• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2009/2010

(Zamčená)
4. srpna 2011 
21. črc 2010 ve 14:10  • Odpověz
@sarri Kdy jste odstěhovali holky do pokojíčku? A jak to k nim máš daleko?
21. črc 2010 ve 14:42  • Odpověz
@sarri My právě doma máme taky Nanny, ty si stále nemůžu vynachválit, akorát se teď už stane, že je planej poplach, protože se Elenka pořád hrabe do toho rožku, kde nedosáhne podložka... a taky jsem právě klidnější, když jsou samy v pokojíčku. A Respisense jsem používala tady u našich, jenže jak se vrtí, tak to opravdu už nemá význam, pořád to houká... Takže to tady taky nemají nic, ale to spím hlavama u nich.
21. črc 2010 ve 14:46  • Odpověz
@eirin
Eirin, tuším, že někdy od února jsou v pokojíčku, takže cca ve 3 měsících - do té doby měly společnou postýlku v obyváku vedle ložnice a bylo jim šumák, že kolem normálně fungujeme. Do pokojíčku je to u nás přes celý být - má sice společnou zeď s ložnicí a leze se do něj kromě koupelny úplně přes všecko.

Ani jsem to nechtěla psat, bych to nezakřikla, ale teď byly takové pohodové noci. Už druhý týden s nima spím sama a pokud si některá nepřilehne cucek, který má na řetízku, tak si holky dělají samoobsluhu a vrazí si ten cucek do pusy samy - jenom slyším, že s tím zachrastí. Kol. půl osmé ukládám a v 6 jíme mléko, pak se ještě usna cca do 9. Takový režim by mi, pravda, vyhovoval.

@hanula83
Hani, u nás to zas pořád létalo v nohavici, bo si to sundaly a pak to pískalo, ale vydrželi jsme s tím celkem dlouho - do těch 7m prakticky nonstop.
21. črc 2010 ve 14:54  • Odpověz
Tak my už monitory nepoužíváme protože jak je léto a spí jen tak bez peřiny tak mi cestují po postýlce a většinou se dostanou tam kam už ta deska nedosáhne takže věčně jsme houkaly tak už to nezapínám, ale je pravda že je máme pořád v ložnici protože se ještě nenašel nikdo kdo by ten pokojík dal do pořádku :angry: Je tam velkej stůl na pc a skřín a to já tam nechci, musí to pryč jen není kam to dát, a manžel je chce mít v ložnici, prý až dýl. No ale holky mi spí super, protože máme tam tmu, v děcáku jsou jen žaluzky takže věřím že v pět by byly obě na nohou takže si je ještě radši nechám v ložnici, a kolem toho roka pošupajdí :slight_smile:

Dnes jsme byly ve městě a holky mi snědly dva kornoutky prázdný, hlavně že z chleba se dáví, a kornoutek sní :sweat_smile: @sarri holky ti jí normálně pečivo?

A vydrží vám v kočárku bez vztekání? Nela mi hračky vyhazuje a jak si nemá s čím hrát tak se vzteká, jsem z ní už na nervy ale už nevím jak jí zabavit, ten kornoutek jí zabavil na chvilku než ho spořádala :grinning:
21. črc 2010 v 15:21  • Odpověz
tak mi sme po sonu,na operaci očička mužeme ,"ale" našli Saške šelest na srdíčku,prí to v tomhle veku vubec není vážne a tak do 2 let se to večinou samo upraví,musíme chodit na kontroli,ale zas neco!!!! našli :rolling_eyes: :frowning2: ,to už neni normální
@lita no des bes ti taky reflux a ted tí plíca no hrúza :frowning2: :cry: ,to je fakt trápení,tak at nám to dobre dopadne
:wink: :frowning2:
mi v kočárku normálne venku jíme,to jede piškoty,kukuričné chrumky to bych se u lekare asi zbláznila kdyby nemneli neco v ruce a puse a když to zašpiní a hned čistím stačí normální vlhký obrousky,ináč jak psala hanula prášek a voda :wink:
@lucy82 taky im rohlíky moc nejedou,chleba im chutná mnohem víc, na snídani mají chleba s máslem a neco a pak do ruky kurku co dávam dolu protože je tvdrší,ale v ruce to rádi ožužlávají, jak píšeš im taky hodne chutnají kornoutky .
V kočárku vydrží hodne dlouho bez vztekání ale když jsouu unavený tak musíme drncat,v čekárne ale vydrží dost dlouho koukat na lidi co pricházejí a odcházejí a pak jen odkvecnou :grinning: :grinning:
Když píšete o materský tak v ČR byl rodičovskej teda malej na dve deti ale tady je to ešte horší,jak sme se prestehovali tak jsem o dost prišla :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: dostávam 164€ co je asi 4250kč rodičovský príspevek a +22€ prídavek na 1 díte takže 2x 22€ co je asi 2x 570kč,dohromady všeho mám 5390kč mám mesíčne a stoho mám vyžit,žádnej jinej príspevek ,nic :rolling_eyes: :rolling_eyes:
21. črc 2010 v 15:51  • Odpověz
@beruska5
Beru, tak to je síla - škoda, že to nešlo nějak přečúrat a brát peníze z ČR.
@lucy82
Lucy, já jím dávám pečivo jen docela málo - myslím, že to zatím nemají zapotřebí, u nás se nechodí a lozí jenom Eli - na couváka, Adélka nějako stávkuje a dělá prd. Zatím jsem dávala jen jednou k snídani chleba s máslem - pár kousků a zapít mlékem. ROhlík jim dám venku u bazénku ke svačině na žužlání, ale moc toho nesní, když jim nedávám kousky do pusy, takže pak se dojí mlékem a kornoutek jsem jim taky jednou dala, ať se nakrmí a to zblafly, že z toho ani binec nebyl. Já jim zatím to pečivo úplně jako jídlo dávat nechce, když jim stačí ráno 150ml mléka (v 6), jabko na svačinu, oběd masozeleninový+příloha, svačina mléko nebo jogurt a večeře kaše - už dávám jen ze lžičky a nezapíjíme - teda dávám čaj, ale nechtějí. Takže ani moc nevím, kdy bych jim to jako plnohodnotné jídlo vrzla. Ráno po mléku ještě spí, tak bych byla velmi ráda, kdyby to vydrželo.
21. črc 2010 v 16:00  • Odpověz
@lucy82 Tak u nás holky vydrží v kočáře, ale musí se jezdit. Jen tak stát většinou nevydrží. Když jsou napapané, tak chvíli vydrží, ale to se týká hlavně Aničky, ta je víc uvztekaná a taky vyhazuje hračky a rozčiluje se, že už tam nic nemá. Elenka ta je kliďas a stráášně dlouho si vydrží hrát sama, i v tom kočáře. Přitom Elenka je mnohem víc akčnější a už dokonce klečí a drží se postýlky, je tak teď pořád. Anička je zatím pohodlná... přitom to dlouho vypadalo, že to bude naopak...
21. črc 2010 v 16:28  • Odpověz
@beruska5 Tak to mě mrzí, že máš zase o starůstku navíc. Aspoň, že se to upraví s věkem... Třeba to má víc dětí, akorát o tom ani neví, vy jste museli na tu prohlídku, tak jste se o tom dozvěděli.

U nás je teda jídlo pořád hlavní program dne, ony tak strašně rády baští. Včera každá vypila 300 ml kaše!!! Já to teda nedělám úplně husty, že by v tom stála lžička. Ani nevím, protože prostě tu kaši sypu do vody a jen čekám, až to trochu zhoustne a dál nesypu. A dávám jim to flaškou, lžičkou večer už fakt neeeee :sweat_smile: :sweat_smile:
21. črc 2010 v 16:33  • Odpověz
@sarri Děkuju za odpověď, já právě přemýšlím, kdy je tam mám odstěhovat.. ale abych to dobře chápala, jsi tam s nimi přes noc nebo ne?
21. črc 2010 v 16:34  • Odpověz
@eirin My jsme holky odstěhovali v 7 měsících a nespíme tam s nima, ale ložnice je vedle a necháváme otevřené oboje dveře. Navzájem se nerušíme a přitom je klid, nemůžu si to vynachválit :wink:
21. črc 2010 v 16:37  • Odpověz
@eirin
S holkama jsem jenom u babičky - teď tam právě prázdninujeme, ale doma spí samy a většinou k nim v noci chodí manžel. Máme je na vysílačce.
21. črc 2010 v 17:08  • Odpověz
@hanula83 Tak to ráda slyším, asi je tam taky odstěhuju až po půl roce. Jenom musím vyřešit, jak narvat do ložnice druhou postýlku, odhaduju, že za měsíc už jedna postýlka pro oba bude málo.
21. črc 2010 v 17:09  • Odpověz
@hanula83
Jéé, Hani, klečíte, paráda. Já právě nevím, jestli mám nějak řešit tu Adélku, protože ta se plazí pozpátku, ale na 4 se ještě ani nepostavila a s válením sudů tky sekla, pohbuje se ležmo pomocí rukou kolem své osy, případně couvačky. Jo a taky samy sedět neumí - to teda ani jedna.
21. črc 2010 v 17:12  • Odpověz
@sarri taky jsem špekulovala že si rodičák nechám posílat s ČR ale to bych je nesmela odhlásit ani s pojištovny a chodit snima k lekari a se vším do čech by bilo nemožný,tak to nijak bohužel nešlo.
@halula83 to taky doufám že se to upraví vekem, ale neni to 100% tak doufám že už tí smuli sme meli dost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@eirin no mi sme je dali do detskýho pokoje asi v 6mesících samotné a taky si ani nevšimli že tam nejsme :wink:
21. črc 2010 v 17:29  • Odpověz
@rejchl - jak je u vas, byli jste u dr., klesly teploty, je lepe? To horko asi moc nepomaha, vid :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lucy82 - dekuju :wink: do profika mam hooodne daleko, treba jednou a pak vam vsem udelam foto na nasem hromadnem srazu, ktery treba jednou dopadne :slight_smile:
Tvoje foto super dokument, z holcin cisi dokonala radost z noveho herniho pole.
Opet mi to pripomina akci s nasi pejsandou, kdyz byla stene, pristihla jsem ji, jak si zubama "cte" moji knizku. Misto toho, abych ihned zasahla, tak jsem take vytahla fotak a natocila jeji zapal. Ta knizka uz stejne nebyla k precteni a vzpominku na jeji radeni mame alespon zdokumentovanou, coz je pro me cennejsi nez ta knizka.

@hanula83 - kluci neplacou, kdyz je po 7-8min stopnu, takze mi to nerve srdce. A pokud to ma pomoci jejich vyvinu, aby fyzickou namahu udychali a delali pokroky, tak to budu rada respektovat. Jsme holt nedonosenatka, tak se o to vice musime snazit venku z briska :slight_smile:

@zlatovlaaska - Zlati, vam take vse nej! Vy uz jste meli, doufam, ze se kluci pri oslave moc nespraskali mlickem :grinning: My mame narozky az zitra, narodili jsme se tesne po pulnoci.
A souhlas, uteklo to fakt rychle, ac se ze zacatku ty koliky zdaly nekonecne! Ted jeste ten pitomy reflux, se kterym bojujeme po kazdem jidle.
Sranda s nimi je obrovska, jsou to moje zlaticka a komici, krasne se smeji a zvatlaji desna moudra :grinning:
Kocarkovani musime provest! Ale radsi az opadnou vedra, kluci pak nemaji takovou zizu. Kojeni je kvuli refluxu u nas zalezitost hodiny i vic, musime je po krmeni pul hodky drzet.
Tvoji kloucci jsou nadherni, ti se ale vylupuji v pekne sibalky :wink: A tedy pekni mackove jste, za chvilku budes nakupovat obleceni v sekci predskolaku :wink: :grinning:

@beruska5 - ach jo, to jsou starosti, to srdicko se urcite zlepsi, pokud s nim nebyly problemy, tak uz se to urcite zotavuje samo od sebe! Take mam takovy pocit, ze cim vice se chodi po doktorech, tim vice se toho najde.
A ty penize des bes, jeste ze jsi tak dlouho vydrzela kojit a jsi sikovna kucharka, tim se usetri dost penizku. Ale i pres to to musi byt dost tezke. Snad vam nekdy vyjde ta Kanada, prace se ocividne nestitite, tudiz se tam neztratite :wink:

Opet jsem to namlatila jednim prstem, tak se omlouvam za pripadne bludy v textu, Tobik se mi tu desne krouti v naruci po jidle.
21. črc 2010 v 19:37  • Odpověz
@hanula83 Jé Hani Elenka je šikulka :wink: U nás už leze i Nelinka, konečněěěě :slight_smile: Ještě minulý týden jen pár krůčků a pak se jen plazila a dneska začala krásně capat po 4 :slight_smile: A sedí už nám taky obě, prvně začala Sofinka a teď i Nelinka, Sofinka to už má vychytaný a sedí naprosto všude. Jenže nechce pít čajík, jen jí položím tak se hned zase otočí a leze pryč. Tak jsem koupila lahvičku s brčkem a super, může sedět a přitom pít a moc jí to baví, rychle to teče :slight_smile: I Nelinka se naučila tak pít :wink:

A s tím kočárkem vám to všem závidím. My teda jdeme ven kolem desáté když je čas spánku, to mi Sofinka usne hned než stihnu vyjet ze sklepa. Nelince to trvá dýl ale kouká a pak taky zabere. Když se probudí moc brzy tak je protivná a vzteká se. Minule jsem jela od mamky, je to hodina cesty kočárem a byla jsem rozhodnutá že ji vytáhnu z kočáru a někam ji odložím :grinning: :grinning: :grinning: Domů jsme dojely z nudlema u nosu jekotem přes celý sídliště. Tak doufám že je to jen přechodný období a brzy jí to přejde. Sofinka ta je v klidu (i když taky je děsně akční a chvilku nevydrží na jednom místě) Ale v kočárku si hraje a nebo povídá.
21. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz
ahojte, vy jste toho zase nakecaly...........

já mám také vložku do kočárku ohledně pocení, kluci se tak potí, že jeto děs běs. Podložku vytáhnu operu a zase čisto a voňavo. Šila mně ji tchýnka jsem velmi spokojená :wink:

Holky, chtěla jsem se poptat: Ta mateřská je už zvýšená nebo ne? mám v tom vcelku zmatek :confused:

našla jsem jednu fotku kočárku s tou vložkou
21. črc 2010 ve 20:26  • Odpověz
Holky, u nás zatím problémy s kočárkem nejsou, ani jim tam nedávám žádné hračky, jen na šňůrkách k dudlíkům mají malé plyšové zajíčky, tak si buď hrají s dudlíkem nebo těma zajícama, ale nejvíc čučí, co se venku děje a taky jim poád něco melu, tak to pak hledí na mě a smějí se.
Dnes po odpoledním spaní hlídala babička tchýně a dovezla je až ke koupání a večeři. Po kaši si pak holky ještě hrály a Eliška se postavila na chodila a ruce - taková kozénka se jí povedla, hrozně se jí to líbilo a sanžila se o to ještě pak dlouho v postýlce zapnutá ve spacáku, trdloň.
21. črc 2010 ve 20:58  • Odpověz
@eirin My jsme je daly každou zvlášť do postýlky na noc taky kolem toho druhého měsíce. Moc si to už nepamatuju, ale hned od začátku to taky nebylo. No a jinak máme dole v kuchyni jen jednu postýlku a tam dávám obě holky když se má spát přes den. Ony se tam vždycky nějak vměstnají. Přitom se obě rády rozvalují a jsou veliké, ale asi jsou prostě zvyklé. Přes ten den to tak neva, někdy spí i 2 hodiny v kuse a celkově min. 3 hoďky za den ještě naspí. Někdy usnou v obýváku v ohrádce, ale já je tam spát nedávám, to jen když tam usnou samy.

@sarri Já bych Adélku vůbec neřešila. My to máme s holkama a jejich vývojem takové divoké, jako na horské dráze. Vždycky byla divočejší Anička, mnohem dřív se začala přetáčet, šmejdit. Pak se úplně zastavila a v ten sám moment začala Elenka a to byla jízda, během posledního týdne se sama naučila stát na čtyřech, sedět, klečet a ve finále už se u toho vůbec ničeho nedrží, je stabilní... Dokonce když ji pozoruju, když klečí, tak už zkouší tlapkama jakoby chtěla vstát... tak čekám, že ji zanedlouho najdu, jak stojí v postýlce. Opravdu to u ní proběhlo vše kulovým bleskem. Anička naprosto stagnuje a akorát pořád zkouší na čtyři, ale zatím nikdy dlouho nevydrží.... U nás taky holky vydrží v kočáře, když na ně mluvím nebo s nima blbnu, to jo. Ale jak se dlouho stojí a nikdo si jich nevšímá, tak Anička začne mrčákovat. Spíš je to ale o náladě, jestli jsou napapané, přebalené, vyspané :wink:

@lucy82 Tak to musí být sranda s tím brčkem :slight_smile:), u nás když se má papat z flašky nebo pít čajík a holky nejsou na zádech, tak je vždy dávám na záda a říkám "hají". Teď už to nějak chápou a když vidí, že nesu flašu, a říkám hají, tak už jdou na ty záda samy... To jsou holky velké šikulky, že už tak lozí. U nás se lozí všemožnýma způsobama, jen ne po čtyřech. To jsme ještě nepochopily :wink:...

@irminka Irmi, ano ano, už ti určitě chodí ta zvýšená mateřská, tuším už od dubna (resp. května)..
21. črc 2010 ve 21:41  • Odpověz
@lita Však jasně, to je jasné, že když vám to nakázala doktorka, tak se tím řídíš. Já dělám holkám docela velké dávky a teďka vždy vše slupnou a někdy se ještě rozčilujou, že je flaša prázdná... proto říkám, že nemám to srdce jim ty dávky snížit :wink:)... ale kdyby doktorka nakázala, tak nic nenaděláme. Naštěstí naše doktorka řeší obezitu až pokud dítě už běhá a stále má velkou váhu - jakože to nevyběhalo.
21. črc 2010 ve 21:44  • Odpověz
@hanula83
Hani, mně teda chodila furt ta snížená mateřská. Teď su z teho jelen.
21. črc 2010 ve 21:48  • Odpověz
@sarri Fakt? Tak teď jsem já ještě větší jelen... No já měla za to, že už je to zase ta zvýšená... marjajosef, já teda teď nevím...
21. črc 2010 ve 21:49  • Odpověz
Tak teď jsem koukala na účet. Já jsem fakt cvok!!! Furt si kontroluju, jestli mi přišla mateřská, ale kolik došlo, to už nějak opomíjím... taky mám pořád tu nižší... Jsem fakt debil.
21. črc 2010 ve 21:52  • Odpověz
@hanula83
Už jsem myslela, že na mě s prašulema zapomněli :grinning:
Právě, že se to má pak doplatit až v říjnu, ale dnes paní něco mlela o doplatku, že proto se to opzdilo (z 7. dne v měsíci na konec měsíce - přijít to má až příští týden - teda, myslím, že spoustě lídí ty prachy můžou i chybět např. na inkaso, znám sposty lidí, co jde s pěnězma z měsíce na měsíc a oni si dovolí dělat takovou paseku. Jo, kdybych já nezaplatila SIPO do 15., to by bylo.
21. črc 2010 ve 21:57  • Odpověz
@sarri Tak tak, oni jsou schopní poslat složenku na 2,- Kč a ještě to po tobě soudně vymáhat! Jasně, já byla zvyklá, že mi výplata chodila vždy hned čtvrtého v měsíci, takže trvaláky mám nastavené na osmého. No a mateřská chodí 11. - pokud se nezpozdí jako tomu u mě teď pořád je.
21. črc 2010 ve 22:10  • Odpověz
no protže jsem se dívala včera na výpis a došlo mně 10.920,- Kč a taková mateřská mně chodila třeba i v únoru, tak jsem z toho byla blbá, tož já teda nevím.....................
21. črc 2010 ve 22:16  • Odpověz
@irminka Jo, je to tak, chodí stále ta snížená a pak to dorovnají... ale stejně je to celé divné...
21. črc 2010 ve 22:39  • Odpověz
Ahoj holky
@hanula83 ta zvýšená mateřská přijde v srpnu a to dorovnání v řijnu,

Já jsem vůbec nestíhám chodit ach jo, kluci jsou protivky, rostou nám zoubky :frowning2: . Koupila jsem jim nosítka manducu, v srpnu jedeme na šumavu, tak jsem se těšila na výlety v nosítkách, ale takovej řev když jsem je tam dala, no hrůza, vůbec by mě nenapadlo, že se jim tam nebude líbit, no nevím jestli si zvyknou :unamused: , zatím zkoušíme
22. črc 2010 v 08:52  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás pořád kojení, kakání, občas už i brekot a kroucení.Dneska v noci poprvé brečela chvíli jedna, pak druhá. A když obě, tak chvíli nosím jednu a pak druhou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zítra jdeme po 10 dnech od propuštění na kontrolu do nemocnice a pokud budou mít holky 2,3 kg, tak nás oočkují. Bára je jedlík, ta bude mít 2,5 kg, ale El nevím. Ta u jídla docela spí, pak mě jedno kojení překvapí, jak se napucla .... mlíka mám dostatek, zkoušela jsem i to zadní tukové pak odsát a dát jí to stříkačkou, ale plive to. Tak se tím nebudu trápit a uvidíme, co nám zítra řeknou.
Venku jsme ještě nebyly, můžeme až od 2,5 kg. Ale občas s nima navečer sedíme pod pergolou :grinning:

Zatím pa
22. črc 2010 ve 13:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.