• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Ahoj holky!!! Tak další zpráva od Salu- od včerejška už má princezny u sebe na pokoji!!! :dizzy_face: Jinak píše i že Vlckulka stále drží 3v1- je pořád na udržovačkách.
8. črc 2010 v 09:32  • Odpověz
Ahojky, byli jsme dneska na 6měsíční prohlídce. Pavlíček váží 7600g a měří 63cm a Vašek má 7640g a 67cm. :slight_smile: .
Kojíme a v poledne dávám zeleninku. Chystám se na ovoce, jen nevím jestli dopoledne nebo odpoledne. Musela jsem se pochlubit, pan doktor nás moc chválil :slight_smile:
8. črc 2010 ve 14:18  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Po delší době se hlásím. Prcci krásně přibírají, doktorka straší že až moc. Ve 12týdnech máme Eliška 5,230 a David 4,680 a oba 60cm. Jsou to čahounci. Dáváme je na bříško a to se jim moc nelíbí, Davídek se vzteká.
Jinak MM mi udělalo snad ze dne na den pápá, tak baští už jenom Nutrilon.
8. črc 2010 v 15:26  • Odpověz
babule: a kde máme kocu?
8. črc 2010 v 15:39  • Odpověz
Velká gratulace SALU

Jinak jsem zběžně projukla fotky a musím říct, že máte všechny krásně dětičky. :dizzy_face: LITA má úža fotky, jako profi.
8. črc 2010 v 15:56  • Odpověz
Moc moc všechny prosím, není tu někdo účetní??? Jde mi o to na kolik dní proplacení dovolené po skončení mateřské mám nárok? Na mateřské jsem od září 09 do června 10. Šéfová z práce mi proplatil jen 10 dní, ale já jsem od ledna 10 ,,odpracovala,, 60 dní (do toho se mateřská započítává) takže bych měla nárok na 20 dní dovolené. Jak to tedy je prosím o rady!!!!!!
8. črc 2010 v 17:26  • Odpověz
ahoj holky,mám k vám prosbu,už tak 4-5dní my kluci každý večer před spaním brečí.vykoupu nakojím položím do postýlky a hrozný rachot,jen brečí a brečí až do dalšího kojení.to je tak zhruba do desíti...nemáte nějakou radu??
8. črc 2010 v 18:33  • Odpověz
Ahoj holky!
Mela jsem kablik na notas porouchany..tak jsem se nemohla napojit.. :angry: ale uz mi to tatka opravil a jsem tu :wink:
Postupne snad vse doctu :wink:

U nas vse OK,holky jsou prima :slight_smile:
jen Mia miva chudacek silene ty vecerni koliky. :frowning2: ..predevcirem mela "rekord" rvala 4hod v kuse :cry: :cry: bylo to silene,my s Petrem oba uplne hotovi,zoufali..hlava na prasknuti a neslo ji nijak pomoct..delali jsme vse mozne i nemozne... nic nepomahalo,doslova se prořvala ke spanku...
Tak se jen kazdy vecer modlim,kdyz zacne plakat,at to netrva tak dlouho...
8. črc 2010 v 19:36  • Odpověz
tak my dnes bojujeme se spaním, přes den tak po půl hodkách v kočárku a po obědě hodinku v postýlce a to jsem kluky uspávala hodinu a půl, opravdu na palici :angry:

nějaké fotečky z dnešního poobědního uspávání a momentky tak před 10.ti minutkama :wink:
8. črc 2010 v 19:40  • Odpověz
a už miláčci spinkají....konečněěěěě
8. črc 2010 v 19:56  • Odpověz
kluci spinkají každý ve své postýlce, ale potřebovala jsem ještě něco udělat a tak mně miláčci usnuli....že by nová metoda uspávání bez maminky? :wink:
8. črc 2010 v 19:57  • Odpověz
@irminka to je krásné, jak vytuhli spolu-nádhera
8. črc 2010 ve 20:04  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 : děkuji moooc
8. črc 2010 ve 20:15  • Odpověz
@irminka nadherne foto :dizzy_face:
8. črc 2010 ve 20:16  • Odpověz
@hanula83 to vubec nevadí že nemají zoubky,oni si hravo poradí.Starší holka mela prvej zub až v roku a 2mesíce,a neumím si predstavit že by do vtedy jedla jídlo na kaši :confused: Samko má zuby teprv od 9 mesíce a od 7,5 mesíce jedí kousky masa,zeleniny,krupky,piškoty proste všechno.Pomalu ich privikej,budou bojkotovat,to je normální je to neco nový ale pak si zviknou.Pak to pujde rychleji,posadím je do židliček ,sednu oproti,a za 20min jsou oba nakrmení a vypeté láhve s čajem.Já dávam kaši večer ,ale hustou klasiku s lžičkou(když mám koupenou od sunarky nebo hami ale ináč víc varím krupičnou,pohankovou,ovesnou,kukuriční.Ta cez láhev je nezasitý, když je to tak rídke jak mlíčko :unamused: .Tak 1hod pred spaním,ináč se budí na hlad i 2x vnoci :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,po kaši večšinou vydrží celou noc.Poslední týden si zvikli ráno vstávat v 5:30-6 hod, nakojím a oni si pak chtejí hrát tak do 7:30 pak chtejí snídane,rohlík nebo chleba s máslem,šunka nebo domáci džem,velmi im chutná když im dám do ruky zelenou vnat s mladí cibulky a oni to ožužlávají a pak v 8 ráno spát tak do 9-9:30,co ja už sem prebraná a neusnu,zato večer kolem 20hod už mám toho pokrk.Tak doufám že na podzim když bude pozdeji vycházet slunce tak budou spát díl. :rolling_eyes: :rolling_eyes:
8. črc 2010 ve 20:21  • Odpověz
@ali.cka já to znám,meli sme stejní problém,bríško nebolelo,vykoupany,najedení ,dali do postílky a rev že by se i dva zbláznili a trvalo to tak od 6týdne asi tak mesíc, mesíc a pul,lekarka mi ríkala že to je bežné a musíme to vytrpet,i moje sousedky mela stejní problém,od 3 mesíce už byl fak klid,až ted začali zas besnit ale nebrečí,postaví se v postílce a lomcujou mrížkama a hrozne se na sebe rechtají.Uložím je v 19:30 a ešte v 20:30tam ječí,už sem im rekla že im cez postílku prehodím deku jak papouškum ale nezabírá.Tak držím palce,je to unavní ale bud líp :wink:
@lucy82 neporadím ,ale na uradu práce ti určite poradí jak to funguje,treba se zeptat,od nás chtejí všichni všechno do koruny ale jak maji platit tobe tak to už ne,tak se nedej a zisti si na co máš nárok :wink: :rolling_eyes:
@irminka fakt moc krásne fotečky a jak im to spolu sluší,vypadají jak andílci,že jo ,ale když se vzbudí sou to malí dáblici,aspon ti naši :slight_smile: :grinning:
8. črc 2010 ve 20:36  • Odpověz
Ahoj holky,

jakpak se má asi Sarri na dovče? :slight_smile:)

Taky by mě zajímalo, kde se nám schovává Koculka...

@irminka Krásné, moc krásné, jak usnuli u sebe :dizzy_face: :dizzy_face:

@beruska5 Já vím, že to můžou i bez zoubků, jenomže když sama zkouším větší kousky sníst bez pomoci zubů, tak to jde fakt blbě... a já je nechci nějak moc trápit. Budu dávat trošku větší kousky, ale ne kusance a ty křupky zatím taky oželíme...
9. črc 2010 v 08:50  • Odpověz
@hanula83 Ty křupky ukousne v pohodě i Nelinka a ta taky ještě nemá žádné zuby :slight_smile: A děti jsou po těch křupkách jako divý, vyzkoušej uvidíš, ono jak se to namočí do pusinky tak to hned změkne jde to pěkně odtrhnout :wink:
9. črc 2010 v 08:59  • Odpověz
@lucy82 Lucy a kde to kupuješ ty křupky? V lékárně? Možná na zkoušku bych to vzala, ale jak slyším slovo křupky, tak nemám důvěru :wink:... A kdy jim to dáváš? Co když mi pak nebudou chtít jíst jídlo, co následuje?
9. črc 2010 v 09:01  • Odpověz
@hanula83 ni křupky seženeš ve zdravé výživě, je to jen kukuřice a voda nic víc tam není, je to takový bez chuti a je to určený pro děti, holkám to moc chutná, jeden obr pytel máme na 10 dní :sweat_smile: Jí toho fakt hodně a nikdy problémy že by nechtěly jídlo nebyly :slight_smile:
9. črc 2010 v 09:22  • Odpověz
@lucy82 Jo a nevíš, jestli se to dá sehnat i v lékárně? Asi to ozkoušíme...
9. črc 2010 v 09:30  • Odpověz
@hanula83 mají je i v globusu vedle piškotů za 16,- megabalík. :wink:
9. črc 2010 v 16:57  •  4 děti  • Odpověz
@lita kluci jsou krásní, jsi šikovná fotografka :wink: Díky moc za odpověd ohledně rourky, ted musíme rourkovat docela často, protože oba začaly trápit o dost víc prdíky a s rourkou se krásně vyprdí. Je zvláštní, že je prdíky začaly trápit oba nejednou, už se bojím cokoliv sníst, asi budu brzo na suché rýzi a na bramborách. Výhodu to ale má, mohla bych konečně trochu zhubnout. :grinning:

@irminka Tvoji kluci se k sobě tak krásně tulí, je to rozkošný :wink:
9. črc 2010 ve 21:17  • Odpověz
Hanuli: jojo chodila jsem na Báňu, já jsem si taky říkala, že jsi mi povědomá :D
9. črc 2010 ve 22:07  • Odpověz
@hanula83 to mají v každém obchode,jak píše lucy jen kukurice a voda a jsou i pohankový stejní ale ti kupuji v biokrámku ,jak to dáš do pusy hned se to rozmočí na kaši,detem to chuutná
10. črc 2010 v 15:25  • Odpověz
tak dneska nechutný vedro,bydlíme v podkrovním byte,cez všechny okna slunce svítí,ani trocha stínu,žádnej vítr ani malinkatej,ndá se tu vydržet,a bohuželmáme tu hrište ale ani jeden strom tak nemám kam s malíma na proocházku,les je tady ale asi 5km a to se mi peši vtom vedre nechce,koupalište ztaky 5km :frowning2: :frowning2: nesnáším léto
10. črc 2010 v 15:28  • Odpověz
no a oni se fakt začali budit v 5:30 ráno a hrají si a já teda musím snima až do 8hod,pak usnou tak na 1,5hod :rolling_eyes:
10. črc 2010 v 15:30  • Odpověz
@beruska5 chudacku v tom hycu bez kousku stinu...my bydlime hned u lesa a dnes jsem tam byla skoro cely den s kocarem a stejne byly holky zpocene.. :confounded:
Ja uz jsem se radovala,ze mam delsi intervaly v nocnim kojeni...ale bylo to jen parkrat..ted uz zase jedeme klasicky co 3hod ve dne i v noci :confounded: tak jsem total nevyspana...
10. črc 2010 ve 20:06  • Odpověz
Ahoj holky, @j.cien taky jsme měli pár dní budíček až ve čtyři, tak jsem se začala radovat, ale bylo to pár dní a pak zas 1-2, a pak 4-5, no už by mohli lumpíci spinkat celou noc, ale jsou pořád hladový :slight_smile:

V pátek jsem zjišťovala jak je to s tou mateřskou, takže v srpnu už přijde ta navýšená a ten doplatek v řijnu, ale prý se to bude doplácet jen do května, což mi paní nebyla schopna vysvětlit proč :unamused: , tak jsem na to zvědavá, co vlastně přide.

Taky máme doma pěknej hic, v ložnici 30st., puštěnej větrák a vedro pořád, mě osobně to teda vůbec nevadí, ale kluci se pořád budí, no asi nebudou po mě :slight_smile: a ještě jedna výhoda, jsme pořád jen v plenkách, nemusím tolik prát :slight_smile:
10. črc 2010 ve 20:57  • Odpověz
Přidala jsem pár foteček :slight_smile:
10. črc 2010 ve 21:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.