• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@j.cien no vidíš, že to jde k lepšímu, my ti to říkali :wink:
29. čer 2010 ve 13:25  •  4 děti  • Odpověz
@petranela Kojila jsem plně 2měsíce a teď jsou na UM a kojím jen 1x ráno. Jinak UM pijí zaráz jsou 2 a mám přece 2ruce :grinning: a ještě u toho telefonuji a fotím. :grinning: :grinning: :grinning:
29. čer 2010 ve 13:29  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj holčiny :slight_smile:
@j.cien no tak aby to takhle tahly i dál a maminka se konečně dospala viď ? Teď už to bude lepší a lepší.
@petranela mě se mlíko ustálilo až ve 3 měsících :unamused: Ale vydržet se to dá.... Jinak mi stále ještě kojíme. První 3 měsíce jsem si říkala, že jsme dobrý a že s tím už po 3 měsících můžeme seknout ... no a teď si říkám, že s tím asi neseknu ani v 6 měsících :slight_smile: . Takže Margarita (ledová a jahodová se spoustou tequily) a tatarák zůstává nenaplněným snem. Teď sem na tu Margaritu dostala takovou chuť... sakryš, asi si pudu udělat aspoň šťávu s ledem :grinning: :grinning:

Čtu vaše váhy a míry a jsem z toho trošku nervózní. Byly jsme na prohlídce v 5 měsících a holky mají 6kg a 5.74. V porovnání s vašimi mi to přijde děsně málo.Doktorka si to pochvalovala. Ale ona je taková báječná a dokud není nic děsnýho tak si pochvaluje všechno. :grinning:
29. čer 2010 ve 14:21  • Odpověz
naše holky už umějí číst ! Bohužel je zajímá jenom bulvár :grinning: :grinning:
29. čer 2010 ve 14:24  • Odpověz
29. čer 2010 ve 14:42  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj po delší dobe.Tak prohlídka v 10mesících Samko 73 cm- 8,7kg a Saška 71cm- 8,1kg :grinning:

A 2 srpna máme nástup do nemocnice.Saške budou operovat očko,že úspešnost u operace glaukomu je velmi vysoká u tak malých detí. Tak už ted se tresu hruzou,laicky a jednoduše mi to vysvetlili :frowning2: :cry: budou ji vrtat dírki do oka ,aby mohla odtekat oční tekutina,co si nevím ani predstavit,a to budou vrtat s vnutorní strani oka, takže to musejí vybrat očičko ven,já vím jsou to machri a delají to jak rutinu ,ale neumím si to predstavit na svím zlatíčku :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Samka taky uspí a zistí tlak v oku, tak doufám, že on bude ok.Budem tam tak týden,tak místo koupání budem ve špitálu :confused: :rolling_eyes:
jen aby to dobre dopadlo
musím vás spetne dočíst,nestíham-malí smradíci už lezou jak draci a nestíham obnovovat zátarasi :grinning:
29. čer 2010 ve 21:11  • Odpověz
Jo a Samko má 3 zoubky :grinning: Saška 2 :grinning:
a stále kojím,asi 3 x cez den a 1-2x v noci :slight_smile: :wink:
29. čer 2010 ve 21:20  • Odpověz
@beruska5 krásny fotky a jsi dobrá, že kojíš-to závidím. :wink: Děti jsou nádherny. Držím pěsti a neboj děti i ty to zvládnete, hodně síly. Bude to dobré uvidíš. :wink:
29. čer 2010 ve 21:30  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 dekuji,já vím bude,musí to být dobré :wink: :unamused:
Ti tvoji drobečci jsou k nakousnutí :wink:
29. čer 2010 ve 21:59  • Odpověz
Dobré ránko.
http://www.novinky.cz/ekonomika/204722-nemocenska-bude-mozna-placena-az-tri-tydny.html

"Například porodné by mělo být vypláceno sice v současné výši, ale jen na první dítě. Současně by jej neměly dostávat rodiny, které překročí určitou hranici příjmů..................Úspory se pravděpodobně dotknou i rodičovského příspěvku, ale jen v jeho čtyřleté variantě. „Dohodli jsme se, že by se na čtyřleté rodičovské nemělo v součtu mamince zaplatit víc než při dvouleté variantě,“ dodal Jankovský."
30. čer 2010 v 07:30  • Odpověz
Dobrí ránko, tak my už jsme bez teploty a zoubek nikde :unamused: Tak nevím třeba se ale ještě vyklube.
@sarri teda to jsem se zase vytočila :angry: Jediný pozitivum že rodičák nám snad i zůstane tak jak je, ale porodný opět na tom vydělají cikáni a ty co nikdy nepracovaly, a my co odvádíme státu daně tak na nás se zase asi z výšky vys... To samé nemocenská, nechápu proč si teda platím sociální když pak budu marodit a bude to platit zaměstnavatel, no ten bude asi hooodně nadšený :grinning: :grinning: :grinning: Důchodu se stejně nedožijeme, takže důchod ani asi potřebovat nebudeme, než půjdeme do důchodu my tak se bude chodit v 70 a více letech :confounded:

@beruska5 Dětičky jsou nádherný. Držím palečky ať operace dopadne na jedničku. A jsi teda dobrá že pořád kojíš, to já už bych na to neměla nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: A ještě dvakrát v noci kojit no fakt tě obdivuji :wink:
30. čer 2010 v 08:33  • Odpověz
Ahojte holky,

@beruska5 Taky držím všechno, co mám, aby operace dopadla tak nejlépe, jak to jde. Do srpna už to rychle uteče a aspoň to budete mít za sebou. Úplně je mi jasné, jak se cítíš, ale asi to člověk musí brát tak, že dělá pro dítě to nejlepší...
@sarri Hrůza, je mi z toho všeho zle... A že důchod v 70 letech? Tak ani tomu nevěřím... Myslím, že v našem stáří už bude dávno zrušenej... Takže sociálku platíme na nynější důchodce, pro nás už peníze nebudou.

@lucy82 Mně napadlo, že to taky mohlo být z toho blbyho slunka? Je to fakt zrádny a jestli nakonec nebyla přehřátá...
30. čer 2010 v 09:42  • Odpověz
ahojte,

@cin: no to jste teda šikulky spát skoro celou noc......paráda,co?

@lucy: ty zoubky by to mohly 40. horečky a posraný byl i 10 x denně. Zub se třeba vyklubal až za týden po horečce........

@beruska : moc přeji štěstíčko k uspešné operaci, bude to dobré, neboj :wink:

holky, normálně jste mně udělaly velkou radost s tou velikostí kalhot, jsem na tom uplně stejně....valach hadra :angry:

Nějaké fotečky,opět kočár retro, ale to je jen na prču, mamka na tom vozí bedynky z okurkama ze zahrady. A taky moje vlasiska, jsem uplně nakrátko, hotový klučina

30. čer 2010 v 10:46  • Odpověz
Irminko, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Super kočár - letos prý oharky nebudú, tož nebude co vozit :wink:

Naša Eli dělá první lozící pokusy....
30. čer 2010 v 11:02  • Odpověz
@beruska5 urcite to dobre dopadne!!moc budem drzet Samkovi palce :wink: a jsi sikulka,ze tak dlouho kojis!a fotecky nadherne!
@irminka krasne fotecky Irminko:slight_smile:
@sarri Eli krasne leze:slight_smile:

Holky!!!ja spala opet 2x po 4hodiny !!!Jupíííííííííííííííííííí!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Jsem z toho cela poprdena,ze se probouzim VYSPANA! :slight_smile: :slight_smile:
Tak jsem hned vyrazila s kocarkem a zapichla to v lese,holky chrupkaly a ja zatim natrhala skoro litr boruvek :dizzy_face: a udelam na zitra knedliky :wink:
30. čer 2010 v 11:31  • Odpověz
@j.cien
Jééé, knedlíky borůvkové - to bych si teda dala říct.
30. čer 2010 v 11:33  • Odpověz
@sarri jj,to miluju...ale udelam jen takove rychle tvarohove a tema boruvkama to jen poliju :wink:
30. čer 2010 v 11:36  • Odpověz
Tady se dělají chutě - já mám zelňačku od včerejška :frowning2:
30. čer 2010 v 11:39  • Odpověz
@j.cien kde rostou borůvky? já chci takyyyyy
30. čer 2010 ve 12:42  • Odpověz
@zuzka72 prosím tě, když krmíš obě děti najednou, jak to řešíš s odbrkáváním, já si neumím představit, že bych je dala na rameno obě najednou.
30. čer 2010 v 16:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak som tu zase asi po mesiaci ? No fakt nemám čas :frowning2: Decká rastú ako z vody, teda zatiaľ len z mliečka, ale práve budem kupovať lyžičky a misky na papanie tuhšej stravy :slight_smile: Máte nejaký tip? Zase je toľko milión druhov, že až... V tescu som videla misku s prísavkou...myslíte, že je to vhodná miska?

No čo sa týka spania, tak ani nevravte...vstávam o 23-24, potom zhruba 2-3, potom ako kedy - medzi 4-5 až 6...no hrúza...nonstop nevyspaná.. :frowning2: To bude asi tým, že furt kojím a sú hladní. Mirke dávam na noc okrem toho, že ju nakojím 60 - 90 ml Nutrilonu a aj tak nespí dlhšie v kuse ako 4 hoďky. Mirka sa zobudí prvá a potom idem budiť Davida. David by spal ďalej, ale keď je Mirka hore, tak ho pre istotu zobudím, inak by on mňa zobudil možno za 20 minut...alebo by prespal aj 6 hodín, to neviem..takže bojujeme. Ale chcem to vydržať ešte do konca 6 mesiaca, takže ešte mesiac mám pred sebou :slight_smile:

Inak David papá len moje mlieko, občas, keď Mirka nevypije umelé mliečko, tak mu ho skúšam dávať, ale nevie sať, mlieko mu tečie po brade...vobec nevie piť z fľaše...som zvedavá ako to budem neskor riešiť, ako bude papkať polievky a mrkvičku...to bude asi o nervy :grinning:

Včera sme boli na očkovaní s Davidom a aj na prohlídke a má 7,4kg a 69cm, je to kus chlapa :grinning: Mirka má asi tak o kilečko menej a počítam, že má asi tak 65 cm. S ňou ideme až 13.7. Je to tintítko, ale je čiperka, David je lenivejší..ale obaja sú zlatíčka :dizzy_face:
30. čer 2010 v 16:51  • Odpověz
@geliva mám je jakoby posazeny na sobě, každý na jedné noze, asi tak nějak(vypadám tam, ale jako debil :pensive: )
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/olomoucandy/album/maminky-a-tehulky-z-ol-kraje/5293852/Dnešní foto:
@irminka kam ty na ty retra chodíš :wink: kluci super
@j.cien jupíííí-tak vidíš :wink:
Máte holky FB?
Dnešní fota:
30. čer 2010 v 19:27  •  4 děti  • Odpověz
už u nás na dědině máme problém....pomluvy takového rázu, že asi nevíme co s penězma, když máme tolik kočárů. Ale já mám jen jeden, potom má tchýnka na zahrádku, moje mamka modrý retro a vlastně ted ten na ty oharky :grinning: a u tety a ségry je ten červený koženkový. My už jezdíme na kole s vozíkem, take , když nějam přijedeme, tak je uložím do koženky a nemusím všude cárat pěšky s kočárkem.... Nevím, co furt ty ludé majů :wink:

a fota: dnešní příchod domů Richarda s vysvědčením, bylo dané v koši na prádlo a Bořek po něm dupkal a fotečka, když tatínek hlídá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Zuzko: teda ti tvoji chlapečci jsou už teda chlapiska, moc hezké fotečky
30. čer 2010 ve 21:07  • Odpověz
Ty jo, to sú fotečky, jedna lepšia ako druhá :grinning: Zuzi, už som aj ja hovorila chlapovi, aby mi vykúpal decká a že sa k nim može pridať, mala si vidieť ten výraz :grinning:
Irminko, dobrý postreh :grinning:
1. črc 2010 v 07:47  • Odpověz
@miradka tak je lepší koupit misky s prísavkou pro každé jednu a dát jim to pred sebe aby mohli skoušet sami sebe krmit :wink: (jen málinko jídla aby nebyli zasr... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ),a ty si dej do jiního taniera už normální porci a krm je tim,je to i legrace i se drív naučí sami s ližičkou a rukou
Sašenka je vždy nádherne špinavá a ide jí to dobre ale Samko zvedne ruce za hlavu a ani bohovy sám,by se chudáčik zasvinil :grinning: :confused: no neni hloupí
lžičky sme dostali v porodnici ten balík pro mimča,to jsou obyč.umelí od hippu a jsou dobrý :wink:
si dobrá že furt kojíš,paráda :wink: ,já taky ale byli to nervi,kdybych mela jen jedno mimčo asi bych se na to vyprdla ale u mne hrálo hodne o peníze,ja jen s jední rodičovský a manžel bez práce,tak peníze na sunar proste nebil takže kojení muselo jít :confused: :sweat_smile: ,i když sem se občas dost zapotila,ale teraz už super
mi chodíme spát tak kolem 20h a Samko večinou spí až do rána do 6h,a Saška tá se vzbudí tak kolem 1h a pak v 6h jak Samko,ale když je moc vedro tak i časteji :unamused: neboj to se spraví

@irminka stoho si nic nedelej,lidi si vždy neco najdou,když máš málo si špatná že šetríš na detech a když víc aby sis to ulehčila zas pomluvy že máš asi moc penez :frowning2:
já to nevnímá,mužou se všichni bodnout :wink: :wink:

@zuzko72 mám FB a jsem celkem závislák,hrajem tam hry a mám tam skoro 100lidí a snimi hraju hry :confused: :wink: a ty? fotky nádherní
1. črc 2010 v 08:17  • Odpověz
mám tam chybu @zuzka72 tak aby ti to svítilo :slight_smile: :sweat_smile: :dizzy_face:
1. črc 2010 v 08:18  • Odpověz
Tak se nám Nelinka trošku osypala, takže máme asi 6tou nemoc :confused: Nu někde píšou že nemůžou děti ven že je to infekční, ale já se mudry zapomněla zeptat, ale když pojedeme jen na procházku tak snad můžeme. Doma se mi v tomhle vedru fakt sedět nechce :unamused:
@beruska5 jéé další závislák na FB a n hrách :grinning: :grinning: Co tam hraješ? Já FV a když je čas tak Treasure Island :grinning:
1. črc 2010 v 08:53  • Odpověz
@irminka Tak ta fotečka s tatínkem je super :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. črc 2010 v 08:53  • Odpověz
@lucy82 já taky FV,Treasure Island,Towner,Happy Aqarium a ešte asi 5 hier :wink: :grinning: ,nechceš suseda? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. črc 2010 v 11:09  • Odpověz
@irminka tá fotečka s hovínkem užasná :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. črc 2010 v 11:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.