• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
taky bych prosila: yorinkay@email.cz
:slight_smile:
27. čer 2010 v 10:25  • Odpověz
@sarri TA cena za plavání je za jedno mimčo nebo za obě?

Děkuji vám za odpovědi ohledně toho kojení. Já se ptala proto, že mám mlíka hrozně moc, tak mě zajímalo, jak dlouho by mi teoreticky mohlo vydržet - i když vím, že je to individuální a každý to má jinak.
27. čer 2010 v 11:12  • Odpověz
@eirin
Eirin, cena je za jedno :wink: 200 Kč/lekce za mimino, něco přispívá pojišťovna, tak je dobré si to zjistit. RVP dávala 300/rok.
27. čer 2010 ve 12:16  • Odpověz
@irminka Je to nechutny, ale je to tak :grinning: při menstruaci. Je to prý víc otevřené a je lepší přístup, no, ale ten pohled, asi nic moc. :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2010 ve 12:47  •  4 děti  • Odpověz
@sarri a to plaveš jen s jednou? a druhou má někdo jiný, to platíš toho člověka, nebo, jak to vlastně probíhá s dvojkama?
27. čer 2010 ve 12:51  •  4 děti  • Odpověz
@eirin pokud chces kojit dlouho a udrzet si dostatek mlika pro dve deti,tak je hrozne dulezite kojit v noci!V noci totiz stoupa hladina prolaktinu i oxytocinu a pokud se v noci nekoji,tak se mleka neutvori dostatek a jde to do kytek... :wink:

Liti ja taky prosim o ty cviky :j.cien@seznam.cz
@zuzka72 to telisko me desi...brrrrr...ale je to reseni....ach jo...ja zatim pouzivam cipky pred....ty nase spermonky byly bez pohybu...tak se asi ani nemusim bat...ale kdyby náááhodou jedna ožila-to by mne asi piclo! :grinning: :grinning: :grinning:
27. čer 2010 ve 12:58  • Odpověz
@lita nn,i kdyz ji tu hlavinku pevne vrazim k prsu a drzim...ona vubec nechape,ze to ma jako sat...tu mou bradavku...proste hleda a hleda a pak krici vzteky....mam ji opravdu kratou..a ona ma tu uzdicku,tak mozna proto to nedokaze...Mii to nevadi...no marne,tak kojim Teu s tim priblblym silikonem :confounded:
27. čer 2010 ve 13:04  • Odpověz
@j.cien já zase mám chlapa neplodnýho, co nemůže mít děti přirozenou cestou :frowning2: , ale příroda občas umí zázraky a to bych teď vážně nechtěla. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2010 ve 13:25  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72
Zuzi, u nás je to tak, že tam jsou 2 vany a na jedno dítě musí přijít alespoň jeden rodič - chodili jsme s manželem, jinak to nejde. Platíš za vanu, vodu, instruktorku, která stojí mezi těma vanama a říká, co dělat, popř. ukazuje na dětech. Je to bezva, až na ty prachy a zádobol. Holky se naučily potápět.
27. čer 2010 ve 14:22  • Odpověz
@sarri to plavete ve vanách, aha, já chodila s Kubou a Adamem, ale do bazénku od 6týdnu a uměli se taky potápět a dodnes jsou vodou posedlí :wink: teď bohužel to dvojčatům dopřát nemohu-nemá kdo jít se mnou. :cry:
Dobry golfky:
http://www.aukro.cz/item1092109882_kocarek_pro_dvojcata_esprit_sun_duo_cerny.html
27. čer 2010 ve 21:07  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72
Zuzi a co kdyby šel nějaký velký brácha?
V bazénu je to lepší - nebolí Tě tak záda.
27. čer 2010 ve 21:13  • Odpověz
Glofky pěkné.
27. čer 2010 ve 21:14  • Odpověz
@sarri se ztrapňovat, to by asi nešlo :wink:
27. čer 2010 ve 21:42  •  4 děti  • Odpověz
@sarri to by mi na to asi řekli :slight_smile:
27. čer 2010 ve 21:42  •  4 děti  • Odpověz
@sarri Ano ano, já myslela ty overálky ve výprodeji, já se v tom teda vyžívala :wink:. Jsou sice veliké, ale naše holky taky, takže těch 9 - 12 měsíců jim je akorát...

Holky, KONEČNĚ máme v provozu ohrádku, holky ji hned pokřtily tím, že v ní obě usnuly. Dodám fotky, jak je nahraju.

Jak jste se tu bavily o menzes, to mi připomnělo, jak jsem byla tento týden už opravdu nervózní kvůli zpoždění... Asi by to opravdu teď nebylo nejlepší, ale určitě i tak by se to s dalším mimčem zvládlo. Spíš jde o těhotenství po císaři a taky o to, že beru antikoncepci, takže kdyby selhala, aby to nemělo na mimčo vliv..
27. čer 2010 ve 22:13  • Odpověz
Tady je ta naše ohrada :wink:
27. čer 2010 ve 22:59  • Odpověz
Dobré ránko.

@hanula83
Hani, u nás se včera předělávala ohrádka na nejnižší pozici - ale pak jsme se rozhodli ohrádkovou podlážku úplně zrušit, obřízli zbytek koberce a prdli mříže rovnou na zem.

Holky, tento týden musím pobalit na dovolenou. Jde mi z toho hlava kolem.

@zuzka72
Zuzi, no to je pravda. Jak se vůbec pubertální mládež chová k takovým mladším sourozencům?
28. čer 2010 v 06:55  • Odpověz
@hanula83
Jo, a ohrádku máte super velkou - to by u nás bohužel nešlo, ale nechávám holky volně a ohrádku jen v případě, že nemužu dozorovat, popř. jedna se mnou vaří a druhá si v kleci hraje :wink:
28. čer 2010 v 06:57  • Odpověz
@hanula83 super ohrádka :wink:
@sarri no chovají se pěkně, vozí, dají flašku, dělají blbiny, ale tak nějak jen doma, venku jen stojí za tím madlem od kočáru a nedej bože kdyby je někdo viděl, že cpou děcku cumel :grinning: , ale na druhou stranu říkali, že na to budou balit holky a když jde kolem to pravá tak to dokáží divi :grinning: :grinning: :grinning: Hold jak jojo, nikdy nevíš co příjde, nehoře, dole :grinning: . Ale mezi , jak oni by řekli :astonished: stary baby a v plavkách???? :astonished: nekaz nám iluze o ženách :astonished: ---jako bych je slyšela a navíc oni, že by tam museli být v plavkách tak to už vůbec :grinning: :grinning: :grinning: ale na bazéně s ostatníma to jo, tam jsou denně. :wink:
28. čer 2010 v 07:27  •  4 děti  • Odpověz
@sarri Ona ta ohrádka může být ještě větší, jeden díl tam manža nedal, a poskládal to do tohoto tvaru. Může to být čtverec 1,74 x 1,74 m a nebo libovolný tvar. Nakonec jsem usoudila, že ta podlážka už pro nás teď nemá význam, takže je to opravdu jen ohrazení a akorát vycpané dekama.... Téda, jak holky utápí ten ručník, to musela být prča :slight_smile:))))))))))). A vidím, že i vám chutnají nožičky :wink:...
28. čer 2010 v 08:14  • Odpověz
28. čer 2010 v 08:17  • Odpověz
@hanula83
Hani, babička holky naučila koupat se jen tak - dřív měly pod sebe takový molitan na koupání, ale teď se tam samy převrací a já mám z toho blbý pocit, tak když je tam dávám, tož jim dám pod hlavu alespoň ručník (apropos mě teď mamka zazásobila ručníkama a osuškama z doby normalizační, neb měli velkou svatbu a takových ručníkoprezentů se sešlo, že stále vytahujeme funglovky - teda pro holky a jejich cvrkání, pasení a jezení. Mně ty vzory připomínají dětství. :grinning: )
28. čer 2010 v 08:24  • Odpověz
@sarri Taky máme pár takových památečních ručníků :wink:... My koupeme pořád v malé vaničce, ale je jim teda opravdu už malá, a velká vana je zase moc velká, tož nevím, co s tím...
28. čer 2010 v 08:51  • Odpověz
@hanula83
Hani, my u babičky koupeme v obrovské rohovce, stačí troška vody a holky se cachtají. Dělají tam fakt psí kusy. Jenom hlídám, aby se nepráskly do hlavy, jak se převrací a když si loknou, tak aby to vybrkly - jsou zvyklé z plavání :slight_smile: My jsme teda vaničku ani jednou nepoužili - babička tchýně měla, ale mně se líp koupaly ve vaně. Dnes mě čeká nákup letních kalhot - těhotenské byly z takového režného plátna a prošoupaly se mi mezi nohama, takže bojový úklo dne zní: koupit gatě - to zas bude - ach jo, nic mi nebude a polezou mi ze všeho špeky a bude se v těch kabinkách proklínat.
28. čer 2010 v 09:00  • Odpověz
@sarri Tak to já takový nákup odkládám na neurčito, resp. až bude nejhůř :wink:)... Já taky mám těhotenské z plátna a taky se začínají mezi nohama šoupat. No tak snad to ještě toto léto vydrží, pak to budem řešit... My právě doma máme taky velkou rohovou vanu a moc si je v tom nedovedu představit... ale asi budem muset na to časem stejně najet... Sarri a dáváš do vody Balneum? Já právě jo, pokaždé a tak si říkám, že by asi nebylo vhodné, aby si toho lokly... Určitě to není jedovaté, ale k jídlu taky ne...
28. čer 2010 v 09:16  • Odpověz
@hanula83
Hani, nedávám do vody nic, mají v ní puzzle - ty vnitřky - dá se to použít i jako vodolepky, na kachlích a vaně to krásně drží a to si žužlú, tož do vody nic. Jen pak děláme masáž a olejíčkem nešetříme.
28. čer 2010 v 09:48  • Odpověz
@hanula83 super fotecky :dizzy_face:
28. čer 2010 v 09:55  • Odpověz
Ahojky, Hani a Sarri krásné fotečky :wink:
My se taky pořád koupeme ve vaničce ale asi už je dáme do vany a taky na bříško to je dobrý nápad :slight_smile:

No a u nás se zase marodí, nebo nevím co to je, ale Nelinka má od včerejška teploty, dneska měla ráno horečku 38,5 po odečtu :frowning2: Je protivná, celý ráno pláče, chvilku je to dobrý a i si hraje ale pak najednou začne plakat, takže jí mám na klíně, a do toho mi SOfi neustále někde leze a stojí dvaktár už slítla na zem, nestíhám se nějak věnovat oběma :frowning2: Teď spinkají tak uvidíme, ale v tomhle pěkném počasí musíme být zavřený doma :unamused:
28. čer 2010 v 10:17  • Odpověz
@sarri My to puzzle nakonec nepořídili, v té ohrádce jsme to už vyřešili, tak není důvod, leda do té vany :wink:...

@j.cien Děkujem :slight_smile:

@lucy82 A nebude to k zoubkům? Já zapomněla, máte už nějaké? My teda ani památky po zubech...
28. čer 2010 v 10:41  • Odpověz
@hanula83 Hani právě že Nelinka nemá ještě ani jeden, no doufám že to je k zoubkům a není to nějaká viroza. Sofinka už má dva zoubky :unamused:
28. čer 2010 v 10:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.