka už sedí, Nelinka když se drží tak taky, ale nechci ji ještě posazovat až si sedne sama. Jenže s její trošku leností se obávám že to bude ještě trvat a do vaničky už se fakt nevlezeme :cry:
15. čer 2010 ve 22:19  • Odpověz
@hani: teda Elinka nemá klaponě, to Brunda je podle ní opravdu jak rogalka. Když se to nějak nespraaví samo, tak půjde na opravu at mně potom v dospělosti nic nevyčítá. Ríša je měl odstáté a taky rozrulované, má tam i nějakou silikonovou pásku či co, no vyřádili se na něm
15. čer 2010 ve 22:20  • Odpověz
manža dostal v práci nějaké peníze pro děti, tak jsme je koupili, jinak bych se asi velmi rozmyslela pořizovat je nové
15. čer 2010 ve 22:22  • Odpověz
@lucy82 tak já plánuju, že budu koupat každou zvlášť zatím a v podstatě tak, jako teď, že je budu držet a pokud už teda budou sedět, tak se někdy budu koupat s nima, takže je nějak udržím... no uvidíme, jak to bude probíhat v praxi, možná si to maluju moc na růžovo :wink:...
15. čer 2010 ve 22:25  • Odpověz
@irminka jasně, pokud by mu opravdu potom odstávaly, tak je to asi lepší. Však to není žádný hrozný zákrok - teda myslím :wink:

Jinak tady dávám fotku holek se všema bratrancema (je jich pět).
15. čer 2010 ve 22:28  • Odpověz
teda, vás je jak haváků :wink:
15. čer 2010 ve 22:54  • Odpověz
No, já myslím, že židle se budou hodit hlavně, až budou jíst samy. Já je mít při jídle nepřipoutné, tak bych je neustále musela usazovat znovu, protože se pořád přetáčí. Přebalování a oblékání je děs. Někdy su ráda, že plenku nandám.

Irminko, mně se zdá být ve sporťáku celkem dost místa, a zvedám záda jen na první pozici, takže nesjíždí, ale jak to zvednu víc, tak pak sjedou a pérují na nohách. Apropos, když to porovnám s místem v té jídelní židličce, tak tam víc místa na prdelku néni. Dětem se změní postava a půjdou do délky.Eman je jako sporťák pohodlnější pro děti. Tož ale kluci by ještě mohli vydržet aj na lehačku ne? Holky jezdily v korbách ještě v 7m na ležáka a chrupec.

Já dnes trdluju od půl paté - Eliška už nechtěla spat, tož nespíme :frowning2:
16. čer 2010 v 07:59  • Odpověz
@sarri já si taky myslím, že je dobré, když holky budou mít místo, kde se prostě papá, místo, kde se hraje, kde se spí... Ale nejsem si moc jistá, jestli v těch židličkách vydrží. Když budou ječet, tak stejně nic nesní. Právě jsem chtěla, až budou trošku větší, třeba v roce, je prostě dávat už na normální klasickou židli, samozřejmě malou.

@irminka tak to nevím, co je :sweat_smile:
16. čer 2010 v 11:10  • Odpověz
Hani - havák - je pes :wink:
Tak Eliška usnula až na procházce v dešti a ještě chrupe na dvoře v kočáře. Od půl paté do půl jedenácté je celkem slušná výdrž. Sama bych si nejradši pospala.
16. čer 2010 v 11:38  • Odpověz
@hanula83
Tak pokud máš místo, kde je v poho nakrmíš a případné nehody snadno odstraníš... to u nás nehrozí, autosedačky jsem musela zahalit do osušky a bolela mě z toho záda. Apropos dnes mi Adélka chytla lžičku i s nakládkou a vylily jsme to na pyžamko - bílé.
16. čer 2010 v 11:42  • Odpověz
@sarri díky za objasnění, opravdu to slyším poprvé :wink:))... No já je krmím na gauči, mám je před sebou na peřině a krmím. Nohou jistím, aby nespadly. Pod nima je utěrka a na nich taky. Je to krkolomnější... V autosedačkách jsem je krmila jednou a víc už ne, takhle mi to zatím vyhovuje.. no kdybych věděla, že ty židličky fakt využijem, tak do nich jdu, jenže si tím nejsem moc jistá. Ještě to nechám uzrát... No záleží, co na té lžičce bylo :wink:...
16. čer 2010 v 11:54  • Odpověz
Hani, Eliška mi teď odmítá ovoce a plive - než ji tím nakrmím, tak to trvá věčnost a já mám nervy úplně v kýblu. Paradoxně nejhnusněji jí, když chcu někam ven - to asi potvory ví a dělají naschvály.
Jo a u babičky máme taky dlažbu, takže hlídám jako ostříž, aby mi z vytyčeného prostoru nevylezly a centruju je neustále na střed. Kdyby nebylo zbytí, tak bychom koupili nějakou starou ohrádku (jednu máme na hůe po bráchovi- ten teda řval jak tur a nechtěl v tom byt - ještě teď to mám v živé paměti) a spojili to s tou naší - i na dvůr by se to hodilo, protože tu je jezírko a bazén - no pro chodící děti samé nebezpečí a lákadlo - v rybníčku máme velké barevné ryby a už teď na ně čučí.
Taky se mi moc líbí ty zahradní domečky. Časem určitě pořídíme.
16. čer 2010 ve 12:04  • Odpověz
@sarri tak to my právě teď máme dobré období krmení lžičkou, všechno, co jim dám, tak sní, dokonce i brokolicu. Za to mlíko z flašky papají čím dál hůř. Dřív se u toho nezabryndaly, ale teď jsou jak hovádka a musím je převlíkat. No ale můžu si za to sama, že jsem je nechala se krmit samy. Ony se sice nakrmí, ale je to pak všude kolem, asi to budem muset pilovat... Přitom když si tu flašu začaly držet, tak papaly krásně, soustředily se jen na jídlo. Ale teď se rozdivočily a dělají u toho ještě tisíc jiných věcí, takže mlíko je fakt všude. No a navíc poslední dobou dělají cuchany, když chci, aby to ještě dopapaly, tak si to už nevezmou.... Myslíš takové ty dětské zahradní domečky? Mně se líbí ty nafukovací skákadla :wink:
16. čer 2010 ve 12:13  • Odpověz
Hani, líbí se mi třeba tento http://www.funkids.cz/cz/menu/195/katalog-hracek/hracky-dle-znacky/smoby/clanek-30017-smoby-domecek-floralie-s-prislusenstvim-310040/
Děda by sice zvládl nějaký postavit, ale ty plasťáky zas můžou být přes zimu doma. Já jsem jako malá po domečku hrozně toužila.
Hopsadlo zvažuju nějaké na doma koupit, protože už nevím, co bych jim furt vymýšlela za zábavu. Adélka se zahraje i sama, ale Eliška nic moc.
16. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz
@irminka ty už jsi dávala přesnídávky od 3měsíců?ˇŤe bychom už taky začali, nechce se mi čekat a aby pořát glgali to mlíko, to je hnus. :grinning: Fotky super, kluci už jsou fakt velcí a ta pusinka je krásně spravená a ouška ty se mi právě líbí odstáté na těch dětech :wink: teda na mimčách :wink:
@lucy82 nechce manžel kšeft :wink: , taky bysme potřebovali ohrádku. :wink:
16. čer 2010 ve 13:27  •  4 děti  • Odpověz
@irminka jaky sedátka? :wink:
16. čer 2010 ve 13:28  •  4 děti  • Odpověz
Holky chci už chlapečky nandat do sporťáku a jsou tam 5ti bodové pásy-vy je někdo poutáte? Ušila jsem tam potahy a nevím, jestli tam dělat na ty pásy otvory, všimla jsem si u Irminky, že je tam nemá připásané.
16. čer 2010 ve 13:33  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, já teda poutám - to by nemdopadlo dobre je tam nechat jenom tak. Já už jsem je právě nemohla mít v korbách, protože se tam furt obracely a jak tam bylo málo místa, tak by byly schopné přelézt okraj té korby. Nejsou na sporťák ještě malí?
Mně se teda korbičky líbily mnohem více, kočárek byl takový hezký - sporťáky jsou už ošklivé snad všechny na světě - už to není miminkovské.
16. čer 2010 ve 13:47  • Odpověz
ahojky,
@zuzko: jo, přesnídávky jsem dávala docela brzy, ono jim chutná všechno, kromě mléka...s tím moc bojujeme. Začala jsem přesnídávku dávat tak každý 3. den, potom obden a ted každý den na sváču. Každý jednu plus bezlepkové piškoty. Zeleninu ze skleniček moc nechtějí, tak jim sem tam uvařím kuř. prso, zeleninku a brambor k tomu, rozmixuji, hodím to do ledničky a mrazáku a jen vytahuji, jo, taky jsem to trošku osladila a chlapečkům to šmakuje.
Zatím jsem je nemusela uvazovat ve sportáku, ale po dnešní prochajde najíždíme opět na hl. korby, se nebudu rozčilovat, jak mně sjíždí až skoro pod madlo, nemám na to nervy :wink: . Sportáku si ještě užijeme.....

sedátko do vany http://www.malvik.cz/Vse-ke-koupani/sedatka-do-vany-185/BD-sedatko-Aquababy

16. čer 2010 v 15:30  • Odpověz
@irminka a prosímtě myslíš, že už jim teď mohu dát tu přesnídávku? A kolik? Celou hned od začátku, nebo jak? A ty piškoty se kupují kde? Moc děkuji za radu. :wink:
16. čer 2010 ve 20:47  •  4 děti  • Odpověz
@zuzko: já jsem jim ze začátku dala takové ty malé přesnídávečky , jsou to 4 ks v plastovém obalu a to třeba 1 pro oba dva. Ted jim dávám každému klasiku ve skle a piškoty jsem koupila ve zdravé výživě, ale to jim dávám až ted, teda tak 2 týdny. Nebo jsem koupila dětské sušenky, myslím je to od Sunárku, všechno v Tescu :wink: ...prostě pomaličku, aby jim nebylo z toho zle
16. čer 2010 ve 21:19  • Odpověz
@irminka zkusím, děkuji a maslíš, že jim mohu malinko osladit čaj, pijou od Sunarky a je dobrej a sladke, ale drahej, né, že bych pro ně nechtěla to nejlepší, ale zdá se mi to moc a když jim uvařím dětskej z pytlíku tak se na něj šklebí.je hořkej. :frowning2:
16. čer 2010 ve 21:21  •  4 děti  • Odpověz
já jsem také taková sladitelka......trošička neuškodí. Kluci také nechtěli čajík, ale jak začaly ty horka, tak se rozpili a ted si sem tam dají :wink:
16. čer 2010 ve 21:24  • Odpověz
@irminka děkuji za odpovědi, to víš teď je vše jiné než před xxx lety a já jsem z toho v pasti, dřív byl jeden sunar a nic jinyho, musel se švrudlat a né, jako teď jen zamíchat, taky se přesnádávky dávali od 2-6měsíce. No vše je jinak. :unamused:
16. čer 2010 ve 21:43  •  4 děti  • Odpověz
@sarri tak ten domeček je suprovej, moc hezkej, akorát ta cena, no jo, to je jasny, že za hezky a dobry věci se platí. Spíš to dát jako doporučení Ježíškovi :slight_smile:))...

Tak my v kočáře samozřejmě taky poutáme, ale je pravda, že holky ještě nedorostly do té délky a taky mi kloužou. No musíme to nějak vydržet... Zítra by měl dorazit ten správný golfák, tak třeba to v něm bude lepší, i když nevím :confounded: ... podám info :slight_smile:

Dnes jsme byli zase v Tescu a opět jsem tam nenašla žádné tepláčky naší velikosti, což je 9 - 12 m. A to už bylo třetí Tesco, kde jsme hledali. Nejdřív Olmiku, pak v Ostravě a teď v Uničově, nikde nic, všude jen oblečení na žížalky do 9 měsíců... tak jsem zabrousila do těch větších oblečků a nakoupila tepláčky 2 - 3 roky a myslím, že to holkám bude už teď... po praní se to ještě krapet srazí...
16. čer 2010 ve 22:03  • Odpověz
Dobré ránko, zatím máme chrupec - no po dvou dnech Eliščina zlobení už bylo na čase.
Jinak místo řepného cukru je lepší sladit Glukopurem - to je hroznový cukr. U nás taky hořký bylinný čaj nejede a ty ovocné jsou někdy od 8 nebo 10m, tuším. V těch granulovaných je jako sladidlo laktóza. Dřív se pil heřmánek s klasickým cukrem a taky jsme byli ok.
Irmi - baštili Ti kluci přesnídávky Hami? Ty jsou jako jogurtíky - nějak 100% ovoce se to jmenuje. Mně ty Hami holky vůbec nechtějí - ani ze skleničky - mně se to právě zdá být dost kyselé a potvory to plivou. No, už se zas těším, jak budu do Elišky ládovat jabko na svačinu.
17. čer 2010 v 06:34  • Odpověz
Hani, na domeček se někdy složíme s babičkama a budou mít jeden velký dárek. Ještě za mého mládí nebyl problém jezdit po dědině na kole. Od dvou let jsem si jezdila ke kamarádce a později jsme brázdily celou dědinu. Taky si pamatuju, že se přes silnic natahla síť a hrál se tenis nebo vybiška - taky na silnici. Nějak autem skoro nikdo nejdezdil a všichni je měli v garáži - to dnes bys děcko na ulic nepustila, bo je to hrůza a aut všude jak .... Takže budeme muset držet děti pěkně na zahrádce.
17. čer 2010 v 06:41  • Odpověz
@sarri tak my jsme to měli podobně, taky jsme hráli "vybiku" jen tak na silnici, to by už teď vážně nehrozilo... To je dobrý nápad se na ten domeček složit, to už se pak jinak nakupuje :wink:).. Taky holkám časem něco pořídíme....

Už nám došel ten správný kočár :slight_smile:... nafotím a hodím to sem.
17. čer 2010 v 09:38  • Odpověz
Tak to je on, jsem s ním spokojená, tak uvidíme pak v praxi... Jo a první fotka, naše Elenka má novou pochoutku.
17. čer 2010 v 10:02  • Odpověz
Hani, ten novy kočár je suprovej, takovej pěkněj a vypadá lehoučkej, dobře jsi koupila :wink:
Elenka si teda dává :grinning: učiněná akrobatka

17. čer 2010 v 10:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.