• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
Prvni fotka je Bryan, dalsi dve jsou Tobik, nonanek je mackan Bryaskovi a nozicka je take jeho :wink:
18. črc 2010 ve 14:40  • Odpověz
@lita PŘekráSNé!!!! :dizzy_face:
18. črc 2010 ve 14:41  • Odpověz
@j.cien - dekuju za pochvalu, fotit me moc bavi, ale tech chyb, co jeste delam! Prestavka je fakt poznat, takze zase budu muset poradne cvakat, at se zlepsim. Jenze toho casu moc neni. Ale nestezuju si, milackove jsou sladousi :slight_smile:
Kdyz vam to s klobouckem jde, tak bych to nejak nelamala, at Teunka hezky pribyva a netrapi se. Ja take nekdy skoncim od mlika, kdyz Tobik hlta, pak se zakucka, otevre tlamicku a mliko mam vsude :slight_smile: Nebo kdyz odkrknu Bryaska a ublinkne se vic nez na cintak. Nekdy ho porad prevlikam - nejdriv se pocura, pak se po kojeni ublinkne a behem drzeni po kojeni se ukakne tak, ze to ma az na bodycku :grinning:
Presne jak pises, tahat se o ty jeji oslintany uzle a zacuchany micky se mi nechce, protoze pak saham na deti. Kdo vi, co venku oblizne, obzvlaste ve spinave Praze. Spinka v loznici na svem polstari, ale nekdy chodi spat i pred loznici ke schodum. Nekdy si zase lehne k postylkam, jako by kluky hlidala. Nastesti uz vi, ze je nema oblizovat, kdyz jsou v kresilku nebo v korbicce pripraveni jit ven. Ale nekdy radostne vrti ohonem, ze by jim jednu slehla pres pusinku, na to davam pozor.
18. črc 2010 ve 14:48  • Odpověz
@lita ty jo, ty by jsi mohla být fotografka, to je krááááása, a dík za popisky a já si fakt myslela, že je to furt jeden :grinning: jsou si hodně podobní, no jo, máma je vždycky pozná, to je jasné. :wink:
:frowning2: Fotim zrcadlovkou Nikonem a objektiv mam portretak 50mm,tak vůbec nevím o co gou :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale TO :grinning: dělá krásny fotky.
18. črc 2010 v 15:10  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 tu ručičku zkresluje foťák :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale šla jsem se raději podívat :grinning:
18. črc 2010 v 15:30  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi uz jste byli na vasi Zootour :wink: ?
18. črc 2010 v 15:31  • Odpověz
@salu :wink: :grinning:
@j.cien jj,byly ifotky jsemzde dávala o několik stránek dřív, jen pátek -Brno jsme museli zrušit, Petr musel do práce, tak má místo toho volno zítra tak uvidíme kam nakonec pojedeme.
18. črc 2010 v 16:08  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 To mi uniklo...zkusim zpet prolistovat :wink:
18. črc 2010 v 16:35  • Odpověz
@zuzka72 - dekuju :wink: je to stejne zvlastni, jak nam ta cizi dvojcatka prijdou stejna a ta nase tak rozdilna, mozna proto jsou i ostatni tak fascinovani dvojcatky. Jako sousedka moji sestry, prisla se na kluky podivat se slovy: To vite, tady se dvojcatka jen tak nevidi :slight_smile:
Ten fotak je takovy ten velky, s vymennymi objektivy, co si na nem stelujes sama, jak chces fotit oproti automatickemu kompaktu. Takze do kapsy ho nestrcis, prave naopak - mam batoh jen na nej a potrebna fidlatka :slight_smile:
A jeste se musim hooooodne ucit a cvicit, aby ty fotky byly dokonale.
18. črc 2010 v 16:43  • Odpověz
dala jsem take par fotek....ale obycejnych,nektere jsou asi i rozmazane....jsem amater :wink: :grinning:
18. črc 2010 v 16:48  • Odpověz
@lita hmmm, tak to musí být super mašinka, já s tím mým digitálkem, kam se hrabu :grinning: :grinning: a ještě se mi třepou ruce. :wink:
18. črc 2010 v 18:57  •  4 děti  • Odpověz
@j.cien - holcicky jsou nadrherne, krasne se vam vylupuji :wink: A uz maji krasne krivky, je videt kvalitni strava :grinning: Teunka ma tmavsi ocicka nez Mia, ze? Myslis, ze pujdou do hneda?
Jak jsi (potazmo holky) spokojena s kolotocem FP medvidci? Ja nic moc, ten druhy od FP je mnohem lepsi (zluta zirafa se zviratky ve vyrazne barve a cerno/bilymi ornamenty), upouta jejich pozornost mnohem vice a vydrzi se na nej koukat treba 20 minut. Ty medvidci jsou v pastelovych barvach, na kterou mimisci moc nereaguji. Navesila jsem na nej berusky od Sassy a najednou je zajima! Muzika je tam dobra a ty svetelne efekty jsou take dobre, jen jsme je jeste nepouzili.

@zuzka72 - tak ruce se mi trepou taky :wink: Hlavne kdyz stojim na posteli a laviruju nad nejlepsim uhlem zaberu. Ja na kompakt ale take nedam dopustit, lze ho nosit vsude sebou.

@j.cien a @zuzka72 - hlavni neni fotak, ale to, ze to jsou obrazky delane od srdce a zachycujici momenty dulezite pro vas. At je to jakoukoli technikou, tak hlavne at ta pamatka je :wink:
18. črc 2010 ve 20:09  • Odpověz
Holky, take vam deti tolik placou po kojeni/krmeni nebo to je jen u nas kvuli refluxu? U nas je po jidle klid snad jen v noci, kdy hned po jidle zase usnou. Pres den po krmeni zacnou plakat a ruzne se kroutit, nekdy pomuze krknuti, jindy zase chozeni, nekdy dudlik. Prdiky to vetsinou nejsou. Tak by me zajimalo, zda s tim bojujete take nebo naopak jsou vase deti po krmeni spokojene a stastne.
Ptam se i maminek, co uz maji ditka vetsi, jak to bylo u nich kolem tech par mesicu veku?
Dekuju!
18. črc 2010 ve 20:12  • Odpověz
@lita: nemohu sloužit, kluci jsu po krmení spokojení, teda, když chtějí papkat. Ted má Bořek období, že večer před spaním nesní ani ňo, je spinkat hladný a milostpán se vzbudí třeba za hodku a dá si flašku..nevím, co to má znamenat :angry:

Jinak, my jsme už dva dny tak protivní, hučíme celý den, snad je to změnou počasí nebo zoubky. Člověk jim nemůže pomoci nebo je také možné, že nás zkouší, vytváří si svou osobnost a pokouší naše, teda hlavně mé nervy. Uvidíme, jak to bude dlouho trvat nebo kdo to z nás déle vydrží :wink:
18. črc 2010 ve 21:03  • Odpověz
@irminka super fotečky! :wink:
@lita jj,Tea ma hodne tmave ocka...nevim,jestli mohou jeste zhnednout??myslela jsem,ze s hnedyma se musis uz narodit....??A Mia je jak reklama na Michelin pneu :grinning: :grinning: Po kojeni jsou vetsinou v klidu...s vyjimkou toho posledniho pred koupanim :confounded: ...po nem Mia zacina kolikovat a krici...az do dalsiho kojeni :frowning2: Nekdy ne...a nekdy i par hodin v kuse :frowning2: ....A neni to tim,ze maji jeste hlad??Ze je vlastne kvuli refluxu nemuzes nechat napit,kolik by si dali....?
18. črc 2010 ve 21:27  • Odpověz
@lita
Lito, byli jsme na Malém Šišáku, je to v KRNAPu kol.1200m nad mořem. Příroda fakt nádherná - zelená relaxace a hlavně i když bylo přes den teplo, tak v noci se ochladilo a krásně se tam spalo. Akorát s kočárkem to byla teda občas fuška. Semtam jsou asfaltové takové úzké silnice, co slouží jako cyklostezky, ale takové ty romatikuš túry vedly po kamení za stálého stoupání či klesání, takže to jsme holky nosili v klokanách - tam jsou nejspokojenější na světě, ale je to fuška.
Ještě plánujeme na podzim Český ráj. To už vy alep ojedete na ten velký výlet, že jo? A plánujete ještě někdy návrat?

Jinak my jsme byly po týdnu konečně taky na procházce s kočárkem - v těch vedrech jsme čučely doma nebo na zahradě. Dnes to vypadá taky slibně, tak kočárkování zdar!
19. črc 2010 v 06:51  • Odpověz
a ještě nějaká plavecká fota...
19. črc 2010 v 06:59  • Odpověz
@irminka @sarri jůůů fotečky :wink:
19. črc 2010 v 08:52  •  4 děti  • Odpověz
@sarri moc hezké letní fotečky :wink:
konečne jsem trochu zrelaxovaná,manžel chodí do prácee v 5 ráno a vrací se kolem 19hod od pondelí do pátku,starší holka u babičky tak jsem tu na vše sama a jak se blížil konec týdne tak už to bylo na me znát,tiki a tak podobne :sweat_smile: :rolling_eyes: :grinning: a to teplo do toho moc nepomáhá,tak sem štastná za víkendy.Byli sme u babičky,koupili sme bazének a čvachtali se vnem naše 3 deti,ja vyvalená na zahrade s chlazením kozlem v ruce :grinning: :grinning: :grinning: :confused:
krpci malí už moc nechtejí MM,jen v noci a ráno po zobuzení,tak asi im stačí,mají každej den jogurty.Cez den ale každej vypije skoro 2litri čaje ,jak je takhle teplo
v nedeli jsme pochodili po našem hlavním meste,naštestí zamračeno i sprchlo tak ideál :grinning:
@lucy nej jídla u nás doma -kurecí rizoto se zeleninou a bazalkou(mrkve,hrášek,brokolice,petržel)
rajčatové testoviny s hovezím,svíčková,špenát s bramborem a žlloutkem,lusková s bramborama a hovezím,pangas a bramborová kaše,kurecí,hovezí,krutí guláš se zeleninou a bramborama,špagety se sýrem nebo s kakaem,nebo s čímkoli,jo a čočka
deti od 7 mesícu mužou bazalku,petržlenovou vnat,česnek,cibuli opatrne,majorán,fenikl,
jablečnej koláč s tvarohem :grinning: :grinning:
@lita dekuji,po kojení ale nebrečeli,spíš naopak byli spokojení ale do 3 mesícu večer co večer kolem 17-18hod spustili krik až do 19-20hod,a brečeli a brečeli,lékarka mi rekla že je to časté, 3mesíční kolika a pak to i prešlo,držím palce se sondama
tak ti odcházíš do USA? ja mám zas v Kanade tetu v Torontu a Vencuvru krsnou a sme rozhodnutý že do 3-5 let se pokusíme nekam tam prestehovat,jen se musím prihlásit na hodiny angličtiny,nevím ani slovo anglicky tak budu se učit,učit.Myslím že tam máme večší šanci na spokojený život,aspon si to myslím a chceme to skusit,mi taky doma neobsedíme a rádi cestujeme,ešte tak Skotsko je krásný tak uvidím kde to skusíme,manžel má 42 tak zas nemužem čekat do jeho 50,jen se musím pohnout stou angličtinou. :unamused: :angry:
19. črc 2010 v 11:16  • Odpověz
@j.cien Tak to je super, že tak krásně spíte, my ti to říkaly!! :slight_smile:)) A musíš teda ještě v noci odstříkávat? Jinak ty tvoje holčičky hrozně rychle rostou, už mají takovej "dospělejší" pohled :slight_smile:. Každá úplně jiná a obě moc krásné a roztomilé :dizzy_face:

@lita Jo to teda byly nervy s tím kouskem kovu.... Dodnes se to nenašlo, ale holky jsou v pohodě, tak velice doufám, že to tak i zůstane... Zítra jdem do poradny, tak se ještě poradím :wink:... Jo a ty jsi taky kojo-talent, když každého krmíš už jen 7-8 minut, to je přece taky super!! :slight_smile:)... a navíc i talent na focení, opravdu krásné fotky a krásné děti :slight_smile:

19. črc 2010 ve 13:45  • Odpověz
@irminka Krásné fotky, hlavně, jak se oba smějou ve vaně, moc hezké :slight_smile:... a vidím, že krmíš stejně jako já, taky jsem to dělala tímhle způsobem. Ale teď už to nejde, holky jsou k neudržení :wink:)... Takže flašou se krmí samy (3x) denně a lžičkou krmím každou zvlášť (2x). Elenku už se snažím trochu odnaučovat, že u papání se prostě neblbne, ale papá a zatím se zdá, že to konečně trochu začíná chápat :wink:. Anička byla a je u papání vždy klidná, ale kdyby měla vedle sebe Elu, tak jí strká ruky do pusy, uší apod.

@j.cien Nám se očička pořádně vybarvovala až tak do půl roku, myslím, že tahle barva, co mají, už jim zůstane. Ela světle modrá, Aňa tmavě modrá.

@sarri Super fotky!! :slight_smile:)... Já jim ani nic do velkého bazénu nekoupila, na letošek na to kašlu. Ale ty lodičky jsou parádní :slight_smile:... a to jsou ty čepečky, co ses rozhodovala, zda koupíš či ne, že? Jsou velice slušivé :wink:... Jak se holky tvářily na vodu ve velkym? Mně přišlo, že ty naše si toho snad ani nevšimly...
19. črc 2010 ve 13:56  • Odpověz
@beruska5 Téééda ty jsi taková kuchařka, to se teda dětičky opravdu mají a musí si rochňat :slight_smile:. Já zatím teda takhle nevyvařuju... Pravda je, že nejsem zrovna ten typ, jsem na to fakt lenoch :unamused: ... ale píšu si to, taky mě zajímalo, jak bych holkám mohla zpestřit jídelníček :wink: ... možná, že je dobře, že už dětičky nechcou MM, aspoň je pak nebudeš muset zkoušet odstavovat - odstaví se sami.
19. črc 2010 ve 14:01  • Odpověz
:slight_smile: My už konečně dáváme příkrmy a já vařím pro mrňata, jako vzteklá, zatím mě to teda baví, tak uvidíme, jak to bude dál. :wink: Fotky dnes
19. črc 2010 v 18:57  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 nádherne se smejí :wink: :wink: :wink: :grinning: takový veselí trpazlíci :slight_smile:
@hanula83 me naštestí varení a pečení moc baví :wink: ,pri starší holke jsem ale varit ešte neumela a ani me to nebavilo,manžel me to naučil a pak me to začlo i bavit
Tak zítra nás čeká kardiologické predoperačné vyšetrení Sašky ,doufám že to bude ok. Už mám ale bobky so srpnový operaci.Už aby to bylo,lekarka nám rekla že máme počítat stím, že kolem 5 roku budou muset Saške to očko operovat znova,protože deti moc vyrostou vtom predškolním veku, ale ti kanálky a dírky co budou operovaní v očičku ne, tak bude reoperace,ach jo :frowning2: :frowning2:
19. črc 2010 ve 20:03  • Odpověz
@beruska5 -hlavu vzhůru, ona to zvládne, neboj a ty taky. :wink:
19. črc 2010 ve 20:07  •  4 děti  • Odpověz
Tak jsme nakonec na tu ph metrii se sondickami dnes nesli. Tobik ma zasopleny nosanek po pruplachu ocicek a Bryan v noci primo huronsky rval kvuli zoubkum, tak jsem ho navic nechtela trapit sondickou. Takovy rev jsem od nej jeste neslysela, mame se tedy na co tesit. Calgel mu vubec nepomahal. Jestli ho to bude hodne trapit, mame pry nasadit brufen, doma mam Nurofen cipky pro mimose, muzou se od 6 kg a 3 mesicu.

Zitra jdeme opet na sono briska, aby se potvrdil reflux u Tobika, primar to minule zapomnel ulozit do pocitace, takze neexistuje dukaz, ze Tobik relfux ma. Doktorka mu mozna nasadi Prepulsid, coz je docela dryjak, musi se hlidat EKG a musi byt prukazne zdokumentovan ten reflux. Bryanovi ten Helicid podle me pomaha, Tobikovi moc ne a prijde mi, ze se trapi vic. Uvidime, s cim zitra zase dorazime. Jinak na tu ph metrii maji ted plno, az za 2 tydny.

@irminka - kloucci uz jsou velikani! A Brunikova pusinka uz je uplne zhojena, ze neni nic poznat. Jsou to ale frajeri :sunglasses:

@j.cien - ja mam hnede oci a myslim si, ze jsem se narodila take s tou modrou neutralni. U nas prave placou asi kvuli tomu relfuxu, prdiky uz je trapi malo, i kdyz sem tam se tedy zakroutime a zaplaceme kvuli nim. Hlad nemaji, to bych poznala. Kdyz Tobikovi davam z lahvicky laktobacilky v cca 20-30 ml mlicka a nez ho pak stihnu presunout k me mlikarne, tak vylozene piska :grinning: To je jiny plac.
Zacala jsem je zase vazit, protoze doktorka od nedonosencu chce videt, zda nebudeme tolik pribirat a kolik jsou schopni za tech 7 min vysosnout. A jsou to teda nasosky! Za tech 7-8 min vyzunkaji v prumeru 120 ml, to bych vubec necekala. Proste asi maji turbo pusinky :grinning: Takze hlad rozhodne nemaji. Sice by jeste bumbali o kousek vic, ale to uz by byli docela prasatka a Bryan by to stejne vyblinkal a Tobik by se o to vice trapil.
Spise jsem chtela vedet, zda jsme tu jedini, kdo se po kojeni trapi, misto aby byl spokojeny, ze ma plne brisko.

@sarri - uzasne fotecky!! Ta vodni vozitka se mi moc libi. A holcickam to desne fikne v novych epesnich plaveckach :wink: Voda je tak lakava, ze bych tu snad skocila do obrazovky, kdyz se na ty momentky divam :grinning:
Tvuj tip na cestu si pisu, jestli zase bude serie horka, tak tam vyrazime. Jen tedy nevim, zda tam najdeme nejaky mene hornaty teren pro kocar. Klokanky jeste nemame, chci je koupit az v USA, kde vyjdou levneji. Na zacatku zari ma priletet manzelova mamka s jeho brachou, tak by je mohli privezt. Jenze nevim, zda to ma na ty 2 mesice smysl a nebyly by to dalsi kramy na stehovani. Ale treba by se hodily do letadla na noseni.
Urcite se budeme vracet, optimalne kazdy rok, kdyz to rozpocet dovoli. Ve Statech jde sbirat mile platbou kreditkou, takze letenky nebudou tak drahe. Kdyz si treba koupis auto pres kreditku, tak uz je to slusny pocet mil. To tady v Cechach zatim moc nekjde. Kreditku s moznosti sbirani mil u CSA nabizi Citibank.
Chteli bychom se vracet na cca 3 tydny, nechceme ve Statech nechavat nasi pejsandu dlouho samotnou. A take k nam bude kazdy rok letat mamka, doufam, ze ji to vyjde na mesic, zalezi na me sestre, ktere mamka dost pomaha se svistema.

@beruska5 - manzel je American a uz by se rad vratil do sve rodne hroudy :slight_smile: Pochazi z Kalifornie od San Francisca, tudiz asi nejhezciho mista ve Statech, tak s tim nemam takovy problem, jako kdyby byl od nekud z bramboroveho pole v Idahu :grinning: Stehovat se nejspise budeme na zacatku listopadu a jen doufam, ze to tam nejak zvladneme. Krize porad strasi a je to jedna z nejdrazsich oblasti ve Statech.
Kanada je uzasna, to je super, ze jste odvazni a mate takove plany. Ted tam akorat odesli zit moji kamaradi Slovaci - gay par, do Toronta. Podarilo se jim ziskat zelenou kartu do Kanady. Vancouver je krasny a liberalni.
Sama jeste nevim, co ve Statech budu delat, ze zacatku bych byla rada s detma, kluci jeste jsou malicci a nerada bych je odkladala nekam do jesli. Moc me bavi foceni, rada bych si udelala nejaky kurz ci studium a pak treba nasla praci jako asistent fotografa a casem si poridila vlastni studio. Proste muj sen, za kterym bych rada sla :slight_smile:
Ted tu ctu o te vasi operaci, jste moc statecne holky, jak Saska, tak i ty jako mamka, musi to byt desny napor, stres a strach. Ale hlavne, ze to jde operovat a podchytili to takhle uplne na zacatku, takze Sasenka bude mit pak ocicka v poradku. Jen ty narkozy, strasidelne znejici operace a zotavovani je strasak. Ta nase operace kyly je proti te vasi jak skrabanec na koleni. Budeme vam tu vsechny drzet palecky a pesticky :wink:

@zuzka72 - ta posledni foto je super, jak se oba kluci rehoni. U nas je to vetsinou tak, ze jeden bud spi, place nebo ma dudu a kdyz mu ho vyndam, tak spusti. Budu je muset nejak naladit na stejnou notu.

@hanula83 - dekuju za mila sluvka :wink: A drzim palecky do poradny, at je vse v poradku a dobre vam tam poradi :grinning:
Vsak vy jste take talenti, vsechny tri holciny, jak hezky papaji, ty je usmernujes a je z vas sehrany tym :wink:
Jsem zvedava, jak u nas to bude se zakazy a poslouchanim. Moje sestra klukum delala horoskop a krome toho, ze budou prohanet zensky sukne a byt velmi komunikativni (to uz jsou ted), tak pry to budou v detstvi pekni rostaci a ceka nas hromada rozbitych oken - bychom se meli zrejme pripojistit, aby po nas nejaky blaznivy Amik nechtel odskodne ve vysi 3 milionu dolaru :sweat_smile:
19. črc 2010 ve 22:44  • Odpověz
Ted tu vyplnuju formular pro immigrant visa a jsou tam fakt libustky. Uz se tesim na pohovor, kde nas budou testovat otazkama, zda to neni fingovane manzelstvi, jako by jim nestacilo, ze spolu mame deti.
Ve formulari chteji udaje, jako treba uvest vsechny adresy, kde jste zili od svych 16 let. Jeste ze mi neni 60 :sweat_smile:
Nebo treba data vsech cest do Statu. Ja tam byla 5x a nastesti jsem ty mesice dala dohromady, diky oslavam, kvuli kterym jsme tam cestovali. To si jako mam vest cestovni zapisnik? Vzdyt to maji sami v databazi, proste pruda zbytecna.

Konecne jsme snad take nasli docela slusne zdravotni pojisteni pro celou familii na americky standard. Vypadalo to nejmene na 1.400 USD mesicne a ted to snad bude "jen" maximalne 780 USD muze byt i mene. Je v tom rozpocitano 370 USD mesicni pausal a 5.000 USD deductible, coz znamena, ze do teto castky hradime doktory, leky a nemocnici sami, nad tento limit oni. Take muzeme za rok zaplatit i mene, coz ale s detmi necekam.
19. črc 2010 ve 23:02  • Odpověz
Jsem se rozepsala, datlim to tu cely den :wink:
19. črc 2010 ve 23:03  • Odpověz
@lita ty jedeš :grinning: ty jsi přímo románopisec :grinning: Hele to je síla tolik peněz a to vyplňování dokumentů-no to je děs. Doufám, že nám tam odsud napíšeš :wink: A nemysli si tyěm fotkám předchází to, že na ně dělám různé opičky a blbůstky, no kdyby mě někdo viděl-volá Chocholouška :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2010 v 07:31  •  4 děti  • Odpověz
Ahoj ženský,tak my marodíme.Jaroušek měl včera 39°C tak jsme hned jeli na pohotovost.Máme střevní virozu.Papáme panadol baby sirup a Hilac na prujem.V noci jsme meli 39,7°C a ted rano 39°C.Asi ho nalozim do vany s vlaznou vodou:frowning2: Nevite nejaky trik na opruzely zadecek???Dostava uplne hystericke zachvaty bolesti jak ho to pali a boli:frowning2:(((Pouzivame Rybilku ale ted ho mazu Bepanthenem(mám 2 malé vzorky z prenatalboxu).Ale nejak to nepomaha.Je mi ho hrozne lito.Furt spinka a je takovy malatny.Obcas se umeje a neco nam povi,ale fakt malinko:frowning2:((((
20. črc 2010 v 08:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.