• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@petranela máš pravdu tá rourka by se mela používat jen občas a ne pravidelne :confounded: ale neporadím,skoušela si všechno co mi pri týhle potížích,taky Saška mela potíže a trvalo to asi 2-3 týdni,nejvíc nám pomohla pravidelná masáž,nožičky k pupíku a tak kroužit ale jak kdy.No a pak se to zrazu zlepšilo,je to težký a chce to silný nervi,hlavne ten ubolenej pláč :cry:
2. črc 2010 v 10:28  • Odpověz
@yorinkay
Yori, tak červená řepa s bramborem by mě ani nenapadla dělat :wink: Když to děláš jenom v páře, tak jak pak získáš nějaký ten vývar, co tomu dodá šťávu? Původně jsem měla taky v plánu to dělat v páře, ale neměla bych pak tu ochucenou vodu masem a zeleninou.

@beruska5
Beru, díky za výčet - přesně to jsem potřebovala. Česnek sušený používám pro nás, určo zkusím třeba do špenátu.

Tak jsme byly u toho doktora. Vlastně byli, protože posléze se připojil i tatínek odskočivši z práce. Já jsem ovšem myslela, že cestou pojdu. Peče to jak hlúpé a má se na víkend ještě oteplit. Holky jsem hned po vychladnutí z nejhoršího šupla do vany - v tom kočáře taky asi nic moc, bo byly pěkně vlhké.
Létu zdar!
2. črc 2010 ve 13:34  • Odpověz
@sarri je to takové husté, to je pravda, ale kluci neprotestují.Teda pavlík tomu dneska moc nedal, ale třeba je to tím teplem. A jsou dneska pěkně protivní, být to tak častěji, tak mě asi štrejchne :slight_smile: .
2. črc 2010 ve 14:47  • Odpověz
@sarri My se chystáme ven teďka a mám ten dojem, že venku není o moc líp než přes to poledne... Už jsem je vykoupala v bazénku, ale myslím, že doma je momentálně nejlíp... To se člověk těší na teplo, ale takové vedrucho je taky pěkně na prd.
2. črc 2010 v 16:22  • Odpověz
Ahoj holky, zajímaly by mne vaše zkušenosti s amniocentézou, pokud jste na ní byly.... Díky.

NT screening byl negativní, nicméně riziko1: 520 (pod stovku je to pozitivní, ale i tak to není úžasné), a triply vyšly katastrofálně, na Downa 1: 15 :frowning2:. Sice ještě nejsem rozhodnutá, ale asi na tu amnio půjdu, to číslo mi přijde šílené (a o všech těch zkreslujících výsledcích, rizikách, apod. vím...).
2. črc 2010 v 18:38  • Odpověz
@fiallinka na amnio byla Zuzka..ma to tusim popsane v albicku..Ale pokud mas NT OK,tak ja bych na triply vubec nehledela-muj gyn.dr.je ani nedela,protoze u dvojcat vychazeji temer vzdy falesne pozitivni!!!a tak nema smysl se jimi ridit ..ale zalezi,jak ti to vysvetli tvuj dr...
Ja osobne bych na amnio nesla,pokud je NT v poradku...drzim palce,at to dopadne dobre!!!at uz na AC pujdes nebo ne :dizzy_face:

Petranelko,meli jsme uplne stejne nechutne vyrazky-presne,jak je popisujes :wink: !Mela to jen MIa,ale fakt hnusne..trvalo to pres tyden,zabrala az mast na zadek od Weledy :wink: k dr.jsem s tim ani nesla...uz je to OK

Haloooooooo LITO,kdepak jsi??? :confused:

Holky ,jsem to asi zakrikla :grinning: :grinning: dnes Mia ve 4 rano po kojeni oci jako tenisaky :grinning: a uz neusnula az do rana do kojeni v 7 :confounded: Tak uvidim,co me ceka dnes :wink:
ALe jinak si to kojo ted uzivam.az me to dojima,jak po me smejdi ty malinke rucicky :dizzy_face: a obcas se holky vzajemne chyti za rucky :dizzy_face: a to si dojetim i breknu :dizzy_face:
2. črc 2010 v 19:12  • Odpověz
@fiallinka Na ty tripply vůbec nehleď. Já se o nich dozvěděla až tady, u dvojčat se vůbec nemají dělat. Můj doktor o tom ani neuvažoval, že by mě na ně poslal! Já bych kvůli těmto pitomým testům určitě na amnio nešla... Leda by ti to vycházelo blbě na těch velkých UZ, jinak to je fakt o ničem...
2. črc 2010 ve 22:13  • Odpověz
@fiallinka jj, já byla :frowning2: , mám to vše v albu, tak mrkni :wink:
2. črc 2010 ve 22:22  •  4 děti  • Odpověz
@fiallinka Mně doktorka taky řekla, stejně jako Hance, že u dvojčat na triply neposílá, protože z toho nelezou žádné věrohodné výsledky..
2. črc 2010 ve 22:43  • Odpověz
@zuzka72 sakryš, Zuzi, tos mne ale nepotěšila s tím tvým albem, vypadá to hrůzostrašně...ale důležité jsou ty výsledky :slight_smile:

a prosím tě, jak ti to u toho prvního screeningu teda vycházelo - pamatuješ si ty čísla? A co byl u malého za problém - vysoké NT nebo něco jiného?
2. črc 2010 ve 23:29  • Odpověz
jinak holky, já fakt nevím, ale 1: 15 je šílené číslo, i když vím, že triply jsou naprd...
2. črc 2010 ve 23:29  • Odpověz
Holky zpráva od Salu!!!!!!
Dnes 2.7.2010 se nám ve 12.48 narodila Barunka 2,26/ 45- celá maminka a ve 12,49 Eliška 2,49/45- celý táta. Vše v pořádku.
2. črc 2010 ve 23:50  • Odpověz
@monika03 jůůůů, tak moc gratulujeme a pozdravujeme :wink:
@fiallinka já na to mrknu a večer ti to sem napíšu, musím to pohledat, nebo ti to můžu naskenovat a poslat emailem-je to líp čitelné. A neboj i přesto všechno co se stalo bych to znovu podstoupila :wink:
3. črc 2010 v 07:03  •  4 děti  • Odpověz
@salu : velká gratrulace, přejeme moc a moc zdravíčka a hodně štěstí jak Tobě, tak i holčičkám :slight_smile:

fuj, fuj, to je ale pařák................něco ukuchtím, zavezu manželovi do práce a valíme k jezerům
3. črc 2010 v 08:07  • Odpověz
Obr gratulka Salu k holcickam! :dizzy_face: a preji take vse jen to nej nej,at jsou sikulky zdrave a brzo doma :dizzy_face: !

Vsem preji poho sobotenku :slight_smile: ja nabalim deticky a pejsku a zajedu k nasim,manzel je zase cely den pracovne v cudu..tak at tu netrcim sama :wink: a nemusim varit :grinning: :grinning: dojede i segra i s kotlem svickove :dizzy_face: !
Ja uz nikdy nezhubnu!!! :grinning:
3. črc 2010 v 08:13  • Odpověz
Salu moc děkuje za gratulace i pozdravy. Taky moc zdraví!!!! Dostává injekce od bolesti. Ale holky jsou šikulky- už obě tahají z prsu!!! :dizzy_face:
3. črc 2010 v 09:31  • Odpověz
Velka gratulace pro @salu a jeji holcicky! At jsou vsichni zdravi, holcicky prospivaji, at mohou jit domu a hezky papaji, aby maminka nemusela delat saradu s dokrmy :wink:

Ahoj holky, nakonec jsem skoncila s antibiotiky, bylo mi fakt zle a nelepsilo se to, ale uz je lip. U nas vse v poradku, jen Tobik bude muset na pruplach slznych kanalku, ocicka se mu nelepsi, uz jsme objednani do Motola za 2 tydny, chudak malinky, zase ho budou tyrat. V pondeli jsme byli na odberu krve, drzeli je tam tri sestricky a ja. Kocicky moje zase plakali jak na lesy, tentokrat to slo lepe Bryaskovi, Tobiska napichli, ale nejak to nechtelo tect, tak byl berunka uplne rudy placem. A to na ne hazel obrovske usmevy, kdyz jsme tam prisli.

Doufam, ze u vas vsechno v poradku, deticky nestunou, hezky papaji a ty vedra zvladate. Ja dneska asi budu pres den kluky rachat ve vlazne vode ve vanicce, doma jede vetrak skoro nonstop, pres den se ven proste neda ani do zelene. Nasi pejsandu sprchuju ve studene vode, aby to v tom kozichu nejak prestala.

Jeste musim dorozposilat ty cviky, jdu dohledat ty vase adresy. Zjistila jsem, ze na brisko je jich tam jen par, jedna se o celkove cviceni po porodu.
3. črc 2010 v 09:51  • Odpověz
Ahojte dvojmamči, hlásíme se z půlroční prohlídky, Helča 5,4 kg a 60 cm, Vašík 6,2 kg a 63 cm, tak jsme asi nejmenší dvojčátka tady z koníka, ale máme se k světu, stále kojíme a tento týden jsme začali baštit zeleninu. Asi nás taky postihla 6. nemoc ( Vašíka), ale jen slabě, protože není osypaný celý, možná to jsou ale jen ty potničky. Kdo to má v tom teple rozpoznat? :unamused: Helča už je taky bez stafylokoka, tak ťukám, ať vydrží ty moje dětičky zas chvíli bez teplot a nemocí.
Salunce taky moc blahopřejem k holčičkám.
Petranelko, náš Matěj kakal s rektální rourkou až do 4 měsíců. Do 3 měsíců pokaždé s ní, 4. měsíc jednou sám a za dalších pár dní pomocí rourky, tak se to střídalo. Upravilo se to samo, jak se začal víc hýbat na bříšku, od 5 měsíců kakal sám a vpohodě, žádné následky rourka nezpůsobila. Vím, že je to noj, ale vydrž, nic netrvá věčně. :wink:
3. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz
Ahoj holky, velikánská gratulace SALU k holčičkám!!! To je nádhera, takové velké slečny :slight_smile: Určitě budou všechny tři za pár dní doma.
U nás taky hic, jsme celé dny venku, kluci jsou pěkně opálení.

Jinak ve čtvrtek jsme byli na kontrole na rehabilitaci a obrovská pochvala!!! :grinning:
Točíme se ze strany na stranu, válíme sudy, už i krčíme nožičky pod sebe. No Honzík prý odpovídá svému věku (nekorigovanému!!! :wink: ) a Daneček ještě potřebuje posílit ručičky a vůbec horní polovinu těla. Takže máme nové cviky, tentokrát nic z Vojtovky, tak je zase líp... No ale cvičíme fakt poctivě, čtyřikrát denně...

Kankovka, my jsme taky drobnější, je nám 7 a půl měsíce a máme necelých 7 kg. V půl roce jsme byli cca přibližně tak jako vy... A rektální rourka byla u Honzíka pravidlem, veliké bolesti bříška každý večer, kroucení a pláč, takže pokaždé došlo na trubičku. A jako zázrakem se to upravilo se zavedením příkrmů, kakáme pravidelně 1 - 2x denně. Všechno se časem spraví, jak posílí bříško a začnou se přetáčet...
3. črc 2010 ve 22:12  • Odpověz
LITo, to je mi líto, chudinka malej, pořád nějaké trápení, viď... :frowning2: Snad to nebude nic hrozného, držíme palečky!!!

A holky, dneska jsem našla první zoubek i Danečkovi :sunglasses:
3. črc 2010 ve 22:13  • Odpověz
Darling, tak to je fajn, že jste se poctivým cvičením takhle zlepšili, jste vážně šikulky. :slight_smile: My jdeme na neurologii za měsíc, tak jsem taky zvědavá, jak dopadneme. Cvičili jsme Vojtovku jen pár cviků preventivně, teď už nemusíme, ale doteď jsme odpovídali spíš tomu korigovanému věku. Ale i to snad stačí. Tak ať se vám daří i dál. :wink:

Holčiny, prosím, někdo jste tu psal, že máte nějaké slevové kupony na vložky do podprsenky. Docela by se mi hodily, stále je potřebuju!!! Díky.
4. črc 2010 v 11:06  • Odpověz
@darling007 jste šikulky :wink: To Nelinka si začala dávat kolínka pod sebe teprve kolem 8 měsíce :sweat_smile: :sweat_smile: A plazit se začala před týdnem, a vypadá to že zachvilku snad začne lézt :sweat_smile:
@kankovka Já mám taky slevové kuponky na vložky do podprsenky tak pokud budeš chtít písni mi do IP adresu a já ti to v týdnu pošlu :wink:
4. črc 2010 ve 14:29  • Odpověz
Ahoj holky, už jsem tu nebyla snad 100 let :(((

Kluci už jsou fvelcí chlapi, ani nejsem schopná tu dodat nové fotky, to jsem ale nemožná :sweat_smile:

Obracím se na Vás s prosbou, už nevím kde to zjistit.... kdyby jste o nějaké mamince věděly, prosím dejte mi echo, moc děkuji :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Prodávám kočárek ABC design zoom se vším co k němu lze pořídit a chci si pořídit nový kočárek Esprit duo star - sedačky vedle sebe - ale nemůžu na něj nikde najít recenze, názory apod.
Chtěla bych vědětm jak se skládá, jestli se nám vejde do kufru - máme BMW sedana - jak je to s polohou vleže atd.

pokud by se našla nějaká maminka, která má s tímto kočárkem zkušenosti budu moc ráda :slight_smile:

Díky díky moc holky
4. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz
Ahoj holky, přidávám aktuální fotečky... :slight_smile:
4. črc 2010 ve 22:16  • Odpověz
Kde jste všechny??? :cry:
6. črc 2010 v 18:25  • Odpověz
Holky kde jste- co se tu děje????
Jinak zpráva od Salu- holky kojí už obě najednou! Domů pojedou až přiberou- zatím stojí na váze. Hoky jí vozí jen na kojení a když přijde manžel tak si je půjčují. Injekce už nedostává, takže bříško bolí- nohy plasknou pomalu.
Jo a ještě Vlckulka se jí prý celý den neozvala tak snad se nic neděje. Toť zatím vše!
6. črc 2010 v 18:32  • Odpověz
Ahojky,tak u nás hruza.Lezou další a další zoubky a celí den jen kadí a jsou nevrlí a ubrečení :stuck_out_tongue_closed_eyes: Samko má 3 zuby a ted lezou naraz 2,Saška má 2zuby a taky ji lezou naraz 2 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Malé zubadla :wink: :grinning:
Darling krásny fotečky,rychle rostou
kankovka já mám slevové kupony 3ks komplet celé ,ale ted už bydlím na slovensku tak ak ti nevadí poštovní kolem 17kč tak ti pošlu adresu kam poslat ofrankovanou obálku,mám 2ks knižek pro deti do 6 mesícu a 1 od 6mesícu tak kdyby nekdo chtel,tady na slovensku neplatí tá česká tak je to škoda vyhodit
6. črc 2010 v 18:44  • Odpověz
No už jsem se fakt bála, že jste se všechny někam ztratily! :cry:
Nám vylezly v jeden den tři zuby!!! Honzíkovi druhý a Danečkovi dva naráz, takže máme doma dvě veverky, prý Chip a Dale :slight_smile:
6. črc 2010 v 18:51  • Odpověz
7. črc 2010 v 06:41  •  4 děti  • Odpověz
Tak my jsme prý rarita.
Dany má už 8 zubů a 9. roste. Adámek má už 7 zubů. Dany měl 3 a najednou mu začlo lézt 5 najednou - nahoře 4 a dole pátý a Adámek měl taky 3 a začly mu lézt najednou 4 nahoře.

Takže Dany vypadá jako zubajda s velkým Z. Přidám fotečky.
7. črc 2010 v 06:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.