• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@beruska5 :wink: to je hezké :wink:
13. črc 2010 v 18:18  •  4 děti  • Odpověz
@beruska5 to je roztomile,jak popisujes deti :dizzy_face:
@zuzka.o no..mam pocit,ze ta nase dr.na to teda dost prdi...v 6tydnech nas nevidela vubec...to tam byla jen sestricka...a reakci na ockovani TBC ma Tea jeste take,Mia uz ne...tak uvidime,co bude..
13. črc 2010 v 19:55  • Odpověz
Hlasim plny kosik hribku! :slight_smile:
13. črc 2010 ve 20:01  • Odpověz
@beruska5 jéé to je hezký, už se těším jak budou dovádět ti naši :slight_smile:

@j.cien taky bych si dala, když někde řeknou že rostou tak manžel vyrazí, nebo jsme vyráželi společně a většinou nic :wink: a tady nepršelo už ani nepamatuju, tak tentokrát to nemá ani cenu tam chodit
13. črc 2010 ve 21:17  • Odpověz
Ahoj holky, nejak nestiham psat. Teprve ted jsem uspala Tobika, byl fest protivnej z vedra a neslo mu zabray, sil sebou a pofnukaval 4 hodiny, ale dudu si nevzal.

V Pze je otresne, ani zelen nepomaha. Vsem uprimne zavidim zahradu. kde muzete ve stinu decka vyvalit do bazenku. Ven chodime brzo rano po kojeni, na snidani do prijemne kafirny s venkovnim sezenim a pak treba, kolem 7 vecer. Pres den na kluky davam studenou plinu nebo je vyracham ve sprse, ale te se boji, jsou zvykli na koupani.

Ted jsme vypadli na par dni z Phy, nasla jsem fajn penzion na Kokorinsku, byvaly statek, takze krasne chladny pokoj, navic pres noc skoro az zima. Jen toho hmyzu!! Brrr, hovada! Byl tam fajn bazenek, ale hovada nas vyhnali. Na prochazky to take moc nebylo, ani vylety, kluci byli uplni gumidci.

Davam jim po kouskach cajik - Fenkyklovy od Hippu a jsou z neho u vytrzeni, Tobik u toho slastne privira ocicka a Bryasek naopak vali ocicka, co ze mu to z toho dudliku tece za dobrotu :grinning:

Pres den kojime kazde 3 hodky, casteji nedavam, aby se jim nemichalo cerstve mlicko s nestravenym a nedelalo to paseku. Na zizu jim proto davam ten cajik. Musim kotatka pochvalit, v noci uz vydrzi 5 hodin spinkat! Kojeni kolem 21 a pak az ve 2, jsou to sikulky. Jen se pak brzy budi Bryan, nejspise mu to sviti do ocicek, nejde nic delat, musime mit otevrena okna pro ventilaci a jinam postylku nesoupnu, drive tam byl Tobik a budil se take brzy. Kdyz treba jdu spat kolem 4 rano, tak proloupne ocka kolem 5:20! Ale dudlikuju ho a drzim tak do 7, jen porad vstavam, tak je to prd spani.

Jo, a uz mame zarezervovanou letenku do Statu - 5. listopadu. Celkem to leti, je to za chvilku. Zitra k nam prijde realitka nafotit byt, chceme ho pak pronajmout, tak uz ted musime zacit hledat. Musim take vyplnit nejaky podrobny formular pro zelenou kartu, tak jsem zvedava, co tam bude za vymysly.

Musim tady udelat jednu propagaci - bambusove deky, ted je neprikryvam nicim jinym, jsou krasne chladive a hezky "obali telicko", takze je tolik neskopou. Pouzivame jak v postylce, tak i kocarku. Cena take primerena, 149 Kc. Tady je pripadne odkaz http://detskedeky.cz/detske-bio-deky-detske-letni-bio-deky-c-132_134.html?zenid=a8fcd74a5da5f49c9f41325865445ad2
Stejny design jako zavinky od Uzlika Mazlika, takze zrejme stejny dodavatel materialu. Jinak ty zavinky jsou u nas take jeden z nejuzivanejsich artiklu, ted uz jako deka ci perinka a take na ne nedam dopustit :slight_smile:

@j.cien - les za barakem, co vice si muzes prat! Obzvlaste ted, musi to byt raj na zemi :slight_smile: A houby uz jsou jen "hribeckem" na dortu :grinning: Mnam, mnam. Jenze ja jsem na sbirani desne slepa, ani ty bryle mi nepomahaji. Lide, co jdou za mnou, klidne nasbiraji kosik hub, co ja prehledla :sweat_smile:
Ty nakladaky vam nezavidim, to je mi lito. Ale je to na par mesicu a pak bude zase klid. Pres den se z toho oklepes a ocistis v lese, hlavne ze holcickam to neva a hezky chrupkaji. Ty si na to take brzy zvyknes a za chvilku to bude zase fuc.

@zdepros - uzasne pokoupani, kluci vypadaji moc spokojene! Jestlipak se k nim nekdy pridas? Musi to byt v tomhle vedru dost lakave :wink:

@zuzka72 - uzasny bazenek s micky, to musi byt kluci v extazi! Netusila jsem, ze se prodava tolik micku najednou a k tomu i bazenek. Ale u nas by to uz pres ty vsechny kramy nebylo kam dat.
13. črc 2010 ve 22:50  • Odpověz
A k pediatre jsme do ted chodili kazde 2 tydny, naposled to bylo myslim 3 tydny. Ted bude prodleva mesic, kvuli dovolene. Ockovani zatim zadne, ani TBC, tu nam nedavali kvuli nedonosenosti, pry radeji prvni Hexu, ktera je dulezitejsi a kdyby se TBC podebralo, tak by se s Hexou muselo dlouho cekat. Ale krevni testy na protilatky zase nic moc, takze jsem zvedava, kdy dostaneme to prvni pigarko. A hlavne jak to zkorigujeme v USA.

Kluci se take navzajem moc nevnimaji, pred par dny se ale Bryasek na Tobika krasne smal, vylozene ho vnimal. Oba kluci se na sebe neskutecne krasne smeji do zrcadla, asi se sami sobe dost libi :grinning: Ale kdyz je dam vedle sebe, tak je to jako kdyby vedle nich lezel polstar, bouchnou do sebe, ale zadny kontakt.

@j.cien - ta rourka se muze zasunout hodne hluboko a dokonce tam nechat delsi dobu. Treba pri prebaleni pred papanim, nechat behem papani a po a cekat, az ji kocicka vytroubi ven :grinning: Jen je treba dat plinu na styl skejtaku - rozkrok az u kolen :slight_smile: A pri prenaseni nechytat mezi nozickama, abys ji tam ne uplne nezasunula. My ted nejakou dobu nerourkarili, krasne kakaji kazdy den po probiotikach ci laktobacilkach. TUK TUK! A prdi o sto pero, az se matrace otrasa :grinning:
13. črc 2010 ve 22:57  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, u nás si spolu holky už i vyhrají, je to docela sranda. Jsem v kuchyni a najednou slyším z obýváku z ohrádky řehtání, jdu se podívat a jedna se směje na druhou nebo jedna něco vyvádí a druhá se tomu směje. Nebo jak společně obdivujou nějakou hračku, to je opravdu sranda :wink:)... Horší už je, když si hrábnou do vlasů a škubnou, to teda nevím, jak je odnaučit. Furt je ty vlásky té druhé lákají...

Holky, tak u nás si dnes Elenka sama naprosto regulérně sedla. Bylo to ve vaně, letěla jsem pro foťák, načež jsem zjistila, že opět nefunguje, takže mám vyfoceny tak leda prd. Ona už k tomu hodně směřovala a já jsem ráda, že konečně objevila to kouzlo sezení :wink:))... Anička zatím nic, stále se snaží udržet na čtyřech a chvíli se jí to podaří a pak spadne. No a zuby pořád nemáme... Jinak Elenka, která vždycky bývala pucek, kteryho jsem našla, kam jsem položila, tak se z ní stalo čertidlo a stává se téměř nadliským výkonem ji přebalit. Pořád se stáčí, čučí po všem možnym a musím ji násilně držet na zádech, abych ji vůbec přebalila, což se jí samozřejmě nelíbí. Ale jiná možnost není... To samé u krmení, je to lump, pořád otáčí hlavu, sedá si, bere mi lžičku, kouše do talíře... No šílené :wink:))... ale konečně se nenudím :slight_smile:
13. črc 2010 ve 23:23  • Odpověz
@hanula83 jéé tak Samko je jak tvoje Elenka,nejdrív takovej tichej,kam si ho položila jen ležel a usmíval se,a pak se to zrazu otočilo asi v 6 mesících?Ani nevím. :wink: Taky prebalit ho je nadlický výkon,se kroutí jak žížala,na vše sahá,pretáčí se a to mámradost když je celej ookadenej,rozopnu plínu a on jak uhor se i stou osranou prcinou stihne 2x pretočit a už je okadené všechno.Sašenka je klidas.Já sem taky koukala když sme bili v nemocnici na ostatní mrnata a skoro všechny 6mesíční už sedeli a naši nic a nic,taky se posadil njdrív Samko ale je to asi jen 3 týdni a týden nato Saška,Saška leze po kolínkách,Samko se stále plazí jak postrelenej voják :confused: ,ale už stojí,né sám musí se nečeho držet,a Saška se predevčírem taky sama v postílce postavila,bili sme i u detský neurologičky a ona mi rekla že to vubec nevadí,ani cvičit nemáme,že oni preskočí fázi lezení a rovnou se postaví
teda Saška leze po čtyrech ale asi týden
Pri jedení je ale horší Saška,Samko má vždy hroznej hlad(neni se co divit vždyt co nastvára za skopičiny) :grinning: :grinning: a krásne jí,otvára pusinku jak kapor,Saškažvíka 5min jeden kousek a pak mi chystanou lžičku vyrazí nbo jazykem vytlačí jídlo s pusy ,určitte ví že to nemá delat,vyslovene čeká a kouká na mne jak se budu vztekat,je to potvorka :wink: :unamused:
14. črc 2010 v 07:48  • Odpověz
@lita neboj oni se taky nevnímali a v zrcadle se škerili na svuj obraz a ted bi bilo nekdy fajn kdyby se nevnímali a nedelali si zle,Samka hrozne rozčilují Saškine náušnice a furt jí je tahá,včera ji delal násilní zubní prohlídku,asi im zalepim oči a bude klid :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
a ten hmyz máš pravdu je všude a je to hruza :frowning2:
a v noci tiuž hezky dlouho vydrží spinkat :wink:
14. črc 2010 v 07:53  • Odpověz
Ahoj,
hlásíme se po dovči a ještě jsme zakotvily na týden u babičky.
Dovolená super - děti spokojené jak želvy, bo túry s klokankama se jim moc líbily a ještě dělaly atrakce pro deutschsprechende Touristen - dvě stejné řehnící se děti. Teploty tam byly pro mě zimomilce naprosto ideální - jeden den dokonce 6 °C - to jsem si vyloženě chrochtala v podzimní bundě. Taky jsme jeli na lanovce (holky byly v klokanách) a to si užívaly - Adélka se chytla toho držátka a byla důležitá jak saně v létě a Eliška se kochala krajinou. Brali jsme je i do vířivky, po které pak padly za vlast. Akorát tak 3 dny Adélku trápily zuby a to byl problém do ní dostat jídlo a byla mrzutá, takže chování, kočárek, klokanka. Zubíků má venku 5 a další na cestě.
Zato teď ta hrůza - všechny 3 jsme zasoplené - asi z toho teplotního šoku - tam byla nadmořská výška přes 1200m a tady je kol. 200m. I když bylo přes den teplo, tak v noci se krásně ochladilo, což tady nehrozí. Venku kol. 35 °C - včera teda "jen" 32 °C. V baráku chladíme na 25, ale stejně ze mně teče jak z vola :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. črc 2010 v 09:58  • Odpověz
jééj sarri to ti tu dovču závidím,ste si to tam hezky užili.Tích 6 °C bych hned brala :frowning2:
Manžel je druhý den v nový práci,to tak skoro dovolenú nedostane :confounded:
tak výtej zas v trpoch :sweat_smile: :sweat_smile:
14. črc 2010 v 10:28  • Odpověz
@lita To je prima,ze zase pises :slight_smile: uz jsem te tu postradala :wink:
Teda..tak odlet uz ma konkretni den...jj,utece to jako voda a uz budes relane balit...Doufam,ze na nas nezapomenes a budes konikovat i z USA!!Povinne!!! :dizzy_face: Utek z Phy do chladneho penzionku-to muselo byt zuzo :slight_smile: jen ti ohavni hmyzaci :angry: to je humáč..ale ti jsou bohuzel vsude...
Diky za info ohledne praktickeho vyuziti rourky :wink: ,ja jsem z ni mela vice mene strach..tak ted uz se nebudu bat ji vice zastrcit!Holky sice prckaji i samovolne..ale kolikujeme stale velmi boelstive...at jim ci nejim cokoliv...mam pocit,ze na t om snad asi ani nezalezi... :confounded: Tak vyhlizim ty nase 3.mesice a doufam v jejich konec!!
A zas mam pocit,ze na nas ta nase dr.docela kasle...kdyz vy ostatni chodite vsichni tak casto... :rolling_eyes:
A hned si jdu objednat ty bambusacke deky!!!Diky za tip!!!
@hanula83 to jsem se nasmala,to musi byt super,to mas teda doma veselo a nudit se uz nikdy nebudes :wink: :grinning:
@sarri to je fajn,ze jste si krasne uzili dovču :dizzy_face: a je to inspirace ,ze se da i aktivne dovolenkovat s malymi dvojcatky :wink: na to se uz tesiiiiiiiiiiiiiiiim!!az budeme plavat a lyzovat cela rodina :dizzy_face: Ale to si jeste pockam :grinning:
@beruska5 zubni prohlidka :grinning: :grinning: :grinning:
14. črc 2010 ve 13:46  • Odpověz
@sarri prý jsi měla na reklamaci monitor, mě odešel jeden, zlomil se a druhý den druhý to samé, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. :frowning2:
14. črc 2010 v 19:42  •  4 děti  • Odpověz
@lita bazének je z globusu za 69,90 a je super, je měkoučký ve spodu. Balónky jsou taky z globusu 100ks za 259,-
14. črc 2010 v 19:44  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72
Zuzi, nám se taky jeden zlomil a poslali nový - do týdne a teď jsem si všimla, že druhý je nalomený, tak ho budu taky reklamovat a už je zruším, bo holky budou mít za pár dní třičtvrtě roku a ty monitory na plenku už skoro měsíc nedávám, protože si to potvůrky sundávaly a to jejich cvičení nejspíš i přispělo k tomu zlomení, protože dokud spávaly svázané, tak nebyl problém ani s poplachem ani s lámáním.
14. črc 2010 ve 20:28  • Odpověz
@sarri No a to jsi posílala přímo do krámu, kde jsi to kupovala? Já teda jo. Tak snad jsem to udělala dobře
14. črc 2010 ve 21:00  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72
Jo jo, do obchodu, kdes to koupila. |Normálně jsem to vyřídila přes eshop.
14. črc 2010 ve 21:18  • Odpověz
@sarri tak snad mi to dobře dopadne, pak dám vědět :wink:
14. črc 2010 ve 21:20  •  4 děti  • Odpověz
Tak vas ty mobilni monitory zlobi :confounded: ...ja mela dnes falesny poplach s Nanny :confounded: Mia se namackala uplne do rozku..davam ji ted spat na brisko,protoze na boku zuri :grinning: a jak furt lezela na zadech,tak uz tam ma vylezenou pleš a plošinu :confounded:
Kamionacky nocni kraval holky ocividne vyhovuje :grinning: dnes prvni nocni kojeni bylo az ve 3 :dizzy_face: ,jen Tea pak nemohla znovu usnout,tak jsem ji hodinu stala u postylky a dudlikovala a silne bojovala s myslenkou,vzit si ji k sobe do postele :confused: nakonec jsem odolala a dudlikovala ve stoje....
Ja dnes vyrazim s holkama do mesta,potrebuji do obchodu,do DM,do lekarny,na financak atd ..tak snad to bude OK,pac dnes je 10-12protestni blokada hlavni cesty,aby se upozornilo na tu katastrofalni dopravni situaci...tak nevim,jak to nacasovat,at nezustaneme s holkama nekde trcet :confounded:
15. črc 2010 v 08:55  • Odpověz
Holky, došla Vám mateřská? Mně má přijít ještě poslední a vždycky chodí kolem 7. a teď furt nic. Nějak nechápu, že to nechodí každý měsíc stejně.
Jinak prťata večer nějak nemají hlad a sní půlku toho, co obvykle, takže jsem je ráno krmila už v 5. Dudlíky v noci taky nějaké byly - máme celkem vydýcháno, okno na ventilačku za vertikálama, jinak mám strach, že by na Adélku šel k ránu chladný vzduch, protože spí jenom v body bez deky - tu hned odkope a postýlku má vedle okna - jinam se bohužel dát nedá.

@j.cien
Přežijte město ve zdraví, já do 4 nevylézám ven a pak máme stan a bazén. Do města by se mi nechtělo ani za milion -nj, ale když není zbytí. Já jsem včera vrzla děti k babičce - za jejich život už je měla jubileině po páté :sunglasses: - a objela obchody a navařila holkám do mrazáku.
15. črc 2010 v 09:45  • Odpověz
Ahoj holky,po delší době se hlásím.V těch vedrech jsou kluci jak šílení:frowning2: Vzteklí jak blázen.Nemůžou zabrat a tak se vztekaj.Vypijí málo a pak krmíme často:frowning2: V noci se v těch vedrech neda ani spat.Bydlime v podkroví,je to tu šílené.Přidala jsem pár foteček těch našich vzteklinek:stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. črc 2010 ve 12:04  • Odpověz
Ahoj holky,
i když máme zahradu, nevylízám ani tam. Dnes se nehne ani listeček a je totální parno jak v pekle.

@j.cien at zvládnete v pohodě cestu do města.

@rejchl u nás je to stejné, málo toho vypijí a krmíme pořád :angry: uz jsem z toho pološílená, navíc Davídek při kojení dost často řve, nic moc nevypje, musím odstříkávat a pak ho dokrmovat z flašky. I flašku odmítá, ale aspoň něco do něj dostanu. Hlad má šílenej, ale nejde mu se napít. Zřejmě ho bolí bříško, proto mu nejde pít.... včera to stejné předvedla i Adrianka, obkoukala to asi od bráchy.... :unamused: kojení mne dohání k šílenství. Ale zvláštní je, že když jsme venku, jsou jako andílci a kojíme ukázkově jako nejhodnější miminka a vůbec se nerozčilují... snažím se proto chodit a krmit je venku často, ale v těch vedrech to moc nejde. Kočárek je nejlíp uklidní, doma s jídlem pořád vyvádí.

15. črc 2010 ve 12:24  • Odpověz
@rejchl mrkla jsem Ti na fotečky do albíčka, kluci jsou krásní. Na fotce z vítání občánků jste moc pěkná rodinka :wink:
15. črc 2010 ve 12:35  • Odpověz
@petranela Petru dekuji:slight_smile: U nas to same,Venku andilci a doma satanci. :angry: :angry:
15. črc 2010 ve 13:02  • Odpověz
@petranela tak presne tak,jak pises mi dnes vyvadeji holky u kojeni!!! :angry:
Mesto a nakupy jsme zvladli,ale jsem total KO :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Snad bude noc jakz takz :rolling_eyes:
15. črc 2010 ve 20:14  • Odpověz
Ahoj holky,

já jsem úplně špatná, vůbec nevím, co mám dělat. Dnes jsme byly s holkama na vycházce a ony mají na kočáře připevněné takové kočičky. Ty mají takové ty šnůrky s kovovými úchytky na pověšení. Nevím, jestli víte, co myslím... Každopádně dnes ty kočičky holky strhly a strčily do pusy i s tou šňůrkou a tím malým kovem. Udělaly to obě naráz a já si toho všimla až to měly v puse. Hned jsem jim to vyndala a pak na to i zapomněla. Teď večer jsem se ale náhodou zadívala na ty kočičky a té jedné chybí ten kovový úchyt! Já myslela, že mě raní, když jsem to viděla :cry: :cry: . Nevím, jestli to tam nechybělo už předtím, protože jsem ty kočičky prala a třeba si nevšimla, že to té jedné upadlo. Ale co když to jedna z holek spolkla... Jsem z toho úplně na nervy a nevím, co mám dělat... :frowning2: :cry: :cry: .. Bylo to tak kolem šesté večer, dokdy myslíte, že by se to projevilo? Taky jim to může zůstat třeba v žaludku a neprojeví se to hned...... vůbec nevím, co dělat.
15. črc 2010 ve 22:09  • Odpověz
@hanula83 omlouvám se za vstup, jen mě zaujal tvůj problém. Pokud to jedna z holčiček nevdechla (což bys určo poznala okamžitě, začala by se dusit), ale pouze spolkla, může to za pár dní vykakat. Asi bych se nervovala, kdybych věděla, že je ten kovový úchyt ostrý, aby nějak neporanil střeva nebo ty cesty, to bych asi pro jistotu zašla na sono nebo tak něco.
Ale taky se mohlo stát, že jak to jedna z nich strhla, urvalo se to hned a spadlo to ven z kočárku, aniž sis toho všimla.....

Přeju, ať to není v jejich bříšku :wink:
15. črc 2010 ve 22:24  •  3 děti  • Odpověz
Hani, neboj, to by je určitě bolela bříška hned!!! Každopádně je sleduj, jak dýchají, jestli se nějak extrémně nekroutí...kdyžtak hned volej záchranku. Ale myslím, že to nic nebude, určitě ten kovový úchyt upadnul už při praní... Držíme palečky!!! Ale při jakékoli pochybnosti raději volej, určitě je lepší desetkrát zbytečně než jednou pozdě... Hned ráno nám dej vědět, že se nic nedělo, samé dobré zprávy a že jste v pohodě!!!
15. črc 2010 ve 22:27  • Odpověz
@lucisa Díky za odpověď... Právě, že ten úchyt je trochu ostrý. Akorát je takový maličký, což mě právě spíš utěšuje, že by se mohl dobře dostat ven, ale právě si říkám, že se taky může někde zaseknout... Vůbec nevím, já se to snažila najít v kočáře, ale není to tam, jsem z toho úplně na nervy...
15. črc 2010 ve 22:27  • Odpověz
@darling007 Moc díky, já jsem ale skoro přesvědčená, že to některá spolkla. Je sice naděje, že to upadlo už předtím, ale myslím, že bych si toho všimla.... Božíčku, budu je teď sledovat na každym kroku...
15. črc 2010 ve 22:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.