• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@sarri kam se chystane na dovcu??
@kocule juva,to se tesim,az budou nase holky volat mamama :dizzy_face:
22. čer 2010 ve 20:37  • Odpověz
@j.cien
jedeme na týden do Krkonoš, hurá - i s babičkou a strejda bude taky po ruce, protože na tom hotelu pracuje.
U nás řve mamama Eliška, ale ta to řve naprosto bez významu - jen tak, aby řeč nestála. :grinning:
22. čer 2010 ve 20:42  • Odpověz
@sarri je,tak to bude prima dovca :wink: a bude i vice rukou na pripadnou vypomoc :slight_smile:
22. čer 2010 ve 20:44  • Odpověz
Holky vsem preji dobrou a klidnou nocku :dizzy_face:
22. čer 2010 ve 20:46  • Odpověz
@sarri No na tu mámu se 14ti dětmi jsem zvědavá :wink:
22. čer 2010 ve 20:47  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72
Zuzko, aby Tě to nechytlo a nechtělas ji dohnat :grinning:
22. čer 2010 ve 20:49  • Odpověz
Thajská policie zadržela bývalou zdravotní sestru Naengnoi Kaanovou, kterou podezřívá z prodeje „dětských duchů“, neboli nádob s plody dětí po potratu. V opuštěném domě v severovýchodním Thajsku bylo nalezeno 14 takových nádob. O zadržení informovala v úterý agentura DPA.Podle policie se Kaanová přiznala k nákupu plodů od ženy, která prováděla nelegální potraty v provincii Ubon Ratchathani na hranicích s Laosem a Kambodžou. Plody naložené ve skleněných nádobách měly sloužit jako takzvané „luk rok“, tedy dětští duchové, kteří podle pověr přinášejí do domu štěstí, nebo pomáhají vyhrát v loterii.

Ufff.
22. čer 2010 ve 20:51  • Odpověz
@zuzka72 tak to ani náhodou, to nechám mladším. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. čer 2010 ve 20:57  •  4 děti  • Odpověz
@sarri já su dementek, já si to napsala sama sobě :grinning: :grinning: :grinning:
22. čer 2010 ve 20:59  •  4 děti  • Odpověz
@j.cien u nás to bylo taky tak, první se začala smát Sofinka kolem 6 týdne, Nelinka ani náznak, začala se smát až o hodně později, a celou dobu je i o hodně pozadu za Sofinkou ale vlastně její vývoj je tak jak má být jen Sofinka je trošku vyzrálejší :grinning: Nelinka byla tak do 6 měsíce celá gumová, když jsem ji zkusila jen trošku postavit na nohy tak je podlomila, když byla hodně malá tak se taky prohýbala do luku, ale je to náš vzteklounek tak jsem to vůbec neřešila.
Sofinka už stojí a když se drží tak chodí kolem nábytku, Nelinka je na kolínkách a houpe se sem a tam, jinak ale bravurně válí sudy :grinning: Každí dítko je fakt jiné, my máme blbý to že máme dvojčata tak hodně srovnáváme, kdyby jsme měly jedno dítě tak by nás něco takovýho ani nenapadlo :fearful:

Nu my zítra jdeme na 8 měsíční prohlídku tak jsem zvědavá kolik holky váží.

22. čer 2010 ve 21:11  • Odpověz
@petranela ahojky, máš pravdu, za pokus to stojí. Ale už to u nás na moc dlouho nevidím. mlíka ubývá, ale aspoň něco měli.

dneska jsem byli an tříměsíční kontrole a Adámek má 62 cm a 6,5 kila a Filípek taky 62 cm a 6,73 kila. jsou to cvalíci :grinning:
22. čer 2010 ve 22:35  • Odpověz
@zlatovlaaska ty bláho, to jsou obříci, čím to krmíš? :grinning: my jdeme zítra na 4měsíční kontrolu, tak jsem zvědavá. :wink:
23. čer 2010 v 08:12  •  4 děti  • Odpověz
@zlatovlaaska no vážně dětičky máš pěkný cvalíky :grinning: Náš David je taky macík. :grinning:

Holky, musím si zase postěžovat na to svoje břicho... Po porodu nesplasklo vubec. Byla jsem včera u svojí gyn. na kontrole po šestineděli a ta mi řekla, že břicho mám špatný, svaly úplně rozestouplý, nad pupkem díra. Teď musím poctivě cvičit a pokud by to nepomohlo, za čas doporučuje plastiku břicha :frowning2: Vypadám opravdu hodně těhotně, zbytek těla mám celkem hubenej a proto to břicho je na mne tolik výrazný. V lékárně se mnou lékárnice mluvila jako s těhotnou a vysvětlovala mi užívání vitamínů v těhotenství... musím kompletně změnit šatník a začít makat, na plastiku břicha nechci ani za nic... :confounded: Je to holt daň za velký děti, musím to vydržet jsem ráda, nejdůležitější je, že se narodily děti s krásnýma váhama. Za tím kočárem břich nějakou dobu schovám. Nakoupím mikiny a volný halenky, snad to bude lepší.
23. čer 2010 v 09:09  • Odpověz
Děvčata, vás dočíst, to je něco... :wink:))

Tak u nás Elenka říká pořád mamama a taky jsem myslela, že bez významu, ale teď jsem si všimla, že když už se dlouho nudí a chce pochovat nebo ponosit, tak začne to mamama a jak koníčkuje, tak u toho natahuje jednu packu nahoru - takže ta filuta už začíná natahovat ruky, že chce vzít.... Anička, ta zase pořád říká tatata, takže to máme rozdělené :wink:... a pak strašně vykládá úplně bludy, ale je hrozná sranda ji poslouchat. A taky falešně kašle nebo když doráží na nějakou hračku, tak do ní bouchá a doprovází to takovejma zvukama jako když si nějakej bojovník dodává odvahu do boje :wink:)))...
23. čer 2010 v 09:24  • Odpověz
@sarri Nechtěj vědět, co mi nedávno došlo za mail a bylo to ještě tisíckrát horší než tohle z Thajska. Bylo to údajně z Číny a byl to fakt hnus, viděla jsem jen pár prvních snímků a pak jsem to musela ukončit a vymazat. Kámošku jsem pak pokárala, co mi to posílá, zvracet se mi chce ještě teď...

Holky, s tím smátím, u nás to bylo to samé. Nejdřív začala Elenka, ještě jí nebyly 2 měsíce, až potom někdy Anička a mají velké rozdíly i teď. Každá umí dřív něco jiného a je zbytečné to nějak poměřovat nebo nutit tu druhou se to taky naučit.... Ony si na to přijdou samy :wink:... Jo a taky se u nás válí sudy o sto šest, je to nejoblíbenější metoda přemisťování :wink:)...
23. čer 2010 v 09:29  • Odpověz
@zlatovlaaska Tak to jsou opravdu obříci, myslím, že jsme v tu dobu měly podobné váhy, takže možná skončíte jako my. Teď to nevím aktuálně, ale v 6 a půl měsících měly téměř 9 kg... :wink:
23. čer 2010 v 09:33  • Odpověz
23. čer 2010 v 09:35  •  4 děti  • Odpověz
A pro zasmání, výrostci-Adam a soused(nejsou to dvojčata, jak si každej od nás myslí :grinning: ) si včera usmysleli ve 22hodin, že potřebujou sako na poslední zvonění do ZŠ, tak jsme hledali a pak fotili-jsou to blázínci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2010 v 09:40  •  4 děti  • Odpověz
Teda holky, vy máte opravdu obříky :slight_smile: My na poslední prohlídce v 8. měsíci měli teda podstatně méně :slight_smile: Lukynek měl 7,8 kg a Elenka 6,9 kg. Tak to když kouknu na váhy třeba Haňulky, tak kam se hrabeme :grinning:
23. čer 2010 v 09:44  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, ti Tvoji velcí i malí kluci jsou suprový :grinning: :grinning: :grinning: u fotek jsem se nasmála :slight_smile:
23. čer 2010 v 09:56  • Odpověz
Peti, máš nějaké cviky na to břicho? A ten rozestup se pozná jak?
23. čer 2010 v 09:57  • Odpověz
@sarri cviky ještě nemám, budu volat fyzioterapeutce, aby mi poradila, sama nevim jak začít, aby to bylo správně. Zatím jen vím, že prvne se musi zpevnit ty bočni a potom ty přimy. Rozestup mi poznala doktorka, když mne prohmatala, já sama to nepoznala. Pozná se to zřejmě tak, že když ležím a prohmatám to, tak nad pupkem je to uplně měkké, prohlubeň až hluboko dovnitř.
23. čer 2010 v 10:11  • Odpověz
@petranela
Tak, že nám pak hodíš nějaké ty cviky? Já tam díru nemám, visela mi kůže a tu jsem úspěčně po šestinedělí začala vyplňovat sádlem.
23. čer 2010 v 10:14  • Odpověz
@sarri jasně, cviky sem zkusím popsat, no nevím jestli se mi to podaří popsat správně. Snad bude na mne mít fyzioterapeutka brzo čas. Jinak já jsem se pěkně rozežrala, když návštěvy nedojí ty dobroty, tak s manželem po večerech dojídáme, no hrůza co už jsme toho spořádali. Musím se víc krotit a hodně toho pochodit venku s kočárem :slight_smile:
23. čer 2010 v 10:22  • Odpověz
@petranela Jé tak o cviky bych taky pak měla zájem, jednou týdně chodím do posilovny na hodinu a půl, dvakrát týdně cvičím cviky na břicho na takový lavici a stejně žádnej výsledek, když si vezmu upnutý triko tak vypadám stále jako těhotná a to jsem už 8 měsíců od porodu a stále žádné zlepšení. A fakt mi to dost vadí :frowning2: :frowning2:
23. čer 2010 v 10:53  • Odpověz
@petranela ach jo,tak te ceka tyrani tela...ale lepsi nez ta plastika!!brrrrr!
@hanula83 tak to musi byt srandovni :dizzy_face:
@zuzka72 haha,to jsou borci na fotkach...myslim ty velke :grinning:

ja jsem dnes total nevspana...blba..holky spaly krasne-kojo jen ve 22,02,06 a ja blba nemohla vubec spat... :confounded:
23. čer 2010 v 11:21  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem ráda, že jsem natrefila na tohle téma. Připojuji se k dvojčátkovým mamkám :slight_smile:

Zajímalo by mě, jestli některá chodíte s dvojčátkama plavat. Myslím tím bez pomoci někoho jiného, jestli se to dá zvládnout sama. Ale asi ne, že jo?
23. čer 2010 v 11:25  • Odpověz
@carodejnice
Ahoj, my jsme chodili na vaničkování a po prázdninách budeme chodit na plavání do bazénu, ale s manželem a to ještě budeme muset dojíždět, protože u nás je plavání jen v úterý dopoledne a to se s dvojkama nedá - vlastně nedá se skoro nic, co dělají maminky s jedním dítkem - cvičení apod. - všechno dopoledne a 2 děti člověk zároveň neobslouží.
23. čer 2010 v 11:34  • Odpověz
Ahojte holčiny, dlouho jsem nic nenapsala, ale občas nakukuju, abych byla v obraze, jak se vlastně máte. :wink:
Tak si jdu k vám trošku vylít srdíčko.
Byli jsme od pátku v nemocnici, dneska nás pustili. Helenka měla 3 dny teploty přes 38, ale jinak nic. Dr. nám v pátek vzala krev a zjistila, že má špatnou sedimentaci, a že je někde v tělíčku zánět, tak musíme do nemocnice. Vzali jí stěry z nosu, krku, konečníku a moč, a čekalo se do pondělí, co z toho vyleze. Celý víkend dostávala jen čípky na teplotu (ty jsem teda mohla dávat klidně doma sama). Ale zase chápu, že je malinká, a oni se asi báli, aby se to nezhoršilo. V pondělí se zjistilo, že má v nose zlatého stafylokoka, tak jsme vyfasovali antibiotika v sirupu a jsme doma. Snad tu potvoru zahubíme a bude zase dobře. Tak doufám. Hlavně že to nebylo nic horšího.:confounded:
Jinak svaly na břiše mám taky rozestouplé, ale nestíhám cvičit. Spravuje se to pomalu samo, chce to prý čas, je to měsíc od měsíce lepší, no ale cvičení by vážně bylo potřeba. :unamused:
23. čer 2010 ve 14:12  • Odpověz
V porodce za mnou prisla rehab sestra a prinesla mi dve stranky cviku na brisko s popisem. Jenze ja to nekam zasantrocila a nemuzu to najit. Kdyby to vyplulo na svet, tak to sem soupnu nebo naskenuju zajemcum do IP, ale nevim nevim, nejak nas tu prevalcovaly kojenecke potreby :grinning:
23. čer 2010 v 15:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.