• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Frýdek-Místek

(Zamčená)
16. května 2011 
Tak s tím marcipánem jsem se už takto jednou "vydrbala" a já pořád, proč mi to dělá na tom krému bordel :sweat_smile:
Tak to zkusím tu potahovku z bonbónů - ty znám (a mimochodem - na ohni jsou výborné! :grinning: ) Zkusím hodit odkázek na dort, co jsem dělala MM ke 20. narozkám. Byl to můj úplně první dort a dělala jsem ho sama - jak já jsem byla pyšná!!! Obvzlášť, když jsme přijeli k MM rodičům a jeho sestra mu udělala "dort" ze zakysané smetany a ovoce :sweat_smile:
1. únor 2009 ve 20:11  • Odpověz
no ja vlastně taky předtím 3 dorty jestli se to tak dá říct, manžovi k 21. a pak Ondíkovi k 1 a druhým... ale to se nedalo, mi to nějak nešlo......
1. únor 2009 ve 20:20  • Odpověz
Tady, jestli chceš kouknout, jsou taková vzpomínková alba (ty první 3) a v tom společném je ta dorta:
http://kozimura.rajce.idnes.cz/

heslo a příst.jm. ti hodím do IP :wink:
1. únor 2009 ve 20:33  • Odpověz
krásná, víš co já zas s krémem neumím, tak jsem chtěl azkusit y potahované. Já na zdobení krémem a to obsypání jsem levá. To si troufnu říct že mi i jde, ale mám se pořád co učit.

Jsi šikovná, určitě to vyzkoušej z těch bonbonů, není to těžké
1. únor 2009 ve 20:40  • Odpověz
Děkuji :slight_smile: Ju, zkusím. Už jsem uvažovala nechat dortu udělat, ale ta radost z vlastního výtvoru je k nezaplacení :grinning:
1. únor 2009 ve 20:43  • Odpověz
To jsem ještě dělala z kupovaných krémů - z prášku. Ale letos jsme dělali ty plněné trubičky a ten krém je dost jednoduchý a dobrý, tak si s tím zkusím pohrát. Koupím asi kousky čokolády(nebo nastrouhám) a udělám Straciatellu a asi čokoládový k tomu. Ještě uvidím. Z těch bonbónků to zkusím. Krém je zrádný a když není dost hustý, vypadá to zdobení divně.
1. únor 2009 ve 20:45  • Odpověz
Já jsem pak ještě dělala na Valentýna srdce (někde bude fotka, ale kde...) a to bylo nahoře taky potažené marcipánem a ještě tam byly čokoládové půlměsíčky. Udělala jsem je tak, že jsem koupila čokoládovou polevu, která se jen zahřeje v teplé vodě, dala jsem na alobal půlměsíček(vykrajovátko na cukroví) a nalila a dala stuhnout do ledničky. Jednoduché a dobré. Jen jsem neměla formu srdce, tak jsem upekla 2 plechy piškotu, z papíru jsem vystřihla srdce a vykrála podle něj korpus. Fakt piplačka, ale stálo to za to :sweat_smile:
1. únor 2009 ve 20:48  • Odpověz
mi mluv, tak nějak podobně jsem dělal aprvní dort v životě a rovnou pro manžu, teda to jsme spolu jetšě chodili, ale v jeho rodině byl úspěch... kupované krémy, čoko poleva takové ty klikyháčky na krém nahoru, orztékalo s emi to. To jsem tenkrát nevěděla že marcipán nesnese pod sebou tučné... a já pod tím máslový krém....marcoš mi udělala tenkrát kamarádka. no úspěch byl a to potěší, máš pravdu :slight_smile:

pak Ondíkovi k prvním taky podobně, a marcoš mi tekl šíleně, jak se topil na tom krému.. a druhým jsem dělala roládu - stonožku a popatlala čokoládou a ozdobila lentilkama, tak měl radost a já taky :grinning:
1. únor 2009 ve 20:55  • Odpověz
Tak uděláš??........ :confused: vajca mám!...skoknu k tobě...ještě je čas..... :wink:
1. únor 2009 ve 22:48  • Odpověz
Já by som chcela teráz aj celý čokoládový :grinning: :grinning: ať sa spokojí aj moj muž ...lebo je alergický na oriechy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2009 ve 22:53  • Odpověz
Kozi ta vaša malá je ohromně nádhernáááááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: má být pokom :wink: :slight_smile:
1. únor 2009 ve 22:56  • Odpověz
kulisku, děkují :grinning: Tak co, na příští sraz v Ov se mám ozvat i tobě do IP? :wink:

Derm, hoď mi pak prosím odkázek, jak se dělá ta hmota z bonbónků :wink: Zkusím něco malého na zkoušku. Pak budu dělat dorty na roček pro Terku 2 - jeden na focení - ten s hmotou a jeden na mlsání pro Terku. Nemáš náhodou nějakou menší formu na dort - úplně jakoby horní patro patrového dortu. Příjde mi zbytečné dělat 2 velké dorty. Ten pro Terku by mohl být menší. Chci ho dělat z piškotů, ovoce a zakysané smetany a to bych z ničeho asi pak nevyklopila.
2. únor 2009 v 10:11  • Odpověz
To víš že jo budu se těšit příjdu asi sama...aspon vás poznám :grinning:
2. únor 2009 ve 12:34  • Odpověz
Jak sama?! :angry: Pěkně s Týnkou :wink: :grinning: Snad ještě něco provedem do léta v té herně (když byla paní tak nadšená :grinning: ) a pak zase někde pěkně venku na sluníčku. Loni jsme se sešli v Ostravské ZOO
2. únor 2009 v 19:30  • Odpověz
Jéjda tak ok....dakujem... :wink:
3. únor 2009 v 10:57  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu vás pozdravit opět z postele..... z neděla na pondělí mě v noci přišla nemilá návštěva - střevní chřipka - no děs........ manža si dneska kvůli mě vzal dovolenou, aby se postaral o děti atd.....

No energii ještě nemám, takže snad až zítra se dostanu do normálu, papa a prďolkům pusinky.

Doufám, že jste jinak všechny ok. Papa snad se zítra zase dostanu na nohy.
3. únor 2009 v 15:17  • Odpověz
Tak máme hotový pokojíček:
http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlbumID=269940

Ještě tam příjdou tyto samolepky-
tyto na boky zdí:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19586080&tab=4
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4577352&tab=6 (svítí ve tmě)

a tyto na modré stěny nahoru a na strop:
http://www.toys-sery.cz/

O víkendu namontuje MM zábranu do dveří a časem ještě záclonka...
4. únor 2009 ve 20:15  • Odpověz
ahojky,

kozi: Terka se má..sama svůj pokojíček....krásný...už ji tam budeš nechávat přes noc spinkat???

malý je dneska protivný..musím furt zabavovat

holky,dávaly jste některá dětičkám řepu?
6. únor 2009 v 15:15  • Odpověz
gabi, ona už tam spí dávno - ještě jak tam bylo haraburdí - to abychom se konečně vyspali v ložnici na pořádné posteli - sama spí už přes 3 měsíce - vyhnala nás z ložnice :grinning:
6. únor 2009 v 16:25  • Odpověz
budili jsme se navzájem a už to nešlo. Tehdy Jarek onemocněl a jak kašlal, budil jí a pak jsem přestala v noci kojit a dávala jen čaj. KDyž se vzbudila a nikdo tam nebyl, hned usla, když jsme spali s ní, pohli jsme se a začla řvát. Tak má klid ona i my. Je hned vedle ložnice, postýlku má u zdi, kde máme hlavy a mám tam pro jistotu i chůvičku.

Teď je nemocná - začlo to z úterý na středu horečkama (39) a když přešly teploty, začla kašlat a teď se přidala i rýma a do toho jí pořád leze těch 6 zubů - teda 2 z toho už jsou venku - jednička a dvojka vpravo nahoře, ale ty další 4 pořád lezou - teď má nateklou levou stranu nahoře - jedničku a dvojku a hned už se tlačí obě dvojky dole. Takže máme veselo. K doktorce jsem nešla - sirup máme, odsávačku a kapičky do nosu taky...ať tam nepochytá další nemoci. Kdyby se to zhoršilo, tak buď pojedem na pohotovost nebo v pondělí k doktorce, ale zbytečně ji nikde tahat nechci.
6. únor 2009 v 16:29  • Odpověz
ahojky holky,
jdu pozdravit po týdenním marození nakonec celé rodiny. Děsné jako. Ondra mi ulehl v úterý a ještě do soboty, manža v pátek, takže síla. Fakt ťuk ťuk Helča je ok, té se to vyhlo.
Konečně zítra jdeme na opožděnou 8mi měsíční kontrolu, tak jsem zvědavá, jak "velká" je ta naše prďolka. :grinning: :grinning:

Doufám, že jste jinak všechny ok a vám se chřipkajzna vyhla velkým obloukem a děti jsou hodné a zdravé. papa Blanka aspol :grinning:
9. únor 2009 ve 20:30  • Odpověz
tak jsme byli na 8mi měsíční kontrole máme 68cm a 8600g jsme nějací krátcí a tlustí :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2009 v 17:31  • Odpověz
derm:nejste jste šikulky a hlavně že zdravé ne?? :slight_smile:
10. únor 2009 v 18:12  • Odpověz
Derm, tak my jsme taky nemocní. S terkou jsme byli nakonec v pátek na pohotovosti (mi už začlo být zle) - má akutní bronchitidu, takže ATB, a sirupy na kašel a roztáhnutí průdušek. Druhý den jsem zalehla já a v pondělí Jarek. Já i Terka už vykašláváme, ale Jardovi je pořád zle. :frowning2:

Derm, tak Helča je šikula. My máme teprve v 11m 8400g a 70cm :sweat_smile:
10. únor 2009 v 19:16  • Odpověz
Ahojky,moc vá zdravím.Už mi konečně není špatně ,tak jsem ráda.Mám za sebou screening,dopadlo to naštěstí dobře.Nemocní jsme s Vojtíškem na střídačku,jenMM je aspon zdravý.Jak ale čtu,tak jste nebo byli nemocní tady skoro všichni :frowning2:
10. únor 2009 ve 22:35  • Odpověz
Dermuš prosím tě ty jsi dělala nějaký kurs na počítače tady ve frýdku?Můžeš mi prosím písnout kde,jestli to bylo k něčemu anějaké bližší info
Holky já nevím jak vy,ale já už se ted děsím jak půjdu po dvou dětech do práce,nejlíp pracovní doba od 7-15 .30 kvůli školce.Ještě děti bývají často nemocné a babičky taky pracujou,tak nikdo nepomůže.
11. únor 2009 v 11:08  • Odpověz
Ahojky holky,
jojo šikulky tlusťoučké jsme :slight_smile: manža říkal že je po mě (bohužel teda :pensive: :angry: ) což mě samozřejmě naštvalo...

kozi Terinka je teda štíhlý proutek na skoro roční holčinu, to my se můžeme teda "zahrabat" jak se říká. Ale my to určo vyběháme :grinning:
Dlouho jsem nepřidala fotky, musím se na to některý den vrhnout :slight_smile:

nytri ahojky bobku, tak to je moc dobře, že už ti není nevolno. Jak to zvládáš s Vojtíškem?? Jsem na tom byla vlastně stejně jak ty, i když mi to vyšlo že jsou děti od sebe 2roky a 2měsíce... je to záhul - spíše v tom těhotenství se mi zdálo. po porodu celkem v pohodě, až teď jak Heli začla po čtvyřech a stavět se, to je teprv něco.
Měla jsem kurz apr.z evropské unie pro maminy na mateřské - pro lepší zařazení do společnosti po mateřské a do práce jako takové. V tom bylo zahrnuto počítače, ale spoustu jiných věcí.. od psychologie, přes ekonomii, dělali jsme si podnikatelský záměr atd atd... široký záběr. Ale byli jsme poslední kurz, už to není, unie na to už nechce dát. Ty chceš jen na počítače???

Co se týče té práce, je to síla. Já na to myslím už teď a je mi z toho špatně jako. za dva roky bych měla jít do práce, ale co s dětma, kam s nimi?? Pořád tady e polečnosti je ženská s dětma - malýma dětma diskriminována. Všiude se tě zeptají, máte děti?? Kolik jim je let?? Má je kdo hlídat?? apod.... je to síla. Taky nevím co budu dělat. I když nějaký plán by byl, možná jestli to vyjde, chtěla bych dělat na sebe, v tomhle ohledu je to super, být svým pánem a hlavně čas pro děti a to je pro mě důležité. uvidíme. Představa je hrozná, kdybych měla jit zpátky do práce kde jsem byla... ranní, odpolední, víkendy cleý den... néééé to už fakt néééé a za základní plat????ne.
11. únor 2009 ve 14:13  • Odpověz
Derm,tak to jsi měla štěstí s tím kursem.Ty počítače jsem chtěla ,protože fakt to je základ a já ovládám tak jedině net.jink jsem ochotna absolvovat cokoliv,abych našla slušnou práci.To blbé oděvnictví je fakt nanic a škola mi nic nedala.však to znáš.Před těhu jsem byla na úřadu práce a paní Mičulková(spíš bych dala na začátku jména P)mi nabízela práce typu Vkus a prodávání ovoce na nádraží.Jak jsem se ptala na kursy,tak mi nabídla tkadlenu,to už bylo na mě moc,jsem myslela,že si dělá srandu.živnost jsem taky měla chvilku,ale už bych do toho nešla.
Vojtíšek je dost divoký,ale zvládám to,bude hůř.My chtěli mít děti tak o tři roky,ale vyšlo to fakt skoro napoprvé.Vojtíšek nám nešel totiž skoro rok.
Venku je táák hnusně ,tak sedíme doma,nudíme se a čučíme na medvěda Pú.
11. únor 2009 ve 14:45  • Odpověz
Dermi,ale obdivuju tě že se dvěma dětma zvládáš mimibazárek,péct dorty apd.
11. únor 2009 ve 14:47  • Odpověz
derm: děkujííííííííííííííííí..věcičky krásné :slight_smile: až budeš zase vkládat,tak řekni..kouknu zase :slight_smile:
ještě vás musím dočíst..není teď čas
11. únor 2009 v 16:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.