• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Finále je tu...staly se z nás maminky

(Zamčená)
24. března 2010 
ahoj holky, takj sem zase konečně tu :wink:
vítám nejprve nového člena - koukám víc zkušenějšího než jsme my :wink: -ř dětí, to nám budeš radit co a jak :slight_smile: , mimochodem pěkný jména - samý takový english :grinning:

no my se máme jinak dobře, malá je děsně živá, přes den skoro nespí - tak 40 min, pak 3 h čumákuje ) strŠNĚ SI POVÍDÁ, VÝSKÁ) a pak možná zase usne - ale přes den spí fakt málo - a já toho s ní moc neudělám, páč chce mít neustále mou pozornost :slight_smile:
v noci ale spí - a to jsem fakt šťastná :dizzy_face:
o víkendu jí měli poprvé naši přes noc - když nekojím, a tak jsme to zkusili, byli jsme pozvaný do Tábora na chalupu - naši si malou nemohly vynachválit jak je strašně hodná :wink: :slight_smile: - tak jsem měla radost

někdo se mě ptal na naušničky. - mně dr. říkal, že je nastřeluje a to ve 3 měsících- každý to má jinak
:sweat_smile:
2. zář 2009 v 09:46  • Odpověz
Dobre ranko maminky :slight_smile:

Ahooj Andrejko, vitaj medzi nami :wink: Tyjooo 5 deticiek :slight_smile: tak to davam klobuk dole, ja si to neviem predstavit ako by som to zvladla, mas moj obdiv. A fakt je super , ze nam bude mat kto poradit :wink: Ako tak pozeram tak si mala dvojcatka? A co maly Chris, kedy sa narodil ake miery mal - hups dufam ze sa nehnevas , ze ta hned tak spovedam :sweat_smile: .... :slight_smile:

Helu: tak to ti verim , ze by si si najradsej liskla za to pokazene prekvapko ... no ale ak ti manza urobi nejake ine a listocky na Bodies nekupi tak ho prekvap ty a kup ich sama s tym ze mu popri tom povies ako velmi ta to mrzelo , ze si to pokazila :wink: Inak daj potom info ake to bolo, my sa tam tiez chystame ale tento vikend mame chatu tak to nestihneme ale hadam buduci tyzden sa to podari, budem tu mat segru tak to hadam stihneme :slight_smile: Ako bolo u kadernici, uzila si si to , a co stepanek bol v poho s babickou? A co vecicky uz ich mas? S tym ako maly rastie mas pravdu, u nas je to rovnake, uz som zacala nakupovat c. 68 a niektore vecicky uz nosi, sice ani zdaleka nemame 6,5 kg ale je strasne dlhy, odhadujem to na nejakych 63 cm

Zuzi: Tak to je skoda , ze ste nakoniec nesli na vylet ale zase verim , ze ste si dnik uzili inak :wink: Mas pravdu v poprade sme si to skvele uzili a maly bol na roztrhanie ale zase si to odnasam ja pretoze teraz sa chce takmer stale nosit na rukach :angry: takze zase musim odnaucit :frowning2: :sweat_smile: JJ aj v Brne (Brana k detem) poziciavaju nosice za 250 na 10 dni, tak tam musim zaskocit a pozicat si ho :slight_smile: dufam ze sa v manduce alebo v ergu bude malemu pacit ...

Holky ako vidim tak kazda sme "tuzili" pohodinkach :grinning: Aj ja som za maleho dostala hodinky - samo som si ich vyberala sama :grinning: a aj ked mame spolocnu kasu tak ich zaplatil drahy aby mal z toho dobry pocit :grinning: :wink:

LENSSS: vitajjjj , tak PC je uz v pohode? Dufam ze za nami prides teraz castejsie :wink: Inak planovali sme tu nejaky zrazik , pravdepodobne vo Vyskove... pridala by si sa k nam??? A super za mala princeznicka je hodna :wink:

Tak maminky ja bezim, maly sa prave zobudil a potrebujeee ma :slight_smile: prajem vam krasny dnik ...l
2. zář 2009 v 10:40  • Odpověz
Tak dnes zas nikdo nenapsal ani čarku, chjo, nějak to tu vázne děvčata :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Zítra mi přijdou kolegyňky z práce, tak jsem dnes pekla buchtičku, a je mňam :dizzy_face: Rafaelo na plech znáte??určo jo, měla jsem jen na ochutnávku kousek a jak buchty nemusím, tak tato mi chutnala...MM mi ji chtěl sníst celou :grinning:
No zítra budu mít asi fofr, trocha ještě poklidit, něco ještě udělat...a nemám hlídání, tak doufám, že bude Štěpulka papulka hodnej. Teď je poslední dva dny jakési mrzutej, jestli to nebude úplňkem.... :unamused:
Tak dobrou s kobrou maminky a mrňousci

Mimi, oblečky mám!!!jsou krásný a fungl nový, jen ta cena je ani ne poloviční!! většinou tak kolem 40kč za triko, kalhotky taky tak od 40-100kč, takže za pusu :wink: bohužel jsem musela dvoje lacláčky (moc krááááásný) vrátit, byly mu akorát a myslím, že bysme je oblíkly max jednou a šli by pryč :unamused:
Jo a u kadeřnice bylo supeeer, dojela jsem a Štěpánek se akorát probouzel na papání!!!!Tak to super vyšlo :slight_smile: Jela jsem tam na kole, byla jsem akorát naštvaná, jak jsem vyšla z kondičky.... :angry:

Lenus vítám, tak konečně Pc v pořádku??!!!

Andrejko, tak nám něco hezkého napiš :wink:

Kde máme Zuzika???

No nic, tak už konečně končím a jdu si lehnout...tak dobrouuuuuu!!!!!!!!!!!!
2. zář 2009 ve 22:14  • Odpověz
Krasne dobre ranko holky :wink:

tu je pod mrakom a mam obavy , ze zacne prsat :angry: a to sa dnes chystame do mesta, chcem ist do obchodu Brana k detem, sme sa rozhodli ze dnes si poziciame tu manducu. Cez vikend budeme na chate tak ju vyskusame a uvidime ako sa v nej bude drobcekovi pacit :slight_smile:

Heluuu: ja som tu vcera bola predsa :grinning: ale to si uz bola asi unavena ze si si to nevsimla :grinning: Tak som rada ze sa ti oblecky pacia ja uz budem musiet tiez zacat nakupovat. To si inak normalne objednavala na MMB alebo je na to nejaka speci stranka, kedze ta baba je od vas? Ak ano hod mi sem odkaz....dakujeeem :wink: Kadernik tiez dopadol, Stepanek bol hodny tak je vsetko super. :slight_smile: Uži si dnesnu navstevu kelegyn a inak tu buchtu neznam, tak ak budes mat cas hod receptos :wink: tyjooo mam na teba nejak vela prosieb :sweat_smile: Joooo a co prekvapko od manzela, boli listocky na Bodies???

Maminky prajem vam krasny aj ked zamraceny den :wink: a hodna miminka :wink: Moje dva poklady ece spinkaju tak sa idem konecne v klude naranajkovat :slight_smile: ..... paaa

Joooo a Zuzik , Moni, Andrejko, Lenus kde steeeeeeeeeeee?????
3. zář 2009 v 07:31  • Odpověz
Jééé mimi tak to se mooooc omlouvám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Brouček teď ještě usnul, tak valím něco podělat, za chvilku bude beztek hore...
3. zář 2009 v 07:46  • Odpověz
autor
ahoj holky,
my jsme včera měli skoro celý den taťku doma, což se poslední dobou moc nestává, tak jsme si ho museli užít. Ráno jsme s ním jeli zavézt auto do servisu, pak jsme se krásně prošli domů. Pak jsme byli doma a hráli si a večer jsme byli ještě nakupovat.

Helu, to bude super ta návštěva...uvidíš, že bude Štěpánek hodňoučkej. S těma oblečkama je to taky dobrý, nemusíš ani nikam jezdit, když je od vás...a ta cena je ok. Já už taky nakupuju větší velikosti. Předevčírem mi došel bezva balíček z mimiaukce. Asi 20 kousků oblečení plus spací pytel, vše cherokee...za 400 kč plus 60 poštovné. Takže bezva, všechno jako nové...jsem spokojená. Velikost 74, už tam jsou mikinky a dlouhý kalhoty...však ono už se začíná ochlazovat. Včera jsem malýmu dala šortky vel. 74 a byly mu jako ulitý :grinning:

Lenu, hlídání je super, že? Člověk si občas musí trošku odpočinout. Naši tchánovci jsou taky nadšení, když můžou hlídat. Moc často to teda nevyužívám, ale občas se to hodí. A ty už nekojíš? Nebo v noci nee? Mám pocit, že jsi psala, že se vám to moc nedaří nebo tak něco. Kdyžtak promiň, moc už si to nepamatuju.

Mimi, uvidíš, že se bude prckovi v manduce líbit. Náš je teda spokojenej jak želva :grinning: Klidně bych ti ji půjčila, ale to by sis musela dojet. Tak nevím jestli ty 2 cesty do Pv nebudou dražší než to půjčovné :slight_smile: Ale snad nee...ikdyž vlastně ty jsi psala, že se taky nemáš jak dostat?

Já jsem se pustila trošku do úklidu, malej spinká...tak než půjdeme za tou sestrou (jdeme s ní na obídek a pak na pokec ještě s jednou kamarádkou)
Pěkný den všem
3. zář 2009 v 09:41  • Odpověz
Hoj hoj maminky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

taaak ja som si teraz krasne 2 hodky pospinkala s Tobinkom v nasej posteli :grinning: dala som ho do lehatka a on znova krasne zaspal :confused: :slight_smile: takze mam na vas cas :wink:

Zuzi: si zlata ze by si mi ju pozicala , aj by som sa pre nu mala ako dostat ale dnes sme si ju v brane k detem skusali... teda skusali sme aj ergo aj manducu ale Tobinko je do oboch ece maly. Do novorodenckej vlozky v manduce sa este nevojde a bez ten novorodeneckej ho to pre nedostatocnu vysku tlaci na nozickach , takze predavacky nam odporucili ece pockat kym dorastie to znamena take 2 mesiace :confused: a to pritom nie je ziaden prcek ma cca 63 cm.... No ale potom som si povedala ze je to aj dobre, pretoze v zime by sme ju neunosili... ale urcite si ju potom kupim, boli fakt krasne a myslim ze malemu sa tam bude urco pacit :slight_smile: ....Takze ste si vcera uzivali tatinka :dizzy_face: to je super ked si tie nase polovicky urobia cas a stravia s nami cely dnik (samo okrem vikendu) , pre mna je to teda taka prijemna zmena a tiez si to vzdy uzivame :wink: :dizzy_face: Hmmm, ako tak pozeram tak za vami pekne zaostavam s tym nakupovanim :confused: a Ondrasek uz mal vel. 74 :confused: tyjooo kolko vlastne meria??

Heluu: v pohode, neomlouvej se :grinning: mne sa tiez stava, ze prehliadam veci :grinning: nazyvam si to mamademence :grinning: :grinning: :grinning:

Tak joo koceny, idem vyuzit cas kym ten moj poklad spinka a nieco z tej obrovskej kopy pozehlit, ece sa nam treba pobalit na chatu, tak to zas bude vecer, si sadnem tak o jedenastej :angry:

Krasny zvysok dna :dizzy_face:
3. zář 2009 v 16:35  • Odpověz
Ahoj holky,
Heluš, opožděně přeji všechno nejlepší k narozeninám, hlavně fůru pohody a rodinného štěstí!:slight_smile:)

Andrej, fíha....5 dětí, tak to klobouk dolů...:slight_smile:)

Jinak co je u nás tak nového...Nelinka je jeden den jak andílek a druhej den řve jak tygr a nic jí nezklidní..Je to docela makačka na nervy,a le zatím to dávám..:slight_smile: Naštěstí už začala parádně večer usínat- usne v půl 8 a spí ž do tří a pak v 6....:slight_smile:) Takže se konečně i docela prospím...:slight_smile: JInak právě jsem jí uvařila poslední dávku nutrilonu, v noci přecházíme na Hipp, tak doufám, že to bude bez problémů... Ona totiž má furt jakýsi zelený hovínka a je to takovej zvláštní nakyslej smrad, což první měsíc nemívala...tak si myslím, že už jí ten nutrilon prostě nedělá dobře.... No uvidíme.....

A jak to vidíte holky s tím setkáním?? :slight_smile:
3. zář 2009 ve 20:24  • Odpověz
Krasne ranko maminky :slight_smile:

chjoooo som trosku :angry: ze je take pocko, sa mi na tu chatu ani nechce ist :frowning2: Vobec si neviem predstavit co tam s prckom budeme robit.... vsetci budu chlastat a my cooo :grinning: chjooo - chjoooo :frowning2: No co aspon skusime, prinajhorsom sa vecer vratim dom....

Moni sa tu ukazala, super, super. Tak tfuj tfuj tfuj nech je Hipp v pohode a nech Nelinke chutna :wink: :slight_smile:

Holciny, som vas prisla len pozdravit, ak bude vsetko ok, tak sa ozvem az v nedelu vecer alebo v pondelok, tak dufam ze budem mat aspon co to docitat :grinning:

Uzite si vikendik a mimca nech su hodne (ale oni su ze?) :wink: paaa
4. zář 2009 v 09:29  • Odpověz
Zdravím kočky!!!

U nás chčije a vypadá to podle předpovědi, že asi bude celej den. Chjo... :angry:

Mony, zdravím!!! Děkujuuuu za přání!!!
Tak to je super, že Nelinka v noci už tak pěkně spinká!!! Doufám, že přechod z Nutrošu na Hipp byl v pohodě a nebyla žádná krušná noc.

Mimi, užijte si chatku!!! Snad vám vyjde počasí :wink:

My už taky bereme velikost 74 :wink: něco máme ještě ze 68...hrozně záleží na střihu oblečení....
Včera tu byly kolegyňky z práce a úplně vyvalily bulvy, když viděli našeho prďolku. Já jim furt říkala, že je to kus chlapa a ony nevěřily. Tak se včera přesvědčily :grinning:

Zuziku, tak to byl super kup. Já na mimibazar vždycky jen nakoukla,ale nijak jsem v něm pořádně nic nehledala. Teď chodím jen na stránky té kočeny od nás. A tu mimiaukci nějak nechápu, ale zas nějak jsem se po tom extra nepídila...jestli se ti chce, můžeš vysvětlit :sweat_smile:

Tak páček, jestli bude dnes fakt celej den pršet,tak budu nakukovat, tak doufám, že sem některá písnete :wink:
4. zář 2009 v 09:30  • Odpověz
Ahojda holky, Zuzíku, tak to je teda jup.. Někdy se zadaří..:slight_smile: Já na mimiaukci taky pokukuju, už jsem tam taky nakoupila některý bezvadný věcičky, bohužekl teda i taky docela šunty, panč fotka kolikrát pěkně zkreslí..:slight_smile:, ale většinou jsem byla max spokojená! :slight_smile:)

Mimi, ja je na chatě? Docela zima, co..:frowning2:

No já tady mám maku, večer totiž vyrážíme na hrad, je tam koncert 4 skupin- mimo jiné i Tři sestry (není to sice uplně můj šálek kafé), ale myslím že to bude fajn, v tom hradním prostředí to může být super! Jen si myslím, že tam zmrznu...:frowning2: I když, my nekojící máme v tomto snad jedinou výhodu, že si mlžu dopřát nějaký to "zahřívadlo" ... :grinning: Jen abych ráno na Nelinku neházea šavle.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak přechod na Hipp zatím dobrý, ráno je teda Nelinka 2x pokakala, ale jinak je naprosto v klidu, tak snad to bude dobrý a i ty zelený kakance zmizí...:slight_smile:

Holky, tak pěknej víkend, zatím papa! .-)
4. zář 2009 v 18:38  • Odpověz
autor
ahoj holky, poslední dobou na vás prdím co? :grinning: Ale je ještě pěkně tak jsme s Onďulou pořád někde venku a užíváme sluníčka dokud to jde. Každý den máme nějakej program. Takže to tak letí, to je hrůza...jo včera jsme měli přesně 3 měsíce. Už jsme velcí chlapi...a to doslova. Včera jsem ho vážila a už je tam rovných 7 kileček :grinning: Zítra uvidím přesně, protože jdeme do poradny a na první očkování...hexa plus synflorix. Kolik cm nevím přesně, ale tuším tak 65, zítra budu vědět víc, jestli ho teda budou i měřit.

Mimi, velikost 74 už nosíme, ale spíš kalhoty, protože na ty látkovky je potřeba trošku větší spodní díl oblečení :grinning: Trička nám ještě 68 stačí :grinning: ale jak psala myslím Helča tak je to jak který střih. Bodýčka z tesca nosíme 3 - 6 měsíců. A to je samozřejmě musím prodlužovat na látkovky takovým extendorem.

Helu, nakupuju na mimiaukci docela ráda...vždycky si vyberu nějakej pěknej balíček, abych nekupovala jen jednu věc, kvůli poštovnýmu by se to pak nevyplatilo. Ještě nikdy jsem nebyla zklamaná. Možná jsem jen měla štěstí, nevím. Normálně se zaregistruješ na mimiaukce.cz a potom už jen nakupuješ :grinning: Vybereš si např. končící aukce a kategorii zboží (např. komplety, sestavy) a vybereš si co by se ti líbilo. Dáš si to do sledovaných aukcí a když se blíží hodina, kdy to má končit tak prostě sedím u pc a přihazuju až kam jsem ochotná jít. Je to jednoduchý, vše by tě kdyžtak navedlo. Jen je blbý, že u toho prostě musíš sedět, protože jak někdo přihodí a ty to chceš tak musíš přihazovat ručně. Na aukru je to prý tak, že si tam zadáš jakou částku jsi ochotná dát a ono ti to do té částky přihazuje samo.
Nejlepší jsou takové aukce, které končí někdy ráno nebo dopoledne, protože o ty nemá skoro nikdo zájem (lidi jsou v práci a tak) takže to dostaneš většinou skoro za vyvolávací cenu.
Ty jo, já píšu jako kdybych tam nakupovala denně. Ale to neeee... :grinning: asi tak pětkrát mi to ale vyšlo hezky :wink:

Moni, když jsem ještě plně nekojila a přikrmovala tak jsem zkoušela nejdřív nutrilon a pak na radu kamarádky taky ten Hipp...a řeknu ti, u nás sto a jedna. Teda pro Hipp. Krásně po tom malej kakal, nad ránem se nesvíjel a podle složení jsou taky nastejno...jen ten hipp má navíc ty probiotika. Takže tady v tomhle případě teda neplatí, že to dražší je lepší. Nebo co je v reklamě...teda aspoň u nás. Na Hipp fakt nedám dopustit...ale někomu jinýmu třeba sedět nebude.
Napiš nám pak jak sedí vám.

No a srazík teda zatím nevím nevím. Musíme se ještě pořádně domluvit.
7. zář 2009 v 16:32  • Odpověz
Ahoj holky, jem ve zkratce...

Zuziku, s Hippem jsem zatím 100% spokojená, ráno se malá zase v klidu vykadila a ty hovínka jsou čím dál tvrdší a žlutější..:slight_smile:) To by člověk neřekl jak se mlže radovat z pokakané plínky. Připadá mi, že i trochu mín prdí. Takže nutrilon uý nikdy víc!!! :slight_smile:) Taky budu ten Hipp každýmu doporučovat! :slight_smile:)
7. zář 2009 ve 20:03  • Odpověz
autor
Moni, tak to je super. To bude určitě i malá celkově klidnější. A přitom si myslím, že hromada lidí na ním ohrnuje nos...prostě jen nutroš, nutroš a zase nutroš. Reklamy podělaný :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...pardon
7. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz
Čau kočeny,

Zuzi, díky za vysvětlení :wink: Už jsem se po tom trochu pídila, ale přecejen, než bych se dotoho dostala, tak by to asi trvalo. Tak už jsem plně zasvěcená :wink: S těma reklamama máš zuzi pravdu...Já stejně většinou raději koupím něco, co není v reklamě...kolikrát jsou to kvalitnější výrobky, než ty reklamovaný...Jo a taky nás na škole učili, že kvalitní výrobek nepotřebuje reklamu :slight_smile:

Mony, to je super, že Hipp pomohl a jste holky obě spokojený. to je důležitý...spokojená maminka i miminko :dizzy_face:

Včera jsme malýho měřili, tak už máme 66cm, na váhu jsem ho včera nedávala, ale asi před 4dny měl 7,3kg. No, je to chlapák, vůbec nevypadá na 2,5měsíční dítě :sweat_smile: Jak píše Zuzík, máme 74, některý i dokonce větší a jinak na bodyčka dávám občas taky extendor a je jedno, jestli je to látková nebo papírová plena....Teď jsme asi posledni tři-čtyři dny měli růstovej spurt. Byl takovej ufňukanější, hladovější a trápily prdíky. To bylo při každém růstovém spurtu (žádnej si neodpustil)....no a když jsem ho změřila, tak mi bylo jasný, že se nám zas chlapec vytáhl :grinning: Jo dávala jsem před pár dny nový fotečky našeho otesánka do albíčka :wink:

Já jsem toho času taky teď moc neměla, takže jsem většinou max jen nakoukla, ale do psaní jsem se už nedokopala. Ráno rychle sbalím malýho, jdeme na prochajdu, aby mi usnul a já mohla rychle jít domů něco podělat, navařit atd. Odpoledne valím na stavbu, manžel teď nemá nikoho k sobě, tak mu pomáhám já. Děláme šalunk na věnec, no žádná sranda to není, ale nějak to zvládáme. V pondělí mi manžel odjede na tři-čtyři dny pryč, tak zůstaneme sami samotincí :frowning2: Tak se musí všechno zvládnout max do neděle, v pátek pak musíme dávat stropy, tak jsem zvědavá....
9. zář 2009 v 07:02  • Odpověz
autor
Nazdárek maminy :wink:
tak včera jsme byli na poradně a na tom očkování. Zrovna vycházela kamarádka co jsem s ní ležela na pokoji v porodce a prý by mohla být ta její Julinka hubenější (má 6,8 kg) Tak jsem se zhrozila, že asi taky dostaneme "vynadáno" protože jsem malýmu navážila 7 kilo. No ale světe div se, paní doktorka neřekla na naši váhu 6.930 g ani ťuk, prý když kojím tak je to jedno. Kamarádka dává UM, takže v tom je prý rozdíl. Takže jak je velkej jen z MM tak to neva...bezva. Jo a naměřila mu 64 cm...ale jaksi záhadně.
Dokonce nás mudr. pochválila, že je takovej pevnej, že krásně pase, nezvedá u toho zadeček. Žádná rehabka se nekonala...(tu kámošku před náma poslala právě na rehabku tak jsem měla taky trochu strach, aby jsme tam neskončili taky). Naočkovali nás, asi to miminka docela bolí, protože všechny plakaly, teda spíš řvaly jako hrom. No ale nedá se nic dělat. U nás reakce skoro žádná, juchů juchů. Odpoledne až do večera byl sice notně protivnej a uřvanej, ale jinak nic. Večer neměl ani 37 teplotu, takže jsem nemusela dávat ani čípek. Krásně spinkal až do 3 v noci, to taky neměl teplotu a ráno taky bez teplot. Možná ještě něco přijde, ale myslím, že už je to snad ok. Takže holky, Synflorix můžu vřele doporučit. Prý je šetrnější, a u nás se to fakt ukázalo. Samozřejmě je každý dítě jiný...

No jak tak koukám na Helu, tak zase tak velkej, ten náš malej, není. Na to, že jsme o 14 dní starší než vy tak jsme teda pořádní hubeňouři :grinning: Mrkla jsem na fotečky, paráááááda. Malej je rozkošnej...jo jo, máte pěkný tak 4 měsíční dítě :grinning: :grinning: :grinning:
Baráček krásně roste, ono je to ze zečátku hrozně poznat. Noo, jak s dětma :slight_smile:

Holky, a kde jste kdo? :slight_smile:
9. zář 2009 v 08:27  • Odpověz
No zuzi, já ho včera měřila tak měl 66cm a před čtyřma dny asi 7,3kg :sweat_smile: Já nevím, kam to spěje :grinning: 24.9. jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá...sem si dělala srandu, že nás za chvilku pošle rovnou k dospěláckýmu obvoďákovi :dizzy_face:
Tys nechala Ondráška očkovat rovnou s hexou?? Kolik stojí ten synflorix? Já jsem právě přemýšlela nad tím, jestli ho očkovat...no nechce se mi ho zbytečně zatěžovat...jinak od novýho roku jde na trh nový prevenar a je víc učinější....no musím se o tom pobavit ještě s mudrou...
9. zář 2009 v 08:37  • Odpověz
Cholky!!!!!!!!!!kde jste kdo!!!!!!!!!!!!!!!! :frowning2:
10. zář 2009 v 06:57  • Odpověz
autor
ahoj ahoj, včera jsem už nestíhala...
Helu, pěknej cvalík, jen co je pravda...ale je to krása. Na to očkování se mě mudr. ani neptala jak nebo kdy chci. Jen, že si mám vybrat mezi Prevenarem a Synflorixem. Chtěla jsem Synflorix...je za stejnou cenu (1700 kč stojí jedna dávka...jsou 4...a MA pojišťovna přispívá na každou dávku 1000 kč) a má o 3 kmeny víc jak Prevenar a prý ho děti líp snášejí. Což se u nás potvrdilo. Mudr. ho naočkovala do jednoho stehýnka hexou a do druhýho Synflorixem...a fakt dobrý. Za měsíc jdeme znovu na očkování, ale to teď nevím jestli na hexu nebo zase na oboje. To si musím mudr. ještě zavolat.
Bůh ví jestli ten novej bude fakt od novýho roku...moc bych na to nespoléhala. S tím naším zdravotnictvím bych se nedivila ničemu :wink:
10. zář 2009 v 10:12  • Odpověz
Ahojky :dizzy_face:

No vidím, že si tu povídáme jen my Zuzi, co? Hele, jak jde látkování? Já jsem se teď dostalado "krize", malýmu začínají být malý jak PULky tak i některý kalhotovky, takže musím něco dokoupit a moc se mi nechce utrácet penízky, No, ale musím...používám teď na noc a někdy na prochajdu papírovky a to ubývá jak blázen a to vezmu za ten den i s nocí třeba jen troje pleny....
Co používáš ty na noc? a jak jde BKM? Já do toho nešla...furt jsem chtěla, ale nějak se do toho nemůžu dokopat..
Jo a co Manduca? malej je v ní v pohodě? Já nad ní taky uvažuju, ale bojím se, že když mě nechtěl být v šátku, tak aby mi v ní vydržel...zatím ji vyloženě nepotřebuju, tak se mi ji nechce ani půjčovat. Ikdyž občas by se mi dost šikla...
11. zář 2009 v 06:21  • Odpověz
autor
No jo Helu, asi na nás ostatní prdí :grinning:
Látkování parádička...plenky nám zatím jakž takž jsou. Sice do novoskladu už máme problémy se vlézt, musím nastudovat ten úvaz "na draka" Pulky jsem si koupila už na začátku i větší, např. imse vimse organic M (ty jsou 7 - 10 kg tak nám zatím jsou krásně). Mimochodem jsou úplně super. Zatím nejlepší jaký jsem měla. A kalhotovky už máme taky některý na odpis. Taky budu muset rychle něco dokoupit. V Olomouci otevřeli nový obchůdek s plenkama (Slůně myslím) tak se tam zajedu podívat a určitě něco vyberu.
Jinak na noc dávám taky papírovky a někdy přes den, když někam jdeme...např. do rifliček se prostě látkovky nevlezou. Ale to balení plen mi vydrží docela dlouho. Co látkuju jsem kupovala asi 3 balení. Takže to tak hrozný není.
No a BKM taky bezva, to mě hrozně baví. Obzvlášť když malej udělá krásný "čururů" tak jsem spokojená jak želva :grinning: Určitě se nemáš čeho bát, nic na tom fakt není.
Manducu má malej rád...sice né po jídle, protože jak má namáčknutý bříško na mým tak ho to tlačí. Ale jinak se nosí rád. Moc to teda nevyužívám, jako třeba doma ho nenosím. Fakt jen když potřebuju třeba někam vyběhnout, tak abych se nemusela tahat s kočárem. Je to dobrý.
Na druhou stranu není zase tak levná, takže to chce asi zvážit. Ikdyž my ji taky moc nepoužíváme :grinning: :grinning:

Jo a přihlásila jsem se na cvičení s miminky tady do mateřského centra, takže od října začínáme s malým chodit cvičit. Se hrozně těším.

Haló haló holky, kde jste kdo...tady je vidět kdo má hodný miminka :grinning: :wink:
11. zář 2009 v 08:49  • Odpověz
My jich taky moc zatím nekupovali, ale mít to celej den, tak to musí pěkně ubývat :unamused:

Já právě na noc používám taky papírovku. Jelikož mi chrupká skoro celou noc, tak nevím, která plína by byla nej aby nebyl v mokru...ale chystám se něco koupit, abych papírovku vyloučíla i na tu noc. Jinak máš pravdu, do rifliček většinou papírovka...látka je nato velká, to musím uznat. Mě tam teda vešla IB, ale bohužel nám protíká, buď dělám něco blbě ale spíš nám asi nesedí, asi ji dám do bazaru...uvidím...
IV kalhotky máme taky, ty nám ještě jsou, ale mám jen jedny...jinak mám BL a ty jsou už holt docela bokovky a jen tak tak nedošlo k nehodě :unamused:
Já právě taky nad Manducou přemýšlím kvůli tomu cestování...jsem odkázána na bus a vlak, tak si říkám, že bych to určo sem tam využila a nebyla odkázána na hlídání...no možná Ježíšek donese...na jaře bych s ním už chtěla totiž víc trajdat do okolní přírody. Sice kočár nato je, ale přece jen, toto je pohodlnější :wink:

Závidím, že můžeš do mateřskýho centra, jo holt výhoda měst. :frowning2:
11. zář 2009 v 09:08  • Odpověz
autor
no holkýýýý...
já už se nemůžu dočkat až zajedu do toho novýho obchůdku a pěkně si všechny plínečky ošahám. Jejda to bude zase utracenejch penízků :astonished: ale už jsem na to tatínka připravila :grinning:
Jestli cestuješ tak by se ta manduca určo hodila. Však uvidíš.
Dneska jsme byli s malým dopoledne na bruslích...máme tady krásnej park a velkej pěknej rovnej okruh, takže to bylo super. A hlavně je to blízko našeho domu. Odpoledne jsme byli na procházce nakoupit ve Sparu. Ještěže máme tak velkej košík v kočáru :wink:
Zítra bysme měli jít na svatbu mojí spolužačce z VŠ, ale tatínek má práci, takže vůbec netuším jak to vyjde.

Užijte si všechny krásný víkend a pusenku miminkům :slight_smile:
11. zář 2009 v 18:39  • Odpověz
Ach jo, zas jen já a Zuzík!! Holky, aspoň pár vět!!!
My byli včera u nás na vesnici na koncertě. Sice jsem ocházela se smíšenýma pocitama, ale jsem ráda, že jsme šli. Bylo to super, konečně zas mezi lidma :grinning: Tchánovcům jsme dolů hodili chůvičku a asi od devíti do půlnoci jsme zmizeli. Malej se vzbudil až v pět a pak v sedm. Takže jsem se i trochu prospala :pensive:

Zuzi, ty sis tu Manducu přímo kupovala, nebo jsi si ji nejdřív půjčila a pak koupila??
12. zář 2009 v 08:09  • Odpověz
autor
U nás jsou zase tento víkend hody. Tak jsem se ségrou a kamarádko vyrazila asi v 10 hodin do města. Sice skoro žádní lidi ani stánky (jen samý jídlo), ale užily jsme si to. Byly jsme na obídku, na kávičce a tak procourat město. Koupila jsem si krásnej náramek na ruku...takovej ten širokej kostěnej.
Zítra vyrazíme dopoledne zase...musím koupit taky tatínkovi nějaký srdíčko perníhový. Jsem si to nechala na zítra, abych měla nějakou záminku tam jít zase :grinning:

A manducu jsem si rovnou kupovala...měla jsem ji půjčenou na jeden den od kamarádky, tak jsem věděla do čeho jdu. Jsem s ní spokojená. Taky si chvállí to beco, ale to jsem nezkoušela, takže nevím jaký je.
Super, že jste se taky trošku odreagovali, že? Občas člověk musí bez mimouška vypadnout.
12. zář 2009 v 15:38  • Odpověz
Ahoooj holciny :slight_smile:

ja na vas neprdim ale mali sme trosku narocnejsie dni :frowning2: v rychlosti.. chata dopadla nif mof, pretoze pocko nebolo moc dobre, tak nas tatinek v sobotu odviezol dom a vratil sa tam sam... no v pondelok k nam dosla segra, takze som moc nemala cas konikovat. A popravde som ani nemala kedy pretoze maly bol cely tyzden nejaky mrzuty, stale sa chcel len chovat... navyse ma v stredu zacalo pobolievat hrdlo no a vo stvrtok som uz mala teplotu a maly samozrejme tiez :frowning2: , takmer nespal stale mrnkal.... ale volali sme Dr. tak vraj kym nema 38 tak je to v poho (mal 37,7) ale v piatok to uz bolo 38,2 tak nam dr. dal sirup takze vcera vecer to uz bolo dobre :slight_smile: , no este stale je taky umrnkany, dufam ze to uz nebude dlho trvt. No poviem vam bolo mi do placu ked som videla tu hodnotu na teplomery :frowning2: Momentalne sme u draheho rodicov, tak si to viete predstavit... nejak neviem prekonat ten blok , ktory sa vo mne vytvoril po tom ako sa ku mne chovala draheho mama, ale nejak to tu musim do zajtra vydrzat. este ze vcera bola na oslave, a dnes sli zase... nechapem na co sme sem sli ked takmer nie su doma, ale co uz...

Moni: som rada ze Hipp v pohode a ze Nelinka je spokojna :wink: Koncert ste si hadam uzili :dizzy_face: a to mas pravdu, ze mas vyhodu v tom ze si mozes dat nejake zahrivadlo... mne by stacilo keby som si mohla dat vsetko na co mam chut ... chjooo ece si na to budem musiet pockat :slight_smile:

Helu: vidim , ze maly je naozaj chlapak :dizzy_face: ja sa uz tesim na KO aby som vedela kolko vazi ten nas drobec, lebo doma vahu nemame... ale moc to asi nebude , dlhy je, to ano ale bacula z neho asi nebude :sweat_smile: Inak nove fotecky Stepanka su super,,, je fakt nadherny :dizzy_face: Koncert super, stepanek vas nechal aj vyspinkat, no co dodat, parada :wink: :slight_smile:

Zuzi: tak ockovanie ste zvladli, to je super... my tiez chceme ockovat, ale nevieme sa rozhodnut medzi Prevenarom a Sinflorixom :confounded: ... chjooo , keby som si bola ista ze ten novy prevenar po novom roku bude , tak je rozhodnute... ale ako hovoris , ktovie... v tomto stadiu vedie sinflorix...no uvidime ... Inak som sa chcela opytat v akej si poistovni, ked vam preplaca az 1000,- , ja sa na to budem musiet tiez opytat... Vidim ze si si so segrou tiez uzivala, tak super.. :slight_smile: :wink: s Manducou spokojna tak parada :slight_smile:

Holky tak dufam, ze sa moj pokladik zase dostane do normalu aby som na vas mala viac casu... :slight_smile: zatial sa majte krasne, uzivajte miminka... pa
12. zář 2009 v 18:59  • Odpověz
autor
Mimi, bezva...už jsme se lekly...
jejda, první nemoc...doufám, že budete oba co nejdřív v pořádku a že to nebude nic vážného. Jestli se smím zeptat, jak se k tobě chovala tchyně? Jestli to teda není tajné...možná jsi to psala, ale nějak si to nevybavuju.
S tím očkováním se těžko radí...nám ten Synflorix sedl, takže bych ho doporučovala, ale někomu by taky nemusel, že jo? :wink: My jsme u pojišťovny Metal Aliance. Z každé vakcíny, která stojí 1700 kč, nám pojišťovna proplatí 1000 kč (jsou celkem 4, takže nás to bude stát 2800 a pojišťovnu 4000).

Dneska už to na městě pořádně žilo. Hromada stánků, jsem si to bezva užila. Koupila jsem Ondráškovi krásnej bryndák s vyšitým nápisem Ondrášek...super

holky, tak já frčím na superstar :grinning: :grinning: dobrou
13. zář 2009 ve 20:19  • Odpověz
Hojda holky :slight_smile:

Tobinko ece spinka, tak mam chvilku cas :slight_smile: , od rana som sa zastavila az teraz... je pravda , ze dnes sme spali do 11 , no potom som musela upratat, vybalit, pustit pracku... sak to poznate... :wink: Dnes o 17 mame prve plavco, pride k nam asistentka tak sa tesim :dizzy_face: len dufam ze prckovi sa to bude pacit. Ako kupe sa strasne rad, ale clovek nikdy nevie. :sweat_smile: A dnes sa za nami po ceste do Prahy zastavi moj tatino, tak sa velmi tesime :slight_smile:

Zuzi: maly je v poriadku od soboty , teplotu mal len 24 h, ked som mu dala sirup (1 ml Nurofenu ) tak teplota sa uz nevratila. Este aj dnes som mu ju pre istotu merala ale nic , tak fakt netusim co to bolo :confused: So mnou to je trosku horsie, hrdlo ma boli tak ze nemozem ani polknut a rano som mala este zvysenu teplotu, keby som aspon nejake lieky mohla, dala som si len paralen (ten sa vraj pri kojo moze) a mam nejake cmulacie pastilky.. ale nejak to zvladnut musim :slight_smile: :wink: My sme poisteny u Oborove poistovni, tak sa musim opytat ci aj oni nieco preplacaju... a mas pravdu , kazdemu sadne nieco ine, ale ja sa aj tak stale neviem rozhodnut cim ho zaockovat :confounded: , chjooo :confounded: Co sa tyka tchyne, tak to je stale rovnake, blbe pripomienky ako napriklad ze malemu vyklbim kycle a to sme sa len hrali, ked zaplakal tak ze je hladny, ja som pozrela na hodinky, tak ze nemam pozerat na hodinky ale dat mu jest (pritom papal pred hodinkou) , ked som ho drzala na rukach a maly bol o mna oprety , tak ze mu zlomim chrbatik atd, atd.. no uz to beriem jednym uchom dnu a druhym von, nas vztah sa proste nastrbil a uz sa asi nikdy nenapravi , trapi ma to kvoli drahemu ale nemozem si pomoct, tak ako som uz pisala, mam v sebe blok a proste sa cez to neviem preniest. Drahy hovori , ze si to nemam vsimat, a ze podla neho to jeho mamu trapi... no ja osobne potom nechapem preco ma tie blbe poznamky. Vies Zuzi , ona taka nebola , to az ked sa maly narodil, nahnevalo ju a dotklo sa jej ze sme k nim neprisli hned prvy mesiac , co je podla mna sibnute chodit niekam. No a po mesiaci sme sli k mojim rodicom a to uz asi neprekusla. A navyse urobila este jednu vec a mna sa to strasne dotklo .... videla ze malemu davam kvapky Sab Simplex a namiesto toho aby sa na to opytala mna alebo sa o tom som mnou pobavila, isla za draheho sestrou (ktora rodila pred 14-timi rokmi) a povedala jej ze malemu davam nejake kvapky a ze podla nej to nie je normalne a ze ci tym nahodou nemozem malemu nejako ublizit, no kurna tak to uz bolo na mna fakt dost.... :angry: Ufff zase to bude romam ale aspon som sa vykecala :slight_smile:

Helu: dostala si nakoniec tie listky na Bodies??? My sme tam boli minulu nedelu, je to fakt zaujimave, a je tam aj vyvin miminka tusim od 14.tyzdna ...

Moni: konecne mi dosla Maminka , ktorej predplatne som si objednala este v porodnici, a co tam nevidim :slight_smile: Fotecku tvojej Nelinky :dizzy_face: :dizzy_face: je tam naozaj kuzelna :dizzy_face: :dizzy_face: Som nevedela, ze sa tam daju poslat fotecky... poslem tam aj ja nejaku , este nemame 3 mesiace, tak mozno nas tam ece daju :slight_smile:

Hooooolky , hodte aktual fotecky vasich pokladov, chceeem sa pokochat :dizzy_face:

Unka a Anicka uz asi konika nenavstevuju... co je skoda, holky ak to citate, tak sa nahlaste ako sa mate...

No a LENUS ma nejaku dlhsiu absenciu zase :slight_smile: :wink:

A co ten ZRAZIK??? Dame ho maminky???? Rada by som vas spoznala osobne a tie vase miminka tieeeez :dizzy_face:

No tak uz bezim, doprala mi pracka, a aj tak to uz zase bude roman a urcite pekne dlhy :sweat_smile:

Krasny zvysok dna prajeme spolu s Tobinkom. Juuuj on stale spinka a ja ho musim pred tym plavanim nakrmit aby to este stravil ... tak paaaaaaaaaaa
14. zář 2009 v 16:22  • Odpověz
Dobré ráno maminky,
tak já jsem od včerejška slaměná vdova :dizzy_face: Dnes jsem se moc nevyspala, malej zas jaksi řádil. Večer mi usnul už něco málo po sedmé, vzbudil o třičtvrtě na osm a usnul až v devět. V noci se vzbudil ve tři, do čtyř si dosti nahlas vykládal v postýlce, pak se vzbudil v půl šesté a zas do půl sedmé vykládal. No, já už nezabrala :unamused: Nevím, co to do něj vjelo, asi se mu stýská po tátovi :cry:

Mimi,teda máš co dělat, aby ses udržela co?...s tou tchýni...holka ty ses teda musela držet zuby nehty abys jí něco neřekla.. aspoň teda soudím podle mě...
Lístky na bodies jsem nedostala, ale mám to slíbený. Myslím, že to 4.10. končí, tak doufám, že to stihnem. Ono je to těžký, přes týden to moc nevychází a o víkendu se většinou staví a maká do noci na domku. Ale teď budem dávat stropy, tak zas bude volnějc, tak snad už!!! Ke všemu máme v neděli 20.9. první výročí svatby a Štěpánek bude mít rovný 3měsíce a 1rok od početí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tak to bysme mohli "oslavit" tou výstavou :dizzy_face:
Mimi, byli jste tam i s Tobískem nebo sami??
Jinak je super, že Tobi je už zdravej a dělá vám jen radost. Doufám, že napíšeš, jak dopadlo koupání nebo spíš to plavání :wink: K nám měla dojít tuto středu, ale musela jsem to odříct. Přijede mi kámoška a jindy by nám to prostě nevyšlo, nebo spíš až za hooodně dlouho dobu. Už nám ten srazík čtyřikrát nevyšel, tak už jsem to nechtěla odříkat...Jsem s tou holkou domluvená, že přijde až na přelomu října a listopadu. Přesně se budem ještě domlouvat. Už se ale moooc těším :grinning:

Příští týden ve středu nás čekají kyčle, ale věřím, že to bude v pořádku. Pokaždý mu řekl dr, že je to pašák :grinning: No a když jedeme v látkování, tak to balení je i tak širší, takže určitě to bude v pohodě. Ve čtvrtek zas pro změnu jdeme k pediatričce, sice nám minule myslím nic neříkala, ale měl by mít první dávku hexy. Zkusím se ji zeptat na toho pneumokoka...uvidím...

Ten srazik...no holky nevím...já mám do čtvrtka, než muž přijede auto doma. Ale zas mám ty dny celkem rozlítaný, tak mám i tak celkem nestíhačku :frowning2: Jinak auto asi mít nebudu a s kočárem se mi do Vyškova busem nechce. Mám do s dvouma přestupama, kdybych jela od našich, tak s jedním, ale i tak...No, jestli koupím Manducu, tak to bych někdy tím busem dojela :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Dneska jdeme procházkou se Štěpánkem do vedlejší vesnice za mou sestřenicí. Už se moooc těším. Po asi 5-6 letech čeká dvojčátka, ale musí furt ležet a odpočívat. Tak to nemá holka moc lehký. Většinou je ale u rodičů, takže si myslím je to celkem v pohodě.

A jé, Štěpi se ozývá. To dlouho nespal....tak nazdárek kašpárek kočeny :grinning:
15. zář 2009 v 07:08  • Odpověz
autor
Dobré ránko holky,
my měli dneska dobrou noc, ostatně jako všechny :slight_smile: Sice se malej pravidelně 2 x budí na papu, ale to jen tak mrčí a pak hned usne, takže pohodička. Tak kolem šesté musíme teda vstát, pořádně se probudit, protáhnout, vyprdět, vyvětráme prcku, popaseme koníky, napapáme a ještě šupky dupky k mamince do postele. Spolu ještě chvíli spíme.

Mimi, to jsem zvědavá jak vám dopadlo to koupání. K nám má instruktorka taky dorazit, ale ještě se jaksi neozvali. Fotečky malýho bych ráda hodila, ale protože jsem nešika a zavirovala jsem počítač, tak tu nemám ještě žádný programy a nemůžu ty fotky zmenšit. A manža nemá pořád jaksi čas. Musejí dodělat jednu zakázku, no snad to bude brzy lepší...protože je v práci skoro pořád. Budu ho uhánět, aby to bylo co nejdřív.

Helu, na kyčlích jsme taky ještě nebyli, chci jít tento čtvrtek...dvakrát už jsme byli a měl to ok, tak doufám, že teď to bude taky v pohodě. Jo a mimochodem nám v Olomouci otevírají obchůdek, myslím Slůně...tak už se nemůžu dočkat až si všechny ty plínuše ošahám a nakoupím zase hromadu.
Heli, si s snad děláš srandu...20.9. jsme se brali i my :grinning: :grinning: To je náhodička. Ještě jsem nevěděla, že jsem těhu..teda myslím, že o svatební noci se nám Ondrášek povedl :slight_smile:
Plánuju pro Lubu překvapení. Kámoška dělá ve Sleder klubu a mají tam bezva whirpoolku, tak ji napustí jen pro nás, nachystají šampíčko, svíčky nebo co si budeme přát. Se moc těším. A navíc mi jako bonus hodila poukázku na 50% slevu...juchůůůůůů.

No a se srazem...já bez auta taky moc cestovat nechci. Sice mám nosítko, což by vlakem šlo, ale zase mít malýho na sobě celej den, taky nic moc. Chtěla bych, aby se mohl na chvíli aspoň natáhnout a to by jaksi nešlo. Auto bych mohla mít jedině v sobotu (kteroukoliv) kdybych to Lubovi řekla dopředu, ale soboty jste asi většinou všichni doma s tatínkama, že.

Tak já zase frčím, ještě musím trošku poklidit v kuchyni než se ten náš poklad vzbudí...pěkný den
15. zář 2009 v 09:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.