• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@rejchl Tak to je mi líto, že tak marodíte, to musí být vážně hrůza. My s tím naštěstí nebojovaly, ale vím, že ten Panadol zabírá, dřív nebo pozděj... Zadeček jsme taky měly úplně opruzenej, až do krve :frowning2:. Vůbec nic nezabíralo, i když jsem větrala, omývala vodou, mazala... Nakonec zabral až Imazol, ale musí se mazat jen v tenké vrstvičce, opravdu slaboulinké. My měly do druhého dne klid :wink:. Jo a poradily mi to holky tady :wink: :dizzy_face:
20. črc 2010 v 08:41  • Odpověz
@lita No popravdě já nevím, jestli ještě není moc brzo jim něco "zakazovat", ale zase si říkám, že čím dřív, tím líp. Dělám to zatím takovou opravdu nenásilnou formou a stále u toho říkám ne-ne-ne. No teď už to ne-ne-ne na mě obě holky stále dělají a smějou se tomu... takže asi tak.... S těma rošťákama a oknama, s nějakýma těma ztrátama se holt musí počítat, to patří k věci - a nejen u kluků :wink:)

@zuzka72 Zuzi, krásné fotky a kluci se krásně smějou :slight_smile:). Já je teda rozeznám jen tak, že jeden je trošku větší, jinak ne :wink:
20. črc 2010 v 08:46  • Odpověz
@beruska5 Jé tebe učil vařit manžel? No to já kdybych se měla učit vařit od manžela, tak všichni pomřeme hlady!! :slight_smile:))
20. črc 2010 v 08:46  • Odpověz
@rejchl nechat navolno, potřít heřmánkem a větrat-hodně větrat, jako tu prcinu :wink:
20. črc 2010 v 08:48  •  4 děti  • Odpověz
@hanula83 jo Imazol je taky dobrej :wink: Já ty tvoje holky vůbec nerozeznám, tak si z toho nic nedělej. No i když ti moji kluci jsou úplně jiní. :grinning:
20. črc 2010 v 08:49  •  4 děti  • Odpověz
Holky kdyz necham vetrat tak budu mit vsude nadelano.Dneska rano me pekne pokadil,jak to z nej lita.
@zuzka72 Zuzi mam jen hermankovy caj v pytliku.A do mesta se ted urcite nedostanu.Mohu ho treba z tech pytliku vysypat?

@hanula83 Zkusim ho nekde sehnat.Snad nam zabere.
20. črc 2010 v 10:01  • Odpověz
@rejchl nemusíš to ani vysypávat. uvař čaj a namoč třeba do toho plínku, nebo můžeš přikládat rovnou i ty pytlíky-pozor vlažné, nebo studené, né teplé, tím, že je to rána to o to víc bolí. A zabal je jen třeba do plínky přes prcku a pod ně igelit, třeba tašku, prostě aby to teklo ne ven. Jinak to asi nejde. :wink:
20. črc 2010 v 10:23  •  4 děti  • Odpověz
@rejchl nesladit :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2010 v 10:24  •  4 děti  • Odpověz
@Litu nádherný fotky!
Přítel je takový rádoby fotograf (rádoby znamená, že máme celou jednu skříň plnou foťáků a různých potřeb) ale fotky žádný. Tak jsem mu včera nechala otevřenou diskuzi na tvých fotkách a přišel takovej vyosenej :grinning: :grinning: Tak doufám, že ho to postrčí správným směrem ! :grinning: :grinning: :grinning:

Včera jsme byli na prohlídce v půl roku a bohužel taky očkování :frowning2: Aďule chuďátko má horečku jako prase...
Ale co mě zaujalo a chci s Vámi zdiskutovat :
Začínáme s příkrmy a doktorka říkala ať začnem dávat i kaši a POZOR s lepkem ! že prý podle nějakých nových výzkumů, dokud se kojí tak se má dávat kaše s lepkem, že si s tim mimča lépe poradí. Slyšely jste o tom někdo???

20. črc 2010 v 11:05  • Odpověz
@rejchl - to je mi lito, chudinka malej. Holky lekarnice J.cien a Yorinkay by ti urcite dobre poradily, tak jim muzes pisnout IP. Cipky na teplotu jste nedostali? Co treba pulka paralen cipku 100 nebo Nurofen cipky se mohou davat od 6 kg a 3 mesicu. Davaji se po 6ti hodinach, ale pokud jsou pretrvavajici vysoke teploty, tak se mohou davat na stridacku paralen (paracetamol) a nurofen (brufen), po 4 hodinach na stridacku, nebot obsahuji jinou ucinnou latku.
Na opruzelou prdku Imazol, Sudocreme nebo cerny caj. Nekdo tady radil fenovat prdelku do sucha. Hani mela nedavno ten samy problem, tak by urcite mohla dobre poradit.
Drzim palecky, at to rychle zvladnete!

@zuzka72 - jo jo, urcite budu ze Statu jako dopisovatelka :grinning: Snad vam tu nebudu moc fnukat, jak se mi styska a jak je tam vsechno jine.
20. črc 2010 ve 12:46  • Odpověz
@rejchl imazol jak psali holky je skvelej na horší opruzeniny,mi taky dávame rybilku ale jak je to víc opruzené tak ten imazol :wink:
@balina presne jak píšeš nekojené díte co je na UMby melo lepek tak od 7-8 mesícu a kojené díte už od 6 mesícu,v mater. mlíku jsou všelijaký protilátky a tak.. co výsledek znamená, že lepek mužou :wink: ,tak se neboj,mi taky od 6 mesícu máme v jídle lepek a v poho :slight_smile:
tak kardiologický vyšetrení máme za sebou,vše ok,jen zítra ješte musíme na sono,nevím proč nám ho nemohli udelat dnes :rolling_eyes: :rolling_eyes: ,nemá mi kto pomoc a cesta k lékary a spátky mám pešky 8km :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: do kopce,v tomhle vedru :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no jsem naštvaná

@hanula83 jo manžel me učil varit :wink: od moji mámy jsem vedela tak polévky a nejaký kure a tak ten základ, manžel neni kuchar ale umí skvele varit,tak me všechno naučil,ted varím já a on jen občas cez víkendy guláš nebo pečení maso,na to je fakt machr a to nechám na nej,jo a peče skvelej sachruv dort a pečené buchty s tvarohem :grinning: :grinning: :grinning: ,ale na gazdinku moc nevypadá,zdání klame :grinning: :wink:

@lita tak to máš o to lehčí že manžel je američan,nemusíte asi tolik vybavovat,uvidíme jak mi pochodíme,manžel je ridič nákladáku tak nevím jestli je to profese dobrá aby nás vzali do Kanady,já sem vyučená švadlena ale moc nešiju,spíš si chci udelat nejakej opatrovatelskej kurz a to možná využiju,musím zistit jake profese se hlavne berou.
K rodine by sme bydllet nešli a ani nám nepomužou neco sehnat,tak asi by šel nejdrív manžel a tam zarídi hlavní veci ako práci,bydlení,zdravotní odv....,a pak bychom došli,no je to ve hvezdách,chteli bychom moc ale uvidíme .
20. črc 2010 ve 12:46  • Odpověz
@hanula83 - uplne si ty tvoje kocicky umim predstavit, jak na tebe rostacky hazeji to ne-ne-ne a desne se u toho bavi :grinning:

@balina - no vidis, ja prave prosmejdila plno stranek od zahranicnich profiku, kteri se zameruji na foceni novorozenat a uplne jsem sla do kolen, jak nadherne fotky vznikaji. Skoda ze jsem tu zrcadlovku nevzala do ruky uplne na zacatku, kdy kocicaci jeste porad spinkali, to by se s nimi byvalo dalo delat plno uzasnych poz.
Cekam zase na vedro, az budou znaveni a tvrde pres den usnou, pak si je muzu trochu naaranzovat. Jen nemam doma studio a musim improvizovat i s rekvizitama. Takze jsem zapojila koj-polstar jako podperu, deku od tety jako podlozku, osusky jako pozadi a rozvesela jsem to po posteli nebo postylkach. Nastesti mame v loznici dobre svetlo. Chtelo by to jeste nejakou roztomilou cepicku s ouskama, premyslim, ze bych odparala usiska z plysovych medvedu, co dostali kluci od VZP nebo nejake hracky od nasi pejsandy a prisila to na cepicku :grinning: Ve Statech toho prodavaji habadej, treba i mini houpaci site, mini postylky atd., tady clovek musi vyrabet sam, coz neni moje parketa.
O tom lepku jsem cetla to same, ale neznam duvod.
20. črc 2010 ve 12:57  • Odpověz
@lita ahoj holky moc se sem nedostanu,protože kluci pořád jen křičí.tak jak píšeš!!!ráno vstanem nakojíme a už to jede,třeba dnes od půl sedmé do ted kluci vyváděli.a můžu dělat cokoliv a stejně nepřestanou.už my jde s toho hlava kolem a taky nevím co s tím...u doktora vše ok,kluci přibrali za 14 dní 650g,tak hladem to není a prdíkama taky ne.tak já už váženě nevím.pak celé odpoledne prospí a večer po koupání zase tak 3hodky,křičí a pak už je většinou klid,ale taky né vždycky!!!
20. črc 2010 ve 13:00  • Odpověz
My dnes byli na tom sonu briska. Bryanovi uz se to pry lepsi a dozrava, bylo tam videt splouchani mlicka zpet do jicnu, tudiz prokazany GERD. Tobik rozdaval usmevy na vsechny strany, uplne fixoval doktora ocickama, at s nim laskuje. Videt tam byl nedozraly esofagus, ale bohuzel zadne splouchani v ten moment nebylo. Jsem rada, ze Tobika videla doktorka, ktera sama prisla s tim, ze musi mit silny reflux. Byla i u toho sona a rikala, ze je to proste zakon schvalnosti, ze tam nic neni videt.

Pak jsme sli k ni do ordinace a stravili tam snad hodinu a pul, uplne jsme zacpali cekarnu. Zjistila, ze se klukum spatne dycha, nejspise nevyzrale plice kvuli nedonosenosti, pry je ten 33tt zlomovy a my jsme to zrejme jen tak tak nestihli :frowning2: Proto se jim na brisku tolik nelibi, placou a rozciluji se, nemohou to udychat. Navic manzel i ja jsme z astmatickych rodin.

Dostali jsme dychaci aplikator s maskou na kortikoidovy sprej (pry jen slabe), budeme muset davkovat 2x denne a u toho svazovat rucicky :frowning2: Zkusela jsem to tam take a je mi tech prdolek tolik lito, musi se jim to narazit na oblicejik, zapumpovat a pak je nechat 8-10x nadechnout, samozrejme se u toho vztekaji. Pry se jim to casem bude libit, protoze poznaji, ze se jim tak lepe dycha, no nevim, nevim ... Pry by jim to melo tak do 2 tydnu pomoci zlepsit dychani a pak bychom meli delat lepsi pokroky na brisku.

Posila nas ve ctvrtek na nejake rehabko, kde nam ukazou, jak zachazet s takovymi miminky. Nevim, co si pod tim predstavit, nebyl cas se moc vyptavat, tak uvidime ve ctvrtek. Asi abychom se nenudili.

Na sondicky pujdeme az druhy tyden v srpnu, ted pry zkusime napravit to dychani. Pokud ph metrie prokaze u Tobika reflux epizody, tak nejspise dostane ten Prepulsid, aby se zklidnil a nebyl porad jak na dratkach. Bryan uz je docela vyklidneny, zrejme diky Helicidu.

Jo a po ceste k doktorovi se Tobik v aute pekne vykandil (pekne si u toho tlacil nahlas :grinning: ), tak jsem ho musela v cekarne prebalit a zjistila jsem, ze jsem si do tasky nevratila ubrousky!! Nastesti tam sestricka mela schovane ubrousky, ktere tam nekdo zapomnel. Jinak by to byla docela traga, mel to skoro az za usima :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2010 ve 13:16  • Odpověz
@hanula83 Nn,sice mi to v noci vyteka,ale nevstavam na odsavani...cekam,az se probudi a nakojim..dnes to bylo ve 21 a pak ve 3,coz je taky prijatelne...a holky,jsem teda zvedava,jestli ta nase Tea bude nakonec prece jen hnedoocka :wink: ,kdyz je ma tak hooodne tmave modre :slight_smile:
@beruska5 preji hodne sil na ten spital,co vas ceka :wink:
@lita tak jsem na tebe myslela,ze uz mate asi jedno trapeni s tou gastro sondickou za sebou...a nakonec ne,jeste vas to ceka...Holky,ja vas vsechny obdivuji,co mate za starosti a ltani po doktorech a jak to zvladate..jste fakt sikulky a vasi broucci jsou moc statecni!
20. črc 2010 ve 13:27  • Odpověz
Rejchl,Hylak urco zabere na ten prujem a na opruz.zadek presne to,co psaly holky vyse :wink: obklady z cerneho caje a fenovat,to se osvedcilo snad vsem...
20. črc 2010 ve 13:36  • Odpověz
@ali.cka - Ali, u nas je to nejspise tim refluxem, jsou hodne neklidni skoro po kazdem kojeni, sijou sebou a kdyz se jim nelibi nejaka poloha, tak placou, jak se nemuzou uvelebit a boli je to splouchani mlicka nahoru.

U vas to nejspise bude kolika, koukala jsem na vas vek, ted jste vylozene v bode, kdy koliky vrcholi. Ja bych to tedy u vas spise videla na ty prdiky. Krouti se u toho, propinaji a rvou jak paviani?

Kdyby to byl reflux, tak byste meli problemy nejspise po kazdem kojeni, mozna krome noci. Deti s refluxem jsou neklidne, spatne spi a zabiraji, po jidle se krouti, jak hledaji polohu pro ulevu, maji casto skytavku nebo "mokre" krknuti, ublinkavat nemusi (pak je to skryty reflux), casto jezdi v pusince jazyckem, jak jim to mlicko lita nahoru, mohou mit zhorsene dychani, protoze se jim mlicko dostava do plic. Mohou mit zachvat hodinu po jidle, kdy zaludek zacina pracovat a jak se zaludek snazi stravene mlicko dostat do strev, tak pres uvolnenou nefungujici zaklopku se to dere nahoru, coz desne boli. Bryan takhle casto vyvadel, vzdy to byla hodina po kojeni. Takze jsem ho vzala na ruku a casto si odkrknul nebo se mu po chvili ulevilo, jak byl ve vzprimene poloze.

Prdiky nas desne trapily navic k tomu refluxu a kluci byli k neutiseni. Docela nam pomahala probiotika (Laktobacilky Baby nebo Probioticke kapky Bio Gaia, na kazdeho zabira neco jineho). S prdiky uz je u nas lepe, TUK TUK, proste musite jeste 1-2 mesice vydrzet. Kluci ted zacali hodne kopat nozickama a to zrejme pomaha.

Muze to byt take potravinova intolerance, treba na mlecnou bilkovinu, cokoladu, orechy nebo jine alergeny. Ja zkousela na tyden vysadit vsechny mlecne produkty a ostatni alergeny a vysledek nulovy, tudiz to tim u nas neni. Navic mi dnes primar z gastro poradny rikal, ze alergie na mleko se v dnesni dobe prilis precenuje, nebot zatim nikdo neprisel na puvod koliky, deti alergicky na mleko je pry jen 10%, takze to vetsinou alergicka reakce neni.

Jestli to take nemohou mit naopak z prepijeni, ze se napucnou a pak je to tlaci a nestaci to stravit. My jsme pribirali 300 g za tyden (gestacne je nam ted 2,5 mesice) a doktorka od nedonosencu udelala razne stop, ze je to pry moc a napor na dychani, ted po omezeni meli prirustek cca 150 g, coz je pry optimum.
20. črc 2010 ve 13:40  • Odpověz
@beruska5 - sice toho vybavovat nemusime tolik, ale stejne je toho habadej! Kluci americky pas uz maji, to bylo snad nejjednodussi. Jeste budeme muset zjistit, jake papiry budeme potrebovat pro nasi fenecku.
Prijde mi, ze o manualni praci je vzdy zajem, nedostatek pracovnich nabidek je hlavne pro "manazery" a ostatni kancelarske hlodavce :grinning: Osetrovatelka by mohla byt spravna volba, to je take casto poptavana prace a nikdo to moc delat nechce.

@j.cien - ja si snad otevru gastro poradnu :slight_smile: Na pristi tyden podle me zadne navstevy u doktora nemame, ani tomu nemohu verit. Ale lepsi je, at to vsechno odchodime tady, at nam toho do Statu nezbyva tolik.
20. črc 2010 ve 13:50  • Odpověz
@lita jj,mas uz fakt ohromne znalosti v gastro problematice :wink: ,to je dobre,aspon chlapecky dobre odhadnes a muzes jim pomoc treba spravnou polohou ve spravnou chvili...a to kojeni mas taky dobre osefovane,aby to bobecky netrapilo ,kdyby se prepili zbytecne moc...
Ja ted po dlouhe dobe zvazila holky pred a po piti vysledek je pomerne sokujici-i kdyz jsem to tak trochu cekala...Tea si vytahla 80g ..zato Mia 180!g....je to fakt Otesanek!!! :astonished:
20. črc 2010 ve 14:17  • Odpověz
Holky diky za rady.Teplota na furt neustupuje.Máme furt 39,3°C.Po tom panadol baby sirupu nam to ustoupi na dve hodky a pak mi tu zas hori.Zkousela jsem ho dat do vany s trochu chladnejsi vodou nez normalne koupu,ale dostal hysterak a ja nemam srdce ho trapit.Tak zkousim octove zabaly na rucicky a nozicky.Snad to zabere.Zitra jdeme na kontrolu.Jen doufam ze uz ho to prejde. :frowning2: :frowning2:

@lita Litu my nemuzeme cipky,protoze mame sranderu.Hned by to slo z nej ven.Zadecek uz ma trosku hezci po tom benthenolu.Ale zitra mi mamina koupi ten Imazol.
20. črc 2010 v 15:21  • Odpověz
@rejchl Chudacek maly...tak at teplota konecne klesne!! :frowning2:
20. črc 2010 v 15:23  • Odpověz
@j.cien - teeeda ta Miaska se nezda! :grinning: To by podle me nevytahli ani nasi zrouti. A ji z toho vubec neboli brisko, holka sikovna :slight_smile:
Ja taky cekala, ze kluci toho vysosnou za tu chvilku min, ale na Miu tedy rozhodne nemaji :grinning:

@rejchl - no jo, vidis, jsem hlava dubova, vzdyt mate prujmika. Ty teploty bych se pokousela sklepat studenymi zabaly, sice se to nebude libit, ale ulevi se mu. Tim jak bude protestovat, tak se unavi a pak treba snaze usne a tu nepohodu zaspi. Nas mamka vzdycky balila do prosteradla namoceneho ve studene vode. Treba bys mohla zkusit osusku.
20. črc 2010 v 15:34  • Odpověz
@lita Nase Mia je fakt sileny zrout!!A to stihne vysat za pouhych 8minut!!!A Teu tam mam vetsinou jednou tak dlouho a nevypije ani polovinu toho....
20. črc 2010 v 15:36  • Odpověz
@lita A ty koliky ma mnohem vetsi Mia...to je asi tim,ze se tak prezira :confounded: ale ona se strasne vzteka,kdyz ji nenecham se napit aspon tech 8min....to pak hrozne rve a mne strika mliko a nemam srdce ji nedat jeste :frowning2:
20. črc 2010 v 15:37  • Odpověz
@lita On prave spinka dobre,spi furt a kdyz mu davame studene octove obkladky tak se budi a breci.Kdyz to nezabere tak zkusim jeste to.ALe pak uz nevim.Musime vydrzet do zitra,rano hned klusu k doktorce.
20. črc 2010 v 15:43  • Odpověz
@rejchl - ty zabaly pro takhle malinke deti se pry maji delat jen na rucky a nozky, kvuli soku, coz je napor na srdicko. Koupel nema byt moc studena, protoze kdyz ma 39, tak uz i o par stupnu dolu je pro nej chladnejsi. Muzes pripadne dolevat chladnejsi vodou.
Ten sirup existuje i Nurofen nebo brufen, tak bys je mohla prostridat casteji (po 4 hod.) nez jen ten panadol. V lekarne by ti urco poradili. Tady jsou ty sirupy:
http://www.docsimon.cz/zbozi/nurofen-pro-deti-sirup-100ml-pomeranc-100mg-5ml
http://www.docsimon.cz/zbozi/brufen-sirup-100ml-2g
Muzes dat panadol sirup, po 2 hod zabaly a po dalsich 2 hod nurofen sirup, pak zas zabaly po 2 hod atd.
20. črc 2010 v 16:07  • Odpověz
@j.cien - MUDr. Markovou na vas :grinning: Pry to decka ze zacatku zkouseji a pak se prizpusobi.
Jestli to je kolika a jen 1x denne, tak to asi s vypitym mnozstvim zas tolik nesouvisi, kdyz je po zbytek dne v pohode a zunka si dal ty svoje 180-ky.
Dnes nam primar se smichem povidal, ze v USA uz prodavaji simulator jizdy v aute pro kolikove deti, das je tam a ono to s nimi natrasa jako v aute a vytuhnou. Nemate tu houpacku, co tady nekdo tak chvalil?
Jezdit s nimi v kocare pres prah, kostky, vymoly ci koreny stromu jste zkouseli? Asi neni moc casu pred koupanim, ale treba by vytuhly.
Nebo bude manzel muset nastartovat auto a jezdit po okoli. A sousedi si podle nej budou ridit hodinky. Vykouknou z okna a reknou: "Hele, ten od tech dvojcatek uz jede. Tatko, zapni telku, zacinaji zpravy." :wink: :grinning:
20. črc 2010 v 16:17  • Odpověz
Holky, tak jsme doma z poradny, ptala jsem se na ten kovový předmět a doktorka říkala, že by to na 99 % vykakaly a jestli jsem to nenašla v plínce, tak to opravdu někam muselo spadnout. A kdyby se to opravdu někde zapíchlo, tak bych to už dávno poznala... Tak snad dobrý. Jo a Elenka má 9,75 kg a 73 cm a Anička má 8,9 kg a 70 cm. No stále se ten rozdíl mezi nima prohlubuje. Jednu chvíli už to vypadalo, že ji Anička dožene, ale ne ne.. Přitom Elenka je teď mnohem víc pohybově aktivnější, vydává mnohem víc energie. Jídla mají obě úplně stejně... tak nevím, čím to je... asi trávením, každá má prostě jiné :wink:.

Sarri, jak ti nedošla ta mateřská, už jsi zjistila proč? Já dnes volala na sociálku a pro změnu mi to opět zvrzaly a opět se neví kdo. No už mě to vůbec nepřekvapuje, ale nehodlám jim každý měsíc volat, aby mi laskavě poslali peníze... je to opravdu neuvěřitelné. Paní mi řekla, že ještěže jsem se ozvala, že jinak by mi nic nepřišlo... mazec co, protože to už je asi potřetí.
20. črc 2010 v 16:51  • Odpověz
@hanula83 krasne vahy a hlavne se ti asi ulevilo,kdyz te i dr.uklidnila :wink:
20. črc 2010 v 19:09  • Odpověz
@hanula83
Hani, mně prachy furt nedošly a už mě taky pěkně se...
Jdu Vás dočíst. Bouří se tu a za chvilku mně beztak spadne internet.
20. črc 2010 v 19:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.