• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Frýdek-Místek

(Zamčená)
16. května 2011 
AHojky holky!
Derma, jojo, kojenie už naprosto v pohode, pomohla mi super mastička z lanolínu od Isispharma :slight_smile: Po nej sa to ukľudnilo a už z prsa bežne kojím :slight_smile:
Terezke všetko najlepšie!!!! My máme dnes 3týždne. Boli sme na nožičkách, tak pravú kyčel má akúsi tuhšiu, musíme cvičiť a masírovať, no neviem presne jak. A baliť naširoko, ja používam látkovky, takže to je snáď OK a stačí to...
10. bře 2009 v 16:29  • Odpověz
gabi ani nemluv, já už chci taky sluníčko - dneska sice trošku bylo, ale není to vončo.... teplo a sedět na lavičce a Ondra aby mohl být na zahradě.... už se taky těším...

matilko jestli můžu poradit, látkové určo dávej, super, taky jsemm dávala oběma dětem... dávej aspoň 2, neli 3 někdy.... záleží jak je skládáš, jestli na široko (3vrstvy té plíny) nebo na tenko(přehneš na 4x).... je lepší na široko.....poskládáš na třetiny............... :grinning: :grinning:
S nožičkama stačí, když maš malou na zádičkách, rozbalíš ji z plínek, chytneš za kolínka a krouživými pohyby - kolínka obě k bříšku a ode sebe jako ven od tělíčka a dolů.... jestli se to dá pochopit jak....prostě takové kruhy... netlač, prostě jen tak jak to s miminkem jde.Pomalu se tak rozcvičit, stačí třeba 5x a pak jen chytnout jednu nožku a to samé a druhou nožku a to samé.........Jinak určo poradí dětská mudra
10. bře 2009 v 17:30  • Odpověz
derma, ja ani neviem, jak skladám tie plienky, proste tak klasicky :grinning: skúsim to niekde vyštrachať... a dávam vždycky dve. Tie tri by sme už nezapli do bodýčka... A nevieš, ako často sa má cvičiť? Či viackrát za deň alebo len raz a dlhšie? Tá doktorka tam mala dnes hafec ľudí a tak mi to nestihla povykládať. Ale tie cviky (kruhy) som pochopila od Teba :grinning:
Práve som skúsila šátek, no maturita pri viazaní, ale malá je v ňom totálne kľudná, už hodinu v ňom spí bez pohnutia, no sila. A ja mám voľné ruky :wink:
10. bře 2009 v 17:50  • Odpověz
Děkuji, holky! :grinning:

Terce jsem moc hezký dáreček nedala - včera jsem ji definitivně odstavila. Už to bylo neúnosné. Prso si vynucovala a měla hysteráky, když ho nedostala. Tak jsem se včera naštvala, uspala ji a jela do DM pro Sunar a hrneček. V noci nás čekal jeden hysterák, ráno v 6 druhý, do 7mi nakonec povolila a vypila alespoň 100ml. Další boj nás čeká v noci a ráno...
10. bře 2009 v 19:37  • Odpověz
matilko tak třeba ze začátku udělej dvakrát denně asi 14dnů a pak stačí jednou si myslím.... kdy jdete na další kontrolu na nožičky, až bude Kajce 3měsíce že???

Jaký máš šáteček, to je super, taky jsem ho chtěla, ale nakonec jsem na to nějak "zapoměla"

kozimura držím pěsti, aby se dnešní večer vyvedl a Terinka moc nehysterčila... když jsem odstavovala Ondru, 3 dny probrečel - teda noci a pak už v pohodě. Pěkvné nervy přeji!!!
10. bře 2009 ve 20:17  • Odpověz
kozi, teeeda, to je krásny darček Ti poviem... ale verím, že je to už potom neúnosné, ja mám métu kojiť pol roka a potom sa uvidí.
derma, tuším skladám na osminy :wink: na kontrolu ideme už za 3týždne :unamused: šátek mám nejaký obyč, ani neviem, či je dobrý, či nie, uvidím postupne v praxi - mám to v albume na picasu.
10. bře 2009 ve 20:52  • Odpověz
tak dneska sice sluníčko bylo,ale byla mi kosa....teda hnusný vichr.

matilko: já skládala plínky na široko a na třeiny,aby měl malý nožičky hodně od sebe a cvičila jsem ty krouživé pohyby vždycky při rozbalení,stačilo malou chviličku a malému se to líbilo :slight_smile:

kozi: ale vydržela jsi teda dlouho kojit,to ti povím :slight_smile: a ty hysteráky přejdou,chce to jen fakt vydržet :slight_smile: To znám taky ,když jsem děti odstavila od dudlana a pak od flaše...a teď mne to čeká ještě jednou.
10. bře 2009 ve 21:35  • Odpověz
Nazdárek mamušky! Tak máme za sebou roční prohlídku. Terka je drobeček - má 8300g a 70cm. Doktorka je spokojená, hlavní prý je, že jsme přesáhli těch 8kg.
11. bře 2009 ve 20:14  • Odpověz
Kozi, je to drobeček ale krásny :slight_smile:
My sme tiež pribrali, po prepustení z nemocnice malá Kajunka 3380g a dneska 4100g :sweat_smile: takže cvalík :wink: ešte ju drží slabučká žltačka, pani doktorka počula aj slabú šelesť, dúfam, že to ešte vymizne...
Kozi, za 14dní nám to stretnutie snáď už vyjde!!!
11. bře 2009 ve 20:42  • Odpověz
Mati,já doufám,že jo a hlavně už by se taky mohlo umoudřit počasí.
11. bře 2009 ve 20:58  • Odpověz
ahojky holky,
jééé Veru tak terinka je drobnoučká holka, ale hlavní je že je šikulka a prospívá. tak to my měli v 8měsících 8600g a 68cm............ehm ehm chci vidě 31.3 na kontrole kolik bude mít. To půjdu i s Ondrou na 3letou prohlídku....

matilko jéé tak Kajka je taky šikulka, to je dobře :wink:

toruš tak jsem včeraq byla u katky, huráááááá, konečně nám to setkáníi vyšlo, opravdu po půl roce. Tak snad další návštěva bude dřív :grinning:
12. bře 2009 ve 13:48  • Odpověz
Jako Ostravačka se musím podělit o zkušenost s nákupem dětských botiček. Našli jsme po úmorném shánění nádhernou prodejnu v Bělském lese. Nabízejí desítky ne-li stovky druhů botiček! Plno s tou žirafkou. Personál velice ochotný. Již teď tam mají dost živo. Zkuste mrknout na fotky na www.detskeboticky.cz
13. bře 2009 v 07:58  • Odpověz
skimr, díky za super tip na obchudek :slight_smile:

Ahojky holky! Naše kojenie sa prehuplo do ďalšej kríze, malá bojkotuje, takže mám zase o zábavu postarané. Prečo to nemôže byť bez problémov? Neviete niekto???
Našťastie ideme dnes na Slovensko až do pondelka, neskutočne sa teším!!! Aspoň si trošku odpočiniem a uvidím rodinku. Tak sa tu majte nádherne, a pekný víkend prajem :slight_smile: papaaaaaa
13. bře 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahojky.Jdu se s váma rozloučit :frowning2: Šmíráci jsou čím dál dotěrnější a rozšiřují své řady.Klepu se,nervy na dranc.Odteď vás budu jen číst a reagovat přes IP.Jestli budete chtít se mnou pokecat,stačí písnout do IP-mám Skype i ICQ.
14. bře 2009 v 16:10  • Odpověz
ahojky holky,
tak my už máme po oslavách, Ondík má sice až zítra narozeniny, ale v sobotu jsme oslavili. Měla jsem všechny pozvané na oběd.
Nakonec jsme to všechno přesunuli narychlo, protože babička musí další víkend do práce a my nakonec jedeme na chatu na hory na víkend,
tady foto dorty http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=41565&user=55324

foteček jako takových moc nemám, já točila na kameru a foťák měl v ruce tchán no a moc fotek dobrých není... hlavně jako já vorvaně vám ukazovat nebudu že :wink:
16. bře 2009 v 08:45  • Odpověz
tak šmírácí od KOZIMURY nechte ji na pokoji..... to nemáte doma nic na práci??????

ŽE SE NESTYDÍTE!!!!!
16. bře 2009 v 08:46  • Odpověz
Ahojik!!!
Návšteva Slovenska je za mnou :slight_smile: bolo skvele, fakt som si prečistila hlavičku :slight_smile: Malá bola zlatá, akurát nás od štvrtka trápia totálne prdíky, chudinka, každý prd a stolička je vykričaná, musíme s ňou stále cvičiť :frowning2: včera som jej na SR kúpila probiotické kvapky a dnes je omnoho kľudnejšia, dokonca prdí sama. Tak nám to asi fakt zabralo :sweat_smile: Mi jej bolo hodne ľúto, bobka malého.
Derma, krásny dortíček!
Kozi, bez Teba tu bude smutno :frowning2:

Ako sa inak máte???
17. bře 2009 v 16:15  • Odpověz
Jaro je období plné vůní, barev a dobré nálady.
Přejeme krásné jarní dny plné sluníčka a hodně pohody.

:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
21. bře 2009 ve 13:40  • Odpověz
ahojky,
no tak na ty jarní dny to tady nevypadá,se snad nedočkám.... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:

jsem neměla zaplacený internet,než já se dostanu vždy do banky,tak to trvá,ale to neva,stihla jsem doma více věcí :grinning:

doufám,že jste všichni zdraví a DERM,teď nevím,kdy měl Ondrášek narozeniny,tak jestli jsem to prošvihla,dodatečně všechno nejlepšííííí k 3 ročkům :slight_smile:

jinak v PO jsem byla u mamky dopoledne a chudák přijela z práce z hor s oteklým a krvavým okem,byla na operaci šedého zákalu a myslela si,že to přetáhla,tak šla k očnímu a odpo už mi volala,že má virovou infekci v oku,že to chytli všichni pacienti,co byli na zákroku a celé oční v nemocnici že je zavřené..no tak mám te´d strach,a´t to nedostanu já a nebo nedej bože Maty..jí se to projevilo tak po týdnu....nio chudák vypadá
strašně a nemůže mezi lidi.

a Maty má teď hroznou rýmu,tak dnešní noc stála opravdu za prd,se bojím té dnešní :frowning2: furt se budil a řval,no zabralo až jsem mu ukázala telefon a svítila s ním,pak se uklidnil a spalo se dál...takže jsem KO.
a máme prvního zuba :slight_smile:
21. bře 2009 v 19:06  • Odpověz
dobré poledne,
dneska jsem stihla i vyžehlit poprvé dopoledne,aspoń jedna věc za mnou :slight_smile:

DERM,jsem to já trdlo,kdybych si pořádně přečetla a zapamatovala,co jsi psala příspěvek na této stránce,tak Ondík už ty narozky měl..a dort jsi mu udělala nádherný...fakt jsi šikulka :slight_smile: já se možná do nějakého pustím v létě,vypadal pěkně a taky jednodušeji ten,co měla Kozimurka tan ovocný s piškotkama... :slight_smile: no uvidím,času ještě dost.

kocu: tož ,co vy? co nového? nic o tobě nevíme,kde jsi,atd.?
22. bře 2009 v 10:52  • Odpověz
Hlásím se jen, že žijeme a prdíme na šmíráky - ať mi políbí mou velkou prdelku a můžou si vybrat i na kterém místě a že je ho dost :grinning:

Dneska jsme měli velký karambol - Terka utíkala před babičkou, která ji chtěla vzít, ať si něco neudělá a spadla na futra a rozsekla si ret - bohužel tak nešťastně, že jsme museli jet na pohotovost šít - má na rtíku jeden steh :frowning2: Jsem to ořvala s ní :cry: Stalo se to hned ráno a teď už zase řádila jak černá ruka - už se do toho stihla 2x bouchnout. Jen doufám, že nebude mít ošklivou jizvu. Jak jsme dojely z pohotovosti, zdřímla v kočárku a jak jsme ji vytáhli, měla už pěkně vymalované i čelo do fialova a nos, tak snad jí to zítra nespadne pod očička nebude mít monclíky :sweat_smile: Takže my máme doma veselo :sweat_smile:
24. bře 2009 v 19:23  • Odpověz
ahojky,

kozi: jéjej,to si Terezka užila,chudinka malá...to znám,taky jsem jela v 18 m s Vojtou do nemocnice,zašíívali mu čelo,lítal jak ďas a zakopl a sekl čelem do dřevěného rámu od postela,krve jak .... a brečela jsem v nemocnici s ním,byl totál spocený a vzlykal,jak mi ho donesli. Ono je těžké ty rarášky uhlídat. Tak hlavně ,že je Terka v pořádku :slight_smile:

a na šmíráky prď - hezky si to napsala :grinning:
24. bře 2009 v 19:37  • Odpověz
ahoj holky,
zdravím po několikadenní odmlce. Nějak nestíhám, co jsme se vrátili z chaty. Ten minulý týden byl docela hektický. V pátek jsem dodělávala dortu pro kamarádku a hned odpoledne jsme razili na hory a já neměla zbaleno, tak to byl mazec. pak nás na chatě čekalo překvapení, minulí osadníci vyplizcela hlavní vypínač...... takže topení žádné..... na horách 50cm sněhu klendra jako blázen. Nakonec to jedna kamarádka s 3měsíční malou samozřejmě vzdala a ještě večer odjeli. my jsme "mrzli" oblečeni tak jako venku. Chlap jel se známým zpět domů pro přímotopy. Protože topení se tak zaplo až o půlnoci a to by jsme tam zmrzli..... zpátky domů se mi teda nechtělo.... jídla, tašek, cestovní postýlka..... akce apalucha ho*no.... kopec a sníh nepočítaje... prostě se nám to nechtělo tahat zpět. Tak jsme vyslali chlapy pro pomoc. No tak pátek se přežil, Helence bylo dobře, byla dobře oblečená, neměla jsem strach. ondík to měl jako pobyt ve stanu navlečený....

Sobotu jsme prožili parádní, už mám stánuté fotk a videa.... pak jak vložím hodím odkazy. Ondra se nebál sáňkovat, ani jezdit po břiše z kopce. Tatínkovi hrabalo a sáňkoval taky....
No a já ačkoliv kojící jsem se zajřívala vínečkem v průběhu celého dne, a v noci to na mě sedlo - takže jsem měla dobrou opičku byla sranda. hrali jsme turnaj v šipkách , karty, prostě pohodička jak má být kamarádka co má odrostlé děti se mi staraal o ty moje a já se vyřádila v kuchyni - miluju vařit pro jiné..... a na chatě se vždycky vyblbnu, kuchyň je moje

No prostě víkend paráda..... v pondělí jsme ještě odpočívali a no včera jsem musela nutně do města jet koupit kaloty, ruply mi tak šíleně, že s holým zadkem se fakt chodit nedá. Tak jsem si koupila hned dvoje. Snad chvíli vydrží no a večer- teda noc z úterka na dnešek šílená, obě děti kňučely, Ondík pokuckával, obě rýmečku. Tak jsme dneska vstali s čajem a léky, vitamíny dneska vegetujem. tatík přijel z práce dřív a ten má asi chřipku. Takže to byla naše daň za výlet. Ale děti nic strašného, malá je rýmu, Ondík rýmu a trošku kucká, akorát tatík to nezvládl.....

Tak tu máme bojovno, starám se o chudáčka nemocného taťku, znáte to chlapy....

Holky jukněte, další můj výtvor, co jsem dala dohromady
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=42112&user=55324
25. bře 2009 v 16:52  • Odpověz
kocurku no ahoj, zdravíme i erička, kde jsi holka ztracená, ses nám někde ztratila, měli by jste už být tady na stálo, ne?? to jste měli toli zařizování, že ses tolik týdnů neozvala???

matilko a co malá, už prdíky lepší, prebiotické kapsy zabraly???

gabuse gratuluji k prvnímu zoubku!!! tak jste nás předběšhli, my ještě ani ťuk :frowning2: a co už dobré, taky zdraví???

kozimura ahoj, no jsem ráda, že jsi to nevzdala, a kašleš na šmíráky :grinning: :grinning: :grinning: Joj a čtu karambol Terinky, tak snad OK. Toho ještě bude, ale jsou to nervičky co???
25. bře 2009 v 16:56  • Odpověz
Tak jsem hodila do alba foto Terčiného rtíku:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2571046&vReferer=
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=2571047#navigator

Teď už to tak hrozně nevypadá - je to focené dnes, ale v ten den a den poté to měla navíc nateklé a krvavé.
Tohle je natočené v den karambolu a jde vidět a slyšet, jak na mě mé dítě prdí, když ji natáčím - mlčí a mlčí
http://www.youtube.com/watch?v=P1395sc4NWk
26. bře 2009 ve 21:02  • Odpověz
Veruš, to je bobiš malá ale statečná, to věřím, že to bolí víc tebe. .-( Ale malá je statečná. Kdy jdete vytahovat stehy????
26. bře 2009 ve 22:40  • Odpověz
Ahoj Blani!Steh vytahujem v úterý.Už teď se toho děsím,ale naštěstí se jí to fakt krásně a rychle hojí.Terka měla být kluk a v bříšku si to na poslední chvíli rozmyslela :sweat_smile: Je hrozné střeštidlo.
27. bře 2009 v 06:14  • Odpověz
Tak to docela brzo, já myslela že tak 10 dní se to nechává. Tak to jo, tak to je rychlovka. No asi si ještě užijete, dá vám zabrat, až budeš mít druhé mimi, budeš mít co dělat jí uhlídat asi.

Víkend před náma, co máte v plánu holky??? No my asi odpočívat, ještě nevíme, V neděli jsme měli jít do kina Vlasti na divadýlko loutkové s Ondráškem, ale tatínka máme nemocného, tak se všechno ještě uvidí. Jinak budeme odpočívat.... no teda oni všichni, já dneska bych chtěla pořádně uklidit a zítra umýt okna, pokud bude hezky. Velikonoce se blíží že :slight_smile:
27. bře 2009 v 09:01  • Odpověz
No, já mamce chystám tu tajnou oslavu narozenin. Dortu nám ta paní upekla, dnes pro ni jedu - naštěstí bude mamča v práci. Pozvala jsem její kámošku, sestru a známé. Jsem zvědavá, co na to řekne. CHudák si myslí, že jsme na ni zapomněli. Včera byla za každým z nás zvlášť, že bychom večer poseděli a dali po půlce. TO bude pro ní šok, až jí tady taťka dovede a tady chlebíčky, víno, dort a návštěva :grinning: Taťka ji dokonce odvede pryč - zajedou pro zákusky - v době, kdy všichni příjdnou, ať je to úplně překvápko. No, uvidíme, jestli nás něčím nepraští :grinning:
27. bře 2009 v 10:54  • Odpověz
Verčo joj tak až takhle vy na mamku?? Tak to je mazec. tak to přeju ať se oslava vydaří a hlavně ať mamku netrefí šlak ze šoku!! Doufám, že pak poreferuješ, jak to mamka zvládla a jaký byl zážitek!! :wink: :grinning:
27. bře 2009 ve 13:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.