• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Finále je tu...staly se z nás maminky

(Zamčená)
24. března 2010 
Krásné ráno!!
tak my už jsme hore...vstávat s ním chtěl tatínek, ale Štěpi mě tím kudlením, taháním, štípáním tak dokonale probral, že jsem šla já a zítra půjde tátat :wink:

No vidím dámy, že se tu ještěi včera diskutovalo :grinning:

Mimi, já musela na manžu trochu psychologicky :grinning: Ten Hajaja od Hami je taky hustej, musela jsem zvětšit dírku na savičce, takže myslím, že Nutroš by tím taky prošel....Včera, jak jsem psala, jsem mu dala klasik UM a hajal do půl1, pak do 4 a v 6 vstávačka. Takže dobrý....tak nevím, jestli už to mlíčko na něho přestalo působit :confused: Máme ještě jedno balení doma, tak uvidím, jestl ho dobereme, nebo koupíme Nutrilon....na druhou stranu jsem celkem spokojená teď s tím jeho spánkem...ale zas spát celou noc, jééé to je představa :grinning:

Zuzi, já taky ještě nebudu odstavovat Štěpína. Sice už mi fahčí jen jeden cecík, ale zatím mu to stačí, takže chci ještě kojit co to půjde. Ale zas tak max do roka....uvidíme...

Holky, musím, malej mi tu vypiskuje....zkusím se ještě za váma stavit...

tak zatím páááá
13. únor 2010 v 06:25  • Odpověz
13. únor 2010 v 07:25  • Odpověz
Zdravim holky,

nooo u nas dost brutalna noc, hore som bola asi sedem krat, dva krat pre moj hrozny kasel, dva krat ma zobudilo draheho chrapanie (aj som mu to dala pocitit) a dva krat sa zobudil drobcek, no a plus o siestej papal... takze som sa moc nevyspala, ale zase tatinek ma nechal spinkat do deviatej a s malym sa sli hrat, urobili mi ranajky a taak. Teraz Tobinko obedoval... tatinek siel do obchodu nakupit potraviny, chceli sme ist vsetci spolu, ale ja sa na to fakt necitim tak siel radsek sam. Drobcek sa tu teraz hra a ja mam chvilocku na vas....

HELU: tak u vas celkom dobra noc, a pozeram , ze Stepankovi stacilo aj normos UM... teda neviem ci ten nocny Nutrilon na vas zaberie, si myslim ze je to v podstate rovnake... To Hajaja a nocny Nutros.. ale skus a uvidis...

Holky co sa tyka toho kojenia, tak s vami suhlasim, keby som ja mohla kojit , tak tiez kojim tak do roka.... ale zase nekojenie ma aj svoje vyhody :wink: :slight_smile:

No taak moc som toho nenapisala ale drobec sa tu rozculuje , tak idem za nim.... vecer sa urco ozvem... drahy ide do posilovne.....

Uzivajte si dniiik....
13. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
Jooo a HELU, ty si uzi volejbal.... teda zda sa mi , ze si spominala , ze pojdes :wink: :slight_smile:
13. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
autor
pěknou sobotu holky,

Helu, tak mně fahčí ještě oba dva cecíky :slight_smile: taky kojím tak 6x až 7x denně ještě. Mimi, takže to bych se asi uodsávala :grinning: :grinning: Odsávám vždycky večer a to mi celkem stačí, sice mám elektrickou medelu, ale i tak.
Helu teď už budou všechny noci dobrý...ba ještě lepší...určitě :dizzy_face:
Tomu videu jsem se fakt s chutí zasmála, koukla jsem i na jiný...bezva.

Já jsem odpoledne sama s malým. Luba po obědě odjel na trénink a pak mají ještě valnou hromadu klubu nebo co, tak tam musí být taky. Tchýně se nabídla, že mi vyžehlí prádlo, že stejně nemá co dělat a aspoň prý spálí nějaké ty kalorie :grinning: Tak jsem ji poslala prádlo a mám pohodičku. Sice jsem nejdřív nechtěla, abych si nemusela připadat neschopná...jako že si nezvládnu vyžehlit sama. Ale když tak moc chtěla...myslím, že je ráda, když mi může pomoct. Dokonce jsem jí řekla, že kdyby jela do Pv nakupovat tak ať se klidně zastaví. Holky, jsem na ni nějaká hodná poslední dobou :wink: :grinning:

Onďulkovi jsem dneska udělala poprvé hrášek tak jsem zvědavá na reakci. Měl bramboru s květákem a hrášem, takovou jakoby hustější polívečku. Napapal se a krásně usnul. Já jsem si zametla a umyla země, a protože mám jinak vše uklizeno, tak budu asi brouzdat po netu nebo čučet na telku.

Tak zatím dámy...
13. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz
autor
Mimi, tady je ten recept:

250 g cukru moučka
5 žloutků
5 lžic horké vody, ušlehat a přidat

130 g hladké mouky a 1/2 prášku do pečiva
sníh z bílků.
Upéct korpus.

Krém uděláš z 1 ušlehané šlehačky (dosladit cukrem podle chuti) a 2 zakysaných smetan. Krémem se potře korpus, nahoru posypat pokrájenými mandarinkami. A nakonec želé:

3/4 l (šťáva z mandošek plus voda) a 2 vanilkové pudinky.
Určitě si pochutnáte
13. únor 2010 ve 14:33  • Odpověz
Zdravim holky,

Noo konecne som sa tu dostala :sweat_smile: Den sme si uzili s tatinke doma pri telke a pri otvaracom ceremonialy ZOH, bolo to super, potom sme drobceka okupali, drahy mu dal papat a krasne zaspinkal (okolo siedmej). Tatinek siel cvicit, ja som co to porobila a konecne dala slubene fotecky na facebook (teda este nejake davam). Podarilo sa mi tam nahrat aj dve videa ako sa Tobinek ponara, tak vam to hadam pojde prehrat (ja som si musela nainstalovat nejaky novy prehravac, ale bolo to rychle)

ZUZI: diky moc za recept, znie to fakt lakavo, urco urobim, len si musim dokupit nejake veci.... Jee ja som nevedela, ze kojis este tolko krat denne :sweat_smile: to by s tou odsavackou asi fakt neslo :sweat_smile: :sweat_smile: Nebooj si mysli , ze Ondrasek v pohode zvladne aj hrasok :wink: :slight_smile: A s tym zehlenim si urobila dobre, nech len tchynka pomaha :grinning: :grinning: aspon mas viac casu na Ondraska a manzu :wink: :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:

HELU co ty? ako bolo na treningu???
13. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz
Noo teda holky, vy ste ma tu dnes nechali samu?? :confused: :sweat_smile: :grinning: :grinning:

Tak jdu do hajan.

Krasnu dobru noc vam prajem.... :dizzy_face:
13. únor 2010 ve 23:06  • Odpověz
autor
Jooo Mimi, úplně samotinkou...
já už jsem večer byla jakási hotová a šla v deset do postele. Ale jen jsem se stejně převalovala a nemohla usnout, honily se mi hlavou zase blboviny. Usnula jsem až po Lubovi a za chvíli se vzbudil malej :slight_smile: Dneska noc celkem dobrý, probudil se jen ve dvanáct a potom ve tři, pak spinkal až do osmi. A včera dokonce do půl deváté :astonished:
Dneska jedeme na oběd k našim do Přerova, tak super, nemusím vařit :wink:

Teda holky, malej je z ničeho nic jaksi moc akční. Pořád je někde jinde, válí sudy rychlostí blesku a dokonce se začal i jaksi pohybovat dopředu. Je to takový záhadný způsob....pořád se tak divně napíná, přetáčí a tím se trošku posunuje. Najednou je podezřelý klid tak na něj mrknu a už má nějakou dobrotu (třeba prodlužku, závěs nebo nočník :grinning:)

Přeju vám pěkný den
14. únor 2010 v 09:26  • Odpověz
Krasny vecer holky,

idem na chvilocku za vami... tatinek je v posilovni, drobcek spinka.....
Dnes boli moji chlapci u tchanovcov, ja som ostala doma, nebolo mi najlepsie, ale aspon som si upratala, dala si relaxacnu vanu, vytrhala obocko, proste som sa venovala sebe :dizzy_face: Ale aj ked to bolo super, tak mi velmi chybali a bola som stastna ked dosli domov...

ZUZI: prosim ta, co sa ti zase za blbiny honili hlavou, ze si nemohla spinkat? Pozeram , ze Ondrasek uz spinka celkom pekne, tak hadam budete mat chvilocku pokoj :wink: :slight_smile: No vidis, Ondrasek nepotrebuje ziadnu rehabku, potreboval len trosku casu a uz je to tu, o chvilocku z neho budes mat take iste torpedo ako ma Helu :grinning: :grinning: :grinning:
Ako ste si uzili dnik u vasich? Urcite to bolo super, je fajn, ked si mozeme oddychnut od varenia , ze??

No nic, idem k telke a relaxovat, ale este nakuknem....

A kde mame Helu???? :confused:
14. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
autor
holky, tak my jsme si dnešek bezva užili. Nejdřív jsme si pochutnali na dobrém obídku, potom následovala procházka po parku a pak kafíčko a zákusek. Domů jsme dorazili v pět hodin. Tatínek nám po šesté ujel na nějaké přátelské utkání, ale to zase tak nevadilo. Malej už se chystal spinkat a o půl sedmé už spinkal, asi byl dost unavenej.
Já jsem pak uvařila Lubovi na zítra oběd, udělala tousty na sváču, vyhrála jednu aukci (4 bodýčka s dlouhým rukávem) a trochu poklidila. Za chvíli se chystám do pelechu.

Mimi, ani ti nevím...žádný blbiny, prostě jen takové normální věci, nic hroznýho. Prostě jen pořád přemýšlím a nemůžu si nechat jakoby čistou hlavu a vypnout...nevím jestli to říkám správně.
S Ondráškem jsem moc ráda, že mu to tak jde. Za poslední týden vidím hrozné pokroky. Je to potom asi fakt ze dne na den. Už si začíná pod sebe dávat pěkně nožky zároveň s ručkama, takže myslím, že na to za chvíli přijde. No to je fuk, i kdyby nee, tak myslím, že ještě čas má.
Ty sis to dneska taky užila...je potřeba si udělat taky den pro sebe. Doufám, že už je ti lépe. Posíláme ti s Ondráškem uzdravovací přáníčko a Ondrášek pusenku :slight_smile:

Holky dobrou, já mám dneska splněno :dizzy_face:
14. únor 2010 ve 22:25  • Odpověz
Tak este nakukujem.... Zuzka nesklamalla :dizzy_face: :dizzy_face:

Inak ZUZI s tou hlavou to pises v pohode a rozumiem ti, stava sa to aj mne... :confounded: :grinning: :grinning: Dakujem Ondraskovi aj tebe za uzdravovaci pranicko a Ondraskovi navyse aj za pusenku, hned mi je lepsie :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ja si myslim , ze Ondrasek uz o chvilocku bude pekne lozit a ty za nim nebudes stihat :grinning: :grinning: :grinning: je to proste sikulka.... :dizzy_face: Den ste mali bezvadny, ste si ho tak rodinne uzili.... holky ja uz sa taaak tesim ked bude vonku krasne teplucko, si to budeme uzivat este viac ako teraz :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jo a musim sa pochvalit ..... som si myslela , ze mi tatinek ani nepopraje na valentina , ale dosiel z posilovne a doniesol mi krasne velke srdicko (taky vankusik) ... ma to hrozne potesilo :dizzy_face: :dizzy_face:

tak a uz idem do hajan..... krasnu dobru noc vam prajem , jo a hodna miminecka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. únor 2010 ve 22:57  • Odpověz
Zdravím holčiny,
my měli dnes hroznou noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: od 22 do 1,30 hore, pak ve 3 zas hroznej řev, to naštěstí během půl hodiny usnul a v šest už definíto vstávačka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tatínka jsem raději už v jedenáct poslala spát do obýváku, aby se chudák trochu vyspal do práce.
Nevím jestli to byly zoubky nebo co, je fakt, že mu asi lezou jedna horní a jedna dolní dvojka, mám pocit, že ještě někde něco leze ale jistá si nejsem ničím, nenechá si sáhnout do pusy. a když se směje, tak to tak rychle neprohlídnem...

Mimi, tak vidím, že jsi v neděli na návštěvu nejela, no, aspoň sis udělala jen den pro sebe. Ono je to potřeba a určitě ti bylo líp, než poslouchat tchýní...Jinak fotečky na FB jsou nádherný :grinning:
Ono mimi, ten noční nutroš může být hustší než ten hajaja. Ony ani mlíka sunar, nutroš a hami nejsou co do hustoty stejný. Alespoň toto jsem kdysi četla na nějaké diskuzi. Ale i holky z okolí říkaly, že jim ten hajaja zabral na chvilku a pak bez efektu. Já teď dala po dvakrát normoš nutroš a co se týče jídla tak jí tak v tu jednu a pak kolem čtvrté, takže pohoda....

Zuzi, no já kojím už jen z jednoho cecíku asi tak měsíc a půl. Myslím že po 5. měsíci jsem měla trochu krizi laktační a od té doby ten cecík nějak přestával fachčit. On ani Štěpi se k němu moc neměl a odsávačka mi to pořádně nevytáhla a popravdě, já nato asi i trochu kašlala a tak to dopadlo. I ten druhej mi připadá, že už to není úplně vončo, ale Štěpi si zatím nestěžuje :grinning:
to je fajn, že jste si užili neděli v klídku a pohodě. Obídek vařit nemuselas, takže taky super odpočinek :wink:

Přes víkend jsem jaksi nestíhala, jo jo Mimi, v sobotu jsem byla na tréninku. Hráli jsme s klukama, kteří už hrají ligu, takže jsem dojela domů totálně dobitá, dodělaná a samej monokl :grinning: Oni si holt hrají to svoje, takže musíme stíhat a vybírat všechno a to je teda dílo...ale nestěžuju si, už jsem si nato zvykla :grinning: Taky jsem jim to párkrát pěkně osolila :grinning:
V neděli jsme si užívali s tatínkem, takže taky super den.

Jo a moji babičku odvezla včera záchranka do nemocnice :pensive: Strejda ji vytáhli k nim na oběd a ukázali ji pak i mimísky, jenže babička to asi psychicky neunesla. U nich se svalila, ale zas se nějak vzpamatovala a do nemocnice v žádnem případě nechtěla. Když ji dovezli domů, tak se tak strašně třepala a nebyla schopná ani vyjít z auta. To teda nakonec došla, ale stejně museli volat záchranku. Doktor ji pro jistotu zavezl do nemocnice, má nemocný srdíčko, tak pro jistotu jestli se náhodou neuvolnil nějakej vmetek a nezpůsobilo to třeba embolku....tak snad to bude dobrý.
Má mamča jim říkala, ať ji tam ještě nevozí, že je brzy. Ale měli svoji hlavu a tak to dobadlo...ikdyž ono je to těžký, babička se furt tváří jak hrdinka, ale já vím, že ju to furt hrozně bolí. Nedávno mi řekla, že se nemůže furt podívat na sestřenčinu fotku (má vystavený všechny svatební fotky vnoučat), že ji to furt hrozně bolí....ach jo, no věřím, že babča bude v pořádku.

Holky, končím, mladej zas řádí. Kde bere energii netuším :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Krásnej den :slight_smile:
15. únor 2010 v 07:07  • Odpověz
Omlouvám, se že na všechno nereaguju, ale pročetla jsem to rychlosti blesku....nějak chybí elán a energie. Tak jdu na kafi a snad se to zlepší :grinning:
15. únor 2010 v 07:08  • Odpověz
autor
Dobré dopoledne,
dneska u nás dobrá noc, kojo něco po dvanácté, potom se vzbudil ve tři, ale to jsem byla tvrdá a prso mu nedala :dizzy_face: Zkusila jsem ohřát trošku vody (studenou by ji totiž vůbec nevypil), malej vyžahl tak 80 ml a spinkal krásně dál až do sedmi hodin. Takže asi pokaždé hlad nemá. Asi to budu zkoušet častěji
Jéé, zrovna se mi vzbudil...takže to zkusím dopsat později :sweat_smile: zatím
15. únor 2010 v 09:55  • Odpověz
autor
Probudila mi ho pošťačka, zvoní jak na lesy :confounded: Donesla Lubovi dopis, ale stejně mi ho nedala...
Malej tady chvíli řádil na koberci, před chvílí přišla ségra tak ho krmí svačinkou. Dneska dorazí naše dvorní kadeřnice tak nás vezme všechny i s kámoškou. Tak přišla ségra dřív a uděláme si oběd.
Já jen, aby jste se nezlobily, kdybych tu dlouho nebyla :grinning:
pěkný den
15. únor 2010 v 10:39  • Odpověz
Zdravim kocky,

u nas noc klasica, co sa tyka Tobinka, zobudil sa o pred piatou, dostal cajik, spinkal do siedmej, napapal sa ale uz nezabral (sa necudujem po 12 hodinovom spanku). V posteli som ho udrzala do pol osmej a potom sme vstali. Ale ja som bola v noci hore asi 4 krat pre ten moj hrozny kasel, mam pocit ze nic nezabera, je to proste des. No ale neva nejak to prezijem, kym to prejde... Teda ked sme vstali, dali si ranajky, maly sa pohral. O desiatej dostal papat a hned zaspinkal. Ja som si povesala pracku, dala prat dalsiu, co to porobila a teraz som prisla za vami....

HELU: teeeda tak si si volejbal pekne uzila, len pozor na tie modraky aby si potom niekto nemyslel ze ta manza bije :grinning: :grinning: :grinning: Ale zase ta noc u vas :confounded: :confounded: to je fakt mazec, kedy ty holka budes mat pokoj? Stepanka fakt obdivujem, pretoze nechapem kde berie tu energiu.... :confused: :confused: Pocuj a neskusala si nejake probioticke kapicky, co som tak citala, tak maminky si to dost chvalia, ze zabrali ked im mimca nechceli v noci spinkat, ale teda su vraj dost drahe :confounded: :confounded: To len taky moj postreh..... :wink: ALe samo skuste este ten Nutros, mozno zaberie... velmi vam to prajem :wink:
Dakujeme za pochvalu foteciek, no jo je to moje zlatickoo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
No co to citam s babickou... chuda ta to musi strasne prezivat, dufam ze bude coskoro v poriadku a ze nabuduce uz budu posluchat mamcu ked im povie , ze na to este nie je pripravena.... Daj potom vediet ked ju pustia... A ak som to spravne pochopila, tak dvojcatka uz su doma? AKo sa im dari? Urcite musia byt kuzelne a aj ked to este stale mate vsetci tazke , tak vam robia radost :pensive: :dizzy_face:

ZUZI: teeda , takze Ondrasek to zvladol aj bez prsa, sikulkaa, takze hladom sa nebudil, je to rostak , proste chce mamincinu blizkost a prsicko :grinning: :sweat_smile: No co ale uz aspon vies ako na neho :wink: :slight_smile: Postacka je teda ... :angry: :angry: Strasene som neznasala , ked u mna zvonil postar , samo pristiel vzdy ked drobec spinkal, tak som ho upozornila , ze mam mimco a nemusi zvonit ako o zivot... uz sa chvalabohu poucil !
Dnes teda budes mat zase zaujimavy dnik, pekne si ho so segrou a kamoskou uzi , som zvedava na tvoje nove vlasky ....

Maminky uzivajte si dnik, ja idem chvilocku relaxovat, kym sa prdolka zobudi... zatial paa
15. únor 2010 v 11:07  • Odpověz
autor
Přečetla jsem v rychlosti jen první odstavec...Mimi, zkus na odlehnutí sirup Thymomel. Mně ho doporučila ségra a řekla bych, že fakt pomáhá. Krásně to odlehne. Je to jen přírodní, i pro děti...takový dobroučký medový sirupek. Doporučuji
15. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
Tak jsem mluvila s doktorem, babička má plicní embolii. No ještěže ten doktor ze záchranky trval na převozu do nemocnice, protože se jevila podle ekg a tlaku v pořádku. Ke všemu jsou ve vyškově zakázaný na interně návštěvy....

shfhkzzbhl uh n ju h clu g tfe to vám posílá Štěpíno :grinning:
15. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz
Helu, no este ze sla babicka do nemocnice... a preco tam mate zakazane navstevy? :confused:

Stepankovi dakujeme za krasny prispevok :grinning: :grinning: :grinning:

Inak Tobinko je dnes strasne zly... tusim od rana sa vydrzal hrat tak pol hodku v stolicke a koniec, este bol dobry ked papal .... stale mrnka, ked ho niekam polozim tak tam vydrzi byt ticho 2 minuty a ked si ho nevsimam , tak o chvilocku mu po tvaricke tecu slzy ako hrachy... a mne ho je tak luto nechat... takze ho mam stale pri sebe, hrame sa alebo je u mna na rukach a ja samo nemozem nic urobit... teraz som ho dala do postielky, mozno zaspinka, zatial tam je ticho , tak som zvedava...

Zuzi: diky za typ - ten sirup, poslem draheho zase do lekarne... Stodal ani Robitusin nezabral, tak hadam toto zaberie....

idem mrknut na ten moj poklad a ak bude spinkat tak zalahnem aj ja....
15. únor 2010 ve 14:14  • Odpověz
Tak drobcek spinka uz asi pol hodku ale mne sa nejak nedari zaspat.... a cuduj sa svete, nejak sa nudim.... :confused: :sweat_smile: a popri tom ma honi mlsna a vobec neviem co by som si dala.. chjoo tak neznasam tie stavy! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
15. únor 2010 v 15:21  • Odpověz
No tak my sme sa prave napapali a ja som si naivne myslela , ze bude aspon chvilocku tichoo... ale pomaly prichadzam na to o co mu ide, on proste nechce lezat, ked sedi tak to je vysmiaty od ucha k uchu ale ked ma lezat tak to eeee... lenze ja ho este nechcem nechavat dlho sediet :confounded: :confounded: Fakt neviem co robit......

Idem povesat poslednu pracku, konecne mam kos na pradlo uplne prazdny... si to musim vychutnat kym pride moja polovicka z prace :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Zuzi tak co tvoje vlasky???
15. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
Holky, no uz mi je az trapne , ako tu vediem ten monolog :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Drobecek spinuska uz od siedmej, ja som po sprske a po veceri, dala som si spagety a teda som plna :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning:

No nic koceny, tak hadam sa tu este ukazete... ja idem za polovickou , dnes je vynimocne doma, nesiel cvicit :confused: :confused: tak zatial sa majte... este nakuknem....
15. únor 2010 ve 20:02  • Odpověz
Mimi, hlásím se :grinning: Nějak nebyl přes den čas....pořád se něco děje :grinning:
dnes šel ten náš raubíř spinkat o něco později než je zvyklej, tak jsem zvědavá, jestli si to natáhne i ráno. To by bylo žůžo, ale jak ho znám, tak bude chtít určitě vidět mámu už v šest ráno. Už se raději pomalu chystám do hajan, ať se trošku vyspím,kdyby měl zas jednu ze svých super nocí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tatínek dnes konečně koupil novej foťák, sice žádná zrcadlovka, ale fotí krásně. Alespoň ve srovnání s tím starým digitálem :grinning: Štěpíno furt hleděl ani usmát se nechtěl, když ho táta fotil. Hrozně se rozčiloval, že mu to nechce půjčit...no jo, začíná mít svoji hlavu...

Holky, dáváte kluky do chodítek?? Já si tu někdy mezi holkama připadám jak exot, jak s názorama na stravu, vývoj, chodítka atd. Ale nechápu když jedna holčina, má o 14dní starší holčičku, která ji neleze, nesedí, nechce se otáčet je taková slabá (mě teda připadne)a nacpe ji do chodítka aby se posilovala a že se jí to moc líbí. No podle mě debilita...druhá zas dává stejně staré holčině jíst to co jedí oni, jen tolik nekoření,nesolí...další dokonce už dává bramboráky!! (ta má chlapečka staršího o dva nebo tři měsíce) atd...je toho povícero...když něco řeknu (ne nějak zle) tak si připadám jak debil. Když jsem té holčině dnes řekla, že to chodítko nebude teď to nejlepší, tak jsem si vzápětí nadávala proč vůbec otvírám pusu...ona je už totiž dvojnásobná matka a já mám teprve první...tak už raději kolikrát mlčím a myslím si svoje...
Teď to vypadá, že tu máme samý takový maminy....néééé jsou tu i rozumný holky :grinning:

Mimi, my měli dnes taky špagetky :grinning: tobinko chudáček trpí, no to znám. Ono holt se to musí vydržet. Ale musím říct, že než vylezly ty první zoubky to byla katastrofa, teď když lezou další, tak sice taky děs, ale není to tak hrozný....přes den není tak otravnej a noci jsou taky lepší...no a teď jsem to zakřikla :grinning:

Manža už jde, tak valíme chrnět páááá
15. únor 2010 ve 21:46  • Odpověz
autor
Tak ještě jsem se za váma dokopala, ale teda moc se mi už nechtělo...jsem nějaká unavená. Za chvíli odsaju a frčím do postele.
Dneska u nás super den. Přišla žena od bratrance nás všechny ostříhat. Dorazila na stříhání taky kamarádka co má dvouletého chlapečka, takže byla fakt sranda. Ondráška furt hladil, cpal mu do pusinky flašku s vodou, nějaké kokinka...no musely jsme být furt ve střehu. Vlasy jsem si nechala jen zkrátit, dneska bez barvy, ale jsem spokojená.

Mimi, užij si tatínka...ty jooo, to bude noc :grinning: :grinning:

Helu, na všechny ty věci co píšeš mám stejný názor jako ty. Chodítka odsuzuju, stejně tak i hopsadla mezi dveře. Na jídlo jsem hoooodně opatrná. Mně taky každej říká jakej je malej chudáček a že mu nic pořádného nedám. Ale já prostě nepolevím. Bramboráky...no comment :sweat_smile: Některý ty matky nejsou fakt normální. A pak si ještě budou myslet, že proto, že mají víc dětí než ty, tak že sežraly všechen rozum :confounded: Taky znám hromadu takových maminek.
No co, ať si o mně klidně někdo myslí, že jsem divná.

Tak já frčím...dobrou noc
15. únor 2010 ve 22:19  • Odpověz
Tak holky este nakukujem, s tatinkom sme dopozerali filmecek (teda nif mof) a o chvilocku uz pojdem aj ja do hajan....

HELU: tak to som fakt zvedava ci si stepanek rano dachne dlhsie, daj vediet.. drahy mi tiez hovori ,ze ho mam davat spat neskor, ze rano bude dlhsie spat, ale ja mu uz ten jeho rezim nechcem menit... Novy fotaaak, tak to sa teraz bude fotit co :wink: :slight_smile: Musis potom pridat nejake fotecky...
Ja som malemu choditko tiez striktne zakazala, teda segra furt ze preco ho tam nedas a kolko deti ho ma atd atd... ale ja som zasadne proti, tiez som proti nositkam, samo nemyslim ergonomicke (manduca, beco...) ale take tie obycajne, a samo aj co sa tyka stravy som dost zasadova a naozaj je mi fuk kto si o mne co mysli :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Niektore maminky samo nechapem ale budis, je to ich vec... ty vole ale bramboraky a korenene jedla ani nie v roku???? :confused: :confused: :confused: nechapem.... Helu a ja len dufam , ze su to zubky :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

ZUZI: tak to som rada, ze si sa zastavila aj ked sa ti nechcelo :wink: :slight_smile: Vlasky mas skratene,urcite si spokojna aj ked to dnes bolo bez farby. No a toho chlapecka od kamosky si viem zivo predstavit, ako sa tocil okolo Ondraska :grinning: :grinning: muselo to byt velmi zabavne... :grinning:

HOLKY a potrebujem poradit.... Maly by uz tak rad lozil ale na tych puzzlikoch sa mu smyka a tak nevie tie nozicky dat pod seba , na zemi mame dlazbu takze to si tiez moc nepomozem, ale na plavajucej podlahe by to bolo to iste.... Dnes ked s nami rano lezal na posteli , tak si tie nozky krasne dal pod zadok a chcel sa pohnut dopredu, samo rucky este neposluchali ale on vie ako na to ... ale to smykanie :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: potrebujem to proste nejak poriesit.... skuste poradit... myslite ze pomoze ak kupim nejaky koberec a dam ho na tie puzzliky?? ako by ste to riesili... ???????????????????????????????

A uz bezim do hajan... krasnu dobru noc vam prajem.... :slight_smile:
15. únor 2010 ve 23:10  • Odpověz
Ahojík holčiny,
tak malej spal do 6,45 tak si to o tu 3/4 až 1 hodinu prodloužil.Noc celkem dobrá, vzbudil se kolem jedné, napapal se a spinkal do asi čtyř, to po papání zas usnul, ale během 15 minut se probudil asi 3x :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale po pochování usnul a spinkal až do rána. Takže celkem dobrý :grinning:
V kolik ti Mimi chodí Tobi spinkat?? Štěpulka totiž chodí tak v 18,00-18,30. Včera si to odpolko jaksi prodloužil a pop třetí byl tak unavenej, že jsem ho naložila do káry a jeli si objet náš okruh. Takže pak vydržel dýl.

To jsem ráda, že ohledně jídla a chodítka jsme na stejné vlně :grinning: Já nevím, proč ten malej dětskej žaloudeček zatěžovat takovýma jídlama už od malička??? Dokud to můžu ovlivnit, tak ať jí co nejzdravěji, ty nezdravá, těžká, kořeněná atd. jídla těch se ještě nadlabe když bude chtít....Podle mě se taky takovýma jídlama dává základ pro vznik cukrovky, vysokého tlaku, vředů, zažívacím potížím atd. v pubertě, dospělosti....

K tomu chodítku...je to každýho věc...ale proč urychlit vývoj??? Vždyť každé zdravé dítě se naučí chodit a jestli to bude o dva měsíce dřív nebo později je jedno...Hlavně to není dobrý na pohybovku, záda, klouby...Takže do chodítka až umí sám chodit (ale né takovýto ťapání kolem nábytku, musí umět úplně sám) a to zas už je asi zbytečný. Myslím, že dobrý je takový to odstrkovadlo, který musí tlačit před sebou, ale kupovat ho nebudu.
Hopsadla...nechápu jejich význam??? :confused: :confused: :confused:

Já si někdy taky připadám jak exot, ale kašlu nato. Někdy vidím i na mé mamce, že si o mě myslí svoje, ale nic mi neříká. Ona stejně ví, že mám svoji hlavu.

Zuzi, no vidíš. Ondrášek je šikulka, tabulky jsou fakt orientační a nevím proč to doktoři mají takovou potřebu ty děti do nich škatulkovat. Záleží na povaze dítěte, podmínkách, ale i váze a výšce dítěte...

Mimi k tomu odrážení Tobiho, my jsme na tom úplně stejně. Všude se mu to klouže. Ale z toho si nic nedělej, čím těžší podmínky má, tím líp se to naučí a posílí právě ty svalíky, který má posílit. Stejně nejdřív se bude plazit po zemi jak padlej voják :grinning: a tam si s těma nohama poradí neboj. Vidíš jak vyvádí náš Štěpula...taky se mu to furt klouzalo a najednou válel sudy a teď padlej voják lítá po celým bytě :grinning: Buď ráda, že už to začíná zkoušet, za chvilku už bude lítat :wink:

No tak valím za Štěpim, chvilku jsem ho nechala v lehačce po jídle (měl jablíčko, hrozny a banán). Tak jsi jdeme chvilku hrát a pošupajdíme ven. Odpolko přijde moje mamča si s ním pohrát, možná na prochajdu a já si budu moct v klidu vygruntovat. Žádný odbíhání a kontrolování :grinning:

Na oběd budu dělat bramboráky :grinning: že by Štěpi zkusil?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nééééé dělám si prču :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Budu nakukovat, tak písněte :grinning:
16. únor 2010 v 08:14  • Odpověz
Krasny den kocky,

tak u nas noc standard.... maly sa zobudil o piatej, chcela som aby este zabral aspon do siestej ale nepodarilo sa , takze dnes papal po pol siestej a spinkal do siedmej, potom uz nezabral.... tatinek si ho o pol osmej zobral a sli prec zo spalne, ja som si pospala do deviatej. Potom prcek dostal papat a o desiatej zaspal ako padli vlastenec, polozila som ho do postielky a vten moment spinkal...
Dala som si piect masko na obidek, zbalila veci na plavco a teraz ranajkujem....
Musim ale povedat , ze Tobinko je protiva protivna, pokracuje tak ako vcera, nechce byt nikde sam, len krici a knoura a chce byt na rukach... som fakt rada , ze ideme plavat, aspon ten den rychlejsie zbehne.... Po plavani sa zastavime v obchode....

HELU: tak Stepanek si to pekne predlzil, aspon nieco , ze? My davame maleho spat kazdy den okolo siedmej, je to proste nas ritual, o pol siedmej koupando o siedmej basti a ide spinkat. A uz dlhsi cas spi tych 12 hodin, to znamena do siedmej, takze som celkom spokojna. Vsimla som si , ze ked prejde ten jeho cas, ze ho dame spinkat trebars o pol osmej tak uz sa mu tazsie zaspava, tak sa proste snazime aby bol o siedmej vzdy v postielke. :wink: :slight_smile:
S tym jedlom a choditkom atd... si aj ja niekedy pripadam ako exot... aj moja mamina mi stale hovori,ze ked sme my boli deti , ze to bolo ine... samo ma to nezaujima a idem si podla svojho a je mi fakt jedno co si kto mysli :grinning: :grinning: :grinning:
No tak s tym smykanim sme na tom asi vsetky rovnako, tak uvidim co z toho bude, ale aj tak dnes pojdeme kupit ten koberecek (taky detsky s cestou atd... urco viete co mam na mysli) , dam mu ho na cast tych puzzlikov a uvidim ci to bude lepsie....

No nic holky, idem nieco robit kym prcek haji.... o jednej ideme na to plavco, tak sa ozvem asi az k veceru...

Uzivajte si dnik a samo nieco napiste aby som mala co docitat... krasny dnik vam prajeme.... :wink: :slight_smile:
16. únor 2010 v 10:46  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak dneska cvičení taky celkem dobrý, ta nová "cvičitelka" se mě opět ptala, proč nás tam mudr. vlastně poslala. Říkala, že trochu asymetrie tam je, ale že to má tak 99 % dětí, že to není žádná tragédie. Ukázala nám další cvik, protože prý na ten první je už malej velkej a dost se smýkal. Ale docela u toho brečí...no co, musíme to vydržet. Prý máme za cíl, alby se postavil na čtyři, což si myslím, že bude celkem brzy.

Po cvičení jsme se prošli do sparu. Malýmu jsem koupila dvoje super kalhoty, sobě dvě trička. Taky mají ve sparu slevy na dětská jídla. Měli tam ten hamánek 2 kusy plus tu mističku. Ovocné přesnídávky taky v akci. Tak jsem pár koupila, když nestíháme.
Dneska po obědě mi malej spinkal 3 hodiny :astonished: Jsem fakt čučela. Takže tady mám vypucováno skoro všechno :wink:

Mimi, myslím, že Helu má pravdu, že na to určitě Tobi přijde i na "klouzavém". Já jsem to ale podpořila tím, že jsem mu do obýváku dala takový koberec co jsme mu koupili do pokojíku a je to lepší, prostě mu to tak neklouže. Takže by mohl dřív lézt a mohli by nás tím pádem pustit ze cvičení :grinning:
Jak jste si užili cvičení?

Helu, ty chodítka fakt nechápu. Zrovna dneska jsem četla na diskuzi tady co máme holky z Prostějova a jedna psala, že dává malýho do chodítka...a to je mu 6 a půl měsíce. Další kámoška má holčičku mladší než my a už tak před dvěma měsíci říkala, že je v hopsadle a teď nedávno ji prý šupli do chodítka...no blééééé :unamused:
Jé Helu, vy už jíte hrozny? To by možná taky nebyl špatnej nápad vyzkoušet. Je to asi blbý dotaz, ale jak mu je dáváš...bez pecek a bez šlupky?
A co bramboráky? Pochutnal si Štěpi? :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2010 v 19:07  • Odpověz
Mimi: Tibi je krásnej chlapeček, s tou bekovkou v tom obchodě je naprosto úžasnej! :slight_smile: A to plavání vypadá bezva! To je nějakej dlouhodobější kurz nebo je možné jít třeba jen na 1 lekci?
16. únor 2010 v 19:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.