• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@sarri Normálně mi chodí kolem 10., minulý měsíc to bylo 11. Fakt nevím, co si o tom myslet. V pondělí tam zavolám, jestli to do té doby nepošlou... Ale štve mě to, normálně když se člověk opozdí s placením pojistného, tak jsou schopní poslat složenku na 7 Kč penále a když to má jít opačně, tak si prostě dělají, co chcou...
18. čer 2010 v 15:11  • Odpověz
monika.tdm: to je povlečení :grinning: :grinning: :grinning: ale jak říkáš, je to kus hadru! nechápu, jak může být takový hnus u tak drahého kočárku :grinning:
18. čer 2010 v 15:12  • Odpověz
hassinka: Jaký máš ty kočárek? jestli se můžu zeptat a jak si spokojená
18. čer 2010 v 15:15  • Odpověz
@yorinkay To je ono!!! Hmmm, tak asi musim zavolat do Kolina!!!
18. čer 2010 v 15:22  • Odpověz
@monika.tdm a není to jako vnitřní látka do hluboké korby?
@hanula83 -mě dávají jen rovnou rodičák 7600,-
@sarri kupodivu se to vozí líp, než vedle sebe a naproti jsem nezkoušela, ještě nemám odvahu, přeci jenom jsem raději, když na ně vidím
18. čer 2010 v 18:17  •  4 děti  • Odpověz
@rejchl vlásky úžasný :slight_smile: a kam jsi dala kila po porodu, vypádáš po měsíci úžasně !!!!!!
18. čer 2010 ve 20:41  • Odpověz
@sarri - domecek je uzasny! Jak z pohadky :slight_smile:
Moje sestra ma na zahrade take domecek pro sve sviste a radi si tam hraji. Super utociste v destivych dnech nebo naopak pred slunickem. Pak by to tam ale chtelo i klimosku a mlecny bar :grinning:
18. čer 2010 ve 21:59  • Odpověz
@rejchl - moc ti to slusi, krasna maminka s krasnymi kloucky :wink:
Hlavni je, aby se klukum v kocarku libilo, jejich spokojeny spanek ci usmevy na tvaricce ti ty nadbytecna kila kocarku odlehci. A ty si po porodu jeste dopevnis pripadne povisle svalstvo :slight_smile:
18. čer 2010 ve 22:03  • Odpověz
@sarik1 já mám Tako Jumper Duo GT Racing a maximální spokojenost, vím, že holky tu mají ještě Dorjan, TFK, Bumberine(no jen nevím, ajak se to píše :wink: )
19. čer 2010 v 07:24  •  4 děti  • Odpověz
Jo a cena mýho 9500,- komplet se vším hlub+sporťák a vše k tomu. Když tak mrkni mi do albíčka mělo by to tam být. :wink:
19. čer 2010 v 07:25  •  4 děti  • Odpověz
Lito,Salu dekuji:slight_smile:) Já byla i před porodem hubeňour a behem těhotenství jsem jen otekla:grinning: Naštěstí mi zbylo 5kg navíc.Sice nevím kde jsou ale aspon mám víc než před porodem:slight_smile: Ale jestě by to pár kil chtělo.Jsem fakt jak z Dachau:grinning:
19. čer 2010 v 10:21  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím se po delší době, vůbec jsem neměla s prťouškama čas psát. Po šestinedělí je to už lepší :wink: :slight_smile: I když dneska mají zrovna nějaký uplakný den a teprve teď jsem se na chviličku zastavila :sweat_smile:
19. čer 2010 v 15:21  • Odpověz
@elly01 Ahojky :slight_smile: myslela jsem na tebe a taky na ZuzkuO,jak se dari?Uz mate nejaky rezim?Co v noci-vyspis se trochu?
19. čer 2010 v 18:05  • Odpověz
j. cien, no o režimu zatím nemůže být řeč. Vstávají si na krmení jak se jim zachce a nikdy neodhadnu jak dlouho budou spinkat. Ale už vydrželi třeba i 4 hodiny oba, Ondrášek klidně i šest hodin. Jediné co máme jakž takž pravidelné je koupání a kočárkování. Jinak kojím plně Klárku, Ondrovi jsem musela celé šestinedělí odstříkávat a krmit stříkačkou. Teď už se začíná brouček chytat i u prsa, tak to snad ještě nějaký ten pátek vydržíme.
19. čer 2010 v 19:32  • Odpověz
Toto me velmi pobavilo, obzvlaste nyni aktualni bod 2. Asi bych mela brzy koupit meloun (viz bod 3) :grinning:
Jste připraveni mít dítě?

Zapomeňte na teorii a vrhněte se do praxe. Pokud chcete zjistit, jestli jste na vznešené rodičovské poslání dobře připraveni, řiďte se následujícími pokyny:

1a. Ženy: První krok v přípravě na mateřství je jednoduchý. Oblečte si župan a na břicho si zavěste pytel s fazolemi. Noste ho devět měsíců, potom desetinu fazolí odeberte.

1b. Muži: V rámci příprav na otcovství zajděte do nejbližší drogerie, vysypte obsah peněženky na stůl a řekněte prodavači, aby si vzal, kolik chce. Pak zajeďte do supermarketu a sdělte vedoucímu, že si může nechat od vašeho zaměstnavatele poukazovat celý váš plat.

2. Abyste si vyzkoušeli, jak to bude vypadat v noci, procházejte se denně od pěti odpoledne po obývacím pokoji a na rameni při tom držte mokrou tašku o váze tří až pěti kilogramů. V deset si jděte lehnout, ale přesně o půlnoci vstaňte a pochodujte až do jedné. Pak si nařiďte budík na třetí hodinu ranní. Protože neusnete, ve dvě vstaňte a dejte si panáka. Ve tři čtvrtě na tři však určitě jděte do postele. Až začne ve tři budík zvonit, hbitě vyskočte, ale nerozsvěcujte. Do čtyř hodin zpívejte ukolébavky, potom si budík nařiďte na pátou. Vstaňte a uvařte snídani. Dělejte to pět let. Tvařte se při tom vesele.

3. Vezměte meloun a vydlabejte z něj dřeň. Pak v něm vyvrtejte otvor velikosti pingpongového míčku, zavěste ho pod stropem a rozhoupejte. Vezměte misku krupicové kaše a zkuste ji po lžičkách do melounu vpravit. Musíte však předstírat, že jste letadlo, to znamená, že byste měli vrčet a dělat se lžičkou krouživé pohyby. Vytrvejte, dokud polovina kaše nezmizí a potom si zbytek vylejte do klína. Pokud jste to zvládli, jste připraveni na krmení ročního miminka. Abyste se přichystali i na batole, pomažte pohovku nějakou pomazánkou a všechny záclony zapatlejte džemem. Za rádio hoďte chleba s máslem a několik měsíců ho tam nechte.

4. Oblékání malých dětí není tak snadné, jak se na první pohled zdá. K nácviku potřebujete chobotnici a síťovou tašku. Pokuste se nastrkat chobotnici do tašky tak, aby žádné chapadlo neviselo ven. Máte na to celé dopoledne.

5. Zapomeňte na sportovní vůz a kupte si kombík. A nemyslete si, že s ním budete moci parkovat před domem. Rodinnými auty se totiž nemohou majitelé moc chlubit. Chcete-li vědět jak bude vypadat, kupte kornout čokoládové zmrzliny a položte ho do přihrádky pod přístrojovou desku. Pak do přehrávače strčte minci, roztlučte rodinné balení čokoládových sušenek a drobty vysypte na zadní sedadlo. Nakonec přejeďte kapotu po obou stranách hráběmi. To by snad stačilo.

6. Nácvik na procházku: Oblečte se a půl hodiny čekejte před záchodem. Potom vyjděte před domovní dveře, ale hned nato se vraťte. Totéž zopakujte ještě dvakrát. Pak několikrát jděte k brance a zase zpátky k domu. Nakonec vyjděte na chodník a pět minut se velmi pomalu procházejte. Podrobně prozkoumejte každý vajgl, žvýkačku, papírový kapesník a mrtvého brouka, které najdete. Občas se pár metrů vraťte a pak teprve pokračujte dál. Ve chvíli kdy zvrátíte hlavu a začnete ječet, že už to dál nevydržíte ani minutu, jste připraveni vzít dítko na procházku. Vyjevených sousedů si nevšímejte.

7. Běžte do supermarketu. Vezměte si s sebou něco, co se podobá předškolnímu dítěti. Ideální je dospělá koza. Plánujete-li víc dětí, jedna koza nebude stačit. Obstarejte si nákup na celý týden, aniž byste z nich spustili zrak. Uhraďte všechno, co snědí a zničí.

8. Naučte se nazpaměť jména všech postaviček z dětských večerníčků. Křemílkem počínaje a Rumcajsem konče. Až se v koupelně přistihnete, že si zpíváte úvodní melodii rozhlasového večerníčku HAJAJA, budete na rodičovství dobře připraveni.

9. Všechno, co řeknete, minimálně pětkrát zopakujte.

10. Ještě než učiníte konečné rozhodnutí, zajděte na návštěvu k nějakým nešťastníkům, kteří už děti mají. Proberte s nimi chyby, kterých se podle vašeho názoru ve výchově dopustili a vysvětlete jim, jak by měli postupovat.
Nezapomeňte pohovořit o trpělivosti a důslednosti, bez nichž žádný rodič ničeho nedosáhne. Navrhněte jim, jak by mohli své ratolesti naučit chodit na nočník, jíst příborem, poslouchat a chodit do postele bez omlouvání. Vychutnejte si to - bude to totiž naposledy, kdy budete mít na všechno odpověď.
19. čer 2010 ve 23:02  • Odpověz
to znám, je to skvělý. S manželem si občas na něco vzpomeneme, nejoblíbenější je část s chobotnicí a pak s poučováním (ta jde obzvláš´t manžovi, je občas trošku brouk pytlík a každému poví jak by to měl dělat :grinning: )
S tím krmením to není tak zlé. Třetí den jim to začlo šmakovat a hlasitě mě povzbuzovali, že podávám příliš pomalu. Takže mrkev lítala úplně všude, sápali se mi ručičkama po lžičce a s pusinky jim to lezlo ven, zamačkávala jsem to dovnitř prstem, bylo to rychlejší než lžičkou :grinning: . Dneska zkusím přidat brambůrek, už jsou nové české, bio z Egypta ve mě nebudily důvěru. A nic nepřislazuji.
20. čer 2010 v 06:43  • Odpověz
@lita :grinning: :grinning: :grinning: ja to neznala,ale chlamu se tu tak,ze jsem odpojila obe deti od bradavek :grinning: :grinning: jak se tu natrasam :grinning: :grinning: fakt super,hned to prectu Petrovi :grinning:
@yorinkay parada,ze uz papate :wink:
20. čer 2010 v 09:53  • Odpověz
holky,co mate overeneho na potnicky??
Mia ma oblilcej jako struhadlo :confounded: same pupinky...
20. čer 2010 v 09:55  • Odpověz
@j.cien mažu střídavě Bepanthenem a A-dermou. Minulý týden jsem jela ve čtvrtek do Uh Hradiště a v sobotu do Hodonína (lepší dny jsem už vybrat nemohla) a měli z autosedaček úplně opruzený záda a ruce až k zadečku (ten byl důkladně namazaný, tak tam ani pupínek :slight_smile: ). Mázla jsem je Erytealem od Klorane, asi 3x a bylo to pryč.
20. čer 2010 v 10:04  • Odpověz
@yorinkay Diky za tip!U nas na to davaji tu smrdutou Holtku :confounded: a do te se mi moc nechtelo...
20. čer 2010 v 10:07  • Odpověz
Ke všemu v prstech přimíchávám Bepanthen (tomu říkám MS šup šup :slight_smile: ), všechny ty masti se zinkem jsou strašně tuhý a nedýchají
20. čer 2010 v 10:24  • Odpověz
@yorinkay - zrovna jsem si rikala, zda uz prikrmujete :wink: Jeste kojis, vid? Davas jim na noc neco hustsiho nez svoje MM?
Pristi tyden nam budou 3 mesice a me by zajimalo, kdy jim budu moci necim prilepsit. Nejde mi ani tak o pestrost stravy, jako spise o podani neceho hustsiho, protoze jim to treba trochu zlepsi ten reflux. Jen doufam, ze nebude stejny vysledek jako s AR mlekem ci Nutritonem. Ale uz by mohli mit travici system trochu vyvinutejsi a umet to lepe zpracovat.
V lete pri vedrech bych jim rada sem tam dala trochu vody nebo neslazeneho cajiku, abych nemusela non-stop kojit. Jenze ty ridke tekutiny nam delaji se zaludeckem neplechu, tak by to neco hustsiho treba vyrovnalo. Myslis, ze by to mohlo pomoci?

Tak egyptske bio brambory by mi pripadaly take podivne :grinning: Nam na Pze 6 zacaly farmarske trhy kazdy druhy tyden, takze snad bude o cerstvou a zdravou zeleninku postarano. Konecne jim docvaklo, ze i v CR maji lide o podobne trhy zajem. Je tam vzdycky obrovsky natresk, sjizdeji se sem lide z cele Phy a okoli.

A zastrkavani mrkvicky prstikem misto lzickou asi bude fungovat i u nas v ramci zrychleni nastupu mrkvicky do soupravy nedockavych detskych pusinek :grinning:

@j.cien - nas potnicky zatim moc netrapi. Po koupani je mazu take A-dermou jako Yorinka. Presla jsem na ni z Biodermy. Zkusila jsem ji, kdyz ji tu Yori i Kocu vychvalovaly :slight_smile: Ale Bioderma mi mnohem vice vonela, jenze se rychleji vyplacala a je drazsi. Takhle si koupim 400 ml s pumpickou a je to "levnejsi". Musim rict, ze A-derma mlicko je moc fajn, hezky se vstrebava a staci ho troska.
A odstavec c. 2 z toho clanku je u vas asi take dost aktualni, vid :wink: Zrejme jsme dostatecne netrenovaly noseni mokre tasky pres rameno :grinning:
20. čer 2010 v 10:25  • Odpověz
My tedy na prdylku pouzivame detskou mast pripravenou v lekarne. Ne tu s rybim tukem, ale u nas delaji i s Peru balzamem a ta je uzasna. Sice drazsi, ale moc hezky voni, tak mi kloucci nepachnou jako uzena makrela :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A navic to jejich prdylkam krasne prospiva. Peru balzamem jsme kdysi mazali ouska nasi pejsande, kdyz je mela zaparene a pomahalo ji to.
20. čer 2010 v 10:28  • Odpověz
@j.cien jak je, co holčičky? Už pěkně bumbají? Mě se Pavlík rozpil tak, že pije o půlku víc než Vašíček. A to jsem se s ním tak natrápila. Nechceš zkusit vážit, třeba pije (Mia?) o hodně míň a proto přibírá pomalu a tvé lékárenské duši by to mohlo svědčit ( a ne stresovat). Já mám vždycky takový hřejivý pocit dobře odvedené práce :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
20. čer 2010 v 10:32  • Odpověz
@lita já bych ještě měsíc počkala. Nedoporučuje se to kvůli možným alergiím a vzhledem k vaší tendenci po čem prd to máte, bych zbytečně neriskovala. Jakého máte dětského doktora, jestli je pokrokový a lítá po školeních, tak bych si nechala poradit od něj. Jak je starý ( To je jen můj osobní průzkum. Kamarádka co dělá obchodní zástupkyni s lékama, říkala, že je v Čechách průměr tak 60let a ve Zn to sedí :grinning: . Ale já jsem spokojená, chodíme k bývalému primáři, ten zraje jak víno.)?
Ještě pořád kojím, nemůžu tomu uvěřit. Když jsem sedávala v obýváku a po hodině pořád nebylo hotovo a já se bála, že je to proto, že mám málo mlíčka a oni jsou chudinky tak hladoví, že ani nemůžou pít! Mé cíle s kojením byli vydržet do příští neděle a dáli Pánbůh, do té další! A za týden máme 6měsíců :slight_smile:
20. čer 2010 v 10:43  • Odpověz
@yorinkay - ja prave koukala, ze uz mate naslapnuto na pul roku! Vypada to, ze se hezky prokojite i do toho kulateho jednoho roku :slight_smile:
Ja ted ze zacatku ani nemela na mysli zeleninku nebo ovoce jako spise nejake kasicky. Jenze ty se stejne davaji asi jen na noc, takze by jim to obsah zaloudku pres den stejne moc nezahustilo. Ja se te hustsi stavy uz dopredu docela bojim, kdyz si vzpomenu, jak na ty AR veci Bryan reagoval. Ihned po dokrmeni se prokricel bolesti az do dalsiho krmeni, nez vytravil. Tak snad se to uz nebude opakovat a vezmou to oba lepe.

S tim vekovym prumerem pediatru ani my nijak nezahybeme :wink: Nasi pani doktorce muze by mezi 60-70 lety, ale je moc fajn, zkusena a zaroven moderni zenska. Rozhodne neustrnula v 70. letech a razi pokrokove metody. Navic ma kontakty na plno dalsich doktoru, ke kterym je fuska se proboxovat a zatim vse, co rekla ci dopredu odhadla, byla pravda.

Ja mam s kojenim nekdy chute seknout, kdyz se mi oba kluci po dopiti krouti bolesti a plazi se po me. To byl pripad poslednich dvou dnu, pak si rikam, co ze jsem to snedla, ale muj jidelnicek je uz tak osekany, ze jim asi tak desetinu veci - proste "pestra a vyvazena strava". Jenze stejne tak se muzou kroutit i po UM, takze dale kojim a uzivam si jejich roztomilosti, kdyz se prisaji :slight_smile:
Kdyz si vzpomenu, jak Tobankovi neslo prisat se a jen spulil nebo cumlil rtiky. Ted nadherne otevira pusinku, jen si ho polozim na polstar. Vypada to, jako by me chtel spapnout na miste :grinning:
Bryasek si u prisati zase drzi oba palecky, jako by sam sobe drzel palecky :slight_smile: A takoveto momenty mi pak budou chybet. Sobecka matka jsem, nemyslim na dobro deti z MM, ale na svoje poteseni z jejich roztomilosti :slight_smile:
20. čer 2010 v 11:03  • Odpověz
@lita :wink: ten závěr je moc pěkně napsaný :wink:
20. čer 2010 ve 14:51  •  4 děti  • Odpověz
@yorinkay Ja vazila -jako uchylna...profes.deformace :wink: :grinning: :grinning: ale pak mi dr.rekla,at se uz na to vybodnu...ze mala Tea pribira v norme,i kdyz ve srovnani s nenarzanou Miou je to jen polovina...ale to je tim,ze Mia je proste otesanek...¨
a blbe je,ze je stale "srovnavam" a to se nema...
Ale je mi divne,ze Tea se odpoji po treba 45min kojeni,jakoze ma dost a kdyz ji hned nabidnu odstrikane v lahvicce,tak stahne vse-vetsinou 50ml a ani nemrkne... :confounded: tak nevim,proc si z prsu nevycucne o tech 50vic... :confused:
20. čer 2010 v 18:31  • Odpověz
@j.cien je to pohodlné :slight_smile: , to neznamená, že má málo, ale když to teče samo, tak si dá
20. čer 2010 ve 20:09  • Odpověz
@yorinkay jj,taky si myslim...tak snad ma fakt dost...
Koupila jsem misto tech probiotickych kapek(po tydnech uzivani nevidim efekt..) ten Infant Dophilus prasek...jenze mam problem to rozpustit v mliku...nejak tam zustavaji cucky..a dostat to do nich po jidle to nejde vubec...Mia mi to vyblila :confounded:
20. čer 2010 ve 20:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.