• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Frýdek-Místek

(Zamčená)
16. května 2011 
Kupi:pusinka předána :wink:
Už je nám dobře.Terezička papá a prospívá a teď už jen záleží na mě,jak se o ni budu umět postarat.V pátek jsem se učila přikládat,dokrmovat a přebalovat a včera ráno mě učili malou koupat.Od té doby ji mám na pokoji a zatím úspěšně spolu zápasíme.V noci malá spinkala 5 hodin a pak po papání další 4 hodiny.Vypadá to,že bude takto šikovná pořád :grinning:
16. bře 2008 v 10:59  • Odpověz
Když v pondělí uznají,že jsem se o malou starala dobře a malá bude v pořádku,půjdem domů.
16. bře 2008 v 11:01  • Odpověz
Dobré ránko :grinning:
My jsme prožili krásný víkend na chatě v Beskydech, vůbec se nám nikomu nechtělo domů. Dorazili jsme pozdě odpoledne a já ještě pekla piškot na dortík Ondráškovi, dneska má už 2ročky,utíká to strašně rychle.Takže ho budu ještě dozdobovat na odpoledne :wink:

kozimurka - tak to je fajn,doufám,že vám to holky vyjde a dostanete se dneska už domů,budu vám držet palečky a myslet na vás,ať už jste doma!! :wink: :slight_smile:
17. bře 2008 v 09:06  • Odpověz
ahoj, zdravim po vikendu...kozi tak to jste sikulky, tak preji, at vas uz dneska pusti domu...
17. bře 2008 v 09:25  • Odpověz
PROPOUŠTĚJÍ NÁS!!! :grinning:
17. bře 2008 ve 13:04  • Odpověz
Derma: GRATULUJEME ONDRÁŠKOVI K NAROZENINÁM! :slight_smile: Hodně štěstíčka,zdravíčka a lásečky jeho milovaných rodičů!
17. bře 2008 ve 13:07  • Odpověz
tak to gratulujeme, napis jak se pak mate doma holky
a ondraskovi vse nej
17. bře 2008 ve 14:26  • Odpověz
holky jménem Ondráška děkuji za přání :wink: :grinning:

kozi!! já vám to tak přála, to je fajn,v tuhle dobu už jste holky doma,to je super :slight_smile: Tak mamčo a Terezičko,přeji vám příjemný vstup do rodinného života,ať je vše jak má být a nic vám v tom nepřekáží :wink: :slight_smile:
17. bře 2008 v 16:11  • Odpověz
Dobré ranko!Tak jsme přečkali první noc doma ve zdraví :slight_smile: Jen jsem se chtěla zeptat.Malá měla první zaražené prdíky a pak začla kakat jakoby hovínko s vodou.Je to normální,nebo mám raději volat doktorce?Teplotu nemá a mlíčko saje normálně.
18. bře 2008 v 09:09  • Odpověz
autor
Ahoj holky,zdravím po delší odmlce....
Derm-Ondráškovi vše nej,nej,ať vám dělá jenom radost :slight_smile:
Kozi-to jsem ráda,že jste doma,hodně štěstíčka :wink:

prdíky mít bude,to si zvykni,pomáhá něco teplého na bříško,třeba nahřátá plínka žehličkou...nebo s ní cvič nohama,dávej jí je až k hlavičce,to se taky vyprdí...hovínko neřeš,to je v pohodě.Hlavně ať není zelené,to je hladové,mělo by být žluté :wink:
18. bře 2008 v 11:14  • Odpověz
kozi: přidávám se ke gratulantům. Všechno nejlepší Terezce do života, at je zdravá a dělá vám jenom radost. Jsem ráda, že to zvracení krve nic nebylo :slight_smile:
stoličku bude mít hodně řídkou, já kojím pořád plně a Ondra kadí 3-4x denně, ale to jsou nálože, kolikrát to proteče - takže hodně řídké. Na prdy se nám osvědčila poloha předního klubíčka (vzi. Něžná náruč rodičů) a zvládáme to bez léků a trubiček. Chvíli si pobrečí až pořve a pak to letí :slight_smile:
Takže kozi, klídek, uvidíš, jak to bude probíhat prvních pár dnů doma ... a pak poznáš "odchylku" :slight_smile:
18. bře 2008 ve 12:08  • Odpověz
kupinka: s tou barvou je to všelijak... pokaždé píšou někde něco jiného. Ondrášek měl stoličku často zelenou, není to hladová stolička, jen pije hodně předního mlíka. A nic to neznamená, jen že víc "pije" (přední mílíko) než "jí" (zadní mlíko). A časem se to srovnalo, přibýval týdně až 300 g, takže jsem to neřešila.

Kozi: zkus popřemýšlet, co ty jsi jedla.. jestli ty prdíky nejsou i z tvé stravy. Ondra začal mít prdíky až kolem šestinedělí...
18. bře 2008 ve 12:13  • Odpověz
Ahoj holky, tak mame zde tatinka, v nedeli jsme odlavili 1.narozeniny s nadhernym dotem, az stahnu fotky do pocitace, pridam jej na konika.....a dnes jsme byli na ockovani a 1.kontrole, mame 75cm, 9400g a 13 zoubku a brzy nam vyrazi i dalsi zoubecek.
Hezky tyden vsem a ve ct si na me vzpomente, bud mu budou trhat stolicku nebo ji lecit, snad to bude to druhe....
18. bře 2008 ve 14:05  • Odpověz
krásný den holky!!
kocurku - takže jste pěkně oslavili narozeniny, my taky:slight_smile: akorát nemám fotečky, manža točil na kameru,tak nemůžu dát sem fotečky.....

kozimurka - malá se ještě i po porodu čistí, tak to bude to hovínko všelijaké - přece jenom byla až později kojena,tak z té porodní smolky asi se teprve čistí, než najedete pořádně na to "svoje"....neboj, nic to není.....Jinak existují čajíčky už od 14dne věku dítěte fenyklový a heřmánkový, neboj se toho, já to taky zkusila,dokonce dřív,protože jsem si blbec týden po porodu dala na oběd kyselou okurku a malý se mi osypal a bolelo ho bříško....Nejdřív jsem pila já ten čaj,ale to trvá,než se do toho mlíčka a mimča dostane a uklidní se. Tak jsem to zkusila tak,že jsem malinkatou lžičku dala Ondrovi a bylo po všem....Však uvidíš, hodně štěstíčka!!!
18. bře 2008 v 16:01  • Odpověz
Holky,moc děkuji za rady a útěchu :slight_smile: Dost mě to vyděsilo.Jídlo si hlídám-minerálky jen neperlivé,čaj pro kojící matky,jablíčko bez šlupky,pečivo starší...Ono je to trávení trošku porouchané tou krví.Na prdíky nám zabírá Flatulin(gel na bříško),ale koupili jsme ho až dnes.Bojujeme s kojením-rozhodilo nám to přikrmování ze stříkačky.Kojím i 4hod.vkuse po troškách.Strašně ji to unavuje a usíná u
18. bře 2008 v 19:02  • Odpověz
toho.Takto jsme utahané obě.Ale zase mi v noci spí 5hodin.Teď usla,tak půjdu taky zalehnout...
Parybka:moc děkujeme :slight_smile:
18. bře 2008 v 19:04  • Odpověz
dobré ránko:slight_smile:
kozimurko, tak to věřím,že jste utahané obě dvě.....Dali ti v porodnici telefon na horkou linku kojení?? Možná že to ještě mám doma, tak se ti mrknu, kdyby něco,určitě ti tam poradí. Myslím,ale že je zbytečné malou držet u prsu i 4hodinky,když ti usníná,možná najdeš i něco více na internetu.....Potom to je pro tebe i malou vysilující jak sama píšeš a je to zbytečné. Jakou jste měli noc??Pa
19. bře 2008 v 09:05  • Odpověz
autor
Jj,Derm má Kozi pravdu,má se být max hodinku a i to je moc...já to možná to číslo taky ještě někde mám,zkus tam zavolat,co Ti řeknou
19. bře 2008 v 09:25  • Odpověz
19. bře 2008 v 09:33  • Odpověz
kozi už jsem ho taky našla, dali mi ho přímo v porodce s Ondrou, je to FM 558 415 415 mělo by ještě platit,takové čísla se moc nemění. Tak hodně štěstí holky!

Jinak se musím pochlubit, Ondra spí vlastně v pokojíčku sám už 14dní a teprv teď poslední dvě noci se nevzbudil ,takže jsem opravdu za 2roky se vyspala vkuse,paráda!!! :grinning: :grinning: Až na to,že vstává tak mezi 6-7hodinou, to jde :wink:
19. bře 2008 v 10:28  • Odpověz
Ahojky holky,už je to dobré.Prostě ji maximálně přiložím na dvakrát,aby pochopila,že se má napapkat a pak spát.Navíc ji po tom druhém přiložení zavinu do plenky tak,aby nemohla hýbat s ručičkama a jak mi u prsu usne,dám ji opatrně do postýlky.Takto jsme v noci strávili i s přebalováním jen hoďku a čtvrt :slight_smile:
19. bře 2008 ve 12:42  • Odpověz
kozimura - tak toje super, však každá mamča i mimi si musí najít svůj systém který vyhovuje, to je fajn,že už jste to měly klidnější to kojení :grinning:
19. bře 2008 ve 13:27  • Odpověz
Derm:ju,já jsem šťastná jak bleška,protože se konečně vyspal i manžel :slight_smile: Já jdu ještě teď využít hodinky,co mi zbývá,než se malá vzbudí...
19. bře 2008 ve 14:09  • Odpověz
autor
Ahojte holky,pěkný bílý den

Kozi-tak jak mamino???? Jaká byla noc?

Teď jsem si přečetla,co psala parybka o zeleném hovínku...tak pokud vím já,a to i od doktorky nebo od jiných maminek,tak zelené hovínko je hladové a nemá to nic společného z předním mlíkem,Kubajs je od 4 týdnů na UM a když byl nemocný a nic nepapal,měl hovínka okamžitě zelené a taky se jako první ptala doktorka na barvu,když jsem řekla,že nic nejí...a to už kojený nebyl.

Derm-to je fajn,že už Ondra spí sám a navíc celou noc..tak si to užívej,že se můžeš vyspat,máš už na to necelé dva měsíce :wink:
Kozi-nemůžeš dát nějaké fotečky?
20. bře 2008 v 08:38  • Odpověz
dobré ránko holky!!

kozimurka - tak jaká byla další noc??
kupinka - ani nemluv, pro mě to je opravdu svátek, a na moc dlouho ho nemám, to máš pravdu....posledních pár týdnů a zase všechno nanovo:slight_smile:

Venku je krásně, sluníčko vykukuje,ale ven se mi nechce, možná se donutím až později s malým......Odpo jdu na kontrolu do poradny, uvidíme, jak malá roste atak :grinning: ¨T

Tatínek má odpondělka dovču, tak si ho s Ondráškem užíváme. Už jsme včera poskládali ten nábytek v obýváku, už jen ho usadit, podložit....a hurá navečer můžu umýt a dávat první věcičky, už se těším.Chtělůa jsem mít do velikonc uděláno,ale to se mi nepodaří, nedorazil u jedné skříňky důležitý regál - takže snad ho brzy pošlou, chybí nám i konferák......ale už to vypadá obydleně:slight_smile:
20. bře 2008 v 09:03  • Odpověz
ahoj holky, tak kozi to je fajn, ze uz jste doma......
derm to je maly sikula, jak hezky sam spinka
no za par dni se tu budu za vama chodit radit taky, co hovinka apod..
dneska jedu pro fotky k Brigite, tak vam pak dam vedet, jak to dopadlo
20. bře 2008 v 09:17  • Odpověz
lucikpetik - to je fakt, za chvilku budeš jak kozimurka, budeme ti blahopřát a radit :grinning: co v poradně, ještě nic mudr neříkal,jak to s tebou vypadá, porod a tak? poslíčky už máš??
tak dej vědět, jak jsi dopadla, my jdeme se fotit až 22.dubna, už se moc těším...
20. bře 2008 v 10:37  • Odpověz
autor
My jdem 4.4.,tak jsem zvědavá,co tam z Kuby vykouzlí :sweat_smile: :confused:
To budeš Luci určo i na jejich stránkách,že? Ona to tam dává občas.....no a tak jak mamino??????????
20. bře 2008 v 10:52  • Odpověz
Noc byla parádní! :grinning: Terezka se vzbudila v 1hod.a kojení trvalo 10minut,pak ve 4hod.a trvalo 15minut,pak až v 8hod.Takže super.Fotečky hodím,až naši dovezou notebook a připojí net.Tyto 3,co mám v albu mi tam daly holky,když jsem jim to poslala přes MMS.Foteček máme spoustu,takže to tam pak všo vložím.:wink: Teď spinkáme a čekáme na paní doktorku.Zatím pa! :slight_smile:
20. bře 2008 v 11:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.