• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Frýdek-Místek

(Zamčená)
16. května 2011 
autor
Ono záleží na tom,jak velké se Ti mimčo narodí.....Malý měl 2,400 :unamused:
3. lis 2007 v 18:56  • Odpověz
No,uvidíme.Já aji Jarek jsme měli přes 3 kg.Teď nám doktor řekl i váhu a některé holky mi říkaly,že je to maličké dost velké.Teď má 605g.
3. lis 2007 v 19:14  • Odpověz
autor
Tak to neřeš,56 mu nebo ji bude :slight_smile: Kdyžtak se to dá dokoupit,když budeš v porodnici :wink:
3. lis 2007 v 19:30  • Odpověz
Ahoj,my jsme bodyčko 56 ani nezapli mezi nohama :grinning: :grinning: :grinning: Měli jsme 4,2 kg a 54cm.Já bych ani nekupovala 56,tak minimálně 58,62.Stejně se dává do 3 měsíců látková plínka navíc a lepší je jak se vejde pod bodyčko.
3. lis 2007 v 19:40  • Odpověz
autor
Ale 58 snad ani neni,ne? A já jsem látkovou plínu nedávala :frowning2: Jenom pampersku
3. lis 2007 v 19:42  • Odpověz
Já jsem měla koupenou i 58,od sviadnovské firmy Nicol.Nám říkali v porodnici,že ji máme dávat preventivně na kyčle,i na "nožičkách" v 6 týdnech,a to jsme měli nožičky v pořádku,tak jsem poctivě dávala :slight_smile:
3. lis 2007 v 19:49  • Odpověz
autor
Mi to vůbec nikdo neříkal :frowning2: Ale teď už to je stejně jedno,nožky máme o.k. :wink:
3. lis 2007 ve 20:49  • Odpověz
Tak jsme dnes byli u tchyne a dopadlo to celkem ok, nad moje ocekavani, ale ona i zbytek rodiny se chce predat, same hracky darecky ale takoveho typu, ze jen mluvi, coz se mi nelibi, jelikoz to nejde zastavit. tchyne se uz ptala, zda muze v pondeli odpoledne prijit k nam domu, to ale Ruben nebude doma, tak jsme zvedava, jak to zvladneme samy...ale asi jo, jak tak vidim, bude zde pecena varena....bude chtit chodit 2x tydne a to puvodne rikala jen 1x tydne....je to klasicka tchyne ucitelka-67 let, takze pro me spise jako babca, ale vitalni....dost sportuje. jen doufam, ze mi jej nebude rozmazlovat, je poznat, ze je to tchyne. zatim ok, ale jak pisu, snad se prijde podivat do maleho a nebude se mi montovat do zivota, neco hned organizovat atd...

moc namitali, ze na maleho mluvim cesky, ale ja jim vse vysvetlila, ze i u nich doma na nej budu mluvit cesky, i kdyz nebudou rozumet....dobrou...
3. lis 2007 ve 21:27  • Odpověz
autor
Však to je jenom dobře,že na něho mluvíš i česky,ne? Aspoň bude bez problémů ovládat 2jazyky. A jak máš na něho jako mluvit,když jsi matka-češka?????????????? :confused:
3. lis 2007 ve 22:31  • Odpověz
Oni si predstavuji, z ebudu mluvit na nej sp :slight_smile: anelsky,kdyz budu u nich doma, ale to ne, asi jim vadilo, ze mi nerozumeli, ale kdyz to nevadi Rubenovi doma, tak se na ne mohu vy...

Prto vsechny :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Klikni na odkaz dole, potom vepiš své jméno kolonky
message bez diakritiky
a pak klinkni na submit a cekej..... Je to paráda!!!

http://www.star28.net/snow.html

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. lis 2007 ve 14:14  • Odpověz
autor
kocurku :grinning: :grinning:
4. lis 2007 v 16:19  • Odpověz
Ahojky maminy,víkend jsem nějak nedávala,byla jsem šíleně unavená, tak jsem odpočívala.opravdu ani k pc nesedla.....
kocurek>> fajny odkaz,hned to pošlu známým :grinning:
kupinka>> taky super,jsem se nachlamala a manža taky!! :grinning: :grinning:

kocurek>> jinak koukám,že problémy s tchýní jsou opravdu všude.Tak pevné nervy,ať to s ní přes ten týden přežiješ. Manža mluví s malým česky nebo španělsky??
5. lis 2007 v 09:02  • Odpověz
autor
Jojo,tchýně-to by bylo na dlouhé témata :wink: Zavidím těm,co mají tchýně v pohodě :confounded:
5. lis 2007 v 16:55  • Odpověz
Ahojky, tak ja na Ericka mluvim cesky a manzel spanelsky :slight_smile: My mezi sebou s manzelem spanelsky. :sweat_smile: Hezky tyden...
5. lis 2007 v 17:10  • Odpověz
5. lis 2007 ve 21:21  • Odpověz
Uz o tom vite???? :slight_smile: :slight_smile:
:frowning2: Vládní reforma - třírychlostní rodičovský příspěvek :frowning2:

Poslanecká sněmovna schválila dne 21.8. koaliční návrh reformy veřejných financí. Podle dosavadního vývoje se zdá, že reforma bude přijata. V září by ji měli posoudit senátoři, přičemž vládní ODS má v horní komoře převahu, a podepsat jí by měl i přezident. Změny by měly začít platit od ledna 2008.

Dle tohoto návrhu má být výše rodičovského příspěvku odstupňována z hlediska délky péče o dítě.Za péči do dvou let věku dítěte má náležet 11 400 korun měsíčně. Tuto možnost budou moci zvolit ale jen ti rodiče, kteří pobírali peněžitou pomoc v mateřství minimálně ve výši 11.400 Kč měsíčně.

Rodiče s nižšími příjmy by mohli volit mezi dvěma zbývajícími variantami - základní a sníženou. Při tříleté péči by náležel základní příspěvek 7600 korun měsíčně, což odpovídá současné dávce. Při péči až do čtyř let dítěte by rodič dostával prvních 21 měsíců 7600 Kč a po zbývající měsíce 3800 korun.

Vládní návrh zmiňuje i přechodná ustanovení, týkajících se dosavadních příjemců rodičovského příspěvku. Rodičům dětí, které k 1.1.2008 budou starší 3 let bude rodičovský příspěvek poskytován ve snížené výměře (3800 Kč) do 4 let věku dítěte. Rodičům dětí starších 21 měsíců, by měla být dávka poskytována v základní výměře 7600 Kč do 3 let věku dítěte a následně ve snížené výměře 3800 do 4 let věku dítěte
5. lis 2007 ve 21:32  • Odpověz
Kocurek:juju,věděli,ale to mě ani tak nebolí.Schválili to-taky podle této supernovely bude od 1.1.2008 o 3.tis.nižší porodné a v porodnici matka zaplatí za sebe i za dítě 60 kč za den,tedy 120 kč za dva na den-pěkný bordel,co?Ale jak už si psala,ve světě je to horší...Ju a k té tchýni-kašli na ni.Máte nějaký pohled na výchovu-ty a manžel.Ona už měla možnost vychovávat,teď jste na řadě vy...
5. lis 2007 ve 22:30  • Odpověz
autor
Taky o tom vím,se nebudu rozčilovat,stejně mě zas bolí hlava :frowning2: Já půjdu na ty 3roky-asi.............
5. lis 2007 ve 23:11  • Odpověz
ahojky holky!!
Já myslím,že to jsou ale pořád jenom návrhy,že nic není schválené,ale mě to je vlastně jedno,když čekáme druhé.....ale stejně mám v plánu,že u toho druhého bych po těch třech letech,chtěla do práce....uvidíme....Ale stejně myslím,že to je dost nerovná volba,výhody a nevýhody pro různé fin.vrstvy maminy.....Taková trošku diskriminace pro všechny strany.....
6. lis 2007 ve 13:25  • Odpověz
Derma.:Ptala jsem se mailem přímo na tisk.odd.Ministerstva zdravotnictví.Odepsali mi,že když si někdo naplánuje dítě,počítá se zvýšenými finamčními náklady a 60 kč na matku a na dítě na den je prý jen zlomek nezdravotnických nákladů a prý o to více peněz zbyde pro nemocné děti a lidi s rakovinou atd.Ale na to jsem měla sto chutí ji napsat,že jsem alergik,astmatik a nepoznala jsem nějaké výhody...
6. lis 2007 ve 13:50  • Odpověz
kozimura>> tak to je dost síla...... Ale co s tím holt naděláme.....ale jak na druhou stranu píše kocurek,asi se v Čechách přece jenom máme "dobře"....no ale ráda bych to ale pocítila i jako matka a manželka :frowning2: Tož nevím,kde se stala chyba :grinning:
6. lis 2007 v 18:04  • Odpověz
Tož řekla bych,že ta chyba je v těch lidech,kteří takovéto zákony vymýšlejí.Jde vidět,že tito neznají pojem "od výplaty k výplatě"co?Je to maras,ale my s tím nic nenaděláme.Jedině u voleb,ale je těžké odhadnout,jestli "ti druzí"budou lepší...
6. lis 2007 v 18:44  • Odpověz
autor
TOŽ :grinning: holčiny,jak říkám,škoda se rozčilovat!!!!Oni nám to zkrátí a pak si zvýší mzdy jako už několikrát :angry: Jim je to jedno,mají zdarma auto s řidičem,byt zadarmo,pěnez na výplatu ani nemluvím a v práci prý mají chlebíčky za 2kč a možnost i třeba té becherovečky :slight_smile: -velkou půlku za 15,-Tak proč by nám to nezkrátili,když v kase chybí prašule,no ni... :zipper_mouth:
6. lis 2007 v 18:51  • Odpověz
kozimura>> ani nemluv,od výplatě k výplatě......to znám jak svoje boty....jak já teď čekám na přídavky jak na smilování :wink: :unamused:

kupinka>> jasně,už to nebudeme rozebírat,škoda nervů.....peníze budou a my nebudeme,jak už tu bylo někde řečeno.........

Co jinač holky,mimišta poslouchají?? Jak ty v bříšku i ty co jsou vpostýlce? Kupi,co malý,už máte další zoubky venku???
6. lis 2007 v 19:53  • Odpověz
autor
dermajetics-ani mi kuwa nemluv!!!!!!!!!Ten druhý je ještě horší.Furt řve,ani na rukách se milostpán neuklidní,teplota furt kolem 37,4,včera to měl kolem toho druhého krvavé,no děs běs :confounded: Jestli to tak bude u každého,tak sbohem dámy-v Opavě net nemají :wink:
6. lis 2007 ve 20:19  • Odpověz
kupinka

neboj, to zvladnete, teprve 2 zoubek, to my meli v tech nejvetsich vedrech teplotky, dovedes si to predtsvit???? a tech dalsih 5 zoubku lezlo co 3 dny, takze v neustale teplote, placi......nespavosti a opet to zacina znovu...ale kdo vi, kdy vyleze dalsi

JInak zde rano bylo 5st a v poledne 26st :astonished: :astonished: :astonished: Hyce,jak v Africe, asi letos zde fusak nepouziji.Domnivam se, ze v CR je skarede, kdyz je zde pekne, byva to vzdy naopak....maveme :frowning2:
6. lis 2007 ve 21:09  • Odpověz
Maličké poslouchá-včera z maminky dělalo břišní tanečnici-břichem mi pěkně lomcovalo,dneska už jen pár kopanečků dovnitř.Teď pokopkává hlavně přes den a v noci mě nechává spát...Je to andílek(zatím).
Božatko malé,takhle ho ty zatracené zoubky bolí..Vím,že kdysi tetka používala nějakou mastičku a stejně to prd pomohlo.Malý řval přes půl dědiny,jak jsem jí ho vezla zpět,se na mě dívali jak na tyrana
6. lis 2007 ve 21:34  • Odpověz
Kocurek: tak to buď ráda,že je tam teplo -tady dneska pěkně sněžilo.
Ju a holky,pěkné soupravičky,ponožečky,čepičky,rukavičky,svetříky... mají v Místku v obchůdku u tržiště-v té řadě,kde je galanterka.Dneska jsme tam koupili nádhernou malou čepičku.
6. lis 2007 ve 21:55  • Odpověz
kupinka>> jo to je fakt,já mám calgel,je to strašně malá tubička stojí asi 80kč,na ty první zoubky to malému nepomohlo,na stoličky a špičáky už jo,ale zkus,uvidíš....

kocurek>> dneska ráno -1,pak max.6st.....brrr,dneska mě s malým nikdo nedostal ven,jak nám se nechtělo.....Ale zítra už jedeme v 7ráno za dětma do školičky si hrát,moc se mi nechce,ale.... :frowning2:

Papa maminy a dobrou :wink:
6. lis 2007 ve 21:56  • Odpověz
autor
Ten calgel nezabírá :frowning2: Bych spíš potřebovala něco já-na nervy :confounded: Ach jo....
To počasí hnus nad hnus....škoda hovoriť :wink: Tak brou,brou
6. lis 2007 ve 23:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.