• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Finále je tu...staly se z nás maminky

(Zamčená)
24. března 2010 
Čúús holky,
tak my dnes zas noc hrozná. Když jsme šli včera spát, tak jsem viděla jak kouká přes postýlku, jsem ho položila a usnul. No ale za 10min řev a to se tak opakovalo až do půl1. Nakonec jsme se shodli, že to budou zoubky, a ikdyž jsem nechtěla, tak jsem mu nakonec musela šoupnout nurofen, aby usnul. Šlo totiž na něm vidět, jak chce spinkat, ale nešlo to, chudáček. Sice spal do půl4 (lkojo) ale ze spaní furt kňoural, takže jsem se nevyspala. Až tak hodinu nad ránem. Chjo...Chce se mi tak spát, ale nemůžu....ke všemu jsem chtěla jet v devět k našim a prdlačky, mládě spinká, takže ikdyž se vzbudí, tak to nestihnu :frowning2: Tak snad v jedenáct...

moc jsem toho nenapsala co?? já se příště polepším :wink:

Přeji krásnej den :dizzy_face:
10. únor 2010 v 08:27  • Odpověz
autor
Mimi, jasňačka, napiš až se pořádně vyspíš...
Helu, nám asi taky jde ten zub, myslím, že včera jsem to psala...tak je to asi tutovka. Protože tak v deset hodin se probudil s hrozným řevem. Dala jsem mu prso, ale nepomohlo, pořád se hrozně kroutil a brečel. V postýlce ani ťuk, museli jsme ho chovat, aby tak moc nevyváděl. Vždycky jsem ho uložila, zavázala a za chvíli zase řev. Mazali jsme i dásně, ale nic extra. Potom jsem ho i přebalila, nakojila znovu, ale pořád jaksi nic. No usnul až ve dvanáct...
Ale zase pak spinkal až skoro do šesti tak snad už to bude dobré. Zatím jsem ale žádnej zubák nenahmatala. Tak možná zítra.

Tak ten jedenáctý autobus určitě chytnete. Ať je Štěpánek hodnej...pěkný den
10. únor 2010 v 08:36  • Odpověz
Tak on už chrupčí hodinu a půl, kdybych to věděla, tak půjdu udělat taky hajíííí bucicííí :grinning: :pensive:

Zuzi, no vidím, že taky noc nic moc, ikdyž ses aspoň od té půlnoci vyspinkala, to je super a závidím!!!

Holky, když chodíte do poradny, zkouší vaše pediatrička jak je na tom pohybově?? aby samo ukázalo třeba přetáčení, lezení apod.?? nebo třeba dřív reflexy atd.??
Naše totiž ne, akorát se dívala kdysi na pasení koníků, ale jinak pohybovku nezkoumá, což mě trochu zaráží. Na druhé straně já si to hlídám co jak provádí, ale kdybych nebyla rehabka a neměla o tom šajnu, tak budu třeba ráda, že se mi přetáčí, ale že to dělá ze záklonem a špatnou rotací a tím si zadělává na svalovou disbalanci...no prostě podle mě by měla kontrolovat správnost provedení pohybu...jinak jsem s ní max spokojená, chodila jsem k ní i já :grinning: Jen toto mě teda zaráží...
10. únor 2010 v 09:00  • Odpověz
Zuzi, k té tvé práci...no ale ikdyž děláš trošku něco jiného, tak přece jen to máš z oboru který jsi studovala. Já si myslela, že určo tam musí být aspoň nějaká chemická nebo nějaký zaměření na životní prostředí...Můžu se zeptat nad čím přemýšlíš že bys mohla dělat?? a co s Ondráškem, kdyby se vám náhodou nepodařilo těhu do těch dvou let (samozřejmně vám to moc přeju!!) vezmou ti ho do školky?? já jsem totiž taky přemýšlela nad 2 rokama, ale měla bych problém se školkou. U nás mi ho vezmou až od tří let, ke všemu je v silném ročníku (nějak se to tu rozrodilo :grinning: ) Měla bych možnost, aby mi hlídala mamka, ale to jsem nechtěla....a tahat ho sebou o půl6 do brna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já přemýšlím, že bych taky z rehabky zběhla. Sice mě to moc baví, ale nedovedu si představit to dělat celej život. Leda že bych mohla ve 40 do důchodu :grinning: Ale na druhou stranu bych trošku ty znalosti chtěla uplatnit třebas trošku jinak...no uvidím, ještě čas a až bude Štěpula trošku samostatnější, tak se o to začnu zajímat víc. Ke všemu jsem střední školu studovala obchodku, takže by se mi to taky mohlo šiknout... :grinning:

Sem se zas vykecala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doufám, že moje myšlenkový pochody jsou trošku srozumitelný :sweat_smile:

Mimi, už se těším až sem něco písneš :grinning: hrozně se mi líbí ta tvoje slovenština, to se tak krásně čte :grinning: Teď nechci urazit tebe zuzíku!!! snad chápeš jak to myslím :wink:
10. únor 2010 v 09:12  • Odpověz
Jéé já mám v jedné větě samý trošku, tak si některý vyhoďte ať to nevypadá jak psaný dítětem z první třídy :grinning:
10. únor 2010 v 09:14  • Odpověz
On furt chrní, já fakt měla udělat hajíí bucicííí s ním. Ke všemu nic nedělám, jen tu lapím u počítače a píšu si tu monology :angry: :grinning:
10. únor 2010 v 09:16  • Odpověz
Krasny den kocky,

tak mam konecne cas, drobecek spinuska... U nas noc celkom v poho. Spat som sla teda pred jedenastou, co je u mna dost skoro, ale bala som sa ze prcek bude zase vyvadzat... ale spinkal celkom v poho. Sice som k nemu dva krat vstala ale dostal cajik a spinkal dalej. Papal o siedmej a to uz nezabral, tak sme o pol osmej vstali, urobili sme na ranajky tousty, umyla som sa, potom som umyla prdolku a to uz vstaval tatinek. Dali sme ranajky, ja som pozehlila, prcek sa napapal a teraz spinuska. Dnes toho vela nemusim robit. Akurat malemu obidek a nam nieco ako prilohu ku kuratku....
Vcera sme boli s malym plavat, bolo to super, plaval teda tatinek a ja som fotila a tocila.... Uz sa Tobinko krasne ponara pod vodu... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Skusim vecer prihodit nejake fotecky na facebook a ak sa mi to podari , tak aj nejake to videiko.. :slight_smile:
Po plavani sme si este odskocili nakupit, tatinek mi kupil krasne kozacky :dizzy_face: no a samo este potraviny, konecne som kupila tie jahly, tak dnes to vyskusame....

No musim povedat , ze ste toho naklabosili hodne, ale to je dobre... tak hadam budem na vsetko reagovat.

HELU: vidim, ze ostatky ste si naozaj uzili, ty si si poklabosila tak to bolo urcite super....
Co sa tyka autosedacky, tak urcite neuberie na bezpecnosti to ze ju budes mat pozicanu, nam sa teda tiez nechcelo investovat tolko penazi, ale ako som uz spominala tak tym ze tolko cestujeme tak to radsej urobime. Tiez som pozerala , ze by som kupila nejaku pouzitu , ale teda moc ich nie je , a ak ju aj niekto predava tak chce za nu viac ako 5000 a to uz radsej kupime novu (zohnala som za 7000) a potom ju predame. Tiez sme rozmyslali ze by sme kupili rovno na 9-36 kg (tiez Romer-Britax), ale to sa mi nezda moc bezpecne, myslim na teraz... Jee tebe uz Stepanek hovori mama? :dizzy_face: :dizzy_face: Tak u nas to nehrozi, teda blaboce to ano, pusinka sa mu takmer nezastavi, ale zeby hovoril mama a taaak , to teda nie. No a co sa tyka Dr. tak ani nas nejak nekontroluje, co sa tyka tych pohybov, pretacania a taak, teda zatial to nikdy nerobil... No a teraz ked tak o tom pises, tak zacinam mat obavy , pretoze ten nas lenivec sa fakt nepretaca, vobec, proste sa mu nechce. Ked ho dam na brusko, tak tam vydrzi max. 5 minut a uz sa rozculuje, lebo sa mu to nepaci, ja ho teda necham a z toho bruska sa pretoci na chrbati ale tot vse :frowning2: tak dufam , ze to nebude nejaky problem :confused: :frowning2: :confounded: Co sa tyka hraciek , tak najviac ho zaujimaju prace tie povoskovane knizky a este Lamazaci, s tym sa dokaze vyhrat dlhsie, tiez trebars mluvici hrnek od Fisher Price ale zboznuje tiez kalkulacku, klavesnicu, mys od notebooku a rozne kable atd... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jejda, tak tie noci mate zase dost hrozne, a ak su to ozaj zubky, tak to je mazec! Nech vam teda cim skor vylezu aby ste uz mali konecne pokoj! :wink: :slight_smile: No a hadam autobus k vasim o 11 si uz stihla...

HOLKY a rovnaka otazocka na vas obe.... co teda planujete ak sa smiem opytat, myslim co sa tyka profesie.. teda ak to nie je tajne....

ZUZI: tak aj vcerajsi dnik u vas nebol najlepsie, no hadam to bude tiez zubok... inak uz som videla , ze miminko malo najprv hornu dvojku az potom vysla jednotka, takze kludne to tak moze byt.. Noc u vas tiez nebola najlepsie , ale hadam to bude tymi zubkami , a tiez budete mat coskoro pokoj...
Pracu mas naozaj zaujimavu, ale ako pises, dojizdet do Olomouce, s prdolkou asi nebude najjednoduchsie... ale ved uvidis, aj tak si ale myslim, ze budete mat druhe mimco, takze to moc riesit nebudes :wink: :slight_smile:
Ako ste si uzili vcerajsiu domacu pohodu spolu s tatinkem???

No tak ja idem asi uvarit ryzu k tomu kuratku a nieco vymysliet malemu (dnes bude mat aj masko) tak sa zatial lucim , urcite nakuknem.....
10. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
autor
Helu, moje pediatrička nezkouší jak je na tom pohybově. Vždycky si ho jen dá na bříško a přejede mu rukou po páteři...to je tak všechno. Taky se mi to moc nelíbí. To na té rehabce ho zkoušela celkem pořádně, bych řekla. Když byl na bříšku tak mu nahoře za hlavičkou hrkala hračou jestli se za ní bude koukat...on se nakláněl a chňapal po ní, pak zkoušela jak se přetočí (taky za hračkou), kroutila mu jaksi kyčlemi a pak ho tak různě věšela...jako, že ho chytla třeba za jedno rameno a nohu u kyčle a jaksi ho pověsila. Řekla bych, že aspoň něco málo by měla dětská dělat taky.
My jsme na tom s Mimi hůř...naše mudr. to taky nedělají, ale my nejsme profíci jako ty, tak nepoznáme co naše děti dělají špatně. V tom máš určitě výhodu.
Ráda bych si otevřela takovou malou kavárnu, nejlépe pro maminky s dětmi. To je můj velký sen. Pořád ale přemýšlím jestli se do toho pustit nebo ne. Pokud by se nám nezadařilo mít druhé mimi tak bych se musela vrátit holt na inspekci. Moje teta pracuje tady kousek od nás ve školce tak by mi malýho nejspíš vzali.
Ani se ti nedivím, že uvažuješ o změně...teda práce je to určitě zajímavá, ale psychicky nejspíš fakt dost náročná, takže na celý život asi neee. Ale jako změnu co? Teď babo raď :grinning:
10. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz
ZUZI: detska kavarna je super napad, tiez by sa mi to pacilo.... super nadap, takze ak sa nepodari druhe mimi , tak smelo do toho :wink: :slight_smile: a aj ked sa druhe mimi podari, tak to kludne mozes zrealizovat :wink: :slight_smile:
No a nas dr. Tobiho este ani raz nedal na brusko alebo take nieco...takze asi tak, som zvedava ako to bude riesit na 8 mesacnej prehliadke, maly by sme tam ist o dva tyzdne tak uvidim.....

Maleho som teraz dala spinkat, tak som zvedava ci zaberie... by som sa uz aj chcela v klude naobedovat....

Inak som malemu navarila, mal mix zeleninky + masko, ma to na dva dni tak zajtra nemusim varit.... ako prilohu som nakoniec urobila kuskus a este som si nalozila masko... chcem urobit palacinky na slano s masovov zmesou zapecene syrom a tiez som este nalozila kuracie steaky... tak mam vystarane aspon na dva dni... totiz ta moja draha polovicka dokaze zjest na veceru 300 g masa! no hruza :grinning: :grinning: :grinning:

aaa nepocujem zo spalne ziadne zvuky, tak maly asi zabral, idem to omrknut a napapat sa....

A predpokladam, ze Helu ten autobus o 11 stihla a teraz si uziva u rodicov .....
10. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz
Tak zdravím!!
mládě už spinká (doufám :sweat_smile: ) a snad bude lepší noc :sweat_smile: Manža před chvilkou jel s náhradníma kličema za tchánovcama do Vyškova, někde je ztratili, tak jsem doma sama samička. Ale brzy se snad vrátí :confused:

Tak jsem stihla 11 bus :grinning: Ale holky...to byly fofry...sem chtěla jet s nosítkem, ale já nemohla zaboha zapnout ten kšír mezi lopatkama a furt jsem s tím nějak hejbala až se mi to jaksi vyvlíklo. Na.raná a zpocená jsem se rozhodla na poslední chvíli pro kočár, rychle jsem přeházela věci z báglu do tašky na kočár, šupla Štěpína do kočárku a valila směr zastávka. Ten debil autobusák zastavil tak blbě, že zadní dveře byli akorát u toho nahromaděnýho ztvrdlýho sněhu. No, jsem si myslela, že to těsně kolem busu projedu, ale ono prdlajz. Tak jsem té paní co mi chtěla pomoct řekla, že ať mu řekne, až trochu vyjedu aby popojel. No on ten debil popojížděl a vzal mi i kočár (byli jsme celkem natěsno) -zachytl dvěřma o stříšku. No já v šoku jsem to držela a naštěstí to ukočírovala. Holky, ale jak jsem byla vystresovaná tím nosítkem a pak toto, tak jsem se nezmohla mu ani po nastoupení nic říct :pensive: Já taková držka, jsem na sebe tak naštvaná :angry: Já se z toho vzpamatovala, až když jsem vystupovala...tak cesta trvá busem tak necelých 10min, ale já měla v hlavně jaksi pusto prázdno...Když jsem to říkala manžovi, se divil, že jsem nic neřekla, když jsem taková matka obranářka...ach jo :unamused:

Jinak cesta super, Štěpula byl zlatej.

Jo, něco pro zasmátí...došlo mi to na mail:http://www.maniacworld.com/how-to-get-your-baby-back-to-sleep.html Nebo možná pro poučení :grinning:

Jéé táta je doma, tak zatím :slight_smile:
10. únor 2010 v 18:35  • Odpověz
autor
holky, omlouvám se, že jsem to tak utla...ale malej byl protivnej a musela jsem utíkat. Od té doby jsem se fakt neutrhla. Je to hrůza, byl dneska protivnej jak necky, plakal a vůbec nespal. Usnul až v sedm hodin a teď už jsem ho zase slyšela mrčet.
Nevím jestli dneska ještě napíšu...kdyžtak dobrou
10. únor 2010 v 19:36  • Odpověz
autor
holky pomóóóc, teď zase hodinu řval...takhle ho vůbec neznám...zoubek mu tentokrát dává asi pořádně zabrat. Už jsem to nevydržela a dala mu čípek. Po tom celodenním řádění musí být unavený jak hrom, spinkal hodinku a zase spustil. Teď snad usnul tak doufám, že se aspoň trochu vyspí. Ťuky ťuky...
10. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz
JEEE ZUZI tak hadam cipek zaberie a vy sa vyspite..... u nas bol den tiez dost zly, mal dva krat hystericky zachvat placu... dokonca pri jedle, jeho oblubenom ovoci, to som teda fakt nepochopila, musela som ho vybrat zo stolicky a utesit a potom bastil ako o zivot.... ale dal mi teda pocas dna zabrat. Nechcel byt sam, bud na rukach alebo chcel aby som bola pri nom a ak som potrebovala nieco urobit tak proste knural a poplakaval....
Takze palacinky s maskom som vobec nemala cas urobit, takze som to robila az teraz ked zaspal... a som zase k.o.

HELU: teda bus si ako tak stihla ... ale ten sofer, to je fakt mazec... ten fakt moze byt rad, ze si sa z toho nemohla spamatat , pretoze by urcite este teraz rozdychaval to co by si mu povedala... hlavne , ze sa nic nestalo.... Jo a ten klip mi nejde otvorit, teda nechcelo mi to prehrat, ale ak je tam to placuce mimi a tatinek si k nemu vlezie do postylky a ono na nom zaspi atd... tak to som videla a je to proste mazec, super som sa pri tom pobavila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Holky, uprimne vam prajem aby ste mali pohodovu noc a moooc hodne miminka...... zajtra sa ozvem...... :wink: :slight_smile:
10. únor 2010 ve 21:54  • Odpověz
Tak jsem doteď ležela v účtech :unamused: Jsem si myslela, že už to mám ok, ale manžel samo na poslední chvíli našel zas pár nezaúčtovanejch, tak mi to přestalo sedět, všechno přepisovat. Nejraději bych ho picla. Už nato kašlu, zítra je taky den. Taky si vzpomene večer, za celej den toho mám plný zuby a noc bude stát určitě zas za velký kulový :stuck_out_tongue_closed_eyes: K tomu se Štěpi už dvakrát vzbudil, naštěstí pomohlo jen pohlazení, ale tak to vždycky začíná a končí to hodinovým spánkem nad ránem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :pensive:

Holky, ti naší synátorové se proti nám spikli co?? Nepoužívají třeba skype, nebo teleport nebo co já vím...že se tak umí krásně domluvit, jak nám osladit život :grinning: :sweat_smile: :unamused: :confounded:

Dobrou noooooc!! snad se vyspíme :grinning: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
10. únor 2010 ve 22:09  • Odpověz
Ahoooj holky!!!

jen na skok, Štěpi má zas svůj utíkací den, takže mám co dělat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak jaká byla noc?? My o půlnoci kojo a pak kojo asi o půl4, ale mezitím se budil pláčem, to stačilo jen chvilku pochovat, ale pak zas hodina utěšování...jsem už byla vyfluslá. Manža ho nakonec udrncal sám, jenže pak začal chrápat, sem musela odejít do obýváku. Pak mi zas vrtalo hlavou aby nevzbudil malýho, no ten samo hore, tak zase uspávání a manža šel chrápat do obýváku. Štěpi pak spinkal se mnou v posteli (což jsem se divila, protože on s náma spát nechce :sweat_smile: ) a vstávačka kolem šesté...není ten popis moc domotanej :confused: No každopádně, noc lepší než včera ale ve výsledku stála stejně za prd :confounded:

Ach jo, už mi vylil minerálku..."naštěstí" to vytřel svým pyžámkem :grinning: Holky, buďte rády, že vám ještě nelezou :wink:

Zkusím za váma přes den skočit, když budu mít chvilku mezi Štěpim, dokladama k úvěru a úklidem :grinning:
Venku to nevypadá dnes nic moc, vítr docela silnej, sněží...no fuj, ale ven stejně musíme...musím zanést vyúčtování ostatků, doklady o darech...

Mějte se krásně!!!!
11. únor 2010 v 07:32  • Odpověz
autor
Tak koukám, že to máme s tím zlobením asi všechny stejné....jen Helu to má skoro pořád a my s Mimi spíš vyjímečně.
Dneska v noci už pak dobrý, ten večer byl horší, po čípku jsem myslela, že bude spát krásně, ale pak se asi ještě dvakrát vzbudil s brekem. Tak od jedenácti spinkal vkuse až do půl čtvrté, potom do šesti a pak ještě s malou přestávkou až do čtvrt na osm. Takže celkem dobrý.
Počasí venku fakt hnus a to musíme do nemocnice na to cvičení. No aspoň, že je to takovej kousek.

Helu, co to bylo včera za řidiče? To snad ani není možný. No jo, on nikdy s kočárem v buse nejel co? Nakopat do zadku by potřeboval :angry:
Vytřená minerálka...super...úplně jsem si to představila :grinning: Jo jo, to jsou příhody...a budou další. Taky už se těším jak se pak budu smát až bude malej lozit :wink: Máš teda ale pořádnýho raubíře :slight_smile:

Jejda, já zase musím utíkat...holky zatím
11. únor 2010 v 08:44  • Odpověz
Krasny den holky,

len v rychlosti nakukujem, nejak nestiham... u nas noc ako tak, maly sa asi 4 krat zobudil ale stacilo dat dudaka a spinkal. Papal az o siestej.... vstavali sme o osmej, teda maly a tatinek, mna nechali spinkat do deviatej... Teraz drobcek spinka, ja si dam obidek a o pol tretej valime na zrazikovsku oslavu maminek z brna... Dvaja drobecci oslavuju 2 rocky, tak to bude urcite parada.... uz sa velmi tesime....

ZUZI: ty daj potom urcite vediet ako ste dopadli na tej rehabke a co tam s Ondraskom robili , ci sa mu to pacilo....

HELU: ranna nehoda s mineralkou ma pobavila :grinning: ten Stepanek je teda akcnyyy , ono niekedy som naozaj rada , ze prdolka este nelozi, no na druhu stranu mam trosku obavy, ale uvidime, no...

HOLKY tie noci su fakt sila, neostava mi nic ine len nam popriat aby sa to cim skor zlepsilo....

Uz musim holky, tak vecer sa urcite ozvem... zatial paaa
11. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz
autor
tááák teprve teď mám chvilku jít za váma...
Ráno jsme byli na tom cvičení. Ta rehabilitační říkala, že je malej v pořádku, prý proč jsme přišli. Tak jsem říkala, že nás poslala dětská a ona, že v 8. měsíci rozhodně sedět nemusí, že mu nic není a že každé dítě je jiné. Byla fakt v tomhle taková rozumná. Ale že když už jsme tam tak nám jeden cvik ukáže. Musím mu rukou mačkat jaksi pod žebrama tak 3 x denně. Prý v úterý uvidím...že tam bude jiná rehabilitační tak že si možná bude myslet něco jiného.
Potom jsme došli domů, já uvařila oběd a po odpolední spánku jsme vyrazili se ségrou a kámoškou do Olomouce, jen tak po nákupech. Luba přijel dřív domů tak jsem jela bez Ondráše. Bylo to bezva, chodily jsme po obchodech, nakoupila jsem malýmu hromadu ponožek a dvoje punčocháčky, sobě nějaký trička. No tak dlouho už jsem se fakt nenasmála. Po cestě zpátky jsme zvládly mcdonalda tak jsem plná k prasknutí.
Tatínek krásně všechno zvládl, malýho okoupal, dal mu na sváču banán...jen mi volal, že nemůže najít žádné pyžámko :slight_smile: Přijela jsem něco před sedmou, malýho jsem nakojila a krásně usnul asi tak za 2 minuty...

Helu, teda kdyby Luba chrápal tak se absolutně nevyspím. Takže jsem ráda, že nechrápe.

Jo holky, a fakt je to ta dvojka nahoře...už jde pěkně vidět. A dneska se malej už skoro dostal na kolínka, sice mu to hned ujelo, ale už na to asi přichází...ono to půjde...stačí postrašit rehabkou :grinning: :grinning:
11. únor 2010 ve 21:35  • Odpověz
Tak jen nakukuju, povalím do hajan, kdoví jaká bude noc. Ale jsem zase ve fázi, kdy si říkám, že mu věřím a že se vzbudí jen jednou na kojo a pak až táta půjde do práce tak zas kojo :grinning: táta se mi smál, že jsem nenapravitelná optimistka, ale co mám dělat že??? :sweat_smile: :grinning:

No Zuzi, manža si občas zachrápe, ale já jsem pohotová. Hned do něho rejpnu :grinning: Já potřebuju klid na usínání a tak pokud začne chrupkat, tak má holt smolíka. Jsem hroznej rejpal :grinning:

Štěpíno má taky dvojku nahoře asi prořízlou, ale bohužel ne celou, jde vidět jen malinkatej kousínek, ale i tak mám pocit, že neleze jen dvojka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jenže jak se mu do té papule podívat???? On se zapře a neudělám s ním nic, tak jedině když se řehce,ale to není to pravý ořechový....no uvidím, jaký nám připraví překvápko. Ale nemám strach, že bych našla zoubek jen tak...takový štěstí my nemáme :frowning2:

Zuzi, to je fajn, že sis užila s holkama a tatínek zvládl krásně péči o Ondráška. Ono to potřebuje občas vypadnout a nestarat se co a jak...to bysme asi zmagořily co?? Já mám zas slíbený, že můžu v sobotu na volejbal :grinning: takže budu tři hodiny týrat tělo, už se moooc těším :grinning:
Je fajn, že ta rehabka byla rozumná a vývoj Ondráška neřešila. Ono to fakt nejde vždy podle tabulek, každej prďola je jinej...No vidíš, už začíná jít na čtyři, se co nevidět postaví :wink:

Holky, já měla zas dnes se Štěpínem fofry. Jak já vám závidím!!!!!! Celej den jsem jen lítala a hlídala kam leze, co strká do pusy atd.... ani jsem nestihla navařit obídek tátovi, tak holt dostal jen topinky a míchaný vajíčka se šunkou, cibulkou a sýrem. Ale pošmákla jsem si i já :grinning: Můžu vám ale říct, že to fakt docela vyčerpává, k tomu nevyspaná....ke všemu mi dopolko spal necelou hodinku na prochajdě v kočáře, a odpoledne to zalomil až po pěti hodinách řádění a to ještě jen na 15minut. A já tak chtěla chvilku zavřít oko a on nic :sweat_smile:

Mimi, doufám, že sis narozeninovou párty užila a Tobísek taky :wink: Je to super, že se tak scházíte...

Tak jsem si uvědomila, že jsem nereagovala na ty vaše předešlé příspěvky, moc se omlouvám.....jestli tam byl nějakej dotaz na mě, tak se ptejte znovu :grinning: Dnes už nedočítám a zítra nevím co mi mládě moje milovaný dovolí :wink:

Krásnou dobrou noc!!!! :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:

Tak jsem se šla jen nakouknout a zas tu píšu hromadu volovin :grinning:
11. únor 2010 ve 22:01  • Odpověz
Ahooj maminky,
tak u nás vstávačka v noci kolem jedenácté, musela jsem nakojit ale pak až ve 4! Jen se budí s takovým hrozným řevem, že já mám pak po probuzení pocit, že jsem snad ani nespala. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Konečná vstávačka v šest, ale jsem vyspaná :grinning:
Jen mi přijde dívný, že mi v šest vypije někdy 170, někdy 260 a stejně se budí kolem půlnoci, myslím si, že by mohl vydržet dýl...no nevím...ještě mu dávám noční UM. Asi se nato vyprdnu a dám mu normální, přece jen je levnější, míň kalorické a myslím, že účel bude mi stejný. Uvidím, asi to dnes zkusím.
Taky si myslím, že se mi v noci budí tím, že jak je akční přes den, tak to prostě nervová soustava nestačí úplně zpracovávat. to si ještě pamatuju ze školy, že to tak může být :grinning: ....No, každopádně zuby jsou v tom taky...určitě.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Teď malej posvačil, tak mám chvilku klid :grinning:
Valím pro prádlo do pračky, ať ho můžu rychle pověsit. Včera za mnou dolezl a lezl mi do koše, tahal sušák, takže jsem to věšela skoro půl hodiny :grinning:

Nakouknu!!! Mějte se!!!
12. únor 2010 v 07:57  • Odpověz
autor
Dobré ránko,
Helu, jaký voloviny? Co blázníš, nás takový věci přeci zajímají.
Tak to jsme dvě co při chrápání neusnou. Luba sice nechrápe, ale občas mu to ujede, když ještě nespím a to hned mlaskám :grinning:

Já ti mám taky pocit, že mu snad leze i nějaký jiný zoubek, protože při těch spodních jsem to skoro nevěděla, ale teď dělá teda pěknej bugr. Tak buď je jich víc nebo prostě ty horní ho víc bolí, netuším. Dneska v noci kojo po dvou hodinách...už jsem si odvykla tak doufám, že mě bude už dneska šetřit :grinning: Asi taky nebyl moc vyspanej, protože před chvíli usnul (a to se vzbudil o čtvrt na osm).

Jak to tak čtu tak můžeme být rády, že ti naši kluci ještě nelezou. To pak bude teprve sranda. Včera už se zálibně koukal pod stůl počítačovej na ty všemožný kabely.
Nediv se, že za tebou pořád leze, je to kluk hodná a chce ti se vším pomáhat. No neříkej, že bys zvládla to prádlo pověsit sama? :grinning: :grinning: :grinning: Však počkej, ono ho to za pár let přejde :wink: :grinning: Ale úplně to živě vidím, směju se, když to tu píšu :slight_smile:

Když ti vypije večer kolem 200 ml ještě toho sytícího mlíčka tak myslím, že by mu to mohlo stačit na dýl. Možná to hlad nebude. Asi fakt ta nervová soustava jak jsi psala. Nebo mu vypadne dudel, je mu zima nebo teplo nebo má žízeň. Je toho asi víc proč se může budit, ale těžký poznat co to doopravdy je. Mně se třeba malej probudí tím, že je odkopanej...

Mimi, mimi, kdepak tě máme? Tvůj večerní příspěvek nám nějak chybí :wink: Doufám, že Tobinko nezlobí...
12. únor 2010 v 08:53  • Odpověz
Dobre ranko holky,

ja viem ze som slubila , ze vecer pisnu ale nejak to neslo, nebola energia. Domov sme z tej oslavy dosli az pred pol siedmov, hned siel maly do vane, o siedmej papal a potom krasne zaspinkal.... Zobudil sa teda o desiatej s tatik brutalnym placom , ze som nechapala... asi sa mu nieco snivalo.... tak som sla spat o jedenastej , pretoze som sa bala co bude v noci , ale napodiv, nic.... vobec sa nebudil, papal az o siedmej , takze pohoda....
Inak oslava bola skvela, Tobinko vsetko pozoroval, deticky boli zlatucke, maminky pokecakli.... dali sme si pohar vinka na malu Terezku.... to je holcicka od jednej maminky, narodila sa 10.02.10

ZUZI: ako pozeram tak pani na rehabke ma rozum, si myslim ze Ondrasek je uplne v poho a vy by ste tam nemuseli vobec chodit :angry: :angry: som zvedava co ti povie ta pani v utorok.....
No teda ty si si pekne uzila vcerajsi dnik, tiez by som to brala, tatinek hlidani zvladol na jednotku!!! klobuk dole, neviem ci ten nas by to tak krasne zvladol... :sweat_smile: Noc ste teda nemali nic moc, ale hadam sa Ondrasek polepsi a ten zubok mu uz konecne vylezie....

HELU: prosim ta to nie su ziadne voloviny, urcite to radi citame.... :wink: :slight_smile: Dnes v noci ste sa konecne ako tak vyspali, tak to je super... No ale to lezenie Stepanka a jeho akcnost ti fakt nezavidim, musi to byt pekna fuska.... A s tym ze nestihne jeho psychika vsetko spracovat a preto sa budi tak to tym urcite moze byt.... Inak nam Tobinko vzdy okolo siedmej vypije 210 ml (Vody, cca 240 ml ) nocneho Nutrilonu a staci mu to... proste aj ked sa zobudi tak mu papat nedam, len caj .... ja sa totiz bojim, ze ak by som polavila tak by si zacal vynucovat tu flasu aj pocas noci... takze to riesim tak... je ale pravda, ze zatial mu to nevadilo, vzdy zaspal bez jedla.... Ty jo, zase si ma pobavila tym , ked som si predstavila ako spolu vesate pradlo... Na Stepanka musi byt bozi pohlad :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

HOLKY a pri chrapani by som nezaspala ani ja, takze ak drahy nahodou zachrape, tak ja ho proste buchnem, v tomto som fakt nekompromisna :grinning: :grinning: :grinning: potrebujem proste klud na to aby som sa vyspala.... :sweat_smile: :grinning: :grinning:

No nic holky, idem dat malemu papat a pojde spinkat... ja musim pustit pracku, a navarit malemu, ale nic viac nerobim... vcera by bolo dobre, dnes mi je nanic, ja neviem ci je to nejaka viroza alebo co... len dufam , ze vcera medzi tymi detickami a maminkami, nebol nic nejak nachcipany :confounded: :confounded:

Zatial sa majte, urcite nakuknem....
12. únor 2010 v 09:30  • Odpověz
Štěpula když se mi právě v noci vzbudí, tak regulérně jí. Prostě mi připadá, že má fakt hlad, cecík nežužle...a jakmile se nají, tak odpadne a spí...snažím se ho ošidit vodou, ale to oddálím třebas o hodinu - hodinu a půl, a to jen někdy...Zkoušela jsem to už i dřív ho ošidit, čajem, vodou, ale prostě to nejde. Mě teda nevadí to noční kojení, myslím, že když je to jednou za noc a pak nad ránem, tak je to ok, ale spíš že ho to noční mlíčko tak nezasytí....jí o šesti, takže těch 6-7 hod vydrží bez jídla, tak nevím...

Zuzi, v místnosti máme chladněji a myslím, že mu to vyhovuje. když bylo teplo, tak řvával víc, dudel nemívá, jen někdy, takže si nemyslím, že by to bylo tím...a spí ve spacáku, když náhodou mám pocit, že by mu mohla být zima, tak přes něj hodím deku...

Já pořád věřím, že až vylezou zoubky, tak bude spinkat celou noc :grinning: ale kdy to bude že?? rostou nám už 4,5 měsíce, tak snad....

Jo hodím vám se link na fotky Štěpína: http://helulicek.galerie.cz/4375695-stepanek-8-mesic tak jestli chcete kouknout :wink:

No valím...musíme ven, jinak mi to tu uklizený nevydrží :grinning:
12. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz
No HELU , tak Stepanek je proste maly hlados a potrebuje v noci papat :sweat_smile: :grinning: ale v podstate sa ani necudujem, kedze cez den potrebuje strasne vela energie na tie jeho kusky.... Fotecky su nadherne :dizzy_face: :dizzy_face: normalne som sa pobavila na tom na akych miestach ho nachadzas a sama nechapem ako sa tam dostane :grinning: :grinning: :grinning: je to proste sikulka... a podoba s tatinkom je dost zrejma, ale myslim ze ma aj nieco z teba :wink: :slight_smile:

Inak mi v spalni mame tiez chĺadnejsie, vobec tam nezapiname kurenie, je tam asi 18 stupnov a musim povedat ze malemu sa tak spinka ovela lepsie ako ked tam bolo teplo...

Jo a HELU pri tom vasom tempe ako vam tie zubky rastu , tak mam pocit ze to tak skoro nebude :sweat_smile: :grinning: samozrejme vam to neprajem.... :wink: :slight_smile:

No a ja sa priznavam , ze som spala spolu s malym , nejak nie som schopna nic robit.... asi na mna naozaj nieco lezie :confounded: :angry: :angry: takze prdolka sa napapal, teraz obedujem ja a ked pojde spinkat, tak si zase lahnem s nim....

ZUZI a co vy porabate? Zase mate nejaky akcny dniik alebo ho travite v pohode doma???
12. únor 2010 ve 13:59  • Odpověz
autor
Helu, u nás ošálení vodou taky nikdy neklaplo, chce prostě prso a basta :dizzy_face: Jen mám teda hrůzu z toho až přestanu kojit...co bude dělat až z prsíčka nic nepoteče. To asi bude pár prožvaných nocí :astonished:
Jooo Helu, věřit tomu můžeš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nééé, určitě to tak bude :wink:

Malej má v pokojíku taky chladněji, netopíme tam...řekla bych, že se mu spinká dobře. Je to asi pro mimča lepší, resp. i pro dospěláky. V ložnici taky netopíme.
Já dneska asi zavařím pračku...už mám vyprány 3 pračky a ještě tam mám, ale to asi nechám na zítra. Peru po barvách, takže tam mám ještě červenou :slight_smile: Už se těším na to žehlení. A i jinak jsem byla dneska pilná. Asi nějaký uklízecí amok nebo co :sweat_smile: Aspoň budu mít zítra čas na taťku a budeme s malým řádit. Ikdyž jede na trénink, ale to bude v tu dobu snad Ondra spinkat.
Taky jsem tu měla dvě návštěvy. Můj taťka byl v makru, tak mi dovezl nějaké věci a pak přišla kámoška co tam chtěla koupit pasty na zuby.

Mimi, teda to tvoje "nezapiname kurenie" mě fakt dostalo...jsem se hrozně zasmála...je to takový pěkný výraz. Slovenština je fakt pěkná.
Ať je ti brzy lépe. Doufám, že tě Tobi nechal odpočívat.

Tak já jdu pověsit tu pračku, malýho jsem dala do postýlky, byl nějakej ukňouranej, tak jsem zvědavá jestli usne, zatím
12. únor 2010 v 17:05  • Odpověz
autor
V pokojíku bylo jakýsi ticho tak jsem myslela, že usnul...no samože nespí, je na břichu a jak jsem tam vlezla tak se zubil na celý kolo :grinning: A přitom byl tak protivnej a vyloženě ospalej, když jsem ho tam dávala. Ještě ho chvíli nechám a kdyžtak vezmu zpátky. Uděláme tatínkovi buchetku.
12. únor 2010 v 17:11  • Odpověz
Zdraviim holky,

ZUZI: ty nie si jedina , koho moje slovenske vyrazi pobavia (samo v dobrom) :wink: :grinning: :grinning: :grinning: drahy sa mi smeje takmer vzdy ked pridem s niecim novym... Tak co Ondrasek, dachol si alebo si ho z tej postielky vybrala... Jo a to pranie poznam, tiez pustam pradlo po farbach, takze aj ta nasa pracka si to uzije :grinning: :grinning: No s tym kojenim to asi budete mat trosku boj, pocula som vela nazorov , ze ten spravny cas na odstavenie mimca je ten 8 mesiac, takze mate najvyssi cas :grinning: :sweat_smile: a mozno ta Ondrasek prekvapi a zvladne to :wink: :slight_smile: Dnes si mala zase navstevy, takze si to pekne uzivate :wink: :slight_smile: ale tak to ma byt.... :slight_smile:

No inak Tobinka som dala spinkat o tretej (tak ako stale) lenze asi sa mu nechcelo, strasne plakal a ja som nemala to srdce ho tam nechat, ked som videla tie jeho krokodilie slzicky :sweat_smile: Tak som si ho vzala do postele, ze si pospime spolu, lenze tam sa len rehnil, tahal ma za vlasy a taaak, takze sme po pol stvrtej vyliezli z postele, dala som mu papat a spinkat siel az o stvrtej... ja som si tiez lahla... zobudil nas tatinek ked dosiel dom, teda najprv mna a maly vstal okolo pol siestej... ale teda do tej siedmej bol fakt protiva, protivna... ale zase od pol osmej krasne spinka....

No a este som sa dnes poriadne vytocila... v nedelu sme maly ist k tchanovcom (po dvoch mesiacoch) ale ja sa fakt necitim dobre a som rada ze nemusim z domu ,tak som povedala drahemu , nech zavola rodicom a nech pridu v nedelu oni, na obed a taak... tak jeho mamina , ze sa dohodne s otcom a ze zavola.... samo nezavolala, tak jej o osmej volal drahy... dal to na hlasny odposluch.... teda ta mala hlas ako keby isla umriet, a ze oni teda pridu ale len na chvilku lebo otec je na neschopence a ma vychazku len do stvrtej a ze co ak mu pride kontrola... no keci a keci, som to normalne nemohla pocuvat.... a drahy jej hovori... jasne takze tatkovi se nechce.... som to uz nevydrzala , tak hovorim , ze nech sa na to vykaslu , ze prideme my.... tak to ste mali pocut tu zmenu hlasu, hned spokojnost.... ked dotelefonolali , tak som drahemu povedala , ze to bolo posledny krat , co som ich k nam pozvala a ze ak sa im nechce tak nech nechodia... a ze nechapem, ze nedokazu uznat ked sa niekto neciti dobre.... samo povedal , ze co ma robit ak sa otcovi nechce... holky ja som z toho tak vytocena , ze tam ani nemam chut ist :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Do prd.le to ako nemozu raz prekonat tu svoju lenivost!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Juuu , zase som sa vykecala, tak mi prepacte, ale je mi lepsie.... :sweat_smile: Jo a drahemu som povedala , ze ak mi nebude dobre tak nech ide v nedelu sam s malym... a to som fakt zvedava ako si s nim poradia, kedze je momentalne taky aky je , ked ma nevidi... chjoooo

HELU co ty? aky bol Stepanek cez den???
12. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz
Mimi nezklamala, napísala :grinning:

S tím kurenim jsi mě teda dost pobavila,hned jsem to musela říct manžovi :grinning:
Mimi, je mi líto, že máš takové tchánovce. Je mi to moc líto :frowning2: to jim ani jejich vnouček nestojí zato aby za ním přijeli?? ikdyby to mělo být jen na chvilku!!! Fakt nemám slov, bych byla taky pěkně nas.aná. Podle toho co tu občas napíšeš tak, já bych k nim asi vůbec nejezdila...ikdyž ono je to zas těžký co?? Ach jo, tak držím palečky a budu na vás myslet v neděli :frowning2: :wink:
Jo a mimi, klidně se vykecej!! od toho tu přece jsme :wink:

Štěpíno bambíno byl dnes celkem v poho. Akorát mě musel mít furt na očích, takže když jsem si jen na chvilku odskočila do vedlejší místnosti, tak hned fofroval za mnou. Taková stíhačka :grinning: Chtěl se nosit na rukách, takže je mám jak opica, ale jinak pohoda :wink:
Jsem zvědavá co v noci...nakonec jsem mu dnes dala klasickej nutrilon, tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží. No pokud mu noční UM vystačí posledních pár dní jen do půlnoci, tak jsem zvědavá co klasický UM. říkala jsem manžovi o nočním Nutrilonu, že by třeba pomohl (mám to od tebe, když Tobi spí celou noc :grinning: ) ale že je dražší než naše Hami...on hned s radostí, že ty peníze klidně obětuje, když bude chrnět celou noc. Ale on to řekl s takovým nadšením, že jsem se musela fakt chlámat :grinning: :grinning:

Holky, končím, manža už končí v koupelce...tak dobrou noc a krásné sny :dizzy_face: :pensive: :pensive: :pensive:
12. únor 2010 ve 22:51  • Odpověz
autor
Jo jo, kurenie je fakt boží...jsme se zasmáli večer i s Lubou jak jsem mu to říkala :grinning:
Jejda, tak to ti teda nevím jak bych dopadla teď s odstavením :sweat_smile: Nějak mě to ale neobtěžuje a když vidím jak si pochutnává, tak mu to prostě nemůžu udělat :dizzy_face: Navíc kvůli tomu atop. ekzému se prý musíme snažit kojit co nejdéle.
To víš, že už neusnul. Jen se smál a otáčel...no nemělo to cenu. Tak jsme šli udělat ty "žravé řezy s mandarinkami" Nevím jestli jste některá nechtěla recept...kdyžtak ho dodám.

S těma tchánovcema je to fakt na houby. Člověk by řekl, že budou chtít vidět vnoučka co nejčastěji, ale oni asi neee...což je mi divný. Když vidím Lubovi rodiče jak jsou říční, nejraději by ho viděli každý den. A věřím tomu, že kdybych to dovolila, tak že bych tu tchýni i každý den měla :wink: A to nebydlí hned za rohem, ale 25 km.
Místo, aby byli rádi, že je zvete na oběd tak budou dělat ocapinky nebo co? :angry: Ach jo, to bych se naštvala taky...Asi ale už s nima nic neuděláš, když není vůle, tak bohužel...jejich smůla. Vy se jim přece vnucovat nebudete.
Aspoň, že sis trochu ulevila, když jsi nám to sem napsala. Od toho tady přece jsme nee? :wink:

Tak já jdu do hajan. Oba kluci už spí, jen mně se dnes jaksi nechce. Ale raději to zkusím, bůh ví jaká bude zase noc...dobrou holky
12. únor 2010 ve 22:54  • Odpověz
Holky, ja vam tak dakujem, ze ste si moje vylevy na tchanovcov vypoculi....Njn, asi s tym uz nic neurobim, ale to neva. Nejak tu navstevu raz za cas prezijem.... :confounded: :rolling_eyes: Oni sice tvrdia ako strasne im tobicek chyba a ze ho chcu vidiet ale musime tak vzdy len my, oni nepridu nikdy :angry: :angry: Chjooo, ked si predstavim ako sa za nim idu zblaznit nasi, a ze su tak daleko a nemozu tu byt... Napriklad dnes , ked ma mamka cez skype videla tak hned sa pytala ci mi nie je dobre a bolo jej luto , ze mi nemoze prist s malym pomoct .... a naopak tchyne este chce aby som tam chodila , namiesto toho aby navrhla ze mi s nim pride pomoct ... no ale uz na to kaslem....

Som fakt rada , ze vas moje "kurenie" tak pobavilo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Sa tu teraz normalne aj ja smejem ako dement :grinning: :grinning: :grinning:

HELU: v podstate ten nocny nutros je drahsi o nejakych 65 kc, teda 400g pixla stoji 199 kc ale zase ju davam len raz denne takze vydrzi dlhsie..... je fakt hustejsi, dokonca som na savicke musela urobit vacsiu dierku, pretoze mu to cez tu ktora tam je od vyrobcu nechcelo ist :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Teda tie ruky ako opica ti verim, pri Stepiho vahe, fakt mas co nosit.... Jo a som si predstavila Stepanka ako za tebou fofruje :grinning: :grinning: to musi byt fakt boziii :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

ZUZI: samo som nemyslela aby si Ondraska prestala hned kojit, to by ti asi ani nedovolil.... :wink: :grinning: a nerozmyslala si napriklad , ze mu budes odstriekavat a davat mu to z flase? Hmm, ktovie ako by na to pristal, by sa mu to pravedepodobne tiez nepaciloooo :sweat_smile:
Inak ten recept na tu buchtu som chcela ja .... tak prosim pisni, dikes....
Tiez som si myslela ze Ondrasek nezaspi a nesklamal :grinning: :sweat_smile:

No nic holky idem tiez do hajan... som myslela ze si v noci pozriem otvaraci ceremoniál ZOH ale zajtra ho opakuju, tak ma to ukludnilo... Ja tak nemam rada , ked je olympiada za velkou mlakou... potom vzdy vsetko davaju v noci :angry: :angry: :angry: :angry:

Tak krasnu dobru noc vam prajem dámy :slight_smile: :slight_smile: a samozrejme hodne miminecka, ktore prespinkaju celu noc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2010 ve 23:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.