• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@hanula83 nevím, jak často ti kakají, ale kdyby měla některá třeba trošku krve ve stoličce, věděla bys, že je možná poraněná vevnitř, ale jinak si myslím, že tělíčko to obalí těmi šťávami a doputuje to přes zadeček ven.
ale pokud nechceš čekat, skoč si třeba na to sono nebo tak něco, myslím, že tě žádný dr. nevyhodí :wink:

nervy ti věřím, člověk si vždycky hned představuje ty nejhorší scénaře, ale já osobně si myslím, že to holky ztratily už cestou, takový malý úchyt vypadne hned, ani nevíš.....
15. črc 2010 ve 22:33  •  3 děti  • Odpověz
@lucisa Díky, holky trochu jste mě uklidnily. Teď jsem si četla jednu diskuzi, že se dá spolknout i jehla a přitom se vevnitř nezapíchne, že se to vevnitř fakt nějak obalí... Já budu hledat v plínce a budu je sledovat, jestli je vše v normálu. A pak uvidíme... Ale vynervená jsem teda řádně...
15. črc 2010 ve 22:40  • Odpověz
@lucisa Prosím tě, sono je ultrazvuk, že? No já jsem teď trošku mimo, tak nevím pomalu ani jak se jmenuju... To jako že by jim udělali ultrazvuk bříška? Rentgen je asi blbost, že.
15. črc 2010 ve 22:45  • Odpověz
@hanula83 jj :slight_smile: sono je UZV, já ti věřím, že jsi úplně rozhozená. rentgen je myslím zbytečná zátěž a na UZV to uvidí nebo najdou snáz, pokud to opravdu polkly...
i když někdy to možná pozná dr. i pohmatem, jako že promačkává bříško a když by tam bylo něco, co nemá, možná to pozná. asi by nebylo úplně měkké na pohmat, kde má být nebo tak něco. nebo by třeba malá zakňourala bolestí. i když to už je fakt nejzažší případ, myslím, že to tak nebude...

držte se :wink:
15. črc 2010 ve 22:50  •  3 děti  • Odpověz
@lucisa Díky... asi v noci nebudu spát, ale jsem o něco klidnější, po tom, co jste mi psaly... ach jo... jdu zkusit zalehnout.
15. črc 2010 ve 22:59  • Odpověz
Tak v noci se nic zvláštního nedělo, byla jsem akorát jednou podat dudlík. Teď ráno holky taky vypadají v normálu... ale mám strach, že kdyby to nevykakaly, tak se jim to tam mohlo nějak zaseknout... Kdybych aspoň věděla na jisto, jestli to fakt spolkly nebo ne...
16. črc 2010 v 09:28  • Odpověz
@sarri Mně taky zas nedorazila mateřská... sice to není hlavní věc, co mě trápí, ale jsou to fakt troubové...

Jinak u nás holky papají pořád stejně, je pravda, že někdy večer nechcou spapat všechno, ale já jim dám vždycky pauzičku a pak jim to dodáme... Nám holky usnou i v tom vedru, přes den i přes noc jim pouštíme ventilátor, jen z dálky, aby měly trochu vzduchu... a okno otevřené naplno.
16. črc 2010 v 09:38  • Odpověz
@hanula83 Já bych na tvém místě, pokud bych si opravdu myslela, že to některá z nich snědla, pro klid duše zašla k dr., aby se na ně podívala a případně poslala na ten ultrazvuk.
16. črc 2010 v 09:39  • Odpověz
@eirin Popravdě já nevím, co si myslet, marně se snažím si vzpomenout, jestli jsem tam tu úchytku předtím viděla nebo ne. Chvíli mám pocit, že to určitě musely spolknout a chvilku mám přesně opačný pocit a říkám si, že by to musela být hodně velká náhoda... My máme doktorku celkem daleko, musel by mě tam někdo vzít autem a manža je taky daleko v práci, musel by si vzít dovču a dojet a zavést nás. To by jistě nebyl problém. Já jen to nechci nějak dramatizovat, když zatím nic nepozoruju... Budu je sledovat a kontrolovat plínky. V pondělí nebo úterý máme jet do poradny, tak se doktorky zrovna zeptám - pokud teda bude do té doby vše v pořádku. Kdyby ne, tak určitě jedem na pohotovost hned.
16. črc 2010 v 09:53  • Odpověz
@hanula83
Hani, když se něco spolkne, tak se dává tuším krouhané zelí (sterilizované), aby se ta věc hezky obalila a vyšla. Holky by sice ještě zelí neměly, ale právě u takových menších dětí trochu můžeš - je to menší zlo, než něco cizího v břiše. Ale asi hned po - dnes už by to asi nemělo efekt.
My máme takovou dřevěnou žirafku na pružině - je to hodně oblíbené a díky ní se holky brzy přetáčely na bříško, jak ji chtěly vidět, ale nohy má provázky a na nich dřevěné kuličky - teda spíš koule, celkem velké, a už nám jedna upadla - byla jsem u toho, ale kdyby ne, tak to stopro s prominutím sežerou. Tak teď všecko ojíždím, jestli se něco nemůže uvolnit.

U nás je boj s jídlem večer. Vypijí jen 120ml řídké kaše (jindy daly jednou tolik) - a pak strašíme s jídlem už kolem páté :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Apropos spaní taky nic moc, přece jen je celkem teplo i v noci a k tomu mají sousedi úplně vypatlaného (dosaď ještě spousty vulgarismů, neb mě ten čokl - a to mám pejsky ráda- ale tento je fakt kretén- doslova se..) psa, který stojí na balkoně 4 metry od ložnicového okna našeho baráku a bezdůvodně štěká a štěká jak prdlý a to i v noci, takže nás neustále budí a aby toho nebylo málo, tak sousedi odjeli někam na dovolenou a další vypatlaný člen rodiny, který je i ve třiceti v těžké pubertě, pouštěl do půlnoci Ramsteiny, takže jsme si užily hudební produkce opravdu dosytosti z první ruky.
Omlouvám se za drsná slova, ale v tom vedru jsem z toho byla na prášek a děcka se na střídačku budily vždy, když začal ten pes a já jsem nemohla usnout díky těm hlučným ukolébavkám a pak budíček v půl šesté, protože večer se nechtějí pořádně najest :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. črc 2010 v 10:17  • Odpověz
@sarri Tak to asi to zelí by teď nemělo cenu, když se to stalo už včera. Dnes měla Elenka nakakáno, tak jsem to celé prohlížela, ale nic. Ony mají tuhé bobky a já právě nevím, jestli jim teda nemám dávat aspoň jenom mlíko, aby to bylo řidší nebo dávat jídlo jako normálně, aby se to právě obalilo... Jsem z toho fakt už docela vyřízená, v noci jsem se pořád budila a chodila je kontrolovat, ale spaly jak dřívka. Za to já nemohla usnout a pořádně jsem usnula až k ránu. No hrůza... Já taky všechno kontroluju, vždycky všude vidím nějaké nebezpečí. Ty kočičky jsem dala na kočár tak, aby na ně nedosáhly, ale jak jsem sklopila stříšku, tak na to dosáhly a už to měly v puse, ve vteřině. Ještě teď vidím, jak Ela ten provázek ocucávala... Na druhou stranu když se podívám na tu úchytku u té druhé kočičky (která tam zůstala), tak by musely jazýčkem vynaložit fakt velké úsilí, aby to urvaly... ale možné je všechno...

Já právě jim večer většinou dávám pauzičku, a pak za 15 minut to holky dojí a jdou spinkat. Díky tomu ventilátoru nemají v pokojíku tak velké vedro, tak se tam dá spát... a hluk ze silnice je taky, ale ony jsou asi tak unavené, že je to nevzbudí.
16. črc 2010 v 10:34  • Odpověz
@hanula83
Hani, dávej jídlo normálně. Ono je to dost nepravděpodobné, že by to snědla spíš to upadlo někam bokem.
16. črc 2010 v 11:07  • Odpověz
@sarri Díky, já jsem jim dnes dala teda jídlo normálně, já myslím, že kdyby to spolkly, tak to tužší bude lepší, líp by se to eventuálně obalilo... Pořád holky sleduju a zatím to vše vypadá v pohodě, nechci to zakřiknout. Kdyby se něco dělo, tak už bych to poznala, ne?
16. črc 2010 ve 13:23  • Odpověz
@hanula83
Hani, to bude ok.
Já jsem se dnes dala vyvyřovat holkám králíka - chutnalo a máme i zásobičku v mrazáku. Akorát nechtěly potvůrky dopoledne spát, tak jsem to dokončovala, když už příšerně řvaly, uf.
Jinak Adélka teď jaxi hodila brzdu a zpátečku v motorickém vývoji. Prvně se furt snažila dostat na kolínka a válela sudy a teď na to dlabe - otočí se ze zad na břicho a tek si hraje, případně si položí hlavu na zem nebo se na rukách a nohy vlečmo k něčemu hodně blízkému přepraví či otočí a tím to končí. Pase koně a hraje si.
16. črc 2010 ve 14:01  • Odpověz
@hanula83 ted jsem docetla tvoje strasidelne story :frowning2: ...uf,snad to teda nespolkly :confused: ...to musi byt silene nervy!!!
16. črc 2010 v 15:08  • Odpověz
@hanula83 Aha, tak to jo, když máte dr. daleko. Já mám totiž dr. přes silnici, takže je to jiné. To jsem ráda, že vše vypadá v pohodě.
16. črc 2010 v 15:37  • Odpověz
@hanula83 teď jsem to dočetla, takže, jako zkušená matka :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: píši ze zkušeností: za
1, nejsi jediná komu dítě něco spolklo i mě se to stalo a byla to mince-menší a potom korálek-o kamínkách v parku nemluvím, vždycky to vyšlo ven, děti jsou odolné, neboj, hlavně si nedávej sebemenší vinu.
2, v hovínkách to jen stěží najdeš, pokud to bylo menší
3, pokud se bojíš propíchnutí střeva, tak to by kakali krev a to by jsi určitě viděla
4, určitě to spadlo na zem a n k nim do pusy
5, buď v klidu, určitě se nic nestalo.
@lucisa čauec, co ty tady holka? :wink:
16. črc 2010 v 18:32  •  4 děti  • Odpověz
ahojte,
@hanula83 : zuzka má pravdu uplně ve všem, takže to nebudu opakovat. Bud v klidu, bud to spadlo na zem a když ne tak už to jedna malučká vykakala. Určitě to bude dobré, neboj :wink:

tak u nás hoši také hůře papkají, kaše už nedávám večer, dám jim jenom mléko a do toho jednu lžičku Frapka, bud banánového nebo jahodového a slupnou to jak malinu :sweat_smile: :sweat_smile:

Příští týden jedeme do Chorvatska, tak zase z tepla do tepla, takže asi žádný odpočinek, potom napíšu, jak jsme to zvládli...doufám, že kluci budou fajn a nebude to otřes zážitek :wink:
16. črc 2010 ve 20:01  • Odpověz
My taky vyrážíme v pondělí navečer do Chorvatska, ale jen na tři dny, "na otočku". Ale jedeme bez kluků, babi bude hlídat. Jsem zvědavá, jak zvládnu odjezd, vsadím se, že budu bulit jako želva, poprvé budu bez svých zlatíček déle než hodinu a půl :frowning2: Ale myslím, že to s MM potřebujeme oba, na chvilku vypadnout a odreagovat se. A já si to koneckonců docela zasloužím, ne? :grinning: :grinning: :grinning:
Tak to se tam, Irminko, možná uvidíme :slight_smile:

Přidávám nové fotečky...
16. črc 2010 ve 21:09  • Odpověz
@darling007 juva,kluci jsou naaaadherni-jako malovani,maji uzasne kukadla :wink: :dizzy_face:
a uzijte si krasne tech par dnu u more :slight_smile:
16. črc 2010 ve 21:18  • Odpověz
@irminka To jsem zvedava,jake budou tve zazitky s prckama na dovo :dizzy_face: ,mne to strasne laka...ale zaroven se bojim,jsou jeste moc malicke a na slunicko nemuzou...tak to nechame asi az za rok :wink: a uz ted se tesiiiiiiiiiim!
16. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz
@j.cien Díky moc, to potěší :slight_smile:
Mně by to taky lákalo, vyrazit na dovču i s klukama, ale myslím si, že jsou na to opravdu zatím ještě malinkatí, oni by z toho nic neměli a pro mne by to zatím asi taky moc "dovolená" nebyla - stejné starosti a povinnosti jako doma, navíc v podmínkách, kde nebudu mít všechny věci, co potřebuju a představa stěhování všech těch krámů... Kdepak, to si to třeba za rok užijeme daleko líp :dizzy_face:
16. črc 2010 ve 21:34  • Odpověz
@irminka jakyho Frapka? To víš jsem grogy ze slunce a nemyslí mě to :grinning: :grinning: Užijte si dovolenou a něco nafoť ať můžem slintat :grinning:
@darling007 loučení bude děsny, to si piš :frowning2: a ty 3dny se ti budou zdát nekonečny, ale uvidíš, užijete si to, jen budeš pořád myslet na kluky. Ale zasloužíš si to i chlap, hlavně, že budete spolu a sami. Takže si to pořádně užij, né každý má tu možnost dát děti na hlídání a odjet o to víc dát je někomu , aby jsi věděla, že se o ně postará a to ty máš. Malinko, ale zdravě ti závidím, jela bych hned :wink:
16. črc 2010 ve 21:52  •  4 děti  • Odpověz
@darling007 a co ten tvůj už OK?
16. črc 2010 ve 21:53  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj Zuzko, díky moc...
Moje mamina je fakt skvělá, vždyť ona mi vlastně dělá "náhradního tatínka" :grinning: Po všech doktorech a kontrolách jezdí se mnou, zvládá cvičení, koupání, krmení, prostě všechno. Ještě že ji máme, ona kluky miluje a oni ji... :dizzy_face:
MM tak nějak... já vlastně nevím. Hlavně jsem udělala rázné STOP alkoholu, tam bylo podle mě "jádro pudla"... je to lepší, zdaleka ne ideální, ale aspoň nepije. Na kluky udělá občas cukrbliky, ale jinak péče žádná, no uvidíme jak na dovolené... tak nám držte palečky, já pak hned podám info :wink:
16. črc 2010 ve 22:00  • Odpověz
@darling007 já budu držet moc palečky i kluci a snad se to na té dovolené zlepší, moc bych ti přála. Budete mít spoustu času sami na sebe, tak si to nějak v klidu vyříkejte a hlavně užívejte. Krásné nadcházející dny.
16. črc 2010 ve 22:08  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Díky, Zuzi, jsi hodná... Taky tak trošičku doufám v nějaké zlepšení a oživení vztahu... Dám pak vědět, snad i nějaké fotky budou...
16. črc 2010 ve 22:10  • Odpověz
16. črc 2010 ve 22:10  •  4 děti  • Odpověz
Holky, všem vám moc děkuji za slova útěchy, já jsem asi trochu hysterická, ale fakt jsem z toho byla úplně hotová a představovala si ty nejhorší scénáře... Hovínka jsem dnes opravdu poctivě probírala a nic jsem nenašla, mám čím dál větší pocit, že to opravdu upadlo před tím, než to stihly strčit do té pusy a nebo až potom. Ale jistá si nejsem. Pořád si říkám, co když se to vevnitř někde zapíchlo, nekrvácí to a prostě to tam jen je, co když se to projeví někdy pozděj... Já vím, asi jsem trošku psycho, ale mě nejvíc ze všeho na světě děsí to, že by se holkám mohlo něco stát... Každopádně ty nejhorší varianty jsou už docela nepravděpodobné, tak jsem klidnější...

@sarri U nás se zase zasekla Anička, pořád to vypadalo, že bude před Elenkou ve všem napřed - teda co se týče pohybu. No a pak se zastavila a Elenka se pořádně rozjela, je už skoro k neudržení :slight_smile:), ale to mě právě baví, už jim to pálí, tak je to sranda.

@j.cien Nervy to byly a ještě pořád jsou, určitě jak půjdu příští týden do té poradny, tak se doktorky na to dodatečně ještě zeptám a uvidíme, co poradí, jestli raděj opravdu vyšetřit... nechám to na ní.

@zuzka72 Zuzi, díky, docela jsi mě uklidnila, je mi jasné, že děti spolknou ledacos, ale mně nejvíc vadí, že to bylo trochu ostré a tím pádem nevyzpytatelné. Jak jsem psala výš, ještě to pak prokonzultuju s Mudrou.

@irminka Tak to jste dobří, že už takhle budete cestovat. Já jsem na tom podobně jako Darling, nechtělo by se mi tahat tolik věcí. Příští rok už třeba budou holky částečně bez plínek a navíc na mě nebudou závislé v přenášení, tak uvidíme, ale tady je stejně pořád tolik práce, že to nejspíš ani příští rok nebude...

Přidávám fotečky, jak se Elenka už sama hezky posadí, nejlíp jí to jde ve vaně :wink:... A taky náš bazének, kterej jim je už teď malej...

16. črc 2010 ve 22:53  • Odpověz
@hanula83 jsem ráda, že tě to alespoň trošku uklidnilo. A pokud si myslíš, že se to tam mohlo zapíchnout, což je sice blbost, promiň, ale tam je to tak kluzky :grinning: , že to projede(víš, jak lidi polykají sklo, hřebíky atd.-spoléhají na tohle), takže i kdyby, tak by to časem vyšlo ven s hovínky, jelikož je to cizí předmět, takže by to vlastně vevnitř vyhnisalo a odešlo. Ale to se nestalo a nestane. Prostě na tuhle příhodu zapomeň. A fakt uvidíš, že ještě několikrát se ti něco podoného stane ať budeš hlídat sebevíc, takže nepanikař, jasny. Jsou to děti :wink:
17. črc 2010 v 06:51  •  4 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.