• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Petranelko, děkujem, taky se mi golfky líbí, ale uvidíme, jaký bude provoz v praxi :wink:)... Já to asi budu mít tak, že tyhle golfky budou fakt jen když se někam pojede a k babičce, jinak mám pořád ten svůj kočár, ten je taky dobrej..

Holky, už vám došla mateřská?
17. čer 2010 ve 12:37  • Odpověz
@hanula83 jééééé, ten je boží. Nám dneska taky přišel vytoužený Bumblík.
17. čer 2010 ve 13:01  • Odpověz
Ahoj holčiny, tak vás dočítám a zírám co je za novinky.
@Lucy ty tvoje holky jsou super šídla a manželovi by si tady dohodla mraky práce (včetně ohrádky u nás ) :grinning: :grinning: :grinning:
@Irmi kluci jsou suprácký. Většina mimísů má standartní mimikovský obličeje, ale jak koukám tvoji mají už svůj výraz.

Ohrádku momentálně taky řeším, ale nejsem si jistá, že ji využiju. Jak jsem to viděla u kamarádek, tak děti hrozně protestují proti ohradám. Asi si do obývákupostavým cestovní postýlku a když bude nouze nejvyšší a budu muset někam odběhnout tak je frknu tam. Teorii bych měla, ale holky se ještě ani pořádně neotáčejí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S kojeneckou vodou mám největší chuť seknout a najet na převařování vody z kohoutku. Děsně mě se.. ta usazenina na dně lahviček. Celkem si nedokážu představit co se asi tak vysráží a hlavně v takovém množství Někdy mám dno lahvičky úplně bílé.

Dneska jsem byla v Průhonicích na náměstí s holkama na obědě a potkaly jsme tam dvojčátka 5 let. Holčičky byly nádherný a rozkošný a rodiče povídaly jak jsou úžasný... úplně jsem se tetelila nadšením. No a pak mi řekly obligátní, že teda první 2 roky jsou hustý :grinning: :grinning: Takže klasika.

S krmením je to u nás taky nahnutý. Ještě pořád trvám na kojení a holky se tvářej patřičně zhnuseně. Ale ukázalo se, že když jsem dostatečně otravná a ignoruju jejich nevraživost a zatvrzelost, tak se uklidní a tak 14 dní až 3 týdny se krmí zase v klidu. Těď jsem zrovna takovouhle prudu obsolvovaly a pokaždý si ríkám, že se už na to můžu vyprdnout :grinning:
17. čer 2010 ve 14:33  • Odpověz
Přemýšlíte někdo o koupi chodítka / odstrkovadla? jako třeba toto?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6293976&tab=0
17. čer 2010 ve 20:16  • Odpověz
@hanula83 já nemám mateřskou :frowning2:
Fotečky z neděle a dneška
17. čer 2010 ve 20:36  •  4 děti  • Odpověz
@hanula83 Mě mateřská přišla už minulý týden :fearful:Poslední :frowning2:
@zuzka72 Klučíci jsou suprový a s kočárkem ti to moc sluší, je bombový :slight_smile:

Holky užívejte klidu dokud děti nestoupají, protože je to faakt náročný. Dneska jdeme ven a Sofinka si lozila u dveří tak rychle skáknu do děcáku pro plenky a najednou rána. Za pár vteřin se Sofule přemístila ke stolu a stoupala si, jenže měla capáčky a spadla. No hrozný, naštěstí to snad nic nebude, chvilku plakala, a ani modřinu neměla. Celý den se chovala jako obvykle tak snad to bude dobrý. Ale já už ji nemůžu nechat ani na chvilku samotnou, všude si stoupá a chodí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě že Nelinku tohle ani náhodou nenapadne :grinning:
17. čer 2010 ve 21:03  • Odpověz
@zuzka72 kluky máš moc pěkný, jsou si tak podobní! Mají krásný kukadla a s kočárkem Ti to sluší :slight_smile:

@lucy82 to jsou nervy, když Ti dítě spadne... já si tohle období zatím nedovedu přestavit a mám z toho občas docela strach... ještě že se Ti Nelinka zatím nestaví a můžeš kontrolovat Sofinku. Já si zatím užívám toho, že kam je dám, neutečou, nic se jim nestane a nemusim za nima běhat. Máme hodny děti, protože mne připadá, že s nimi tolik práce není jak jsem čekala, zda se, že máme spokojený miminka, ale ono to všechno přijde právě v období stoupání a lození.
Jen to kojení mne už strašně štve... hlásí se mi přes den často po dvou hodinách, pořád u toho usínají, takže budím, ale kolikrát je neprobudím jak tvrdě spí. Většinou mají málo a zjistí to po položení do ohrádky. Takte pak znova dokojuju a jsme často na hodině kojení, což je na palici. No a za hodinu můžu kojit zas... skoro nikam se nedostanu, jen s kocarem na vychazky. V kočáře naštěstí spí a vydrzí i dost dlouho spát, většinou tři hodinky v kuse a pak jedu s křiklounama dom na krmeni. Zatim jsem si dal jet netroufla, to jen s manzelem o vikendu. Když začnou venku křičet oba naráz, každej utišujem jednoho a krmime venku z flašek. Noci ale máme zlatý, občas vydrží i šest hodin v kuse, ale většinou čtyři, takže jsem vyspaná víc než když jsem chodila do práce a vstávala v šest. Ted si klidně pospím s nima do osmi :wink:
18. čer 2010 v 00:50  • Odpověz
@petranela oni jsou ale každý úplně jiný, to by jsi poznala, pokud by jsi je viděla naživo. :wink:
18. čer 2010 v 07:19  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi krásné klučíky máš.Taky přidávám pár foteček.Nejdříve Dádulka,pak maminka a na konc Jára po koupání.Ty jeho vlasy jsou fakt šílený:grinning:
18. čer 2010 v 07:25  • Odpověz
Fotečky: ranní blbnutí ve velké posteli a usínání s novými Vasiliskami
18. čer 2010 v 07:45  •  4 děti  • Odpověz
autor
Ahojte holky, tak se zase po nějaké době hlásíme. :grinning: :grinning: :grinning: Je to docela nářez, Tomášek se začíná pouštět :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a těch držkopádů, těch bylo. :frowning2: No jo no, nedá se hlídat oba, když už mi okolo nábytku chodí i Adu. :sweat_smile: Jinak nám bude jídelní židlička stačit asi jedna, páč Toma se v ní krmit zásadně nechce :angry: :angry: :angry:.Vypadá to tak, že Adu sedí v židličce,Tomášek visí na tom opěrátku na nožičky a hraje si s ním.Mezitím chodí na křeslo, pak sedačku, stolek, leze po zemi a zase zpátky a mezitím si strká prsty do pusinky, takže jsme jak čuňata. Nevím,co s ním, ale jinak ječí jak tur, prostě asi musí mít u jídla zábavu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: To samé svačina, jedině u hraní, jinak pusinku neotevře, ach jo... :unamused: Pijeme už pytlíkový čajík a sladím ho bio mléčným cukrem, který nemá vliv na kazivost zoubků,dávám odkaz, kdyby se vám hodil: http://www.docsimon.cz/zbozi/babio-detsky-mlecny-cukr-180g-bio To nám šmakuje, lumpové. :grinning: :grinning: :grinning: Snad se ještě dostanu, právě se zřejmě dobýváme na záchod. :grinning: :grinning: :grinning: Jinak Tomča se sám posadí, Adu taky, ale ještě to není na jistotu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. čer 2010 v 09:03  • Odpověz
Salu, děkujem, ano, tvůj kočárek je taky super, moc se mi líbí, už když ho koupila Lucy, pro holčičky jako stvořený :wink:

Zuzi a to nemáš žádnou sociálku? Nic ti nedávají? Vím, že jsi na to jaksi neměla nárok, ale něco ti dávají, ne?

Lucy, tak to se máš, já to většinou nekontroluju, ale teď jsem byla na účtě a zjistila, že mi tam ještě nic nepřišlo,je to fakt divny. Asi jim budu účtova úroky z prodlení... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Rejchl, krásní hošánci, a to super háro, no bezva :slight_smile:. Co to máte za kočár? Konstrukce mi přijde stejná jako ta naše, ale nemá otáčivá kola, že ne?

Bali, my asi přímo chodítka kupovat nebudem. Leda ty odrážedla, ale to až holky budou chodit...

Kocu, to je právě to, čeho se taky obávám, že budou dělat u jídla všelijaké blbosti, a nakrmit je bude problém. Už to totiž u nás taky začíná, dělají všelijaké lumpárny u toho jídla....
18. čer 2010 v 09:33  • Odpověz
Hanule my máme Dorjan duo cross.Otáčivá kola nema,taky je to makačka s nim jezdit:grinning: Je těžkej jako blázen.
18. čer 2010 v 10:03  • Odpověz
Holky, mně mateřská (předposlední) normálně došla - vždy to dojde tak do 10. dne v měsíci. Hani a neudělali Ti taky tu zkrácenou verzi. Mně totiž doplaceli ještě jeden den za duben - bo by mi klasická s jedním děckem skončila 29. dubna.
Já, když holky nevěnují krmení pozornost, tak to ukončím, nechám pořádně vyhládnout a pak otvírají jedna radost. předevčírem se Eliška taky dala prohlížet nožičky, tak jsem ji nechala a jedla později, když už měla hlad. Blbé je, když chce jít člověk ven, případně, když opravdu někam musí na čas a děti si krmení bojkotují - pak beru flašku a mléko a to si dají vždycky a to jídlo, co měly sníst jim dám jako další chod - takže klidně máme někdy k obědu mléko a na svačinu maso.
18. čer 2010 v 10:25  • Odpověz
Jinak jem dnes konečně napsala žádost o čerpání dovolené - šéfka mi nebyla schopná říct, kolik dní přesně mám, bo účetní nefunguje, takže jsem to napsala obecně a jako klasickou žádost s klasickou hlavičkou, takže pro inspiraci ostatním:

Věc: Žádost o čerpání dovolené

Z důvodu ukončení mateřské dovolené dne 1.7. 2010 žádám o čerpání celkové nevyčerpané řádné dovolené od dne 2.7. 2010.

18. čer 2010 v 10:29  • Odpověz
Rejchl - a budeš měnit za nějaký kolečkootočný sporťák? Já si to vůbec nedovedu představit. Furt se s kočárem šolíchám v nějakých úžinách, tak su ráda, že se otočí na místě.
18. čer 2010 v 10:31  • Odpověz
Rejchl, to háro je nádherný! Když jsem měla vlasy, tak jsem měla úplné afro, tak čekám, co bude u kluků :slight_smile: .
18. čer 2010 v 10:42  • Odpověz
Začli jsme dávat mrkvičku. Snědli 3 půl lžičky a vypadali, že se tím udáví a pozvrací. Jak dlouho trvá než sní aspoň něco a netváří se, že je chci zabít? Zlatý kojení i hodinu!
18. čer 2010 v 10:44  • Odpověz
Sarri jelikož nejsou finance a ani v budoucnu nebudou,tak mi musi stacit tenhle.Aspon budu mit svaly:grinning:
18. čer 2010 v 11:11  • Odpověz
@sarri Jak to myslíš s tou zkrácenou verzí? Mně prostě poslední mateřská došla 11. 5. a to ještě v té nízké částce. Teď už by měla dojít ta vyšší, ne? No a nedošlo nic... Jo a díky za inspiraci, já se tam chystám příští týden... S tím krmením to tak taky dělám, že jim prostě nedám a až mají hlad, tak jim to dodám, jenže to právě takhle vždycky nejde... a v rámci zachování denního režimu je dobré se najíst v určitou dobu... pak je to celé rozházené. Jako včera. Holky celý den nespaly a usnuly až v pět večer. Vzbudily se v sedm, takže nemohla být ani řeč o tom, že by šly v osm spát... No tak jsme šly ještě na prochajdu do půl deváté. Pak se ještě dělaly blbiny a spát se šlo v deset....
18. čer 2010 v 11:22  • Odpověz
Hani, vyšší nedojde. No, mně to někdo podělal a počítali mi jenom 28 týdnů jako s jedním děckem, tak jsem se musela ozvat.
18. čer 2010 ve 12:49  • Odpověz
@sarri A jak to, že vyšší nedojde? Sakryš já tomu teda už vůbec nerozumím... Měla jsem na mysli vrácení té snížené mateřské, přece jste tu psaly, že to bude chodit postupně... nebo až pozděj? Každopádně mateřská normální mi prostě ještě nedošla..
18. čer 2010 ve 13:29  • Odpověz
Hani, Koču psala, že se to bude doplacet až někdy na podzim. A normálně Ti chodí tak do kolikátého?
Rejchl - moc Ti to ale s kočárkem sluší a kluci jsou háráči - fešáci.
Zuzi, zkoušela jsi kluky vozit i naproti sebe, aby se viděli? Apropos jak se takový tandem ovládá oproti klasice?
18. čer 2010 ve 13:34  • Odpověz
Cau emigrantky!!! :grinning: Jak se mate???? Jdu na radu!!!! Kdo tady ma kocarek EW??? :wink:
18. čer 2010 ve 14:31  • Odpověz
Já, co potřebuješ vědět? Máme zelený, army, to víš manža je bývalý voják :slight_smile: .
18. čer 2010 ve 14:35  • Odpověz
@yorinkay :slight_smile: No vcera jsem si ho dovezla domu a u korbicek byly takove nejake navleky, nevis na co to je??? Vypada to jak pytel no proste kus hadru!!! :slight_smile:
18. čer 2010 ve 14:39  • Odpověz
@monika.tdm Mončo nejsou to náhodou ty moskytiery?
18. čer 2010 ve 14:48  • Odpověz
@petulka26 Nejsou, poznam zaclonu!!! :slight_smile: Pak jsou tam plastenky a pak ty hadry, no asi vam to budu muset vyfotit!!!!
18. čer 2010 ve 14:57  • Odpověz
Ahoj holky, chtěla sem se zeptat, jen tak pokukuju po kočárku pro dvojčata a nevěřila bych, že je to takovej problém... Peg Perego duette nebo EasyWalker DuoWalker Deluxe, myslím, že jsou fakt super, ale jako když připočtu zvlášť hluboké korbičky a autosedačky tak se pod 30.000 nečapu......poradili byste mi z vlastní zkušenosti nějakou dobrou vyzkoušekou značku... děkuju moc
18. čer 2010 ve 14:58  • Odpověz
@monika.tdm , myslíš to co vypadá jako vložka do spacáku :slight_smile: ? Tak to taky nevíme :grinning: !
18. čer 2010 v 15:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.