• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Ahoj holky, zdravím vás po víkendu. Sobota byla u nás naprosto úžasná, skoro celý den jsme byli pryč a děti spaly i pět hodin v kuse. Ovšem dnešek byl naprosto den blbec... Kojení bylo úplně rozhozený, oba jsou uknourani až hrůza, skoro nespali a jenom pobrekávali. U kojení usínali, takže si vypili jen trošku a za chvíli se budili hladoví, mela jsem je u prsa snad porad a mliko uz se mi po tak kratkych intervalech ani netvorilo... Ani jsme se ven s kočárkem nedostali, no šílený den. Ted konecne usnuli tvrde, jsem z nich docela vyrizena.

@j.cien , já dávám Laktobacilky baby, jsou taky v prášku a po jídle mi je taky nikdy nechteli polknout, takze davam kdykoliv behem dne nebo před jídlem, když jsou hladoví, nebo kdyz je vhodna chvile. Maji se uzivat az po jidle? To na baleni ty moje nemaji uvedeno.

@lita taky jsem se pobavila nad článkem o přípravě na dítě :grinning:

Já používám na celé tělíčko Ondřejovu mast z lékarny. Mazu tím pupinky na obliceji i zadeceky. Je vyborna, moc pekne voni.
20. čer 2010 ve 20:51  • Odpověz
@lita tak to bylo opravdu dobré doporučení pro nastávající rodiče :grinning: :grinning: :grinning: ... teda hlavně ty "rady" na závěr, je pravda, že to nikdy není tak jednoduché, jak to vypadá :wink:...

Holky, bavily jste se tu o opruzeninách na zádech, ale nemáte nějaký opravdu dobrý tip na opruzené zadečky? Já jsem z toho už zoufalá. Jak byla ta vedra, tak se mi holky oprudily. Rybilka, která vždy zabere, tentokrát vůbec nezabrala, tak mi poradili Pityol. Ten zabral, jenže jsem to s tím asi přehnala a teď má Anička už několikátý den jakoby popálený zadeček. Asi od toho Pityolu, a vůbec nevím, co s tím... Zkoušela jsem to vůbec nemazat, často vydýchávat bez plenky... ale je to akorát horší... No a Elenka má zadeček dobrej, ale má červené pupínky, řekla bych skoro vyrážku na pipince, tak to taky nevím, co s tím... ach jo...
20. čer 2010 ve 21:14  • Odpověz
@petranela Petranelko a zabírá ta Ondřejova mast i na hodně opruzené zadečky?
20. čer 2010 ve 21:17  • Odpověz
@hanula83 - na silne opruzene zadecky se doporucuje bud Imazol http://www.lekarna.cz/imazol-krempasta-1x30gm-pasta/ nebo Sudocrem http://www.lekarna.cz/sudocrem-125g/
Ale jestli ma kuzi popalenou, tak nevim, tyto jsou spise na mikvajici opruzeniny.
A pak tu holky take vzpominaly cerny caj, Petulka to myslim byla. Pry to super zabralo.
20. čer 2010 ve 21:58  • Odpověz
@hanula83 Haanulko,dle nasich pacosu je nejucnnejsi krem na zadek od Weledy,je sice drazsi,ale je perfektni.Davam ho taky,protoze Tea ma takovy defekt na genitalu a zpocatku ji to az krvacelo-ma to od narozeni a pry se to samo ma ztratit...a ta Weleda to uzasne zklidnuje a hoji :dizzy_face:
Ondejovka je OK,ale obsahuje kyselinu salicylovou,takze by se nemela dlouhodobe a na vetsi plochy take ne...Pityol je snad vhodny az od 6let,jsou v nem dehty a to neni moc OK...
A taky prvni pomoc na opuz je obklad ze silneho cerneho caje :wink:
20. čer 2010 ve 22:01  • Odpověz
hanula83 - my měli s opruzeninami velké problémy, vyzkoušeli leda cos a jediné, co zabralo je vyloučit vlhčené kapesníčky, umýt prdelky vlažnou žinkou a vyfénovat do sucha, nemazat, zabalit do plínky a je to :grinning: jednu dobu jsme i látkovali, větrali prdky, to byla ještě zima, no byla to šílenost a taky to moc nezabíralo. opravdu nejvíc nám pomohlo to fénování. děláme to do dnes a mají prdelky krásný. prostě při každým přebalení fénujeme, klukům se to líbí, nastavují prdky a když třeba řvou hlady, tak je to fénování uklidní :wink: podle jejich spokojeného výrazu mi bylo hned jasný, proč se říká, že někomu foukáš pod pytlíka :grinning: :grinning:
20. čer 2010 ve 23:59  • Odpověz
jo, ještě pro doplnění, ty zadečky měli až do krve. byla to hrůza. já vždycky rozbalila plínku v nervech a nad pohledem na ty červený zadečky a i krev na žínce jsem brečela...
21. čer 2010 v 00:00  • Odpověz
na různá doporučení nejen od MUDry jsem bez výsledku vyzkoušela: sudokrém, zásyp, genciánu, vývar z dubové kůry, rybilku, bepanthen (po tom to měli ještě horší!!!!!!), imazol, pythiol a už nevím, co ještě.

proto doporučuji:

FÉNOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
21. čer 2010 v 00:03  • Odpověz
posílám zdravici :wink:

prckové jsou už třímesíční, letí to teda děsně. jsou hodní, krásně papají a spinkají. v úterý půjdeme na tříměsíční kontrolu, tak jsem zvědavá, kolik zase vyrostli a přibrali. při poslední kontrole ve dvou měsících měli 57 cm a cca 5,5 kila každý :grinning: na dýlku měli zatím vždy stejně a na váhu byl Adámek o 200 g lehčí už od narození. Teď jsem fakt zvědavá, co paní dr. naváží. jsou to pěkný cvalíci :grinning:

tak se mějte, zase někdy číhnu :wink: papa a mějte se :wink:
21. čer 2010 v 00:09  • Odpověz
@lita tak jsem si to dneska přečetla po letech už s jiným pohledem. no řeknu vám, že asi není divu, proč jsem měla děti až v pětatřiceti :grinning: ba ne, tento návod na to neměl vliv :grinning:

jak tady rozebíráte kojení, tak to vám celkem závidím... já už nekojím, bohužel, mlíka mám málo od začátku a neudělalo se ho víc ani po čase. vlastně od porodnice jsem kojila a většinu přikrmovala. takže teď tak poslední 2-3 týdny použíám odsávačku, něco ještě ze sebe vycucnu, většinou tak dohormady padesátku, tak jim to dám. jsou líný sát, ale já se jim nedivím, protože musím tak 30x zapumpovat, než začne něco téct, to když jsem je dávala k prsu a nešlo to hned, měli hysterák, takže si já zapumpuju a pak se miláčci z láhve napapají :grinning:

zatím se loučím, mějte se, páááá
21. čer 2010 v 00:30  • Odpověz
@hanula83 Hani, já jsem Ondřejovku dostala na doporučení od kamarádky, dala mi kelímek a prý tato mast na opruzeniny hodne pomahá. Moje děti opruzeniny neměli, takže sama ji vyzkoušenou nemám. Ale zdá se mi výborná. Pupínky na pipince Adrianka měla taky, ne moc, jen trošku. Čistila jsem jí to černým čajem a pak manazala Ondřejovkou. Za pár dnů jí to zmizelo.

@j.cien Ptala jsem se doktorky, jestli můžu používat Ondřejovku dlouhodobě, ta mi řekla že ano a i na netu jsem se dočetla, že by se dlouhodobě používat neměla... nevíš, co by ta kyselina salicylova mohla způsobit? Měla bych na dlouhodobé užívání raději používat něco jinýho. Docela se mi osvědčila obyčejná Rybilka. Bepanthen jsem používala hodně asi první čtyři týdny a nezál se mi úplně nejlepší, hlavně je předražený a my měli docela velkou spotřebu.

@zlatovlaaska Ahoj Zlatovlásko, koukala jsem Ti do alba, máš krásný kluky a že jsou tak hodný, to je úžasný!!! A tím mlíkem to mám dost podobné, je ho málo, přikrmujeme a když neteče, tak jsou hysteráky. Pak hned musím co nejrycheji chystat Nutrilon, protoze křičí jak jsou rozčilení, je to trápení. No ale jak kdy, někdy mám mlíka plno a pak jsou dny, kdy je to hrozně slabý. Hlavně odpoledne už jsem totálně vycucnutá. Dobře, že jim dáváš aspon nějaké svoje mlíčko a nevzala jsi odsávání. Já se fakt těším, až nebudu kojit. Jediné co si říkám je, že ještě musím vydržet aspon pár týdnů.
21. čer 2010 v 05:49  • Odpověz
Acidum salicylicum: snadno proniká i neporušenou kůží, více vnímavé jsou malé děti a pacienti
s poruchou jater a ledvin. Příznaky intoxikace jsou stejné jako při celkovém předávkování - návaly
horka, pocení, horečka, hučení v uších, závratě, poruchy vědomí, nausea, zvracení, porucha
krevní srážlivosti, poškození ledvin. Z těchto důvodů ji nedáváme ani v nízkých koncentracích
u nedonošenců a dětí do 6 měsíců. U malých dětí ji používáme v nižších koncentracích,
na menší plochy a jen krátkodobě. Rozhodně není vhodná jakou součást promašťovacích krémů,
které se používají často na celé tělo a opakovaně během dne (pozor na tzv. Ondřejovu mast,
která obsahuje kys. salicylovou v 1% koncentraci, v Saloxyl masti je 10 % kyseliny salicylové!).
V mnoha případech lze kyselinu salicylovou nahradit bezpečnou ureou (močovinou)
v koncentraci 2 - 10%. Lokální účinky mohou způsobit pálení a podráždění v místě aplikace
nebo alergické kožní reakce typu exantemu nebo kopřivky.
Tím nechci říct, že se hned sesype svět pokud to občas namažete, ale dlouhodobě fakt ne!!!
U Pityolu je napsáno používat od 10let. Vím, že na opruzeniny zabírá, takže ho občas prodám. Ale opakuji, krátkodobě a trochu. Vrstvu můžete mazat Bepanthen, ale ne tohle. Na ty pupínky bych zkusila, jak psala Lita, Imazol crmpasta.
21. čer 2010 v 06:30  • Odpověz
Kamarádce napsala lékařka Tanno-Hermal liq, není to moc známé. Zabralo to moc dobře, mělo by to být volně prodejné a fungovat na hodně opruzený zadeček.
21. čer 2010 v 06:36  • Odpověz
Kluci začli vstávat v pět, zlatá šestá hodina, jsem úplně mrtvá :slight_smile: .
21. čer 2010 v 06:37  • Odpověz
@lita Moc děkuji za tip, zkusíme nejdřív ten černý čaj...

@j.cien Moc díky za tipy a rady. Prosím, to od Weledy je přímo "krém na opruzeniny"? Já totiž mám nějaké krémy a olejíčky od Weledy, ale moc to nepoužívám, protože to na mě voní moc bylinkově :wink:, ale asi bych měla začít... Jo a ten defekt, jak to, prosím tě, vypadá? U nás má Anička taky "defekt" už od narození, ale žádná otevřená rána, prostě tam má na kůži takový červený flíček. Něco podobného měla i na očku už při narození, ale to jí nedávno už zmizelo úplně. Ale na tom zadečku to má pořád a nemizí to vůbec.... Tak to nám ten zadeček opravdu popálil ten Pityol, no já to sice mazala jen ve slabé vrstvě, ale asi jsem toho měla nechat hned, když to zmizelo. Já to totiž aktivně mazala dál... Černý čaj tu někde mám, tak vyzkouším...
21. čer 2010 v 07:39  • Odpověz
@petranela Petranelko, díky za radu, já jsem se s tím právě za celou dobu ještě nesetkala až teď.. Maximálně jim občas zčervenal zadeček a to stačilo namastit Rybilou a byl klid. Jenže tohle bylo teda hrozné...
21. čer 2010 v 07:43  • Odpověz
@zlatovlaaska Zlatuško, děkuji za tip s fénem :slight_smile:). Já dělám akorát to, že jim to ofukuju normálně sama sebou, ten fén je jistě účinnější :slight_smile:).. máš moc krásné kluky a jsou to opravdu cvalíci. My máme teď už mlíčko jen 3x denně a do toho ovoce a zelenina a nabíraly pořád stejně. Spíš čekám na 8-měsíční kontrolu, kde je zváží, protože mám takový pocit, že už se nám váha zastavuje, což by tak asi mělo být. Naše holky už lozí a válí sudy, takže vydávají teď hodně energie...
21. čer 2010 v 08:19  • Odpověz
@yorinkay taky děkuji za tipy a na to salicium si dám opravdu pozor. Paradox je, že manža pracuje v lékárně a tak mám info taky z první ruky. Jenže každej tvrdí něco jinýho. Právě v jiné lékárně, když jsme byli u našich, mi zas doporučili ten Pityol. Taky říkali ve slabé vrstvě. No ale třeba ten Imazol mi nedoporučil nikdo...
21. čer 2010 v 08:27  • Odpověz
Holky, moja mamka bráchovi mazala jenom Pityol, tak to tím holkám taky trochu občes máznu. Eliška má zas nějaké extra kakací období, takže se zadkem zrovna taky trošku bojujeme.
21. čer 2010 v 08:45  • Odpověz
Pityol mě naučili prodávat laborantky, když jsem chodila na praxi ještě ve škole.Pak jsem byla spíš na recepty a věci na zadeček jsem úplně vypustila z hlavy. Před 4rokama jsem otevřela příbalák a nestačila se divit :slight_smile: .
21. čer 2010 v 09:23  • Odpověz
Volám o pomoc:frowning2: Kluci mi chrněj jenom v kočárku.Vytáhnu je z kočáru,najednou oči jak baterky a po spánku ani památky.Jen se vztekají a řvou:frowning2: Vyzkoušeli jsme odvar z rýže,bez výsledku.Když konečně usnou tak krmím cca po dvou hodinách někdy i po hodině a půl.Asi mě brzo odvezou do psychárny. :angry: :angry:
21. čer 2010 v 10:38  • Odpověz
Rejchl a spí v tom kočáře i když se nejezdí?
21. čer 2010 v 10:39  • Odpověz
Sarri ano,i kdyz se nejezdi.
21. čer 2010 v 10:43  • Odpověz
Zkus jim v postýlce stísnit prostor - já dávám holkám z boku takové molitany, aby měly útulněji. A kočár si dát domů je u vás utopie?
21. čer 2010 v 10:47  • Odpověz
Sarri kluci nam chrnej v tech taskach z kocaru.V postylce byli cca 14 dni po navratu domu.Pak jsme je zacli davat do tech tasek protoze byli klidnejsi.Do podkroví ten kočár nevytáhnu.Je těžkej a ani nam mozna neprojede dverma.
21. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
Holky na zasmání, chtěli to na jiné diskuzi,soutěž :wink: kdysi a dnes.
Takže otec Petr kdysi a já snad před 100lety
21. čer 2010 v 11:11  •  4 děti  • Odpověz
@yorinkay díky moc za info o Ondřejové masti. Rovnou ji vyhodím z okna... :frowning2: ted se dost desim, jestli jsem malym neuskodila... :frowning2: pouzivala jsem ji asi dva tydny na zadecky. Ach jo, příště musím všechno vygoogllit, než neco začnu používat. Kamarádce to řeknu, ale naštvala mne naše dokorka, ptala jsem se ji a tvrdila, ze se Ondřejovka dlouhodobe pouzivat muze.... :unamused: ještě ze tahle diskuze existuje, pouzivala bych tuhle pitomou mast dlouhodobe dal... :angry:
21. čer 2010 v 11:11  • Odpověz
Petr a Lukáš v porodnici a dnes:
21. čer 2010 v 11:13  •  4 děti  • Odpověz
Adam před 15ti lety
Jakub před 18lety (černobílé)
A oba spolu kdysi a nedávno:
21. čer 2010 v 11:16  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, Kubík s Adamem jsou Ti hodně podobní -vlastně spíš Kuba je jako by Ti z oka vypadl?
Rejchl, a už nezabírají ani ty tašky?
21. čer 2010 v 11:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.