• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
ZDEPROS, MISLATKO - moje kamaradka dela pro nejvetsiho distributora leku u nas a u nich v katalogu maji ty kapky Bio Gaia 10 ml za 600 Kc (MO cena), takze by to zadny podfuk byt nemel, maji vsechno oficialni. Ty 5 ml tam neuvadeji.
To by nam mohla pripadne odsouhlasit Yorinka ci J.cienka?

Kazdopadne ty kapky by se nemely prodavat prostrednictvim zasilky, jen s osobnim vyzvednutim v lekarne, protoze musi byt stale udrzovany v chladu lednice, jinak tam tech bakterii moc nezbude a detem budete podavat jednu z nejdrazsich vod po kapkach :sweat_smile:

V Praze je dobre si je tedy objednat pres Docsimon.cz, protoze si ty kapky muzes vyzvednout v lekarne v Krci. Dokonce tam na to zvyraznenymi pismeny upozornuji, viz
http://www.docsimon.cz/zbozi/probioticke-kapky-pro-deti-5ml
http://www.e-lekarny.cz/lek_krcska.php (jsou v prizemi Krcske polikliniky, kousek od Budejarny)

Mislatko, tvou nabidku tedy nemuzeme vyuzit, ale jsi opravdu moc hodna, ze jsi nam tuto pomoc nabidla! Jeste by jsi kvuli nam musela na postu a to pri tvem vytizeni je nabidka vyvazena zlatem :wink: Jinak bych po ni asi rada skocila :slight_smile:
3. kvě 2010 ve 13:55  • Odpověz
Jinak holky, psala mi nase mila J.CIENka, ze se ji pokakl mobil. Brzy uz je pusti domu a pry se na to moc tesi, asi tam na ne nejsou moc hodni, pry ji tam s kojenim moc nepomahaji a druhou malickou jeste musi dokrmovat strikajdou. Uz se na konika moc tesi :wink: Tak na nas snad taky :grinning:
3. kvě 2010 ve 13:58  • Odpověz
Hanulko - kez bys mela pravdu. Ja si prave take myslim, ze je to asi tim, jak mysicky vykoukli na svet drive a maji to tudiz totalne rozhazene a asi maji vetsi potrebu papat, aby dohnali sve donosene vrstevniky :slight_smile: Ale maminku z toho asi brzo odvezou do cvokhauzu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Budu si tedy casto opakovat: Vyderzaj, pijoner :grinning: (neco pro Balinku :wink: )
3. kvě 2010 ve 14:00  • Odpověz
Zuzi72 - tandemove kojeni jsme pilovali a casto v porodnici zkouseli, ale bohuzel mi kluci v tandemu vytahnou pulku toho co pri samostatnem kojeni.
Navic se mi Tobik casto zakuckava, tudiz odpojuje a pak se mi krouti. Brajik zase konci o trochu drive a potrebuje citlive odkrkavani, musim ho pritom jeste zabalit do pliny, aby si nepoblinkal pred spanim obleceni. A tohle vsechno se dvema rukama nejde, protoze je to vzdycky dost akcni a nic nepocka, jinak by se mi tam zalkli.
Kdybych kojila jeste za pul roku, az udrzi hlavicku a trochu se jim spravi zazivaci system, tak bych tandem oprasila. Ale na takovy vyhled je zatim dost brzo.
3. kvě 2010 ve 14:04  • Odpověz
ZDEPROS, MISLATKO - jeste k tem kapkam, na strankach vyrobce je uveden oficialni dovozce pro CR - Ferring a na jejich strankach je uvedeno:
Skvělá zpráva: Probiotické kapky Biogaia 10 ml - dvojnásobný objem za stejnou cenu 620 Kč nově k dostání v každé lékárně.
Doporučená cena 620 Kč

viz http://www.probiotickekapky.cz/

Z toho, co tam uvadeji, mi prijde, ze oni ty 5ml kapky neprodavaji, jen 10ml. To znamena, ze clovek vysoli tu samou cenu, ale aspon dostane dvakrat takove mnozstvi. Jen je to docela darda, kdyz to chce clovek vyzkouset.
Tudiz tech 5ml kapek bych se mozna trochu bala, protoze nikdo nevi, v jake teplote byly dovezeny.
3. kvě 2010 ve 14:11  • Odpověz
Lituš teda ty ti dávají :frowning2: Ale fakt nezoufej ono to bude lepsí. Já jsem se první měsíc úplně panicky bála být s nima sama doma - samozřejmě jsem byla - a hypnotizovala hodiny aby už přišel přítel domů. :grinning: No a potom tady Lucy psala, že si zapisuje co kdy její holky dělají aby měla režim. Já sem nezapisovala, ale začala je pozorovat a najednou jsem zjistila, že holky režim mají a dost stejný. Tak teď dělám co si řeknou a doma je klid :grinning: :grinning: :grinning: Takhle to asi bude dalších 15 let (minimálně )
3. kvě 2010 ve 14:11  • Odpověz
Lito, my jsme taky předčasně narozený, a první dva měsíce byli fakt síla. Ale pak, řeklabych prakticky ze dne na den si mimča svůj režim udělali sami. Nejdřív v noci začali vynechávat jedno krmení a asi po týdnu najednou už spali celou noc. Takže spinkáme od konce druhého měsíce :slight_smile: U Vás se to taky určitě taky brzy srovná :slight_smile:
3. kvě 2010 v 15:06  • Odpověz
Je!!! Tak tady jste vy zradkyne!!!! Clovek chvili nezapne PC a ony mu zdrhnou!!! :slight_smile: No me to bylo divne, ze vas neni!!!! Vsechny zdravim, doufam ze se k vam brzy pridam!!!! Tak ja zase utikam zpet, jo a stejne budu nakukovat pro rady, muzu???? :slight_smile:
3. kvě 2010 v 16:28  • Odpověz
autor
Mončo, musíš! :grinning: My stejně kukáme k vám. :wink:
3. kvě 2010 v 17:33  • Odpověz
autor
Jééé holky, prý J.Cien dnes pustili z porodnice. Supeeer, zdravíme mamču. :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2010 v 17:34  • Odpověz
Ahojky všem

Lito díky za info ohledně těch kapek, právě u Docsimon jsem ty kapky objednala a měli tu polskou etiketu
Jinak u nás se taky pořád jí v noci, tak kolem jedný a pátý a pak mezi sedmou a osmou a nějaký režim zatím taky nic moc, když jeden usne tak tomu druhýmu se zrovna nechce a tak se to střídá
3. kvě 2010 v 18:54  • Odpověz
Dobrý den, ahoj!

Všechny moc zdravím a dovoluji si vás všechny touto cestou pozvat k pokusu o zápis do České knihy rekordů v počtu setkaných rodin s dvojčaty a vícerčaty (resp. rekord v počtu dvojčat a vícerčat) na jednom místě, který se uskuteční v neděli 9.5.2010 od 14 hodin v Olomouci (Čechovy sady - u dětského hřiště).

Přítomný komisař z agentury Dobrý den (http://www.dobryden.cz/) si zapíše každý pár dvojčat či "tým" vícerčat a dál je už odpoledne ve vaší režii (více o celém programu v přiložené pozvánce a na www.mamotato.net).

Takže ať už dvojčata (či vícerčata) jste, nebo máte - přijďte!

Tento pokus o rekord v počtu dvojčat a vícerčat na jednom místě je poprvé pořádaný v Olomouci - přijďte všichni (a vezměte sebou další "twin" známé) - ať vidí kolik nás je :slight_smile: !!!

Prosím o předání pozvánky i dál, díky.

S přátelským pozdravem

Mgr. Zuzana Staroštíková

+420 739 428 048
z.starostikova@seznam.cz

Klub dvojčat a vícerčat Olomouc (při MC Heřmánek)
www.mc-hermanek.cz/dvojcata
www.dvojcataolomouc.estranky.cz
3. kvě 2010 v 19:22  • Odpověz
Ufff, holky chytly nějakou řvací nemoc nebo co nebo zuby. Co já vím.
Holky si daly si dietku - dopoledne bez svačiny, oběda 3/4 a večeře 1/2. Adélce se oprudila prcina, neb má průjmík a i když furt přebalujeme, tak jsme asi málo větraly nebo co a zarudlo jí to. Tak jsem si nechala dovézt z lékárny tu smrdutou Rybilu a Bepanthen a aj ty Rybilka ubrousky - to jsem čuměla jak puk - 72 ks za 21 - a ještě mažu Pitiolem nebo tak nejak.
Dopoledne jsme jezdily v dešti a pak jsem zakotvila u kamošky, kde si chrupaly na zahradě a já měla alespoň chvilku klídek.
Když jsem dnes krmila řvoucí a plivající Adélu, tak se mi Eliška dostala z našeho ležení v obyváku u babičky až na dlaždice a asi se trochu praštila do hlavy - já jsem teda fakt nepočítala, ža se přemístí metr daleko tak rychle, ale teda teď už vím, že to jde. Teda nevím, jak to budeme dělat. Zlaté koberce úplně všude. Doma kromě pokojíčku taky nemáme.
Holky, já se té budoucnosti začínám děsit.
A aby toho nebylo málo - naše slečny nejí a nepijí nic, co není teplé - chtěla jsem jim dát banán a ten nejí, ovocnou přesnídavku musím ohřát a když tou ohřátou přeleju banán, tak to sní. Tož ale možu ohřát ten samotný banán?
3. kvě 2010 ve 21:10  • Odpověz
Též se těším na zážitky Cien. To byla rychlovka.
3. kvě 2010 ve 21:11  • Odpověz
Ahojte holčiny,
hooodně dlouho jsem se neozvala (prostě nestíhám), ale občas sem juknu, abych byla aspoň trochu v obraze. Koukám, že se vám daří dobře a přibyla další krásná a zdravá dvojčátka. To mám radost.
Naši mimísci jsou moc hodní, krásně se kojí a spinkají, pasou koně a smějí se na svět. Oproti Matýskovi skoro "procházka růžovou zahradou", tak snad jim to vydrží. Pozítří jdeme na 4měsíční prohlídku, tak pak dám vědět. Snad přidám i aktuálnější fotky. Pa a opatrujte se. :wink:

Sarri, banán bych klidně trochu přihřála. V restauraci ho taky tepelně upravují, ne?
3. kvě 2010 ve 21:36  • Odpověz
Sarri, tak pokud jim to tak bude chutnat, tak možná by bylo dobré jim ho trochu přihřát. Sice je to divné, ale proti gustu :slight_smile:... U nás holky taky mají rády teplé papání, ale banán jsme ještě nezkoušely, třeba ho taky budem přihřívat :wink:.. My máme právě též v obýváku dlaždice a pro ty děcka je to fakt naprd. Sice je pod tím podlahové topení, ale jak píšeš, je to tvrdé... Do pokojíčku jim taky dáme koberec, po kterém se poohlížím už tak 3 měsíce :unamused: ... ty Rybilka ubrousky mám taky ráda, jsou výborné a navíc báječně voní, ne jako ta mastička :wink:)) ... a Sarri, věř, že jsou i smradlavější mastě než ta Rybilka, manža donesl v dobré víře jakousi mast s rybím tukem a myslela jsem, že pojdu, když jsem to otevřela :wink:)
3. kvě 2010 ve 21:38  • Odpověz
Sláva, nespíte.
Já jsem si uvaila ve 4 kafe a 8 jsem vysávala a to kafe dopila, tak asi budu dnes bdělá.
Zítra teda budeme mít teplý banán - no potěš.
Můj zrak právě zaostřil na štamprlku, kde zbylo slivovičky po čištění uší Elišce - to by mohlo to kafe trošku usměrnit. Na vyčištěné zuby to bude lahůdka.
Doufám, že se vyčasí, tady celý boží den pršalo a pršalo.
3. kvě 2010 ve 21:42  • Odpověz
Sarri, tady taky pršelo o sto šest, dnes mi to ani nevadilo, dělala jsem úklid :confounded: ... a ty holkám čistíš uši slivkou? Dáváš to na tyčinku? Já už víckrát uvažovala, že ta tyčinka je taková naprd, že by to chtělo něco lepšího, abych jim tu špínku vlastně spíš nestrkala tou tyčinkou dovnitř... No a jak jsem si chválila, že uši po píchání jim vůbec nekrvácely, tak Anička někde zavadila náušničkou a najednou jí tekla krev. Nechápu, když při nastřelování netekla ani kapka a to už je 14 dní.
3. kvě 2010 ve 21:51  • Odpověz
Ahojky, Sarri tak my teda přesnídácku zbaštíme i studenou, naštěstí :wink:
A u nás taky lilo, ale odpoledne už to bylo bez deště tak jsme jely ven :slight_smile: Předtím se mi po... obě, Sofinka to měla až na zádech, Nelinka na břiše. Nechápu, dřív kadily jednou denně teď 3x :unamused: Jestli to třeba taky není k zubům, ikdyž tam není žádný náznak
3. kvě 2010 ve 21:57  • Odpověz
Hani, jak vypadl Elišce z náušnice kamínek a byla na reklamaci, tak dostala zlaté náušnice po tchýni, jenže ty měly takové to klasika zacvakávání, které se mi prva líbilo víc než to naše, jenže, jak ležela na plence, tak se jí to za nitky zachytlo a navleklo na tu náušnicu - prostě ty niti prošly zapínáním a Eliška si tu dirku vyspravila, takže krve jak z vola a začalo to hnisat. Naštěstí svoje náušnice už měla zpátky, tak jsem jí je těžce nasadila a teď už to má dobré, ale ještě to čistím tou slivkou a jinak taková ta nepříjemná místa jako pupík a za ušima, kde se špína usadí a blbě jen tak drhne, tak to čistím taky slivků - lih došel (nebo odešel?)
3. kvě 2010 ve 21:59  • Odpověz
Lucy, my taky furt kadíme - teda Eliška bobkuje tvrďáky tak 2x-3x za den a pak ještě nakládku alá zalíčená všude a Adéla zalíčená všude až 4x denně. V podstatě jsem už velmi dlouho neviděla jen počuranou plenku, a to holky kakaly jednou denně nebo obden. Myslím, že je to změnou stravy a taky tím intenzivním "žraním" všeho kolem a žužlání rukou, co na všechno sahají.
3. kvě 2010 ve 22:02  • Odpověz
Ahoj holky! U nás se asi spí, tak jsem jukla k vám! Sarri tak u nás by asi určitě odešla jako první ta slivka! :grinning:
3. kvě 2010 ve 22:06  • Odpověz
Tak jste mě ukecaly - fuj tá píše. A to jí bylo enom kůsíček. No nedá sa, nemožeme to vylévat.
Apropos tatínek už holkám schoval 10 litíků ročníku 09 na svatbu - tož myslíme, pravda, na všecko.
Moniko, neznáme se - jsi mi nějaká povědomá?
3. kvě 2010 ve 22:09  • Odpověz
Sarri tak to netuším, ale je to dost možné! Vždyť Hodonínsko je malé a myslím, že i věkově jsme blízko. :wink:
3. kvě 2010 ve 22:15  • Odpověz
Sarri, po té slivce ti bude každej povědomej :wink:))))

Moni, ahojky, popravdě, po těhulách se mi stýská, už abyste byly tady. :wink:
3. kvě 2010 ve 22:15  • Odpověz
Jo Hani tak v tom ti dávám za pravdu!!! :grinning: No uvidíme za jak dlouho dorazíme k vám.
3. kvě 2010 ve 22:17  • Odpověz
Hani, Tvé vysvětlení mě uspokojilo - taky po alkoholu jedu plynně cizí řeči, tak kdyby měl někdo zájem si procvičit slovíčka. Nehlaste se všichni.
Moni, nechodilas na PdF MU?
3. kvě 2010 ve 22:18  • Odpověz
Sarri, to jsem ani nevěděla, že vám vypadl kamínek. Já z těch kamínků měla hrůzu a teď se to potvrdilo... Já se bojím, že to pak spolknou, když to vypadne... ach jo :frowning2:.. Chuďátko malá, to musel být řev co, když o to zachytila :frowning2: . Sarri, já právě nikdy nevím, čím jim to za těma ušima vytírat, tak díky za tip :wink:)... Líh ještě mám, tak slivku zatím ušetřím :slight_smile:... A děláte pořádnou, pravou ze slivek? Naši dělávali, když ještě švestky plodily, teď jsou už uschlé... No a jinak se teď ke mně vždycky dostane nějaká z jablek apod. :unamused:
3. kvě 2010 ve 22:19  • Odpověz
Chuchůůů :slight_smile:).. tak to já taky :wink:... to mi připomnělo, jak mě vezli ze sálu po císaři a byla jsem už napůl vzhůru a snažila se mluvit. No mně to přišlo, že mluvím zcela srozumitelně, ale evidentně mi nebylo vůbec rozumnět :wink:)... Vše jsem pochopila, až za mnou na JIP dovezli jinou paní těsně po císaři... :wink:)...
3. kvě 2010 ve 22:24  • Odpověz
Moni, uteče to, ani nebudeš vědět jak, užívej si pupek :slight_smile:. Tím nechci říct, že bude hůř. Ale já ráda vzpomínám, jak se mi holky mlely v břiše, byl to takový příjemný pocit... Když pominu ty poslední týdny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
3. kvě 2010 ve 22:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.