• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Finále je tu...staly se z nás maminky

(Zamčená)
24. března 2010 
Aáááá zdravím Mimi,já věděla že nezklameš :grinning:
To je fajn, že malej cestu ustál v pohodě, došlo na ten čajík mimi nebo ne??
Hlavně si to v tvé domovině užijte a pořádně se Tobískem pochlubte, je to krásný miminko :wink:
No, ty kila shazovat je opravdu kumšt, když nemůžem ani ještě pořádně cvičit :frowning2:Už se těším až mi skončí šestinedělí (ještě příští týden a konec - jupííííí) a budu moct aspoň řádít chvíli na orbitreku a posilovat břicho, to je hrůza :angry: . Jen je mi líto, že nebudu zatím moct hrát volejbal, s tím se mi špatně smiřuje :cry:
Já měla nahoru asi 17kg, teď mám asi tak 2-3kg.
Tak se měj krásně a pořádně si to užijte :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Holky a co vy, jak se vede, co miminka, kojení atd???

My asi máme další růstový spurt.Minulý týden jsem se radovala, že se Štěpulka budí v noci už po čtyřech hodinách a teď se asi poslední dva dny znovu vrátil na 2,5-3hod, taky přes den kojím klíďo i po hodině, max po třech, ale to je už co říct :frowning2: Já myslela, že už když jsme ten spurt měli, tak nás třeba mine a ono asi ne :unamused: Už tak je to chlapák, no jsem zvědavá kolik zas navážím a naměřím. Minule měl skoro 5,5kg, 59cm....Včera mi říkala sousedka, že ta jejich vnučka měla 7kg v půl roce :confused: a nemohla věřit vlastním očím, jak je to velký dítě. Mě tak teda nepřipadne :sweat_smile: ale na druhou stranu co vidím mimča od holek, co rodily tak nějak stejně se mnou, tak máme největší dítě :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Krásnej den přeji :slight_smile:
28. črc 2009 v 07:08  • Odpověz
autor
ahojky holčiny...tak u nás dnešní noc pohodička. S malým jsme spali až skoro do devíti. Kojení bylo o půl třetí, pak o půl šesté a pak vydržel. Takže jsem si super odpočinula. Jinak včera jsem zkoušela celý den odsávat, abych tak zhruba věděla kolik toho mlíčka je a taky kolik malej za ten den vypije. Odsála jsem asi 700 ml, skoro mu to stačilo, jen jednou za den jsem mu dala příkrm (asi 60 ml) takže celkem v pohodě. Navíc u kojení si prý vytáhne víc než můžu odsát, takže jsem spokojená.

Moni, to s tím uspáváním je asi hrozný...musí tě to vyčerpávat. Ale fakt nevím co ti poradit. Já musím zaklepat, u nás je to zatím dobrý. Nosit malýho nemusím, jen vždycky přistrkávám dudel, protože jak mu vypadne tak se ho dožaduje znovu a znouvu. S tou rukou je to taky asi nic moc, snad se dáš brzy dohromady. To cédéčko je dobrej nápad, kdyžtak pak napiš jak to funguje.

Mimi, to je bezva, že jste tak krásně zvládli tu cestu. Tobísek se určitě všem líbil. Holky, že je to super být mamčou? Já si to teda hrozně užívám...ikdyž jsou ty naše poklady někdy na zbláznění...

S tím cvičením...už se taky chystám...sice už mám po šestinedělí, ale zatím je to jen u toho chystání :grinning: Ale vlezu se do všeho jako před těhu, tak to zase tak moc neřeším. A to jsem přibrala 19 kg...no fuuuuj :slight_smile:

Určitě jsem ještě něco chtěla...jestli jsem na někoho zapomněla tak se omlouvám :wink: :grinning:
28. črc 2009 v 10:54  • Odpověz
autor
Jo a s tím zadečkem to dopadlo tak, že mu ve čtvrtek dělali stěry z té rány a včera jsem volala pro výsledky. Má tam nějakýho toho stafylokoka tak musela mudr. nasadit antibiotika. Je to takovej sirupek, chutná mu. Ale prý bude mít průjem, možná teploty nebo vyrážku. Nooo nadšená z toho nejsem, že musíme do takovýho malýho šmudlu cpát antibiotika, ale zase bude snad v pořádku. Dávám mu to už od včerejška a zatím žádná reakce...ťuk, ťuk, ťuk...tak doufám, že to zvládneme v pohodě.
Ovlivnit jsem to prý nomohla...byla jsem špatná, že jsem něco zanedbala...ale prostě se to prý stává.
Tak my jdeme vyvětrat a vydesinfikovat zadeček ať jsme za chvíli zase zdraví kluci :slight_smile:
Mějte se...
28. črc 2009 v 10:58  • Odpověz
čao holky, tak jsem konečně tu - jak byli teďkom ty bouřky tak se nám nějak rozbil PC, ale teď už zase jedeme :wink:
nejprve se omlouvám, že jsem vyměnila holkám jména a na slovensko poslala Zuzika místo Mimi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: - pardon, no jo to je z toho jak dočítám narychlo a pak se upíšu :sweat_smile: :dizzy_face:

no jinak co se týká toho kojení, tak já to vidím podobně jako amona: snažím se jk jen můžu, podporuju to snad zevšech stran (homeopatika, melta,kojící čaj, ) ale bohužel, mlíko mám tak nejvíc v noci a přs den sice nakojím, ale vzápětí malá řve hlady a vytáhe 100ml nutrilonu - prostě bída, co nadělám holt mi není souzeno :frowning2:
ale už aspoň poznám,kdy malá řve hlady, kdy únavou a kdy se jenom vzteká - pokrok, tak uvidíme co bude následovat dál :wink: :slight_smile: - jinak to je zlatíčko - ale spaní je zajímavý, někdy celej den chrápe, vzbudí se na kojení a někdy nezahmouří oka - prostě jak počasí :wink: :slight_smile: (ostatně si myslím, že to má na to veliký vliv)

no musíme si to všichni užít, a koukám problémy má asi každá maina, a každá i jiný - ale bez toho to asi nejde :wink: :slight_smile: - jen co manža stáhne fotky, založím nový album, páč se snažíme fotit, aby jsme měli ma tu mrňku památku :wink: :slight_smile:

zatím se opatrujte, kojte, a buďte vzorné maminy :grinning: :wink: :slight_smile:
28. črc 2009 ve 21:27  • Odpověz
Čauky maminky :dizzy_face:

Amona: já si vůbec nevšimla Mončo toho tvého posledního příspěvku, takže....doufám, že se Nelinka umoudřila a bude vám lépe usínat.
Lenus, Amona: S tím kojením ti věřím, že to je trápení, ale je hodně dětí na umělé výživě, tak bych si s tím nelámala hlavu. Hlavně, že budou prcci spokojení a budou krásně růst :slight_smile:
Zuzi: vidíš, že nejsi špatná matka :wink: Staphylokok je svi.a bohužel než ATB nato nic nezabere. Malej bude určitě brzy zdravej :wink:

Já s kojením taky nemám problém, mlíčka mám dost. Včera jsem poprvé vyzkoušela odsávačku, potřebuju odsát mlíčko, jelikož dnes se jdu ostříhat (už se mooooc těším), tak kdyby náhodou malej dostal hlad, tak ať tchýni neřve. I po kojení jsem toho vytáhla dost a to jsem odsávala jen chvilku.

Dneska mě malej překvapil, včera usnul už v osm a spal až do půl druhé, tak dlouho bez jídla!!!!!!!!to je co říct, myslím, že bude mít ráno co dohánět :grinning: :dizzy_face: a pak se vzbudil v půl paté na papu, a hned pak v půl šesté a teď zas chrní :pensive:

Jak píše Zuzik, někdy jsou ty naše poklady na zbláznění, ale i tak si to musíme pořádně užít. Prostě to k tomu patří, ale je to nádherný mít drobečka u sebe a vidět jak roste, pokroky atd. Jsou to prostě zlatíčka :grinning:
29. črc 2009 v 06:20  • Odpověz
ahojda,
tak jsem založila nové album, dodala tam fotečky - zatím jen z telefonu (zbytek dodám později), tak kdo chce mrkněte :wink:

holky chci si koupit na malou takový nějaký nosítko - ne šátek, nemáte některá tipy, nápady nebo prostě už něco vyzkoušenýho????? musím se teprve po něčem mrknout - páč když někam půjdeme, třeba hrad, zámek, i obchod tak abych ji měla u sebe a malá yla v klidu :wink:
29. črc 2009 ve 13:47  • Odpověz
Ahooj holky :slight_smile: ,

tak sa zase hlásim, nejak to nestíham, čo je teda divné kedže je so mnou mamča :confused:

Helu:Tobinko ti ďakuje za pochvalu :wink: a hovorí , že aj Štěpánek je krásny :wink: a ja sa k nemu pripájam :slight_smile: Si borka, že už len 2-3 kg nahore, a orbitrek ja teda nemusííím :stuck_out_tongue_closed_eyes: obdivujem ludí, ktorí to zvládajú. A čo ten volejbal, prečo sa ho musíš vzdať?? :confused: Ja som sa včera s mamčou tiež pokúšala malého zvážiť a vyzerá to tak , že má okolo 4,5 kg a meria 59 cm, takže nie si sama, ktorá má velké mimi :wink: Všetci susedia tu hovoria , že je moc velký :confused: :sweat_smile: Ako si dopadla u kaderníčky, si spokojná? Ja som bola včera a konečne sa cítim ako človeeeeek :grinning: Inak je super keď nám prckovia dovolia v noci spat... mne včera malý zaspal o 21:30 a zobudil sa pred 4:00 :slight_smile: :wink:

Zuzik: Neboj, Ondrášek bude o chvíločku v poriadku, si skvelá mamina a on to vie, chápem, že ťa trápi, že musí papať ATB ale aj tak si to nemohla ovplyvniť :wink: Inak, kedže si odsávala, tak to určo vieš.... kolko ti malý vypije na jedno papanie, ja som trošku mimo obraz a stále neviem kolko by malo také mimčo vypiť :confused: :sweat_smile: Si ďalšia borka , spolu s Helu, ktorá sa vlezie do oblečenia :wink: A máš úplnú pravdu v tom , že je super byť maminou :slight_smile: Ja som tak šťastná ako eče nikdy v živote, keď pozriem na malého tak je to taaaak nádherný pocit.... na fotky z porodu sa nemozem pozerať pretože vždy plačem, keď si spomeniem aké to bolo nádherné priviesť ten malý poklad na svet :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:

Lenus: caoo :wink: v pohode, že si na Slovensko poslala Zuzik :grinning: Presne viem o čom hovoríš (dočítanie narýchlo) :wink: Inak Aduška je nádhernáááá fákt, bože tie mimča su tak krásne, by som ich všetky poňuchňala :slight_smile: :wink: čo sa týka kojenia, hovorím to isté čo Moni, proste keď to nejde tak to nejde, netráp sa preto, hlavne , že je Aduška zdravučká :wink: :wink: Ja už tiež viem, kedy malý plače od hladu, alebo od nervou, alebo od bolesti bruška... dokonca už vieme aj kedy plače , že už chce mať od nás pokoj a chce spinkať :grinning: čo sa týka nosítka, neporadím, skúsenosť nemám, zatial sme len rozmýšlali , či také niečo kúpiť :slight_smile:

Inak holky, ja som dnes bola na úradoch ohladom Slovenského rodného listu a porodného a všade ma len vytočili, tú ženskú ohľadom porodného som takmer poslala do pr..le :angry: ale čo už. A ešte sa musím pochváliť , že mi sééégra pripravila prekvapko....došli za mnou kamoši z partie a malému doniesli obriu zabku (plyšáka) , bolo to fakt super, sme sa nevideli vyše roka, tak sme posedeli , pokecali... bola som straaaasne milo prekvapená :dizzy_face:

Kočky už končím, lebo si to ani neprečítate pre tu dlžku :sweat_smile: :confused: :slight_smile:

Prajem vám krásny večer aj zajtrajší dník :slight_smile:

Eče hodím nejaké nové foto.... tak pááááá :wink: :slight_smile:
29. črc 2009 v 18:56  • Odpověz
Krásné ráno maminky :dizzy_face:

Mimi: volejbal musím vypustit aspoň na podzimní sezonu, ono prý ty doskoky a celkově ten záhul při zápase a tréninku není dobrej na mlíčko, prý se může až ztratit, a to bych nerada :frowning2: Já si stejně nedovedu představit, jak bych zvládala minimálně dvakrát týdně na trénink a ještě v sobotu zabít půl den zápasem :confounded: Holt si počkám do jara.budeme chodit se Štěpánkem aspoň fandit, tak jako devět měsíců předtím :grinning:
Vidím, že Tobík je taky kus chlapa. Jde vidět, že se ti chlapáci v tom jídle nenechají jen tak ošulit :grinning:
Na těch úřadech je to asi všude stejný co?? Já nevím, proč tam musejí sedět zrovna tak "příjemní lidé" :angry:

Lenus: Ono je nejlepší si zajít do obchodu a vyzkoušet. Když jsem byla na vázání šátků, tak ta paní říkala, že každýmu vyhovuje něco jinýho. Ona si pochvalovala nosítka Ergo, ale je to asi fakt o tom vyzkoušet.Mě se taky líbilo to Ergo, ale Manduca není taky špatná.

Krásnej den kočeny :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. črc 2009 v 06:28  • Odpověz
autor
Dobré ránko holky, dneska jsem spala až do sedmi, takže parádička. V noci jsme vstávali na papání jen jednou, tak ve tři hodiny. Ale než jsme se najedli a umyli tak byly čtyři :wink: Malej jak bere ty atb tak má trošku průjemčíček, takže mi v noci po... i polštářek, na kterým ho kojím :grinning: Měl to fakt všude. Už vím, proč se říká "pokaděnej až za ušima" :grinning: :grinning: :grinning: ...u nás to bylo fakt doslova. Museli jsme pod sprchu. Teď ještě
30. črc 2009 v 07:41  • Odpověz
autor
sákriš, teď se mi tady něco stalo a zmizel mi půl příspěvku, takže znouv...

teď ještě malej spinká, ale tak trhaně, za chvíli bude vstávat.

Leni, koukala jsem na fotky, malá je roztomila princezna. S tím nosítkem teda bohužel taky moc neporadím, ale prý to Ergo je dobré.

Mimi, za ten den jsem odsála 700 ml. Náš malej je docela jedlík. Vypije 150 ml a někdy ještě chce. Včera jsem byla se ségrou v makru, hlídal manžel a malýmu dal 180 ml nutrilonu. On to prostě všechno vypije. A pak nemá tak růst. Máme už 5200 g a 60 cm. Ale zase jsme starší než vy, tak snad to není tak hrozný. Ale co vím, tak všem pijí miminka teda míň než my...já nevím čím to je...malej prostě nemá záklopku nebo nevím :sweat_smile:
No a s těma úřadama je to hrůza všude. Jsou tak nepříjemní, člověk by je nakopal všechny :grinning:

Helu, s volejbalem je to smůla, ale zase lepší než přijít o mlíčko. Zahraješ si určitě ještě dosytosti :wink:
Ještě ti musím říct, že začínáme mít úspěch s číňákem. Zkoušíme to od včerejška a už se nám podařilo 3 x čůrání a 2 x kakání...tak jsem spokojená jak blecha :slight_smile: Jen si u toho připadám jak trotl, když nad ním držím malýho a říkám furt čururůůů a kaki kaki...manžel na mě kouká jak na blázna, no je to sranda. Ale baví to dokonce i manžela...myslím, že by to mohlo jít čím dál líp.
30. črc 2009 v 07:50  • Odpověz
autor
Jééééé, koukám, že se sem nikomu nějak nechce. Ale chápu to, v těch vedrech jsou mimísci nevrlý a chtějí pozornost, takže moc času není.
Já jdu dneska na kontrolu na kyčle a pak hned k mudr. kvůli tomu zadečku. Myslím, že dneska budeme brát ty atb poslední den. No uvidíme.
31. črc 2009 v 10:37  • Odpověz
autor
No holky, kde jste kdo? Všichni na mě prdí.... :frowning2:
3. srp 2009 v 09:05  • Odpověz
Zuzíku, ja jsem tady :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jen nějak nestíhám :angry: až bude chvilka času, tak písnu pár slov :wink:
3. srp 2009 v 10:57  • Odpověz
Ahoooj holky,

tak sme konečne domaaaa, dorazili sme včera v noci o pol druhej, dnes som celý deň prala a upratovala, nakupovala atď, no a teraz som si konečne sadla.

Inak navšteva dopadla super, babka s dedkom a so segrou sú z malého úplne hotoví, boli takí nešťastní , že sme išli domov. No mali sme aj problém, teda nedá sa to nazvať problémom..... Keďžr je v Poprade iný vzduch ako v Brne, taký ostrejší , tak malý začal mať soplíky, tak sme odsávali, no niekedy som sa až bála pretože sa mu dosť zle dýchalo..., no a jeden večer to vyvrcholilo.. dala som ho spinkať, a asi tak po hodinke sa spustil monitor dychu, letím do izby, a malý v pohode, tak som si povedala , že to je len planý poplach (už sa nám to stalo a doktor mi povedal, že u miminiek je celkom normálne , že trebárs nedýchajú 20 sekúnd, no a kedže ten monitor po 20 sekunkách začína alarmovať tak netreba panikáriť ale zasvietiť a zistiť či je mimi v poriadku a nie ho hned schmatnúť na ruky..) Moja mamča teda bola až zelená a stresovala celkom dosť.... No potom okolo pol druhej som malého nakojila a dala som ho spinkať, ja som nemohla zabrať a zrazu malý spustil taký plač ako by mu niekto niečo urobil, tak som vyskočila z postele a ukludnila ho, on sa ani nezobudil , tak neviem či sa mu niečo snívalo alebo čo to bolo... tak som sa zase snažila zaspať a keď som už zaspávala znova začal alarmovať monitor dychu.... holky to bolo už aj na mňa vela :frowning2: malého som si zobrala k sebe do postele a už som nespala, len som na neho dávala pozor..... proste strašný zážitok, naozaj neprajem nikomu :frowning2: :pensive:

Helu: tak s tým volejbalom už chápem, no ale neboj, jaro tu bude čo nevidieť :wink: a máš pravdu, sú to poriadny chlapáci tí naši mrňousci :slight_smile: :wink:

Zuzik: tak čo nového u doktora, už má Ondrášek prdelku v poriadku? :slight_smile: Týjooo 180 ml nutrilonu a papá ti 150 :confused: tak teraz neviem či ja nedávam málo, mne malý keď mám odsaté mlieko vypije 120 ml a keď kojím tak to fakt netuším, ale teraz neviem či tých 120 ml nie je málo, ale on potom neplače a spinká aj 5 hodín po takej dávke, tak teraz som z toho fakt jeleň. Mám mu dávať viac ???? :confused: :fearful: Zuzik úspech s číňakem... to hovoríš bezplenkové komunikačné metóde?? Som o tom minule čítala a vyzerá to celkom zaujímavo, sme sa s drahým bavili , že by sme to vyskúšali, myslíš , že nie je ešte neskoro??? a kde si kúpila ten čínsky nočníček?

Tak už zase som určite napísla román :sweat_smile: tak sa lúčim, prajem krásnu noc všetkým :slight_smile:
3. srp 2009 ve 22:43  • Odpověz
krásné ráno holky,
využívám chvilky, kdy malej spinká (myslím, že to nebude clouho, slyším mrčení :sweat_smile: )
Nějak jsem nestíhala jsem napsat ani větu :frowning2: V sobotu jsme tu měli kamoše na brigádu (asi 10 chlapů), dělali jsme základy na našem domečku, takže jsem pomáhala tchýni s vařením, do toho malej a lítala furt za chlapama, jestli něco nepotřebují atd. Ještěže stavíme hned vedle :confused: Takže celej den byl docela fofrovej, ale kluci byli šikovní a celkem rychle to zvládli :slight_smile:
v neděli dopolko jsme byli nakupovat. Vybrala jsem malýmu ve slevě takový krásný kalhoty s tričkem a řekla jsem drahýmu ať to dá do košíka a šla ještě kouknout na bodýčka....no a až doma jsem zjistila, že tu soupravičku nemáme, neboť MM si myslel, že když beru bodyčka, tak už nepotřebujem tu soupravu....tak mě teda pěkně nas..l...malej roste jak z vody, už dokonce používám některý dupajdy 68 a naopak 62 jsou nám některý malý, ach jo. Jsem ráda, že jsem nekupovala moc hadýrek a měla vesměs všechno od kamarádek, protože už vidím, že jsou to vážně !vyhozený peníze, malej má velikost 14 dní a najíždíme zas na jinou...děti vážně rostou jako z vody...
No a odpoledne bylo takový vedro, tak malej byl chudák z toho celej rozhozenej, furt pofňukával, nemohl spát, pořád cucal mlíčko...nějak ty vedra chudák špatně snáší...

Dneska jdeme odpo k doktorce, tak jsem zvědavá kolik nám naváží. Včera jsem ho vážila a bylo to kousek pod 6kg, beru to s rezervou, přece jen je to ta stará plechová váha, ale i tak si myslím, že to nebude u ní o moc míň. Jsem zvědavá, co nám na to řekne...

Mimi: to je fajn, že se vám u vašich líbilo a že byli z malýho nadšení. Kdo by taky nebyl, když jsou tak roztomilí no ne?? Tu noc ti holka teda nezávidím, nedivím se, že jsi už neusla, takovej stresovejch situací najednou....nám se to s monitorem stalo jednou a byla jsem z toho na prášky, bylo to chvilku co jsme dojeli z porodky :angry:
S tím krmením si nelam hlavu, pokud malej přibírá a je spokojenej, tak to vůbec neřeš. Já taky nevím, kolik malej vypije, ale asi dost když je takovej cvalda :grinning: :grinning:
Ten číňák můžeš koupit v Brně na Bráně k dětem na Josefské :wink: Mají tam i přednášky o BKM :wink:

Tak krásnej den maminky, dnes to vypadá, že takový dusno nebude, tak snad budou mrňousci hodní :dizzy_face: :dizzy_face:
4. srp 2009 v 06:39  • Odpověz
ahojda, musím se omluvit, že nepíšu tak často, ale nějak nestíhám či co :grinning:

mimi: vítej zpět doma, je fajn že jste si návštěvu užili, ale chápu, že se bude teďkom rodině stýskat víc a víc, jakmile jste tam jednou byli :wink: , s tím monitorem to je síla, bych byla úplně psychicky vyřízená, mně stačí když malá hltá mlíko a pak se zalyká to mi je pomalu dobreku a takhle.... - no hlavní je že je vše v pořádku.

helu: koukám, že se ty se taky nenudíš, jak je staví baráček tak jefurt co dělat, viď??? ale závidím, tay bych nějakej brala :sweat_smile:
naše Aduška je taky pěkne žroutík, už teda jedeme převážně jen Nutrilon - kojm tak jednou přes den a jednou v noci (víc bohužel nemám, už nezabírá ani čaj ani melta) - i prsa už mám na původní velikostijako před těhu :unamused: , no jo co se dá dělat. Na kontrolu jdeme ve čtvrtek v 6 nedělí, ale tuším že to bude přes 5 kilo, každej kdo jí vidí, tak říká, jak je veliká tak na 3m :grinning: .

já jdu dneska na gyndu, nechám si napsat prášky, uvidím co mi řekne a huráá konec 6 nedělí :grinning: :grinning: - bude hlídat mamka, tak si skočím do města na nákup, tak nějak v klidu a v pohodě - jinak to je vždycky hoňka kvůli malej,

jo ,ještě se zeptám - chceme jet s manžou na konci srpna česko - saský švýcarsko - nebyl jste tam někdo náhodou??? třeba by jste doporučili nějaký pěkný místo a apartmánek :sunglasses: :slight_smile:
4. srp 2009 v 09:14  • Odpověz
Dobré ránko holky,

malý konečne zaspal, dnes mal nejaké umrnčané ráno :frowning2: ale v noci spinkal krásne :slight_smile:

Helu: už nosíte niečo z vel. 68?? tak to som zvedava kolko malý váži a meria, určo daj vedieť keď sa vrátite od Dr. Achjooo, tak súpravička ostala v obchode, nič si z toho nerob, to je proste chlap :sweat_smile: , ten moj nechápe , že stále niečo kupujem malému, no ale kto za to može , že tak rýchlo rastú tie naše poklady :wink: :slight_smile: Ten domeček by som tiež brala, my stále hľadáme vhodný pozemok v okolí brna ale zatial nif mof :angry: , tak dúfam , že nájdeme niečo pekné. Kde vy staviate? A inak ďakujem za typ na ten nočníček, určite sa tam pojdem pozrieť, a čo vy tiež skúšate tú BKM???

Lenus: caooo, sme radi, že napíšeš, aj keď to už nie je tak často ale to všetci chápeme, niekedy nám tí mrňousci dajú poriadne zabrať. Aj my ideme vo štvrtok na kontrolu, tak som zvedavá kolko vážime :slight_smile: S tým kojením sa netráp, neskúšala si nejaké homeopatiká, možno ti to zaberie. Počula som , že tieto su dobré Ricinus Communis 5 ch. Nech ti kontorola dopadne dobre :wink: S tým švýcarskem neporadím....

Moni: jeeee nové fotečky, už chýba len pár riadkov ako sa máte a bude to úplná bomba :wink: :slight_smile:

Dnes to vonku nevyzerá moc vábne, pršalo a vyzerá to tak , že eče bude, tak teraz neviem či vyraziť s malým von alebo nie , ale pozitívne je to , že nie je tak dusno a horko :slight_smile:

Maminky užite si krásny dníček a nech mrňousci poslúchajú :wink:
4. srp 2009 v 09:52  • Odpověz
autor
super, už se nám to tady zase rozepsalo :wink:

Mimi, s tím kolik ti malej vysosá si nedělej hlavu...pokud přibírá tak je to v pohodě. Když dáváš 120 ml tak určitě nezvyšuj dávku jen proto, že nějakej žrout (jako ten náš :grinning: ) sní víc. S tou bezplenkovkou určitě není pozdě, my jsme starší než vy a začali jsem taky teprve před 4 dny. Takže vám to určo taky půjde. Nočník už psala Helu kde koupíš...www stránky jsou: www.branakdetem.cz, kdyby jsi potřebovala.
Zadeček už má malej zahojenej, včera jsme dobrali atb. Ještě jsme včera byli na proplachu očního kanálku, tak doufám, že už máme oddoktorováno.

Helu, my už taky nosíme 68, ale zase jsme tak o 14 dní starší podle vás. Váha je ale už pěkná, skoro 6 kg a 60 cm. Ale nějak mi to ani nepřijde, jako že by byl tlustej. Jsem ráda, že mu chutná. Ty jooo, ještě, že kojím...s tím kolik vypije umělé bysme se asi nedoplatili :grinning:
Pak nám dej vědět jak jste u mudr. dopadli a jak krásně rostete.

Leni, s tím švýcarskem taky moc neporadím...ale určo je tam moc hezky. Ale mám dojem, že když se jukneš na seznamu na mapy, tak by se ti mělo ukázat v okolí i jaké tam jsou možnosti ubytování. A nějaký penzionek si určo vyberete.
4. srp 2009 v 11:18  • Odpověz
jsem zpět z města, krásně jsem si všechno pokoupila a koupila jsem si i sama sobě, džíny a triko :grinning: - tak mám radost
jj, buďte rádi, že kojíte, páč já jsem koupila malej 2*800g nutrilon a jednou to menší balení , 2* pleny a 1500Kč je v trapu :stuck_out_tongue_closed_eyes: - no jo, ale co bych pro naše zlatíčko neudělala :wink:

ještě jsem se stavila v obchodě, jestli nemají nějaký ty nosítka na baby a mají u nás jenom red castle, no alspoň jsem to viděla v reálu, nevypadá to špatně, ale chci vidět víc, takže budu muset někde vyrazit do většího města :wink: :slight_smile:

jinak už taky vyřazuju malý věci, je to škoda (kolikrát jsme to měli nasobě :sweat_smile: , ale posílám dál, ségra chce druhý tak se to bude hodit), zatím naštěstí nemusím nic kupovat - páč věcí máme sztrašně moc :wink: :slight_smile:

jinak jsem asi přehlédla nějakou debatu :confused: - kdo už chodí na nočnk :confused: :confused: , nebo co????? jakej číňák :wink: :slight_smile:
4. srp 2009 v 15:20  • Odpověz
Tak jsme zpět. No doktorka se smála, co ji to neseme za dítě :grinning:
Tak máme 6000g a 61cm, já furt říkám že je to náš otesánek :grinning: Je to holt kus chlapa. :grinning: :dizzy_face:
Mimi, už nějaký věcičky má 68, ono záleží taky na střihu, ale i tak 62 je tak akorát a něco už muselo pryč :frowning2: Fakt, ty hadříky se vůbec neunosej.
Jsem taky ráda, že jsme jen na mlíčku, protože ty ceny jsou fakt šílený. Hrozně na těch miminkách všichni vydělávaj a nám lítají jen prašule z peněženky :angry:
4. srp 2009 v 17:17  • Odpověz
u prcka nám ještě zjistila hydrokýlu, takže nás poslala na vyšetření do Dětské nemocnice, vůbec se mi nechce, no ale holt se nedá nic dělat :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. srp 2009 v 17:21  • Odpověz
Ahoj holky,

tak som sa sem konečne dostala, dnes Tobinka asi od 17:00 h bolelo bruško, teraz sa konečne vykadil a zaspal tak som spokojná, pretože mi to vážne dalo zabrať :sweat_smile: Inak sme dnes boli v meste a s tatínkem na obídku , bol to super dník až na to bruško :unamused:

Helu: co ji to neseme za dítě - tak ro ma faaaakt pobavilo :grinning: 6 kg ?? tak to je mazec, máš doma naozaj kus chlapa - tak prihoď nové foto, aby sme sa mohli pokochať. Som naozaj zvedavá kolko bude mať ten náš poklad, vo štvrtok nás tiež čaká kontrola, to bude mať presne 6 týždňov , tak ideme aj na ortopediu, tak som zvedavá či nám už zrušia tu rehabku chodidiel alebo ešte budeme pokračovať... S tým oblečením pre mimi máš pravdu, mňa tiež mrzí , že to malý nosí len chvíločku a už to vyradzujem zo šatníka, je to fakt škoda kupovať toho vela tie ceny, presne ako hovoríš sú strašné, akurát cez víkend sme sa o tom bavili s našimi, ako strašne na všetkom pre miminka a maminy a tehotné zarábajú :angry: :angry: :angry: niekedy až krútim hlavou nad tými cenami :angry: Prosím ti a čo je to tá hydrokýla?? Držím pršteky aby to bolo v pohode....

Zuzik: tak supeeeer, že Ondrášek má už prdelku v pohode :wink: :dizzy_face: a dúfam , že aj očinko bude ok... Ten nočníček si pravdepodobne kúpime, len ešte musím všetko naštudovať, mám trošku strach či to zvládnem, ale zase keď to neskúsim, tak to ani nezistím :sweat_smile: Si bola aj na nejakej prednáške alebo si to len naštudovala, poprípade mi daj vedieť kde si čerpala informácie ty.... :slight_smile: Zuzi a mám na teba ešte otázočku... Ako si spokojná s autosedajdou? My rozmýšlame , že ju predáme a kúpime inú pretože mám pocit , že malý tam tak zvláštne sedí a tým , že sa to nedá dať do lahu tak mám pocit , že to pre neho nie je dost pohodlné, hlavne pri tých našich 500 km cestách. Som pozerala iné sedačky a niektoré sa dajú polohovať, tak by sme kúpili takú. Len som chcela počuť tvoj názor.... Pretože popravde by som sa jej nerada vzdala, pretože sa dá nacvaknúť na podvozok kočiarika ale som fakt trošku nešťastná že sa nedá polohovať :frowning2:

Lenus: tak to je super, že si si to v meste užila , vidím, že si si aj radosť urobila a niečo kúpila sebe, niekedy je to fakt potrebné :wink: Inak sa bavíme o Bezplenkové komunikačné metóde - ale viac ti k tomu nepoviem lebo to musím naštudovať , proste o tom rozmýšlam, žeby sme to vyskúšali. Zuzik to už ale praktizuje tak ti k tomu može povedať viac a aj na nete najdeš dosť infošiek.... A mne pani v obchode odporúčala toto nosítko, je to vraj nejaká novinka, mimi sa tam dá samozrejme nosiť aj normálne v sede ale tie najmenšie takto a je to vraj výhoda kvoli pateri .. Takže to vyzerá asi takto : http://www.babystar.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=139&category_id=12&manufacturer_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=54 a potom sa to mimčo dá nosiť aj tak: http://www.babystar.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=140&category_id=12&manufacturer_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=54

jeeej to je hodin, som si to ani nevšimla :sweat_smile: tak sa pomaly lúčim a idem chrupkať :slight_smile: prajem krásnu noc všetkým maminkám aj miminkám :wink: :dizzy_face:
4. srp 2009 ve 23:29  • Odpověz
Hoooolky :confused: tie moje romány :sweat_smile: fakt mi to prepáčte :sweat_smile: :dizzy_face:
4. srp 2009 ve 23:30  • Odpověz
Jee ZUZIK má nové fotečky :slight_smile: Ondrášek je krásny a ako už vyrástol :wink: Ako vám dopadol výlet na bruslích? Inak máme rovnaký kojo polštář a super , že na fotečke vidím aj názornú ukážku BKM :grinning: :wink:

Holky si poviete, že som šibnutá ale ja nemožem zaspať , navyše čakám , že sa každú chvílku zobudí Tobinko na kojo,ale on stále nič :confused: a to som ho kojila o 20:30 :confused: :dizzy_face:

Idem ešte mrknúť na ostatné albíčka.....
5. srp 2009 ve 02:32  • Odpověz
holky tak to je mazec , ale Tobik stale spinka, ja uz to vzdavam :frowning2: .......sa mi to podarilo napisat aj do starej diskusie :sweat_smile: :confused:
5. srp 2009 ve 03:18  • Odpověz
Teda mimi, než by jsi spinkala, tak tu koníkuješ :slight_smile:

Tak náš malej se zas v noci budil po 2,5-3hod, přes den jí taky častěji, takže asi růstovej spurt. Chjo, já myslela,že už nás to mine, když je to takovej chlapák a ono bohužel asi ne. Jsem z toho jakási hotová :stuck_out_tongue_closed_eyes: no, co se dá dělat, zvládnout se to musí :sweat_smile:
5. srp 2009 v 05:58  • Odpověz
No nic, nabalím malýho a jdeme k našim a na návštěvu za kamoškama...je to ve vedlejší vesnici, takže si uděláme krásnou prochajdu. Snad to malýho unaví a bude spinkat :confused: Oblíkla jsem mu dnes poprvé rifličky a vypadá jak velkej chlap :grinning: já sama bych určitě netipovla měsíc a půl :grinning: :grinning: :dizzy_face:
Tak zatím kočeny
5. srp 2009 v 09:04  • Odpověz
Dobré ránko holky :slight_smile: ,

tak sme obaja po snídani, tatínek už odišiel pracovať a my rozmýšlame čo robiť, či ísť na prechádzku do mesta a dať si s tatínkem obídek alebo sa ísť prejsť len tu po okolí :confused: fakt dilema :sweat_smile: :grinning: Ale asi to mesto vynecháme pretože sa obávam , že spŕchne :unamused: Inak malý sa nakoniec včera zobudil niečo málo po pol štvrtej takže len čo som si lahla už bol hore a potom sa budil po 3 hodinách, teraz zase zaspinkal :dizzy_face:

Helu: tak si užite dnešný den a hoď nejaké foto, tiež by som rada videla prcka v rifličkách :wink:

Idem niečo robiť kým prcek chrupká... všetkým prajem krásny dník :wink: a hodná miminka :slight_smile:
5. srp 2009 v 10:21  • Odpověz
autor
Jo joooo, Heluš má macíčka, už se těším na fotečky.
Taky by mě teda zajímalo co je to ta hydrokýla. To jsem ještě neslyšela, doufám, že to není nic hroznýho a hlavně, že bude malej v pořádku.

Mimi, na BKM nepotřebuješ nutně tento nočníček, můžeš malýho přidržet nad velkým záchodem, lavorem, kýblem nebo třeba nad travičkou. Ale tady ten je dobrý, že si s tím můžu sednout a malýho pěkně opřít o sebe. Ale zkoušeli jsme už i na travičku...já jsem dřepěla a malýho držela mezi nohama...a taky to krásně šlo. Na přednášce jsem žádné nebyla, jen jsem nastudovala nějaké články. Jestli chceš tak se mrkni tady na koníkovi...jsou tady taky takový témata, kde jsou přímo odkazy kde čerpat informace. Myslím, že jedno je v kojencích...no kdyžtak si to vyhledáš. Ale určo to tady je, taky jsem na to koukala. Nic na tom ale není, neboj zvládnete to v pohodě. Je to sranda. Já signály taky ještě nějak extra nepoznám, ale spíš to časování (jako když se vyspí, když papá a tak).
K té autosedačce...jsem z ní taky trošku nešťastná, resp. ze začátku hodně, protože malej v ní moc sedí...přesně jak píšeš. Ale nedá se nic dělat, max. teda koupit jinou. Ze začátku to bylo horší, teď jak je malej čím dál větší, tak je to lepší. My kupovat novou nebudeme. Zase tak extra necestujeme. Nevím kdy zase pojedete tu dlouhou štreku, ale možná do té doby malej trošku povyroste a bude to ok.

Výlet na bruslích super, pořádně jsme se projeli...malej byl spokojenej jak želva. A hlavně jsem udělala něco pro sebe...teda pro svoje stehna a zadek :grinning:

Lenus, taky začínám uvažovat o nosítku, ale pořád nevím nevím. Mám trošku strach, aby malej pak nechtěl být jen v tom. U nás je taková možnost si nosítko půjčit asi na 10 dní a pak ho kdyžtak koupit. Prý taky hromada dětí v nich nechce být. Kamoška právě chce koupit nosítko za 2500 kč...a pak kdyby mi v tom malej nechtěl být tak mě asi omejou :grinning:

Helu, přeju krásnej výletík. U nás to vypadá dobře, není extra horko, procházka bude suprová. Vy zase nejste tak daleko od nás.

Jejda, mě už zase kape mlíko, a malej jak na potvoru spinká. Ale dalo mi práci ho uspat tak ho nechám, ať ještě něco podělám. Už je to tak, že když je vzhůru tak si chce povídat a pořád se směje a prostě já nic neudělám. Ale je to nádhera holky, když se na vás ten drobeček usměje, zakope nožkama a ručkama a vydá to svoje "uááááá" (teď nemyslím řev, spíš takový projev radosti)

Hi hi hi Mimi, a kdo tady píše romány? :grinning: :grinning:
5. srp 2009 v 11:13  • Odpověz
autor
Holky, zkusila jsem něco najít k BKM tak jukněte kdo chcete sem...
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=74057&vGroupOffset=0
5. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.