• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@hanula83
Hani, u nás je teď puzzle nejvíc v kurzu - demontují, žužlají a zase demontují - nedělám nic jiného, než že to dávám dohromady. Ale zabaví se tím samy, tak doufám, že jim to vydrží. Myslím, že nějaké puzzle s námi pojede i do Krkonoš :grinning:

@lucy82
Lucy, to budou zuby. Já dávám kousátka - taková ta s gelem do mrazáku. Nám zas lezou horní.

No, na pěkné počasí to moc nevidím - spíš na pěkný pařák. Už se těším, jak se změním v jeden velký čúrek, až půjdeme ven.
28. čer 2010 v 10:51  • Odpověz
Prave jsem objednala hrazdicku jakousi elektro a taky ten kolotoc na dalkove ovladani :wink: co tu nekdo tak chvalil..tak snad to holkam udela radost...zatim jsou takovi mimoni a mam pocit,ze je jeste nic nezajima... :confused:
28. čer 2010 v 11:50  • Odpověz
@lucy82 Tak to jsou na 99 % ty zubíky, u nás se právě nic takového nechystá, no tak doufám, že jednou vylezou :confused: :sweat_smile:
28. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz
@sarri A to dávají ty zvířátka v puzzle tam, kam patří? Nebo to jen rozebírají? Asi to stojí za tu investici, jak tak koukám :wink:)...

Pařák je už teď, a holky se právě vyspaly, tak pádíme ven, protože pak by mi zas po obídku usnuly a čekala bych, než se vzbudí... Myslíte, že je blbé dát triko bez rukávů? My včera měly jen kraťásky s tričko, a nevím, jestli na to bez rukávů není ještě moc "zima"...

@j.cien to přijde ani nebudeš vědět jak, u nás si teda holky vystačí s hračkama samy, ale taky musím občas naklusat a dělat před nima šašky, uvidíš, že tohle je bude zajímat asi nejvíc. Čím víc se člověk ztrapňuje, tím líp :wink:))... Někdy si říkám, že kdyby mě přitom někdo natáčel a pak to poslal do televize, tak bych musela chodit kanálama :sweat_smile: :grinning:
28. čer 2010 ve 12:05  • Odpověz
@hanula83
Hani, zima není, doma v zimě taky netopíš na 30. Mně na těch krátkých rukávech vadí, že je musím mazat opalovákem, ale krátké rukávy a kraťásky a šatičky za to stojí :wink:

@j.cien
Neboj, brzy je to bude zajímat. My jsme kolotoč i stěhovali k babičce, protože to byl usínaci rituál.
28. čer 2010 ve 12:14  • Odpověz
@sarri Sarri, právě, já mám nakoupených haldy šatiček a kraťásků, tak to musíme využít :slight_smile:)... A asi dvoje tričenka úplně bez rukávů, jedny šatičky jen na tenká ramínka, tak to máme až do pořádnyho pařáku. Já je teď ani nenatírám, protože když jedem v kočáře, tak nejsou ani chvilku na slunku. Ale dnes asi natřu pro jistotu aspoň ta ramínka a pusu...
28. čer 2010 ve 12:17  • Odpověz
No holky uvidíme, doufám že to ty zoubky budou a ne nic jinýho, i má trochu řidší stolici tak nevím, ale je fakt hrozně ubrečená, po paralenu to klesne ale pak zase stoupne nahoru. Ale na zoubky se mi ta teplota zdá moc vysoká, zítra asi zajdu k doktorce.

Holky a chodíte ven aby děti spaly nebo aby byly vzhůru a spinkají až doma?
28. čer 2010 ve 14:28  • Odpověz
@lucy82 Tak my chodíme teď ven proto, aby byly holky vzhůru. Spinkat můžou doma a já si zrovna taky odpočinu nebo naopak udělám, co potřebuju :wink:... Dřív to bylo samozřejmě opačně, ale teď holky čučí a venku mají vyžití, tak je škoda, aby to prospaly...
28. čer 2010 v 16:10  • Odpověz
Holky,ja dnes ani nedutam....holky po kojeni hned usnou,takto cely den!!takze jsme od rana ven :grinning: :grinning: ku-parada!!
ALe v noci,to bude asi jízda :grinning: :grinning: kdyz cely den spi,to mi to pekne nandaji :grinning: :grinning:
28. čer 2010 v 17:15  • Odpověz
@j.cien To musí být dnes nějaká erekce na Slunci, protože naše děti jsou taky dnes úplně vzorné :grinning:
28. čer 2010 ve 20:57  • Odpověz
@eirin :grinning: :grinning:

Dobrou nocku vsem :dizzy_face:
28. čer 2010 ve 21:10  • Odpověz
@j.cien tak co, jaká byla noc? Doufám, že to šlo, mě někdy kluci taky prospí skoro celej den a přesto spí i v noci a nemá to na ně vliv, tak věřím, že i tvé holčičky to prospaly. :wink:
29. čer 2010 v 06:04  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj holky, u nás je to k zblázení, :frowning2: začaly se mi před pár dny nalívat děsně moc prsa, jsou horký, nafouklý a děti se z nich nenapijou, protože nedokážou chytnout do pusinek ty dvorce... :confounded: takže musím dělat co se dá... šílené procedůry co mi zaberou celej den... mezi kojením ledovat, před kojením nahřívat, masírovat a manuálně odstříkávát, po kojení odstříkávat el. odsávačkou... Naštěstí po tomhle všem se děti napijí. No děs běs... nedělám nic jinýho od porodu než řeším to pitomý kojení. Nejdřív mlíka málo, ted zase moc... Mám sto chutí s tím okamžitě seknout, protože si takhle neužiju ani vychazek, nejsem schopna se nikam vypravit. Hlavně at se to už ustálí, nevím jak dlouho tyhle nateklý prsa mužou trvat, ale menší zlepšení už pozoruju. Snad je to otázka jen pár dní.

Jinak děti nejvíc ze všech hraček zajímá kvítko benjamín, máme veliký keř hned za sedačkou a vidí na něj při každém odbrkávání. Koukají na nej pořád, tak jsem jim větvičku utrhla a navěsila na kolotoč, uplně je ty lístečky fascinujou :wink: zkuste taky, třeba tohle zabere i u vás. Pro větší děti to není, ale třeba pro ty dvouměsíční tohle může být pořádně zajímavý :wink:
29. čer 2010 v 07:57  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, Ty jsi měla po porodu hodně mlíčka, kojila jsi jak dlouho? Teď jsou kluci na UM?

Holky, jak se vám daří krmit děti zaráz z flaštiček, mám dojem, že to moc dobře nemůže jit, jak to děláte??? Ti mojí vyžadují jídlo naráz, jinak řvou.
29. čer 2010 v 08:13  • Odpověz
@petranela Petranelko, my to tak děláme od začátku, že krmíme holky z flaštiček naráz. Sedím u toho na gauči, holky mám před sebou (jsou hned vedle sebe) a každou rukou krmím.... Popravdě, teď už máme mléko jen 3x denně, a takhle to praktikuju už jen večer. Přes den jim dám flaštičku do postýlky nebo do ohrádky a ony si to samy vypijou. Jen dozoruju :wink:...
29. čer 2010 v 08:36  • Odpověz
Vůbec nechápu, jak dřív ženský zvládali svoje děti. Já mám jen dvě a bez internetu a všech vymožeností bych byla uplně hotová. Díky těm problémům s kojením jsem ani nestihla od včera vytáhnout nádobí z myčky... Říkám si, jak to ty ženský dřív dělaly? :confused: Bez všech těch vymožeností, mikrovlnky, parního sterilizátoru, rychlovarné konvice, susičky, myčky, pračky, papírových plínek, houpačky na baterky................................................ začínám se stydět i před mojí babičkou :pensive:
29. čer 2010 v 08:37  • Odpověz
@hanula83 Hani díky, jsi šikovná Ty i holky, že zvládáte krmení z flaštiček naráz. Tem našim mlíko pořád všude teče a to je občas dokrmuju po jednom, tak si společné krmení u nás ještě moc nedovedu představit.
29. čer 2010 v 08:40  • Odpověz
@petranela Petranelko, tak my z výše jmenovaných věcí používáme akorát rychlovarnou konvici, pračku a plínky :wink:. Musím ti dát za pravdu, že si moc nedovedu představit to zdlouhavé vyváření plínek, to člověk asi fakt nic jiného nedělal. Ale taky to ty ženské zvládly, co člověk nepozná, to mu nechybí :wink:)... A co jim zkusit dát jinou flaštičku, třeba jim nevyhovuje ten dudlík na flašce? My měli ze začátku Avent, na ty jsem se ale časem vybodla a máme levné flašky z Tesca a jsou zatím výborné.... :wink:
29. čer 2010 v 08:47  • Odpověz
@hanula83 Hani, my máme Aventky, taky jsem si říkala, že zkusím jiné a objednala jsem si Dr. Brown´s, které tu holky chválily, snad se budou hodit hezky i nám. Zatím nedorazily, tak jsem je ještě nevyzkoušla.
29. čer 2010 v 08:52  • Odpověz
@petranela Tak to jo, nám Aventky začaly téct v tom místě, mezi uzávěrem a flaškou. Vždycky jsem hleděla, jak to mají holky rychle vypité a pak jsem uviděla, jak jsou celé mokré, takže místo, aby to vypily, tak jim to vyteklo na bříška :angry: . Musela jsem to vždycky na tisíckrát uzavírat, aby to bylo dobře a potom to stejně teklo... Hrůza.
29. čer 2010 v 08:58  • Odpověz
@hanula83 Hani, nám Aventky taky takhle blbě protíkají, už se těším na ty druhé lahvičky :wink:
29. čer 2010 v 09:02  • Odpověz
@petranela no je to boj to kojení, úplně to vidím jak jsem taky bojovla q každý den jsem si říkala že to vzdám :unamused: Kojila jsem částečně do 4,5 měsíce, navečer jsme dávaly UM aby lépe spinkaly hlavně abych se vyspala i já.
Z těch flaštiček naše holky taky moc neuměly pít, vždycky se jedna zakuckávala, takže když nebyly moc vzteklý krmila jsem každou zvlášť, když nevydržely dala jsem jim hlavičky na kojící polštář aby se moc nezakuckávaly a sedla si naproti nim a oni bumbaly :slight_smile: Oni se to naučí, chce to čas, teď už si to berou i samy, mlíčko teda moc ne, to jim musím dávat ale čajík mají v ohrádce celý den a když mají žížu tak se napijí :slight_smile:

Nu holky tak Nelinka ve 3 měla pořád horečku tak jsem ji dala půl čípku a od tí doby má 37,6 v zadečku, tak vůbec nevím, myslím že to těm zoubkama nebude. Jenže vůbec nevím jak a kdy k doktorce protože sama to prostě nezvládnu, mamka končí až ve tři, a manžel je na montáži někde v prd... Tak vůbec nevím jak to mám udělat, a jestli hlavně mám jít dneska ráno ven nebo být zase doma, horečku ztím nemá a není ani ukňučená je v pohodě :unamused:

Jooo a už se kooonečně plazí jak zraněnej válečník :grinning:
29. čer 2010 v 09:05  • Odpověz
@zuzka72 Zuziku jsem v neskutecne euforii-holky kojily jen 1x v noci!!a spinkaly a ja taky!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Neskutene!!Bojim se to psat..at to nezakriknu :wink: :grinning: ale vyspala jsem se luxusne,vlastne mne vzbudily obrovsky nalita prsa a holky jeste chrupkaly :wink:
29. čer 2010 v 10:33  • Odpověz
@j.cien U nás to začalo takhle být taky ve dvou měsících, jistě už to tak zůstane :wink:... My od té doby v noci nepapaly :wink:...

@lucy82 Já myslím, že jestli Nelince nic není, tak můžete na chvilku ven, zima není, je teplíčko, akorát bych ji hodně chránila před slunkem, dokáže to být taky pěkná potvora - to slunko samozřejmě.
29. čer 2010 v 11:24  • Odpověz
Holky, tak si představte, že jsem včera ty gatě koupila hned v prvním obchodě. Byla to fuška - v tom vedru zkoušet hadry, tak jsem byla moc ráda, že měli velký výběr i v té megavelikosti pro mě - hrůza, byla jsem ve William & Delvin a předloni jsem si tam kupovala tříčtvrťáky a letní kalhoty vel. 40 a letos 46 - je mi z toho na blití. Ještě před rokem jsem ty bederní tříčtvrťáky nosila a pupek nad nima - teď mi chybí tak 5 cm na dopnutí a pneu nad nima.

Ještě potřebuju plavky. Objednala jsem si z Litexu, ale už to do dovolené nestihne přijít a tady je plavková krize. Vjetnamci to mají všecko tak akorát na bradavku - zbytek prsa dám jako kam? A v obchodě s prádlem od 2.000 - to se mi dávat nechce. Sporty vybrakované.

Dnes asi s kočárek ani nevylezu, bo u nás horúčava. Večer idu slavit konec školního roku - letos mi obzvlášť rychle uběhl :grinning: do sklepa, kde má kolega vinotéku, tak nevím, nevím, jak dopadnu.
29. čer 2010 ve 12:18  • Odpověz
Jo a Eli se staví na všechny 4 a několikrát se jí povedlo posunout přískokem vpřed. Jinak se posunuje pomocí rukou a nohy tahá za sebou. Je to velká kramářka - zajímají ji věci, co jsou pro děti naprosto nevhodné. Asi bude elektrikářka - kabely a elektrospotřebiče - to je její. Můj brácha tím byl taky posedlý. V předškolním věku směl používat trafo a sestavoval obvody a různé přístroje z chevy, které svítily - no a je mimo jiné i elektrikář :grinning:
29. čer 2010 ve 12:21  • Odpověz
@hanula83
Hani, puzzle holky jenom demontují, ale líbí se mi i na pozdější věk na skládání. Osobně bych si dovedla představit, že bych to používala jako didaktickou pomůcku.
No, já jsem jim to nedávno skládla a byla to makačka na můj měknoucí mozek . do díry po W jsem cpala M a rybu do díry po úplně jiné rybě :grinning: :grinning: :grinning:

A ještě jsem si vzpomněla, jak jsi psala, že manžel někde četl, že děti můžou mít stres z cizích lidí.... tak já myslím, že to je spíš chvilková nervozita, stres - teda, že to může být. U nás když je větší návštěva, tak jsou holky takové nesvé, ale určo by si měly na společnost zvykat. Pokud jsou jen mamině za zadkem, tak pak z nich vyrostou takové ty uřvané školkové děti, co je tam s řevem ráno mamina nechává.
29. čer 2010 ve 12:27  • Odpověz
@sarri Sarri, to máš pravdu, na společnost si zvykat musí a taky si říkám, že lepší teď, než pak přijdou do školky a budou z toho celé vyjukané a akorát to pro ně bude trápení, že je tam mama nechala... My máme velkou rodinu, takže už trošku jsou zvyklé, ale zase se s nima nevidí pořád, tak vždycky když je vidí po delší době, tak jsou (jak píšeš) nesvé... U nás jde na čtyři Elenka, zatím se ale pořád pohupuje dopředu a dozadu a neví, jak se posunout. Anička zatím jen zkouší...
29. čer 2010 ve 12:36  • Odpověz
@petranela Uplne stejne jsem nedavno premyslela...jak to driv zvladaly ty zenske s detma a jeste k tomu mely na starost treba plny hlev zvirat...fakt si to neumim predstavit!!a to mam super manzela,co je denne bere s kocarem na 2hod ven a to fofrem varim,uklizim,zapinam pracku a nandavam mycku...a taky mi pomaha koupat,vlastne ja koupu jako prvni Teu a on potom Miu,ja uz mazitim zacinam kojit Teu a Miu si pak pripojim,ji staci 10min a je napita jak bomba :grinning: ale Teu mam dele a stejne se mene napije :confounded:
Ale popravde ja teprve ted zacinam mit z kojeni dobry pocit...jakoze se mi snizil pocet-tj.kojila jsem az 13x denne a ted jen 6-7x,kojila jsem az skoro hodinu,ted max.30min...a hlavne je to rychle,levne,bez prace..jen si je nachystat a v noci je to pakarna,davat je odbrkavat..to nejde 2 naraz...
A taky nekdy silim,kdyz se MIa naloka vzduchu a potrebuje rihat treba hned na zacatku a mam prisatou Teu,tak to je artisticky vykon si Miu hodit pres rameno a neodpojit pritom pijici Teu :grinning:
Petranelko,pokud chce kojit,tak vydrz-bude to cim dal lepsi!! :wink: A pokud nechces,,tak to pomalu zabal a preji na UM :wink: taky se svet nezbori...pokud mas takove potize s nalivanim prsou.... :confused:
Ja mam ted take nadbytek,musim odstrikavat...a v noci je to des,kdyz mne probudi obri nalite tekouci kozy :grinning: :grinning:
29. čer 2010 ve 12:38  • Odpověz
@sarri to je prima,ze se ti podarilo rychle nakoupit :wink: a co se velikosti tyce...budu na tom asi stejne..pred tydnem jsem si v Tescu behem 3minut koupila saty,vel.44 a jsou mi tak tak!!A to jsem mela taky predtim vel40 pohodlne....asi budu muset vymenit cely satnik...coz sice neni marne :grinning: :grinning: jen kde na to brat a nekrast :grinning: :grinning:
29. čer 2010 ve 12:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.