• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@yorinkay to je dobry napad!pozjistuji,jak je to u nas :wink:
@hanula83 jj,ale radeji budu cvicit,nez si pak vycitat,kdyby neco fakt bylo blbe....
To jsou soky-ty falesne poplachy!...nam se to stalo zpocatku asi 3x...od te doby nic :wink: Zato chuvicky se nam nejak nedari zprovoznit...kazdou chvili se v ni ozve jakoby zazvoneni...nejaky signal..nebo nam to nekdo rusi...nevim :confounded:

Holky,tesila jsem se na slunko a opet chcije :angry: a je jen 12st.! :angry:
26. čer 2010 v 10:00  • Odpověz
@j.cien
Cien, s tím plaváním to vážně není špatný nápad - PMV to hodně podporuje, děti přitom makají, protože si tělo musí držet, i když to vypadá, že vlastně nic nedělají, tak posilují. Holky byly po vaničkování totálně vyfluslé. - 30 min. ve vaně a mrtvé. Akorát na to vaničkovaní, jak jsme chodili my je třeba megavana - hluboká a široká - ani velká rohovka to doma nenahradila. Je to teda celkem dost penízků - 1000 Kč/5 lekcí - pojišťovna něco přispěla (300 nebo tak nějak). My jsme daly 10 lekcí a chtěla jsem pokračovat v bazénu, ale u nás blboši daly plavání kojenců v úterý dopoledne, takže bychom museli dojíždět cca 12km a tam se přes léto neplave, takže pokračovat budeme na podzim. Další vany už jsem nechtěla, protože je to záhul na těhotenstvím zničená záda - pro mě to byla vážně muka ohýbat se nad tou vanou. Rodiče většinou chodí plavat oba s jedním dítkem a střídají se - no, to u nás nehrozí. Zkusím Ti najít nějaké fotky.
26. čer 2010 v 11:16  • Odpověz
@hanula83
Hani, já jsem koupila klasické ovaraly, takže počítám, že po novém roce nám budou akorát - my teď z Tesca nosíme body 3-6m a jsou akorát, jsem si taky říkala, že jim koupím rovnou 9-12, ale je to vážně velké, takže 6-9 jsem nepřeskočila :slight_smile:
Nekupovalas takové letní overaly ve výprodeji? To koupila babička takové hezké třešinkové letní, ale taky dost velké.
26. čer 2010 v 11:19  • Odpověz
@lucy82
Lucy, 9- 12 je fakt obrovské - viz. příspěvěk Hance.
Teda, s tím ramenem. Já jse právě už radši obě netahám, protože mě pak bolelo břicho, když jsem dala schody s oběma autosedačkama.
26. čer 2010 v 11:21  • Odpověz
@zuzka72
Zuzi, podlahu jsem dřív "leštila" co čtvrt roku Sidoluxem na podlahy, ale teď už jsem to nedělala víc jak rok. Je to taková podlaha - záleží na povrchové úpravě. No, teď už ji leští holky :slight_smile: :slight_smile:
26. čer 2010 v 11:23  • Odpověz
Holky, můžu holkám udělat klasickou krupici - akorát místo mléka použít UM? Když už baštíme lepek.
Čím "kořeníte" jídla pro děti, aby to bylo alespoň trochu poživatelné?
26. čer 2010 v 11:27  • Odpověz
Našla jsem toto, tak co myslíte?

Kaše na dobrou noc.

Od 8.měsíce.

Na 1 porci potřebujeme: 2 dcl mléka, 20 g krupice, 4 lžíce hroznové šťávy.

Ohřejeme mléko, krupici vmícháme metličkou, za stálého míchání přivedeme k varu. Na slabém plameni necháme houstnout asi 5 minut. Necháme prochladnout a vmícháme šťávu.

Pro děti do 1 roku je vhodnější použít umělé mléko, uvařit v něm krupici a pak přisypat potřebné množství UM.
26. čer 2010 v 11:46  • Odpověz
@sarri - tato pani dala dohromady docela obsirny pamflet o prikrmech (nejen pro kojici). Mrkni na ten Word soubor Prikrmy - postup.
http://kojeni.net/prikrmy.php
Ty Excel tabulky jsou take zajimave a prehledne (kazda v jine zalozce).
26. čer 2010 ve 14:00  • Odpověz
@sarri super fotky!vypada to fakt lakave :wink:
26. čer 2010 v 16:41  • Odpověz
@lita co tvoje nachlazeni,uz je to OK? :wink:
26. čer 2010 v 17:59  • Odpověz
@j.cien - dekuju, porad se s tim peru. Vcera jsem myslela, ze to je angina a ze budu muset dneska nekam pro ATB. Vycetla jsem, ze pri kojeni lze brat nektera atb. Ale probudila jsem se a v krku uz bylo lepe.. Sice je mi porad ee, ale jsem rada, ze nemusim k doktorovi.

Ale asi je fakt pravda, ze kojenim predavame protilatky, protoze "tuk, tuk" se kluci drzi. Tak konecne nejake poradne pozitivum kojeni :wink: :grinning:

Ted se mi tu Tobisek ujizdi na kolotoci, konecneee! Pred tim jsme si asi pul hodiny "povidali:, kdyz jsem ho mela na sobe a porad se jen smal. Jen chudacek nechapal, kdyz jsem zakaslala nebo se vysmrkala :grinning:

Jen pockej, za chvili te prekvapi i Tea, tim jsem si jista. Pak bude k nezastaveni a ty se toho nebudes moci nabazit :slight_smile: Kdyz se Tobik na me poprve usmal, tak jsem si u toho pobrekla. Bryan v tomhle byl opravdu skoro o 3 tydny napred!

U vas uz asi probiha rev, vid? Ja zase pro zmenu cekam, co prijde po koupani, protoze je svetlo a mysickam se jeste nechce na kute. Manzel jde podporit svuj tym u pivka a velke obrazovky, tak tu s nima budu sama. Ale dneska byli mrnousci hodni, to se jim musi nechat :slight_smile:
26. čer 2010 v 18:30  • Odpověz
@lita Tak prima,ze to nemas anginu...jinak kdyby bylo nahodou treba,tak bez receptu koupis lokalni ATB ve spreji Bioparox,pacosi ho chvalili...mne sice nikdy nezabral..ale ja jsem asi divna :grinning:
No kupodivu dnes nerveme!!!Jeste dospavaji prochajdu v kocarku,sedim tu na zahrade a uz mi tecou prsa..tak premyslim,jesltli je mam vzbudit nebo pockat....
V noci se Tea nikdy nehlasi o jidlo ..ale budim jim pokazde na spolecne kojeni s Miou...moc toho asi ani nevypije,furt ji vracim do pusinky ten kloboucek..ona jen tak pocuckava...bude pomalejsi,s tim pocitam..je takova opozdenejsi..ale to krouceni jen do jedne strany me trochu polekalo...tak uvidime,jak se to vyvrbi :wink:
26. čer 2010 v 18:38  • Odpověz
@j.cien - Bioparox na me take nezabira, tak jsme divny dve :grinning:
Super, ze ti tecou prsa, to znamena, ze mas mlicka, ze bys s nim mohla zahradu zalivat :grinning:
Porad si myslim, ze te Tea jeste muze prekvapit. Tobik byl take pomaly pri papani, pres kloboucek nam to tedy skoro vubec neslo. Paral se s tim, sotva vycucal 25 ml, pak 30 ml, pak 40 ml. Ale porad se loudal a vypil treba jen polovinu toho co Bryasek. Ja byla nestastna, ze nas takhle pusti domu, ze budu muset porad dokrmovat. Sestricky i doktorka mi rikali, ze se to muze otocit. A mely pravdu, z Tobika je ted nenazranek :grinning: Jak se driv neumel prisat, tak ted nadherne otevira pusinku, kdyz se zakucka, tak se pak prisaje zase sam bez pomoci. Proste kdyz se podivam zpatky, tak udelal nesmirny pokrok a v porodnici bych tomu nikdy neverila. Takze Tea vam to jeste muze pekne natrit :wink: :grinning: Jen tak mezi nami, pres ten kloboucek by se mi taky moc pit nechtelo. Bez neho to nejde vubec?
26. čer 2010 v 18:51  • Odpověz
nějak nestíhám psát od rána tu je pořád někdo a furt opékáme, mám vyuzený nos :grinning: jo a dostala jsem po roce mensky :angry:
26. čer 2010 v 19:08  •  4 děti  • Odpověz
@lita
Lituš, a co nějaká homeopatika? Já jsem měla něco na způsob ATB a docela to zabralo.
26. čer 2010 v 19:50  • Odpověz
@lita nn,bez kloboucku se divi,bradavku ma v puse a mele hlavou vlevo vpravo a hleda a hleda...
@zuzka72 tak to ti nezavidim -menses doufam hned tak neuvidim :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. čer 2010 ve 21:33  • Odpověz
@j.cien to jsem si taky myslela. :frowning2: ale v pondělí jdu nasazovat Danu, tak alespoň mi to udělají. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. čer 2010 ve 21:58  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 au...boli to??
26. čer 2010 ve 22:01  • Odpověz
@sarri - jee, vidis, dekuju za pripomenuti!! Vzdyt ja mam doma homeo sirup na kasel Stodal. Jeste zasoba z tehotenstvi :slight_smile: A ja uz bych mastila pro nejaky Mucoplant, ktery se pri kojeni pry muze.
Mam tu i homeo spray do nosu, ale ten se mnou tedy nehnul. Koupila jsem si kapky do nosu pro kojence a zatim ok. Davam si paralen, to me vzdycky nakopne a mam silu funguvat.

@j.cien - a hlavicku ji zezadu drzis pevne, kdyz hleda? Ja jsem v porodce vzdycky musela Tobikovi pevne drzet hlavicku v ruce a na prso si ho doslova priplacnout, kdyz tu papulku konecne otevrel. A pak ho stale drzet, aby se ze zacatku neodpojil. Ted uz jim kebulky drzet nemusim, nekdy jim je opiram o polstar.

@zuzka72 - uplne bych zapomnela, to Imse Vimse mydlo na skrvny muzes urcite koupit u vas v Olmiku v obchudku Slune. Maji 2 prodejnu, jednu u vas a jednu ve Zline.
Olomouc http://www.slune.eu/prodejna-olomouc?chapter=0&zenid=19052cb51c5380ab84948fec00496379
zde je to mydlo u nich v eshopu http://www.slune.eu/eko-domacnost/prani/skvrny-desinfekce/mydlo-na-skvrny-imse?zenid=19052cb51c5380ab84948fec00496379
Jak jsem psala, ja s nim skrvny od kakani vydrhnu uplne (v teple vode), zdolava i skvrny od kapek zeleza Maltofer, ty jsou fest hnede.
26. čer 2010 ve 22:03  • Odpověz
@j.cien nebolí, jdu po čtvrté a pokaždé to bylo na pohodu :wink:
26. čer 2010 ve 22:04  •  4 děti  • Odpověz
@lita jůůů, Slůně, to vím, v pondělí tam skáknu, dííííky
26. čer 2010 ve 22:05  •  4 děti  • Odpověz
Holky, nemozne se stalo realitou a ja nasla ten papir se cviky na brisko od rehab sestry z porodky :slight_smile:
Jelikoz do IP nemohu posilat prilohu (alespon tedy nevim jak), tam mi poslete vase emaily a ja vam to preposlu.
Pokud vim, tak zajem projevily @petranela @zuzka72 @sarri @lucy82 @kankovka @irminka
Zaslu komukoli bez rozdilu pleti, vyznani ci narodnosti :grinning:
26. čer 2010 ve 22:13  • Odpověz
26. čer 2010 ve 22:23  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 - ok, uz to tam cpu :slight_smile:
26. čer 2010 ve 22:25  • Odpověz
@lita tak soukej, soukej to tam ať jsem hubeňour bez břicha. :wink:
26. čer 2010 ve 22:40  •  4 děti  • Odpověz
pjosim pjosim...v,irma@seznam.cz

děkuji Lituško
27. čer 2010 v 09:37  • Odpověz
Zuzko: také jsem dnes dostala menzes, už asi potřetí :frowning2:
Chci si dát také tělísko, hormony už nechci vidět, bolel mě z toho škopek jak hrom. Ta Dana se dává při menstruaci? Tož to by bylo fajn, zvládla bych to také v tomto týdnu :wink:
27. čer 2010 v 09:39  • Odpověz
27. čer 2010 v 09:40  • Odpověz
@lita plosím plosím o cviky:slight_smile: rejchl@email.cz
27. čer 2010 v 09:43  • Odpověz
Ahojky

Lito, můžu taky poprosit o ty cviky, moc děkuju, :slight_smile: z.proskova@seznam.cz
27. čer 2010 v 09:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.