• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
@hanula83
Hani, a Tobě to neposlali minulý měsíc, tak Ti to pak poslali, když ses hlásila a teď Ti to zas neposlali? Mně se to totiž zrovna tak stalo. Co jsem to nahlásila, tak mi prachy poslali - minulý měsíc a teď zase ne.
20. črc 2010 ve 20:00  • Odpověz
@lita úplně úúúžasné fotečky, jsi fakt profík, kam se hrabu já s mým pidi fotáčkem a šílenýma snímkama :grinning: :grinning:
Kluci jsou nádherný a ty jsi šikulka jak to pěkně zvládáš s tím refluxem.

@hanula83 Ty jooo, super váhy :slight_smile:

No mě teď holky stávkují v jídle, děs běs, Sofinka nechce vůbec, a nechce vůbec kaši, ještě minulý týden jí hltala a teď zavře pusu a nechce, jogurt si dá, ale pokud jí tam šoupneme zase kašičku tak se vzteká :grinning: u Oběda to samý, všude si to matlají takže dneska jedly jen v plínce :unamused: Plácnu je přes ručku říkám nenene a oni se mi akorát vysmějou. Přitom co znamená Ne už ví, když šahají u mamky do květináče tak když jim řeknu že to nesmí tak jdou pryč. No dneska mě to teda vytočilo :grinning: Navíc jen se vzdálím řvou jak paviánky, takže nejsou v ohrádce a lezou za mnou na záchod, do kuchyně, do koupelny nooo sranda :grinning: :grinning:

Fotečky z dneška a ze včerejška když jsem si odskočila do obchodu a hlídal manžel, sušenky tam zůstaly po návštěvě stejně tak hrničky no a takhle to dopadlo, plus nedojezená kaše Sofinky :rolling_eyes:
20. črc 2010 ve 20:24  • Odpověz
@lucy82
Lucy, Tvoje fotky mě teda pěkně vyděsily! :wink:
20. črc 2010 ve 20:26  • Odpověz
@sarri Jo jo, vzpomínám si, žes to měla zrovna tak jako já :unamused:. Jako já už vážně zuřím, protože nejdřív mi účetní zvrzala daně, pak mi zvrzala tu mateřskou (jako pro jedno dítě) a teď už by člověk čekal, že to bude v pořádku a zase to zvrzali na sociálním :angry:. Sarri, určitě si tam zavolej, vypadá to, že se ti stalo to, co mě... Baba mi řekla, že nechápe, proč mi peníze nedošly, že v systému je to zadany, že to prej asi spletla jakási referentka... A to mě určitě čeká ještě nějaká lahůdka ohledně rodičovskyho příspěvku, už se fakt těším :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lucy82 Lucy, teda fotky super a děsivé zároveň :slight_smile:))))))))))))))... asi bych se tomu spíš smála, protože brečet v tomhle případě asi nemá význam :wink: ... s tím NE je to u nás to samé, holky se mi spíš vysmívají, snažím se zahodit svoji vrozenou potřebu miminka rozmazlovat a chci být tvrdá, jenže ten jejich smích mě vždy zlomí :sweat_smile:
20. črc 2010 ve 20:36  • Odpověz
@j.cien jo jo, krásné váhy, no snad to s nima neporoste :wink: .. jo za to uklidnění jsem ráda. Přece jen, bylo mi z toho vážně zle. Dokonce ani jíst mi nechutnalo - a to už je co říct u mě.

@beruska5 Teda to se fakt máš, vždycky jsem záviděla ženských chlapy, kteří umí vařit, to musí být krása :dizzy_face: .. Já teda umím taky vařit základně, ale nějaké kulinářské kousky, to fakt ne.. takže bych zrovna takovyho chlapa potřebovala!! :slight_smile:)

@lita My právě taky pořád tak přibíraly a doktorka nás nehubovala, takže si zvesela přibíráme dál. Já nemám to srdce jim to papání nedat, když vidím, jak po tom touží :grinning:
20. črc 2010 ve 20:45  • Odpověz
@hanula83
Hani, já su zvědavá, kolik holky budou mít, až je zvážím. Tipuju, že 8 kg.
20. črc 2010 ve 21:13  • Odpověz
@sarri A kolik jste měly naposledy u doktorky? Byly jste taky v 8 měsících, že? No já si tipovala, že budou mít 10 kg, u Ely určitě... no a nemá to, zdála se mi už hodně těžká. No aspoň, že pořád oblečou tu 80ku :slight_smile:)
20. črc 2010 ve 21:29  • Odpověz
@lucy82 super fotky-vy už tak pěkně stojíte? :wink: @sarri tak mi volali z toho obchodu, že mi ty monitory neuznaly ať to zkusím poslat přímo na firmu-jsou tu tupci, no zítra zkusím na tu firmu zavolat ať to tam neposílám zbytečně. :frowning2:
20. črc 2010 ve 21:57  •  4 děti  • Odpověz
Hplky čím čistíte kočárky ty potahy? Musím něco nachystat až je budu mít někdy zapatlany, tak ať jsem připravená. :wink:
20. črc 2010 ve 21:58  •  4 děti  • Odpověz
@hanula83
Hani, já jsem holky vážila před cca dvěma týdny a to měly kol. 7,5.
@zuzka72
Zuzi, já jsem reklamovala normálně přes e-shop. To je jejich starost.
20. črc 2010 ve 22:01  • Odpověz
@sarri no vždyť říkám v tom obchodě jsou hňupy, zkusím zítra štěstí a uvidím. :unamused:
20. črc 2010 ve 22:03  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72
Potahy nečistíme, já su na špinavé něco úplně alergická a špinavý kočárek by měl asi zabil, takže žádné papání v něm nehrozí. No, ale možná, že se sebou budu muset něco dělat nebo samostatné jídlo holek nepřežiju. Docela se děsím toho, že by něco pokecaly - jako např. zeď. Zatím jí samy jen pečivo max. s máslem v jídelních židlích a to je ok.
20. črc 2010 ve 22:35  • Odpověz
čus, v rychlosti zdravím, jdeme akorát krmit :wink: teď se chladí mlíko, tak mám minutku :grinning: a jsem tak vygumovaná za celý den, že ani nevím, co napsat. :confounded: občas na vás koukám a sem tam čtu, ale nedostanu se k vypisování, vy jste takový kecalky :grinning: hlavně lita je spisovatelka :slight_smile:

Jo, vkládám aspoň aktuální míry drobečků po čtyřměšíční kontrole :grinning:

Adámek má 66 cm a 7,14 kg a Filípek má taky 66 cm a 7,62 kg No bodeť by ne, když pořád papají :wink:

a taky jsem lupla nějakou fotečku bobánků, tak pááá a dobrou noc a sladké sníčky :wink:
20. črc 2010 ve 23:45  • Odpověz
@sarri no já myslela takové to ušmudlání až budou se držet třeba ručičkama za madlo a tak, jak a čím to dostat dolů z té látky, když je napevno, já mám třeba ten kočár jsem ho čistila, ale kolem těch kovových částí, jsou pořád takové pidi mapky, nikdo je nevidí asi ale já jo-je to z druhé ruky, tak už to má něco za sebou.
21. črc 2010 v 07:21  •  4 děti  • Odpověz
@zlatovlaaska kluci rostou, jako z vody, ty jo to jsou váhy :wink:
21. črc 2010 v 07:21  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, ono by se to jednak mělo dát oddělat (u nás to asi jde, ale ještě jsem to nezkoušela) a zrovna o víkendu jsem kočár čistila. Prostě jsem ho zasum prásk celej namočila a hadříkem namočeným ve vodě s pracím práškem jsem ho očistila. Pak ještě přejela hadříkem s obyč vodou a nechala uschnout, v tom vedru byl suchej hned... Já bych se s nima taky nemazala v tom obchodě, je to jejich problém, ty nemusíš kontaktovat výrobce.

@sarri Já jsem taky docela alergická na špínu, ale asi ne zas tak moc. Krmení v kočáře jsem zavedla v klidu s tím, že tam jedly akorát mléko a to nic nepobryndaly, protože měly pod bradou plínku. Ale jak jsme začali krmit přesnídávkama v kočáře, tak už se to rozjelo a jezdit s ušmudlanym kočárem, to taky není moje gusto. Na druhou stranu se to prostě očistí a je to. Když to jde, tak mi to nedělá problém. Horší je to s věcí, která očistit tak snadno nejde.. No a jinak my taky nebyli s manžou zvyklí na to, aby nám někdo ťápal po zdi nebo po nábytku. Když dojela návštěva a děcka rukama od čokolády začaly bouchat do bílé zdi, tak se nám ježily vlasy... A já chci docílit aspoň toho, že tohle budu holkám opravdu zakazovat a všude, ne jen u nás doma. Nemám ráda, když někdo řekne "vždyť jsou to děcka"... jsou to děcka, ale rodiče jsou od toho, aby je vychovávali. Nevím, jestli se mi to podaří, ale chci, aby holky nebyly rozmazlení spratci :unamused:
21. črc 2010 v 07:36  • Odpověz
@zuzka72 Aha Zuzi, teď čtu, že to máš na pevno.. no ale stále platí, co jsem napsala, já to taky nesundávala :wink:
21. črc 2010 v 07:37  • Odpověz
@zlatovlaaska Teda váhy máte opravdu dobré... je pravda, že my jsme taky macíci, ale tolik asi holky neměly. A opět musím říct, že jeden celej ty a jeden celej manžel. To je aspoň spravedlivé, že :slight_smile:
21. črc 2010 v 07:40  • Odpověz
@hanula83 jinak teda já jim třeba přesnídávky a rohlík nebo tak něco v kočáře určitě budu dávat i v tom novém, pak to očistím(ten je totiž sundávací, narozdíl od toho co jsem o něm psala) bo je to pohodlnější na cestách :grinning:
21. črc 2010 v 08:12  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Zuzi, já právě taky, to by mi ten kočár byl celkem k ničem, kdybych v něm ani holky nemohla nakrmit. Je to na používání a když se zašpiní, tak se to očistí, nedá se nic dělat.
21. črc 2010 v 08:31  • Odpověz
@hanula83 přesně tak, navíc jsem teď koupila do těch sporťáčků ty vložky letní+zimní a je to super, jen se to opere a dá zpátky, dnes mi došli jsou úúúžasny.
21. črc 2010 v 08:56  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 No tak to je ideální... já žádné vložky nemám a tak to právě musím čistit přímo. Ale já jsem ten kočár nezkoumala, myslím, že se to dá celé sundat, každopádně se mi to nechce celé prát kvůli pár skvrnkám. To nasazování zpátky mi za to nestojí.
21. črc 2010 v 09:26  • Odpověz
Já, když potřebuju nakrmit venku v kočáře, což je teda velmi málo (vydrží mi 4 hodiny bez jídla a na delší dobu většinou nikam nejdu), tak to dělám tak, že beru mléko a to si pak holky stejně většinou vyndám a krmím na klíně. Nejhorší jsou mrkvové skvrny, ale maso s přílohou, kde bývá mrkev dávám jen na výletech a to krmíme v autosedačce, i když holky jí celkem hezky a nemáme špinavé ani kolem pusy. No, někdy se stane, že mi do pusy strčí ruku a stihne si sáhnout na nohu, ale většinou to bývá bez újmy. Horší bude, až budou cvičit samostatné jezení.
Právě na ty skvrny od mrkve jsem se dočetla, že je dobré to vystavit přímému slunečnímu záření.
Někdy si říkám, že by se i nějaké vložky do kočáru hodily kvůli pocení v létě, ale asi už to pro letošek nemá moc cenu. My teď zase bazénujeme, takže za posledních 14 dní jsem byla venku jen 2x.

Volala jsem na tu sociálku a prý by měla dojít do 7 dní, že to bude s doplatkem. Nevíte, jestli je to jako doplatek toho, co nám od ledna vzali?
21. črc 2010 v 10:32  • Odpověz
21. črc 2010 v 10:36  •  4 děti  • Odpověz
@sarri no já ty vložky pořídila hlavně kvůli pocení, jsou věčně slití.Volala jsem na ty monitory, nevymění to, ale dají nový obal a za 250,- a tím, že je to spojené i s baterkou, která stojí 650,- a musí tudíž vyměnit i ji, tak mi dají slevu a za 650,- mi dají nový model 2010, teda dva za 1300,- No co nadělám, ještě,že alespoň tak. :wink:
21. črc 2010 v 10:39  •  4 děti  • Odpověz
@zuzka72 Zuzko ty praci vnitrky do kocarku jsi nakonec objednala z toho odkazu na MMB,jak jsem ti posilala??Taky o tom uvazuji,tak se ptam,jestli je to ono a jestli to stoji za to :wink: ?

Holky,ja krava dnes vuuubec nemohla usnout :confounded: jeste v jednu jsem nespala...a holky spinkala a ja krava ne :angry: ,tak jsem dnes totalka KO,jak pytlem prastena...
A zase mame parak :confounded:
21. črc 2010 v 11:28  • Odpověz
@sarri Mně včera říkala, že ten doplatek bude až v říjnu, dřív ne. A vyplatí se to jednorázově, ne po měsících, jak se původně uvažovalo. Tak nevím, co měla na mysli za doplatek... Já čekám akorát tu dovolenou proplacenou, to doufám bude jako chodila dřív výplata... Sarri, používáš ještě Respisense?
21. črc 2010 v 11:58  • Odpověz
@j.cien já si ušila vlastní a objednala jiné-najdu odkaz a pošlu ti ho

a střídám to.
21. črc 2010 ve 12:49  •  4 děti  • Odpověz
@hanula83
Tak s tou mateřskou teda nevím, něco mlela o doplatcích kvůli kterým se to zdrželo. Uvidíme. Respisense nepoužívám, bo si to holky sundávaly. Mám jen na noc Nanny a chcu dokoupit ještě jednu podložku. Asi bych se na monitory vakašlala úplně, ale když spí holky v pokojíčku, tak chci pro klid duše. Teď u našich spím s něma, tak nemáme nic.
21. črc 2010 ve 13:57  • Odpověz
@hanula83
Tak s tou mateřskou teda nevím, něco mlela o doplatcích kvůli kterým se to zdrželo. Uvidíme. Respisense nepoužívám, bo si to holky sundávaly. Mám jen na noc Nanny a chcu dokoupit ještě jednu podložku. Asi bych se na monitory vykašlala úplně, ale když spí holky v pokojíčku, tak chci pro klid duše. Teď u našich spím s něma, tak nemáme nic.
21. črc 2010 ve 13:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.