• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Frýdek-Místek

(Zamčená)
16. května 2011 
Ahoj holky, tak abych pravdu rekla, tak v CR je daleko lepsi zivotni uroven, co se tyce zdravotnictvi, soc. veci, obchodu, proste vseho, kdybych to srovnala. Stezujete si na nemocnici, ale kdybyste videli zde ten pritup, proste hruza!!!! Prumerny plat je zde 15 000, normalne lide maji tech 20000, ale je to jako u nas, bydleni strasne drahe.....
O zdravotnictvi bych mohla vypravet, kdyz jsem byla tehotna i jindy. Byla jsem v tehotenstvi vedena, jak v CR, tak zde v MAdridu a bylo to silene, u nas jdete ke gynekologovi 1x za mesic a vse vite o svem miminku, poradne vas vysetri, bere krev atd. a vse v jedne ordinaci. TAdy jsme musela jit na krev jinam, ke gynekologovi jinam a pak jeste za porodni babkou, ktera vede pripravny kurz, ktery jsem stejne nedelala. Ale co je nejhorsi, za 6 MESICU TEHOTENSTVI NA ME GYNEKOLOG ANI NESAHNUL :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: Byla jsme jednou na untrazvuku, nekolikrat na krev a to bylo vse. To je pristup, co??? Jeste, ze jsme pravidelne co mesic mela ultrazvuk v CR a byla poradne vysetrena.....Jinak tatinek a Ericek uz si na sebe zvykli, dnes jsem je nechala 2h samotne doma, samozrejme, ze Ericek plakal vetsinu casu. Kdyz me nevidi.....place. Teda pokud nejsem doma. JAk je to u vas???? Pry je to tim, ze stale jeste kojim.
Tak papapa a mavam do CR :slight_smile:
30. říj 2007 ve 21:46  • Odpověz
kocurek: Tak to je teda síla!Ty v Madridu žiješ nafurt,nebo jsi tam jen na návštěvě? Jinak v tom případě zlatá ČR!
Kupi: Gratuluji k dalšímu zoubku! :grinning: No taky doufám,že už se drobeček ukáže.Možná,že když tam bude mít tátu,bude se chtít předvés. :wink:
30. říj 2007 ve 21:55  • Odpověz
autor
kozimurko-tak na to nespolehej,Kubovi byl taťka taky někde :wink:
kocurku-no,kojením nevím,nevím....Já nekojím,ale Martin mu nevadí,akorát když je fakt velký pláč-protože se stane něco strááášně hrozného,tak zabere jenom maka. Oni si na sebe zvykonou.Jsem hodně se ségrou,ale nevidí ji třeba 4dny a je úplně jiný,než když jí vidí denně. Však si kluci zvyknou........uvidíš :slight_smile:
30. říj 2007 ve 23:18  • Odpověz
kocurek>> no já Ondru ještě kojím,teď už je to lepší,ale když byl menší,jako tvůj Erik,tak jsme to měli to samé,plakal,jenom se ohlížel po mě,teď už i kluci spolu vydrží celý den a nepláče,ale breptá,kde je mama.....Já myslím,že se to časem urovná....Ale co se týče večerního spaní,to jenom maminka,tatínek nee,to řve jak tur....V srpnu jsem byla na víkend pryč a přece jenom to chlapi zvládli......jako by to malý věděl,že se mě nedovolá,že nejsem za rohem.....Jsem klidnější,že až budu v porodnici,že to chlapi prostě zvládnou doma! :grinning: Taky zdravíme a máváme :grinning:
31. říj 2007 v 06:44  • Odpověz
autor
dermajetics-a můžeš v pohodě kojit,když jsi těhotná? Slyšela jsem nějaké zvěsti,že v těhotenství se kojit nemá,že to tělo těžko zvládá,ale možná to jsou plky-nevím
31. říj 2007 ve 14:39  • Odpověz
kozimura
Zila jsem zde 10 let a ted spise jen prechodne, uz zde zit nechci, opravdu zdlate CR. Kdyz zijete v CR, rikate si, jak je to vse na ..., ale kdyz poznate svet, opravdu to je u nas dobre. :sweat_smile:
31. říj 2007 v 18:09  • Odpověz
Kocurek: Doma je doma,co?Je fakt,že si člověk zanadává,ale nakonec nějak bylo,nějak bude. Ono je všude krásně,když jsme tam chvíli,co?
31. říj 2007 v 19:55  • Odpověz
kupinka>> jojo,zatím pořád kojím,ale zítra jdu na kontrolu,tak pokud nezapomenu tak to s doktorem chci probrat,už bych toukončila...Jsem dost unavená už tak a jak mě teď bolí prsa z těch hormonálních změn,tak je to oto horší,když malý pije,hrozně mě prsa bolí. S kojením jsem už zkončit chtěla,takže je otázka jak toho docílit.Tak jestli mi něco napíše,jsou léky a injekce,ale zase nevím,jestli to jde spojit s tím těhotenstvím,jestli to zase mimi neublíží. Uvidíme,jak dopadnu zítra.Už se těším na ultrazvuk,až mimišto uvidím,doufám,že bude vše v pořádku... :wink: :grinning:
31. říj 2007 ve 20:03  • Odpověz
lucikpetik se tu dlouho neukázala.........kdo ví,jak se babě daří a mimi :slight_smile:
31. říj 2007 ve 20:04  • Odpověz
autor
kocurku-taky jsem slyšela,že u nás je zatím blaze :wink:
31. říj 2007 ve 20:16  • Odpověz
holky je to fakt,že si vlastně pořád stěžujeme na životní úroveň,ale jak říká kocurek,ve světě je to ještě horší....Takže buďme rádi,za to,co máme :grinning: A bude hůř :wink:
31. říj 2007 ve 20:46  • Odpověz
Holky,přihlásili jsme se do soutěže NOVOMANŽELÉ ROKU 2007,chcete-li,podpořte nás svým hlasem pře SMS (9,-Kč)na číslo 900 06 09 ve formátu: SVATBA 132

Děkujeme.
1. lis 2007 ve 12:39  • Odpověz
Ju,málem bych zapomněla.Foto najdete na www.svatebniservis.cz,Galerie 8,pár č. 132.Nebo více fotek na www.beremese.cz, Svatební alba, kozimura.
1. lis 2007 ve 13:15  • Odpověz
kozimura>> omrknu to,až večer! Teď se chystám na kontrolu k Mudr.....už se nemůžu dočkat,zatím papa :grinning:
1. lis 2007 ve 13:23  • Odpověz
Holky, zdravim, zde je volno, dnes a zitra zde maji dusicky. Jinak jsme v soku z cen obleceni a plinek pro mimi.Treba takove obycejne strample nejlevnejsi 200,-, plinky Pampers normalni 600,- u nas je kupovala za 229´-a to ve sleve, Huggies 800,-.....ruzne kase, stejne jako u nas, ale treba takove piskotky zde vubec nemaji....No, nbastesti mam vse pro Ericka dovezeno a za mesic a neco zase nakoupimmm....hezky den...
1. lis 2007 ve 13:44  • Odpověz
Kocurek:tak to je síla!

Derma.: Tak ať je vše ok!My se zrovna chystáme do poradny.Dnes už jsme nakoupili peřinku do postýlky a povlečení-rovnou dvoje.V Místku je nový obchod pro mimi a jsou tam zaváděcí ceny.Tyto věci mě vyšly na 1100,-.Ju a kočárek máme taky vyhlídnutý-v Místku na podloubí.Kombinovaný kočárek je do 5.tis.Dobré,ni?
1. lis 2007 v 15:04  • Odpověz
Kozimuro,kde je ten nový obchůdek?Potřebujem totiž bundičku
1. lis 2007 v 16:30  • Odpověz
V Místku,jak jdeš od Alberta na náměstí,tak na rohu po levé straně bývala obuv,teď je tam drogerie(nad ní je Hale),tak se dáš kolem ní doleva a hned vedle je elektro-tak nad ním.Musíš vejít do toho elektra a po schodech do 1.patra.Ale i v tom podloubí mají teď levné oděvy.Jó a tento týden slevňovali v Tescu dětské odd.
1. lis 2007 v 16:41  • Odpověz
autor
No nekecejte,tak tam půjdu něco omrknout,začínám pomalu ale jistě přicházet na to,že nevím co Kubovi na vánoce a vlastně nevím ani co našim,segře,děckum atak...Kubovi už mám objednané křesílko http://www.dracek.cz/produkt/krtek-sedacka/m34904b/,jsem se do toho krtka úplně zamilovala,dokoupím mu k tomu krtečky,nálepky a tak a mám pokojíček........... :wink:
1. lis 2007 v 18:17  • Odpověz
To křesílko je nádherné! :slight_smile: My jsme Vánoce vyřešili jednoduše-navzájem si nakoupíme věcičky pro miminko.Naši nám kupují postýlku,já chci k 25.narozkám kočárek a pak už jen nějaké drobnůstky pro mimi a máme vše.Navíc musíme po novém roce kolaudovat,takže dáme ještě spoustu penízků do baráčku a do jeho zařízení.Takže šťastné a veselé...
1. lis 2007 v 18:28  • Odpověz
autor
To je rozumné :wink: :wink: :wink:
1. lis 2007 v 18:29  • Odpověz
autor
kozimuro-dívala jsem se na albíčko,bomba,fakt bomba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SMS poslána-že jsi to ty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2007 v 18:41  • Odpověz
ahojky holky:
tak na kontrole dopadlo všechno dobře,mimi roste jak má,ale podle velikosti jsme teprve v 10tt+5,takže asi těch 14dní od termínu posunutí.....ale jinak vše ok,tak jsem ráda :grinning:

kocurek>> :confused: cože?? Takové ceny,tak to je síla......Ale vlastně ani nevím,jaké tam zase jsou platy,tak to bude možná přiměřené k těm platům,nebo nee??

kozimura>> tak to je super tip,ten obchůdek neznám,příští týden tam zavítám :grinning: Myslíš kočárek na podloubí v Cocordillo? Já tam taky kupovala za necelých 5tis:slight_smile:

kupinka>> krteček je super!!!! Jde vidět,že se maminka vyřádí na vánočních dárcích :grinning:

kozimura>> fotečky jsem shlédla,jdu na tu smsku :grinning: :grinning:

Jsem utahaná jako miminko,jdu hajinkat holky,dobrou :wink:
1. lis 2007 v 19:56  • Odpověz
Děkujem za hlasy,holky!

Dermajetics: Ju,to je ten obchůdek v podchodě.Ceny za kočárky super a hlavně výběr.O tom druhém obchůdku mi řekla kámoška-ceny super!My už jdeme 13. na srdeční ozvy.
1. lis 2007 ve 20:07  • Odpověz
TAk ten obchudek je super, taky tam zavitam, az se vratim. Ja mam kocarek JAne Carrera Pro a v CR stoji na 21 000 a ja si jej poridila ve slevach za 7500 zde v Madridu. MAm hlubokou korbicku, ktera ma polohovaci zadicka, takze maly se ted hezky diva ven v teple....a pak sportak, ale ten jeste nevytahnu, i kdyz bude mit maly za chvili 8.mesicu.
JInak se ptate na platy, tak prumerny plat 15 000, skoro vetsina lidi zde ma tech 20 000 cisteho, ale z toho daji silene castky za byt, cca 10-15 ooo, takze ti moc nezbyde a jidlo jako u nas....
1. lis 2007 ve 20:09  • Odpověz
Kocurek: tak to je děs.Tam bych žít nechtěla.Jenže víš jak to je.Tady mají taky "oficiálně" průměrný plat přes 20.000,- ale skutečnost je jiná.Já mám jako ženská slušný plat,ale manža mi za minulý měsíc donesl pomstu šéfovu-8.000,-(za to,že dal výpověď).Myslela jsem,že to je blbý vtip-to už mám o 2.tis.vyšší nemocenskou.
1. lis 2007 ve 20:21  • Odpověz
autor
kozimurko naše-tak to je síla,ale kašli na to,peníze budou,my nebudem-jak se říká :slight_smile:
1. lis 2007 ve 23:03  • Odpověz
Kupi: to víš,že jo.Jenže nejvíc z toho byl smutný chudák manža.Ale už tam nedělá a teď už snad bude líp... Ale jak říkáš:Peníze budou,my nebudem a zdraví je přednější. :grinning:
2. lis 2007 v 08:35  • Odpověz
autor
Přesně!!!!!!!!!!! :slight_smile:
2. lis 2007 ve 12:47  • Odpověz
Holky, dnes cetla clanek, ze deti na celem svete se zacinaji ucit cist od 6 let ve skole, ale ve Spanelsku je to mezi 3-6 lety, dle skolky!!!!!!!!! co vy na to? Ja se nestacim jen divit......

Jinak uz jsme se naucili hazet!!!! :slight_smile:
2. lis 2007 ve 14:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.