• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Finále je tu...staly se z nás maminky

(Zamčená)
24. března 2010 
autor
hi hi hi, tady zase od včerejška nikdo...no toto :astonished:
teda tady je hnus fialovej...brrr...a to jsem chtěla jít dneska na tu socku. No nevím stejně se asi vypravím, chodíme ven normálně v dešti, aspoň tam nebudou lidi :grinning:

Po těch pár nocích co spal se malej budil jen jendou kolem čtvrté, byla zase "horší" noc, ale né tak jako dřív...spíš už jsem rozmazlená :grinning: Kojili jsme o půl dvanácté a o půl čtvrté, pak o půl šesté...takže dobrý.
Teď tady plká a dělá ty svoje bubliny, válí se u toho na puzzlíkách a já šmejdím chvíli po netu.
Ať jsou broučci hodní v takovým počasí...paa
11. lis 2009 v 08:39  • Odpověz
Tak já se právě vrátila ze socky :grinning: Nikde nikdo...je tam vážně hnus, tak aspoň jsem si vyřídila ještě spoustu jinejch věcí..No a koupila jsem Štěpimu kašičku, zkusila jsem totiž na noc nutrilon (120ml) a spal mi do tří, pak se teda budil po 2-2,5hod, takže asi fakt na tu noc potřebuje víc zasytit...říkala jsem si že tu kašičku zkusím naředit jako mlíčko...no uvidím...sice mi v noci kňoural, ale neplakal a neprobouzel se, takže asi zoubky bolí, ale s hladem to dělá větší paseku :grinning:
tak včera jsem ti zuzi radila že kašičky jsou hodně výživný a dnes mu ji chci šoupnout co?? :grinning: ale si myslím když to udělám jako mlíčko, tak to zas tak hrozný nebude...
Tak valím, slyším prskání a žvatlání z postýlky :grinning: určitě zas bude na bříšku a vykládat medvídkovi :grinning:
11. lis 2009 v 10:50  • Odpověz
autor
Helu, kašičky jako mlíčko řídký, do flašky jsem taky zkoušela, ale nic moc...spíš z toho měl bolení a moc ho to stejně nezasytilo. Pro nás je teda lepší kdyžtak mlíčko.
Štepánek se už sám přetáčí na bříško? To ten náš darebák ještě nee, teda jo, ale jen bez plíny. V té látkovce se mu prostě nechce...asi jak to má široký, nevím
11. lis 2009 v 11:00  • Odpověz
no samo, přetočenej...hlava v nohách a zuřivě kope do mantinelu za hlavou, chudák nechápe, že je tam vyšší než po stranách :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak mám zůstat u toho mlíčka???
11. lis 2009 v 11:02  • Odpověz
autor
Jestli ji máš koupenou tak ji klidně zkus...uvidíš co to malýmu dělá. Já zkoušela do flašky a pak taky na lžičku. Když to bylo ve flašce, tak rozdíl žádnej...myslím jako, že by ho to víc zasytilo. Když na lžičce, tak měl bolení. Aspoň zjistíš jestli je to rozdíl oproti mlíčku. Kdyžtak to už příště nedáš...přinejhorším. Určitě ji ale zužitkuješ i později. Prý později se dává na noc, třeba od toho sedmého osmého.
Já občas do svýho mlíčka přidám na zahuštění jednu lžičku kaše rýžové, ale nemléčné...od hippu, bio...a to je mňamka a spinká až do pěti i bez bolení bříška. Ale to jen, když mám náhodou z noci trochu odstříkanou...třeba jen 50 ml.
Ale Helu, zkusila bych to
11. lis 2009 v 11:59  • Odpověz
autor
Jééé, právě se mi malej otočil z bříška zpátky na zádíčka...super. Jenže jsem mu za hlavou telefonovala, takže jak se otáčel tak najednou bum, a byl otočenej :grinning: Takže to byla asi náhoda
11. lis 2009 ve 12:00  • Odpověz
o náhody není nouze co :grinning: to už se za chvilku začne točit pořád, uvidíš :grinning: Nám se otočil večer asi 2-3dny zpět), když jsme ho dali do postýlky, aby spinkal...15minut klid, tak jsme si říkali, že už spinká a najednou prskání, povídání, tak jsem tam šla a čučela jsem jak vejr, malej na bříšku a vypadal jak kobra :grinning: :grinning:
Tak já to zkusím, díky za radu zuzi...myslíš, že když mám obilno-mléčnou rýžovou kaši, že bych ji mohla přidat do mého mlíčka??asi ne co??
11. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz
autor
Helu, myslím, že by to nic udělat nemělo. Max. bude víc zasycenej...ale ublížit určitě nee. Já bych ji do svého klidně přidala...když už ji máš koupenou. Já kdyžtak nemléčnou kvůli tomu atopáku, ale jinak bych i mléčnou a přidávala klidně do mého mlíčka...když ho mám v mrazáku tak proč to vyhazovat ne? Vždyť tam jsou samý dobrý látky, je to škoda
11. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz
Caoo holky :slight_smile: :slight_smile:,

my sme sa len pred chvilkou vratili , takze preto som sa neozvala skor.... Bola som pre tiez potvrdenia kvoli porodnemu.. u detskeho dr. aj na gynde. Dr. na gynde ma trosku vytocila, pretoze na slovensku sa k porodnemu ziada este priplatok , ktory sa podla vsetkeho vyplaca len na prve dietatko... tak som doktorsku poziadala o to potvrdenie a ona na mna , ze aka to je kravina, ze ako ma ona vediet ci je to moje prve dieta, no som na nu cumela a adrenalin pomaly stupal... nakoniec mi na to potvrdenie napisala, ze U NAS PRVE DIETA, V PECI OD .... !! tak to uz som mala co robit aby som jej nieco nepovedala... kokos, to mi chce ako povedat, ze nevie zistit ci som uz predtym rodila alebo nie :angry: :angry: :angry: ... pritom som jej doniesla vypis z karty od svojho gynekologa zo Slovenska... ako ak mi kvoli tej jej prupovidke budu na urade robit problem tak nech si ma nezela!!!! :angry: :angry: :angry: No a ked sme uz lietali pre potvrdenia, tak som rovno skocila na socku , ohladom rodicaku... tak samo ze mam problem, pretoze tu nemam prechodny pobyt viac ako rok, takze ma budu posudzovat v ramci Europskej unie , takze odo mna potrebuje par papierov navyse... no ale co uz... aspon ta pani na tom urade bola strasne mila, fakt som sa este s takym pristupom nestretla.... A este jedna pikoska.... konecne som si isla na cudzinecku policiu pre papiere o prechodnom pobyte a samozrejme presne tak ako minule mi nic nedali, pretoze ZASE nevyatlacali potvrdenia!!!!! Nechapem , co je toto za bordel... ako tlacit len v urcitej dobe!!!! a navyse mi borec povedal, ze trvaly pobyt sa mi zacina ratat momentom kedy mi on da karticku!!! samo neviem kedy to bude, ked stale ked tam idem tak oni nevytlacaju potvrdenia!!! :angry: :angry: :angry: No masaker... ufff som sa trochu rozpisala ale aspon ma presla ta zlost :grinning: :grinning: :grinning:

Helu: tak mi hod do IP tvoje udaje na FACEBOOK a ja si ta pridam ako kamosa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: aspon konecne uvidim domecek a urco aj Stepanka ako rastie :wink: :wink: Teda ak chces :wink: :sweat_smile: Tu kasu by som tiez v poho dala do mliecka... Kam vam zase odisiel tatinek??? Dufam ze ak sa rozhodnes zbalit k vasim, tak das vediet :grinning: :grinning: :grinning:

Zuzi: co sa tyka toho ze Ondrasek malo pribral,,,, podla mna to neva... mozno mu tiez idu zubky a papa menej... Kolko vlastne vazi?? je to okolo 7,5 kg??? si myslim , ze je to v poho, urco by som este do zeleninky nesla... mozno dala prikrm vo forme UM ak mu robi dobre a uvidis co to spravi... Ako ta zeleninka hlavne u vas s tym atopakom , by mohla narobit viac skody ako uzitku... Ja by som to teda takto riesila... :wink: :wink:

Holky musim bezat, maly sa hra v postielke a zjavne sa mu to prestava pacit... tak chce asi hajiii, pretoze dnes toho vela nenaspal... asi tak hodku , nejak mal strach ze o nieco pride,, vsetko ocumoval a tak...

Este sa ozvem vecer....
11. lis 2009 v 17:08  • Odpověz
Tak Tobinko spinka, uz bol fakt K.O. Urobila som na vecu salat a o chvilocku mi doperie pracka , ale este mam chvilocku...

ZUZI: ja som tu vcera pisala :grinning: :grinning: a teda viedla som tam dost dlhy monolog :grinning: :grinning: :grinning: a tiez som sa ta pytala na ten sportak, ci ho stale mate ako v smere jazdy.. som k tebe mala prosbu.. ked tak mrkni o stranku spat.... :wink: :slight_smile: A boli ste na tej socke??? Podarilo sa ti nieco vybavit??
11. lis 2009 v 17:44  • Odpověz
hej zuzi, ty nemáš facebook? teda pokud chceš....

mimi, neboj, k našim nepojedu :wink: Určitě bych dala vědět :grinning: abyste neměly holky starost :wink: Jinak mimi, koukám že jsi měla dnes vyřizování a úřadování, se divím, že ti neruply nervíky, protože na těch úřadech je to fakt děs běs...

Tak já mám konečně rodičák vyřízenej, sem ráda, páč jsem tam musela na potřetí....

No nic valím, malej se furt točí na břicho a rozčiluje se, že mu to nejde zpět... :grinning: chudák světluška to schytává, mlátí s ní...jdu ji zachránit :dizzy_face:
11. lis 2009 v 17:59  • Odpověz
Heluuuu: ze vraj chudak svetluska :grinning: :grinning: :grinning: ... ale u nas je to spolu s Lamazackym steniatkom najoblubenejsia hracka :slight_smile: :slight_smile: a este samo nesmiem zabudnut na zbierku usinackov... bez tych ani na krok :grinning: :grinning: :grinning:
JJ, na tych uradoch ma skoro kleplo :angry: :confounded: :confounded: :confounded: a to ma este caka repete na Slovensku... :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Mrkla som na fotozz na facebooku, stepanek je uz faaakt veliky a krasnucky , proste klub ako buk :wink: :slight_smile: ale fotecky domecku som tam nenasla :frowning2: :frowning2: neviem ci som slepa alebo co...
11. lis 2009 v 18:03  • Odpověz
mimi, tak jsem to znovu sdílela, tak doufám, že to tam už máš :wink:
11. lis 2009 v 18:16  • Odpověz
autor
Mimi, promiň...myslela jsem na to, ale dneska jaksi nebyl čas...nezlob se
Už to tam máš, resp. já to mám v albu :grinning:
dočtu večer...teď jdu chystat véču, budou topinky s takovou pomazánkou a sýrem, už se mi sbíhají sliny :slight_smile:
11. lis 2009 v 19:22  • Odpověz
jeee zuzi, mocinky dakujeeem si zlata :wink: :slight_smile: , myslim ze cez vikend uz tiez pojdeme do sportaku, a teda Ondrasek tam vobec nevyzera na 5 mesacne miminko :grinning: tak vobec nechapem preco by si mala prikrmovat :confused: :confused:
11. lis 2009 v 19:42  • Odpověz
inak maly este stale spinka, myslim ze si mysli ze uz je noc, tak ho ani nebudem kupat, dam mu len papat a nech spinka dalej , chudatko moje male unavene :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
autor
Mimi, to byl teda den, co? By mě asi kleplo...ty úřady nemám vůbec ráda...obzlášť ty s prominutím debilní lidi co tam seděj. Já se hrozím jen toho jak půjdu vyběhat tu mateřskou. Dneska jsme nevystrčili ani paty, protože tady celej den lilo a mně se prostě nikam nechctělo. Malej spinkal krásně v kočárku v pojíčku.
Kočár složíte jako normální sporťák, dáte opěrátko úplně do lehu a boudičku prostě otočíte obráceně a nasadíte jako k nohám a malýho položíš taky obráceně. Nic na tom není...boudička krásně zaklapne i obráceně.
Když jsme to fotili tak malýmu byly 4 měsíce...už s tím jezdíme dlouho :grinning: :grinning: jj je to celkem macík :slight_smile:
Přikrmovat nebudu, občas večer dávám to mlíčko, jinak nic. Myslím, že nestrádá, hladem nepláče, tak co.
Jo a má 7920 g...teda v pondělí měl.

Helu, facebook nemám...ani nevím jestli bych s tím uměla "zarábět" :slight_smile: Ale má ho hromada lidí, tak na to asi budu muset taky juknout a registrovat se ať nevypadám jak trotl :grinning:
Super, že už máš rodičák vyřízenej, to mě ještě čeká...se toho děsím
Ty jo, já jsem ale pako...četla jsem "řidičák" místo "rodičá"...jsem ti chtěla gratulovat k řidičáku, ale moc mi to nesedělo tak jsem se mrkla ještě jednou :grinning:
11. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz
autor
Jo a zítra jdeme na to vítání....se moc těším. Pak vám určo hodím fotečky. Škoda, že jak naschvál má male ekzém...asi tak před 2 dny mu to vyskočilo :frowning2:
11. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz
Zuzi: fakt este raz diky za popis zlozenia kocarku aj fotecky :wink: :slight_smile: Tak 7920 g je teba pekna vaha, ja by som urco neprikrmovala, ved niektore deticky maju tolko v roku :wink: :slight_smile: Uzite si vitani obcanku, uz teraz sa tesim na fotecky :slight_smile: A z toho ekzému si nic nedelej, na fotkach to urco nebude vidiet :wink: :wink: Zuzi ja som facebook tiez nechcela a teraz som rada, pretoze som tam nasla dost ludi s ktorymi som stratila kontakt, je to proste parada znova si pokecat :dizzy_face: tak ak sa rozhodnes si ho zriadit tak do IP inicialy prosim :slight_smile: budem ocumovat Ondraska (teda ak tam das jeho fotecky ) :wink: :slight_smile: :dizzy_face:

Helu: tie fotecky domecku tam nevidim, bud som idiot alebo neviem :sweat_smile: :sweat_smile: vidim tam 4 albumy ale v ani jednom nie je domecek :frowning2: tak fakt netusim co to ma byt... a dakujem za pochvalu Tobinka :wink:
11. lis 2009 ve 21:34  • Odpověz
mimi a zkusila sis najet do mého profilu??? já je mám totiž sdílený s manželem, takže se možná na zdi neukážou...já když se mrknu do mého profilu,tak je tam mám....

zuzi, čekáme na tvůj facebook :grinning: :grinning: :grinning: já ho též nechtěla, ale jak praví mimi, je tam spoustu lidí, které jsem třebas i hafo let neviděla,tak je super si pokecat...
11. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz
autor
holky asi jsem magor, ale je to v češtině? Popř. pošlete mi odkaz na stránky?...jsem trošku antitalent... :grinning:
11. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz
Zuzi: tu mas odkas na cestinu, len sa zaregistruj :wink: http://cs-cz.facebook.com/index.php?lh=1bdabdb117b05241523e1c5c682de9a0&

Helu: jj, do profilu som sla ale nevidim to tam, asi preto ze to ma tvoj manzel a nie ty a s nim sa nekamaradim :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2009 ve 22:24  • Odpověz
Dobre ranko mamci :slight_smile: ,

Tobinko sa vcera zobudil o 20, tak uz som ho nekupala, len som mu umyla prcinku, rucicky a tvaricku v umyvadle, dala pyzamko a papat a hned zaspinkal, zobudil sa az po pol piatej :dizzy_face: :dizzy_face: Bol hore okolo jednej ked sme sli spat (som ho zobudila, ked som sa ho snazila odkryt.... totiz davam ho uz do toho vaku a na neho dam uz len deku a on si vcera tu deku natiahol az na hlavu :grinning: :grinning: , ked som prisla k postielke tak som ani nevedela kde je :grinning: :grinning:) no ale to som mu dala cucnut cajiku a hned zaspal.

Teraz si davam v klude ranajky a cakam ci sa Tobinko zobudi, pretoze dnes ideme prvy krat plavat do bazena :dizzy_face: :dizzy_face: uz sa velmi tesim a som zvedava ako sa mu to bude pacit. Ide s nami aj Tatinek tak je to super. V bazene mame byt o 9, tak musime o 8 vyrazit z domu. A stavim sa , ze prave dnes budem musiet Tobinka budit , pretoze zatial obe moje lasky spia ako zabiti :grinning: :grinning:

Tak idem zo seba urobit cloveka a potom sa postarat o Tobinka... uzite si dnik , ozvem sa ked sa vratime...
12. lis 2009 v 06:42  • Odpověz
Teda mimi, poprvé tě tu potkávám ráno :slight_smile:

Tak jsem v půl osmé nacpala malýho nutrošem, dokojila a hups v deset měl hlad, jak by 14dní nejedl :angry: pak se vzbudil ve 2,4,6 takže žádná změna a já už fakt nevím co s ním. Uspat bez koja nešel, takže pokaždé chlemstal jak kdybych mu nechtěla dát najest :angry: Tak a teď babo raď :angry:
12. lis 2009 v 06:49  • Odpověz
helu a nebudou to taky zuby, jako u nás? protožeod tý doby co jí zoubek vylezl tak už jíme zase jenom 2x za noc :wink: a dneska byla vyjímka, že jsme jedli v 18h večer, ve 3h ráno a pak v 7h ráno :wink: :slight_smile:

jo a taky jsme dali poprvé trochu babánku s štávičkou z mrkve, holky to byl mazec - strašně jí to chutnalo, krásně papala ze lžičky - no super, dneska jí nechám a zítra prubneme první lžičku mrkvičky :wink: :slight_smile:

nestíhám psát, napíšu víc až budu mít čas :wink: :slight_smile:
12. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz
autor
Helu, možností je asi víc...
možná je přejezenej...nevím kolik jsi mu dala...ale našemu malýmu dělá paradoxně plnej žaludek na noc špatně. Zkus mu dát to mlíčko tak hodinku před spaním, pak kdyžtak dokoj, ale to by nemělo být po UM potřeba. U kaše taky píší, že by se měla dát tu hoďku před spaním.
Taky bych ti poradila, abys ho budila každý den na poslední kojení ve stejnou dobu (když půjdeš spát)...třeba v deset hodin, a to bez ohledu na to kdy ti usnul nebo kdy jsi ho kojila naposledy. Je to nějaká metoda...u nás to zabralo. A naučil se spát déle.
Nebo má možná málo...ale to nevím nevím...po nutrilonu a pak ještě kojení není možný, aby se v deset vzbudil hladem. Takže to spíš něco jinýho. Možná fakt ty zoubky...prý, když mimča něco bolí tak se na to snaží upozornit právě jídlem.
Taky bych zkusila malýho trošku přiobléct a buď spát při otevřeném okně nebo netopit a mít v pokoji tak 18 - 20 stupňů. Ondrášek spí takhle nádherně.
A nebo je to ještě něco jiného, možná chce prostě maminku a tulit se, nevím.
Jo a možná zkus v noci čajík místo koja, jestli ho neoblafneš...ale trošku teplej...to bude mít pocit, že je to mlíčko...to je z prsa taky vlažný.
12. lis 2009 ve 20:07  • Odpověz
autor
My jsme dneska byli na tom vítání...už jsem hodila fotky do albíčka. Byla to paráda, malej hodňoučkej...nechali jsme si to natáčet, tak do 14 dní to bude...už se moc těším.
Odpoledne jsem využila toho, že je taťka doma a skočila si k zubaři a pak jsme šli s malým na procházku.

Leni, to je super...zuba vám závidím :slight_smile: Dobře, že malá tak krásně papá. Určitě nám piš vaše úspěchy...a hlavně foto...to budou bezva fotečky s pěkně oranžovou pusenou :grinning:

Mimi, a jak jste dopadli v bazénu? Určitě se to malýmu moc líbilo. Tatínek musel být taky nadšený.
12. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz
zuzi, díky za rady :grinning: :wink:
dnes jsem mu dala v půl sedmý kaši, pak se šli kolem sedmé koupat, dokojila jsem a v půl osmý chrupkal. Před chvilkou se vzbudil, to si jen trošičku lokl ještě z prsa a spinká...tak uvidím...
chladno v ložnici máme, netopíme tam, je zabalenej až po uši, stejně se odkopává,ale myslím, že mu chladno nevadí...
...no uvidím, budu zkoušet...
mě nejde o to spát celou noc, hlavně aby on neměl narušenej spánkovej cyklus, protože to už není dobrý u takových větších miminek...
zoubky toto nejsou, to už poznám, ty nás trápí už 7týdnů, takže to už mám prokouklý, toto je podle mě hlad...co taky čekat o takovýho macíka :grinning: Jen doufám, že nevadí dávat kaši plně kojenému??? nikde jsem nenašla, že by to vadilo....
No nic, jdu koukat na ordinačku...za chvilku se nám vrátí tatínek :grinning:
12. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz
Cao kocky,

skor som sa tu nedostala :sweat_smile: Plavanie bolo supeeeer, Tobinkovi sa to velmi pacilo, sice na zaciatku trosku pomrnkaval, ked pocul ine deticky plakat, ale potom ked prestali plakat tak to bolo super :slight_smile: Ale poviem vam mna to teda unavilo mozno viac ako jeho, asi tym ze som musela tak skoro vstavat :grinning: :grinning:

Zuzi: ako dopadlo vitani obcanku, mrkla som do albicka a mas tam fotecky... vam to tak pristane :dizzy_face: :dizzy_face: no a ked som videla Ondraska, tak uz teraz fakt nechapem preco dr. povedala aby si ho prikrmovala :confused: :confused: A ako facebook , uz si ho "porazila" ? :grinning:

Lenus: tak som zvedava ako bude Adelke chutit mrkvicka.. :slight_smile:

Helu: co uz tebe poradit :confounded: :confounded: Zuzi sa tu dost rozpisala , tak vyskusaj a uvidis :wink: :slight_smile:

No a ja idem zehlit, v sobotu rano odchadzame na Slovensko , tak ma zajtra caka balenie :angry: :frowning2: :rolling_eyes: chjoo ja to tak nemam rada, ale zase uz sa k nasim velmiii tesiim :dizzy_face:
12. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz
No kym som to dopisala, tak Zuzi uz podala spravicky ako bolo na vitani :grinning: :grinning:
12. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.