• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Frýdek-Místek

(Zamčená)
16. května 2011 
autor
Nytri-tak se drž,pak už to budeš mít za sebou a bude to :wink:

kocurku-jo,to máš pravdu,ale pokud to dítě máš plánovaně,tak přihlížíš na to,kolik budeš brát,a kdo říká,že né,tak kecá a nevěřím mu to...Šli jsme do rekonstrukce baráku v mém těhu s tím,že po celé mateřství budu brát +-7500 a mít nebo nemít 4000 je pro mě fakt dost :confounded:
26. lis 2007 ve 23:54  • Odpověz
autor
Teď jsem to kocurku četla,takže to není tak hrozné.Akorát mě štve,že omezují to na ty 2 roky.Sice o tom neuvažuju,ale je to nefér hlavně vůči pražákům a tak,tam jsou takové a vyšší platy normální :frowning2:

A ta Tvoje kamarádka-jak může říct,že si někdo dítě pořizuje pro peníze? Za něco to dítě živit musíš a taky je na tom skoro každý finančně ztrátný,když má jenom 7600,- Takže si dítě pro peníze určo nepořizuje :wink:
27. lis 2007 v 00:05  • Odpověz
Kocurek:ono je to všechno pěkné,ale ve světě taky chlap bere větší mzdu,než tady a tak manželku v případě nouze uživí,nehledě na to,že když už žena pobírá mateřskou jen ty 3 měsíce,tak tam určitě jsou jesle,školky...Tady přece jen vše zrušili a i když jesle byly,tak nejbližší v Místku.Si představ,že pracuji v místě bydliště,10min.od baráku,ale dítě bych musela odvést do F-M,pak se vrátit tady a
27. lis 2007 v 08:00  • Odpověz
odpo zas pro něj jet?Kdysi taky pohlídali děti babičky,ale neustále oddalují hranici odchodu do důchodu,takže babičky pracují a prababičky už by to asi nedaly.Si vem,že mojí mamce je 43 let,ta bude opravdu hlídat až tak pravnoučata.Kdybych si já mohla vybrat mezi stálým měs.příjmem a mateřskou,volila bych to první a upřímně kvůli penězům.Vím,že bych přišla o spoustu krásných chvil svého dítěte,ale
27. lis 2007 v 08:06  • Odpověz
nehrozily by nám žádné dluhy,v klidu bych doplatila půjčky a úvěr na barák,dítě by mělo krásně zařízený pokoj,co na sebe i do sebe a hlavně na studia,protože i když je u nás zatím školství bezplatné,dojíždění,knihy,skripta,sešity,jídlo něco stojí a nepokryje to ani příspěvek na dopravu ani přídavky.Já jsem právě pro toto vzdala výšku.Naši na ni neměli,tak jsem dělala nejdřív jednu,pak 2 brigády.
27. lis 2007 v 08:11  • Odpověz
Nakonec jsem nestíhala učení a nedávala jsem to.Ono chodit 3 dny v týdnu do školy,2 dny dělat osmičky a víkendy dvanáctky...Abych to ukončila.Brali jsme se s manželem s tím,že už chceme dítě,ale také jsme s tím počkali do doby,kdy už máme připravené bydlení,on změnil práci za lépe placenou a já počítám s mateřskou nad 7.tis.Jinak bychom si dítě dovolit nemohli.V dnešní době se to stává luxusem.
27. lis 2007 v 08:16  • Odpověz
autor
Kozimuro-přesně tak,taky jsme dítě chtěli,ale vše jsme uspořádali tomu,ať se má dobře,ať nestrádá a pokud možno ani my,ikdyž my už jsme velcí a uskromníme se...Možná že jinde ve světě to taky není o.k.,ale my si třeba jako v Rakousku nebo Německu ani náhodou nemůžem s jedné výplaty koupit auto,atd...Mi jenom stačí,jak mluvím s bratránkem na Floridě,jak se malá Nicola má a co všechno má...Ono je to těžko,pokud chlap vydělává třeba 30 a víc,tak budu mít klidně i 3děti,ale vážně je to o penězích,vždyť co stojí léky, od nového roku budeme platit skoro za všechno co se týká zdravotnictví,o tom,že rohlík už stojí 2,5 ani nemluvím a že chcou zdražit máslo na úroveň Německa za 48kč? K tomu nemám slov. Já si nestěžuju,zatím vycházíme,ale u druhého už to bude myslím si dost problém. A navíc jak si mají mladí pořídit dítě,když má skoro každý úvěry a hypotéky na bydlení a to skoro na celý život? My třeba budeme splácet do 55let a to nemalou částku,tak fakt řeším výši mateřské.....
27. lis 2007 v 10:11  • Odpověz
Kupi:přesně tak.Dneska je nemožné,aby mladí lidé začínali bez dluhů.Dneska má jen málokdo na to,aby za hotové postavil barák,nebo koupil byt.Nehledě na to,že od příštího roku bude i byt v podnájmu luxus.
27. lis 2007 v 10:27  • Odpověz
Holky, abych pravdu rekla, tak po 10-ti letech zivota ve Spanelsku mohu s klidem rict, ze znam zdejsi system. Platy nejsou zde o nic vyssi, kdyz to srovnam, co zde stoji najem, strava atd. tady lidi ziji z huby do huby, jak se rika.....a mnoho lidi zde nnema ani 500 EUR, abyste si udelali obraze, byt zde vyjde cca 600-800 EUR a ptaly cca 900-1100 EUR. Chleba zde stoji 2,5 EUR (toustovy9-jiny nemaji, pak bagety a mleko 1,90 EUR. Kdyz si vezmete, ze EUR je cca 27,-...ale nic, treba znamy v Nemecku vyklada, ze se tam zije skvele, zase ma plat 2000 EUR, coz je slusna castka. : :grinning:
Pro mlade rodiny nebo uz starsi lidi, vzdy je to velka palka
27. lis 2007 v 11:52  • Odpověz
nema cenu se rozcilovat, stejne s tim nic nenadelame...
27. lis 2007 ve 12:11  • Odpověz
Lucik: svatá pravda. Zbytečně se rozštilujem,ale zase jsme si trošku zanadávaly a to taky občas pomůže-upustit ventil a pustit páru ven.
Asi se zas vrátíme k vtipům,co?
27. lis 2007 ve 12:53  • Odpověz
autor
Přijde blondýna do e-mailového centra a chce poslat matce zprávu.
Mladý muž, zamestnanec tohoto centra, jí sdělí, ze to stojí 1.000 Kc.
Na to ona praví, ze tolik peněz u sebe nemá, ale že je ochotna udělat
vše pro to, aby mohla matce zprávu poslat.
Muž zvedne obočí a řekne: VŠECHNO?????" Ona na to, že ano.
"No tak pojďte se mnou", říká jí a jde s ní do jiné kanceláře. Blondýna
ho následuje. "Pojďte dál, řekne jí a zavírá dveře. Pak jí nařídí, aby
si klekla, otevřela mu poklopec vyndala penis. Blondýna to tedy udělá,
vezme jeho penis do obou rukou a čeká. Muž zavírá oči a říká jí: "No,
prosím, pokračujte....."
Ona přibližuje pomalu ústa k jeho penisu a tiše říká:"Ahoj mami, slyšíš
mě?"
27. lis 2007 ve 13:07  • Odpověz
autor
:wink: :wink: :wink: :wink:
27. lis 2007 ve 13:07  • Odpověz
27. lis 2007 ve 13:11  • Odpověz
Kupi: :grinning: Kde ty na to chodíš! :grinning:
27. lis 2007 v 18:24  • Odpověz
autor
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2007 v 19:12  • Odpověz
Tak a máme napečeno!Už jen slepit,ozdobit a můžou být Vánoce!
27. lis 2007 v 19:53  • Odpověz
To je super, ze mate predvanocni naladu :grinning:
Myslim si, ze clovek vidi zivot ve 20-ti jinak, jak ve 30-ti, at uz ma deti, rodinu, uvery......
Pokud srovnavate nejaky stat, musite se vsim vsudy, ne jen kolik vydelavame v CR a co si druzi v zahranici mohou koupit a koupit si auto za jeden plat, to nejde ani v Nemceku, leda tak ojete, nebo jako kamoska, ktera si koupila auto za 7000,- :slight_smile: a jezdi ji uz 3 roky.
Clovek ma deti pro radost, protoze je chce mit a ne pro to, aby mel penize, i kdyz pocitate, ze stat neco da, budme rady, ze da aspon korunu, v jinych statech matka porodi, je 3 mesice na materske a pak hned do prace musi, nedostane ani porodne, ani materskou, ani rodicak, proste nic a jeste musi platit skolku, jesle......na tom jsme zatim dobre.
27. lis 2007 ve 20:46  • Odpověz
Ahoj babulky :grinning:
No než jsem vás dočetla, tak mi to dalo docela zabrat. Dneska mi bylo nějak divně, odpo jsem byla u kamarádky na návštěvě, má termín 20.12 :grinning: a domů jsem se skoro doplazila, jak mě bolelo a stále bolí břicho....uf uf, to jsem v těhu u Ondráška nezažila, tak doufám, že to není nic vážného :frowning2:

Jinak koukám, že tu probíráte finance ze všech stránek....No mě se mamka taky divila, proč si beru půjčku nebo úvěr, nechápala (asi jiná generace) proč si bereme půjčku z banky. Ale v dnešní době to opravdu jinak nejde. Jinak by jsme nebydleli, neměli střechu nad hlavou, Bohužel jsme taky zadlužení a příští rok se budeme zadlužovat ještě více, chceme dodělat obývák a dětský pokoj, měnit podlahy a asi měnit střechu na domečku, takže finance mi samozřejmě z rodičáku stačit nebudou :grinning:

Mějte se hezky holky, papa, jdu hajat!!!
kocurek>> moc zdravím do Spain :grinning:
27. lis 2007 ve 21:31  • Odpověz
Dobrou,holky!
27. lis 2007 ve 21:41  • Odpověz
dermajetics Spain dava dobrou noc FM :sweat_smile:
27. lis 2007 ve 22:16  • Odpověz
kocurek>> :grinning: :grinning:

Krásné odpoledne holky!! Konečně u nás svítí sluníčko, hned mám lepší náladu :grinning:
28. lis 2007 ve 13:27  • Odpověz
autor
Babky,já mám jakousi dépresi :frowning2: :frowning2: :frowning2: Tak až mě to přejde tak zatím čus...
28. lis 2007 v 16:49  • Odpověz
Něco na depky:
Jsou tři holčičky na písku a přemýšlejí.Jedna si říká: Koupí maminka bonbónek,nekoupí maminka bonbónek? Druhá si říká:Koupí tatínek chleba,nekoupí tatínek chleba? A ta třetí si říká: Šedla jšem ši na dudlík - jšem panna,nejšem panna?!
28. lis 2007 v 19:03  • Odpověz
Ahojky,tak si holky představte,že si někdo v Paskově zařídil telefon na moje jméno a adresu a dneska mi přišel dopis od telekomu,že dlužím 6600!no je to maras,tak to ted' řeším.
28. lis 2007 ve 20:17  • Odpověz
nytri
To ti nezavidim... :astonished:
28. lis 2007 ve 20:25  • Odpověz
autor
Nytri- a jak je to možné? K tomu je snad potřeba občanka,ne? Ty woe,to je bordel....A jak?
28. lis 2007 ve 20:31  • Odpověz
Před více než dvěma rokama mi ve vinárně Sklep ukradli občanku.Možná to s tím souvisí ,i když byla na staré jméno a adresu.Jinak to taky nechápu.

Jo a mamka se schválně dívala na svoji smlouvu od telekomu a je tam její jméno,adreasa,rodné číslo a podepsaný je tam děda,který s ní bydlí!Takže tam mají asi fakt bordel.
28. lis 2007 ve 21:09  • Odpověz
Tak to je teda síla,ale v dnešní době se to bohužel stává...Držím pěsti a přeju pevné nervy při vyřizování.
28. lis 2007 ve 21:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.