• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
:dizzy_face: opet kojenicko ve 21 ,3,7 :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jupíííííííí :dizzy_face:

Vsem preji krasny slunickovy ctvrtek :slight_smile: !
1. črc 2010 v 11:31  • Odpověz
j.cien a bude to lepší a lepší :dizzy_face: :dizzy_face:
taky krásny čtvrtek,šla bych se koupat ,ale u nás na koupališti neni malej bazen tak jen tiše závidím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
1. črc 2010 v 11:58  • Odpověz
ja do toho naseho bazenu jeste ani nevlezla..je tam furt jen 20st a to je mi studene :confounded: Mivam casto zanety mocaku-tak to nechci ted riskovat...
1. črc 2010 ve 12:39  • Odpověz
od jakeho veku se muzou deti koupat v normalnim verejnem minibazenku? ze by uz po očkování v půl roce?
1. črc 2010 ve 13:06  • Odpověz
Ahojky holky tak dnes jsme byli na 3.očkování,Ivánek má 7600g a Zdenda 7800g a 69cm mají.Jinak stále kojíme a plus přikrmujeme.Zdenda má 3zuby a Ivošek nic.Zatím zkoušíme lézt po4,ale nehačáme ještě sami.Tak hezký den tety a my zase dorazíme s novinkama a fotečkama :wink:
1. črc 2010 v 15:03  • Odpověz
Zdravím a omlouvám se, že vám sem takhle lezu - chci se zeptat - kojíte, nebo jste na umělém mléku?
My z porodnice odcházeli s tím, že jsem děti přikládala, něco málo vybumbaly, pak jsme je dokrmili nutrilonem premium 1 a zbytek mlíčka jsem odsála a podal se jim příště, nicméně děti pily z prsu pořád míň, po minutce usínaly a nechtěly pak ani ten dokrm, takže jsem je přikládala jen třeba 3 x denně každého a jinak jsem odsávala a dokrmovali jsme. Teď už docela papají a přibírají, ale osávám pořád míň mlíčka.
Ještě prosím o radu - jak se dají krmit obě děti najednou? Někdo doporučuje autosedačku, ale na to jsou bobásci ještě malinkatí, ne?
Moc děkuju a ať vám dětičky dobře prospívají :wink:
1. črc 2010 v 16:59  • Odpověz
Nešel mi celej den internet :frowning2: , tak dočítám
1. črc 2010 v 18:37  •  4 děti  • Odpověz
@irminka :grinning: :grinning: :grinning: fotečky Super-jsem se smála jak o život :wink:
@beruska5 tak si mě přidej :wink: zuzana vařeková :wink:
1. črc 2010 v 19:12  •  4 děti  • Odpověz
1. črc 2010 v 19:12  •  4 děti  • Odpověz
@ivarei myslíš jak dokrmovat oba najednou? Já je pokládám od začátku na postel a na polštář(na tom mám plínu) no a dám jim flaše a držím, nebo je dám do takové jezdící postýlky a nahnu se k nim a zase jim strčím flaše, no a kojení, to jsem je kojila oba najednou hlavy u sebe a nožičky vzadu, myslím, že se tomu říká na fotbalistu :wink:
1. črc 2010 v 19:15  •  4 děti  • Odpověz
@ivarei obvykle se ríka že ve 3týdnu a tretím mesíci nastáva laktační krize,jde mín mlíčka a deti zvyknou odmítat,bud to vydržíš nebo dokrmuj umelím,jak se cítiš ti,hlavní je aby si byla spokojená,já první dva mesíce mimča prikládala furt a dali si tak 2-3 krát ale nic moc,tak sem odsávala jak dábel :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:a dokrmovaala cez stríkačku MM, i vnoci sem si dávala budíka každé 3 hod abych odsávaala a zvišovala laktaci,pak se zničeho nic prisál Samko a pak i Sašenka,byla to fuška ale stálo to zato :wink:
me známa poradila sezamové semínka,koupíš je v každém obchode za pár kaček,pár krát denne jsem nasypala do pusy a žvejkala :rolling_eyes: :sweat_smile: a vždy sem cítila jak mám víc mléka,a ted v tom vedru musíš hodne,hodne pít,nealko :grinning: :grinning: ,a melta je taky dobrá
1. črc 2010 ve 20:02  • Odpověz
@beruska5 sousedi se hodí vždy :slight_smile: Tak si mě můžeš přidat Lucka Dvořáková :slight_smile:
1. črc 2010 ve 21:30  • Odpověz
A když už se tu řeší krmení, kolik mlíka vám tak děti pily během druhého měsíce? Mně přijde, že děti chtějí pořád - ale asi je to teď tím vedrem... přijde mi, že pořád jenom kojím (hlavně odpoledne). Teď jsem cvičně zvážila Martínka před a po a vypil 90.
1. črc 2010 ve 21:46  • Odpověz
Nevíte holky někdo o Litě? nebyla tu od neděle. Tak doufám, že je u nich všechno v pořádku :slight_smile: .
2. črc 2010 v 07:30  • Odpověz
Dobré ránko.
Tak mi dnes máme poradnu a taky se stále snažím nachystat nějaké ty věci na dovolenou a jedu hromádkový systém - všude něco. Nejhorší je pro mě hromádka "zapošívací" - do té se mi vůbec nechce a budu muset.

@eirin
Eirin, děcka víc pijí, jak píšeš, kvůli vedru. Já jim dávám mezi jídlem ještě taky čaj nebo džusík ředěný vodou a vypijí toho dost. Klidně ale můžeš - pokud je třeba nechceš kojit na procházce - jim dát převařenou kojeneckou vodu nebo čaj - myslím, že jim to teda nepojede - u nás byl s čajem velký boj, ale teoreticky to můžou mít na žížu místo mléčka.

Teda holky, jste fakt dobré s tím kojením. Ještě když děti chtějí častěji. Fakt by jste zasloužily pochvalu před nastoupenou jednotkou - kdo to nezkusil, nemůže pochopit. Apropos kdo by měl zájem o spostu slevových kuponů na vložky do podprsenky do DM, tak napiště a ráda Vám je pošlu - já je nevyužiju.

@ivarei
Ivi, já jsem na tom byla podobně. O mléko jsem přišla, když jsem začala bojkotovat noční přikládání a odsávání. V porodnici mi řekla doktorka, že pokud mám málo mléka a holky si to nevytáhnou, tak s odsavačkou a kombinací MM a UM jde vydržet max. do 3m - no, u nás do konce šestinedělí - ale stíhala jsem poslední týden odsávat jenom ráno a večer. S tou odsávačkou to byla s prominutím fakt pakárna.

@j.cien
Normálně mám radost, že se zlepšilo spaníčko. Člověk si ty děti nemohl pořádně užít, když myslel jen na to, aby už konečně spaly a on mohl taky.

@lucy82
Lucy, co máte za pěkné pupínky? - holky se včera vzbudily s poďobaným obličejem a vůbec nevím, co by to mohlo být. Nejedly nic, co by už nejedly a na hmyzáka se mi to nezdá. Ukážeme dnes doktorovi.
2. črc 2010 v 07:42  • Odpověz
@beruska5
Beruško, prosím, Ty vaříš, - čím to dětem dochucuješ? Př. maso, zelenina, rýže. Maso dusím se zeleninou a přidám kapku olivového oleje a sušenou petrželovou nať - tu jsem vyčetla na skleničkách. Co tam ještě můžu mrsknout, aby to nechutnalo, jako by to už někdo jednou požil?
2. črc 2010 v 07:44  • Odpověz
@sarri Jéé, u nás jsou taky takové lezicí pokusy zrovna u Ely :slight_smile:)... Anička vždycky vydrží tak vteřinku a podlomí se jí nožky :sweat_smile:

@zuzka72 Zuzi, na předešlé stránce, jak máš fotky, tam má (nevím, který to je) taky to body z Tesca, co? :wink: Brala jsem je i synovcům :slight_smile:... Já mám FB.
2. črc 2010 v 08:16  • Odpověz
@lucy82 Ty pupínky můžou být i z vedra, my to měly zhruba před 3 týdny, jak byla ta obrovská vedra... jako jsou zase teď.
2. črc 2010 v 08:23  • Odpověz
@hanula83
Hani, to Adélka si prvně furt podsunovala ta kolínka pod zadek a teď se na to nějak úplně vyprdla - ani sudy se jí už válet nechce - pase a žere puzzle. Zato Eliška docela na 4 vydrží, sem tam zacouvá a i přískokem vpřed se povedlo. Jinak si doleze, kam potřebuje, jen pomocí rukou - hlavně ji furt láká ta elektrika - dnes zas ožírala kabel od prodlužky.
2. črc 2010 v 08:25  • Odpověz
@hanula83
Hani, mně se právě zdá, že ty potničkové pupínky jsou takové jenom flíčky - dvourozměrné. Nebo můžou být i plastické? Nám se to udělalo jen na hlavě a pár na krku, kde bylo pyžamko, tam nic.
2. črc 2010 v 08:26  • Odpověz
@sarri :grinning: :grinning: U nás se Elenka taky došťouchá, kam potřebuje, a bylo to přesně jako u vás. Začala Anička, přetáčela se, posouvala, no a pak začala stagnovat a v tu chvíli začala Elenka a doteď to tak zatím zůstalo...
2. črc 2010 v 08:30  • Odpověz
@sarri Já nevím s těma pupínkama. My jsme měly takové ďupky, jakoby skoro krupička, ale ne úplně a bylo to červené. Doktorka nám na to dala Excipial a do druhého dne to bylo pryč.
2. črc 2010 v 08:32  • Odpověz
holky ty pupínky to je ta šestá nemoc tedy co máme my, od neděle horečky bez jakékoliv příčiny, a pak najednou jako když utne a teploty ani horečky nejsou druhý den je osypaná :slight_smile: Ráno to měla u krčku, pak u prsíček a ted to má po celým bříšku a nožičkama to zase ustoupí pryč :wink: Bohužel je to infekční takže čekám že to Sofink bude mít taky. Myslela jsem si taky že to jsou potničky ale když měla ty horečky předtím tak je to ta šestá nemoc :confounded:
2. črc 2010 v 09:06  • Odpověz
Ahoj holky, k těm pupínkům, naši se taky osypali, trvá to skoro dva týdny. Dr. řekla, že se jedná o dermatitickou saboreu, nejdřív měli na obličejíkách pupínky a pak se jim začaly tvořit ložiska se žlutýma stroupkama, na hlavičce, na obočí, u oušek... Vypadalo to fakt škaredě, horkem se to hodně zhoršovalo, ale už jsme se toho našestí docela rychle zbavili. Mazala jsem jim to černým a heřmánkovým čajem a dostali jsme nějakou promašťovací mast z lékárny. Taky jsem jim to potírala koloidním stříbrem a jsme už skoro bez pupínků a stroupky jsou taky skoro pryč. Nevím co zabralo, mělia jsem strach, že se jim to rozleze po tělíčku.

Taky jsem si říkala, kde že je Lita???

Davídek nám přestal kakat :frowning2:(( nic nezabírá, musíme používat už skoro třetí týden rourku :unamused: jinak se nevykaka prostě vůbec, břiško má tvrdý a je nevrlej. Rouka mne štve, ale nedá se nic dělat. Přikládám hřejivý polštářek, dávám mu probiotický kapičky, Sabík, Baby calm, heřmánkovej čají a nic. Laktobacilky taky už nefunguji. Volala jsem naší homeopatce a ta si myslí, že je to reakce na očkování. My na očkování proti TBC byli až později nenechali jsme je očkovat v porodnici a je pravda, že zhruba po tom očkování kakal čím dál míň. Zkusíme homeopatika a uvidíme. Naše pediatra říká, že až začne mít víc pohybu, spraví se to, ale mne to připadá divný, že už trvá tak dlouho, přece nemůžeme používat pořád rourku, že?

2. črc 2010 v 09:26  • Odpověz
@j.cien super, že se konečně vyspíš :wink: bude líp a líp :slight_smile: holky jsou už šikulky, když v noci neplačou a spinkají.
2. črc 2010 v 09:27  • Odpověz
@sarri vařím v parním hrnci a všem nám to chutná. Největší úspěch měla u kluků červená řepa s bramborem. Zkus ke všemu dávat kousek kořenové petržele, mělo by to být chutnější. A olivový olej taky dávám. měli ve sparu akci. extra virgin za 60kč. moc jsem mu nevěřila a koupila ho na smažení, ale on je i moc chutnej :slight_smile: .
2. črc 2010 v 09:37  • Odpověz
@lucy82 Naše o 3,5 měsíce starší příbuzná taky měla tu šestou nemoc. Už je to tak půl roku. Pamatuju si taky ty teploty, ale v podstatě o tom nic moc nevím...
2. črc 2010 v 09:53  • Odpověz
Ahojky,
chtěla bych se vás zeptat jak probíhal váš porod. Ležely jste před tím třeba v nemocnici nebo jste normálně dorazily do nemocnice až když začaly vztahy nebo odtekla plodová voda. Můj doktor chtěl abych si už šla lehnout do nemocnice a byla tam pod dozorem, jsem ve 33tt, ale v nemocnici mi zas řekli, že je to zbytečné když se cítím dobře a poslaly mě domů.
Děkuji
2. črc 2010 v 10:15  • Odpověz
@sarri tak já vymýšlim všechno možný,ale co muzeš určite dát je kmín,majorán,petržel,i mletou papriku-samo že sladkou :grinning: :grinning: ,moje ségra dáva štiplavou 11mesíční dcere a nemúžu ji to rozmluvit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: ,když chci neco na spusob diviny tak rozmarín,sušenej česnek,ten čerstvej nekdy delá potíže pri nadímaní tak treba odskoušet,jo a bazalku taky,ta to hezky dochutí a provoní,když rýže neni slaná tak bojkotují ale jak tam dám trochu suš.česneku nebo porek a chutná jím.No a sladký- treba mléčna rýže nebo rýž.nákyp tak dám trochu škorice :dizzy_face:
a taky používám bud olivový olej nebo obyč.klasický máslo :wink:
2. črc 2010 v 10:17  • Odpověz
@peticha tak já nevím ale když ti to doporučil tvuj lékar a máš i papír tak by te v nemocnice nemeli odmítnout,prece tehotenství s dvojčatama je rizikový a být po dozorem v tomhle vedru se mi zdá celkem rozumné,asi bych šla spátky za svím gynekologem a poradila se :wink: a šla do nemocnce nebo do jiné :unamused:
2. črc 2010 v 10:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.