• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Frýdek-Místek

(Zamčená)
16. května 2011 
kozimura
To me se zde kazdy pta, zda je to holcicka ci chlapecek, i kdyz byva dost v modrem nebo bilem obleceni, ale kdyz je E cely modry a ptaji se me....myslim si svoje....
Ty uz jsi davala saticky? Nemas strach, ze s eti nachladi? Male mimco musi byt v teple, ne jako my, my se hybeme nebo byl takovy hyc. JAk zde bylo kolem 30, jeste jsme E nedala kratasky a kratky rukav, zeme jeste neni vyhrata, jsou silene teplotni zvraty a pro dite je obzvlast haklive.
dobrou babce...
11. kvě 2008 ve 21:29  • Odpověz
Ahoj,
holky nevíte někdo,jestli může být zvracení z růstu zoubků?Vojtíšek ráno 2x zvracel a hooodně se mu tlačí stoličky.Taky má řídké hovínko,ale průjem nemá,kaká 2x denně.Jestli bude ještě zvracet,tak jdem k mudře.

Dermuš,ještě celá?

Kocurek,já používím na noc Pampers nebo Huggies,jediné nepročůrá.Jinak přes den cokoliv,často i tesco pliny
12. kvě 2008 v 06:46  • Odpověz
Kocurek:ona měla pod těma šatičkama bodýčko s krátkým rukávem,na něm tričko s dlouhým rukávem a pak teprve ty šatičky a ještě dupačky a bačkůrky a na hlavě čepičku a byla v kočárku v zavinovačce a ještě zadělaná takovým tím vrchním krytem na zip.Venku z kočárku byla jen chvilku-zrovna nefoukalo a peklo sluníčko.Jak začlo foukat,dali jsme ji zpět do kočárku.
12. kvě 2008 v 06:56  • Odpověz
My používáme Huggies a jsme spokojeni.Měla jsem i Happy(nic moc)a Pampersky.
12. kvě 2008 v 06:59  • Odpověz
tak jdem k doktorce,vojta zas zvracel
12. kvě 2008 v 07:25  • Odpověz
Nytri:bobišek.Pak dej vědět,jak jste dopadli.
12. kvě 2008 v 10:31  • Odpověz
kozi: tak to jo......to ji bylo teplo. Hlavne pozor u tak maleho na 1. slunicko

nytri: jak jste dopadli???

Ja nevidim dne, kdy vylezou ty 2 povedene rezaky, uz to dlouho trva a E nespi a nespi v noci. Hezky den,je nadherne 20st. Jinak ja pouzivam Pampers-Sleep and Play-jsou tensi. Tesco mi vzdy procural. Lidlovske neprocura ani v noci a k tomu je v suchu,tak uvidim,zda jsou i v CR.
12. kvě 2008 v 10:59  • Odpověz
ahoj hollky,
ještě držím....držím.... ale v noci jsem šílené bolesti, ikdyž nepravidelné, dneska dopoledne dvakrát takové hodinové bolesti, tak nevím, zatím vyčkávám. Pravidelnost v tom žádná,spíš nějací divocí posli :pensive: ach jo,ale řeknu vám, už bych byla ráda s malou doma......je to den ode dne horší a horší....

nytri kamarádky syn taky měl takový průběh zoubků, i když pro jistotu doktorem nic nezkazíš. Tak přeji hodně štěstí, ať je všechno v pohodě!! Pak písni, jak jste na tom

kocu abych ti řekla pravdu, t ylidlovské jsem nikdy neměla odvahu kupovat, ani nevím proč.... Můj Ondra vyrost jen na wickies kauflandských plínách.....teď naštěstí potřebujeme jenom na spaní a občas na ven na cestování, to si bohužel prďolka neřekne......
12. kvě 2008 v 11:35  • Odpověz
Ahoj,
tak je to nakonec jenom nějaký střevní bacil.Náš tat'ka měl včera průjem,tak to bude asi s tím společné.Dávám Vojtíkovi slazený čajík po troškách,suchý rohlík a mrkvovou polivku,takže dietka.Mělo by se to spravit.

Je zajímavé,že každému prostě vyhovujou jiné plíny,ještě že je dneska takový výběr.Mi třeba Vojta sleep and play pročůral.Lidlové ani kauflandové jsem zatím nezkusila.
12. kvě 2008 v 11:45  • Odpověz
Ahoj holky!Jakou máte zkušenost s cestovní postýlkou?Mají ji v akci ve Sparu,ale s bílou síťkou a prý to není dobré na očička.
12. kvě 2008 v 19:03  • Odpověz
TAk jsme psala 2x a nezobrazilo se to.

nytri: to je fajn, z enic vazneho
kozi: ja se domnivam, ze jedina barva, kterou ny mimco nemelo byt je cerna, to by bylo, jako v rakvi. Bila naopak, kdyz jsem se divala na postylky, nekde nepsali o barvach. Ja mam jak postylku, tak klokanka z BABY BJORN a byla jsme nad miru spokojena, poslu link, je tam i video. Zpocatku s emi moc postylka nelibila, jelikoz je nahore uzsi, jak dole, ale pak jsem videl aprakticnost a co je dulezite, vazi jen 5kg, i kdyz jsem ji pouzivala jen doma. Prikladam link:

http://www.babybjorn.com/Eng/products/Mobility/BABYBJORN-Travel-Crib-Light/

Je tam vse na videi, jak se dklada, rozklada atd...
http://www.babybjorn.com/Eng/products/
12. kvě 2008 ve 21:37  • Odpověz
derma: nezavidim ti, hlavne klidnou noc, kdy mas termin?
12. kvě 2008 ve 22:06  • Odpověz
Kocurek:kují :grinning:
Ještě jeden dotaz,mamušky.Dávali jste v takovýchto horkých dnech svým dětičkám čajík,i když jste kojily?Maličká mi totiž dnes celý den nespala,pořád křičela,vždycky se trošku napila s prsa,pak mi ho vyplivla,pak ho zas chtěla...
12. kvě 2008 ve 22:10  • Odpověz
Ja davala cajik od 1. mesice maleho, jelikoz pokud si to vezmes ze zdravotniho hlediska, normalne vsichni rikaji, pokud kojis, zadny caj a stavy uz vubec ne, ale ja davala cajik. Prece mimi, kdyz pije jen mlicko, vysisuje se, predstav si sebe, kdybys pila porad jen mlicko. Neni treba, aby moc pilo, staci je, aby si zvlazilo v papulce. Maly zpocatku jen 1-2x cucnul a pak se postupne rozpil a ted pije dost, coz jsme moc rada, ve vedrech nebo i tak, pri normalnim jidle, kdyby nepil, mel by zacpu. Kamoska nedava vubec pit a mala bude mit rok a porad trpi zacpou. Ja kojila plne do 6.mesice a ted stale kojim a pitny rezim je velice dulezity.
12. kvě 2008 ve 22:22  • Odpověz
Davala jsme pak cajik na uklidneni, bolest briska atd...a ted by bez caje nebyl. Samozrejme, z ejsme pediatricce rekla, ze nedavam caj, kdyz se ptala....to uz vim, kdy jit s ni a kdy ne
12. kvě 2008 ve 22:24  • Odpověz
Kocurek:no právě,všude píšou,čaj nedávat a já jsem se na to chtěla zeptat doktorky příští týden,ale pak mi mamča řekla,ať se raději zeptám holek,co kojí.Tak jsem volala kámošce a ta taky dávala.Chtěla jsem slyšet více názorů.Dneska šlo vidět,že měla Terďa vyloženě žízeň.Kámoška mi poradila Větrníček a Hajánek.
12. kvě 2008 ve 22:30  • Odpověz
kozi: já taky plně kojím a žádný čaj mu dávat nebudu. Budu ho přikládat (tak jako dosud) tak, jak si řekne.
A kdybych ho už měla snad zavlažovat, tak obyčejnou vodou, proč mu cpát hned čaje?
12. kvě 2008 ve 22:54  • Odpověz
Dobré ránko babuchy!!
Tak noc byla dneska klidnější oproti včerejšku,akorát jsem se vzbudila s hroznýma křečema v obou nohách a šíleně mě bere krk,takže asi mám chřipku, takže paráda, jestli mě to teď chytne a já s chřipkou budu v porodce!!
kocu mám termín podle UTZ až 24.takže bych ještě vlastně měla vydržet, i když už doufám, že mě to chytne dřív. No uvidíme.
kozi já taky dávala buď heřmánkový nebo i fenyklový,ale rozhodně slabší odvárek než je psané, aby vyloženě to byla převařená voda trošičku ochucená. Taky mi mudra říkala že nedávat čaj, že to dítěti do 6měsíců nevadí a neschází, ale sama jsem cítěla, že to prostě přes ty hyce jinak nejde. Uvidíš, na co přijdeš sama, jak to Terdě bude vyhovovat. Jak říká kocu,stačí trošičku, na osvěžení a bude spokojená.
13. kvě 2008 v 07:58  • Odpověz
Právě,myslím si,že takovýma 20-50ml za den nic nezkazím.Převařovali jste jim na to vodu z vodovodu,nebo kojeneckou vodu?
13. kvě 2008 v 09:27  • Odpověz
tak v krese je prý dobrá voda i podle hygieniků,takže klidně z vodovodu, ale jestli se na to necítíš, tak si třeba převař nadvakrát :wink:
13. kvě 2008 v 09:29  • Odpověz
v okrese tam mělo být
13. kvě 2008 v 09:30  • Odpověz
ahoj babulky, ted je venku krasne,tak vas jdu jen pozdravit a jdeme ven, maly doma nechce spat, tak snad venku bude...
jinak jsem v patek byla pro papiry na rehabky a docela me vystresovali, jdeme jeste na sono krcku a mozecku a k ortopedovi - ti to pry operuji, na rehabkach mi rikala, ze to mohla byt obrna, dala mi nejake papiry, jak jsem to cetla, tak jsem rvala pul dne a ztratila mliko, ted se to zase snazim rozjet, ale musim dokrmit...
zitra jdeme na to sono, tak se modlim, at na tom mozecku nic neni...drzt palce
derm vydrz, za chvili to budes mit za sebou :wink:
13. kvě 2008 v 10:09  • Odpověz
ahoj holky,
kozi: já bych taky dala trošičku čaje...pro ty mimča to musí být hrozné a kór teď jak bude teplo...když jsem se vrátila z porodnice se synem ,tak mi vůbec nekadil, tak jsem z toho byla na nervy, jestli není nemocný, volala jsem doktorce a ta mi řekla, ať mu místo mlíka dám láhev čaje....ono ho to sice nezasytilo,ale parádně protáhlo...trošička čajíka neuškodí,ale pomůže. :slight_smile: taky se chystám zítra do Intersparu, mají tam kojící podprdy v akci, ale jestli tam dojdu, budu ráda :grinning:
lucik: držím palečky, ať vám nic nezjistí...ať je to opravdu jenom na těch rehabkách. To musí být o nervy...vydrž.

tak já jsem si sehnala byt ( z baráku sešlo, byly tam problémy s cestou, tak jsem šla do bytu), zítra jdu složit rezervaci a podepsat papíry. Budu bydlet na ul.Pod školou - jak je 5 a 9. ZŚ, pod barákem mám tu dlouhou louku,jak se přes ní jde na Berlín, takže paráda,prostředí super :slight_smile: a klídeček....tak do 31.8.2008 ještě tady ve starém,pak rekonstrukce - malá,nějakou dobu u maminy, až tam budu mít aspoň linku,atd....ale už se těším. :slight_smile: takže do srpna si s váma můžu ještě psát,pak se uvidí,protože tam internet není, ale zavedem...bez obav :grinning: :grinning: mám radost z toho, že vyšli těhotné matce vstříct a že tak dlouho počkají......
tak zatím holky....pa
13. kvě 2008 ve 12:22  • Odpověz
derm: vydrž mamino...už to máš fakt za pár.....za chvilku si budeš užívat s miminkem :slight_smile:
13. kvě 2008 ve 12:27  • Odpověz
luci: hlavne pevne nervy a sily, snad to bude dobre...
kozi: ja davala cajicek, slaby odvar-hermankovy pro kojence z Lerosu, ja taky pila pro kojici matky z Lerosu, i kdyz jsou levnejsi caje, pokud ti mohu doporucit, nedavej granule, ale normalni sackovy, granule nejsou zdrave pro tak male miminko. J zacala davat Mrkvanek cca ve 4.mesici, do te doby jen hermankovy. A je fakt, ze staci jen zvlazeni jazycku a mimi je hned klidnejsi.

Kdyz uz mluvime o caji, zde se dava jen voda, zadne cajicky pro miminka nejsou, jak na nasem trhu, mame toho o hodne vice, treba takove kasicky nebo susenky pro miminka, zde to vubec neexistuje a pritom je zde treba Nestle a neni to zde a u nas toho je......Jak se tchyne divi, jak maly pije cajicky...

Jinak pred chvili odesla tchyne,zase mela zvasty,radeji pomlcim. Jo, mamicky, dnes jsme ve 3 rano zehlila a varila...E nespal skoro celou noc a ve dne 3h.
13. kvě 2008 v 18:22  • Odpověz
Tak jsem dala Fenyklový čajíček-granulovaný.Má se dávat vrchovatá lžička na 100ml a já jsem dala na 50ml na koneček lžičky.Maličká měla žízeň a vypila jen 10ml a je spokojená.
13. kvě 2008 v 19:29  • Odpověz
kozi: tak hlavně, že je Terezka spokojená... :slight_smile:
kocurek: a to má pořád od těch zubů??? tak to se nevidí takhle brzo ráno makat... :grinning: ...to bych taky potřebovala :grinning:
zítra musím na Úřad práce...vysedím si půl hodiny, než přijdu na řadu a pak tam trávím tak 2 minuty...zeptá se mne ,jak se cítím,napíše další návštěvu a jdu....snad už mne do porodu nebudou zvát.
13. kvě 2008 v 19:52  • Odpověz
gabuse : je to stale od zoubku, dalsi spicak, v poradi 3. uz vcera vyrazil a kazdym dnem vyrazi dalsi. No, me se vubec nechtelo vstavat, ale nez se valet v posteli a nemoci spat, puvodne jsme s echtela dospat pres den,ale nebyl cas......Jak casto chodis na urad? Ja byla taky registrovana na urade 3 mesice pred porodem a byla jsme tam 2x. jednou se prihlasit a po 2, kdyz jsme porodila. Pani mi navrhla, z enemam zbytecne chodit, nac, vzdyt v tehu mi nikdo praci neda, ani jsme ji nehledala....a 3 mesice predem.... :sweat_smile:
13. kvě 2008 ve 20:29  • Odpověz
kocurek:
teda zoubky dají zabrat...nezávidím ti... :frowning2:
no já tam chodím tak co 2 měsíc...jsem evidovaná od 2/2007...tak od té doby tam chodím...co jsem otěhotněla,tak jsem přešla k jiné paní...no vidíš,já tam zas chodit musím,kdo by mne zaměstnal,že?Asi má strach,či co...Uvidím, co mi zítra řekne.... :slight_smile:
13. kvě 2008 ve 21:30  • Odpověz
gabu: snad uz te necha nebo s es ni domluv...vzyt budes rodit za par, ja mela prijit, jak se mimco narodi a to hned po porodu. Kam chodis? do FM? Ja chodila na stary urad u nadrazi a tam byla super pani, ktera mela na starosti jen tehotne, pkud je ma stale ta sama, pokud mi reknes jmeno, reknu ti, zda to je ta sama, nevspominam si ted....
13. kvě 2008 ve 22:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.