• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@petulka26 ahooooj,vy už máte 9měsíců-ty brďo to letí. Co už umíte? Od kdy děti vlastně sedí sami?
Jo nevíte holky, když já nemám tu mateřskou, tak jestli to chápu dobře, tak budu, jako o půl roku doma míň, nebo budem všechny 4roky jen já za jiny prachy. Jsem z toho nějak srna. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. čer 2010 v 09:35  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 To si nejsem jistá, jak je to u tebe, když jsi vlastně přeskočila mateřskou, ale určitě sis to mohla určit, na kolik let budeš doma, nebo ne? Já si určuju 3 roky. Kdybych chtěla být 4 roky, tak samozřejmě budu dostávat menší částku, myslím po dvou letech...
22. čer 2010 v 09:52  • Odpověz
Zuzi, tuším, že v Tvém případě si to určit nejde a máš automaticky čtyřletou variantu.
Ten systém vymýšlel jistě nějaký fundovaný odborník, bo já, prostá matka, to nemám šanci pochopit - třeba ten denní průměr, když chceš jít na dva roky - známá chtěla, ale vydělávala předtím málo penízků a musí min. na 3 - prostě blbákov.
22. čer 2010 v 10:10  • Odpověz
@zuzka72 - rekla bych, ze pokud nedostavas materskou, tak se te tyka ten 4 rocni rodicak, tzn. pocitano 4 roky od porodu a za stejne penize jako ostatni se 4-rocnim rodicakem.
Kdo vi, kolik to jeste bude penez, jelikoz pani poslanci mozna budou potrebovat na svoje obedy, bydleni a letenky, takze je velka pravdepodobnost, ze rodicak zkrouhnou na nizsi penize.
22. čer 2010 v 10:53  • Odpověz
@zuzka72 Já to mám stejně jako ty a podle zákona je do takhle „pomalejší čerpání rodičovského příspěvku“ - po PPM nebo od narození dítěte (nevznikl-li nárok na PPM) v základní výměře 7 600 Kč do 21 měsíců věku dítěte a dále ve snížené výměře 3 800 Kč do 48 měsíců věku dítěte.

Jinak devět měsíců nám bylo teď v neděli. Obadva už lezou, takže mám co dělat
:slight_smile: Lukynek se snaží stoupat, ale jen někdy je to lenoch. Ani jeden ještě nesedí, prostě se jim nechce :sunglasses: Jinak májí už každý 4 zoubky :slight_smile: Lukynek už říká, máma, bába, Elenka zatím nic, tak uvidíme.
22. čer 2010 v 10:57  • Odpověz
Ahoj holky, nějak v poslední době nestíhám - kluci jsou nějak moc akční. Máme sice ohrádku, ale stejně je musím hlídat, jsou pořád u sebe a dohadují se o hračkách. Občas až tak, že mám strach, aby si něco neudělali. Zatím se teda nic nestalo, ale stejně....

Zuzi pokud jsi neměla nárok na mateřskou, tak by jsi automaticky měla mít rodičák do 4 let věku dítěte, jak píše Sarri. Nevím možná existují nějaké vyjímky, zkus se zeptat na ÚP (tam kde jsi žádala o porodné). Ten systém nesystém funguje tak, že pokud nevyděláváš, nemáš nárok na MD, protože je to náhrada mzdy, jako v případě nemoci. A místo nástupu na MD nastupuješ rovnou na rodičák....U toho denní průměru nechápu smysl, když někdo chce jít na 2 roky, tak by mu to stát měl umožnit a neřešit - měli by být rádi, ušetří tím vlastně peníze. Jsou to blbci. Pokud někdo potřebuje jít jen na 2 roky, může si nechat napsat rodičák na manžela (pokud splňuje ten denní limit) a pak to převést na sebe, chce to dost odolnosti k jednání s úřady, ale je to možné.
22. čer 2010 v 11:06  • Odpověz
No holky, já se včera na tom pracáku nakrkla, bo jsem se ptala, jestli, co mám udělat, když se mi děti podaí předčasně umístnit do školky a půjdu do práce dřív - školní rok je od září a holky budou mít 3 v říjnu, pohlídat je fakt kdo nebude mít, tak že bych se na ty 2 měsíce vyprdla - teda ani nevím, jak to vlastně funguje se školkama, ale asi ty děti taky chtějí od září, ne? A paní mně furt poídala, jak je musím dát jenom na 5 dní v měsíci a furt si mlela svoje. Mně je jasné, že bych přišla o 2 rodičáky.... no, předčasně to řešit, uvidíme, co nám nová vláda zase vymyslí.
22. čer 2010 v 11:20  • Odpověz
A u nás je to s mluvením tak, že Eliška řve má,má,má,má a Adélka já,já,já,já :grinning:
Nelozí ani jedna, protože mají těžké zadky a zatím se snaží je zvednout, ale zato se plazí či jak to nazvat - na puzzleti se odstrkují rukama a couvají, docela se tak přemístí hodně rychle k plovoučce a tam už to jede samo - no a ve vaně - musela jsem jim tam dát včera osušku, protože tam dělaly psí kusy. Když jsou na dece, tak se jim blbě tak posunujue, tak to válí sudy.
22. čer 2010 v 11:25  • Odpověz
Naše nejoblíbenější činnost - demontáž puzzle.
22. čer 2010 v 11:26  • Odpověz
Sarri - já se na školku ptala, sousedka tam pracuje, tak jsem využila návštěvu :grinning: . Je to malá vesnická školka, takže to tak nemusí být všude, ale oni berou přednostně děti, kterým v den začátku školního roku už byly 3. Pokud vyjde místo na ty mladší, tak je přihlásí, ale nastupují až po narozkách. Celkem vtipný je, že ikdyž tam nechodí, tak za ně platíš....
22. čer 2010 ve 12:02  • Odpověz
Ahojky,mam trochu strach o malou Teu...porad jen tako kouli ocima a jeste se na nas neusmala...kouka jakoby za nas porad...proste do blba...tak me to stresuje,jestli je v poradku...Mia se uz 2tydny smeje a ten pohled ma proste uplne jiny....tak jsem se pro jistotu objednala na rahabku,pry je tam nejaka sikovna pani,at se na ni koukne...kdyz tak bychom neco cvicili na povzbuzeni toho vyvoje....
Tak se modlim,at je OK...
22. čer 2010 ve 12:03  • Odpověz
@j.cien Neboj, to bude ok, jen ji srovnáváš se ségrou. Ale pro sichr to nech někoho prohlédnout.
22. čer 2010 ve 12:07  • Odpověz
Demontáž puzzle u nás probíhá taky :grinning: Kluci vyndavají ty zvířátka vevnitř a pokoušejí se je sníst....U nás se už trénuje na čtyřnožkování - na čtyřech se bimbají dopředu a dozadu, pohyb vpřed nebo vzad jim ještě nejde (naštěstí :grinning: ).
22. čer 2010 ve 12:07  • Odpověz
Snad je Ok..ale je toho vic na ni divneho...porad se prohyba do luku a hlavu staci dozadu a doleva :confounded: a neutaci ji vubec za zvukem,ani za predmetem ani za mym oblicejem...bobek maly a je porad uplne gumova..jakoby bez toho svaloveho napeti... :unamused:
22. čer 2010 ve 12:19  • Odpověz
@j.cien to by už pediatr něco poznal - zkouší hlavičku, plazení, pasení koníků. Do luku šly holky jednu dobu taky hrozně často, až jsem z toho měla strach.
22. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz
@j.cien Já vím, že naše děti jsou o něco mladší, ale taky pozoruju podobný rozdíl. Myslím, že první se na nás bude smát Martínek, má k tomu našlápnuto, kdežto Zuzka se chová podobně jako ty píšeš..
22. čer 2010 ve 12:36  • Odpověz
Praveze nas pediatr se kontroly v 6tydnech jaksi neucastnil..dr.tam vubec nebyla,jen sestra...takze probehlo jen zvazeni a zmereni a zadne vysetreni psychomotor.vyvoje se nekonalo....a mame prjit az ve 3mesicich :confounded:
22. čer 2010 ve 12:42  • Odpověz
@j.cien U nás jsou děti taky hodně rozdílný. Adrianka je tolik dopředu oproti Davídkovi. Ten než zvedl hlavičku... no trvalo mu to mnohem víc týdnů než malé. Teď ji konečně zvedá, ale je línej. Už v porodnici to o něm říkaly sestřičky, že je dost pohodlnej, to o Adriance říkaly, že je šikulka a je to takhe pořád. Každý dítě je úplně jiný. Máme s ním mnohem víc práce, je mnohem plačitvnější, o Adriance ani nevíme. Mám pocit, že mám jedno dítě, který musím pořád chovat, jinak plače. Pořídila jsem si babyvak, v něm usíná hned, je to super, ale bolí mě fest záda.
22. čer 2010 ve 12:48  • Odpověz
@petranela A kdo je starší, Adrianka nebo Davídek?
22. čer 2010 ve 13:15  • Odpověz
@eirin Davídek. Myslíš, že to má nějaký vliv?
22. čer 2010 ve 13:17  • Odpověz
Petru u nás to samé.Nebude to tím jménem???:grinning: Náš Davídek je taky pomalejší než Jára.Jára už skoro drží hlavičku,furt ji zvedá.ZA to Dáda je lemra líná.Jediné co umí dělat rychleji než brácha je vysát lahev:grinning: To se minimálně 5x zakucká jak hltá.Jinak už oba začínají krásně vnímat.Jára si ce už déle,ale Dáda už se nám taky krásně směje a žvatlá.
Zítra máme kontrolu šestitýdenní tak jsem zvedavá kolik kluci zase váží.Dáda je o hodně těžší než Jára.Přidávám foto našich svůdníků:grinning: První Dáda a pak smíšek Jára.
22. čer 2010 ve 13:20  • Odpověz
@petranela mne boli zada priserne ..asi z toho,jak jsem furt shrbena pri kojeni..nejak nemuzu najit pohodlnou polohu..a kdyz to spocitam,tak takto sedim nekolik hodin denne :unamused:
22. čer 2010 ve 13:30  • Odpověz
@rejchl no ti jsou uzasni,takovi rarášci :wink:
22. čer 2010 ve 13:31  • Odpověz
@petranela Myslím, že nemá, u nás je to obráceně :slight_smile:

@rejchl Jé kluci mají vlásků... ti naši jsou plešounci :grinning:
22. čer 2010 ve 14:05  • Odpověz
Jinak kdyby byla Zůza kluk, tak máme taky Davídka :wink:
22. čer 2010 ve 14:05  • Odpověz
@rejchl Kluci jsou krásní!!! Takoví veselí :slight_smile: Tak s jezením je u nás to samé :grinning: Davča je nenasyta a pořád by hltal a hltal :sweat_smile:
@j.cien Kojení dvojčat je prostě řehole, jinak to nevidím, u společnýho kojení se asi nedá jinak než nehrbit... Taky se u kojení děsně hrbím. Holt nás ty dvojčátka pěkně odrovnávají. Naše postavy jdou do háje... :cry:
22. čer 2010 ve 14:06  • Odpověz
Holky, já se při kojení obou nehrbím, jsem opřená, mám na stehnech polštáře a nohy opírám o stůl...
22. čer 2010 ve 14:13  • Odpověz
O postave ani nemluv :grinning: :grinning: celulitidu mam uz i na rukach :grinning: :grinning: a vcera jsem se poohlizela v zrcadle :stuck_out_tongue_closed_eyes: a teprve ted pri kojeni mi popraskaly prsiska :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale fest,i shora nejen dole...
22. čer 2010 v 16:32  • Odpověz
@j.cien - u nas je take Tobik trochu pozadu za brachou. Bryan se smeje skoro na povel uz asi 3 tydny, Tobik zacal tak pred tydnem, dneska me tu zahrnul serii roztomilych usmevu a ja se nemuzu nabazit. Taky dlouho koukal jakoby vedle nebo za me, jakoby me ignoroval, take jsem zacala chytat strach.
Bryana desne bavi jeho kolotoc, musim mu ho poustet treba 7x za sebou, Tobik se u toho nudi, radsi si povida s hrackou. Bryan uz parkrat vzal do ruky chrastitko a strcil si ho do pusinky, to u Tobika zatim nehrozi. Bryan lepe drzi hlavicku, kdyz se chova, Tobik zase lepe pase. Proste dve rozdilne osubky.

A nepropina se Tea do luku kvuli prdikum, jak ji to boli a nejde ji si ulevit?

Deti moji sestry jsou take uplne rozdilne, Venda prorval noce i dny, Adelka je andilek, sestra ji musela budit na jidlo. Pro Vendu se kupujeobleceni o cislo vetsi nez jeho vek, Adelka dedi veci po sve mladsi kamaradce atd. atd. Kdyby je mela jako dvojcata, byly by ty rozdily do oci bijici.

Neboj, Tea si dava na cas, ale treba pak najednou bude delat milove pokroky a jeste vas prekvapi :wink: Ja take srovnavam, obzvlaste kdyz mame dvojky stejneho pohlavi, tak to svadi jeste vic.

U nas na neurologii vse v poradku, ale vypada to, ze ma Bryan teziste trochu do prava, tak nas dr, pro jistotu posila na rehabko a rovnou i Tobika, aby pak nebyl mezi nima markantni rozdil. Cvicit pry nemusime intenzivne, pry tak 2x denne, toz uvidime, musim nas tam objednat.
Urcite bych se take objednala na neurologii byt tebou, pro klid duse :wink:
22. čer 2010 v 17:14  • Odpověz
Prso mi take popraskalo, prave - ve vystrihu to rozhodne bude videt. Celulitidu mam po celych stehnech, kdyz si je zmacknu. Sice se vejdu do sveho obleceni z pred tehotenstvim, ale bricho rozhodne perfektni neni a bude hur. Z kojeni jsem se rozezrala, takze az prestanu, bude to jako se odnaucovat koureni.
22. čer 2010 v 17:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.